Ji Garage Stam Eerste ijspret in Soest <^^ondom ele «Scepter iSporthal Geen achterstand in bouw van sporthal i R 8 5695,- R10 6295,— S.E.C. zondag bij K.V.V.A. op bezoek V.V.Z. voor laatste wedstrijd dit jaar naar Hees Huidverzorging- Bridge J7?i sSclicemalzsr *Vv; Mixed Hockey Club Soest Schaaknieuws Onderlinge wedstrijden 1968 „Crescendo" STAM RENAULT 4-deurs Voordelen RENAULT maakt mv leven rijker VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 Het eersteelftal van S.E.C. zal het ko mende zondag in Amersfoort niet ge makkelijk krijgen tegen K.V.V.A., dat met S.E.C. en nog twee clubs op de zaterdagmiddag twee films voor de eerste plaats in de vierde klasse van De Zebra's over te nemen. Na de onaan gename verassing bij L.V.V., waar S.E.C. tot dusver zijn eerste en enige neder laag leed, heeft het elftal zich goed hersteld en in de beide volgende wed strijden zeven doelpunten gescoord. Ho pelijk zal het herstel zich zondag nog voortzetten in een positief resultaat te gen de Amersfoorters, al zal S.E.C. stel lig op grote tegenstand stuiten. De eers te wedstrijd tussen beide clubs eindig de in een doelpuntrijk 3-3 gelijk spel. Een puntenverdeling zal er ook nu voor S.E.C. zeker te behalen moeten zijn. Het eerste elftal ziet er voor zondag als volgt uit: doel van Zoghei; achter De Rooij, Krijt, Rodermond en Van Rem merden; midden Woudenberg en Van Boeijen; voor Aalbers, Veenendaal, Van Berkel en Verhoeven. De wedstrijd begint om half drie. H.M.S. 2-S.E.C. 2 De reserves gaan zondag om twaalf uur in Utrecht bij H.M.S. 2 op bezoek. Voor de reserves zijn zo langzamerhand de laatste mogelijkheden aangebroken om de leiders D.O.S. '01 en 't Gooi 2 in te halen. Daarbij krijgt S.E.C. het zondag erg moeilijk, want ook H.M.S. behoort nog tot de kanshebbers, al zijn de kan sen van beide ploegen al niet erg groot meer. De opstelling van het tweede luidt voor zondag: doel Van Hattum; achter Huizinga, Luschen, Dorrestein en Jasperse; midden Pureveen en Burg man: voor Vervloet, Duist, Brouwer, Rijnders. Reserve is Pothoven. S.E.C. 4-V.V.O.G. 3 De winstkansen van het vierde tegen V.V.O.G. 3 uit Harderwijk zijn iets ge ringer. De Soestenaren hebben het tot dusver nogal teleurstellend gedaan en zijn na zes competitiewedstrijden dan ook niet verder gekomen dan vier pun ten. Een punt zal aan dit totaal zondag nog wel toe te voegen zijn. Voor de wedstrijd die om twaalf uur begint, koj t S.E.C. met de volgende spelers in veld: doel v. d. Vaart; achter Kan- ters, Verweij, Alderden; midden Voskui len en Roest; voor v. d. Broek, Wilden burg, Schalkwijk, Tuenter en Zeil. S.E.C. 5-V.V.Z.A. 3 Het vijfde elftal, dat het tot op heden ook nog niet verder heeft gebracht dan zes punten uit negen wedstrijden, krijgt zondag het Amersfoortse V.V.Z.A. 3 op b oek. Meer dan een gelijk spel zal V.V.Z.A. aan deze wedstrijd vermoede lijk niet overhouden. Het vijfde zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Van Rossum (doel). Van 't Klooster, Hoed, v. d. Brink, Scheurwa ter, Wijnands, Niewaal, Lagemaat, Tol boom, De Jong en Wildenburg. S.E.C. 6-QUICK 6 De spelers van het zesde elftal kunnen zondag vanaf twaalf uur hun kwalitei ten tonen tegen het Amersfoortse Quick 6, dat aan de Bosstraat op bezoek komt. Het zesde heeft momenteel vijf punten uit zes wedstrijden en zal de positie voor de winterstop ook nog wel wat kunnen verbeteren. Het zesde zal be staan uit de volgende spelers: doel Groe- nesteijn; achter H. Belt; Lantema, Brou- wer; midden Van 't Klooster en Van Delden; voor G. Wildenburg, Haars, Groenesteijn, Opmeer en Kanters. FILMS VOOR S.E.C.-JEUGD In de S.E.C.-kantine zullen komende tweede plaats staat te dringen om de jeugd worden vertoond. Van half twee tot half vier kunnen de jongens van acht tot twaalf jaar komen kijken naar een voetbalfilm en een lachfilm. Van kwart voor vier tot kwart voor zes kunnen de leden van twaalf tot vijftien jaar dit programma zien. Wanneer de weersomstandigheden meewerken speelt V.V.Z. morgen zijn laatste wedstrijd voor de winterstop te gen plaatsgenoot Hees. De Soestenaren verkeren - althans voor zover het V.V.Z. betreft - in de onderste regionen van de ranglijst. Hees daarentegen heeft na de recente overwinning op Candia weer alle mogelijkheden om bij de kopgroep te komen. Hees heeft slechts twee ver- liespunten minder dan de lijstaanvoer ders S.V.P. en T.O.V. V.V.Z. heeft morgen zeker een over winning nodig om het jaar met een perspectief biedende plaats af te sluiten. Met een gelijk spel zal V.V.Z. waar schijnlijk al heel tevreden mogen zijn, zo er tenminste gevoetbald wordt. De wedstrijd begint om kwart voor drie. V.V.Z. komt met de volgende spelers uiJ- doel Rebel; achter J. v. d. Vlakkert, H. van Kooy, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizendaal; voor A. Schaap, A. Brouwer, G. v. d. Bovenkamp en G. Floor. Reserve is J. Putters. Het tweede elftal krijgt het Amers foortse C.J.V.V. 4 op bezoek, een club, waaraan V.V.Z. zijn handen vol zal hebben. De opstelling: doel J. Putters; achter G. v. d. Munt, J. Brouwer, C. van Hamersveld en B. Hilhorst; midden A. Ruizendaal en P. van Altena; voor H. Brons, B. Fugers, J. Akkerman en J. van Doorn. Reserve is F. van Horns- veld. Het derde elftal krijgt het nog moei lijker, want het moet bij S.V.M. Boys 2, één van de kanshebbers op de titel (naast S.E.C. 2) op bezoek. Deze wed strijd in Maartensdijk begint om kwart voor één. Vertrek uit Soest om twaalf uur. Het vierde elftal ontvangt morgen middag eventueel het Nijkerkse N.S.C. 4, terwijl het vijfde naar Woudenberg 4 gaat. Na deze wedstrijden zal de eers te competitiewedstrijd pas op 18 janu ari worden gespeeld. Tijdens de winter stop gaat de training echter normaal door, hetzij buiten, hetzij in de manege. Ook de kantine blijft normaal geopend en wel elke zaterdag van 13.00 uur tot 17.30 uur. zacht-zuiver-gezond PUROL en PU ROL-poeder De standen van de team-competitie 1968-1969 van de Nederlandse Bridge- Bond, district Gooi- en Ommeland, voor zover de teams van de oude plaatselijke Brideclub O.N.I. hierin voorkomen, na het verspelen van de eerste helft zijn: le klasse A. Baarn 1, 7 27 15. O.N.I. 1, 7 26 16. Benno 1, 7 25 17. 't Gooi 2, 7 23 19. G.B.C. 4, 7 21 21. Br. Gooiers 2, 7 -16 26. Gr. Wit 4, 7 15 27. Hilversum 5, 7 15 27. le klasse D: Hoogerheide 4, 7 32 10. Br. Gooiers 1, 7 28 14. Hilversum 3, 7 23 19. Naarden 1, 7 20 22. G.B.C. 3, 7 20 22. O.N.I. 2, 7 18 24. B.B.V. 3, 7 15 27. B.B.C. 3, 7 12 30. 2e klasse A: Amersfoort 4, 33 13. Vrien denkring 3, 6 24 12. Abconi 4, 6 21 15. A.B.C. 1, 6 19 17. Gr. Wit 10, 6 15 21. O.N.I. 5. 6 9 27. De Kei 3. 6 5 31. 2e klasse B: O.N.I. 3. 6 26 10. Abconi 1, 6 21 15. G.B.C. 6, 6 20 16. B.B.C. 4, 6 18 18. Hilversum 8, 6 17 19. L.E.O. 1, 6 16 20. A.B.C. 4. 6 8 28. 2e klasse D: A.B.C. 2, 6 27 9. De Kei 2, 6 27 9. Abconi 3, 6 20 16. Vriendenkr. 1, 6 19 17. Amersfoort 5, 6 16 20. Gr. Wit 11, 6 10 26. O.N.I. 6. 6 7 29. 2e klasse G: Gr. Wit 9, 6 27 9. O.N.I. 4, 6 25 11. Vriendenkr. 2, 6 23 13. A.B.C. 3, 6 16 20. Abconi 2, 6 13 23. De Kei 1, 6 10 26. Amersfoort 6 10 26. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Programma voor zondag. Thuis. 14.00 uur Heren Vet-A'dam C. 11.00 uur Heren II-Kampong 9. 12.00 uur Heren IV-Be Fair 9. 13.30 uur Heren VI-Kameleon 9. 12.00 uur Dames III-Kampong 9. Uit. 12.00 uur Baam I-Dames I. 12.30 uur Amersfoort III-Dames II. 12.30 uur Gooische 6-Heren III. 12.30 uur Gooische 9-Heren V. Opstelling Veteranen: C. Huisman, Ph. Bakker, R. Zuidwind, H. v. d. Hoek, G. Hinderdael, H. de Vries, J. Winters, K. Dobben, W. Wiersma, H. v. d. Dussen en H. v. d. Weyden. Programma voor zaterdag. Thuis. 14.00 uur Jongens B-Voordaan C. 14.30 uur Jongens C-Schaerw. L. 14.30 uur Meisjes B-Maarn A. Uit. 14.15 uur Amersfoort C-Jongens A. 14.15 uur Amersfoort C-Meisjes A. 15.15 uur Shintv B-Meisjes C. Opstelling elftallen. Jongens A. W. Radstok, H. Stroink, K. Wijnmalen, W. Spaink, H. Cleveringa, B. v. Asselt, A. H. Bangma, H. Lende- ring, P. Schlecht, P. Huynink, S. J. de Vries. Jongens B. H. K. v. Hepgel, E .Rijk, M. Krusemeier, M. v. cL Molen, G. Reekers, R. Nijhuis, R. Klarenberg, C. v. Asselt, D. Repko, R. Martens, C. Beynen. Jongens C. B. v. Ee, H. Spoorenberg, V. Jacobs, Rb. de Vries, R. de Vries, H. W. Vriens, P. Bolhuis, P. v. d. Hoek, H. Gielen. R. Smits, H. Koppe. Meisjes A. H. Beynen, J. Workum, B. Diepenveen, N. Steenbeek, Fr. Schutte, E. v. Oene, M. Keulers, C Kuypers, M. v. Noort, A- Kerstholt, E. Verbeek. Res. A. v. d. Ven. Meisjes B. R. v. d. Breemer. M. de Zin- ger, L. du Mee. L. Smits, N. v. d. Dus sen, Y. Verhoef, S. Tromp Meesters, R. Veul, M. v. d. Breemer, R. Walter, E. Steyn. Res. J. Smits, A. v. d. Laag. Meisjes C. B. Wilten, M. Willems, Rth. Walter, H. Wilten, M. v. d. Dussen, C. Stork, L. v. d. Klashorst, N. Ebben, J. Krusemeyer, N. v. Wijk, Fr. Veul. De bouw van de sporthal houdt nog steeds graag aardig gelijke tred met het opgestelde schema. Op enkele onderde len ligt men iets achter op het schema, op andere echter weer iets voor. De stakingen in Frankrijk en een geringe stagnatie in de aanvoer van staalcon structies is er de oorzaak van geweest, dat op een gegeven ogenblik een ach terstand van drie weken ontstond. Deze achterstand is inmiddels vrijwel weer ingelopen. Inmiddels is men begonnen met de bouw van de buitengevel in gele steen. De bouw is tot manshoogte gevorderd. Het binnen gedeelte zal worden afge werkt met een houten lambrizering, waarin onder meer uitsparingen worden aangebracht voor het „in de muur" op bergen van de handbaldoelen. In de sporthal zullen straks verscheidene tak ken van sport in wedstrijdverband be oefend kunnen worden. Er komen twee wedstrijdterreinen voor basket met afmetingen van 26 bij veer tien meter, zes wedstrijdterreinen voor het spelen van badmintonwedstrijden (de verwachting is, dat binnenkort een badmintonclub in Soest zal worden op gericht), terwijl de volleyballers op vier oefen- en tevens wedstrijdvelden hun sport kunn°n beoefenen. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid om in het midden van de zaal een wed- strijdveló voor topwedstrijden uit te zetten. Tevens kan in de sporthal een wedstrijd-tennisbaan worden uitgezet, terwijl de mogelijkheid aanwezig is om nog twee trainingstennisbanen van de voorgeschreven afmetingen, maar met wat minder uitloopmogelijkheden uit te zetten. Voorts zal een volledig zaalhand- balveld van wedstrijdformaat worden uitgezet, terwijl grondvoorzieningen wor den getroffen voor het uitzetten van een eventueel microkorfbal veld, dat dezelf de afmetingen heelt als het handbal- terrein. Voor de benutting van de maxi male capaciteit zal in sommige gevallen een beperkt gebruik van de toeschou wersaccommodatie kunnen worden ge maakt. Wanneer de hal eenmaal gereed zal zijn, zullen de sportverrichtingen door zes honderd tot zevenhonderd mensen gade geslagen kunnen worden. Daarvan kun nen er bijna vijfhonderd beschikken over een zitplaats. Van het boven gelegen restaurant kan een gedeelte worden afgescheiden voor bestuurskamer. Dit gedeelte is middels een glazen wand, waarin een loket, ge scheiden van de tribunes en de eigen lijke hal. Van deze kamer kan ook ge bruik worden gemaakt door wedstrijd- of tournooileiding e.d. De verwachting is, dat de hal in de loop van het komende voorjaar gereed zal komen. Gisteren is er voor het eerst dit jaar weer geschaatst, althans op ijs. De kin deren, die op de R.K. school aan de Theresiastraat hun lager onderwijs krij gen, kunnen dat vanaf gisteren doen op hun eigen schoolplein. Verleden jaar werd het schoolplein bij deze school uitgebreid met een ijsbaantje van 50 bij 10 meter. Vroeger was het een braakliggend stuk terrein, waarmede het bestaande schoolplein niet uitge breid mocht worden, omdat per school een bepaalde hoeveelheid speelopper- vlakte wordt toegewezen, afhankelijk van het aantal leerlingen. Maar een ijs baan mocht het wel worden- En dat is het inmiddels ook geworden, nadat van gemeentewegen een enkele centimeters verzonken betonnen bak is aangelegd. Woensdagavond zijn het hoofd van de school, de heer Krops en één van zijn onderwijzers, de heer B. v. d. Bigge- laar enkele uren bezig geweest om het terrein met een vijf centimeter dikke waterlaag onder te spuiten. De volgen de dag al kon met behulp van de vrij pittige vorst het ijsbaantje met enig be scheiden vlagvertoon worden geopend. Daartoe begaf de 2-jarige Erik Krops zich voor het eerst van zijn nog korte leven op glad ijs om de baan in ge bruik te nemen. Vlugger dan hij er weer af kon komen namen de overige leerling envan de school terstond be zit van de baan om de eerste slagen te doen. (Bovenste foto). De tot Erik-baan gedoopte ijsvlakte staat echter niet alleen ter beschikking van de leerlingen van de bijbehorende school. Ook kinderen uit de omgeving, mits de lagere schooljaren nog niet ontgroeid, mogen van de baan gebruik maken. Ook in Soest-Zuid kan men de schaat sen nu onderbinden- Daartoe heeft men een gedeelte van het tennispark onder water laten lopen. Gelijk met de baan voor de allerkleinsten in Soestdijk, maakten de wat grotere jeugd de eerste streken in Soest-Zuid. (Onderste foto). msk?* Luxe Lederwaren Reisartikelen en Paraplu's Laanstraat 113 - Tel. 02154-5350 De Soester Schaakclub heeft deze week 2 uitwedstrijden moeten spelen. Het eerste tiental kwam afgelopen maandag tegen Loosdracht I wederom niet in zijn sterkste opstelling uit. Nu moesten de heren C. v. Zaalberg, v. Zeist en H. Thörig invallen. Deze spelers hebben beslist niet teleurgesteld. Eerst genoem de speelde remise en laatstgenoemde wist zijn partij te winnen. Aan het eerste bord kwam de heer J. K. v. Zijtveld deze keer ook niet tot een overwinning ofschoon hij toch het beste van het spel gehad heeft. De heer K. J. Vegter zag zijn partij aan het 2e bord afgebroken worden. De heer C. Samson schijnt dit jaar niet makke lijk tot een overwinning te kunnen ko men, ook nu moest hij met remise ge noegen nemen. Het eerste punt voor Soest werd be haald door de heer C. v. Dijk aan het 4e bord. In een partij met wisselende kansen zette hij tenslotte een aanval op die dodelijk was. Het 5e en 6e bord gingen voor Soest verloren door onnauwkeurigheden. De heer A. C. Bervoets legde een rookgor dijn voor zijn tegenstander. Toen de rook opgetrokken was bleek het dat de heer Bervoets gewonnen had. Een zeke re remise ging voor Soest verloren daar de heer J. Leydes verkeerd afwikkelde. Voorlopige stand Loosdrecht I-Soest I 5-4. De partij van de heer Vegter zal klaarheid moeten brengen of Soest er nog een gelijk spel uit kan halen. Dinsdagavond speelde het 2e tiental te gen Bussum VI. Voor de derde achter eenvolgende maal verloor Soest II. Nu werd het een 5 Vs-4 Vs overwinning voor Bussum VI. De gedetailleerde uitslagen zijn: Bord 1. P. T. H. du Bree -H. Mattheyer 1-0. 2. R. Kuit-A. F. Wamsteker 0-1. 3. H. Horowicz-H. J. Zwiers 0-1. 4. O. Timmer-J. J. W. Blom 1-0. 5. G. H. Schenk-J. v. d. Wal. 1-0 6. J. Cohen-K. v. Zijtveld V2-V2. 7. Ir. H. Buitenbo gaard-F. Smith V2-V2. 8. J. W. Sueters- H. Gerth 1-0. 9. W. S. Roeten-H. Roet- man 0-1. 10. J. Brugman-B. v. Vliet V2-V2. Eindstand Bussum VT 5 V-, Soest II 4Vs. Hierbij moge nog opgemerkt worden, dat de 4 jeugdspelers die Soest opstelde, geen van allen verloren en zodoende hun opstelling volkomen rechtvaardigen. Maandag 9 en dinsdag 10 dec. 1.1. heb ben in totaal 120 leden van Crescendo in de gymzaal van de Mariaschool ge streden om de hoogste plaatsen tijdens de jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Er werd geturnd op 4 verschillende toe stellen, te weten voo rde meisjes op brug-ongelijk, evenwichtsbalk, mat en paard en de jongens op brug, paard, met en ringen. Deze onderlinge wedstrijden waren ge deeltelijk een graadmetine van de ko mende Soester Turnkampioenschappo» in Soestreberg. De uitslagen van <te wedstrijden zijn als volgt: Meisjes Mariaschool: 1. Cileke Lusten- houwer. 2. Hannie Smit. 3. Thea Lie- verse. Meisjes Soest-Zuid: 2e graad: 1. Cilia Stork. 2. Marijke Hilhorst. 3. Patricia v. Hertom. Meisjes Soest-Zuid, 3e graad: 1. Marjan Hooft 2. Lia Dam. 3. Nelleke Pronk. Meisjes Soest: 1. Mary Roelofsma. 2. Corry Hilhorst. 3. Wilma Smink. Jongens 9-12 jaar, 3e graad: 1. Bennie Kaats. 2. Rob Schalkx. 3. Jan van Steen. Jongens 9-12 jaar, 2e graad: 1. Hans de Rond. 2. Theo Vlug. 3. Hans Kaats. Meisjes 11-12 jaar. 2e graad: 1. Elly van de Brink. 2. Mieke Westreveld. 3. Bea Beijer. Meisjes 11-12 jaar, 3e graad: 1. Cissie ter Haar. 2. Lia Karwoczik. 3. Ellen van Asch. Meisjes 12-14 jaar. 2e graad: 1. Mieke Schadewijk. 2. Ria Pronk. 3. Janet Schimmel. Meisjes 15-17 jaar, 2e graad: 1. Regine v. Dorrestein. 2. Marian Hagelen. 3. Hennie Rebel. Jongens 13-16 jaar, 2e graad: 1. Henk v. Ede. 2. Jan Spamaay. 3. Johan v. Dorrestien. SOESTDIJK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen) 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren ln 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850

Soester Courant | 1968 | | pagina 5