Z©h hij hel wel Waarheidsliefde Gebakken perziken BE MOHE IN MET liOKT betoverend vrouwelijk", zo wordt deze Bagdad-puUover door de ontwerper be schreven. Ze is gemaakt van wol-bouclé, het materiaal van nu. (Model Bleyle, voor Nederland: het Huis met de groene lantaarn) Er zijn mensen, die in hun waarheids liefde tets zeer onaangenaams hebben. Het is zeker goed in veel gevallen voor de waarheid uit te komen. Dit zeggen de denken we echter aan gevallen, waarbij we zélf een of ander risico lo pen als we deze uitspreken. Als we telf erbuiten staan, doch alleen een ander duperen met onze „waarheid", geeft onze zogenaamdewaarheids liefde een enigszins andere kijk op ons karakter. Dan is kritiek vaak voorna- melijk een middel om anderen een beetje naar beneden te drukken om zichzelf daardoor meteen een beetje op te vijzelen. We kunnen ons van leu gens onthouden en toch niet uit zgn. waarheidsliefde in liefdeloosheid ver vallen. Het gaat er maar om welke motieven ons leiden. Er zijn heel wat onaangenaamheden, die evengoed of veel beter ongezegd kunnen blijven. Het kan echter ook wel eens zijn dat we een minder prettige zaak moeten aanroeren om een waarschuwend woord te laten horen, dat inderdaad goed geineend is. Ook als onze mening wordt gevraagd kunnen we ons afvra gen in hoeverre onze „waarheid" ten goede zal kunnen werken. Als iemand een nieuw japonnetje heeft gekocht en daarmee erg in haar schik is, wat heeft het dan voor zin te spuien dat wij het lelijk vinden.We bedenken natuurlijk toch iets van het genoegen, maar wie zal bovendien zeggen dat ónze smaak precies de juiste is f Over smaak valt immers niet te twisten? En is er iets veranderlijker dan de smaak? We be hoeven er maar eens een oud foto-al bum op na te slaan. Dan vragen we onszelf af hoe we dergelijke toiletten eenmaal hebben kunnen aantrekken en zelfs bewonderen. Als we niet tot on waarheden wensen over te gaan, kun nen we eenvoudig zwijgenDoch daar bij moeten we niet vergeten dat ook zwijgen heel welsprekend kan zijn en een onaangename afkeuring kan in houden. Ten slotte is liefdeloosheid nog erger dan een onschuldig leugentje om bestwil, dat alleen maar vreugde brengt. Eerlijkheid ligt niet voorname lijk in dergelijke onnozelheden, waar mee we een ander slechts kunnen kwet sen of pijn doen. Eerlijkheid is een le venshouding die moedig is, die verant woordelijkheden aanvaardt en zichzelf durft te geven voor wat hij waard is. Geen draaierijen om onszelf mooier voor te doen dan we zijn; geen draaie rijen ook om te ontkomen aan ver plichtingen die medemenselijkheid ons stelt. JETTY We weten intussen alle maal wel hoe we gekleed moeten gaan deze winter. Opwindend veel is er niet veranderd in het totale modebeeld. Als we tot maart 1969 doorsjokten in onze oude plunje maar wie zou ons zo gek krij gen zouden we op straat door onze sexege- noten nóg niet met mee warige blikken worden aangekeken. Toch is er wel het een en ander veranderd. Het be langrijkste is wel dat de roklengte NIET is veran derd, en vijf centimeter boven de knie (voorop gesteld dat de vorm van uw benen dit verdraagt) nog steeds ,,in" is. De rok mag trouwens ook op de knie of een tikje er over hangen. Dat mag u allemaal zelf bepalen en u weet wel dat uw leef tijd hierin een woordje meespreekt. Mantels worden in re dingote-stijl of helemaal recht gedragen, als he ren overjassen; tailleurs hebben langere jassen dan vorig jaar. Wat de japonnen betreft, er zijn korte kamizools, jurken in Prisessestijl en natuur lijk de doorknoopjurken. De kleur is voor het toch al sombere seizoen som ber gehouden. Maar al gaat de nieuwe mode in het zwart gekleed, u hoeft nog niet de hele winter in de rouw te gaan. Donkerbruin en donkergrijs of rood mo gen ook. En als u tóch tot zwart mocht beslui ten, fleur alles dan voor al op met een wit kraag je, witte manchetten, vrolijke knopen of ande re wat uitbundige acces soires. En houd u van 'n diep decolleté? Dat mag, dat is zelfs zeer hip. Wat de schoenen betreft, een hak van minimum 5 en maximum 7 centime ter moet u wel hebben. U kunt daar donkere kousen bij dragen, maar neemt u vooral geen zwart, want dat maakt uw onderdanen onaan trekkelijk. De hoeden zijn klein (kapjes) of wat gro ter (cowboystijl), maar bontmutsen en bontkap jes zijn je-van-het. Wat de stoffen betreft hoeft u 't zich niet moei lijk te maken. U kunt praktisch alles nemen wat u graag wilt hebben of wat u goed staat. Met dat alles" bedoel ik dan: grove en dunne tweeds, gabardines (zo wel in ruit- als streep- dessin), flanel, jersey, fluweel, mousseline en natuurlijk jersey. Want jersey kleedt af, voegt zich naar uw figuur, is soepel in het dragen en kreukt niet. 1 blik (800 gr) Cling perziken schij ven; 1 eetlepel bloem; 1 eetlepel sui ker; wat zout; 1 ei; 100 gr margari ne; poedersuiker; 1 kopje slagroom. De perzikschijven goed afgieten. Bloem suiker en zout met elkaar vermengen en even apart houden. Het ei stijf slaan en vervolgens door het bloem-mengsel kloppen. De perzikschijven in dit be slag dopen en in de heetgemaakte mar garine bakken totdat ze lichtbruin zijn. De schijven op een stukje papier van de keukenrol uit laten druipen en ze dan besprenkelen met wat poedersui ker. De stijfgeslagen slagroom er even eens op doen of apart houden, zodat de gasten naar smaak kunnen nemen. Een gerecht om uw gasten mee te ver rassen. Ook onverwachte gasten, want ,,deze gebakken perziken" zijn erg snel klaargemaakt. Voor zes personen is no dig: Hoeveel hoofdbrekens het Sinterklaas- of kerstfeest dit jaar kost, is op geen stukken na te zeggen. Maar dat ze er zullen zijn, is wel zeker. In heel West-Europa, waar de welvaart nog steeds op een hoogtepunt staat, is het weer grootscheeps inkopen geblazen vanwege de Goed- Heilig en kerstman, die het ook al aardig druk begint te krijgen. Hoe langer hoe eerder, vóór de maand decem ber zelfs maar begint, worden we eraan herinnerd dat Sinterklaas niet zo heel ver meer weg is. En het is maar gelukkig dat als onze fantasie ons in de steek laat. de commercie wel weer een handje komt helpen in de vorm van verleidelijke geschenkenboeken en aantrekke lijke ..nieuwigheidjes" die zo volstrekt overbodig en luxueus zijn, dat de waanzin ervan af straalt. Maar hoe hou je anders het geld rollend? Functionele ge schenken zouden voorop moeten staan. Want de gever heeft meer voldoening ervan als hij ziet dat zijn ge schenk ook werkelijk gebruikt wordt en de ontvanger er plezier aan beleeft. Daarom dus even de aandacht op de herenkleding voor man of zoonlief. Geen dassen of sokken, hoe functioneel dan ook. Maar daar zijn we zo langzamerhand op uitgekeken. Wel zijn er dit jaar kansen te over om origineel uit de hoek te komen, zon der te vervallen in de aanschaf van overbodige luxe. En het wordt de consument nogal gemakkelijk gemaakt. We hoeven maar naar de heren- en jongensboetieks te kijken om te zien dat er keus te over is: sjaals, hippe ceintuurs, wintertruien en overhemden in alle kleuren en combinaties. En voor wie het niet te duur vindt: (ka merjassen, colberts en vesten. Voor ,,hem" is er trou wens in de sector cosmetica" ook wel het een en an der te vijlden. Zo langzaam aan groeit het besef, dat de moderne man van 1968 er verzorgd moet uitzien. Sin terklaas of kerstmis wil daar wel een handje aan mee helpen. Het is natuurlijk wel de vraag of ,,hij" genegen is die hippe dingen zomaar aan te trekken. Ook hier geldt waarschijnlijk wel het bekende spreekwoord van de dam en de schapen. Geheel linksSa fari-pak van Guy Laroche. Iets voor de vrijetijds besteding of voor sport en spel. Rechts: Voor wie iets aparts wil: dit Italiaans ont werp is misschien een voorbeeld voor de man die wel iets progressie vers wil dragen dan het normale colbert. Het jasje sluit met een rits voor. LinksBijzonder modieus driekwart colbert met aparte knoopslutting. Ont werp Louis Fe- raud. (Materiaal Eural Tergal)

Soester Courant | 1968 | | pagina 3