J. Hoppenbrouwers BOERENPARTIJ IN HET VERVOLG IN DE RAAD ONDER B.R. (Binding Rechts) Wethouders krijgen 18.500,als jaarwedde m» BWk ■Bi--=:bb M Truien Pu 8-overs Hoeden Shawls Handschoenen Paraplu's Overhemden Zelfbinders Manchetknopen WEET U UW HOOFDKRAAN TE VINDEN Zeer vele grondaankopen m\ as een SS^Ekur BB 1UHIP' uitzoeken jmbS S5!E^S"jb"jbih~5b 'IMHP' i Hf .illl' huidje altijd gaaf svers Vesten Kamerjassen Autoeoats Jersey Jasjes Sportcolberts Pantalons VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOEST VRIJDAG 22 NOVEMBER 1968 Alvorens de vergadering een aanvang nam, maakte mevr. S. M. POLET-MUS- LER (P.v.d.A.) bezwaar tegen de lange agenda en vroeg zich af, waarom een aantal punten niet de vorige maal op de toen korte agenda waren geplaatst. Zij waarschuwde de voorzitter, dat zij beslist niet langer wenste te vergaderen als de vastgestelde tijd, nl. 22.30 uur. De heer M. DE GROOT maakte, mede namens zijn niet aanwezige fraktie- genoot, de heer Veldhuizen bekend, dat zij in het vervolg in de raad zitting hadden als B.R. (Binding Rechts). Hier uit blijkt dus, dat de heer Stam aan de B P. verbonden blijft. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) miste de notulen en dat vond hij misschien minder prettig, ook met het oog op be noemde commissies voor de begroting en andere gegevens, die men uit de no tulen kan halen. 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van gedeputeerde staten te Utrecht, d.d. 25 oktober 1968, hou dende b^cht van ontvangst van de wijziging vah de Algemene Brandveror- dening, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 25 oktober 1968, hou dende bericht van ontvangst van de wijziging van de verordening op de weekmarkt voor handelswaren, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven d.d. 18 oktober 1968 van het Waterleidingbedrijf Midden-Neder land inzake de fluoridering van drink water met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 30 september 1968 van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport inzake de verhuur en de kosten- opbrengsten van sportvelden met voor stel die brief voor kennisgeving aan te nemen. e. Dankbetuiging van de heer J. J. J. M. Festen voor de wijze waarop van hem afscheid genomen is bij het neer leggen van zijn functie als gemeente secretaris met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. f Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 29 oktober 1968 van J. W. M. van Beek inzake weigering ontheffing Zoneverordening voor een autoherstellnrichting aan de Amersfoort- sestraat met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. h. Schrijven d.d. 5 november 1968 van de bewoners van de Kamperfoeliestraat en de Weegbreestraat inzake de bereik baarheid van hun woningen en de bouw van winkels en scholen in de buurt Smitsweg, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. i. Schrijven d.d. 30 oktober 1968 van G. Kok inzake een stort- en opslag plaats nabij de Beukenlaan met voorstel dit schrijven te behandelen bij agenda punt 15 en adressant de beslissing daar omtrent mede te delen. j. Schrijven d.d. 1 augustus 1968 van diverse bewoners van de Waldeck Pyr- montlaan en VerL Talmalaan inzake een vuilnisstortplaats nabij de Beukenlaan met voorstel dit schrijven te behandelen bij agendapunt 15 en adressanten te berichten conform de brief d.d. 12 no vember 1968 van burgemeester en wet houders. k. Motie van de buitengewone algeme ne ledenvergadering van de Bond van Keurmeesters van Vee en Vlees betref fende het feit, dat slechts als export slachthuizen worden erkend, die slacht plaatsen, waarvan gewaarborgd is, dat de keuring door een dierenarts ge schiedt 1. Toezending ingevolge artikel 20, lid 1, van de Gemeenschappelijke Regeling van de A-Kring Utrecht-c bescherming bevolking van de tweede wijziging be groting voor het dienstjaar 1967, de eerste wijziging begroting voor het dienstjaar 1968 en de begroting voor het dienstjaar 1969 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Bij het ingekomen stuk b. merkt de heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) op, dat hij nog niets van het college vernomen heeft over de Stichting van een markt in Soesterberg. Dit is in onderzoek, aldus de VOORZITTER. Bij ingekomen stuk g- merkte de heer C. VERHEUS (Chr. blok) op, dat diver se objecten zijn aan te wijzen, waar wel met of zonder toestemming een derge lijk bedrijf wordt gedreven. De heer B H. A. ELBERTSE (K.V.P.) vraagt of het college de mogelijkheid heeft onder zocht een nieuw terrein aan te wijzen. De VOORZITTER antwoordde, dat de raad en de heer van Beek over een en ander volledig zullen worden ingelicht Punten i. en j. worden bij agendapunt 15 aan de orde gesteld. Punt k. De heer PIEREN (P.v.d.A.) stelt voor deze motie naar de commissie .Slachthuis" te verwijzen, waartoe wordt besloten. E i punt 1. stelt de VOORZITTER voor over dit ingekomen stuk op een speciale avond te spreken en wel op 29 januari, mede in verband dat mevr. Polet-Musler nogal bezwaren heeft met betrekking tot de financiële regeling. De overige ingekomen stukken werden afgedaan als door B. en W. voorgesteld. 3. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan a. het R.K. Schoolbestuur te Soester berg voor de aanschaf van een radio toestel en rekendozen t.b.v. de Carolus- school te Soesterberg. Kosten ƒ850, b. de vereniging voor Chr. onderwijs te Soesterberg voor de aanschaf van een radiotoestel t.b.v. de chr. school voor g.l.o. te Soesterberg. Kosten 400, c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake het aanschaffen van een televisietoestel t.b.v. de Groen van Prinstererschool. Kosten ƒ700,—. Alle voorstellen werden goedgekeurd. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van letter- en rekendozen t.b.v. de open bare school voor g.l.o. te Soesterberg. Kosten ƒ1.180,—. Conform besloten, hoewel de heer PIE REN (P.v.d.A.) wel eens wilde weten, hoeveel kinderen in Soest woordblind zijn. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van 10 rekendozen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-centrum. Kosten ƒ195,—. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van aanvullend meubilair t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest- centrum. Kosten ƒ1030,—. Conform besloten. 7. Voorstel tot aankoop van grond (ge legen) a. aan de Steenhoffstraat van mevr. A. Brey-Eveleens; b. aan de Steenhoffstraat van P. Roos; c. aan het Kerkpad n.z. van A. Kud- ders; d. aan de Beckeringhstraat van G. Si- rigu; e. aan de Koninginnelaan van de Coöp. Raiffeisenbank in Soest; f. aan de Soesterbergsestraat van P. A. v. d. Dijssel; g. aan de Beckeringhstraat van C. Samsom; h. aan de Steenhoffstraat van mevr. E. Hey-de Vries; i. aan de Laanstraat van mevr. W. M. C. Klomp-Haas, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. T MOOISTE Koopt u NATUURl'JK By Alle aankopen werden goedgekeurd. 8. Voorstel tot het verlenen van een recht van opstal en een erfdienstbaar heid van weg aan de vereniging „Vrien den van Zonnegloren" te Soest. De voetbalvereniging V.V.Z. heeft ver zocht te mogen beschikken over een per ceel gemeentegrond, gelegen nabij de Ferdinand Huycklaan, voor de bouw van een clubgebouw. Tevens is verzocht om het recht van erfdienstbaarheid van een weg ten behoeve van het genoemde perceelsgedeelte. Conform besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een politiewoning te Soestduinen. In het verleden heeft de gemeentepoli tie in Soestduinen de beschikking over een extra steunpunt gehad. Dit punt, een woning, eigendom van een ter plaatse dienstdoende hoofdagent, kwam door de pensioenering van deze politie ambtenaar uiteraard te vervallen. Deze lacune doet zich in steeds ergere mate voelen. De direkteur van gemeentewerken heeft een plan opgemaakt voor de bouw van een woning voor de ter plaatse dienst doende hoofdagent en komt hiervoor tot een geraamd bedrag van ƒ70.000, Over dit voorstel werd nog al gediscus sieerd. Meerdere leden wensten een openbare inschrijving voor de bouw. Ook de plaats van vestiging ontlokte discussie uit, vooral bij monde van de heer DE BRUIN (V.V.D.die een sug gestie voor een bestaand pand had ge daan. De heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) vroeg of een politieman alleen in dat gebied dienst doet, hetgeen de VOOR ZITTER beaamde. Conform het voor stel werd besloten. Wel zal een open bare inschrijving voor de bouw plaats vinden. 10. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid van de Schoon heidscommissie. Benoemd werd de heer W. G. Elshuis. 11. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Commissie Viering Kin derboekenweek 1968. De commissie Viering Kinderboeken week 1968 heeft verzocht een subsidie van ƒ330,te verlenen ten dekking van de kosten, verbonden aan het houden van een voorleeswedstrijd. Conform besloten. 12. Voorstel tot verkoop van grond ge legen a. aan de Eikenhorstweg aan mevr. A. Littooy-Muurling. Koopsom 140, b. nabij de Kamperfoellestraat aan G. J. Ribberink. Koopsom 1500, c. nabij de Kamperfoeliestraat aan H. W. v. d. Bolt. Koopsom 3000, d. aan de Smitsweg en Weegbreestraat aan Bredero Vast Goed N.V. Koopsom ƒ310.500,—. e. aan de Industrieweg aan H. A. Men ning Spuit- en Moffelinrichting N.V. Koopsom 120.000, Conform besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de Paltzerweg. Kosten 24.800,—. Conform besloten. 14. Voorstel tot het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling inzake de uitoefening van de functie van keu ringsdierenarts/hoofd van de vleeskeu ringsdienst. Conform besloten. 15. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een stort- en opslagplaats op een perceel, gelegen nabij de Beu kenlaan. Mr. M. D. P. van der Werf, Driehoeks- weg 4 te Soest, als gemachtigd® optre dende namens A. J. W. Beijer te Soest, verzoekt onineffing van het bepaalde in artikel 1 van de „Zont^crdening Hin derwet" voor het oprichten van een stortplaats voor tuinafval, hout en puin en een opslagplaats voor zand, grond, erind, stenen en andere bouwmaterialen op een perceel gelegen nabij de Beu kenlaan. In ie structuurnota Joest wordt aan het betreffende perceel een recreatieve be stemming gegeven. Inwilliging van het verzoek is derhalve zowel in strijd met het huidige bestemmngsplan als met de in voorbereiding zijnde planologische maatregelen. B. en W. stellen voor de gevraagde ont heffing te weigeren. De heren WESTRA (V.V.D.) en PIEREN (P.v.d.A.) en nog andere raadsleden von den dit bedrijf een aanfluiting voor de gemeente Soest. Dit is ook de mening van de VOORZITTER, doch de juridi sche weg moet gevolgd worden om aan deze zaak een einde te maken. De gevraagde ontheffing werd dan ook geweigerd. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leermiddelen t.b.v. de R.K. school voor m.a.v.o., alhier. Kosten ƒ23.100,—. Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne en installatie t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Kosten ƒ700, Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van enige voorzieningen aan het Soes- ter Natuurbad. Het bestuur van de Stichting Soester Natuurbad heeft verzocht te willen be vorderen, dat een aantal noodzakelijk te achten voorzieningen aan gebouwen wor den getroffen, alsmede te besluiten tot aanleg en verbreding van paden en het aanbrengen van enige banken. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f22.000, De heer C. VERHEUS (Chr. blok) heeft bezwaar tegen het schilderen binnens huis van de dienstwoning, daar dit pre cedenten kan scheppen, daar dit bij andere gemeentewoningen niet gebeurt. De WETHOUDER deelde echter mede, dat dit schilderen een gevolg is van het uitbreken van muren. Het voorstel wordt goedgekeurd. 19. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen a. aan en nabij de Kerkstraat van de erven J. v. d. Broek; b. aan en nabij het Oude Grachtje van W. D. van de Heuvel; c. aan de Dorresteinweg van S. de Rond; d. aan de Lange Brinkweg van P. C. Kuyer; e. aan de Lange Brinkweg van G. Visch; f. aan de Wilhelminalaan van Houdrin- ge N.V. betekent: letten op practieche indeling, verzorgde afwerking, doelmatige bergruimte, veel keuzemogelijkheden, ook In prijzen. ALLEMAAL ARGUMENTEN OM TE KIJKEN BIJ STIHO. Ook voor losse eanbouwdelen, teakhouten aanrechten, e.d. Levering en plaatsing In overleg met uw vakman. BIJ de keuze hiervan adviseren wi] u gaarne. Ook zaterdags open tot 15.00 uur. STIHO-SHOWROOM.WITTEVROUWENSINGEL 80-UTRECHT-TEL (030)20444 De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) ver zette zich tegen de aankoop bedoeld onder punt a, daar deze grond pas over ettelijke jaren nodig zal zijn. De heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) vraagt wanneer met de weg begonnen wordt, die de boeren goede toegang moet geven tot hun land. De VOORZITTER antwoordt, dat men voor diverse aankopen ver vooruit dient te zien. Op de vraag van de heer VAN POP PELEN antwoordt wethouder mevrouw WALTER, dat voor de aanleg van deze weg geldmiddelen zijn aangevraagd. Alle aankopen werden goedgekeurd. De heren Dijkstra (Chr. blok). De Bruin (V.V.D.), Westra (V.V.D.) en mevr. P. J. Oranje-Entink (V.V.D.) stemden tegen de aankopen bedoeld onder de punten a. en f. 20. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor a. het leggen van kabels langs de Gro te Melmweg; b. het leggen van kabels langs de Eem- weg. Conform besloten. 21. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan het kompostbedrijf Soest-Baarn voor de financiering van door het bedrijf gedane investeringen. De gelden, benodigd voor de financie ring van de exploitatie van het kom postbedrijf, worden door de gemeente Soest in rekening-courant verstrekt. Gedurende de jaren 1963 tot en met 1968 werd voor uitbreidng opslagterrein, voorzieningen installatie, bestrating, af rastering en aanschaffing laadschop uit gegeven een bedrag van ƒ261.368,34, waarvan werd afgeschreven ƒ58.306,84. B. en W. stellen voor voor het resteren de bedrag ad 203.062,een )®ning te verstrekken tegen een rente van 6 7/8 per jaar. Aldus besloten. 22. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze lening aan de muziekver eniging „Soesterberg". Het bestuur van de muziek verenigng „Soesterberg" verzoekt om een rentelo ze lening ter grootte van ƒ3.500,ten bate van het instrumentenfonds. De kosten van aanschaf van nieuwe instru menten worden geraamd op 15.910,10. Uit diverse acties en gemeentelijke bij dragen is reeds een bedrag verzameld van 12.173, 53 zodat er nog een tekort is van 3.736,57. Mevr. ORANJE-ENTINK vraagt of het bestuur wel om een bijdrage van het Anjerfonds heeft gevraagd. Wethouder DE HAAN zegt, dat een aanvraag is in gediend. Het voorstel werd goedgekeurd. 23. Voorstel tot kwijtschelding van het restant van de aan de korfbalvereniging „Oranje" verstrekte renteloze lening. Het restant van de lening bedraagt 3.250,—. Conform besloten. 24. Voorstel tot het herbenoemen van de leden van de commissie ex artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. Gekozen werden mevrouw H. M. Meu- rer-Van Eyk, mevrouw S. M. Polet-Mus ler, de heer J. C. Brouwer, de heer H. M. v. d. Rotte en de heer H. Stelten berg. Als plaatsvervangend lid zal fungeren de heer J. D. L. Zoetelief. 25. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende subsidiëring in de kosten verbonden aan het huren van gymnastiekzalen. Het ligt in de bedoeling van het college een nieuwe subsidieregeling in het le ven te roepen met betrekking tot de door 'n vereniging betaalde huurkosten. De subside zal maximum 50 van de betaalde huur bedragen tot een maxi mum van ƒ5,per lokaal per uur. De sporthal aan de Beukenlaan wordt aan gemerkt als twee gymnastieklokalen, dus geldt hier een maximum huur-uur ƒ10,of ƒ5,subsidie. De huurkosten, gemaakt ten behoeve van het houden van competities, toernooien e.d. komen niet voor subsidieëring in aanmerking. Conform besloten. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullende bijdrage aan de Stichting Eempont Soest voor de aan schaf en het herstel van een pont. Deze bijdrage beloopt een bedrag van 3.966,10. Conform besloten. 27. Voorstel tot wijziging van de raads besluiten d.d. 21 februari en 20 maart 1968 tot verpachting van grond aan verschillenden voor korte termijn. Aldus besloten. 28. Voorstel tot het beschikbaar stel len van diverse kredieten. Door het achterwege blijven van goed keuringen van diverse uit te voeren werken, is een bedrag beschikbaar van 257.450,wegens gereserveerde rente en afschrijving. B. en W. stellen voor over dit bedrag te beschikken en de volgende kredieten te verlenenOnt vangers alarmeringssysteem brandweer ƒ19.000,aanleg voet- en rijwielpaden langs, alsmede riolering in de Beuken laan en de Nieuweweg ƒ117.000,ver betering van weg langs spporlijn tussen Soestduinen en Amersfoort 50.000,1 aanleg 4e voetbalveld Bosstraat-Oost ƒ5.000,bouw van garages en schaf t- lokaaltje voor gemeentewerklieden na bij de Vinkenweg 57.500,aanbren gen verlichting kleedkamer sportvelden ƒ2.500,en plaatsen ballenvangers op terrein V.V.Z. ƒ2.000,—. Conform besloten. 29. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aar. de Molenstraat en de Soester- engweg met de Verenigng tot bevorde ring van het Nijverheidsonderwijs te Soest, met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijzigng. Aldus besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het doen aanbren gen van enige voorzieningen aan het terrein, verhuurd aan de Stichting Jeugdzorg Soestdijk. Aan de Stichting Jeugdzorg Soestdijk is toegezegd, dat een aan deze stichting verhuurd terrein verbeterd zal worden: o.a. ophoging terrein, aansluiting rio lering enz. De kosten hieraan verbonden zullen ƒ6.600,bedragen en stellen B. en W. voor een krediet tot dit bedrag te verlenen. Aldus besloten. 31. Voorstel tot wijzigng van de ver- orcVning regelende het toekennen van studietoelagen. Dit voorstel werd aangehouden. 32. Voorstel tot het verbinden van een bijzondere rente-clausule aan het be sluit tot aankoop van grond vermeld onder punt 19b. Conform besloten. 33. Voorstel tot verkoop van grond met opstal aan de Dorresteinweg aan A. v. Malenstein. De heer A. van Malenstein heeft ver zocht een perceel grond ter grootte van ongeveer 296 m2, met de woning Dorre steinweg 25 te Soest, te mogen kopen. Verkoopsprijs ƒ21.500, Conform besloten. 34. Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders. Blijkens richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken bedragen de jaar- weddenormen voor de wethouders voor gemeenten met een inwonertal van 30.000 tot en met 40.000 sedert 1 januari 1968 in minimum 12.900,en in ma ximum 18.500,Daarom stelt de bur gemeester voor de jaarwedde op het maximum van ƒ18.500,te stellen. De heer M. DE GROOT (B.R.) verklaart zich tegenstander van deze verhoging, hoewel hij toegeeft, dat de taak van wethouder in deze snel groeiende ge meente steeds zwaarder wordt. Hij stel de voor de mogelijkheid te bezien tot benoeming van een vierde wethou der. Met de stem van de heer De Groot te gen werd het voorstel aangenomen. 35. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Jeugdzorg Soestdijk op te ne men geldlening. De Stichting Jeugdzorg Soestdijk heeft verzocht een garantie te verlenen van een door deze stichting aan te gane geldlening van 30.000,—. De bouw en inrichting van het te bouwen jeugdclub huis wordt geraamd op ƒ67.500,van welk bedrag ƒ37.500,aanwezig is. De Nutsspaarbank wil voor de resterende ƒ30.000,— een geldlening verstrekken, mits de gemeente Soest zich garant stelt voor de richtige aflossing en rentebe taling. Het college heeft hiertegen geen bezwaar. Naast bezwaren van mevr. POLET-MUS LER (P.v.cLA.), die liever een jeugd clubhuis voor alle geledingen van de bevolking zag en de heer WESTRA (V.V.D.), die de basis te smal vond, waren er ook voorstanders voor deze lening, zoals de heer J. R. VAN POP PELEN (K.V.P.) en de heer L. J. DIJK STRA (Chr. blok). Het voorstel werd aangenomen nadat wethouder DE HAAN een uitvoerig betoog had gehouden met de stemmen van mevr. Polet-Musler, de heer Pieren (beiden P.v.d.A.) en de ge hele V.V.D.-fraktie tegen. 36. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Gezondheidsbevordering Soest op te nemen geldlening. In de raadsvergadering van 6 novem ber j.1. is besloten aan de Stichting Ge zondheidsbevordering Soest ten behoeve van de bouw van een wijkgebouw een stuk grond te verkopen gelegen aan de Nieuweweg hoek Smitsweg voor een be drag van ƒ74.000,Aangezien gemelde stichting niet over de nodige middelen beschikt ter financiering van de aan koop van grond- en voorbereidings- kosten van het wijkgebouw wenst zij een geldlening aan te gaan van 100.000. De stichting is er in geslaagd een 40- jarige annuïteitslening ad 100.000,— aan te trekken, mits de gemeente Soest volledige garantie verstrekt. Conform besloten. 37. Voorstel inzake het opnemen van kasgeldleningen. Aldus besloten. 33. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Katholieke Bejaardenzorg Soest op te nemen geldlening. De Stichting Katholieke Bejaardenzorg Soest heeft van de gemeente gekocht een stuk grond met opstallen gelegen aan het Dorpspein te Soesterberg voor een bedrag van ƒ243.300,Voor deze aankoop is incusief de voorbereidings- kosten van het te bouwen bejaarden centrum 350.000,nodig. Ook deze stichting kan een 40-jarige annuïteits lening aangaan, mits de gemeente Soest borg staat. Conform besloten- 39. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot verkoop van grond, gelegen nabij de Molenstraat aan de Nederland se Centrale voor Huisvesting van Be jaarden te Amsterdam. Conform besloten. 40. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de Stichting Jeugdzorg Soest dijk. Deze subsidie wordt voor 1969 begroot op ƒ19.778,n.1. 40% van de lasten. Zoals bij punt 35 waren ook hier de twee P.v.d.A--leden en de 3 V.V.D.-leden tegen het voorstel. Rest ons nog te vermelden, dat de heren J. J. Ebbers (V.V.D.), P. Grift (P.v.d.A.) en N. Veldhuizen afwezig waren. Wethouder J v. d. Arend was wegens ziekte niet aanwezig. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP Het doet in deze tijd van maanreizen bijna antiek aan, dat bewoners van een koud huis in dit land de hoofdkraan van de waterleiding extra moeten bescher men als het koud wordt. Maar de bin nenleidingen in onze woningen zijn meestal zodanig geïnstalleerd dat de (dunne) buitenmuren niet voldoende be scherming bieden tegen strenge vorst met wind, zodat men wel voorzorgen moet treffen in een onverwarmd huis. Nu, in de herfst Om te voorkomen dat uw kraan straks als het echt gaat winteren, vorstverlet neemt doet U er goed aan nu te contro leren of de hoofdkraan niet lekt of hij goed sluit U vindt hem in een meterput onder de voordeurmat of onder de mat voor de achterdeur, in de kelder of in een me terkast. Misschien wel in een meterput buiten. Hoe ziet U nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als U de kraan dichtdraaid en het af tapkraantje opent, mag er uit het af- tapkraantje dat vlak bij de hoofdkraan zit geen water spuiten. Kraantje na de proef goed sluiten! Ook is het goed, nu na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan zich bevindt Tocht is de grootste vijand van waterkranen en watermeters, van uw hele huis trouwens, en wanneer U nu vast kieren en tochtnaden dicht maakt behoeft U dat straks als het bar koud is niet meer te doen! De roosters en ventilatie voegen moeten ook tijdig worden gesloten, maar na de vorst natuurlijk weer worden geopend. Vanzelfsprekend zorgt U er voor dat uw hoofdkraan - en uw watermeter, wan neer U die hebt - goed bereikbaar blij ven. U kunt ze het beste met droge wollen lappen omwikkelen tegen de koude. Ligt de meterpunt buiten, dan kunt U het beste tussen bovendeksel en tussendeksel een plastic zak gevuld met kranten aanbrengen. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om be vriezing te voorkomen. In twijfelgeval len kunt U beter even contact^opnemen met het waterleidingbedrijf.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3