m J. Hoppenbrouwers s.v.v. ZWEMMEN IN DE WINTER SPAREN!! WAAR? COÖP. RA1FFEISENPINK SOEST. ALLEEN IN DE EENHEIDSKOU SEXDAACSE WERKWEEK Telefoonnummer ziekenauto 5980 DitisUw WISO-zegel WïSOSOtST Burgerlijke stand Soester ploeg wint E.H.B.O.-wedstrijd dankzij nylon en aardgas Bij de 3'/2 voor direct opvraagbare spaargelden 4'/2 voor gepremieerde spaarrekeningen 5 spaargelden met Vz jaar opzeggen 5</z spaargelden met 1 jaar opzeggen. B.D.C. - Handbal Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Gunstige resultaten voor Dc Bank. die reeds meer dan 60 jaar het vertrou wen van de Soester gemeenschap geniet, met haar volledige bankservice. Colbert- costumes Carcoats Winterjassen Hoeden Handschoenen Regenjassen Sport- colberts Pantalons Van Weedestraat 80-82 Soest Foxboro-volleybal Cadeautje voor V.V.H.* heren DINSDAG 17 DECEMBER 1968 Het damesteam behaalde zondag in de Amersfoortse sporthal een 8-4 overwin ning op de Volewijckers uit Amsterdam Deze zo gevreesde tegenstandster werd in de tweede periode van de wedstrijd volkomen overspeeld. Vrees, omdat in de promotiewedstrijden vorig jaar met ruime cijfers werd verloren van deze zelfde ploeg. Door deze overwinning heeft het B.D.C.-team een vaste eerste plaats in de districts tweede klasse in genomen. In de eerste helft zag het er niet naar uit, dat een overwinning in het ver schiet lag. Met de ruststand van 3-3 kon B.D.C. zeer tevreden zijn. De Vo lewijckers speelden in deze eerste helft zeer goed samen, hoewel de snelheid in de ploeg ontbrak. Met drie afstandsschoten waarbij keep- ster Marry van den Deijssel éénmaal niet vrijuit ging namen zij een 3-1 voor sprong. Hia Tolboom had hiervoor met een break-out voor een tegendoelpunt gezorgd. Tegen het eind van de eerste speelperiode kwam B.D.C. evenwel goed terug. Dit voornamelijk door Til Smee- ing. die ook deze middag als spel ver deelster enorm veel werk verzette. Met een break-out en een hard af standsschot dwars door de verdediging van Volewijckers, bracht zij de stand weer in evenwicht. Ook na rust openden de Amsterdammers weer de score, maar het initiatief werd al snel overgenomen door B.D.C. ITet uithoudingsvermogen van de Volewijckers leek gebroken. De warme zaal in de sporthal bleek het tempo van hen sterk te drukken. B.D.C. daartegenover verhoogde de snelheiden met snelle uitvallen werd de verdedi ging van de tegenstander opgerold. Eerst was het Mieke van Leeuwen, die met een laag schot de keepster van de Volewijckers op het verkeerde been zette. Vervolgens weer Til Smeeing. die GEBOREN: Yvonne, dochter van C. F. van Hal en L. J. van Oers, Plesman- straat 73. Gerrit, zoon van G. de Rooij en J. M. van Emden. Palz 1. -- Edwin Theodoor, zoon van A. Langhorst en A. T. G. Kuiper, Van de Veldeplant- soen 22. Dirk, zoon van M. D. P. van der Werf en F. J. A. Struik, Driehoeks- weg 4. Johanna Margaretha, dochter van J. F. van Arkel en H. M. J. Gadel- laa, Kampweg 10, Soesterberg. San dra, dochter van C. A. Kok en G. J. Westerveld, Klaarwaterweg 55. Wil helmus Johannes Egbertus, zoon van W. H. Zeggelaar en J. J. M. Hilhorst, Baarn, Laanstraat 107. Wouter Melchior Erik, zoon van M. H. A. van Veeren en E. A. Bachert, Van Weedestraat 2. Richardus, zoon van N. R. L. Westhof en A. G. H. Schreuder, Varenstraat 170. Christinus Jacob, zoon van H. A. Krrijpoel en J. W. van Nuijssenborgh, Vr Goyenlaan 102. Marilyn Joyce, c1 ter van J. W. A. Grefte en A. P >ijer, Zwaluwenweg 13. Paul, zoon van W. M. Sukkel en H. J. M. van de Geyn, Prof Lorentzlaan 125. ONDERTROUWD: Thomas Johannes G.-orgius Maria Bunnik, Eikenlaan 2 en Annelice Ingrid Louise Maria Visser. Krïonieweg 12. Cornelis Johannes Leijs, Toronto ln Canada en Winnie Francien Gijsing, Schoutenkampweg 81. Jan Willem van Hattum, Burgemees ter Grothestraat 11 en Theodora Wilhel- mina Spijker, Prins Bernhardlaan 8c. Libertus Tan Kapteijn. Merwedekade 624. Utrecht en Henriëtte Ernestine Troost, Koekoekweg 1. Arie Otten, Weteringstraat 48, Baarn en Anna Ca- th-rina van Hees, Oranjelaan 1. Cor- tv s Gerardus Antonius Plagge. Von- de^aan 15 en Maria Antoinette van Leeuwen, Koekoekweg 13. Henricus Johannes Jozef Hendrikse. Plasweg 50 en Geertuida Petronella Wilhelmina Ma ria Dijkman, Schoutenkampweg 32. Hendrik Mattheiier, Prins Hendriklaan 80 en Marchien Struik, Prof Lorentzlaan 59. Gerardus Richard Maria Milten burg. Alendorperweg 33. Vleuten-De Meern en Petronella Adema. Postweg 32. Albert Roetman, Burgemeester Grothestraat 57 en Heintje Marretje T ^n-ime. Rubenslsan 91. GEHUWD: Frans Christiaan de Vries, Ahriederdijk 190A. Utrecht en Marga retha Pieren. Buys Ballotlaan 8. Hen- drikus Gregorius Jozephus van Ruiten beek. Burgemeester de Beaufortweg 39. Leusden en Richarda Geertruida van den Breemer. Peter van den Breemer- weg 2. Thomas Marinus Gerardus van Sandwijk, Nieuwe Koekoekstraat 64 bis, Utrecht en Neeltje Joanna Fran- cisca Arnoldus. Van Angerenstraat 22. Wilhlemus Gijsbertus Hilhorst, Steen- hoffstraat 34 en Alida Jacoba Maria Koolloos, Koekoekstraat 5. Alex Hon- derdors. Kemphaanstraat 2. Baarn en Theodora Hendrina Johanna van Dorre- steiin. Nieuwstraat 4. Johannes Ge- rard Werkhoven. Bilderdijklaan 3. Zeist en Geertruida Alida Maria Buitendijk. Koekoekweg 11. Pieter Gerardus Wie- gers. Gooiersgracht 19. Laren (N.H.1 en Aaltje van Steendelaar. Lange Brink- weg 50. Hendrikus Aleides van den Oudenrijn, Langendijk 54. Vianen en Wilhelmina Johanna Kaats. Heuvelweg 29. Bernard van der Kooij, Boddaert- straat 19, 's-Gravenhage en Giisbertha de Ruiter, Kerkstraat 41. Berthus Johannes van de Veen, le Heeserlaan tje 5 en Sophia Wilhelmin^ Bonestroo, Liendertseweg 354, Amersfoc, t. OVERLEDEN: Jacobus Brouwer. 65 jaar, Wieksloterweg O.Z. 35. Bastiaan Visser. 35 jaar, Albert Cuvplaan 101 Johannes Cornelis de Smidt. 65 jaar. ge huwd met L. J. van der Bliek. Schaep- manstraat 44. Huiberta Wijna Ca- tharina Gerarda Siddré, 84 jaar, wedu we van H. Pendraat, Steenhoffstraat 75. Johannes Pioter Engel. 62 jaar, Ru- bendpan met een verrassende schijnbeweging de verdediging de verkeerde kant opstuur de en hard inschoot. Ria Tolboom zorg de door zeer snel samenspel met Anny Roest-Wigtman voor 6-4. Het spel leek toen enigszins af te zwak ken, de ploeg uit Amsterdam kwam nog enkele keren verrassend vrij voor keepster Marry van den Deijssel, maar deze had zich goed hersteld en verricht te voortreffelijk werk, hoewel paal en lat ook meewerkten. Tegen het einde zorgden Nel van Leeu wen en Anny Roest ervoor dat de over winning veilig werd gesteld. Hoewel Diny Kok niet tot scoren kwam, bleek zij een goede aanwinst als speel ster te zijn. Door voortdurend op de cirkel in beweging te blijven, maakte zij menige wig in de verdediging van de Volewijckers. Met 7 punten uit vier wedstrijden kan B.D.C. de volgende wedstrijden rustig tegemoet zien. Dtr. H. W. VEIXINGA Begrafenis. Crematie Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Het afgelopen weekeinde is voor de volleybalvereniging S.V.V. geenszins on gunstig verlopen. Behalve het tweede damesteam slaagden alle overige ploe gen, die dit keer moesten uitkomen, er in, de volle winst mee naar Soest te ne men. Geheel volgens de verwachting zette het eerste herenteam haar opmars ook in de wedstrijd tegen het matige Olvmpia 2 voort. Deze wedstrijd, die heiaas een beetje ontscierd werd door zwak arbitraal optreden, werd vrij ge makkelijk met 3-0 gewonnen, alhoewel S.V.V. bepaald niet kon imponeren. De heren gingen zich vaak te buiten aan veel te moeilijke acties, die voor het zelfde gdd ook heel eenvoudig en toch even efficiënt uitgevoerd konden wor den. Daarbij speelde natuurlijk ook de weinige tegenstand van Olympia een rol. omdat die een grote mate van non chalance en ongeïnspireerdheid in de hand werkte. Wil dit team koploper S.S.S. nog enigszins bedreigen, dan zal men tegen sterkere tegenstanders be slist anders uit de hoek moeten komen. Het vierde herenteam zorgde voor een prettige verassing door zich via een 3-0 overwinning op het Amersfoortse Ons Belang uit de gevarenzone van de derde klasse te werken, vijfde herenteam, dat dit jaar voor het eerst aan de competitie deelneemt. Door een fraaie overwinning op Leatitia 2 (3-0) rukte dit zestal op naar de eer volle tweede plaats in de vierde klasse achter plaatsgenoot Foxboro. Deze nog zeer jonge S.V.V.-ploeg kan dankzij haar laaiend enthousiasme het gebrek aan westrijdroutine volledig opvangen, wat ongetwijfeld in nog meer gunstige prestaties zal resulteren. Voor de enige nederlaag zorgde het met drie invallers spelende tweede dames team, dat tegen het sterke Vios 3 op het nippertje aan de ongunstige kant van de score bleef Q-2L Een tvcdstrydploeg van dc afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken, bestaande uit de dames Lipslus (leidster) en Overduln en dc heer Quik, ontvingen vrijdagavond in het Verenigingsgebouw, uit handen van mevrouw dokter Kuipers, als voorzitster van de jury, de prachtige Tempo wisselbeker, die elk jaar de inzet is van een E.H.B.O.-wedstr(jd voor rayon-ploegen uit dc om geving. Deze keer werkten mede ploegen van de afdelingen Amersfoort. Baarn. Soest, Soesterberg, Woudenberg en Zeist.. De jury, die een langdurige en moei lijke taak had, bestaande uit mevrouw dokter Kuipers als voorzitster, geassisteerd door de heren Riksen uit Rhenen en Veenstra uit Nieuwersluis, ontvingen voor hun belangeloze medewerking een fles wijn cn een welgemeend dankwoord van de plaatsvervangend voorzitter, terwijl dc beide Lotusslachtoffers, die onder lei ding van de Soester heer W. J. van Diermen, het „ongeval'' gestalte gaven, ook met een presentje beloond werden. Mevrouw Lipsius bleek ook de beste leidster van dc zes te zijn en ontving voor deze prestatie tevens de eerste leidstcrsprjjs in de vorm van een lauwertak. Voortaan is het niet meer nodig om naar Afrika of de Canarische eilanden te vliegen om in de wintermaanden zo uit je vakantiehuisje een duik te nemen in het zwembad. Dank zij een geniale inval van de Rotterdamse zakenman P. H. Derksen en het vernuft van de ver maarde architect prof. J. B. Bakema kan dat nu dicht bij huis. In het re creatiepark De Lommerbergen bij Reu ver in Limburg is namelijk een over dekt zwembad tot stand gekomen, waar bij niet alleen het water met een paar tegeltjes eromheen zijn overkoepeld maar een compleet stuk natuur met heuveltjes, grasveldjes en zelfs bomen. Kerkplein 9 Kantoren Soesterbergsestraat 14 - Koninglnnelaan naast nr. 38. Prof. Bakema liet speciaal voor dit doel een immens grote nylontent op allumi- nium spanten ontwerpen, groot genoeg om er een Amerikaans circus in te la ten optreden. Sinds eind oktober nemen de vakantiehoudende Nederlanders hier ieder uur van de dag als ze er zin in hebben een bad. De Lommerbergen is een uniek recrea tiepark, dat nu al ruim honderd vakan tiebungalows telt. Twee jaar geleden kocht de directeur van het Sporthuis Centrum een Rotterdamse firma met twintig filialen over het gehele land verspreid, die zich behalve met de ver koop van sportartikelen ook bemoeit met het organiseren van vliegreizen dit stukje Limburg, compleet met ber gen en dalen en niet te vergeten een royale voorraad bronsgroen eikenhout. Van het begin af aan is het zijn be doeling geweest dit prachtige terrein te bestemmen voor sociaal toerisme. Maar aangezien de toerist anno 1968 een „tweede huis" prefereert boven een kampeertent of een zomerhuisje van het kaliber veredeld kippenhok, besloot de heer Derksen er een modelkamp neer te zetten. Een recreatiepark, dat zijn tijd ver vooruit zou zijn en dat zou kunnen gelden als een voorbeeld voor de hele wereld. Prof. Bakema, de bekende architect die in binnen- en buitenland vele opmer kelijke bouwwerken schiep (hij is de ontwerper van het paviljoen, dat de Nederlandse inzending op de wereld tentoonstelling in Japan zal herbergen en hij was ook de man, die het Dorp zijn gestalte gaf) verklaarde zich bereid zijn architectonische gaven in dienst te stellen van dit ambitieuze plan. Uit de samenwerking tussen de artiest Bakema en de zakenman Derksen is inderdaad iets gegroeid, dat zijn weerga niet vindt. Uitgaande van het centrum van het 27 hectare grote bosgebied, gelegen op een heuvel, ontwierp de hoogleraar in de stedebouw en de architectuur een va kantiedorp dat zowel wat de gebruikte materialen als de groepering betreft vol komen aansluit bij dit unieke land- met en zonder vest Groninger Stijlgroep van 198,tot 298, vanaf 119,— met uitneembare borg- of wolvoering vanaf 89, 75,—, 98,—, 109,- 32,50 - 59,50 schap. Gebruikmakend van alle moge lijkheden die het sterk geaccidenteerde terrein hem bood vond prof. Bakema plaats voor zo'n honderd echte bunga lows, die zo vernuftig tussen de bomen en het struikgewas zijn geplaatst, dat men ze nauwelijks terugvindt. Ze zijn zo gesitueerd, dat ze vlak bij elkaar staan maar toch hun eigen privacy be houden. Bovendien zijn de huisjes als het ware opgenomen in het landschap, hetgeen mogelijk werd gemaakt doordat de gehele voorgevel van glas is. Men vindt erin een keuken met warm en koud stromend water, een zithoek, twee slaapkamertjes, een douche en toilet en nog een extra slaapzoldertje. Ieder huis is centraal verwarmd, aangesloten op de riolering en in elke zithoek staat een televisietoestel, zodat geen vakantiegan ger zijn Voor de vuist weg of zijn Sport in Beeld behoeft te missen. In het centrum van dit merkwaardige vakantiedorp zijn de centrale voorzie ningen gegroepeerd: een restaurant en een snackbar, een leuke zaal waar men naar believen naar de kleurentelevisie kan kijken of een dansje kan maken, een midgetgolfbaan, een winkel en niet te vergeten het zwembad. Dat is een vondst, die al ver buiten de grenzen be langstelling heeft getrokken. De nylon tent overdekt een speelweide en het zwembad. Voor de kleuters is er achter een heuveltje nog een pierenbadje en voor de wat forser uit de kluiten gewas sen pa's en ma's zelfs een sauna. De afscheiding tussen de vrije natuur en het stukje overdekte landschap wordt gevormd door een doorzichtige plastic muur, zodat men zich in de door een groot aantal enorme gasbranders .hoog in de nok van de tent, verwarmde ruim te als het ware verbonden voelt met de rest van het park. Prof. Bakema. die enthousiast vertelt over het grote ent housiasme dat zijn creatie bij de gasten van De Lommerbergen heeft ontmoet, hoopt in de nabije toekomst nog meer vermaakmogelijkheden te kunnen reali seren in zijn natuurbad. Hij denkt aan balspelen e.d. Op het ogenblik wordt een nieuw stuk bosgrond bouwrijp gemaakt voor nog eens tweehonderd Bakema-bungalovs. Als die volgend jaar in gebruik komen zal er trouwens zeker een tweede bad nodig zijn. Nu al is dit unieke recreatie terrein een trekpleister van de eerste orde voor mensen die er eens voor een korte extra vakantie op uit willen en die dan niet lange en kostbare reizen willen maken. In de wintermaanden vinden anderen hier zelfs een perma nent rustpunt, zoals de Duitse archi tect, die hier zijn tenten heeft opgesla gen teneinde in alle rust en temidden van het inspirerende natuurschoon zijn plannen te ontwerpen. Is dat niet ideaal Rust en ruimte met iedere dag een verfrissend bad toe De heer Derksen heeft zijn leven in dienst gesteld van de recreatie. In zijn Sporthuis Centrum verkoopt hij proza ïsche sportartikelen. In de Lommerber gen biedt hij een nieuw artikel aan een zomerse vakantie midden in de win ter en maar een handjevol kilometers van huis. Sociaal toerisme van de aller beste soort, concludeert prof. Bakema, die zich nu al verheugt op de bouw van nog enkele van dergelijke vakantiepar ken in het land. ,'t Is heel iets anders dan een stad bouwen of een monumen taal groot gebouw, geeft hij toe. „Hoe wel in feite komt het op hetzelfde neer. Je bouwt voor mensen, je maakt ruimte pasklaar voor het gebruik. En is er een mooier gebruik denkbaar dan zo. voor de vakantie-uren Hij heeft gelijk. De heer Derksen verdient, dat zijn initiatieven met zoveel liefde, zo veel zorg en zoveel enthousiasme en vakkundigheid worden uitgewerkt. Dui zenden en nog eens duizenden Neder landers zullen ervan profiteren. Zwem men dank zij nylon en aardgasWe leven per slot van rekening in de eeuw van de onbegrensde mogelijkheden. De in het begin van dit jaar opgerichte volleybalvereniging, behorende bij de bekende Soester onderneming Foxboro en reeds met twee heren- en één dames team deelnemend aan de competitie van de afdeling Amersfoort, kan op een zeer gunstige start terugzien. Vooral het eerste herenteam doet het boven verwachting goed. Na drie gespeelde wedstrijden staan de jongens van trai ner coach Mommers fier ongeslagen aan de kop van de vierde klasse en gezien de steeds stijgende lijn van het spelpeil ziet de toekomst er dan ook zeer rooskleurig uit. De prestatie van dit team krijgt nog meer relief wanneer men bedenkt, dat onder zeer slechte om standigheden door deze vereniging ge traind moet worden. Door het grote zalentekort in Soest moet Foxboro zich voorlopig tevreden stellen met een voor volleybal veel te lage en te kleine zaal, waarin het verkrijgen van de juiste techniek ten enemale onmogelijk is. Dit tekort aan techniek manifesteert zich duidelijk bij het eerste dames- en het tweede herenteam, die in de competitie tot nu toe dan ook met bescheiden re sultaten genoegen moesten nemen, maar zodra de handicap van de zaal is over wonnen, kan men ook van deze twee teams stellig betere resultaten verwach ten. Vrijdagavond mocht het eerste heren team nog een verlaat St. Nlcolaaspre- sentje in ontvangst nemen in de vorm van een reglementaire 3-0 overwinning op tegenstander Devu 2. Deze ploeg uit de Lage Vuursche ver scheen namelijk met maar vijf spelers in het veld, waardoor de wedstrijd slecl.ts vriendschappelijk gespeeld kon worden en de punten reglementair bij V.V.H. terecht kwamen. Door deze ge makkelijke zege zijn de V.V.H.-heren in de vierde klasse op een gedeelde derde plaats gekomen, maar de volgende wed strijden zullen wel moeten uitmaken of deze plaats ook inderdaad gerechtvaar digd is. Meer dan ooit staat de economische eenheid in Europa op losse schroeven. Het invoeren van een exportbelasting op Westduitse uitvoer zal de Nederland se industrie ten goede kome", maar onj investeringsprogramma scheef trekken. Wanneer immers de uitvoer van bepaal de goederen toeneemt zal men geneigd zijn tot uitbreiding over te gaan. Op het moment dat men de uitbreiding rendabel wil maken, loopt men de kans dat de Westduitse maatregel weer on gedaan wordt gemaakt. Het geïnvesteer de kapitaal is dan weggegooid. Een om gekeerde gang van zaken kan men con stateren met betrekking tot de Franse export. Daar worden premies op gege ven door de Franse regering. Het ex portprogramma van Nederland wordt als een grabbelton door elkaar geschud. In Luxemburg constateerde men dezer dagen dat het niet opheffen van aller lei kunstmatig in leven gehouden op onthoud aan de grenzen voor de Bene- lux-landen een schade betekent van 35 miljoen gulden per jaar. Men predikt de eenheid, men praktiseert de \-er- deeldheid. Temidden van dit gedruis vraagt onze minister van landbouw heel beleefd of hij tengevolge van het in Nederland aanwezige geweldige boteroverschot een deel van de overmaat tegen een vèr- laagde prijs van de hand mag doen. Men heeft zich tot heden verzet. De geschiedenis van de partiële of alge hele eenheid van Europa is voor de Ne derlandse consumenten een lachertje ge worden. Terwijl wij als zoete kinderen in de Europese school de lessen van de grote broers aanhoren en uitvoeren worden onze gelden gebruikt om eigen concurrentiepositie te verzwakken. In hoeverre dit onze muntwaarde heeft ver zwakt zal moeilijk te berekenen zijpl Het is zeker dat men Nederland voor lopig alleen in de kou van de Europe* eenheid laat staan. Twee berichten troffen ons deze week. Een hotelhoudster uit Aartswoud (N.-.H.) stapt 's avonds om 9 uur in haar auto en brengt elke nacht in een Amster damse nachtclub striptease-shows ten tonele. Een Utrechts foto-model ..Lotte'* is door de uitgever van het blad ,.Can- dy" in een kerstprijsvraag uitgeloofd voor een weekend verpozing van de win naar en zou dag en nacht te zijner be schikking staan, na (fijn hygiënisch trekje) medische keuring van de win naar (niet van het foto-model). De officieren van justitie hebben in dit laatste geval kunnen ingrijpen. De uit gever van het overkokende sex-blad is ingesloten, de nog onverkochte exem plaren zijn in beslag genomen en de prijsvraag kan niet doorgaan. Maar het foto-model kan wel doorgaan en de hotelhoudster kan zelfs heel nis- tig doorgaan met haar optreden, want dat artistieke kunst, dat onder modern ballet wordt gerangschikt Toch tonen dergelijke berichten aan. dat wij lang zamerhand verder afglijden naar een versexte maatschappij. We mogen wel oppassen, dat dit geen verziekte maat schappij. We mogen wel oppassen, dat dit geen verziekte maatschappij wordt, waarin de uitwassen allemaal als nor maal aanvaard worden. Zo zien de WISO-zegels er uit die U als uw boekje vol Is recht ge ven op ƒ2,50 bij uw WISO-wtnkeHer of bij de Raiff eisen banken. Uw WISO kaart Is snel volgespaard, want WISO zegels worden U bij contante aanko pen gratis verstrekt ln 73 WISO- zaken. 1968-6Ö-70

Soester Courant | 1968 | | pagina 5