Dit is Uw WISO-zegel Garage De Ruiter in Soesterberg nam herbouwd bedrijf in gebruik Burgerlijke stand U KUNT NIET ALLES WETEN WISO SOEST MENINGEN VAN LEZERS Garage Alblas uitgebreid met nieuw bedrijfspand Krabbels van Knel is Het juridisch touwtrekken en het steekspel dat nu ruim 12V2 jaar voortduurt, ten spijt Eerste Soester Begrafenis-I fpHernemin» INed. Vrouwen Elektr. Ver. Voor uw advertentie in alle andere bladen is DRUKKERIJ SMIT Van Weedestaat 29A uw erkend advertentie-bureau In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT DINSDAG 19 NOVEMBER 1968 De morgen van zaterdag 28 april 1956, om precies te zijn tien minuten voor tien, zal voor de eigenaresse van het gragebedrijf De Ruiter aan de Rade- makerstraat te Soesterberg, in gedachten blijven als een moment, dat door geen enkel ander ooit uit haar herinnering zal worden verdrongen. Op dat tijdstip boorde zich namelijk een grote zware vrachtwagen met een enor me klap in het bedrijfspand. In één enkel moment werd een bedrijf ver woest, waarvan nog geen jaar daarvoor de eigenaar ten grave was gedragen. Juist ten tijde van de ramp die zich zo snel voltrok, begon de weduwe te wen nen aan de omstandigheden die het op voeden van twee jonge kinderen, en het leiden van een garagebedrijf met zich meebrengen. Direct na de verwoesting van het bedrijf stroomde van alle kanten betuigingen van medeleven binnen, mede als gevolg van de enorme publiciteit die 't ongeval v oorzaakte. Een publiciteit waarbij de landelijke dagbladen voorop gingen. Uiteraard was de inhoud van deze be tuigingen van medeleven op geen stuk ke na zo verzachtend als de woorden die in de eerste dagen herhaaldelijk door iedereen werden uitgesproken „de verzekering dekt de schade", en zonder enige twijfel vormde die gedachte een GEBOREN Michel André, zoon van A. Boer en M. C. Hekhuizen, Amersfoort- sestraat 103, Soesterberg. Chantal Mélanie, dochter van M. Rubini en M. M. Klijn, Birkstraat 136. Barbara Wilhelmina, dochter van G. T. van Put ten en L. Kokelaar, Molenstraat 68. Job, zoon van J. de Lange en G. J. Pep- pink, Schoutenkampweg 58. Robert Johannes, zoon van H. A. Kok en R. E. Holzhey, Klaarwaterweg 59. Ange- lique, dochter van R. Surstedt en P. H. Brons, Eikenlaan 57. Sylvia Johanna, dochter van J. A. den Blanken en P. C. M. de Jong, Nieuwstraat 23. Hendrik, zoon van H. Hofstee en M. J. van der Vlugt, Rubenslaan 210. Anne-Nicole, dochter van J. C. Zonneveld en G. L. Dolman, Colenso 150. Jacco Josephus Hendericus, zoon van H. W. J. Gianot- ten en M. H. D. Boon, Prins Hendrik- laan 58. Yolanda Patricia, dochter van H. M. van Barneveld en H. F. Zwart, Ruysdaellaan 23. Jannetje Anna Liesbeth, dochter van P. van Rou wendaal en W. Dorrestijn, Hartweg 40. ONDERTROUWD Jean Karei Olthof, Talmalaan 51 en Elisabeth Martina Ma ria Gemma Beijer, Talmalaan 51. Hermanus Hendrikus Johannes van Ooijen, Thorbeckestraat 18 en Elisabeth Everarda Kok, Meenkselaan 31, Drieber- gen-Rijsenburg. Jan Petrus van den Boogaard, Blois van Treslongstraat 15 hs. Amsterdam en Hendrika den Har- tog, Pelikaanweg 24. Hendrik Ger- hardus Borger, Brouwersgracht 57, Am sterdam en Wilhelmina Ambrosius, Stadhouderslaan 46. Johannes Gerar- dus Molenaar. De Wittlaan 1, Amers foort en Maud Emily van Beers, Chr. Huygenslaan 74. Bernard van der Kooij, Boddaertstraat 19, 's-Gravenhage en Gijsbertha de Ruiter, Kerkstraat 41. Eduard Gerth, Lambert van Noort- straat 161, Amersfoort en Wijntje van Brummelen, Soesterbergsestraat 184. Thomas Marinus Gerardus van Sand- wijk, Nieuwe Koekoekstraat 64 bis, Utrecht en Neeltje Joanna Francisca Arnoldus, Van Angerenstraat 22. Jac- ques Cornelis Buiterman, Sparrenlaan 20 en Helmtrude Friedelinde Jacobs, H. R. Holsthof 49, Weesp. Gradus Bernardus Ferdinand Verhaaf, Van der Doesstraat 15, Amersfoort en Antonia Hendrika Aleida de Kuijer, Amersfoort- sestraat 11c. GEHUWD Gijsbert Jacobus Dorrestein, Wijnand Toplaan 4 en Margaretha Eer- ligh, Wijnand Toplaan 4. Adrianus Meesters, Krommeweg 6 en Jannetje Fogelina van Erven, Stationsstraat 18, Hilversum. Theodorus Nicolaas van Fulpen, Duinweg 12 en Rinske Donker, Utrechtseweg 293, Amersfoort. OVERLEDEN Bernardus Anthonius Overgoor, 75 jaar, weduwnaar van M. Balster, Pelikaanweg 17. Anthonius Gerardus Alexander Knoops, 43 jaar, gehuwd met C. H. van Nimwegen, Gen. Winkelmanstraat 28, Soesterberg. Wil- lemina van Duinkerken, 83 jaar, we duwe van E. van den Essenburg, Becke- ringhstraat 43. Cornelis van Soest, 61 jaar, gehuwd met M. G. Cosijnse, Dor- resteinweg 5. Willem Pegtol, 89 jaar, gehuwd met M. F. J. Blumhoff. Troel- strastraat 19. Cornelia Soufreu. 74 jaar, weduwe van K. Huizinga, Nieu- weweg 4a. Adriana Cornelia van Adrichem, 84 jaar, gehuwd met J. Schetzer, Kerkpad n.z. 48. Susanna Geertruida Dorothea Magdalena Snitse- vorg, 54 jaar, ongehuwd, Stadhouders laan 59. Oir HL IV Vellinga Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 van de weinige houvasten die mevrouw De Ruiter op dat moment nog had. Doch niets bleek minder waar te zijn, nu ruim twaalfeneenhalf jaar na de ramp zijn de heren assurandeuren het nog niet volledig eens over de schade afwikkeling. Dit juridische steekspel zij het dan rr - dern op lange, we mogen hier zelfs wel spreken van zeer lange termijn, bezorg de de weduwe grijze haren en ontel bare slapeloze nachten, en maakte haar als het ware bang voor de mensen die het goede met haar voor hadden. Het gezegde wat vooral in dergelijke situaties opgeld doet „in nood leert men zijn vrienden kennen", heeft mevrouw De Ruiter in de afgelopen jaren leren begrijpen als geen ander en de waarheid manifesteerde zich al spoedig. De men sen waarvan men redelijkerwijs mocht verwachten dat zij de in korte tijd zo zwaar getroffen vrouw, die naast de op voeding van haar beide jonge kinderen, ook nog de leiding had in de garage, met raad en daad terzijde zouden staan, verdwenen als sneeuw voor de zon. Terwijl anderen, waar men tot dan geen of heel weinig contact mee had, haar tot op de dag van vandaag tot een wer kelijke steun zijn geweest. Ondanks de grote moeilijkheden die zij in deze twaalfeneenhalf jaar te ver werken kreeg, moeilijkheden veroor zaakt o.m. door concurrenti- die ge speend was van elk gevoel voor colle gialiteit, begon zij toch met de herbouw van het bedrijf dat een aanblik toonde als van het door een bom getroffen. In een tijdelijke ruimte, dat was in het begin de noodbehuizing, werd het werk voortgezet, terwijl de verzekerings-des- kundigen verder bureaucratiseerden om trent de wijze van schade-afwikkeling. Waren het de dagbladen die uitvoerig melding maakten van het ongeval op die tragische zaterdagmorgen, de week en maandbladen hebben in het verloop van de twaalfeneenhalf jaar op ver schillende manieren de zaak belicht en uitvoerig besproken, waarin voor al de lange tijd, die nodig was voor het rond krijgen van de schade-afwikkeling, een vast punt vormde. Toch is er in de loop der jaren resul taat geboekt. Juist die resultaten waren het die de weduwe deed besluiten het bedrijf te herbouwen. Uiteraard zou het geen herbouwing in de oude staat mogen worden, de voor uitgang in de techniek had geen twaalf eneenhalf jaar stilgestaan, maar was met sprongen vooruitgegaan, zodat het nieu we bedrijf aangepast moest worden aan de eisen van deze tijd. De ideeën die men de laatste jaren zelf reeds had gevormd, werden door het Soester architectenbureau Beekman bruikbaar gemaakt en op papier ge zet, zodat men, na het verkrijgen van de benodigde vergunningen, met de bouw kon starten. Het Amersfoortse aannemersbedrijf Kamphorst werd be last met de bouw die zaterdag j.1. zijn bekroning vond in de officiële opening. Het bedrijf dat eveneens voorheen ge vestigd is aan de Rademakerstraat 9, vaart onder de Esso-vlag, en treedt op als Mazda en Rambler dealer. De heer H. G. Scholtmeijer, hoofdin specteur-korpschef van de Soester Poli tie, opende zaterdagmorgen om half elf de deur van het totaal vernieuwde be drijf. Onder belangstelling van vele genodig den, familie en vrienden, repte de heer Scholtmeijer in zijn speech, die hij hield in de door de vele bloemstukken in een bloemisterij omgetoverde werkplaats, van de vele moeiijkheden. Hij karakte riseerde mevrouw De Ruiter, met ge bruikmaking van de letters van de naam ESSO, als: „Erg sterk Steeds Onver saagd", eigenschappen waarvan zij in de loop der tijd blijk gaf deze in grote mate te bezitten. Nadat hij de eigenaresse en haar zoon met echtgenote, had gelukgewenst met het mooie nieuwe bedrijf, en haar een serie foto's had aangeboden die direct na het ongeval waren gemaakt, volgde een feestelijk en drukbezochte receptie. Op de receptie die direct na de opening werd gehouden, bleek duidelijk de gro te behoefte die bestond aan een ruimere en grotere bedrijfsruimte, getuige de talloze reacties die men ontving van de cliëntele, die met vreugde kennis namen van deze belangrijke uitbreiding, die het mogelijk gaat maken dat reparaties en onderhoudswerkzaamheden, qua tijd tot een minimum worden terug gebracht. Wolluis in platen kan men verwijderen door deze aan te stippen met een meng sel van 0,2 nicotine en 1 brand spiritus, dus op 1 liter water 2 gram zuivere nicotine en 10 gram spiritus. Dit mengsel niet op de bladeren morsen en behandeling herhalen. De plant niet in' de buurt van andere planten zetten en voorlopig niet teveel in de zon, ook al heeft deze nu niet veel kracht. Een dweil heeft veel te lijden als U deze niet over de lengte uitwringt. Al tijd met de draad mee uitwringen. Vlekken van levertraan in vloerbedek king bedekken met pijpaarde. 5 minuten laten zitten en daarna uitborstelen. Zo nodig herhalen en naborstelen met tetra (open ramen). Oude inktvlekken in antieke meubelen behandelen met oxaalzuur. De vlek wordt daardoor bruin en kan worden afgewassen met warm water. Beschadi ging van het bezit heeft natuurlijk plaats, doch dit kunt U weer bijbeitsen. Als uw kippen de eieren opeten, leg dan een uitgeblazen ei, gevuld met spaanse peper in het nest. De ontstane gaatjes moet U sluiten met gips. TITEaj. Is de titel Drs. wettelijk be schermd, zoals Mr. en Dr. Ik meen, dat drs. alleen aangeeft, dat een uni versitaire studie is gevolg«' en dat het niet strafbaar is volgens de wet, deze ti tel te voeren. Antwoord „Doctorandus" is niet alleen maar een aanduiding van degene, die gestudeerd heeft aan een Nederlandse universiteit, maar de titel van iemand, die met goed gevolg een doctoraal exa men heeft afgelegd, op grond waarvan hij de licencia doctorandia heeft ver worven, d.w.z. de bevoegdheid om tot doctor te promoveren, na beëindiging van het daartoe strekkende proefschrift. Hij, die deze wetenschappelijke titel ten onrechte voert, is strafbaar volgens art. 435 van het Wetboek van Strafrecht. EMIGRATIE. Een Hollands meisje, getrouwd met een Griekse jongen, wil emigreren naar Canada. Ze zijn in Grie kenland getrouwd, dus zij heeft de Ne derlandse en de Griekse nationaliteit. Hij is ruim vijf jaar in Nederland werkzaam. Zou dit kunnen Antwoord In principe is emigratie naar Canada voor dit echtpaar wel mogelijk, maar het hangt voornamelijk van het Zo zien de WISO-zegels er uit die U als uw boekje vol is recht ge ven op ƒ2,50 bij uw WlSO-winkeliei of bij de Raiffeisenbanken. Uw WISO kaart is snel volgespaard, want WISO zegels worden U bij contante aanko pen gratis verstrekt in 63 WISO- zaken. 1968-69-70 beroep van de man af, of de Canadese autoriteiten op een desbetreffend ver zoek zullen ingaan. Als de man minstens 5 jaar met een officiële arbeidsver gunning in Nederland werkzaam is ge weest, komt hij ook in aanmerking voor de emigratie-bijslagregeling. U kunt voor nadere informatie, al naar gelang uw gezindte, keus maken uit een der volgende adressen Algemene Emigratie Centrale, Westerstraat 13, Utrecht (bij het centraa station), Christeijke Emigratie- centrale, Oude Gracht 199 bis en Ka tholieke Emigratie Centrale, Janskerkhof 15a, Utrecht. BEGRAAFPLAATS. Hoever moet in Nederland volgens de Begrafeniswet een nieuwe begraafplaats van de bebouwde kcm afliggen en moet een nieuwbouw van de begraafplaats afliggen, dus hoe veel meter Antwoord De wet op de Lijkbezorging, die het begraven en verbranden van lij ken, de status van de begraafplaatsen en cremetoria en de begrafenis rechten regelt, dateert van 1896, maar is in 1955 ingrijpend gewijzigd. Deze wet bepaald ten aanzien van uw vraag o.m. dat in elke gemeente tenminste één alge mene begraafplaats moet zijn en dat voor de inrichting van bijzondere be graafplaatsen toestemming vereist is van het gemeentebestuur en dat de aanleg van een familiegraf is toegestaan op voorwaarde dat dit minstens 50 meter buiten de bebouwde kom ligt, behou dens de eerder genoemde gemeentelijke toestemming. Artikel 16 bepaald in het algemeen, dat geen enkele begraafplaats mag worden aangelegd binnen een afstand van 50 m. buiten de bebouwde kom. DL geldt dus voor alle nieuwe begraafplaatsen. Ver der mogen geen gebouwen opgericht worden binnen deze afstand, dan na be komen verlof van Gedeputeerde Staten, de pharmaceutische inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid ge hoord. Tegen de besluiten van Gedepu teerde Staten is binnen een maand be roep bij de Kroon toegelaten. Geachte redectie. De bewoners van Bejaardencentrum „Groot Engendaal" wachten nu reeds vier jaren met groot verlangen op de busverbinding in beide richtingen. Nu het aantal bejaarde bewoners op de Eng zo belangrijk is toegenomen, ook door „Molenschot", zou het een weldaad zijn, vooral met het oog op de naderende winter, dat spoedig iets tot stand kwam. Helaas hebben wij boven geen villawijk, zoals in Amers foort, waar de autobus wél via een omweg spoedig de isolatie kon ophef fen. W'- hopen dat bij de behandeling van de komende begrotingsdebatten de steun var vele raadsleden ons verzoek zullen onderstrepen. Hoogachtend, namens de gezamenlijke bejaarden B. VAN DE FEIJST. Voor een groot aantal leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland", werd door mevr. Ouwehand uit Rotterdam een le zing gehouden met als onderwerp „Tijd en electriciteit". Nc 'at de presidente, mevrouw A. Hos- manAartsen alle aanwezigen verwel komd had, kreeg mevrouw Ouwehand het woord, die meedeelde dat met praten over electriciteit en de toepassing daar van een week-end gevuld zou kunnen worden. Het is voor de huisvrouw bij zonder belangrijk om bij „de tijd" te blijven. Op het gebied van de electriciteit voora za de huisvrouw moeten weten wat er al zo te koop is. De beste ap paraten kunnen aangeschaft worden die tijd besparen, o.a. wasautomaat, maar men moet die niet kopen als het niet nodig is. Door voorlichting kunnen wij bijblijven de tijd vasthouden kunnen we niet, maar wel goed gebruiken, door op tijd met het werk te beginnen (electriche wekker) en op tijd koken (electrische keukenklok). Heel handig is ook de nieuwe kruimelstofzuiger, die dubbel geïsoleerd is, met vele doelmatige hulp stukken en ook voor de auto te ge bruiken is. Ook de koelkast moet prac- tisch gebruikt worden om restjes van de maaltijd te bewaren en de volgende dag te verwerken. Geen opslag van ma ken. Spreekster adviseerde de dames, vooral de garantiebewijzen steeds bij de hand te hebben. Bij „pech" kan de leverancier terstond te hulp geroepen worden. Bij kortsluiting alles uitschakelen. Men zor- ge ook voor goede snoeren en contact dozen (stopcontacten). In de toekomst zal de electriciteit steeds meer gebruikt worden, mede door het gebruik van atoomenergie. Mevrouw Ouwehand be ëindigde haar lezing met het verzoek binnenkort een discussiemiddag te hou den. Op donderdag 19 december wordt voor de eden van de N.V.E.V. de kerstmiddag gehouden in zaal „Brandpunt" te Baarn. Dan zal mejuffrouw Portielje spreken over oude gebruiken rond kerst. Nieuwe leden (introductie) zijn op deze middag welkom, al kookt men op gas, petro leum of hout. Is er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Vrijdagmiddag werd onder grote be langstelling het nieuwe pand van de Soester Automobielcentrale G. G. J. Alblas geopend. Evenals het eerste pand is ook het nieuwe bedrijf aan de Van Weedestraat gevestigd, schuin tegenover het oude pand. Reeds jaren worstelde men met een enorm ruimtegebrek. Ruimte voor ma gazijn en autoshop was bijna niet be schikbaar. Doch de nieuwe vestiging voorziet hierin in voldoende mate. Terwijl vader Alblas aan het hoofd staat, voeren de zoons de leiding over de twee verschillende panden. In het oude pand houdt zoon J. G. Alblas de touwtjes in handen wat betreft de schaden e.d., terwijl zoon G. de scepter zwaait in het nieuwe bedrijf, werkplaats en showroom. Bijna tegelijk met deze opening valt de viering van het veertig-jarig be staan van „Garage Alblas". In 1928 begon de heer Alblas met een klein bedrijf aan de Lindenlaan. Daar voerde men geen enkele vertegenwoor diging, maar men voerde reparaties aan alle merken auto's uit en verhuur de bovendien. In 1933 werd het pand aan de Van Weedestraat betrokken. Tegelijk met deze verhuizing werd ook het eerste dealerschap aangetrokken. De D.K.W. i tot aan het begin van de tweede v .reldoorlog hoofdzaak blijven. Direct na de oorlog werd gestart met het Tsjechische 2-takt-wonder de Minor, maar in 1951, hoe kon het ook anders, werd de vertegenwoordiging van de D.K.W. weer opgepakt. Na die periode voerde men ook nog de vertegenwoor diging van een andere 2-takter de Goliath, die in 1961 werd verdrongen door de Skoda. Was het tot voor enkele jaren nog maar matig gesteld met de animo voor deze Oost-Europese wagen, een matige belangstelling die zijn ontstaan dankte aan de plompe wat ouderwets aan doende modellen, tegenwoordig zijn de Oost-Europese wagens aangepast aan de West-Europese wensen en kunnen wedijveren met andere modellen uit dezelfde prijsklassen. Naast de Skoda heeft men de verte genwoordiging van de Engelse Sun- beam, sinds enige tijd een loot aan de Crysler-stam. Met deze beide vertegenwoordigingen beschikt men over een aantal modellen die aan ieders wensen tegemoet komt. De Skoda, als een stevige robuuste wa gen voor mensen die zoveel mogelijk auto voor hun geld willen en de Sun- Ajje ut mlng vraog a dan mok zeige dak^ nie zo bar veul hoog te ken kriege vaan de minse vaan teuges- woordug. Nie om dak ut zo greig zouw wil le zeige ak de hoogte te hep, maor ut liek j ming toch ok nie aal- les om arregus nie van 1 op de hoogte te weze, of arregus geen hoogte van te kenne kriege. Maor ut ken noeng eenmaol nie, dus daor mok ming eige maor mee overend houwe. Vaan de week kwaamk arruguns binne- lope waor un heule kwak minse binne waore diek vaan heul vreuger nog wel kende, maor waor der ok un heule kwak bie waore diek ming nie meer veur de gees kon haole. Vollegens Kneliao moste ut allegaor luu weze waork vreuger meej op school haad ezete. Noeng mok wel effe zeige dat ut geen reejenie waas, maor daat die minse heul tevallug biemekaor waore. En zoas daat altied gaot aster un kwak minse biemekaor binne die elkaor vaan vreu ger kenne, daan gaon zullie mi. zu aal- Ie ouwe koeije uut de sloot haole. En das un bezughied waor geen end an komp. Veuraal nie aster un vnejer bie is die nog net as vreuger zu eige bar greig hoort praote. Zo een die vaan zu eige vingd daat waat hie zeit altied wet en waorhied is. Un vaast punkt vaan gezwaam is ne- tuurluk die goeije ouwe tied, die in geen enkel opzich mit die vaan noeng ken worde vergeleke. Waant hoet ok word gewend en gekeerd, vreuger waas aal les veul beter. Noeng wilk heul nie gaon zeige daat as minse ouwd worde zullie un bietje king- deraachtug worde, maor eerluk gezeit ut liekter wel un bietje op. Ut heftug- ste punt vaan praote waas de tilleviesie en un klein bietje de raaddiejo. De meeste minse vongde daar de pregraam- maos veur de kingders teugeswoordug narruguns op leke. Maor zoas daat al tied gaot ok daor verschilde de meninge. De minse die Piepo keejke asof ut un pregraammao waas daat spesiejaol veur hullie waas gemaok, vongde ut un biet je te kingderaachtug. Daor teugenover stonge weer luu die der allenug naor kieke as hullie kleinkingders der waore, en die vongde ut presies net aorsom, veul te wies. Baorend de beer kong der veur alle aon- wezugge wel meej deur, maor de fa- bultjeskraant, daat komp teugeswoor dug om effe veur zeve uur veur de kingders, haad weer net zoveul veur as teugestaanders. Int allegemeen waore de minse ut der overeens datter warrek genog vaan wier emaokt, maor daat ut nie veur de aller kleinste waas. Vaan aal die „vlaak veur ut naor bed gaon pregraammaos" kwam ut klokkie vaan zeve der nog ut best of. Maor vol legens ming komp daat omdaat de ou- were minse zoas jie en ikke en Kne liao zongder ut eigeluk te wete. nog ut beste op kenne schiete mit dinge die un bietje an de ouwe tied doen denke of zellefs nog uut die ouwe tied staam- me. Waant der binne maor bar wienug min se die bar entoejast binne over de pre graammaos vaan de tieners. Veul ge schreeuw en bar wienug lol, zouk wille zeige. Maor der binne gelukkug ok voor de' ouwre minse wel dinge op de beeldbuus die veur hullie de meuijte vant ankieke waord binne. Waant un pregraomaa waor heule ouwe fillems worde gedraoijd gaot er bie die minse in as gesneje koek. Voor hullie komp daan hullie eige jonge tied weer effe om de hoek kieke. En ik ken ming begriepe, daat as zullie zoon fillem heb- be zitte te bekieke, zullie an zoon me- dern jongeluu-pregraammao nie bar veul an vingde. Maor ik gloof daat de pregraammao- maokers der noeng un bietje an beginne te denke datter ok wellis ouwere minse naor de tillevisie zitte te kieke, die be« nog is waat vaan vreuger wille zien. Maor die liever de knop vant apperaot omdraiije aster un pregraomao is waat ok wel veur hullie is bestemp, maor daat laot zien hoe eenzaom, hoe gevaor- luk, hoe vervelend en, gao maor deur, de tied is ajje ouwd word. Daat zaai bes wel op een groep indruk maoke, maor deris schaat ik zo un veul grotere groep die daat soort dinge maor bar vurvelund gezwaam vingd. En veur ming hebbe zullie ut grootste geliek vaan de heule wereuld. Bie aal die minse waster een, die zellefs al zun naore aal haad verlore, en of daat deur ondeug waas ekomme wittik nie, maor die zeej teuge ming „oud?, wattis ouwd. de duuvel is oud", en hie hep nog geliek ok. beam voor de mensen die een sportie ve, moderne auto wensen. De prijzen, die voor de Skoda-model- len liggen tussen de vijf en zesduizend gulden, en voor de Sunbeam-modellen tussen de 5700,en ongeveer ƒ14.000.laten voor iedere portemon- naie voldoende keus.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7