étm-THo J. Hoppenbrouwers K?"?Dampo Nieuwe wegen noordelijk en zuidelijk om Soesterberg VERSTANDS KIESWET Chateau Blanc Clubavonden sportverenigingen geen norm voor huurberekening Nieuwjaars wensen Officiële mededelingen Uitmonding Van Weerden Poelmanweg wordt komend voorjaar verbeterd MIRANDO voor verlovingsringen REIZEN NAAR HET BUITENLAND ÜRUYS&CO BAARN Oversteekplaats Gevonden voorwerpen Openstelling winkels Avond van 't Nut gaat niet door Openbare Leesiaal en Bibliotheek 250 gram 1 «10 75 ct. PIEDRO Colbert- costumes Carcoats Winterjassen Hoeden Handschoenen Regenjassen Sport- colberts Pantalons Van Weedestraat 30-82 - Soest Een noodkreet tot allen die van goede wil zijn Uw Recorder staat klaar bij „Os Ooudsn Snaar" jgej VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 De kans is zeer groot, dat zowel ten noorden als ten zuiden van Soesterberg nieuwe wegen zullen worden aangelegd ter ontlasting van de huidige rijksweg door Soesterberg. Al geruime tijd heeft rijkswaterstaat plannen gereed voor de aanleg van een autosnelweg van in to taal vier rijstroken, ten zuiden van Soesterberg. De voltooiing van deze weg mag vol gens het college echter niet vóór 1972 worden verwacht. In afwachting daar van zal echter een andere oplossing ge vonden moeten worden voor de verwer king van het verkeer door de huidige rijksweg 28 (Rademakerstraat). B. en W. delen de raad in hun deze week ver schenen memorie van antwoord mede, dat momenteel in studie is, of de huidi ge rijksweg zal worden omgeleid ten noorden van Soesterberg of dat de Ra demakerstraat zal worden verbeterd. De verbetering van de Van Weerden Poelmanweg bij de uitmonding op de rijksweg Amersfoort-Utrecht mag in de loop van het komende voorjaar worden verwacht. Het project stond aanvanke lijk op de begroting voor 1968, maar wegens het ontbreken van de nodige credieten moest he.t werk worden uit gesteld. Al deze werkzaamheden zullen door rijkswaterstaat worden uitgevoerd. De aanleg van een nieuwe verbinding met Amersfoort, ter vervanging van de huidige Birkstraat, ten noorden van de ze straat blijkt door de gemeente Soest zelf te zijn ingegeven. De raad, alsmede de afdelingen Soest van de A.B.T.B. en de C.B.T.B. hebben echter bezwaar te gen deze nieuwe (in het provinciale se cundaire wegenplan opgenomen) ver binding gemaakt omdat de weg vele boerderijen van hun landerijen zal gaan afsnijden. Door enkele leden van de raad zijn hieromtrent vragen gesteld. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat de (door Gedeputeerde Staten van Utrecht gegeven) antwoorden op de be zwaarschriften van de A.B.T.B. en de C.B.T.B. op geen enkel concreet gege ven berusten. De door B. en W. ongegrond geachte mededeling van G.S. luiden woorde lijk: „Het globaal tracé voor de secun daire weg 5 ten noorden van de Birk straat is ontleend aan een structuur studie van de gemeente Soest. De daar in uitgesproken voorkeur voor een noor delijk beloop vindt zijn oorzaak in het ten zuiden van de Birkstraat gelegen sportveldencomplex, dat door een zui delijk tracé doorsneden zou worden", aldus G.S. Op aandrang van de raad zou door het gemeentebestuur van Soest ook be zwaar worden gemaakt tegen het tracé van de nieuwe weg ten noorden van de Brikstraat, om reeds genoemde rede nen. (Niet tegen de aanleg van een nieuwe verbinding op zich). Op de on langs door G.S. gepubliceerde lijst van personen, gemeenten en instellingen, die een bezwaarschrift hebben ingediend te gen het provinciale secundaire wegen- Ga nqarSPJKER TEL.2982 5DESTERBERGSE5TR 26 Nu de kieswet veranderd wordt, kun nen er enkele principiële wijzigingen worden aangebracht. In de eerste plaats zal de opkomstplicht komen te verval len. Dat is verstandig, want vele poli tiek onverschilligen maakten er een potje van, door op de stembiljetten maar raak iets aan te stippen of rare opmer kingen te krassen. Heel verstandig lijkt net ons, als de drie verkiezingen voor Tweede Kamer, Provinciale Staten en de gemeentera den op één dag kunnen worden geor ganiseerd. Dat is voor de kiezers één maal opkomen in de vier jaar, inplaats van drie maal een tocht naar de stem bus. Maarer zijn bezwaren aan ver bonden. De lijsten moeten dan allemaal gelijk genummerd worden (anders kan geen partij meer met een lijstnummer reclame maken of stemt een groot aan tal mensen prompt verkeerd) en dat geeft bij onze hoeveelheden partijtjes - vooral in de verschillende gemeenten - ontstellend hoge nummers. Bovendien wordt de verwerking van de uitslagen uiterst ingewikkeld en tijdrovend. Er zal met drie bussen per stemlokaal moeten worden gewerkt. Mogelijk met drie keer zoveel rekenaars in de cen trale telposten. En in het verloop van vier jaar zal zich geen mogelijkheid meer voordoen om de opinie van de kiezers nauw keurig te peilen. Bij een tussentijdse kabinetswijziging kan er geen enkele betrouwbare graadmeter zijn, hoe het volk er over denkt. Na enkele jaren re geren zou een bepaalde partij wel eens alle vertrouwen kunnen verliezen, of een nieuwe partij een reusachtige aan hang kunnen verwerven en dat is dan niet precies te bekijken. De opinieon derzoekingen met groepen proefperso nen komen immers steeds met totaal verschillende berekeningen. Wel zijn wij het eens met een vervroe ging van de kamerverkiezingen. De nieuw te vormen regering hierna kan dan de gelegenheid krijgen, met een eigen begroting te komen op de derde dinsdag van september. Het is een ge zond idee van een nuchter nadenkend kabinet, om er nu gelijk een verstands kieswet van te maken. plan ontbreekt de gemeente Soest ech ter. Alleen de A.B.T.B. en de C.B.T.B. komen er op voor. De mogelijkheid bestaat, dat het ko mende jaar opnieuw een deel van de Wieksloterweg zal worden verbeterd. De kosten hiervan komen ten laste van onderhoudsfondsen. Een deel yan de Wieksloterweg is echter nog geen eigen dom van de gemeente. Zolang dat niet het geval is, zal een algehele recon structie van dit weggedeelte moeten uitblijven. In antwoord op vragen van leden van de raad hebben B. en W. voorts mede gedeeld, dat het niet gewenst is om in de Prof. Lorentzlaan en de Chr. Huy- genslaan plantsoenstroken op te offeren voor het aanleggen van parkeerstroken. „Door het instellen van éénrichtings verkeer is voorlopig voldoende parkeer gelegenheid aanwezig. Als gevolg van het verwijderen van plantsoenstroken en bomen zullen de betreffende wegen zeer zeker in welstand dalen. Indien ergens de aanleg van parkeerhavens nc Izakelijk is, worden de raad daartoe regelmatig voorstellen gedaan", aldus het college. Het maken van een meer jarenplan heeft volgens burgemeester en wethouders in verband met de sterk wisselende parkeerplaatsbehoefte weinig zin. Van een volgens enkele leden van de raad door wijlen wethouder Hilhorst toegezegd rapport over het parkeer- vraagstuk is B. en W. niets bekend. Het college is het ook niet eens met de op merking, dat het schuin projecteren van parkeerhavens de voorkeur zou verdie- „Over het algemeen wordt de voor keur gegeven aan het „langsparkeren", zegt het college. De bewoners van de Generaal Winkel manstraat te Soesterberg blijken hun auto's met toestemming van de politie op het trottoir te mogen parkeren. Na sanering van de woningen van St. Jo- seph zal de Gen. Winkelmanstraat ech ter worden verbreed en komt ruimte voor „normaal" parkeren beschikbaar. In tegenstelling tot sommige leden van de raad zijn B. en W. van oordeel, dat bij de verkeerslichten in Soesterberg vol doende controle door de politie wordt uitgeoefend. „Automobilisten, die door het rode verkeerslicht rijden, worden, als dit wordt geconstateerd, geverbali seerd, Tot 28 november werden dit jaar ter zake 110 processen verbaal opge maakt. Dat er niet ieder uur een con trole is, komt door andere zeer druk ke werkzaamheden aan deze politiepost te Soesterberg", zo antwoordt het col lege van B. en W. Nagegaan zal worden, of het voetgan gerslicht ter plaatse wat lange* op groen kan blijven staan, zoals door één van de raadsleden was verzocht B. en W. wijzen de raad er echter op, dat dit onmiddellijk consequenties heeft voorde andere verkeerslichten, wat langere fi les op de hoofdweg tot gevolg zal heb ben. De politionele ervaringen met de Traf- fipax apparatuur (foto-apparatuur, waarmede verkeersovertredingen wor den vastgelegd) zijn volgens burgemees ter en wethouders goed. Sinds de inge bruikname van de apparatuur in mei van dit jaar werden hiermede 405 ver keersovertredingen geconstateerd en vastgelegd bij proces-verbaal. Over de samenvoeging van verschillen de politiekorpsen in de naaste omge ving aeggen B. en W. de laatste tijd niets meer vernomen te hebben. In de commissie tot onderzoek van de begroting zijn ook vragen gesteld over een mogelijke samenwerking van poli tiekorpsen op het gebied van mobilo fooninstallaties. In antwoord hierop deelt het college mede: „De samenwer king van de politiekorpsen op dit ge bied moet zich beperken tot een regio naal mobilofoonnet, dat kan worden be diend via de posten (aan het politiebu reau). De mobiele stations (de surveillance wagens) hebben verbindingen met deze vaste posten. De mogelijkheid om uit deze mobiele stations met andere stati ons te spreken, is afhankelijk van de aanwezigheid van de zendkristallen van die andere plaatsen in de apparatuur. Een en ander hangt samen met de be schikbaar gestelde frequenties aan iede re gemeente, vastgesteld door de P.T.T. in overleg met het ministerie. In het jaar 1969 hoopt men in de provincie Utrecht een regionaal mobilofoonnet tot stand te brengen", aldus B. en W. Het ophalen van vuil blijft volgens burgemeester en wethouders een grote zor^. „De bevolking zal zelf mee moeten werken om het in stand te kunnen hou den". Het verzamelen van huisvuil in plastic zakken blijkt vanwege de ma nier, waarop in Soest het vuil verwerkt wordt, niet mogelijk. Er bestaan plannen voor de aanleg van en nieuwe algemene begraafplaats in Soest, waarvan een gedeelte tot r.k. be graafplaats kan worden gemaakt. Voorts wordt in de memorie van ant woord medegedeeld, dat het plantsoen voor garage Van Kooij op de hoek van de Birkstraat en de Soesterbergsestraat geheel zal gaan verdwijnen in verband met de aanleg van opstelstroken. De huidige situatie ter plaatse blijkt niet te voldoen. Het verkeer uit de richting Amsterdam krijgt nauwelijks gelegen heid om voor te sorteren teneinde rechtsaf te slaan. In de toekomst zal het onderhoud van gemeenteauto's meer gecentraliseerd worden. De mogelijkheden daartoe zijn aanwezig. Momenteel is de ruimte bij gemeentewerken echter nog niet vol doende om alle auto's direct te kunnen helpen. Maar het repareren van de brandweerauto's gebeurt reeds bij ge meentewerken. Na vergroting van de reparatieruimte bij gemeentewerken zal worden bezien in hoeverre verdere centralisatie mogelijk is. HOTEL - RESTAURANT - BAR TERRASSEN BARBECUE GARDEN BILTSEWEG 33 - SOESTDIJK TEL. (02155)-5002 NOËL 1968 Gedurende de a.s. feestdagen speelt voor u HET ZIGEUNER ENSEMBLE JUWELIER - HQRLQGER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL:436l| Burgemeester en wethouders van Soest zijn het niet eens met een raadslid, dat op grond van het feit, dat verschillende sportverenigingen gezelligheidsavonden kunnen organiseren, heeft gesuggereerd, deze verenigingen dan maar de volle terreinhuur te laten betalen, waarna zij in de vorm van een subsidie wel weer wat kunnen terugkrijgen. De suggestie van het raadslid heeft vooral bij de grote sportverenigingen nogal wat verbazing veroorzaakt. Ook B. en W. blijken het met deze gedach- tengang trouwens niet eens: „Het is ons niet bekend of er in de gezellig heidsavonden van de sportverenigingen gelden uit de verenigingskas worden gestoken. Een verantwoord gebruik van de verenigingsgelden ter bevordering van het verenigingsleven achten wij overigens aanvaardbaar. Wij hebben echter de indruk, dat veel van deze avonden worden georganiseerd op basis van de inkomsten, die de uitgaven moe ten dekken. Een verhoging van de ver goeding voor het gebruik van de sport velden achten wij op deze grond niet wenselijk, temeer niet, omdat bij de tariefstelling van algemene normen wordt uitgegaan. Deze normen zijn kort geleden nog verhoogd", aldus B. en W., ter geruststelling wellicht van de be trokken verenigingen. Het college meent, daf het huidige vergoedingssysteem goed voldoet en dient te worden gehand haafd. „Niettemin is en wordt de ont wikkeling op dit punt op de v(fet ge volgd. De tarievenopbouw en het hier mede samenhangende subsidiebeleid zijn landelijk in studie en onderzoek en de discussie kan zeker nog niet als afge sloten worden beschouwd. Wel kan ge steld worden, dat het in deze gemeen te gevolgde systeem niet afwijkt van wat in het algemeen thans landelijk wordt gevolgd", aldus burgemeester en wethouders. Met enkele leden van de raad is het college het eens, dat de huisvesting van de groundsman van het tennispark aan de Schrikslaan dringend verbetering be hoeft. De moeilijkheid is echter, dat een goe de gang van zaken op het tennispark vereist, dat de groundsman op of aan het tennispark woont. Hierover is ver- schilende malen overleg gepleegd tussen de tennisclub en de sportstichting, mede in het raam van gesprekken over moge lijke uitbreiding van cantine- en kleed accommodatie. In deze uibtreiding zal een oplossing voor de woonsituatie van de groundsman gevonden moeten wor den. Concrete voorstellen kunnen vol gens B. en W. echter niet worden ge daan, voordat het tracé van de weg over de Eng definitief vast staat. Voor de directe toekomst zijn echter door de groundsman voorstellen gedaan voor Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9A tWV-gebouw), telefoon 6571 verbeteringen, die de woning voorlopig aanvaardbaar maken. Een bescheiden verbetering is inmiddels al tot stand gekomen. Door enkele leden van de raad zijn aanmerkingen gemaakt op het feit, dat de directie van Soester Natuurbad en Sportstichting in één hand zijn. B. en W. delen in hun memorie van antwoord mede, dat zij geen aanleiding zien om van deze ook landelijk als waardevol ervaren structuur af te wijken. „Wan neer mede door toeneming van het aan tal te beheren objecten een splitsing van het directe toezicht noodzakelijk is, dan dient de oplossing daarvoor - ook financieel gezien - niet gezocht te wor den in een opsplitsing in meer direc ties maar in het toevoegen van assis tentten), die in het bijzonder belast wordt(en) met de technische leiding en de directe bedrijfsvoering van de ob jecten onder verantwoordelijkheid van de directie", aldus schrijven B. en W. In samenwerking met een brouwerij wordt gestreefd naar een betere exploi tatie van het restaurant, waarom door een lid van de raad was gevraagd. Nagegaan zal worden, of de verlichting van de oprijlaan uitgebreid of versterkt kan worden. Een plan voor de verbete ring van de uitrit van het natuurbad op de Van Weerden Poelmanweg is in voorbereiding. Er zullen dan ook ver lichte reclamebakken worden aange bracht. Enkele raadsleden heeft het ver baasd, dat het aantal te verkopen abon nementen in 1969 lager geraamd is dan de verkoop voor 1967. In 1967 werden 6893 abonnementen verkocht. Ondanks de toeneming van het inwoneraantal is dit aantal voor 1969 geraamd op 6800. .Uiteraard mag worden aangenomen, dat de verkoop zal stijgen bij een toene mend aantal inwoners. De weersom standigheden zijn echter eveneens van grote invloed, met name op de verkoop gedurende het seizoen. Dat zal de oor zaak zijn geweest van de mindere ver koop in 1968 (6737 abonnementen) ver geleken met 1967, ondanks de toename van het aantal inwoners. De raming voor 1969 is ongeveer het gemiddelde van de verkoop in de jaren 1967 en 1968". De mening, dat de begroting voor het Soester Natuurbad te zwartgallig zou zijn opgemaakt, kan het college niet de len. Gewezen wordt onder meer op de toenemende onderhoudskosten van het natuurbad, terwijl tevens de stijging van prijzen en personeelslasten in aan merking dient te worden genomen. B. en W. betreuren het, dat van het openluchttheater een zo gering gebruik wordt gemaakt. Men betwijfelt echter, of de inschakeling van de vereniging „Het Nederlandse Openluchttheater" ef fect zal sorteren omdat over het pro bleem voldoende bekend is. In Soest wordt het theater uitsluitend op basis van verhuren geëxploiteerd. Elders wordt door de gemeentebesturen veelal nog een aanzienlijke subsidie be schikbaar gesteld voor het organiseren van voorstellingen of wordt het over het algemeen nadelige saldo van een serie voorstellingen voor rekening van de gemeente genomen. Dit garandeert volgens B. en W. een ruimere bespeling van het theater in Soest dan thans het geval is. De plaatselijke vereniging vre zen echter een gering bezoek en daar door een financieel debacle tengevolge van weersomstandigheden. Ten aanzien van het opheffen van de stichting is reeds advies gevraagd van het bestuur van de stichting. LAANSTRAAT 71 - 81A Een apart jurkje of een modieuze mantel voor een verantwoorde prijs vindt U in onze speciaalzaak. Komt U ook eens kijken? Zij, die van ons blad gebruik willen maken, om hun nieuw jaarswensen over te brengen, gelieve de hiervoor bestemde ad vertentieteksten, uiterlijk maan dag 23 december in te leveren. Nadien kunnen wij, in verband met de midden in de week val lende Kerstdagen, plaatsing niet garanderen. Adm. SOESTER COURANT Bewoners van Colenso en omgeving maken zich zeer ongerust over het feit, dat hun kinderen minstens vier maal per dag de drukke rijksweg moeten oversteken met alle gevaren daaraan verbonden. Zij hebben zich met een adres tot de gemeenteraad gericht, ondersteund door ongeveer 900 handtekeningen, om op korte termijn voor de een of andere beveiliging zorg te dragen. Het ant woord, dat zij van gemeentewege heb b-n gekregen, stemt de bewoners wel hoopvol, maar of dat op korte termijn zal gebeuren, valt te betwijfelen, daar hierin ook de waterstaat in betrokken moet worden en de ervaring heeft ge leerd, dat deze instantie niet altijd even vlug werkt. Bij het bureau van politie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven: vier mavo-studieboeken, paar glacé heren- handschoenen, vijf gulden, zwarte pon cho, armbandje, kinderportemonnee, ballpoint, schooltas, gymnastiekschoenen, damesportemonnee, zilveren kralenarm- bandje, paar zwarte dameshandschoenen, vijf sleutels aan hanger, twee sleutels aan hanger, blauwe wollen handschoe nen, pet, contactsleutel, handschoen, twee sleutels in etui, knipbeurs, drie kussens van bankstel, damespolshorloge, zilveren broche, paar zwarte dames gla cé handschoenen, dames polshorloge, fietstas met broodtrommel, suède rech ter handschoen. Aan kome*n lopen: grij ze poes en roodgestreepte kat. Het bestuur van de winkeliersvereni ging laat mededelen, dat de winkels in Soest in verband met de Kerstdagen op vrijdag 20 december en maandag 23 hierin ook de waterstaat betrokken Op zaterdag 21 december tot 6 uur. Verder zullen de winkels ook op maan dag 30 december tot 9 uur geopend zijn. De tegen donderdag 12 december aan gekondigde avond van 't Nut, waarop dr. Jef Last zou spreken over „China van Confudius tot Mao Tse Toeng" kan geen doorgang vinden wegens ziekte van dr. Last. De eerstvolgende Nutsavond wordt nu gehouden op maandag 13 januari. Op deze avond zal de heer J. van den Brink spreken over „Problematiek der Ontwikkelingslanden". Nieuwe aanwinsten. Romans. Bagley, Mabel grijpt in. Bobrowski, Litause klavieren. Carr, Kermis van de nood. Charteris, De Saint en de zangeres. Christie, De eindeloze nacht. Con- chon, In wilde staat. Cross, Moord bij de psychiater. Carpenter, De har de regen. Christie, Rally naar Bag dad. Dayan, Twee zonen van Israël. Duras, De vice-consul. Fabricius, Het water weet van niets. Ferrars, De onechte weduwen. Fitzgerald. De grote Catsby. Garve, Een alibi te veel. - Garve, De schim van Loda. Gray, De prins van Palagonië. - Spring vloed. Van Gulik, Het spook in de tempel. Havank, Dodemans dollars. Van Herck. Sam; of, De pluterdag. Van Hoorn, De oogst is geborgen. Hoornik, De overlevende. Iwaszkie- wicz, De geliefden van Marona. Jo- nes. Het uur van Colosssus. Kort- ooms. Omnibus. Van Manen-Pieters. Vergeet het maar. Murdoch, De tijd van de engelen. Perec, De dingen. Pronk, Goud uit het water. Queen, Een moordenaar pleegt plagiaat. Del Rey, Alarm in de atoomcentrale. Schimtt, Leven tussen licht en donker. Schmitz, Als een bloem in de wind. Schoonover, Lodewijk XI. Sime- non, De dood van Auguste. - Simenon, Maigret en het danseresje. - Maigret en het geval Picpus. - Maigret en het lijk aan de kerkdeur. - De verhuizing. Stoker, Dracula. Visser, Maria en de pop. Wallace, Moord alleen is niet genoeg. - De wurgende hand. Wal schap, Carla. West, Russische rou lette. - De toren van Babel. Wib- berley. Voor vrijheid, gelijkheid en wat de pot schaft. Wilson, Dokters onder kruisverhoor. Boeken voor de feestdagen. Men noemt Hem Vredesvorst, kerstverhalen. Schüsler, Kerstversieringen van goud papier. De Vries, Het kindje in de kribbe. Van de Hulst, Sinterklaas. NOOTKRANSJES heerlijk koekkransje, bestrooid met croquante noot. pakje pl.m. 250 gr 65 cl MUSKETKRANSJES chocolade kransjes met een fijne crèmevulling CHOCOLADE KRANS in kleurig staniol met goudkoordje, kan zo in de boom gehangen worden 2 stuks VROOM DREESMANN LAANSTRAAT 47 TEL. 2672 BAARN kinderschoenen met steun in vier wijdte-maten. SCHOENEfJ TASSEN met en zonder vest Groninger Stijlgroep van 198,— tot 298,— vanaf 119, met uitneembare borg- of wol voering vanaf 89, 75,—, 98.—, 109- 32,50 - 59,50 Kerstfeest is een feest van vreugde en blijdschap voor mensen die christelijk denken. Het Christuskind kwam ter wereld in barre koude, had geen huis, geen kleer tjes of een warm bedje, maar was in doeken gewikkeld en gelegd in stro. Zoals U maandagavond op de T.V. hebt kunnen zien en horen, zullen er vol gend jaar geen kinderen m Biafra on der de tien jaar meer in leven zijn en praktisch geen kinderen meer worden geboren. Twee Nederlandse verpleegsters, die kort geleden vrijwillig naar Biafra gin gen, hebben een smeekbede tot ons al len gericht, om hulp te bieden aan 80 doodzieke kinderen, die zij daar hebben weggehaald om weer te genezen. Er is één kind met open T.B.C., twe# met polio en de anderen hebben dysen terie, schurft en zo meer, maar de ver pleegsters hebben geen geneesmiddelen, zelfs geen toiletpapier om die kinderen te helpen. Zij hebben onze hulp nodig en die kun nen wij schenken door een 45 toeren plaats te kopen, waarop een kinderkoor 4 kerstliedjes op uitnemende wijze zingt. De prijs van de plaat is ƒ4,50 en dit geld komt ten goede aan deze 86 kin deren. die wegkwijnen van pijn en el lende. Door een flink bedrag bijeen te bren gen. kunnen de verpleegsters lakens, medicamenten, lysol, desinfectietanks en no- vele andere zaken bekomen. Het is verschikkelijk zij die gered wer den van de hongerdood, nu bij gebrek aan alles te zien sterven aan allerlei ziekten, zo "chrijven de zusters. Daarom vragen de zusters U, help deze stakkers, die de dupe werden van de strijd in Biafra. Laten we hun pijn verzachten en hen een beetje vreugde schenken met kerst mis in hun armzalig leventje. Stort ƒ4,50 op postgiro 536796 van ka pelaan A. Spruit, Den Haag, en U ont vangt het plaatje per post in uw brie venbus. Of stuur een brief met naam en adres naar mijn adres. Hartelijk dank voor uw bijdrage. Mevr. A. van de Hoeven, Rubenslaan 33, Soest. YVEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan H. J. van Buuren, Laanstraat 20 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 20 van de Wederopbouwwet, ver gunning te verlenen voor het bouwen van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan de Laanstraat hoek Weteringpad, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie G, nummer 4525, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Industrieterrein". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen De op de bouwaanvrage betrekkin^ hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie te inzage. Soest, 13 december 1968.

Soester Courant | 1968 | | pagina 13