Nachtstroom Het hele gezin profiteert ervan met een elektrische boiler. 's Nachts aan...en dag in dag uit is er volop heet water zó uit de kraan. 's Nachts stroom kopen: da s slim! Coördinatiecommissie breidt uitbreiding van 't Gooi in Soest voor Burgerlijke stand D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Officiële mededelingen Veertig parochianen doen overwerk voor Petrus en Pauluskerk wan uw ©stielen SOESTERBERG Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATflON Eiermarkt Geef een betrouwbare ZONNEBRIL FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL.2874 Geslaagd Politiebureau 4-4-44 Voetbal SoesterbergScherpenzeel 2-2 Weinig succes voor V.V.H.-dames Provinciale Utrechtse Electriciteits-Maatschappij N.V. Catharijnesingel 32, Utrecht. Telefoon: 030-23041 Verzwakt S.V.V. leed zware nederlaag Fotografie in de Margrietschool DINSDAG 3 DECEMBER 1968 Onlangs is een Coördinatiecommissieseerd en geordineerd beleid voor het samengesteld, die tot taak heeft, de overloop van 't Gooi naar Soest en enkele andere Utrechtse gemeenten (voorlopig Bunschoten en Eemnes) voor te bereiden. Voorzitter van deze com missie is mr. W. R. van der Sluis, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Plaatsvervangend voorzitter is drs. W. G. van Zadelhoff, eveneens lid va. G. S. €n afkomstig uit Soest. Verder hebben in deze commissie zitting burgemeester mr. S. P- Baron Bentinck, wethouder mevr. M. C. P. Walter-van der Togt en de burgemeesters van Eemnes en Bun schoten, alsmede de wethouders van volkshuisvesting van deze gemeenten. De drie plaatsen zullen de komende ja ren samen 12.000 woningen voor rond 47.000 mensen uit de Gooise gemeen ten gaan bouwen. Het grootste aandeel hierin heeft de gemeente Soest. Ver schillende leden van de commissie tot onderzoek van de provinciale begroting spreken hun bezorgdheid uit over de bestuurlijke, financiële, technische en maatschappelijke problemen, die de uit breiding van de gemeenten met zich mee zal brengen. Gedeputeerde Staten veronderstellen, dat de betrokken gemeentebesturen tij dig zullen overwegen of het raadzaam is. het apparaat qua omvang en des kundigheid te versterken, met technisch en administratief geschoolde krachten, of zich van deskundige hulp zullen voorzien. Overigens merken G. S. wel op. dat in een latere fase mogelijk ook andere gemeenten bij de overloop van het Gooi betrokken zullen worden. Verschillende leden van de provinciale staten hebben nog eens geïnformeerd naar een mogelijke grenswijziging tus sen de provincie Utrecht en 't Gooi. Volgens G. S. is de vraag, of een grens wijziging nadere overweging verdient 2f,iankelijk van 't Gooi zelf en zijn so- c:?ie en economische betrekkingen met het omliggende Utrechtse gebied. „Een duidelijk gevolg van de groeiende sa menhang tussen het Gooi en het Utrechtse gebied in een steeds wijdere omgeving is. dat de ruimtelijke doel stellingen over en weer in toenemende mate van elkaar afhankelijk worden. Het laat zich daarbij denken, dat het op een bepaald moment noodzakelijk kan worden, te beslissen, welke ade quate bestuurlijke oplossing de beste garantie vormt voor een gesynchroni- O J GEBOREN: Anton Hendrik, zoon van A. J. Romberg en J. J. Kleinee, woon keet naast Smitsweg 38a. - Maria Hen- riette, dochter van A. Valero Vivancos en M. W. van Vugt, Rubenslaan 80. Coenraad Roelof, zoon van J. K. Bou- man en A. van Soeren, Grote Melm- weg 13. Robert Johan, zoon van H. J van Houttum en E. C. L. Schlebaum, Prof. Oppenheimlaan 8 te Baarn. Linda, dochter van J. H. van Dijk en A. H. Duijst, Hartmanlaan 8. Ange- lina Wilhelmina Maria, dochter van F T. M. Boereboom en W. Gij zen, Chr. Huygenslaan 118. Petrus Franciscus, zoon van A. W. van der Zanden en P. M. Bëemer, Krommeweg 2 Hendrik, zoon van T. H. Seinen en N. B. Haver kamp, Amersfoortsestraat 5. Soesterberg. Johannes Adrianus Nicolaas, zoon van N. E. P. Kuin en M. C. Tammer, Postweg 4, Soesterberg. Lambertus Cornelis Wilhelmus, zoon van T. G. Herder en A. L. Roest, Schoutenkamp weg 49. Arie-Jan, zoon van M. E. Eoll en A. Glas, Prof. Lorentzlaan 217, Soesterberg. Miriam Henriëtte, doch ter van J. Lubbers en J. W. Vreman, Van Weedestraat 18. Maurice. zoon van R. H. de Vaal, wonende te Hilver sum en A. Vernet, Nieuweweg 84. Dénis Robert, zoon van P. Scheepstra en H. M. F. van Kuik. Albert Cuyplaan 91. ONDERTROUWD: Cornelis Koudijs, Noorderwierweg 121, Amersfoort en Gerda Niesje Schagen, Koninginnelaan 32. Antonius Theodorus Snijders, Birkstraat 63 en Maria Johanna Theo- dora Tourné, Heuvelweg 16. Johan nes Hendricus Maria Lohmann. Schaep- manlaan 19, Amersfoort en Wilhelmina Catharina Petronella van der Sanden, Dorresteinweg 30. Willem Huibers, Veldheimweg 37, Baarn en Elisabeth Marguerite Swart, Soesterbergsestraat 92. Antonius Martinus Harte, Wal deck Pyrmontlaan 58 en Wilhelmina Jo hanna Thijssen, Vermeerlaan 58. Hen- drikus Cornelis Maria Kok, Kerkpad ZZ. 29 en Catharina Maria Antoinetta Bunck, Van Goyenlaan 18. Howard de Jong, Van Eysingalaan 104. Utrecht en Gijsbertje Roedelof, Schaepmanstraat 24. Lars Winther, Torremolinos in Spanje en Ingeborg Maria Therese van Leeuwen, Amersfoortsestraat 7R GEHUWD: Karl Johannes Peter Kan- ters, Magelhaenlaan 94, Utrecht en Theodora Maria Dorrestein, Beukenlaan 3 Jacques Cornelis Buiterman, Spar renlaan 20 en Helmtrude Friedelinde Jacobs, H. R. Holsthof 49, Weesp. Joseph Martinus de Gier, Peperstraat 10, Wijk bij Duurstede en Alijda Cor- nelia Wantenaar, Birkstraat 127. Hermanus Hendrikus Johannes van Ooijen, Thorbeckestraat 18 en Elisabeth Everarda Kok, Meenkselaan 31, Drie- bergen-Rijsenburg. Eduard Gerth, Lambert van Noortstraat 161, Amers foort en Wijntje van Brummelen. Soes terbergsestraat 184. Jentje Hendrik Kempes. Harmen Vosweg 3, Laren in Noord-Holland en Catharina Maria van der Sluis, Korenweg 5. Jan Petrus van den Boogaard, Bloys van Treslong- straat 15 hs, Amsterdam en Hendrika den Hartog, Pelikaanweg 24. Robert Morelisse. Arnhemseweg 40, Amersfoort en Reiniera Wilhelmina Tolboom, Mo lenstraat 57. Hendrik Gerhardus Borger, Brouwergracht 57, Amstredam en Wilhelmina Ambrosius, Stadhouders- laan 46. Egon Klaus Detlev Meun, Anna Paulownalaan 2 en Jacoba Jo hanna Knetemann, Aagje Dekenlaan 24. Petrus Adrianus de Vogel, Gouds bloemstraat 125, Amersfoort en Mar- garetha Petronella Maria Lustenhou- wer, Vredehof straat 5. OVERLEDEN: Antonius Gerardus van Hees, 86 jaar, weduwnaar van P. van den Bremert, Steenhoffstraat 68. Christina Anna Frederica van Buuren, 88 jaar, weduwe van G. J. K. Hendrik man Verstegen, Beckeringhstraat 43. Johannes Hendrikus Jaspers, oud 83 jaar, gehuwd met H. E. M. Lensing, F. C. Kuijperstraat 6. totale gebied, waarin zich de sociaal- structuerele en maatschappelijke sa menhangen voordoen. In dit verband past dan de vraag of het nog wel doel matig is, een provinciale grens in stand te houden daar, waar de belangen zo zeer verstrengeld zijn dat het betreffen de gebied als een eenheid moet wor den beschouwd", aldus Gedeputeerde Staten van Utrecht. Met het oog op het door de regering in uitzicht gestelde overleg over de ver dere uitwerking van het inrichtings plan voor Zuidelijk Flevoland met de daarbij betrokken provinciale besturen van Gelderland, Utrecht en Noord-Hol land hebben de planologische diensten van Noord-Holland en Utrecht bereke ningen uitgevoerd betreffende de be volkingsontwikkeling en de aantallen woningen, waaraan in de jaren 1980 en 2000 behoefte zal bestaan. In deze prognose is de hulpverlening van de drie "trechtse gemeenten aan het Gooi verdisconteerd De berekening heeft uitgewezen, dat in 1980 bij een bevol kingsomvang van 960.000 personen een woningbehoefte zal bestaan van onge veer 298.000 woningen. In het jaar 2000 zullen er al 420.000 woningen nodig zijn. De provincie heeft echter maar een capaciteit van rond 367.000 woningen, wat een tekort van 53.000 woningen be tekent. Deze huizen zouden voor Utrecht dan in Zuidelijk Flevoland gebouwd moeten worden. De uitkomsten van deze berekeningen zullen mede de grondslag vormen voor nader overleg met de regering over de toekomstige ontwikkeling van Zuide lijk Flevoland. G.S. van Utrecht hebben de hoop op een Eemmeerstad of Over- eem nog niet opgegeven. Blijkens een verklaring van de minister hoeft dat c:>k niet: „wordt het verkavelingsplan uitgevoerd, zoals het er nu ligt, dan is er objectief een scale van mogelijkheden om een Eemmeerstad toe te voegen. Die zal er zeker anders uitzien dan Utrecht zich heeft voorgesteld. Dat is evmwel niet erg. Op elke suggestie zijn varianten mogelijk. Het punt, waar het om gaat. is dat de varianten mogelijk blijven. En dat staat onomstotelijk vast, inclusief verbindingen en contacten, die eventueel door Utrecht worden be geerd", aldus de ministeriële strohalm, waaraan Utrecht zich vastklampt. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 BOUWVERORDENING Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 19 van de Woningwet, maken bekend, dat voor een ieder, met ingang van 4 december 1968, gedurende drie maanden, ter gemeentesecretarie (afdeling I), ter lezing is nedergelegd de bouwverordening der gemeente Soest, vastgesteld en gewijzigd bij besluit van de raad van 19 juni 1968 en goedge keurd door gedeputeerde staten van Utrecht op 15 november 1968, afd. 5, nr. 1808RO/3259. Soest, 3 december 1968. WEG AAN VERKEER ONTTROKKEN Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op artikel 12. lid 2, van de We- genwet, maken bekend, dat met ingang van 4 december 1968 tot en met 4 ja nuari 1969 voor een ieder ter gemeen tesecretarie (afdeling I), ter inzage is gelegd het besluit van gedeputeer ie staten van Utrecht d.d. 8 november 1968, afd. 2B nr. 2654/3225, waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit van 16 oktober 1968, afd. I nr. 7306, tot ont trekking van de Dodeweg te Soester berg (weg nummer 46) aan het open baar verkeer. Soest, 3 december 1968. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van 15,75 tot 16,50. Middenprijs 16, Prijs per kg 2,54. Veértig parochianen van de gesloopte en weer in opbouw zijnde Petrus en Pauluskerk gaan iedere werkdagavond naar Baarn om daar bij Philips' Phono- graphische Industrie aan de Torenlaan het nodige geld te verdienen voor de interieur-verzorging van de nieuwe Pe trus en Pauluskerk. De parochianen wil len bij de ingebruikneming een cadeau aanbieden, waarvoor zij 10.000,nodig denken te hebben. Zij hebben nu al ze ven weken achter de rug en zijn royaal over de helft. Het idee om in de avonduren wat bij te verdienen is uitgegaan van de heer C. A. P. Valkenet, voormalig boeren- smid, thans kachelsmid aan de Kerk straat alhier. •~--'ee maanden geleden begonnen een paar dames met naaiwerk op een parti culier adres aan de Ferdinand Huyck- laan, maar de verdiensten waren van dien aard, dat men gauw naar iets an ders is gaan uitzien. „Op een avond las ik in de Soester Courant een advertentie van Philips, die mensen vroeg voor het inhoezen van grammofoonplaten. Gelukkig kende ik de personeelschef daar, dus nam ik de telefoon cn heb hem gezegd, dat het eigenlijk wel iets was voor onze kerk. Nou, we bleken als geroepen te komen. We hebben een afspraak gemaakt; de volgende dag ben ik in m'n beste pak naar Baarn gegaan, want je komt daar tussen drie, vier hoge heren te zitten, en aan het eind van het gesprek bleek, dat we de daarop volgende week meteen konden beginnen. Wel onder de voor waarde, dat we iedere avond met ten minste zeven en ten hoogste tien dames zouden komen en tot eind december toe", aldus de heer Valkenet. Het bij eenkrijgen van tien dames bleek nau welijks een probleem. De heer Valkenet had er uiteindelijk veertig beschikbaar, wnrvan er sommigen drie avonden per week. anderen weer twee of vier werken. Er gaat steeds een leider mee. Driemaal per week treedt dè heer Val kenet als zodanig op. De andere dagen wórdt zijn funktie overgenomen dóór de heren A. v. d. Deijssel en J. de Beer. Iedere avond van zeven tot tien uur worden honderden platen in hoezen ge daan of in dozen. De verdiensten zijn wel niet om over naar huis te schrijven, maar zo lang- zamerhand heeft men toch een respec tabel bedrag bijeen gepakt. „Het inhoezen levert een cent per plaat op. Het verpakken van platen met bij- j behorende tekst in dozen wordt iets be ter gehonoreerd: 3 cent per 3 plater met tekst en voor iedere plaat meer een halve cent daarboven. „In het begin ging het allemaal nog niet zo vlug. D° eerste week kwamen we met z'n allen dan ook niet verder dan zo'n ƒ390,in de week. Maar nu raken we er een beetje in bedreven en draaien we we ken van gemiddeld ƒ550,Éénmaal hebben we ƒ590,— in een week ge haald", vertelt de heer Valkenet met de nodige trots. „We werken in een prettige en gezel lige sfeer. Iedere avond krijgen we een paar maal koffie, terwijl we zelf voor een croquetje zorgen. Dat moet er dan maar af. En er gaat om tien uur nie mand weg, alvorens hij of zij precies weet, wat er die avond is verdiend. En denk erom: alles gebeurt op vrijwillige basis". Voorlopig kunnen we tot eind decem ber bij de P.P.I. in Baarn terecht. Men zal moeten afwachten, of er dan nieuw werk beschikbaar is, of dat men naar een andere (tijdelijke) werkgever moet uitzien. In de afgeolpen zeven weken heeft men reeds ƒ3450,bijeen ge werkt. De heer Valkenet heeft trouwens meer voor zijn parochie over. Een in juli be gonnen oud papieractie heeft tot op de dag van vandaag al ƒ2100,opge bracht. Bij het begin van het nieuwe jaar zal men nog zo'n ƒ2000,van het streefbedrag verwijderd zijn, maar de vindingrijkheid en initiatieven van de heer Valkenet in deze kennende, mag zeker worden aangenomen, dat voor de oplevering van de nieuwe Petrus en Pauluskerk de tienduizend gulden op tafel liggen. van Essen Voor het diploma kraamverzorgster zijn onze plaatsgenoten Anke Romijn en Liesbeth van Setten geslaagd. De thuiswedstrijd van Soesterberg te gen Scherpenzeel is in een 2-2 gelijk geëindigd. Sint Nicolaas verrichtte de aftrap, waarna zich direct een levendig spel ontwikkelde, dat tot het einde werd volgehouden en waarin beide partijen voor elkaar niet onderdeden. Met een fraaie trap van linksbuiten Geers open de Soesterberg de score, 1-0, maar het volgende doelpunt was voor Scherpen zeel door haar rechtsbuiten, 1-1. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft namen de gasten door een mooi doelpunt van hun links binnen de leiding, 1-2, doch in de 29ste minuut maakte Van Doesburg weer gelijk, 2-2. Bij deze stand is het ge bleven. Een incident deed zich voor, toen Huisman van Soesterberg zo on gelukkig kwam te vallen dat hij moest worden weggedragen. De competitiewedstrijden voor de V.V.H.-dames zijn donderdagavond niet erg succesvol verlopen, hetgeen ook wel enigszins te verwachten viel. Het twee de team moest het opnemen tegen kop loper Leatitia 2, dat ondanks de 2-1 overwinning toch bepaald niet kon im poneren. De V.V.H.-dames verloren zelfs nogal geflatteerd. Hees startte in de eerste set overrom pelend en in 'n minimum van tijd gaf het scorebord een comfortabele 8-2 voorsprong te zien, wat meestal toch wel voldoende is voor een setzege. Door onverklaarbaar nerveus optreden van de V.V.H.-sters kreeg Leatitia echter de kans terug te komen. De score werd weer volledig in evenwicht gebracht en hoewel de Soester dames nog alles pro beerden om hun fout te herstellen, slaagden zij er niet meer in, aan een 15-13 set nederlaag te ontkomen. In de tweede set herstelde V.V.H. zich echter snel. Leatitia kreeg tegen de attent spe lende V.V.H.-ploeg weinig gelegenheid om opnieuw een snel opgelopen achter stand in te halen. De 15-8 setzege kwam nu geen moment in gevaar. Daar mede bleek het kruit bij V.V.H. echter verschoten. Voordat de Soester dames er goed erg in hadden, was de derde set en de wedstrijd al afgelopen met een stand van 15-7 en 2-1 in het voor deel van Leatitia. Het tweede herenteam kwam tegen De- vu met een vrijwel nieuw zestal in het veld. Het was vanwege de geringe rou tine van deze heren wel te verwachten, dat zij tegen de ploeg uit de Lage Vuursche weinig of geen kans zouden krijgen. Deze verwachting werd dan ook geheel bewaarheid getuige de kans- O Zaterdagmiddag heeft het eerste dames team van S.V.V. in de wedstrijd tegen de ongeslagen lijstaanvoerder De Pan ters uit Veenendaal geen moment de illusie kunnen wekken, een bedreiging te kunnen \'ormen voor de positie van de sterke tegenstandster. Door het ont breken van enkele basisspeelsters was de eenheid van de ploeg, zoals die de laatste weken voor goede resultaten zorgde, volledig zoek. Zeer zelden wer den de combinaties van de S.V.V.-dames zuiver en precies afgewerkt, terwijl ook de verdediging geenszins opgewassen bleek tegen het slaggeweld van de su perieure Panters. In geen enkele set konden de S.V.V.-sters onder het juk van de toekomstige kampioene uitko men. De enige regelmaat, die S.V.V. in deze wedstrijd kon bewerkstelligen, was terug te vinden in de uitslag: 15-4, 15-4 en 15-4. Een triest resultaat, maar S.V.V. zal in de komende wedstrijden ongetwijfeld proberen, de smaad van deze strijd uit te wissen, wat hopelijk bereikt kan worden met medewerking v de ditmaal ontbrekende basisspeel sters. In de afdelingscompetitie stond donder dag slechts één wedstrijd voor S.V.V. op het programma en wel voor het vijf de damesteam tegen het streke V.V.A. 5 Ook deze wedstrijd liep niet al te best voor de S.V.V.-dames af, hoewel de verwachtingen, gezien de voorgaande goede resultaten van dit team, toch hoog gespannen waren. De jonge S.V.V.- ploeg, die met het vorderen van de competitie steeds beter in zijn spel komt, vond deze keer een ploeg tegen over zich, die over een grote eenheid beschikt, wat van S.V.V. nog niet hele maal gezegd kan worden. Al doet de nederlaag van 3-0 anders vermoeden, het vrij behoorlijke spel van S.V.V. heeft toch de verwachting gewekt, dat de stijgende lijn van de laatste weken zich zal voortzetten. Zaterdagmorgen hield de heer Van Dooremaal een causerie over de foto grafie voor de hoogste klas. Na een historisch en theoretisch over zicht volgde een demonstratie van oude tot moderne fototoestellen. Vervolgens werd de groepsfoto ontwikkeld, ge fixeerd en gedroogd, waarna de leer lingen in de „donkere kamer" de echte foto's te voorschijn zagen getoverd. De heer Nieman dankte de inleider voor deze fantastische les. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 3