Gemeenteraadsvergadering r KERSTCONCERT BEELD ym EEMLAND Burgerlijke stand Nederl. Motet- en Madrigaalkoor Watervervui^g en waterzuivering in de Eemvallei Officiële mededelingen VAN KNEUS BOEKHANDEL ADRIAANSEN VAN DE VF.N'S BOEKHANDEL PARIJS COMPLEET Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Dirigent Carel Laout Orgel: Maurice Firenne Behandeling gemeente en bedrijfsbegrotingen Tijdelijke afsluiting Talamalaan 9 Openbare schennis Melkcarrier aangereden Dronken Spanjaard op weg naar werk gestrand Loterij Soester Vogelvrienden Concert ten bate van Jeugdhuis iVed. Chr. Vrouwenbond BESTELBILJET DINSDAG 10 DECEMBER 1968 De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 18 december, te 19.30 uur, ten gemeente huize, ter behandeling van de navolgen de agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen gehouden op 21 augustus 1968, 18 sept. 1968 en 24 sept. 1968, 26 september 1968, 16 oktober 1968 en 6 november 1968. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 5 december 1968 van burgemeester en wethouders inzake de brief van Gebr. v. Beek, inzake weige ring ontheffing Zoneverordening voor een autoherstelinrichting aan de Amers- foortsestraat met voorstel Gebr. v. Beek conform dit schrijven te berichten. b. Schrijven d.d. 15 november 1968 van het R.K. Schoolbestuur te Soester- berg houdende de mededeling dat de electrische installatie in de Carolus- school thans aan de gestelde eisen vol doet met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven d.d. 30 oktober 1968 van het bestuur van het bejaardencentrum Molenschot inzake toezending van notu len van bestuursvergaderingen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Schrijven d.d. 15 november 1968 van de Minister van Economische Zaken in zake het tracé van de 150 kV verbin dingen Utrecht-Amersfoort met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. e. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. f. Besluit d.d. 15 november 1968 van gedeputeerde staten te Utrecht waarbij de bouwverordening en de eerste wijzi ging daarvan zijn goedgekeurd met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 15 november 1968 van gedeputeerde staten te Utrecht inzake de vaststelling van het secundair en tertiair Wegenplan Utrecht 1968. met worstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. h. Schrijven d.d. 29 november 1968 van gedeputeerde staten van Utrecht hou dende bericht van ontvangst van de verordening tot wijziging van de ver- GEBOREN: Bernardina Hendrika Geer- truida, dochter van A. T. Kuijer en G. H van Woerkom, Nieuweweg 32a. Jar Teun, zoon van J. Frijlink en C. A. van den Brink, Hellingweg 22. Wij nand Alexander, zoon van P. J. M. A. Moors en W. Willigenburg, Plesman- straat 267. Heieen Jeannette, dochter van A. van der Weerd en J. F. Basti- aan, Soesterbergsestraat 26. Marcel Johannes, zoon van G. J. Groenestein en J. M. van den Hoek, Molenstraat 22. Aernout Maarten, zoon van J. van Oos ten en J. Pieneman, Braamweg 91. Irma Johanna Maria, dochter van J. J. Gros en M. B. Rademake Varenstraat 72. Patrick Jack, zoon van R. Heme- rik en M. M. C. Oosterwijk, Baarn, Oranjestraat 8. Raimonda Margare- tha Hendrika, dochter van R. W. C. D. van Diik en E. P. M. ADELAAR, Prins Bernhardlaan 8g. ONDERTROUWD: Anthonius Johannes Cino, Kerkpad z.z. 20b en Wilhelmina Gerarda Blom, Molenstraat 117. Menks van den Broek, Plesmanstraat 24 en Jolanda Ellen Joyce Schreuder, Prof. Lorentzlaan 179. Wiemer Hans van Campen, Noordeinde 2A, Leiden en Hesselina Koning, Kampweg 80. Ge- rard Welp, Lindenstraat 5. Amersfoort en Maria Wilhelmina Rasina Hubeek, Pieter de Hooghlaan 13. Jan Stam, Nieuwerhoekplein 1 en Catharina Maria Francisca Grift, Pelikaanweg 29. Leendert Jan Uitenbroek, Vaartweg 81, Hilversum en Constance Cornelie Pia Maria Butzelaar, Soesterbergsestraat 115. Maarten Gips. Bloemgracht 82III, Amsterdam en Hubrina Louise Pastu- nink, Amersfoortsestraat 48. Robert Treffer. Van der Sande Bakhuijzenstraat 69, Hilversum en Etta Susanna Kra mer, Nieuweweg 85. Bert Bearl Cox, Diikhuisstraat 4 en Albertina Vedder, Dijkhuisstraat 4. Johannes Antoon Cornelis v. Geest, Melvill v. Carnbeelaan 30, Driebergen-Rijsenburg en Johanna Louise Henriette Meenink, Soesterberg sestraat 130. GEHUWD: Johannes Gerardus Mole naar. De Wittlaai. 1, Amersfoort en Maud Emile van Beers, Chr. Huygens- laan 74. Hans Joachim Koppen, Kor te Brinkweg la en Maria Johanna Anna van den Brink, RubensstraaA 74, Am sterdam. Gradus Bernardus Ferdi- nand Verhaaf, Van der Doesstraat 15, Amersfoort en Antonia Hendrika Alei- da de Kuijer, Amersfoortsestraat 11C. Andreas Theodorus Clemens Maria van Os, Hendrik de Keyzerslaan 15, Hilver sum en Hendrika Antonia Irene de Koning, Julianalaan 40. Coenraad Jozef van Doorn, Van Lenneplaan 36 en Johanna Maria Bosland, Lamarckhof 11 hs, Amsterdam. Albertus Frederik de Beauveser, Eikenlaan 4, Maarn en Anna Maria Cornelia Heemsbergen, Dorresteinweg 34. Adriaan Lamber- tus Kuijer, Veldweg 8 en Cornelia Ma ria Roest, Beckeringhstraat 10. Lam- bertus Janssens, Nieuwstraat 51 en Hen drika Cuinera, Nieuwstraat 51. OVERLEDEN Everdina Catharina Willemse, 79 jaar, weduwe van A. de Kruijf. Moerbessen- berg 6, Soesterberg Jan Frederik van der Garde, 26 jaar, gehuwd met M. J. Reinders, Baarn, Prof. Molengraafflaan 12. Louise Marie Boerlage, 84 jaar, ongehuwd, Insp. Schreuderlaan 2. Gijsberta Wilhelmina Nagtegaal, 82 jaar, weduwe van G. Bons, Bosstraat 90. Everdina Oldenhof, 85 jaar, ongehuwd, Schrikslaan 43. Colleta Maria Eli- sabeth Steijaart, 47 jaar, gehuwd met H. Kruitbos .Krommeweg 25. Johan Kouveld, 65 jaar, gehuwd met B. Plan ken, Moerbessenberg 3, Soesterberg. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 ordening op het beheer en gebruik van de algemene begraafplaats voor Soester berg gelegen aan de Kampdwarsstraat te Zeist met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen: a. aan de Beukenlaan van H. van As- selt; b. aan de Vondellaan van W. Bloems- ma; c. aan de Birkstraat van Shell Neder land Verkoopmaatschappij N.V.; d. aan de Nieuweweg van H. van As- selt; e. aan de Vondellaan van M. Timmer man; f. aan de Eigendomweg van W. van Reijn, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 4. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen nabij de Smitsweg met J. de Rijk met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 5. Voorstel tot het benoemen van leden in het bestuur van de „Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek". 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor uitbreiding van parkeerruimte aan de Vermeerlaan. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur Soestdijk voor de inrichting van een lokaal en de aanschaf van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de R.K. Basisschool aan de St. Theresiastraat; b. het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen voor het aanschaffen van diverse leer- en hulpmiddelen als mede het treffen van enige voorzienin gen t.b.v. de van der Huchtschool voor m.a.v.o.; c het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de van der Huchtschool voor g.l.o.; d. het bestuur van de vereniging voor chr. onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van psalmboekjes t.b.v. de Chr. school voor g.l.o. te Soesterberg; f. het bestuur van de R.K. m.a.v.o. school voor het aanschaffen van diver se leer- en hulpmiddelen alsmede het treffen van enige voorziennigen t.b.v. de R.K. school voor m.a.v.o. 8. Voorstel tot het verlenen van mede- rking als bedoeld in artikel 50 van CKleuteronderwijswet aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soest voor het verbeteren van de vloer en de verlichting van de R.K. Kleuterschool, Steenhof f straat 44a; b. het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen voor het aanbrengen van een telefoonaansluiting in de van der Huchtkleuterschool. 9. Voorstel inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling be treffende bijdragen in de drinkwater voorziening van super-onrendabele per celen. 10. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het oprichten van een brandstoffen- verkooppunt annex service-inrichting aan de Brikstraat; b. het oprichten van een gas- en pe- troleuminstallatie aan de Sterrenberg weg. 11. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de opleidingsschool voor kleu terleidsters te Hilversum. 12. Voorstel tot wijziging van de „A.P.V. Soest". 13. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invorde ring van een recht i.v.m. het verwijde ren en vervoeren van voertuigen van derden. 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een bijdrage in de kosten voor ontvangst van Tjechisch basketbalteam. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de eers te aanschaf van verschillende leer- en hulpmiddelen alsmede meubilair t.b.v. de 2e Chr. school voor g.l.o. te Soest- Zuid. 16. Voorstel tot het benoemen van le den en plaatsvervangende leden van het samenwerkingsorgaan Eemland alsmede tot instemming met de toetreding van de gemeente Hoogland tot dit orgaan. 17. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het rijk (ministerie van defensie) i.v.m. de aansluiting van het rioolstelsel van het vliegveld Soes terberg op het gemeenteriool. 18. Voorstel tot het geven van straat namen. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de inrichting van 2 lokalen van de openbare kleuter school aan de Duinweg. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een extra krediet voor het aan schaffen van schoolmeubelen, ontwik kelingsmateriaal. hulpmiddelen en schoolbehoeften tbs. de openbare kleu terschool aan de Duinweg. 21. Voorstel tot vaststelling en wijzi ging van diverse rechtspositieregelingen. 22. Voorstel tot wijziging van de Be- zoldingingsverordening 1966. 23. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering-ineens over 1968 aan het daarvoor in aanmerking komend ge- meentepersoneel. Voorstel tot het benoemen van een tijdelijk .id van de Commissie Openbare Werken. 25. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het uitbreiden van het hoofdbuizennet van het gasbe drijf. 26. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van nieuwe dienstleidingen van het gasbe drijf. 27. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aankoop van toestellen voor verhuur t.b.v. het gasbedrijf. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een gedeelte Industrieweg en Vrijheids- weg. 29. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aa;j het Oude Gracht je van A. A. Roest, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 30. Voorstel tot het verbinden van een bijzondere rente-calusule aan het be sluit tot aankoop van grond vermeld onder punt 29. 31. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake het vestigen van een zakelijk recht voor een rioolleiding met H. Nijholt. 32. Voorstel tot verpachting van diver se percelen voor het jaar 1969. 33. Voorstel tot het aangaan van rui ling van grond met opstallen gelegen aan de Smitsweg en Laanstraat met G. Hilhorst, alsmede vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. SOEST-BAARN Bezoekt het prachtige op donderdag 12 december 1968, in de Nicolaaskerk te Baarn. (cantor-organist van de St. Jans Kathedraal te Den Bosch) Uitgevoerd worden werken van J. S. Bach - Da Palestrina - Sweelinck Aanvang 8 uur - Toegangsprijs 3.50 Kaartverkoop (ook jeugdkaarten 1.50) 's avonds aan de kerk. 34. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Weegbreestraat, hoek Smitsweg aan Shell Nederland Ver koopmaatschappij N.V. Op vrijdag 20 december a s. komt de gemeenteraad van Soest wederom bij een, voornamelijk ter behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen. In deze vergadering, welke te 9 uur voormiddags aanvangt met voortzetting des middags te 14 uur. komt de navol gende agenda in behandeling: 1. Voorstel tot vaststelling van de be groting der gemeente en die der bedrij ven en tot goedkeuring van de begro tingen van het openluchttheater en de sportstichting voor het dienstjaar 1969. 2. Voorstel tot vaststelling van het be drag per leerling voor het jaar 1969: a. als bedoeld bij artikel 55 bis van de Lager-onderwijswet 1920 voor gewoon lager, uitgebreid lager en voortgezet ge woon lager onderwijs; b. als bedoeld bij artikel 189, lid 5, van het „Besluit buitengewoon onderwijs 1967" voor het buitengewoon lager on derwijs. 3. Voorstel tot vaststelling van het ge tal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o. voor het jaar 1969. 4. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een weg rondom de gebouwen van de brand weer en gemeentewerken c.a. 5. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de verbetering van de Korte Kerkstraat. 6. Voorstel tot wijziging diverse belas tingverordeningen. De Stichting voor de Eemvallei heeft een eerste publicatie het licht doen zien, getiteld „Watervervuiling en Waterzui vering in de Eemvallei". Het eerste deel van dit rapport behan delt de „Algemene aspecten van water vervuiling en waterzuivering" door prof. dr. P. G. Fohr, terwijl in het tweede j deel de „Waterverontreiniging en de bestrijding daarvan in het stroomgebied van de Eem en het Valleikanaal" wordt behandeld door dr. ir. D. W. Scholte Ubing. In dit rapport wordt onder meer gesteld: De lezingen van de door bevolkings groei en uitbreiding van de industrie sterk toegenomen hoeveelheden afval water hebben de relatief geringe totale massa aan open water in dit gebied met grote vervuilingsproblemen belast. Voor al in de perioden zonder of met een klein afvoerbaar neerslagoverschot (veel al in de zomermaanden), vertonen bij voorbeeld de hoofdwatergangen (de Eem) nog maar nauwelijks een zelfrei nigende werking. Het water verkeert dan in een rotbare of bijna rotbare toe stand. Onder daarvoor gunstige weers omstandigheden vormen deze wateren met een ernstig stankbezwaar dan te vens een bron van luchtvervuiling. De nadelige gevolgen van het vervuilde op pervlaktewater vormen niet alleen een bedreiging voor de dicht bevolkte de len van het stroomgebied zelf, doch rei ken verder. Recente onderzoekingen hebben aangetoond, dat de waterkwali teit in het omstreeks 1965 gereed ge komen randmeer tussen de toekomstige polder Zuidelijk Flevoland en het „oude land" ('t Gooi, Utrecht en een deel van Gelderland), reeds ernstig is aangetast en verder wordt bedreigd. Voor een be langrijk deel is de Eem daaraan schul dig", aldus het rapport. Er worden drie bronnen van vervuiling onderscheiden: organische stoffen (veel al koolhydraten, eiwitten en vetten), anorganische stoffen (zouten van zwa re metalen) en schadelijke bacteriën en andere micro-organismen van faecale herkomst. Het huishoudelijk afvalwater veroorzaakt een vervuiling van 60 tot 100 liter per etmaal per persoon, maar voor de toekomst zal volgens het rap port op een toeneming moeten worden gerekend. Daarnaast wordt de Eem vooral ook verontreinigd door afvalwa ter van industriële herkomst, zoals zui elf abrieken, slachthuizen, strokar tonfabrieken, aardappelmeelfabrieken, suikerfabrieken, conservenbedrijven en diverse andere voedingsmiddelenindu strieën. Zeer agressief afvalwater wordt afgestoten door chemische, petrochemi sche, farmaceutische en technisch-che- mische bedrijven en industrieën. Geheel of gedeeltelijk binnen het stroomgebied van Eem en Valleikanaal liggen 23 gemeenten. Daarvan hebben 18 binnen dit gebied tezamen 40 in grootte sterk variërende woonkernen, al of ï.iet met industrievestigingen. In '66 werd door rond 377.000 personen huis houdelijk afvalwater geproduceerd, wat betekent, dat per etmaal ongeveer 25.300 m3 afvalwater per persoon werd afgevoerd. Het Utrechtse aandeel daar in bedroeg 62 het Gelderse aandeel 36 Binnen het stroomgebied zijn momen teel negen zuiveringsinstallaties, die het afvalwater voor 80 tot 90 zuiveren. De totale verwerkingscapaciteit is ech ter bijzonder gering- In het Utrechtse deel zijn het drie installaties met een gezamenlijke capaciteit van voor nau welijks 22.000 inwonersequivalenten d.w.z. voor de verwerking van afval water, dat door 22.000 mensen wordt geprodunceerd en afgevoerd. Daarbij dient te worden bedacht, dat de in stallatie van Soest ernstig overbelast is met 16.000 i.e. In het Gelderse deel wordt afvalwater met een vervuilings kracht van rond 26.000 i.e. in zes instal laties echter goed gezuiverd. Het rapport constateert, dat de zuive- rim van het afvalwater zeer gebrekkig geschiedt. Van de totale hoeveelheid geproduceerd huishoudelijk en industri eel afvalwater in het stroomgebied van 563.000 inwonersequivalenten wordt vol gens het rapport nog 83 ondanks technische mogelijkheden voor volledi ge zuivering, onbehandeld of onvoldoen de behandeld voornamelijk naar open water binnen het gebied afgevoerd. In het rapport wordt vooral aandacht gevraagd voor de gevolgen van de te verwachten toenemende vervuiling voor de recreatie. Het toekomstperspectief is somber. Enerzijds zal men in dit gebied meer recreatie mogen verwachten, ter wijl anderzijds de vervuiling zal toe nemen. Men verwacht evenwel, dat de ze ontwikkeling stimulerend zal kunnen werken bij de bestrijding van de wa tervervuiling. De zuiveringsinstallatie te Soest zal van 17.000 i.e. worden uitgebreid tot en met een capaciteit van 95.000 i.e., wat ook wel nodig is, omdat in de toekomst ook het afvalwater uit Baarn hierheen ge voerd zal worden. In totaal omvatten de huidige plannen en maatregelen een toeneming in de zuivering tot totaal rond 214.000 i.e. Het rapport meent tenslotte, dat on danks subsidiëring door de plaatselijke bevolking en door de industrie door middel van belastingen, heffingen e.d. nu en in "e toekomst nog grote offers moeten worden gebracht ter bestrijding van de waterverontreiniging. „De nood zaak tot bestrijding van de waterver vuiling in het belang van individueel en collectief leven maken deze offers evenwel aanvaardbaar", zo besluit het rapport van de Stichting voor de Eem vallei. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan E. C. Migier, Heideweg 78 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van twee bungalows met garages op het perceel gelegen aan het Kerkpad N.Z., kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3651, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Rijksweg". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen wij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be- zw -en schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesrectarie ter inzage. Soest, 6 december 1968. HINDERWET Burgeme.ester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Van Vloten's Industrie N.V., Parallel weg 15, Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een graveerinrich- ting, in het perceel Parallelweg 15, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9203. Gedurende tien dagen na dagtekening van udze bekendmaking bestaat vooreen ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 24 december a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Soest, 6 december 1968. Burgemeester en wethouders van Soest maken bek°nd, dat met ingang van woensdag, 11 december tot en met 24 december 1968 of zoveel langer als no- d of zoveel korter als mogelijk zal blijken het gedeelte van de Talmalaan tussen de spoorlijn en de Van Goyen- laan voor alle verkeer zal zijn gesloten. Soest, 10 december 1968. Een naar schatting twintig jarige jonge man heeft tijdens het weekeinde op de Birkstraat tegenover twee twaalf jarige meisjes schennis der eerbaarheid gepleegd. De dader is echter nog spoor loos. Een in de berm langs de Birkstraat ge parkeerd melkwagentje van de heer Hartman is saterdag door een met kerstbomen beladen vrachtauto aangere den. Het gevolg was, dat van het wa gentje verschillende ruiten sneuvelden. De bestuurder van de vrachtwagen is doorgereden en heeft mogelijk ook niets van de aanrijding gemerkt. Een in Amersfoort i -.gesteld onderzoek bleef zonder resultaat. Een nogal onder invloed verkerende Spanjaard heeft in de nacht van zondag op maandag vergeefs getracht, zijn werk te bereiken. Hij strandde op de Beetz- laan, waar de politie hem om kwart voor vier aantrof, in strijd gewikkeld met zijn bromfiets. De man lag bedol ven onder de bromfiets, verwoede doch vergeefse pogingen doende om onder het voertuig vandaan te komen. De Spanjaard is meegenomen naar het bu reau en te. ontnuchtering ingesloten. Om half acht is hij naar zijn werk ge stuurd. In de door de Soester Vogelvrienden ge houden loterij zijn de prijzen op de na volgende nummers gevallen: 2182 2558 498 745 2603 359 993 1929 774 224 1187 2581 1043 204 2541 896 560 138 1720 2505 861 76 1841 222 2953 1312 421 2099 2698 479 1120 2707 1334 1856 503 2722 2817 919 2015 750 2522 156 1922 385 975 540 2663 988 273 133 2592 1142 1553 2014 2871 1178 1389 713 2645 2164 0090 1151 658 130 533 2216 234 1711 878 701 1461 2504 2941 202. Prijzen moeten worden afgehaald Klaar- waterweg 45, Soest. Vrijdag, 13 december a.s., wordt in de Julianakerk te Soest een concert ge geven waaraan naast het Julianakerk- koor te Soest o.a. medewerken het koor Amicitia te Uithoorn en het Amstel- veens Christelijk Koor onder leiding van Chris Gastel, dirigent van deze drie ko ren. Uitgevoerd worden o.a. werken van Telemann, Bach, Handel, Mozart en C. Franck. Er zullen omstreeks 200 koor leden aan dit conctrt hun medewerking verlenen. De opbrengst van dit concert komt ten bate van het bouwfonds van de Stich ting Jeugdzorg Soest. Deze Stichting heeft thans een jeugdhuis in aanbouw op een terrein aan de Beetzlaan bij de Nachtegaalweg. Dit jeugdhuis dat t.z.t. plaats zal bieden aan 120 tot 150 jonge ren zal vermoedelijk eind januari in gebruik worden genomen. De adventsbijeenkomst van de afdeling Soest-Zuid wordt gehouden woensdag 11 december in de Rank, Soesterbergse straat 18. Aanvang kwart vóór acht. Binnenkort verschijnt de herdruk van F Momentopnamen uit de geschiedenis en het volksleven van Baarn, Soest, Eemnes, Bunschoten, Spakenburg en Hoogland. Prijs: 17,50. Na l-l-'69 18.20 Reserveer tijdig uw exemplaar; de vorige druk was binnen veertien dagen uitverkocht Ondergetekende, naam adres Woonplaats verzoekt te reserveren exempl. Heupers, Beeld van Eemland, a 17,50. Handtekening Inleveren bij BURG. GROTHESTRAAT 32, TELEFOON 2529 SOESTERBERGSESTRAAT 53, TELEFOON 2419. Ajje ut ming vraogt, dan mok zeige, datter toch altoos weer dinge binne, waor je mit grote vurbaozing van ken- nus neemp. Haos iedereen in ongs dar- rep weejt daat wullie in Soes bar veul kemissies hebbe. Un kemissie veur ut verkeer. Zullie zorrege der veur datter geen ongelukke in ongs darrep beure. die as oorzaok hebbe naolaotughied vaan de gemeente. Daan ister nog un kemmissie veur de schoonhied. Zullie binne der netuurluk nie om as wullie ongze wasbeurt hebbe gehaad te kieke of wullie aale plekkies waor wullie haos nie bie kenne komme hebbe geraok mit waoter en zeep, maor om te bestu- dere en te bekieke of daat waat in ongs darrep word gebouwd of vurbouwd wel paast int geheel. Goed beschouwd kenne wullie wel zeige daat die kemmissie warrekuluk an de weeg timmert, fe- guurluk dan netuurluk. Ut bestaon van zoon kemmissie vaalt netuurluk bes te verklaore, waant aster heulegaor niemaand waas die un bietje zouw lette op watter gebouwd en ver bouwd wier, daan ist zeker daa wullie over un paor jaor heulegaor un bar raore vurzaomeling huuze- hebbe. Der binne netuurluk ok dinge waor je baar om mot laache. Ut is aal veure- komme datter un maan zun huus mooi ging maoke en waat meer ruumte wouw hebbe, en daorom un arreker an zun huus ging bouwe. Ut waster zogezeid een vaan tweej ongder één kaap. Toeng die maan klaor waas, en ut zaag der veur ming heul aordug uut, ister zeker un lid van die kemmissie laangs ekom- me, en die hep bie ze eige gedoch, heej daat is waat om effe an de aore leeje vaan de kemmissie te vertelle, daan hebbe wullie meteen weer waat om over te praote. Messchien kriege die maanne der wel veur betaold. Noeng ister nog nie veul mit daat huus beurt, enk schaat zo datter ok nie veul zaal beure, maor daat liek ming wel spiekers op laog waoter zeuke. As zoon kemmissie warrekuluk waat te zeige heb, daan ken ik ming nie veur- stelle, dat zullie ut zo maor toe kongde laote datter naost de poort vaant kar- rukhof an de Steenhoffstraat un bar leejluk huus vaan de puujem neer ge zet kon worde. Ik schaat zo daat die minse ut wel ezien zalle hebbe, maor bie der eige gedoch hebben, de minse die op daat karrukhof leige hebbe der nie veul laas vaan, dus laot maor gaon. Maor ik doch dat ut juust gong om ut paasse int geheel. En ajje ut zo bekiek, daan staot daat baar leejlukke gebouw, daat teuge de ouwerwetse poort vant karrukhof is geplaotst, as un vlaag op un modderschuut. Ok de pelissie kreeg un veeg uut de paan. Zullie motte der zo laangzaomer- haand maor waat meer an gaon doen. En jao hoor, mit ingaang vaant nieuwe jaor gaon zullie meraokels fel optreeje teuge de minse die hullie otoo an de linkerkaant van de straot neerzette. Daas dan nie omt grote tekort vaan de pelissie un bietje kleiner te maoke, - maor om de gemeenschaap te diene. Waant daor binne de pelissiemaanne toch veur. Der waas in de raod zellefs un vriejer die teuge de barregemeester zeej, die wetteluk ut hoof van de pe- lissies is, ut mot noeng ok maor us offelope weze met daat neerzette vaan otoos op ut raandje vaan de stoep. Ok daor mot de pelissie maor naor gaon kieke, waant zullie hebbe toch al niks te doen. Ik schaat zo daat die vriejer heul geen gevoel hep veur bepaolde dinge en heulegaor nie veur de reeje waorom die otoos zo binne neerezet. Maor jao, ajje in de raod zit mojje je netuurluk ok wellis laote hore, waant aors hejje bie de vollegende verkiezinge heul geen kaans. Nog nie zo laang eleje bink mit un goei- je buur meegereje, wullie moste toen deur un paor smaalle straote heen. Maor daat gong heul nie. waant an elleke kaant vaan de straot stinge otoos en de ruumte die over bleef waas bie laan- ge nao nie genog om ongs deur te laote. As noeng een van die otoos maor un klein stukkie op de stoep haad estaon waster niks an de haand ewees. Nog beter waast ewees. volleges de maan die ant stuur zaat, aster meteen un stuk van die stoep wier offehaold en der perkeerhaoves waore emaokt. Maor is schaat zo daat daat mit opzet is edaon, waant noeng kent een of aore raodslid zun eige onstarrefuluk maoke deur un veurstel in te diene om per keerhaoves in smaalle straote te maoke. Das daan iets waor nog geen mins is oppekomme. Eindelijk stuurt de Zuidvietnamese re gering zijn onderhandelaars naar de Parijsc conferentie die tot vrede zou moeten voeren. Met het onvermijdelijk prestigeverlies dat men altijd loopt als men na fel protest toch maar door de knieën gaat. Hoewel ook de Verenigde Staten wel een buiginkje hebben moe ten maken naar Saigon: Washington heeft de pil moeten vergulden door toe te zeggen dat de Zuidvietnamezen de leiding zullen hebben van de gecombi neerde delegatie als er specifiek Zuid vietnamese zaken aan de orde zijn (maar geldt dat niet voor alles? vraagt men zich dan af) én door vast te stel len dat de V.S. noch de regering van Noord-Vietnam noch het Nationale Be vrijdingsfront N.L.F. erkennen, alsof het, praten met iemand niet een zekere er kenning inhoudt. Het opmerkelijke is dat Noord-Vietnam hierop best onvriendelijk had kunnen reageren, maar het heeft nagelaten. Zo als ook van beide zijden enige inciden ten bij de gedemilitariseerde zone tus sen noord en zuid en naar aanleiding van het beschieten van Amerikaanse verkenningsvliegtuigen boven Noord- Vietnam betrekkelijk rustig hebben ge reageerd - sussend haast, kan men zeg gen. De twee partijen die er echt toe doen, Hanoi en Washington, hebben kennelijk geen behoefte de zaak op te blazen, maar wel om eindelijk een eind te krij gen aan de uitzichtloze strijd. Dat veel meer dan de komst van een Zuidviet namese delegatie waardoor men einde lijk aan tafel kan, geeft hoop dat in Parijs resultaten zullen geboekt op de lange duur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3