VEERTIG JAREN SOESTER TURN CLUB ENGEL v.v.d" Krabbels van Knelis Uw Recorder staat Maar bij .0e Gouden Snaar" Oc l\o<zvnalzer, Wit-Gele Kruis kreeg er 169 leden bij I Snuif en wrijf] Openbare vergadering BAARN Soester politiekorps kost gemeenschap 1,4 miljoen Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Openbare Leeszaal en Bibliotheek Jeugddienst „Zonnegloren"' A.B.T.B. VRMDAO 22 WÏVE.-.ISER 1968 Morgen viert de Soester Turn Club het 40-jarig bestaan. Ter gelegenheid hier van werd al een kinderfeest gegeven en wordt morgen in het restaurant van het Soester Natuurbad een receptie gehou den en krijgen de leden van het be stuur en hun echtgenoten, alsmede de ere-leden en de leiders en leidsters in de Lage Vuursche een diner aangeboden, De S.T.C. werd in het olympische jaar 1928 opgericht. Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond bestond toen al ruim vijftig jaar. maar in Soest be gon pas toen de belangstelling voor het turnen een dermate grote omvang aan te nemen, dat aan de oprichting van een vereniging kon worden gedacht. Een stimulans in die richting was ook het feit, dat gymnastiek als vak op de scholen verplicht werd gesteld. De eer ste gymnastiekvereniging, die in Soest werd opgericht, was „Simson", een christelijke vereniging, die in 1921 het levenslicht zag, maar na vijf jaar werd opgeheven. Onder vooruitstrevende gymnasten bleef de drang naar bundeling echter onver minderd bestaan. Een poging tot oprich ting van een neutrale vereniging, waar in voor ieder plaats was ongeacht zijn of haar religieuze of politieke over tuiging werd in 1928 bekroond met de aanmelding van tweehonderd leden. Men formeerde een bestuur, dat de een- heid-in-verscheidenheid van zijn leden tot uitdrukking bracht volgens de for mule twee rooms-katholieken, twee ge reformeerden, twee hervormden, twee vrijzinnigen en een buitenkerkelijke. Deze brede opzet garandeerde een gun stig verloop van de onderhandelingen met diverse instanties, temeer, omdat er Secretaris Piet Ekel in die dagen een schreeuwende behoef te bestond aan lichamelijk onderwijs. De scholen waren echter over het alge meen vrij pover voorzien van de nodige accommodaties, terwijl de leraren on voldoende in het vak waren opgeleid. Dat alles leidde ertoe, dat op 28 novem ber van het jaar, dat in Amsterdam de Olympische Spelen werden gehouden, ten kantore van de Soester Courant de Soester Turn Club werd opgericht. De huidige directeur van drukkerij Smit, en uitgever van de Soester Courant, de heer G. J. Smit, was één van dege nen, die aan de wieg stonden van de S.T.C. Verder waren dat de heren J. H. G. v. d. Woude, J. Dijkstra, H. van Hal, Th. J. Regter, P. Drost, J. J. Meurs, J. Kraaijenbrink en J. Spelt. De eerste leider was de heer D. C. van Kerkhoven uit Baarn. Een strijd om de technische leiding (de eerste openbare uitvoering vond plaats onder twee directueren, twee kampen vertegenwoordigende) leidde in 1930 tot een definitieve breuk en de oprichting van een tweede neutrale vereniging. Het wen' een algemene sportclub, die zich eerst met gymnastiek, later ook met korfbal en tenslotte voornamelijk met atletiek bezig hield, om na vijf jaar op te houden, te bestaan. Direct na de splitsing kon de S.T.C. zich vrij ontplooien. Onder krachtige leiding van de heer J. van der Linden behaalde de club al gauw opmerkelijke successen. Deze gang van zaken prikkelde blijk baar bepaalde kringen en gaf in 1933 aanleiding tot de stichting van een rooms-katholieke (Crescendo) en een christelijke (Fraternitas) gymnastiekver eniging. De eerste vereniging bestaat nog steeds, de tweede ging op in de tegenwoordige christelijke vereniging voor lichamelijke opvoeding Olympia. Geheel los van deze ontwikkeling werd drie jaar eerder in Soesterberg de zus tervereniging A.G.A.V.S. geboren. De Soester Turnclub veranderde nimmer van naam en doelstelling en volgde, on danks menige tegenslag, haar eigen weg. Intussen verrichtte zij op velerlei ter rein baanbrekend werk. Zo nam zij mede het initiatief tot of gaf leiding aan indrukwekkende kringparades van de Stichting Turnkring in het Open- PHILIPS SPECIAALZAA Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 G De afdeling Soest van het Wit-Gele Kruis heeft er in het afgelopen ver enigingsjaar 169 nieuwe leden bijgekre- gen, iets minder dan in voorgaande ja ren. Daarentegen gingen 89 leden door overlijden, verhuizing e.d. voor de afde ling verloren. In Soest heeft het Wit- Gele Kruis momenteel 1923 leden. Ook in Soesterberg werd een vooruitgang geboekt, zij het een geringe. Er meldden zich negen nieuwe leden aan, waarmede het totaal op 424 kwam. Het totaal aantal afgelegde bezoeken van de zusters over het kalenderjaar 1967 en over het aansluitende deel van 1968 tot de woensdagavond gehouden jaar vergadering bedroeg 14.689, waarvan 8660 voor verpleging, hetgeen bij verle den jaar vergeleken een toename bete kent van 653 bezoeken. Er werden 6029 preventieve bezoeken gebracht, wat een toename van 25 betekent. Dit jaar werd een moeder- en kleuter cursus gegeven, waaraan door resp. 28 en 25 moeders werd deelgenomen. Van verplegingsartikelen werd in Soest 1120 en in Soesterberg 190 maal gebruik gemaakt. Een belangrijke recente gebeurtenis voor het Wit-Gele Kruis is de totstandkoming van de Stichting Gezondheidsbevorde ring Soest geweest. Elke Kruisvereni ging is in het bestuur daarvan met twee leden vertegenwoordigd. De stichting is inmiddels al begonnen met een geza menlijke ledenwerving. Tevens is van de gemeente aan de Nieuweweg/Smits- weg een stuk grond gekocht voor het stichten van een gezamenlijk wijkge- bouw in het Soesterveen. Door de steeds toenemende werkzaam heden is het noodzakelijk gebleken, ge durende de vakanties van de zusters vervangsters aan te stellen. Zulks brengt voor de vereniging geen zware finan ciële verplichtingen met zich mee, aan gezien ook voor de plaatsvervangsters een subsidie wordt verleend. Deze ver vanging heeft er al toe bijgedragen, dat de hulp aan de leden onverminderd door kan gaan. In de maand mei kwam er enige stag natie in de werkzaamheden in het wijk- gebouw, wegens ziekte van de conciërge, mevr. van Dorrestein. De zusters heb ben bij toerbeurt een deel van de taak (het uitlenen van magazijnartikelen) van mevr. van Dorrestein overgenomen. Een schoonmaakbedrijf werd ingeschakeld voor het noodzakelijke onderhoud. Het ziet er niet naar uit, dat de conciërge haar taak weer volledig zal, kunnen-gaan verrichten. Er wordt momenteel naar een oplossing van dit probleem gezocht. Het verenigingskar is in financieel op zicht niet ongunstig verlopen. De baten stegen zelfs nog iets meer dan de kos ten. De totale uitgaven beliepen een be drag van 113.788,waar aan inkom sten 114.595,98 tegenover stond. Een batig saldo derhalve van 810,85. De uitgaven werden voornamelijk bepaald door de personeelskosten: ƒ82.319,De inkomsten bestonden voornamelijk uit subsidies 60.982,en contributies (ƒ35.103,Voor het komende vereni gingsjaar wordt echter een tekort ge raamd van 950,Men verwacht aan contributies ongeveer ƒ35.000,en aan subsidies van rijk, gemeente en consul tatiebureaus ƒ69.500,te ontvangen. De personeelskosten zijn begroot op ƒ90.500. De totale uitgaven zullen een bedrag van ongeveer 120.800,gaan belopen, zo blijkt uit de begroting van de pen ningmeester. In het bestuur van het Wit-Gele Kruis zijn in het verslagjaar enkele wijzigin gen gekomen. Het vertrek van voorzit ter Breedeveld wordt als een groot ver lies beschouwd, gezien de positie, die hij in de gemeente inneemt. Hetzelfde geldt voor de heer Festen, die zijn be- stuursfunktie in de loop van het verslag jaar wegens ziekte heeft neergelegd. Omdat het voorzitterschap in handen kwam van dr. Nicolas kreeg het Wit- Gele Kruis volgens het jaarverslag van de secretaris echter weer een stimulans in de richting van de eigenlijke taak van de vereniging. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dattut Sinterklaos weer bar maakeluk word emaokt mit ut kope vaan kedoos. Eerluk gezeit fingk ut maor un bar raore wèreld. Noeng motter iemaand die jaorug ls zun eige kedoos kope. En das netuurluk nog nle ut ar- rugste vaan de heule graap, maor hie mot die dinge nog gaon weggeve ok. Noeng wittik wel daat da mit da fees nog nooijt aors is gewees, maor ajje ut heul gewoon bekiek, daan doet ut wel un bietje raor an. Maor daat doetter ok heulegaor niks toe, waant ut is un kingderfees. Sin terklaos wordt nie veur niks de grote kingdervrind genoemp. En daat staot as un paol bove waoter. Veur de minse diet nie glove, gao maor is effe kieke in de etulaoges vaan de winkels waor je speulgoed ken kriege. Minse, minse waat un spulle. Deris speulgoed bie waat je mit de beste wil van de weruld geen speulgoed meer ken noeme. Veur ming binne der dinge bie die praachtugge techniek laote zien. Toeng ikke nog un heul klein mannetje waas, kon geen mins der vaan drome daat zoiets ooit nog is zouw bestaon. Ik hep ming oge uut staon kieke. En daat kieke vaan ming hep zun eige ech nie allenug tot ongs eige darrup beperk, *aant vaan de week bink ok nog effe Aomersfoort weze kieke. Eindeluk ik weer is in de staad vaan die "ekkers. Waant om je inkope te gao jie noeng eenmaol nie naor veuraal nie aster zo bar veul winkels bie komme. Maor jao der binne noeng altied wel dinge waor je veur naor de staad mot. En ajje der toch mot weze, daan mojje der maor meteen ok goed ebruuk vaan maoke. Noeng kenk nie zo bar veul minse meer die in Soes woene, maor ik kwaam der toch al weer un heule kwak teuge die hullie inkope in Aomersfoort ginge doen. En das veur de winkeliers in Soes nie bes. Ut is dan ok jaammer, dat er geen Sinterklaosaksie ken worre gehouwe. Da mag nie meer veur' de loteriewet. Ut liep altied zo lekker. Een hoop priezen met een televisie as hoofdpries. Maor de winkeliers hebbe der toch wat op gevongde. De Wiso zeguls binne tie- des de Sinteklaos de helft maar waord. En wie weet wat de winkeliers nog veur verrassinge aachter de hangd heb be. Sinterklaos komp netuurluk wel. Noeng zouw ut maachtug mooi weze astie mit un boot ankwaam, maor de Eem leit eigeluk un bietje te veer weg. Veur Soes zou ut ok mit vliegtuug kenne, maor ok daat hep te grote bezwaore. Dus waat doet Sinterklaos, hie komp mit de trein, ik denk daat die goed heilugman bie zun eige denk, laok noeng maor mit de trein gaon, waant wie weejt istie der vollegend jaor nie meer. Der binne netuurluk minse die daat al- lemaol orgaoniezere, waant jie ken noeng eenmaol nie zoon grote kinder vriend zo maor binne laote komme. Daat zouw un grote trammelaant geve. En eerluk gezeit ik fing ut wel goed daat die minse daat doen. En zullie doen daat mit verstaand. Daat ken ik zeige omdak gemerk hep daat zullie kretiek nie zo maor naos zullie neerleige, maor ast ken ok anneme. Verleje jaor hek mit de jonges en deerns van Gart bar kouw staon te lieje veur ut gemeente- huus. En ut wier haos donker ok. Daat kwaam omdatter vollegens ming en bar veul aore minse veul te laot wier be- gonne. Maor noeng, ik bedoel zaoter- daag, komptie vruuger. Maor int darrep kenk der nie bar veul vaan merreke. Ik schaat zo daat de Sint nog de meeste schik zaal hebbe op de Koninginnelaon, waant die win keliers hebbe der mit mekaor wel waat annedaon. Ter ere vaan zun verjaor- daag zalle daor de vlaage uuthaange en de laampe braande. Zullie zalle nie heul Soes teuge kenne houwe om nie hullie inkope buute ongs darrep te gaon doen, maor hebbe ut in ellek gevaal wel ge- prebeerd. Mit of zongder zeguls. Uw verkoudheid van neua. ^^^lceel of borst met De plaatselijke afdeling van de V.V.D. belegt op maandagavond a.s., aanvang 8 uur in het wijkgebouw a.s.. aanvang makerk, een openbare vergadering. Spreker is het Eerste Kamer lid Mr. J. de Wilde. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de adverentie in dit blad. LAANSTRAAT 71 - 81A Een apart jurkje ol een modieuze mantel voor een verantwoorde prijs vindt U in onze speciaalzaak. Komt U ook eens kijken? Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 m VENDA CHOCOLADEREPEN De fijnste chocolade in melk, puur en melkhazel- noot. 8 stuks 1.10 MINT FOURRÉ Gilda mint fourré, een fijne versnapering. Per zakje 59 ct. SPECULAASBROKKEN j Dikke speculaasstukken, opgelegd met amandelen. Zak a 2 stuks 19 ct. VROOM OREESMANN Het gemeentelijke politiekorps kost de gemeenschap volgend jaar rond 1,4 mil joen gulden. Een zeer klein deel van deze kosten worden door de bevolking echter geheel vrijwillig bijgedragen. Dit betreft een bedrag van rond 15.000,-, dat de politie aan bekeuringen denkt te gaan innen. Dat is ƒ3000,— meer dan voor dit jaar was geraamd. De ruim 1,4 miljoen, die de gemeente Soest moet uitgeven om het politiekorps op de been te houden, wordt vrijwel ge heel door het rijk terugbetaald. Meer dan de helft van de kosten voor de politie bestaan uit salarissen 880.000,-). Voor een goede uitrusting van het korps staat 38.655,op de begroting. Zo langzamerhand is men ook op alles voorbereid, want voor 1969 zijn bedra gen uitgetrokken voor de aanschaffing van gasmaskers (ƒ2760,lange wapen stokken voor de mobiele eenheid 350,-) traangasgranaten 350,apparatuur voor de meting van radioactieve stra ling 1700,appartuur voor de me ting van de wieldruk van vrachtauto's 7350,e.d. Tevens zal het bureau voor de weggebruikers beter herkenbaar worden. Langs de Van Weedestraat komt een groot verlicht bord in de geest van de bekende A.N.W.B.-borden. Het kost, inclusief de aansluiting, 1750,Te vens zullen drie nieuwe autoboxen wor den aangeschaft, waarvoor weer 6000,- nodig is. Het politionele wagenpark verbruikt in een jaar voor ongeveer ƒ23.000,aan brandstoffen. Voor de aankoop van be nodigdheden voor de fotografische en dactylopische dienst is 4000,ge raamd. Tot de fotografische verrichtin gen van het politiekorps behoren onder meer het ontwikkelen van foto's, ge maakt van verkeersovertredingen e.d. Aan telefoonabonnementen moet jaar lijks ruim 15.000,worden betaald. VAN LENNEPLAAN 47 TFLEFCON 6621 Deelnemers aan het bloemencorso in '55. luchttheater (van 1949 tot en met 1953), massale propagandamarsen ter verbete ring van de zaalaccommodaties in Soest (van 1961 t.m. 1964), een sportdag ten bate van de door Soest geadopteerde, door de watersnood van 1953 getroffen gemeente Oosterland in Zeeland, kin derspelen op Koninginnedagen, een spec taculaire winkelweek in samenwerking met honderd winkeliers, gezamenlijke uitvoeringen en demonstraties door de plaatselijke gymnastiekverenigingen, to tale herziening van het subsidiebeleid van de gemeente Soest, met steun van het K.N.G.V. en recentelijk de Soester Turnkampioenschappen. Tevens was de vereniging betrokken bij tal van grote manifestaties als de vie ring van de bevrijding, avondvierdaag sen, bloemencorso's, ambtsjubileum van de burgemeester, liefdadigheidsacties, défilés voor de koningin, concoursen hippiques, Olympische dagen, bonds- festivals e.d. De Soester Turnclub bezat voor de oor log een eigen toestellenpark en een houtopslag (voor loopbruggen, uitbrei ding tonelen etc.). De toestellen werden tegen geringe vergoeding aan de ge meente verhuurd voor schoolgebruik. De S.T.C. werkte bij uitvoeringen bij voor keur met „levende" muziek en beschikte dan ook jarenlang over een eigen pia- nist(e). Optreden met begeleiding van het vijftien musici tellende Amersfoortse Salonorkest was destijds een belevenis voor de deelnemers en een lust voor het oog en oor der toeschouwers. De dames-seniorengroep behoorde ja renlang tot de meest actieve afdelingen van het veteranencorps van het K.N.G.V. en verzorgde als zodanig ook demon straties in het land. Maar ook buiten het kader van de eigen sport organiseerde de turnclub tal van evenementen voor de eigen leden, terwijl tevens diverse ontspanningsbijeenkoms ten werden georganiseerd. Uit een en ander blijkt wel, dat de veertig-jarige een rijk verenigingsleven heeft gekend, dat vooral in de jaren dertig tot grote bloei is gekomen. De jaren 1040-1945 verliepen - begrijpe lijk - niet zo voorspoedig. Het gym nastieklokaal werd bezet, de toestellen en andere bezittingen werden in be slag genomen of in veiligheid gebracht bij particulieren. De omgang met de autoriteiten en het aanpassen aan de oorlogsomstandigheden eisten van het bestuur bijzondere tact, veel hoop en geduld, alsook vindingrijkheid en een groot incasseringsvermogen. Niettemin bleef de vereniging bestaan en turnde in wisselende getalssterkte desnoods in andere gebouwen door. In deze periode zocht en vond de S.T.C. formeel steun bij het K.N.G.V., waarvan zij al tien jaar lang proeflid was. In 1941 werd zij officieel als lid tot de landelijke organisatie toegelaten. De na-oorlogse tijd werd in de eerste jaren gekenmerkt door constante bloed armoede op vrijwel elk gebied en later door grote onrust, vooral toen - na 25 jaar - de directeur voorzitter zijn funk- ties neerlegde. De problemen lagen beurtelings op het terrein van het be stuur, de technische leiding en de finan ciën. Vele leiders en leidsters kwamen en gingen. De bestuursleden wisselden herhaaldelijk van funktie. Een fusie met de korfbalvereniging Soest (K.V.S.) kon in deze toestand weinig verandering brengen al nam de bestuurskracht door uitbreiding van het kader merkbaar toe. De fusie met de korfballers leek meer op een bloedtransfusie. De S.T.C. leefde op en toen de club weer op eigen benen kon staan, verdwenen de korfballers als donors. Pas toen in de jaren zestig een sterk verbeterde subsidieregeling van de ge meente Soest effect sorteerde, de struc tuur van de vereniging grondig werd herzien, de contributie drastisch werd verhoogd, het kader op zijn post bleef en moeilijkheden zakelijk werden bena derd, kreeg de S.T.C. een nieuw gezicht en won zij aan kracht. De administratie werd opgezet over eenkomstig de eisen van de tijd; het verenigingsorgaan hernam met „De Springbok" voorop zijn bindende taak en de inspraak van de leden werd ver groot. Er kwamen verzekeringen voor bestuur, leden en leiders; de statuten werden koninklijk goedgekeurd en de kleding werd gemoderniseerd. Hoewel zij tegenwoordig minder aan de weg timmert dan vroeger mogen de prestaties van de S.T.C. in technisch, be- Studieboeken. Van den Berghe, Oosters citatenboek. Bres planète 1967. Ka tholieke Illustratie 1967. Life atlan- tic 1967. Paris Match 1967. Wijsge rige bezinning op de mens. Augustijn, Erasmus. Van den Bergh van Eysin- ga, Hegel. Bierens de Haan. Schopen- hauer. Heidegger. Waarheid en vrij heid. Wending 1967. Altitzer en Hamilton, Radicale theologie en de dood van God. Trommius, Nederlandse concordantie van de Bijbel. Franck, Open boek. Lederer, Een natie van schapen. Galbraith. De kracht van '29. Jay, Machiavelli in zaken. Leavitt, Psychologie in de bedrijfslei ding. Kampioen 1967. Booth, Niet alleen vrede. Jean-Charles, Kien zijn en keet schoppen.. The Unesco Cou rier, 1967. Vernieuwing van opvoe ding en onderwijs, 1967. Dux, 1967. Natuur en techniek. Adler, Reken kunde nieuwe stijl. Het water. Martin, Thieme's flora in kleuren. De apen. Spreekuur thuis. 1967. Herber. Stikkende steden. Waterkam pioen, 1967. Kampeerkampioen, 1967. Bouwmeester, Prisma schaakboek. 8 delen. De Modelbouwer. 1967. Dirx, Spelen met kinderen. Nitho ringband. Doe het zelf in huis en tuin, 1967. Wachtel, Aquariumhvgiëne. Autovi sie, 1967. Avia, 1967. Radio-bulle tin, 1967. Vandersluys, De jonge elek- tronicus. Van Bussel, De transistor en zijn toepassingen. Heemschut, 1967. Kist en Calfin, Antiek echt of na maak. Picart, Romeinse bouwkunst. Ragon, De schilderkunst van het ex pressionisme. Beeren. Frans Hals. Cooper, Henri de Toulouse-Lautrec. Perruchot, Edouard Manet. Foto, 1967. Photography annual, 1968. U.S. Camera, 1968. Smalfilm, 1967. Goed Wonen, 1967. Decorative art in mo dern interiors, 1965-'66. Koller, Die schone Wohnung. Mens en melodie, 1967. Willem Royaards. Buyten- dijk, De moderne mens en zijn lectuur. Literair paspoort, 1967. Moderne literatuur in christelijk perspectief. Maatstaf, 1966-'67. Raam. 1967. Tirade, 1967. Profijtelijk vermaak. Fraaie historie ende al waar. Van Alphen, Kleine gedigten voor kinderen. De ziel van den poëet vertoont zich in zijn gedichten. A.s. zondag wordt door de zanggroup „Gostel" uit Barneveld 'n jeugddienst gehouden in de kerk van „Zonnegloren", ledereen is weer van harte welkom. De dienst begint om half acht. Het programma bevat 'n grote variatie van liederen die door de aanwezigen meegezongen kunnen worden. Deze jeugddienst zal ook uitgezonden worden naar de patiënten in „Zonne gloren". stuurlijk en financieel opzicht gezien worden. Er is een gezonde basis gelegd. De toekomst kan met vertrouwen tege moet gezien worden. De wat vals klin kende slagzin „Het leven begint bij veertig" kan gerust in positieve beteke nis op de eerste turnclub van Soest worden toegepast, zo besluit de jubi- leum-Springbok de historische beschrij ving van de S.T.C. Momenteel bestaat het bestuur van de Soester Turnclub uit de volgende da mes en heren: W. A. Egtberts, voorzit ter; P. Ekel, secretaris; F. F. E. M. ten Holter, penningmeester; L. Dammers, pl.v. voorzitter; mevr. E. van Zomeren, pl.v. secretaresse; mevr. G. Casander, pl.v. penningmeesteresse; mevr. C. Pel- legrom, commissaresse; P. M. Spruit, commissaris en S. de Boer, directeur. Bovendien blijven de namen van vele anderen onverbrekelijk verbonden aan de geschiedenis van de Soester Turn club. Hele families hebben, soms met verschilende generaties, als motoren de club draaiende gehouden. In dit ver band mogen zeker worden genoemd de families Floor, 't Lam, Ekel, Kok, Meurs, Egtberts, Kanters, Spelt en Houkes. Het bijna 20-jarig technisch leiderschap van B. v. d. Werfuit Amersfoort dient even zeer met ere te worden vermeld. De S.T.C. telt momenteel drie ere-leden, één directeur, twee leidsters, 29 dona teurs en acht jubileum-donateurs, als mede bijna vijfhonderd leden. De A.B.T.B. zal zijn eerste bijeenkomst in het winterseizoen houden op maan dag 25 november, 's avonds 7.45 uur, in het verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat. De heer J. R. van Poppelen zal op deze avond spreken over: „De toekomst van de veredelingslandbouw en de financie ring van landbouwbedrijven".

Soester Courant | 1968 | | pagina 9