m Tukken Garage Stam MARCHAL - HAARMODE DE COÖP. RA1FFEISENBANK SOEST Oprichting Radio Holland was Sinterklaassurprise Opsieek- belichtingsmeter in etui 19,75 Enkele occasions Nieuw ENGEL VI. TIJSSEN BLUNDER S.E.C. krijgt de Vesting op bezoek J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg. Soest en omstreken. Hees begint tweede competitiehelft tegen Candia V.V.Z. gaat bij Wouden berg op bezoek van Essen Derde klaverjas^edstrijd van V.V.Z. Heeft u geld nodig voor de aankoop van een HUIS? kan u tegen soepele voorwaarden een hypotheek verstrekken. DE RENTE BEDRAAGT 63/4% Red Stars Speciale aanbieding plus grarantie S.E.C. speelt eerste return tegen Hoevelaken Uw succes is onze reclame Auto- en Vraohtwa^en- rijsehool U.K. Jongeren Sociëteit Socstdijk Evangelisatiedienst Rouw- en Trouw kleding ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER Plateneoncerten gaan niet door Gehavend B.D.C. naar Scherpenzeel 4 oor jaljanfon ringen rgmn Dlixed Hot kev Glub Soest RENAULT 4-deurs Voordelen R 8 5695.— - R10 f 6295,- RENAIXT maakt uw Ipvcii rijker VRIJDAG 6 DFCTMBEL 1968 Het eerste elftal van S.E.C. gaat zon dag aan de tweede competitiehelft be ginnen. In de nog te spelen twaalf wed strijden zal S.E.C. een achterstand van drie punten moeten goedmaken op lei der 's-Graveland en van twee op De Zebra's en Nijenrodes. Tegenstander van S.E.C. zal zondag De Vesting uit Naar- den zijn, die aan de Bosstraat op be zoek komt. S.E.C. heeft afgelopen zon- d'? tegen B.F.C. laten zien, dat het wel degelijk tot goed voetbal in staat is en er nog alles voor voelt om weer naar de derde klasse te kunnen terugkeren. Een overwinning zal S.E.C. zondag waarschijnlijk dan ook niet ontgaan. De wedstrijd begint om half drie. Dc opstelling luidt: doel Van Zoghei; ach ter De Rooy, Krijt. Rodermond en Van Fcmmerden; midden Woudenberg en Van Boeijen; voor Aalbers, Veenendaal. Van Berkel en Verhoeven. S.E.C. 2-V.V.O.G. 2 Dr reserves krijgen zondag, om twaalf uur. V.V.O.G. 2 uit Harderwijk op be zoek. S.E.C 2 maakt nog altijd een kans op promotie, al steekt 't Gooi 2 wel duidelijk boven de andere clubs uiu Niettemin zal S.E.C. middels een overwinning op V.V.O.G. wel in de buurt van de leiders willen blijven. De opstelling van S.E.C. 2 zal zijn: doel Van Hattum; achter Hulzlnga, Luschen. Dorrestein en Hoed; midden Pureveen en Burgman; voor Vervloet, Van Breu- kelen. Brouwer en Lenarduzzi. Reserve is RIjnders. AMERSFOORTSE BOYS 2-S.E.C. 3 Het derde elftal zal het zondag wellicht erg moeilijk krijgen bij Amersfoortse Boys 2. Met een gelijk spel zullen de bezoekers al heel tevreden mogen zijn. De wedstrijd, die om twaalf uur begint, wordt met de volgende spelers ge speeld: doel Van Essen; achter D. Hooy- er, Abbel. Ruttenberg en Jasperse; midden G. Roest en Pothoven; voor A. Hooyer, Schalkwijk. Luschen en Dorre stein. S.E.C. 4-A.P.YV.C. 4 S.E.C. 4 krijgt zondag om twaalf uur het Amersfoortse A.P.W.C. 4 op be zoek, wat voor S.E.C. een kans bete kent om het veld na negentig minuten voetbal met een overwinning te ver laten. De opstelling van het vierde zal zijn: doel v. d. Vaart; achter Kanters. Wildenburg. Heinen midden Verweij en v. d. Linden, voor v. d. Broek. Van 't Klooster. Mijdam, Tuenter en Kok. A.P.W.C. 5-S.E.C. 5 Het vijfde elftal gaat zondag in Amers foort de strijd aanbinden met A.P.W.C. 5. Ook het vijfde neemt een bescheiden plaats op de ranglijst in. Veel meer dan een gelijk spel zal S.E.C. aan deze wed strijd waarschijnlijk niet overhouden. De opstelling van S.E.C luidt; Van Ros- sum rdoel). Van 't Klooster, Hoed, v. d. Brink, Rijken, Scheurwater, Dasselaar, Wijnands, Niewaal, Lagemaat, Tolboom en Veldhuizen. De wedstrijd begint om twaalf uur. S.E.C. 6-K.V.V.A. 6 Het zesde elftal heeft zondag wel enige zal worden samengesteld uit de volgen- winstkansen tegen het bezoekende K.V.V.A. 6 uit Amersfoort. Het zesde de spelers; T. Groenesteijn. G. Groene- steijn, H Belt, J. Belt. Brouwer, Lan- tema. Wildenburg, G. Wildenburg. Smit Van Delden, Opmeer. Kanters en Oey. Voor de jeugd staan slechts vier wedstrijden op het programma. Het zijn de volgende: S.E.C. jun. C-B.D.C B (3.15 uur). S.E.C. adsp. a-K.V.V.A. a (2.00 uur). B.D.C. adsp. b-S.E.C. b (2.00 uur) en V.V.Z. adsp. c-S.E.C. d (200 uur). Hedenavond organiseert het S.E.C.-be- stuur voor de seniorleden een St. Nico- laasfeest in de kantine. Aanvang acht uur. Morgenmiddag komen de kinde ren tot zeven jaar van de leden, dona teurs en poolleden aan bod. St. Nico- laas komt persoonlijk op bezoek. veer de ranglijst sluit, krijgt morgen T.O.V. 2 uit Baarn op bezoek. Ondanks de weinig veelbelovende plaats op de ranglijst rekent Hees ditmaal op een overwinning. De wedstrijd begint om kwart voor één. Het vierde, dat het met tien punten uit acht wedstrijden aa .merkelijk beter doet, gaat morgen om kwart voor drie in Hilversum bij Hoogerheide 3 op bezoek. Ook hier vertrouwt men op een overwinning. Generaal Wlnkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 Tevens algehele verzorging door geheel het land (Geen klassesvsteem Het eerste elftal van Hees begint mor gen aan de tweede helft van de com petitie. De eerste tegenstander, die voor de tweede maal wordt ontmoet, is Can dia uit Rhenen. Hees staat met drie punten achterstand op Candia direct na deze club op de vijfde plaats. Een over/, inning zal de Soestenaren dus niet op de ranglijst doen stijgen, maar wel dichter bij de leiders kunren brengen. Hees heeft ook nog wel wat goed te maken, want de eerste wedstrijd tegen Canr!,a werd met 2-0 verloren. Morgen middag wordt om kwart voor drie afge trapt. Hees 3. dat het tot nu toe nogal te leurstellend heeft gedaan en zo onge- V.V.Z. begint morgenmiddag aan de tw de competitiehelft. Tegenstander is morgen Woudenberg, dat de Soestena ren ontvangt. De V.V.Z.-ers zijn druk d nde, zich langzaam maar zeker van de laatste plaat* te verwijderen, al blij ven de verschillen maar rrg klein. Ei overwinning zal V.V.Z. een plaats vlak achter de kopgroep kunnen ople veren. terwijl bij een nederlaag men weer aardig in de buurt van de laat ste plaats terecht zal komen. De eerste wedstrijc werd door V.V.Z. gewonnen. Het is echter zeer de vraag, of Wou denberg nu opnieuw dc winst zal laten glippen. De strijd in Woudenberg vangt om kwart voor drie aan. Om twee uur vertrekken de volgende spelers uit Soest: doel A. Rebel: achter J. v. d Vlekkert. H. van Kooy, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizendaal; voor A. Schaap. A Brouwer. G. v. d. Boven- kamp en G. Floor. V.V.Z. 3-D.O.B. 2 V.V.Z. 3 knigt morgenmiddag het Nig- tevegte D.O.B 2 op bezoek, wat voor d Soesternaren een vrij lastige opga ve belooft te worden. De eerste ontmoe ting tussen beide clubs eindigde In een nederlaag voor V.V.Z., maar misschien zit er ditmaal een revanche ln. De af trap zal om kwart voor drie worden gedaan. V.V.Z. is als volgt samenge steld; doel C. Pouw; achter H van Vel- zen; J. v. d. Bovenkamp. M van Gin- kel en L. Hilhorst; midden B. Radema ker en A. van Neerbos; voor D van Arkel, F. van Hornsveld. A H van Wijk en J. A. Kampen. Reserve is G. van Kooy S.O.V.A. 3-V.V.Z. 4 Het vierde elftal, dat nog best een paar puntjes kan gebruiken, gaat morgen in Amersfoort bij Sova 3 op bezoek. Wel licht. dat de bezoekers aan deze ont moeting een puntje overhouden, wat dan het totaal zou brengen op zes punten uit zeven wedstrijden Dc op stelling van het vierde luidt: doel J. van Ossenburgge; achter P d. Meer. H. Wegerif. A. Boot en F v d. Pol; midden D. Duits pn G. v d Grift; voor G. Wijma. M Vetkamp. W. Nieuwkerk en C. Broek. De wedstrijd begint om 2.45 uur Vertrek 2.00 uur V.V.Z. 6-COBU BOYS 5 Hef zesde elftal krijgt zaterdag bezoek van het Amersfoortse Cobu Boys 5, waaraan de thuisclub wel een overwin ning kan overhouden. De Soestenaren draaien behoorlijk met acht punten uit morgen om kwart voor één De opstel - zes wedstrijden. De wedstrijd begint ling luidt: doel P den Brcejen: achter S. Wijma. R. ten Hove E. G. dr Boer en B. Morren; midden R. van Dalen en G. Ruizendaal; voor H. Donk. J Groart L. G Brunt en A. P v. d. Hoek De wedstrijd V.V.Z. 5-Montagnards 3 i*5 uitgesteld; het tweede is morgen vrij. FOTO OPTIEK moeting van groot belang wil het zijn tweede plaats verstevigen en behouden. Ped Stars is duidelijk de favoriet in -loze ontmoeting, maar zij zullen op veel tegenstand kunnen rekenen van het Utrechtse Taveno. dat nog wel eens uit z'jn slof kan schieten en het de tegen stander bijzonder lastig kan maken De volgende heren bij Red Stars zullen de winst veilig moeten stellen; Bert Vlug. Wim Bolwerk. Richard van Es sen, John Bleyenberg. Rlnus Valk, Wim Jansen Schipper. Hans Bosboom en Arie Louis. RED STARS M.A.-MÏDLAND M.A. Ook zaterdagavond in de Beatrixhal spelen de meisjes van Red Stars om zeven uur tegen de meisjes van Mid land. In deze ontmoeting slaan wij de kansen van Midland hoger aan dan die van de Red Stars-meisjes, maar reke ning houdend met de revanche-gedach te van de Red Stars meisjes kan dit een bijzonder boeiend duel worden. Bij Red Stars spelen mee: Regien Dor restein, Marjan Verhoef, Rita Vos, Ma rijke Hilhorst. Gerry van Hprtom, Wil- leke van der Linden. Relinde Tap. Ans Hilhorst. Ria WJlïemse, Luciënne Ernst en Monica Wüstefeld Voor de derde klaverjaswedstrijd voor leden en donateurs van V.V.Z. bestond grote belangstelling. Er ware- dinsdag avond 36 liefhebbers die de strijd aan bonden voor de V.V.Z.-wisselbekcr en evenals de vorige keren werd er weer zee sportief gesr>eeld. De tien hoofdprijzen waren voor: 1. H. P E. Koppen. 5288 p 2. H. Strietman, 4960 p 3. Mevrouw van Tricht 4871 p 4 J. Brouwer, 4797 p. 5 C. van Wijn gaarden. 4740 p. 6. L. van Hornsveld, 3734 p. 7. H. Duit, 4639 p. 8. D. v. d. Bovenkamp, 4574 p. 9. A. W. Brouwer, 4573 p. 10. A. Neerbos. De prijzen bestonden uit vleeswaren, sigaren en sigaretten. De voorzitter van de evcnementencom- mtssie, de heer R. fen Hove. reikte dc prijzen uit en maakte bekend, dat de vierde wedstrijd op dinsdag 7 januari 1969 zal worden gehouden, wederom in dc V V.Z.-kantine. Aanvang 20.30 uur. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOEST DIJK TELEFOON 3990 BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL.2874 Het wordt zaterdagavond voor de dames van Red Stars een belangrijke basket avond. Dan zullen zij om tien over acht in de Utrechtse Beatrixhal moeten aan treden tegen het Baarnse Break Out. De heren moeten een uurtje later spelen tegen het Utrechtse Taveno. hetgeen evenee.is een interessant duel kan wor den. RED STARS I-BREAK OUT I De met argusogen tegemoet geziene wedstrijd tusser de damesteams van het Baarnse Break Out en het Soester Red Stars zal dan eindelijk zaterdagavond plaats hebben. Deze wedstrijd geldt te vens als een derby tussen Soest en Baarn, zodat beide teams zich wel ten volle zullen geven om de winst uit deze vedstrijte halen. Tot nu toe staat Break Out er iets be- r voor dan Red Stars. Zij hebben van do vijf gespeelde wedstrijden er niet verloren, terwijl de Soester dames zes punten hebben uit vijf wedstrijden. \oor Red Stars is het echter bijzonder belangrijk om deze wedstrijd te win nen, want de Red Stars-dames streven ernaar om dit jaar uit het distrikt te verdwijnen en in het rayon te gaan spelen. Het .-nigste team dat dit de Red Stars dames kan beletten is Break Out, vandaar het grote belang van deze ont moeting. Red Stars zal het in deze ontmoeting zonder de geblesseerde Gabriële Wüste feld moeten stellen, die vorige week zondag een enkelblessure opliep. Voor dit belangrijke duel spelen bij Red Stars mede: Inge Limburg, r oes Jak, Gwynia Zeeman. Mies Haag' Til Smeeing, Joke Barnshoorn, Nel van Leeuwen en Marja van Hertom. RED STARS-TAVENO Na deze ontmoeting van de dames spe len om 21.20 uur de herenteams van Red Stars en Taveno tegen elkaar. Voor de heren van Red Stars is deze ont- Het zaterdagelftal van S.E.C. speelt morgenmiddag zijn eerste returnwed strijd. De Soestenaren gaan morgen, om kwart voor drie, bij Hoevelaken op be zoek. het pas gepromoveerde team. dat het verrassend goed doet en met één punt achterstand op leider T.O.V. de tweede plaats met S.V.P. deelt. S.E.C. zal het bij Hoevelaken dan ook verre van gemakkelijk krijger, zeker na de gevoelige klappen, die V.V.Z. en Baarn in de laatste twee competitiewedstrijden hebben uitgedeeld. Het waarachtig toch niet sterke Baarn was de eerste club, die S.E.C. sinds anderhalf jaar op eigen terrein versloeg. Als SEC. zich mentaal hiervan heeft hersteld, zal een gelijk spel in Hoevelaken misschien wel mo gelijk zijn, al zal de thuisclub zich on getwijfeld willen revancheren voor de In de eerste competitiewedstrijd gele den 1-0 nederlaag tegen E.C. De volgende spelers zullen S.E.C. mor genmiddag vertegenwoordigen: Kramer, (dool), i> Vries. Hartman, Wolfsen. Beijer. Koelewijn. Hoefman, Van "t Klooster, Stalenhoef. Sengers. Rouwen daal. ORANJE LEEUWEN 2-S.E.C. 2 Het nog altijd ongeslagen tweede elftal, dat ondanks zijn promotie nog maar pas één punt in negen wedstrijden heeft verspeeld. L nt morgen in Hilversum bij Oranje Leeuwen 2 op bezoek, een club, die thuis moeilijk is te verslaan De Hilversummers bezetten op de ranglijst ook oen heel acceptabele plaats, maar het blijft niettemin de vraag, of men S.E.C van een overwinning zal kunnen afhouden. De wedstrijd begint om kwart voor één. SEC. 2 zal het nog zonder doelman Maijer moeten stellen. Hij is nog niet geheel hersteld van een auto-ongeluk, waarbij hij enkele weken geleden be trokken raakte. Zijn plaats onder de lat wordt ingenomen door De Béér. Verdere medespelenden zijn: Staal. Marsman v. d. Schagt, Verwoerd, Dor restein Timmer. Baptist, Nijhuis, Luy- telaar, Hop. S.E.C. 3-N.S.C. 4 Het tamelijk wisselvallige derde elftal krijgt morgen om kwart voor drie be zoek uit Nijkerk en wel van N.SC. 4. De Soestenaren hebben momenteel acht punten uit zes wedstrijden, waarmede zij een zeer redelijke positie op de rang lijst bekleden De thuisclub moet mor gen ook wel in staat zijn om beide punten thuis te houden. Het elftal zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Bakker (doel). Piepenbroek. Kok. Kerkdijk. Van Dolden, Venveij. Rademaker. Van de Berg. Vink. Cairo en Van Drie. TERSCHLT'RSCHE BOYS 3-S.E.C. 4 Het vierde elftal gaat morgen op be zoek bij Terschuurse Boys 3. Er zal een wonder moeten gebeuren, wanneer de Soestenaren daar zullen winnen. De vol gende spelers zullen het in ieder ge val proberen: Roels. Hannessen, Beij- rsbergen. De Graaf. De Boer, Schender- ling. Van Klingeren. v. d. Loon, Van Essen. Dorrestein, Roeymans. Van Woer- kom en v. d. Broek. De wedstrijd be gint om 12.45 uur. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 alles voor Baoy s huidje ..Morgen richten we een nieuwe maat schappij op". Die woorden klonken op Sinterklaasdag 1916 in de getrainde oren van de gewezen onder-officier te legrafist der Genie R. C. A. Kroes. En de volgende dag werd, met financiële steun uit rederskring, inderdaad de Ne- derlandsche Telegraaf Maatschappij Ra dio-Holland N.V. gesticht t)irecteur werd de man dlc deze „Sin terklaassurprise'' had aangekondigd, de heer L. H. F. Wackers. Deze voormalige K.N.I.L.-officier werd de eerste hoofd inspecteur van de n.v., opgezet met het doel de exploitatie van radiostations aan boord van Nederlandse schepen in eigen land ter hand tc nemen. Beide genoemde heren zijn niet meer in leven maar hun maatschappij bestaat 6 de cember 52 jaar. Gesprekje met een veteraan Het hoofdkantoor van de Ned. Tele- graafmaatschappij. nu alleen maar Ra dio-Holland N.V. geheten, omdat er be halve met telegrafie in de loop der ja ren steeds meer oemoelenis kwam met andere aspecten der electronica, ls al sinds mei 1920 gevestigd in het vroege re woonhuis van de eerste president- commissaris aan de Keizersgracht 562 te Amsterdam. In kamer veertien van dat oude grach tenhuis zit een der steunpilaren van Radio Holland, de veteraar J. A. Schor- .tinghuis. Hij kent alle telegrafisten. Immers de kartotheek achter zijn bu reau bevat honderden namen van de varende sleutelaars. Bij hun eerste ken nismaking met Radio Holland komen ze al in kamer veertien hun opwachting maken alvorens het „hogerop" te zoe ken. Radio-Holland begon in 1916 met ruim driehonderd werknemers en groeide in de halve eeuw van haar beslaan uit tot een wereldomvattend bedrijf dat nu twaalfhonderd personeelsleden heeft. Meer dan de helft daarvan vaart Be halve het hoofdkantoor zijn er Inspec ties te Amsterdam, Rotterdam en Vlis- singen voor de koopvaardij, in Sche- vemngen cn IJmuiden voor de vissers vloot. te Delftzijl voor de kustvaarders en sinds kort ook een in de marine haven Den Helder. De vestigingen over zee bevinden zich op Curacao. in Sin gapore en op Hong-Kong. Jarenlang was ook te Tandjong Priok de naam Radio Holland een begrip. Gedurende de Tweede Wereldoorlog werd het bedrijf buiten Nederland ge leid vanuit Londen. De inmiddels ge pensioneerde. hoofdinspecteur L. F. Meyer was in opdracht van de toen malige directie tijdens de eerste oor logsdagen het kantoor Rotterdam lag al plat - uitgeweken naar Engeland. Zes tien Radio-Hollanders lieten in de ja ren '40 tot '45 het leven. Hun namen zjjn vereeuwigd op de witmarmeren ge denkplaat in dc coridor van het hoofd kantoor. „Sparks" Het eerste Nederlandse schip dat met radio werd uitgerust was het oude s.s Rijndam. Antennes werden in die tijd - we spreken van de eerste wereld oorlog - gemaakt van koperdraad dat de directeur op het Waterlooplein per soonlijk opscharrelde. De apparatuur be stond uit primitieve vonkzenders en kristalontvangers met honingraatspoe len. Als dc marconist seinde, was het sissen van de overslaande electriciteit over het gehele schip te horen. Dat bezorgde hem de bijnaam van Vonk ofwel Sparks. Die Engelse bijnaam draagt hij nog steeds. De reikwijdte der blusvonkzenders was slechts een paar honderd zeemijlen. Te genwoordig is een telefoniegesprek dat oceanen overspant, iet» heel gewoons. Dat Radio-Holland In de verstreken 50 jaar mee is gegaan met de snelle ont wikkeling der techniek blijkt o.m. uit de installatie van een der nieuwere snufjes op telecommunicatle-gebied, de TO R. (telex over radio) op enige Shell- tankers. De radlo-telefonie nam een grote vlucht. In 1965 werden liefst 45.600 gesprekken gevoerd, zo vermeldt een jaarverslag. Behalve op de zeegaande vloot is Radio Holland de laatste jaren ook zeer ac tief op de Rijn- en Binnenvaart. Ra darinstallaties en marifoons werden bij tientallen geplaatst. De positie der telegrafisten van Radio- Holland is sinds kort opgevijzeld mede dankzij de bemoeienis van dc directie bleef hun status aan boord niet achter bij die der overige officieren. Het ra dio-onderricht in Nederland (de maat schappij heeft zelf twee scholen) wordt, evenals de opleiding van werktuigkun digen en stuurlieden, gekwalificeerd als hoger beroepsonderwijs. Zaterdag a s. 7 december is er weer fen dansavond in het Ludgardusgebouw. Voor de muziek zorgt deze keer de be kende Amsterdamse band „The Revive", die al verschillende platen heeft ge maakt, en onlangs een groot Beat Con cours In Scheven!ngen won. De bezet ting la met o.a. saxafoon en orgel. Voor het toneel hebben zich reeds een aan zienlijk aantal gegadigden aangemeld. Men hoopt in januari van start te gaan. Rond de Paasdagen zal een groot voet baltoernooi worden georganiseerd met medewerking van sociëteiten uit de om trek. Inlichtingen en aanmeldingen bij het bestuur. Zondagavond a.s., zeven uur spreekt in een Evangelisatiedienst, in de Oude Kerk. ds. A. O. Zijlstra uit Amersfoort over het onderwerp „Ik kan niet gelo ven". Het zangkoor „Sursum Corda" verleent aan deze dienst medewerking. Organist is de heer P. Muts. Men zie ook de desbetreffende adver tentie in dit blad. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn voor Soest. Soestdjjk en Soest-Zuid. Vredcbofstraat 5 - Soestdijk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. De plateneoncerten in Theater Minia tuur. welke op twee zondagen werden gehouden, hebben niet die belangstel ling ondervonden die het organiseren van deze concerten de moeite waard waren. Het bestuur van Theater Miniatuur meent dan ook dat het aangekondigde concert van 15 december geen doorgang kan vinden, aangezien de moeite en kosten hiervoor te veel zijn om verant woord te kunnen werken. Mr. H. W. van Doorn is op de Techni sche Hogeschool van Twente vereerd met de eerste „blunderprijs" en de di recteur van de K.R.O. heeft het beeldje van de blunder met milde humor aan genomen. Hij accepteerde blijkbaar, dat hij dit jaar de grootste domme fout zou hebben gemaakt. Als het er op aankomt, de grootste blunderaar uit te kiezen, dan hebben de studenten in Twente wel een zeer kortzichtige blik. Toevallig heeft de daad van de heer Van Doom (een emotioneel c -Lslag op staande voet van Frits van der Poeli in de kranten veel deining veroorzaakt. Maar dat kwam hoofdza kelijk, omdat de journalisten zichzelf mede bedreigd voelden bij dit soort ontslagpolitiek. En daar kwamen die journalisten van de schrijvende pers te genop. Een veel grotere blunder beging de Rijksvoorlichtingsdienst, toen deze Frits van der Poel. omdat hij toevallig door de K.R.O. was ontslagen, weg wilde houden van prins Claus toen beiden toevallig onder één dak toefden. Prins Claus had de intrigerende persoonlijk heid Van der Poel namelijk wel graag eens willen ontmoeten. Maar de R.V.D. zou het beeldje natuurlijk nooit hebben aangenomen. De R.V.D. zou de hele vertoning liever hebben verboden Of op de toegangswegen mannetjes heb ben neergezet die speciale toegangs kaarten van de R.V.D. mochten laten passeren en alle andere belangstellen den beslist niet En daarom behoorde die blunderpri - juist thuis bij de R.V.D. en niet bij ee- heer Van Doorn. Ofbij de blunderende blunderprijs- uitreikers. Een nogal gehavend B.D.C. zal het zon dag waarschijnlijk niet gemakkelijk vallen om komende zondag in Scher penzeel van de ploeg met die naam te winnen. De Soester club zal het zonder de geblesseerde en inmiddels aan een jukbeenfractuur geopereerde Marcel van de Lugt en de geschorste L. Dem- mers moeten stellen, terwijl het mee spelen van J. van Fulpen, die zondag eveneens geblesseerd raakte, nog niet zeker is. Scherpenzeel heeft slechts één punt achterstand op B.D.C. Wanneer B.D.C. zondag niet tot winst komt, kan men alle hoop op een goede klassering bijna wel laten varen. Zondag zal B.D.C. echter met een pun tenverdeling wel blij mogen zijn. Voor deze wedstrijd, die om twee uur begint, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Smink. Koolloos. F. Stalenhoef, J. Brou wer, J. van Fulpen A. Roest, J. Paauw. P. Dorrestein, J. Dorrestein, D. Dorrestein. W. Hilhorst en J. Beijer. E.M.M. 2-B.D.C. 2 Het vrij matig spelende tweede elftal gaat zondag op bezoek bij E.M.M. in Hilversum. Het zal vermoedelijk wel weer op een gelijk spel uitdraaien, zo als in deze competitie al vijf maal «er- der gebeurde. De wedstrijd begint om twaalf uur. In verband met het feit, dat verschillende spelers als invallers in het eerste zul len moeten uitkomen, is ook van het tweede nog geen definitieve opstelling bekend. N.S.C. 2-B.D.C. 3 Het derde elftal gaat zondag om twaalf uur bij N.S.C. 2 in Nijkerk op bezoek. Het is de vraag, of de Soestenaren zon dag met een zege naar huis zullen kun nen terugkeren. De opstelling van het derde luidt: doel W. Schimmel; verder A. Brouwer. J. Brouwer, B. Schimmel, H. Hagen, T. Bunnik, N. Gros. C. Dor restien. L. J. van Nus, R. Voskuilen en J. Beijer. RODA 3-B.D.C. 4 Voor het vierde elftal, dat zondag voor een aangename verrassing zorgde, ziet het er erg gunstig uit. Het heeft In Hamersveld royale winstmogelijkheden tegen Roda 3. zodat de positie aan kop van de ranglijst ongetwijfeld ver stevigd zal kunnen worden. Het vierde is voor zondag als volgt samengesteld: doel H Pronk; achter A. Hilhorst, R Kleinegris. A. Wagner en P. Lankreljer: midden P. Hilhorst en J. v. d. Deijssel; voor E. van Dongen. H. Krooder. J. v. d. Meulen en T. v. d. Breemer. B.D.C. 5-AMSVORDE 6 He tongeslagen vijfde elftal, dat nog geen enkel punt verspeeld heeft, krijgt de kans zijn positie te verdedigen tegen het Amersfoortse K.V.V.A. 6. dat om twaalf uur aan de Bosstraat op be zoek komt. De thuisclub moet o.i. wel de zege thuis kunnen houden. Het zesde elftal speelt zondag om twaalf uur thuis tegen Quick 7. De thuisclub kan nog wel een paar punten gebrui ken. B.D.C. 8, dat er vrij redelijk voorstaat, gaat zondag bij Soestreberg 5 op be zoek en heeft ook winstkansen, evenals het tiende, dat in Baarn Limvio 5 gaat bestrijden. Van B.D.C. 10 mag zeker een zege worden verwacht, al zal men het in Baarn niet cadeau krijgen. Ook deze wedstrijd begint om twaalf uur. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder JUWELIER H0RL0SER Programma zondag. Thuis. 14.30 uur Heren I-Rood Wit 11.00 uur Heren III-Kampong XI. 11.00 uur Heren IV-Phoenix III. 12.00 uur Heren VI-Baarn 4. 12.30 uur Dames I-„De Warande" 12.00 uur Dames III-H'sum VII. Uit. 14.30 uur Myra III-Dames II. 12.30 uur Kraaien Vet.-Soest Vet. 11.00 uur Hilversum 10-Soest 5. Opstelling Heren III: W. v. Veen, M. Lock, Tj. v. Weering. M. Spoorenberg, E. Hinderdael, R. de Cneudt, R. Schuu ring, T. Louman, D. Eysink, A. Spooren berg en M. Marcella. Opstelling Heren IV: H. v. Rensen, E. Stroband, H. v. d. Hucht, H. J. Bouke- ma, G. Kok, R. Pronk, B. v. d. Werff. P. Schaink, C. Korvinus, Sj. J. de Vries en A. v. Rijssen. STAM SOESTDIJK (in eén handgreep te veranderen in 2-deurs. veilig dus voor uw kinderen) 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7 rondom schijfremmen MEUWERHOFK PLEIN I SOESTDIJK TELEFOON 02155-2850

Soester Courant | 1968 | | pagina 11