Garage Stam Prins Bernhard opende nieuwe huisvesting van de Nederlandse Export Combinatie S.E.C, nieuws STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5695,- R10 6295,— RENAULT maakt nw leven rijker V.V.Z. voor lastige opgave tegen S.V.P. Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 „The Red Stars" De Meteoren Mixed Hockey Club Soest S.E.C. (zaterdag) krijgt Baarn op bezoek Hees morgen naar Woudenberg B.D.C.-elftallen gaan zondag oefenen VRIJDAG 22 NOVEMBER'1968 Prins Bernhard heeft gistermorgen aan de Soesterbergsestraat, alhier, huize De Neclenburgh, de nieuwe huisvesting van de Stichting Nederlandse Export Com binatie (N.E.C.) officieel geopend. Hij kreeg bij die gelegenheid onder meer Friese doorlopers voor zijn kleinkinde ren aangeboden. De N.E.C. was tot voor kort in Utrecht gevestigd (na in Culem- borg begonnen te zijn), naar de huis vesting en de parkeerruimte in de Dom stad was de laatste jaren ontoereikend geworden. Overigens is de Neclenburgh niet alleen meer het hoofdkantoor van de N.E.C. (waarin 200 elkaar niet be concurrerende fabrikanten zijn ver enigd) gevestigd, doch tevens een drive- in voor exportvoorlichting en het kort geleden opgerichte Centraal Bureau voor Fusiebemiddeling, alsook de N.E.C. Praktijkschool voor Ondernemerskunde. De oprichting van de Nederlandse Ex port Combinatie op 5 september 1952 betekende de realisering van een door de heer L. Fokkema (thans directeur) lang gekoesterd ideaal. Zes fabrikanten plaatsen direct hun handtekening on der de notariële stichtingsacte, als be wijs, dat zij het onderling erover eens waren geworden, dat de verschillende exportbelangen in het buitenland veel goedkoper en doelmatiger, alsook re presentatiever gezamenlijk behartigd konden worden. De gedachte aan een exportcombinatie rijpte bij de heer Fok kema, toen hij jaren geleden naar het buitenland reisde om zijn mosterd te verkopen, daar een vertegenwoordiger van een ander bedrijf ontmoette en tot de conclusie kwam, dat hij dezelfde dure reis had betaald om in dezelfde plaats zijn artikelen te verkopen. Voor de heer Fokkema stond het als een paal boven water, dat beide bedrijven net Chamoun van Lissabon. Hoofdzaak was dat zij met al dat pionieren de orders uit het vuur sleepten voor een na de oorlogsjaren weer langzaam oplevende industrie. Bepaald rooskleurig waren dc officiële toekomstverwachtingen toen nog niet. Er werd in het begin van. de jaren vijf tig nog druk gediscussieerd over een Exportnota van de regering, waarin werd vastgesteld, dat in de komende vijftien jaar niet meer dan eenderde van alle schoolverlatende jongeren zon der meer zouden kunnen worden opge nomen in het productieproces. Uit particulier initiatief is toen de ge dachte geboren, door een gemeenschap pelijke aanpak van de export de bui tenlandse concurrentie op eigen terrein te bevechten en als het kon te over troeven, om zo ruimte te scheppen voor de werkgelegenheid, waaraan de Ex portnota twijfelde. Het was een „bliksemreis", waarvoor de heer Fokkema de offertes van enkele relaties in zijn monsterkoffer had ge pakt op basis van de simpele formule „no cure, no pay". Confectie, brand- snuiten. metaalwaren eri conserven wer den tijdens die eerste reis (naar Hel sinki) onder een forse Hollandse borrel, een hartige haring en een degelijke va derlandse sigaar in de hal van een hotel aan de man gebracht. Het resultaat viel mee. Een flink stel orders bij een on- kostenrekening. die niet meer dan 2,1 van het totaalbedrag aan opdrachten uitmaakte. Dat was voldoende aanlei ding voor meer wereldreizen, meer Hol land Shows. Kairo en New York, Mos kou en Johannesburg, Latijns Amerika en het Verre Oosten prijkten al spoedig op het ambitieuze program van het groepje reizende Nederlanders, dat zich OESTDUK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen) 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (ln één handgreep te veran deren In 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 belangrijke hulp. Hij kan in Neclen burgh putten uit een omvangrijk adres senbestand, waarin de namen van im porteurs en warenhuizen uit heel de we reld zijn opgenomen. Mede door de uit tal van wereldreizen verkregen rappor ten blijkt dit materiaal volkomen up- to-date. Daarnaast staat de heer B. van Commenée de bezoeker steeds met raad en daad terzijde. De mogelijkheid bestaat, dat nog tij dens het gesprek een bijzondere aan bieding meteen op de telex wordt ge zet naar een adres in het buitenland, waarvan men bij de N.E.C. weet, dat Na de opening tc hebben verricht werd de Prins verrast met drie paar Friese doorlopertjes voor zyn kleinzoons. zo goed door één persoon vertegenwoor digd kunnen worden, „want er is niets zo universeel als verkopen". Die twee bedrijven groeiden uit tot zes bij de op richting van de N.E.C.en tot tweehon derd vandaag de dag. Gezamenlijk geeft men twintig miljoen gulden per jaar uit voor het bevorderen van de Neder landse export. En de oorspronkelijke gedachte van de heer Fokkema bleek in de praktijk zeer goed haalbaar, want nog altijd worden de tweehonderd be drijven in het buitenland vertegenwoor digd door maar één man, de heer W. B. F. de Baat Doelman, „de man met de monsterkoffer", die per jaar rond 90.000 km aflegt en doorgaans zes maan den per jaar, geen kleinigheid, on derweg is. Niet alleen werkt de N.E.C. voor de deelnemende fabrikanten heel wat goedkoper, de combinatie verhoogt in het buitenland tevens het aanzien van het Nederlandse bedrijfsleven, ter wijl men onderling geraakt tot een uit wisseling van kennis, kunde en erva ring, die in de praktijk reeds van on schatbare betekenis is gebleken. Het ge middeld aantal landen, waarmee een N.Z.C.-lid exportbetrekkingen onder houdt is 25. Een kwart van de leden exporteert naar honderd landen of meer. Het totaile aantal landen, waarmee han delsbetrekkingen worden onderhouden bedraagt 153. De oprichters van de N.E.C. hielden geen redevoeringen en geen beschouwingen. Zij stapten in een vliegtuig, als doe-het-zelvers van de export. Als reizende Sinterklazen zijn de grond leggers van de Nederlandse Export Combinatie naar alle delen van de we reld getrokken. Als goede kooplieden brachten zij daar hun gaven aan de re geringschefs van al die landen, waarmee zij zaken wilden doen. Delftsblauwe borden waren daarbij, waarop een tekst verkondigde, dat het de internationale h- idel is, die de vriendschap tussen de volkeren bevordert. Benes van Tsjecho- slowakije kreeg er één, maar ook De Valera van Ierland, Naguib van Egypte en Juho Paasiviki van Finland, koning Feisal van Irak en president Camille WAARDEVOLLE mDUUP.ZAHE bereid had verklaard, bij de buitenland se klant eveneens de belangen te be hartigen van de overige leden van hun club. Want een club, een exclusieve club, waarin een nieuweling pas aanvaard wordt, wanneer zijn artikel niet con curreert met dat van een ander lid en wanneer niemand zijn veto uitspreekt tegen het aangevraagde lidmaatschap, is de Nederlandse Export Combinatie al die jaren na de oprichting gebleven. Ondernemende fabrikanten, die in te genstelling tot het merendeel van hun collega's uit de kleine en middelgrote industrie voortdurend gespannen zijn om hun product de grenzen naar het buiten land te laten overschrijden. In latere jaren heeft de club van reizen de fabrikanten de steun gekregen van wereldreizigers van professie, o.a. de heer De Baat Doelman. Naast de on- middelijke zakelijke resultaten, die hij nastreeft, is het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen een be langrijk deel van zijn opdracht: impor teurs in alle landen van de wereld la ten weten, dat er een Nederlandse Ex port Combinatie bestaat. Voor het leg gen van contacten met Nederlandse be drijven, maar evenzeer voor de pro motion van het Nederlandse industriële product in het buitenland. Het onderling uitwisselen van ervarin gen beperkt zich overigens niet tot de export zonder meer. Wijzigingen op de verschillende markten (ook de binnen landse markt) maakten het nodig, de gehele interne bedrijfsvoering, de be- drijfspolitiek en de beleidslijn, reclame, inkoop, belastingtechniek, industriële vormgeving e.d. voortdurend in het oog te houden. De club van de reizende fabrikanten tendeert hierdoor gedeeltelijk in de richting van een economisch centrum en de verhuizing naar Huize Neclenburgh in Soest opent daarvoor nog verscheide ne andere perspectieven. Dit Neclenburgh ademt een typische mannensfeer. Dat blijkt vooral, wan neer de in een rood met wit gestreept jasje gestoken huismeester de bezoeker heeft binnengeloodst in de ontvangst ruimte (compleet met bar), waar royale zetels rond een knappend houtvuur staan opgesteld. Een oud musket en de kop van een everzwijn decoreren de wand boven het vuur. Daarnaast een le vensgroot, in 3 Va jaar geduldwerk door een Oostenrijks kunstenaar uit één stuk gesneden hert. In dit landschappelijk fraaie gedeelte van Soest leggen de bezoekers van de drive-in voor exportvoorlichting hun wensen op tafel. Hier ook worden de eerste vertrouwelijke gesprekken ge voerd, die de inleiding kunnen vormen op een fusie tussen twee bedrijven, waarvan ineens blijkt, dat zij elkaar wonderwel kunnen aanvullen. Men wis selt er ervaringen uit over de 150 lan den in de wereld, waarheen leden van de N.E.C. het Nederlands product ex porteren en men spreekt er over de problemen van het eigen bedrijf. Dit laatste is in Neclenburg zeker niet het minst belangrijk. De drive-in voor exportvoorlichting biedt een beginnend exporteur de eerste er belangstelling bestaat voor het be trokken artikel. Nog niet zo lang gele den is het Centraal Bureau voor Fusie bemiddeling opgericht, dat nu eveneens in Neclenburgh is ondergebracht. Binnenkort zal er tevens de Praktijk school voor Ondernemerskunde worden geopend. Het uitwisselen van ervarin gen, open en effectief, ook over het zakenbeleid en de verkooptechniek in het algemeen, is een belangrijk element in de cursussen en lezingen voor ver koopleiders en directeuren. De studiedagen zullen het karakter dra gen van een leerzame happening, waar bij naar het voorbeeld van Socrates en zijn school, de cursisten wandelingen maken in het bos van Neclenburgh, een boom omhakken of blokken hout gaan kloven. Alles met de bedoeling om een klimaat te scheppen voor goede human relations. De openheid voor het uit wisselen van ervaringen groeit dan ge makkelijker dan wanneer men elkaar aan de ronde tafel alleen maar rook in het gezicht blaast, zo stelt men zich bij de N.E.C. voor. Het eerste elftal van S.E.C. gaat op be zoek bij L.V.V. in Laren, dat met vier andere clubs de laatste plaats deelt. S.E.C. is nog steeds niet verslagen, al speelde het zes van de acht keer ge- 1 k. De Soestenaren zijn zondag door De Zebra's voorbijgestreefd, terwijl K.V.V.A. en Nijenrodes op gelijke hoog te met S.E.C. kwamen. Een overwinning kan S.E.C. misschien weer wat dichter bij leider 's-Graveland brengen. De op stelling voor zondag luidt: doel Van Zoghei; achter De Rooy, Krijt, Roder- mond en Van Remmerden; midden Vee- nendaal en Van Boeijen; voor: Aalbers, Duist, Woudenberg en Van Berkel. Re serve is Verhoeven. S.E.C. 2-BAARN 2 Het tweede elftal speelt zondag om twaalf uur een thuiswedstrijd tegen Baarn 2, dat met een paar punten ach terstand op S.E.C. in het midden van de ranglijst staat. De thuisclub zal het waarschijnlijk wel tot een overwinning kunnen brengen. De opstelling van het tweede is als volgt: doel Van Hattum; achter Huizinga, Dorrestein, Luschen en Van Breukelen; midden Pureveen en Burgman; voor Lenarduzzi, Vervloed, Brouwer en Rijnders. Reserve is Tim mer. E.M.M. 2-S.E.C. 3 Het derde elftal gaat zondag om twaalf uur in Hilversum op bezoek bij E.M.M. 2, dat enkele plaatsen boven S.E.C. staat en de Soestenaren waarschijnlijk niet tot een overwinning zal laten komen. Het elftal zal er zondag als volgt uit zien: doel Van Essen; achter D. Hooyer, Ruttenberg en Jasperese; midden Vos- kuien en Pothoven; voor v. d. Broek, Abbel, A. Hooyer, Luschen en Dorre stein. S.E.C. 4-V.V.Z.A. 2 Ook-S.E.C. 4 zal het zondag erg moeilijk krijgen tegen het Amersfoortse V.V.Z.A. 2, dat tot nu toe ongeslagen de rang lijst aanvoert. Meer dan hooguit een gelijk spel zal er voor S.E.C. 4 zondag niet inzitten. De wedstrijd begint om half drie. De volgende spelers zullen S.E.C. vertegenwoordigen: doel v. d. Vaart; achter Kanters. Wildenburg en Heinen; midden Verweij en v. d. Lin den; voor Mijdam, F. Roest, Schalkwijk, G. Roest en Zeil. Reserve is Smit. AMERSFOORTSE BOYS 4-S.E.C. 5 Het vijfde elftal krijgt zondag een wat minder hoog geklasseerde tegenstander tegenover zich. S.E.C. 5 gaat namelijk op bezoek bij het onderaan staande Amers foortse Boys 4, dat na zes wedstrijden nog niet verder is gekomen dan drie punten. Het elftal is gevormd uit: doel Kok; achter v. d. Brink, Rijken en Hoed; midden De Jong en Scheurwater; voor Wildenburg, Wijnands, Niewaal, Dasse- laar en Veldhuizen. JEUGDPROGRAMMA Voor de jeugd van S.E.C. zijn voor dit weekeinde de volgende competitiewed strijden vastgesteld: G.V.V.V. jun. A- S.E.C. A (2.45 uur). A.P.W.C. adsp. a- SE.C a (2.00 uur). S.EC. adsp. b-Roda a (2.00 uur). S.E.C. adsp. c-Hoogland b (3.15 uur). S.E.C. adsp. d-B.D.C. f (1.00 uur). H.V.C. pup. 1-S.E.C. 1 (1.00 uur). S.E.C. pup. 2-K.V.V.A. 4 (12.15 uur). S.E.C. pup. 3-Woudenberg 2 (1.00 uur). V.V.Z. pup. 3-S.E.C. 4 (12.15 uur). S.E.C. pup. Ib-K.V.V.A. Ib (12.15 uur). KLAVERJASSEN Hedenavond wordt in de S.E.C.-kantine het klaverjastoernooi om de O.M. Zim- mermanbeker voortgezet. Bij het ingaan van deze derde ronde staat P. van Zoghei aan de leiding. Bekerhouder O. Verheyen heeft 1434 punten achterstand en staa top de veertiende plaats. V.V.Z. staat morgen voor een moeilijke opgave. Het gaat in Veenendaal op be zoek bij het sterke S.V.P. V.V.Z. zal proberen met het oude elf tal uit het gedrang om de onderste plaats weg te komen en zal daartoe morgen zeker een punt uit Veenendaal moeten meenemen. Erg gemakkelijk zal dat niet gaan. De wedstrijd begint om kwart voor drie. Om kwart voor twee vertrekken de volgende spelers van het V.V.Z.-terrein: doel Rebel; achter J. v. d. Vlekkert, H. van Kooy, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizendaal; voor A. Schaap, G. v. d. Bovenkamp, A. Brouwer en G. Floor. Reserve is J. van Doorn. V.V.Z. 2-CANDIA 2 De V.V.Z.-reserves krijgen morgenmid dag, om kwart voor drie, Candia 2 uit Rhenen op bezoek. Het tweede neemt een plaats op het midden van de rang lijst in, die echter wel voor verbetering vatbaar is. Men had van de reserves meer verwacht dan de zes punten, die he. nu uit zeven wedstrijden heeft. Een overwinning is morgen echter wel mo gelijk. Het elftal zal als volgt worden samengesteld: doel P. den Breejenach ter G. v. d. Munt, J. Brouwer, B. Hil- horst en C. van Hamersveld; midden P. van Altena en A. Ruizendaal; voor J. Putters, H. Brons, B. Fugers en J. Akkerman. Reserve is A. H. van Wijk. C.J.V.V. 5-V.V.Z. 4 Het vierde elftal staat morgen voor de bijna onmogelijke taak om de ongesla gen lijstaanvoerder C.J.V.V. 5 uit Amersfoort in eigen huis het erg moei lijk te maken. V.V.Z. bezet momenteel met drie punten uit vijf wedstrijden de laatste plaats en zal er althans morgen waarschijnlijk niet vanaf komen. Het elftal, dat toch C.J.V.V. in sportief opzicht zoveel mogelijk in de weg zal leggen, bestaat uit: doel J. van Ossen- brugge; achter H. van Velzen, H. Wege- rif, A. Boot en J. Brouwer; midden D. Duits en G. v. d. Grift; voor G. Wijma, M. Vetkamp. G. Pothoven en C. Broek. De wedstrijd begint om kwart voor één. Om twaalf uur vertrekt men van het V.V.Z.-terrein. V.V.Z. 6-S.E.C. 4 Het zesde van V.V.Z. en het in compe- ti cverband debuterende vierde van plaatsgenoot S.E.C. gaan morgen vanaf kwart voor drie aan de Ferdinand Huycklaan uitmaken, wie de laatste plaats moet bezetten. Het zesde zelf staat er nog wel enkele punten van ver wijderd, maar bij een gelijk spel of een overwinning van S.E.C. zou het vijfde van V.V.Z., dat morgen niet speelt, automatisch op de laatste plaats, die nu nog met S.E.C. wordt gedeeld, terecht komen. De opstelling van V.V.Z. 6 is: doel J. van Kooij Hzn.; achter S. Wijma, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Morren; mid den J. van Kooij Gzn. en G. Ruizendaal; voor W. v. d. Kuilen, J. Groart, L. G. Brunt c:; A. P. v. d. Hoek. Reserve is H. Donk. In verband met de ziekte van de heer v. d. Broek moeten de afschrijvingen nog steeds worden opgegeven aan de heer H. Strietman, Gallenkamppelsweg 3, tel. 02155-5484. In het komende weekeind moeten drie teams van Red Stars naar de Utrechtse Beatrixhal om daar hun competitiewed strijden te spelen. Zaterdagavond gaan de jongens en de meisjes junioren naar Utrecht, die res pectievelijk uitkomen tegen het Spaken- burgse S.V.S. en het Utrechtse Taveno. Zondagavond spelen de Red Stars as piranten tegen het Utrechtse Cange- roes. RED STARS M.A.-TAVENO M.A. De meisjesjunior.en spelen om zeven uur tegen Taveno, van wie zij de eerste wedstrijd reeds gewonnen hebben. Ook voor deze ontmoeting zijn de Soester meisjes de favoriet, daar Taveno tot nu toe nog geen al te sterke indruk heeft achtergelaten en nog steeds in dt onder ste regionen vertoeft. De volgende meis jes zullen naar Utrecht gaan: Gerry van Hertom, Monica Wüstefeld. Rita Vos, Regien Dorrestein, Corry Hilhorst, Ans Hilhorst, Marijke Hilhorst, Relinde Tap, Ria Willemse en Willeke van der Lin den. RED STARS A-S.V.S. A De jongens ontmoeten zaterdagavond, eveneens om zeven uur, het altijd lastige S.V.S.dat best eens voor een verras sing kan zorgen. In de eerste ontmoe ting van beide teams wisten de Red Stars junioren met een kleine voor sprong van vier punten te winnen, maar dit kan nu zaterdag best wel eens net andersom worden, zodat Red Stars zich echt niet moet laten verassen door dit altijd verrasend doch zeer sportief spe lend S.V.S. Red Stars speelt met: Ru- dolf Hornung, Rudi Lips, Gerry van Delden, Ton Hilhorst, Wim Voet, Quin- tus van Hal, Piet van de Bijl, Cees van de Grift, Berry van de Grift en Harry Visser. RED STARS a-CANGEROES b De enigste wedstrijd voor zondagavond van Red Stars is bestemd voor de as piranten, die uitkomen tegen Cange- roes. Na twee weken gedwongen rust zullen de Red Stars spelers er weer veel zin in hebben om van Cangeroes te winnen met goed en verstandig spel. Het heft van deze overwinning ligt vol komen in handen van de volgende Red Stars-spelers: Jos van de Brink. Ton van de Brink, Paul Ditters, Peter Eitjes, John van de Grift, Eduard Zeil, Majel Lustenhouwer en Peter Lustenhouwer. Programma voor zondag. Meteoren I-Tovers 3. Aanvang 14 uur. Soesterkwartier 3-Meteoren 2. Aanvang 12 uur. Opstellingen. Meteoren I: dames E. Groen, C. v. Herwaarden, A. Venema, I. Timmer, S. Posthuma en M. Schaafs- ma en de heren W. Wamsteeker, H. Friebel. F- Brandsma, R. v. Herwaarden, C. v. Rouwendaal en P, Verlinden. Meteoren 2: dames W. Huurdeman, M. Brandsma, Y. Doomekamp, H. v. d Biezen, C. Wiss en M. Hollander en de heren L. de Haan, E. v. d. Klok. G. Edelenbos, J. Verlinden, A. Venema en R. Lagemaat. Programma voor zondag. Thuis. 14.30 uur Heren I-Hermes. 12.30 uur Heren Vet.-Kampong. 12.30 uur Dames I-Barneveld. 12.00 uur Heren III-Amersfoort 6. 11.00 uur Heren IV-Hilversum 9. Uit. 11.00 uur Laren 4-Dames II. 12.00 uur Baarn III-Dames III. 12.30 uur Laren 7-Heren II. 13.45 uur Phoeinx 2-Heren 6. 14.00 uur Be Fair 10-Heren 5. Opstelling heren veteranen: C. Huis man, H. v. d. Dussen, R. v. d. Zuid- wind, H. v. d. Hoek, H. de Vries, J. v. Balen, J. Winters. W. Wiersma, K. Dob- ben, L. Wubbe, H. v, d. Weyden. Res. G. Hinderdael en Ph. Bakker. Programma voor zaterdag. Thuis. 14.15 uur Meisjes B-S.C.H.C. G. 15.00 uur Jongens C-Schaerw. N. 14.15 uur Jongens B-S.C.H.C. G. Uit. 15.15 uur Kampong C-Meisjes A. 15.15 uur Vo:rdaan D-Meisjes C. 14.00 uur S.C.H.C. C-Jongens A. Opstelling jongens A: W. Radstok, K. Wijnmalen, H. Stroink, H. Cleveringa. W. Spaink, B. v. Asselt, A. H. Bangma, H. Lendering, P. Schlecht, P. Huynink en L. v. d. Lee. Het eerste elftal van S.E.C.-zaterdag, dat afgelopen week zo teleurstellend verloor van plaatsgenoot V.V.Z., krijgt morgen een andere staartclub op bezoek en wel de oude rivaal Baarn, die S.E.C. in voorgaande competities altijd nog is voorgebleven. Het zaterdagelftal van Baarn brengt er de laatste twee sei zoenen echter maar weinig van terecht, zodat S.E.C. morgen wellicht revanche zal kunnen nemen voor de eerder gele den nederlagen, Baarn deelt met vijf punten de laatste plaats met Kulan, terwijl daarboven nog drie clubs een hachelijke positie innemen. De Soeste naren zijn op eigen veld nog niet ver slagen. Zelfs hebben zij nog geen gelijk spel behoeven toe te staan. Een over winning voor de thuisclub, die daarmede meteen weer een beetje in de buurt van de koplopers zou komen, mag wel worden verwacht. De wedstrijd tegen Baarn begint morgenmiddag om kwart voor drie. Voor S.E.C. komen de volgende spelers uit: Kramer (doel), De Vries, Sengers, Beijer, Timmer, Hoefman, Wolfsen, Rou wendaal, Dorrestein, Van 't Klooster, Hartman, Koelewijn en Stalenhoef. Ver moedelijk zal het elftal wel op enkele paatsen gewijzigd worden ten opzichte van het team, dat verleden week van V.V.Z. verloor. S.E.C. 2-BLOEMENKWARTIER 4 Het nog altijd ongeslagen tweede elftal, dat zeven wedstrijden heeft gewonnen en er één gelijk speelde, zal morgen on getwijfeld opnieuw voor een overwin ning kunnen zorgen, want tegenstander is het bijna onderaan staande Bloemen- kwartier 4 uit Hilversum. Overigens zal S.E.C. het in 'deze wedstrijd wel zonder doelman Maijer moeten stellen. Hij raak te afgelopen zaterdag op weg naar het voetbalveld betrokken bij een verkeers ongeval op de Albert Cuyplaan en kan - hoewel hij niet ernstig gewond raak te - morgen toch nog niet voetballen. Zijn plaats onder de lat zal worden in genomen door De Beer. Verder staan in dit elftal, dat om kwart voor één al begint te voetballen: v. d. Schagt, Staal, Marsman, Baptist, Nijhuis, Luytelaar. Verwoerd, Hop, v. d. Berg, Kraaij en De Beer. Het derde elftal, dat het ook zeer ver dienstelijk doet en met acht punten uit vijf wedstrijden bijna op de bovenste plaats staat, zal het mogenmiddag stel lig niet gemakkelijk krijgen tegen Spar- ta 5 uit Nijkerk, ofschoon de tegen stander het tot nu toe vrij bescheiden heeft gedaan. Overigens zit er voor het derde wel een kampioenschap in, wat ertoe zal moeten leiden, dat morgen ze ker een overwinning wordt gehaald. Voor deze wedstrijd, die om één uur in Nijkerk begint, zijn uitgenodigd: Bak- ke (doel), Kok, Piepenbroek, Van Drie, Cairo, Houde, Rademaker, Schenderling, Kerkdijk, Hottinga, Roeijmans en Van Woerkom. V.V.Z. 5-S.E.C. 4 Het vierde elftal van S.E.C. gaat morgen bij plaatsgenoot V.V.Z. 5 op bezoek. Na de uitschieter van verleden week (een 4-0 overwinning op Montagnards 3) is S.E.C. plotseling op gelijke hoogte met V.V.Z. 5 gekomen en zijn zich ineens weer perspectieven gaan openen. Niet temin ziet men de wedstrijd tegen V.V.Z. bij S.E.C. wel als een zware op gave. Met een gelijk spel zal S.E.C. al zeer tevreden zijn. De groen-witten zullen worden verte genwoordigd door: Roels (doel), Hannes- sen, Beijersbergen, De Boer, v. d. Loon, De Graaf, Van Essen, v. d. Broek, Tol boom, Dorrestein, Van Klingeren en Zonneveld. De wedstrijd begint om kwart voor drie. Het eerste elftal van Hees speelt morgenmiddag in competitieverband een uitwedstrijd tegen het vrij onbereken bare Woudenberg. Gezien de misstap pen van een paar concurrenten in de laatste weken zal Hees zich met een overwinning aardig in de buurt van de koplopers kunnen vestigen. De Soeste naren zullen morgen zeker met een punt naar huis terugkeren. Het tweede elftal, dat na een zwak ke start geleidelijk aan wat beter is gaan draaien, krijgt morgenmiddag om kwart voor drie Musketiers 2 op bezoek. De thuisclub zal het waarschijnlijk niet tot een overwinning kunnen brengen. Een kleine verrassing zou echter niet onwelkom zijn. Ook het derde elftal zal het morgen in de uitwedstrijd tegen S.V.M. Boys 2 in Maartensdijk waarschijnlijk niet ver brengen. De tegenstander van morgen bezet de tweede plaats op de ranglijst en is nog altijd ongeslagen. Zij zullen dat vermoedelijk ook tegen Hees wel blijven. De wedstrijd begint om kwart voor 3. Het vierde elftal tenslotte heeft te gen Huizen 6 meer winstkansen. Hees heeft het voordeel van eigen terrein en zal de misstappen van twee weken ge leden zeker willen corrigeren. Het heeft nu zeven punten uit zes wedstrijden. Vermoedelijk zullen het eerste, tweede en derde elftal van B.D.C. zondag alle een oefenwedstrijd spelen. Voor deze teams zijn in ieder geval geen compe titiewedstrijden vastgesteld. B.D.C. 1 speelt in ieder geval een vriendschappelijke wedstrijd en wel te gen eerste klasser Voorwaarts uit Utrecht. De wedstrijd wordt op het B.D.C.-terrein gespeeld en begint om twaalf uur. Het elftal zal in de volgende opstelling in het veld komen: doel: A. Smink; achter: F. Stalenhoef, J. Brou wer, F. Koolloos en J. van Fulpen; mid den: P. Dorrestein en A. Roest; voor: J. Paauw, M. v. d. Lugt, L. Demmers en J. Dorrestein. Het tweede en vijfde elftal van B.D.C. dat van competitiewedstrijden is vrij gesteld, zal de volgende vriendschappe lijke wedstrijden spelen. B.D.C. II-Zeist III, 12 uur. B.D.C. V-L.V.V. V, 2.30 uur. Het zevende elftal gaat zondag in com petitieverband naar Hoogland 4, dat op de tweede plaats staat en dus onge twijfeld een lastige tegenstander be looft te worden. De wedstrijd begint om twaalf uur. B.D.C. zal met de volgende spelers uitkomen: A. Roest; achter: W. Roest, P. van Rossenberg, P. Visser en M. v. d. Breemer; midden: K. Grift en R. Nijssen; voor: K. de Bruin, Ch. Cla- risse, C. Wessels en A. Daatselaar. Het achtste elftal krijgt om half drie het Amersfoortse K.V.V.A. 7 op bezoek. Voor de thuisclub is wel een overwin ning te behalen. Dat zal met de vol gende spelers moeten geschieden: doel: B. v. d. Linden; achter: J. Smeeing, G. Dorrestein, A. v. d. Wardt en J. Kok; midden: C. Rebel, B. Rademaker; voor: P. M. Hilhorst, A. v. d. Breemer, J. v. d. Kant en N. Hooft. B.D.C. 9 krijgt zondag om half drie 't Gooi 8 uit Hilversum op bezoek, een tegenstander, waartegen B.D.C. het ze ker niet gemakkelijk zal krijgen. De Soestenaren komen met de volgende spelers in het veld: doel: A. Pronk; achter: J. Beijer. Jaap Beijer, F. v. d. Breemer en J. Stalenhoef; midden: A. Roest en W. Logtenstein; voor: J. Kaats, L. J. van Nussen, R. Voskuilen en B. Kaats. Het tiend eelftal tenslotte krijgt om 12 uur het Amersfoortse A.P.W.C. 7 op be zoek. B.D.C. 10 komt met de volgende spelers uit: doel: G. Roest; achter: C. van Hengstum, B. v. d. Lugt, H. v. d. Lugt en P. Jak; midden: K. HilhQrst, C. Hilhorst; voor: S. Bakker, A van Megen, W. v. d. Hengel en A. Beijer.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5