Geen „aantrekkelijke" surprises op pakjesavond Zelf borstplaat maken BEZORG UW HUISGENOTEN EEN ONVERGETELIJKE SINTERKLAASAVOND Een unieke kiek van uw kleuter kinder toetje T V Weet u teel dat de Sin terklaastijd een tijd bij uitstek is om eens een apart plaatje van uw kleuter te maken? XJ moet het kiekje dan il lustreren met het nieuwe speelgoed, want speel goed is vaak zéér foto geniek. U bereikt daar mee een tweedelig doel: u kunt een andersdan- anders en vaak veel ongedwongener plaatje maken van uw kleine, èn u kunt het speelgoed vereeuwigen. Speelgoed overleeft onze kinderen (gelukkig) meestal niet, maar kan wel sfeer ge ven aan dierbare mo menten. Want ook al zal uw Piet het minder leuk vinden als u zijn verloof de een vergroting van (Pietje en de teddybeer, waarmee hij altijd naar bed ging" cadeau doet, ZIJ zal er wèl bijzonder mee in haar schik zijn. De waarde van een foto stijgt niet alleen met de jaren, maar ook met de inhoud, die we er aan ge ven op het moment van de opname. Fotografeer uw kinderen in hun eigen lievelingsboekje met hun liefste speelgoed. Ook oma zal u er dankbaar om zijn. Een snelrecept voor een goed resultaat? Neem een film van 21 DIN, sluitertijd van een vijfentwintigste seconde en een lensopening van 11 met een afstand van ongeveer 2XU meter. Maak eens een unieke kiek van uw kleuteren natuurlijk zonder dat hij er erg in heeft. voor 4 personen 100 g Caüfornlsehe blauwe rozijnen 1 eiwit 1 pakje vanillesuiker 200 g (8 eetL) jam 5 dl CA IBer) yoghurt Wel de rozijnen 5 minuten In heet water en laat ze daarna goed uitlekken. Klop het etwtt met de vanille suiker etljf, eventueel met de elektrische handklutaer. Roer de Jam en de rozijnen door de yoghurt en epatel er op het laatst het eiwit doorheen. Verdeel het gerecht over 4 schaaltjes. Eventueel bestrooien met wat ehoeoladehagelslag. Goed koud eerveren, b.v. uit de koelkast. Een schattige feestjurk van Ter- gal-lamé met openspringende plooien op het rokstuk en ,Jieup- ceintuur". De kleur is rose, met kleine met zilverdraad doorwerk te blokjes. Eet is een tiener-feest jurk, maar u kunt hem zelf ook nog dragen als u er de leeftijd èn het figuur voor hebt. Een Sinterklaasavond zonder borstplaat Is haast niet denkbaar. Maak deze lekkernij dit jaar voor man en kinderen eens zelf. Dan pas wordt het een echte verrassing. U kunt gerust bij de koffie ook een stuk eigengemaakte borstplaat geven, vooral als u ze maakt met een goede sterke kofflesmaak. Moeilijk is het niet en u hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 500 gram suiker, 5 lepels koffie-extract en 5 lepels koffieroom (de hoeveelheid extract en room kunnen naar eigen smaak worden gewijzigd). Laat de suiker met het koffie-extract en de room al roerende heel SV langzaam aan de kook komen. De oplossing laten inkoken tot de laatste druppel die van de lepel valt een dun draadje vormt. Pan van het vuur nemen, onder vlug roeren de massa laten afkoe- jen tot ze dik begint te worden. De massa in natgemaakte of bebo terde borstplaatringen en -vormen gieten en stevig op boterham- papier drukken. Na het afkoelen voorzichtig uit de vormen nemen. Voor het opspuiten van versieringen of tekst neemt u gezeefde poe dersuiker. Vermeng die onder goed roeren met kleine hoeveelheden losgeklopt eiwit tot een mengsel Is verkregen, dat als een lint van de lepel loopt. Voor het opspuiten een puntzakje van boterhampa- pier maken, waarvan een lclein puntje wordt afgeknipt. Rechts: Als een soort vierkante doek is deze reliëfstof om het fotomodel gedrapeerd. In feite zit de jurk erg ingewikkeld in elkaar. Kunt u het dragen, dan zult u er wèl mee op vallen. Deze feestjurk met lange, waaierende mouwen en een brede gerimpelde baan aan de rok ver dient de naam „sneeuwwitte engelencreatie" (Ter gal) Wat zouden uw man en uw kinderen ervan zeggen, -m—, als u op Sinterklaasavond uitgedost te voorschijn ÊSTi J kwam als een van de mannequins die bij dit artikel- tje zijn afgebeeld? Uw man zou u ongetwijfeld „naai iPwVh bed sturen" of de dokter opbellen; uw kinderen zou- den de zaak nog rigoureuzer aanpakken, door een 4w lT7 andere moeder aan de Sint te vragen. Het is dan ook geenszins mijn bedoeling u een sug gestie aan de hand te doen door het afbeelden van het broekpak, de sneeuwwitte engelencreatie of de „tentjapon"; het louden geen aantrekkelijke maar onaantrekkelijke surprises zijn voor de feestavond in de huiselijke kring. Ten eerste zijn dergelijke creaties niet bedoeld voor de familiekring; ze zijn eigenlijk niet eens gecreëerd om gedragen te worden. Het zijn alleen maar creatieve vondsten van bekende couturiers en ze worden als „uitschieters" in een show ge bracht. Men brengt er dan woeste muziek bij ten gehore of vraagt om doodse stilte bij het showen. Een modeshow zou een saaie geschiedenis worden, ais er alleen maar degelijke rechUtoe recht-aan-japormetjes voor da mes van middelbare leeftijd werden gebracht; de show zou zelfs al veel van zijn aantrekkelijkheid verliezen, als u (iedereen) in alles wat men daar liet zien zo kon weglopen. Dat wordt wel eens als prettig „gedacht", maar in feite is een show alleen maar geslaagd, als u de helft (of meer) ervan voor geen geld van de wereld zou kunnen of willen dragen. In dit raam moet u de drie hier getoonde uitschieters bekijken. Voor wie het dra gen kan, blijft een avondbroekpak altijd apart, zeker als er deze goud kleurige creatie met wijde pijpen mee bedoeld wordt. (Crylor) Als december in het land komt heb ben we de" hele lange, donkere winter nog voor ons. Maar toch is er bijna niemand, die op dat moment hunke rend naar het voorjaar zit uit te kij ken. Dat komt misschien wel omdat we december, de maand van 6tralend licht en huiselijke feesten nog voor de boeg hebben. Of die feesten voor de kinderen „on vergetelijke dag en avonden" zullen worden, hangt eigenlijk geheel af van de spil van het gezin, van moeder. Na lange jaren herinnert men zich vaak nog een grote kan, waaruit moe der op zulke hoogtijdagen chocolade melk schonk; of de grappige koekjes met krente-oogjes, die ze geba'iken had op de ovenplaat; of dë mooie tul band. die een van de kinderen eigen handig mocht binnen dragen. We ho ren in gedachten nog het geloei in de schoorsteen en het geknapper van het hout in de haard. We weten nu nog hoe veilig we ons voelden achter de dichte gordijnen in het bijzijn van vader en moeder; hoe we smulden van al de heerlijkheden, die moeder zelf in de keuken had gebakken. Want ja, ook en vooral de lekkernijen die we op zulke avonden kregen blijken de diepste in druk te hebben achtergelaten. Zonder meer wordt op dergelijke da gen aangenomen, dat moeder kan to veren. En da ze ook eigenlijk wel, want iedere vrouw is creatief, iedere vrouw kan van nature, vooral in huis iets heel persoonlijks scheppen. Alleen moet ze soms een beetje op weg wor den geholpen door een receptje dat ze al lang was vergeten, of een ideetje dat ze wel wist, maar dat door de dagelijkse beslommeringen wat ver in haar achterhoofd was opgeborgen. GEEN ZIN Sommige huisvrouwen hebben geen zin zelf iets te bakken. Ze vinden dat ze al genoeg te doen hebben en dat je veel gemakkelijker naar de win kel kunt gaan om daar uit te zoeken wat van je gading is. Ja, makkelijker ls dat wel, want behalve tijd kost het zelf bakken ook een flinke dosis fan tasie. Maar als u zich al eens hebt „uitgesloofd" om iets aparts voor sin terklaas te maken, dan weet u ook dat u voor die extra moeite steeds rijke lijk wordt beloond. Want wat geeft meer voldoening dan de bewondering en waardering van uw huisgenoten voor zelf gebakken lekkernijen? Wie ééns de ogen van de kinderen heeft zien schitteren bij het verorberen van de door moeder gemaakte koek of an dere versnaperingen zal daar net zul ke onvergetelijke momenten van over houden als de huisgenoten zelf. We zullen verder geen recepten ge ven, want u kunt ze onder de rubriek „Sint Nicolaas' in elk goed kookboek vinden. We zouden alleen nog even een s-iggestie willen herhalen, die we eerder hebben gegeven. Laat cola, to nic en wat voor andere dTankjes u nog in de kelderkast mocht hebben eens rustig staan en kom met een gro te dampende ketel chocolademelk bin nen. Zorg dat u een paar pakjes ka- neelbeschuit in huis hebt, en u zult merken dat u de kinderen geen groter plezier had kunnen doen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 9