r 1 |r Dit isUw WISO-zegel Verhoging abonnementsgeld Telefoonnummer ziekenauto 59 80 Soest stelt hoge eisen voor medewerking aan het Gooi cüvScTTEN Grote belangstelling voor de nieuwe brandweer-kazerne 89 ct. Burgerlijke stand KRABBELS VAN KNELIS Y.Y.I). en P.v.cLA. vragen verlek van de Binding Rechts-raadsleden Heeft u geld nodig voor de aankoop van een HUIS DE COëP. RAIFFEISENBANK SOEST kan u tegen soepele voorwaarden een hypotheek verstrekken. WISOSOtST BurgemeesterWoningbouw voor Baarn ligt meer voor de hand. Aangehouden wegens openbare dronkenschap Vuurwerk afgenomen huidje altijd gaaf Eerste Soester Begrafenis-Onderneming r> 1.10 pakjc 49 et DE RENTE BEDRAAGT 63/4% Uw Rp^der staat klaar hij .Je Gouden Snaar" Geslaagd DINSDAG 24 DECEMBER 1068 De Soester gemeenteraad heeft zich vrij dag tijdens de begrotingsdebatten nogal kritisch opgesteld tegenover de gevraag de (of opgelegde medewerking voor de overloop van het Gooi. Drie gemeen ten komen in eerste aanleg in aanmer king om de bevolkingsgroei van het Gooi op te vangen: Bunschoten, Eemnes en Soest. Met name deze gemeente zou een groot aandeel in de opvang van de over loop moeten krijgen. Verschillende raads leden toonden zich in hun algemene be schouwingen nogal verbaasd over het feit, dat zij door B. en W. in het geheel niet over deze problematiek en de voor Soest zo belangrijke consequenties wa ren ingelicht. Later bleek, dat het colle ge van burgemeester en wethouders zelf ook vrijwel niets wist, en zich zélf af vroeg, waarom het door gedeputeerde staten van Utrecht of het ministerie was geinformeerd. De heer J. R. van Poppelen begon zijn algemene beschouwing namens de frak- tie van de K.V.P. met er zijn verwon dering over uit te spreken, dat tal van vragen aangaande de opvang van Gooi- se ingezetenen onbeantwoord waren ge bleven. Met wie wordt er over deze ma terie onderhandeld, welke gevolgen heeft deze overloop voor Soest, op welke wijze wordt er extra financiële steun ver leend, hoever zijn de onderhandelingen reeds gevorderd, welke verplichtingen worden de gemeente opgelegd en welke rol speelt de Gooiraad in deze hele ont wikkelingen, waren de vragen waarop de heer Van Poppelen een antwoord had willen hebben. Hij beschouwde het in eerste instantie als een gebrek aan com municatie, dat de raad hierover niet was ingelicht. „In krantenberichten wordt hierover regelmatig geschreven, doch een goede communicatie door het college ontbreekt. De K.V.P.-fractie maakt zich ernstig bezorgd over het feit, dat het verzorgingspeil van de gemeente verder achterop zal raken door deze verhoogde druk van buiten af", aldus de heer Van Poppelen. Dr. J. D. W. Berkelbach van der Spren kel (prot.christ.) toonde ook een grote belangstelling voor de Gooi-problema- tiek en uitte eveneens de wens, hierom trent nader te worden geinformeerd, al had hij er begrip voor, dat over de on derhandelingen met discretie moet wor den gesproken. In tegenstelling met B. en W. zei de heer J. K. de Bruin namens de V.V.D., dat het zeer gewenst is om in verband met de overloop uit het Gooi een nieu we staat van te verwachten investeringen te maken. Hij achtte dit vooral van be lang, „om een soort selectie te maken van wat wij als gemeente nu van plan zijn te doen voor de huidige bevolking en wat er naderhand moet worden ge daan voor de mensen uit het Gooi". De heer M. de Groot (Binding Rechts) meende, dat in verband met de Gooi- problematiek redelijke gronden aanwezig zijn om meer geldmiddelen van het rijk te krijgen. „Immers de voorbereidingen voor het opvangen van een deel van de overbevolking van de randstad Holland en het Gooi, waartoe onze gemeente van rijkswege is voorbestemd, leggen Soest zware financiële lasten op. Zaterdagavond is de 60-jarige A. V. uit Soest aangehouden wegens openbare dronkenschap. De man bewoog zich met de fiets aan de hand nogal moeilzaam voort. Hij werd ter ontnuchtering inge sloten. De politie heeft het afgelopen week einde van een paar jongetjes het nodige vuurwerk afgenomen. Tegen de verkoper ervan is procesverbaal opgemaakt. De politie wijst er nog eens op, dat het een ieder verboden is vuurwerk te ver kopen aan minderparigen. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED PHILIPS SPECIAALZAAK Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 ST1XI zoute stengels en pretzells, verpakt in plaste koker, om zo uit te presenteren. per koker WALNOOT- AMANDELBONBONS extra fijne bonbons, opge legd met walnoot en amandel. 200 gram VENDA THEESPRITS heerlijke Utrechtse sprits. Nu nog voordeliger. pl.m. 200 gram VROOM DREESMANN GEBOREN: Johannes Mattheus Frede- rik, zoon van J. F. Vahle en J. A. Kaats, Ri.igweg 4. Antoinette Yolanda Elisa- beth Maria, dochter van R. de Lange en C. M. Czech, Prof. Lorentzlaan 227, Soesterberg. Olga Martha Maria, dochter van H. van de Beek en F. Roest, Haarlemmermeer, Hoofddorp. Hoofdweg 634. Saskia, dochter van H. H. Spik- man en H. W. van Asselt, Kerkpad z.z. 108. Jolanda, dochter van W. J. Nij- land en M. Nijland, Van Goyenlaan 137. ONDERTROUWD: Franciscus Gerrit Hartgers, Pieter de Hooghlaan 39, Baarn en Johanna Clasina van Ginkel, Lange Brinkweg 51. Frans Martinus Pels, Van Lijndenlaan 10 en Annie Hollmann, Van Lijndenlaan 10. Jean Patrick Kosterman, Vossenstraa'. 7, Hilversum en Maria Cornelia Gijsberta Schimmel, Koninginnelaan 64. ï^eonardus Adria- nus Maria van Esveld, Talmalaan 18 en Elisabeth Maria Theodora Catharina Martin, Mussenstraat 60, Hilversum. Daniël Kikkert, Laarderweg 55, Bussum en Theodora Mahulette, Antonie van Leeuwenhoeklaan 143. Laurentius Stephanus Verbeker, Albert Cuyplaan 27 i Adriana Catharina Helena Meu- lendijk, Boslaan 21 D 26, Bussum. Oscar Casper Coenraad, Birkstraat 138 en Demphy Timisela, Birkstraat 138. GEHUWD: Jacobus Eduardus Maria Nijssen, Pelikaanweg 2 en Gijsberdina Antonia Henriette van Asch, Moerbes- senberg 22. Gerard Welp, Linden- straat 5, Amersfoort en Maria Wilhel- mina Rasina Hubeek, Pieter de Hoogh laan 13. Anthonius Johannes Cino, Kerkpad z.z. 20 b en Wilhelmina Gerar- da Blom, Molenstraat 117. Bert Bearl Cox, Dijkhuisstraat 4 en Albertina Ved- der, Dijkhuisstraat 4. Antonius Theo- dorus Snijders, Birkstraat 63 en Maria Johanna Theodora Tourné, Heuvelweg 16. Jozef van Bemmel, Bilderdijk- laan 37 en Alida Johanna van den Hoed, Schaepmanstraat 19. Cornelis Koudijs, Noorderwierweg 121, Amers foort en Gerda Niesje Schagen, Ko ninginnelaan 32. Johannes Jozef Merts, Generaal Winkelmanstraat 90 en Maria Helena Hoffman, Buys Ballotlaan 19. Johannes Hendricus Maria Loh- mann, Schaepmanstraat 19, Amersfoort en Wilhelmina Catharina Petronella van der Sanden, Dorresteinweg 30. Maar ten Gips, Bloemgracht 82 III, Amster dam en Hubrina Elisabeth Louise Pas- tunink, Amersfoortsestraat 48. Wil lem Huibers, Veldhcimweg 37, Baam en Elisabeth Marguerite Swart, Soester- bergsestraat 92. Hendrik Karei Ro nald Grift, Van Lenneplaan 86 en Jo hanna Maria de Jong, Den Blieklaan 59. Jasjer Pleun van der Linden, Braam- weg 96 en Christina Johanna van den Broek, Braamweg 108. Gijsbert Ja- kob Treur, Huygensstraat 64, Hilversum en Jannie Verwoerd, Laanstraat 52. Dirk Petrus Jacobus van den Heuvel, Eigendomweg 57 en Alida Wilhelmina Adriana Maria van Doorn, Van Len neplaan 36. Ype Wiersema, Acacia laan 10 en Wilhelmina Keen, M. H. Trompstraat 20, Utrecht. Rudolf Ar- nold Cornelis Houkes, Dorpsstraat 80, De Bilt en Astrid Regina Meiners, Aag je Dekenlaan 22. Willem Gerard Koenen, Lange Brinkweg 12 en Johanna van Lemel, Beckeringhstraat 12. Cornelis Petersen, Molenstraat 128 en Elisabeth Ruizendaal, Grote Melmweg 11. Howard de Jong, Van Eysinga- laan 104, Utrecht en Gijsbertje Roede lof, Schaepmanstraat 24. Menks van den Broek, Plesmanstraat 24 en Jolanda Ellen Joyce Schreuder, Prof. Lorentzlaan 179. Lars Winther, Torremolinos, in Spanje en Ingeborg Maria Therese van Leeuwen, Amersfoortsestraat 78. Jan Stam, Nieuwerhoekplein 1, en Catharina Maria Francisca Grift, Pelikaanweg 29. Johannes Antoon Cornelis van Geest, Melvill van Carnbeelaan 30, Drieber gen-Rij senburg en Johanna Louise Hen riette Meenink. Soesterbergsestraat 130. OVERLEDEN:Willem Heijdeman. 86 jr., weduwnaar van A. Biesheuvel, Bos straat 123. Gerrit Albertus Visser, 90 jaar, weduwnaar van K. Brondiik, Spar renlaan 14. Frederika Wilhelmina Theodora Naeel. 91 jaar, weduwe van L. H. F. J. Mennine. Óssendamweg 39. Hendrik i'an de Wetering, 33 jaar. ge huwd met M. van der Waal van Diik, Amersfoort, Weberstraat 46r Anthonie Tozua Jons.ten de Ruiter. 73 jaar. ge huwd met .T KraaikmaD. Ferd. Huvck- laan 1. Nicolaas .Tacobus Jozef van '7er Mey, 53 jaar, gehuwd met M. van "ler Vin, Prof. Lorentzlaan 100, Soester- bèrg. Van de gelegenheid om de nieuwe be huizing van de Soester Vrijwillige Brandweer te bezichtigen is door een groot gedeelte van de Soester bevolking gebruik gemaakt. Terwijl de eerste twee dagen van de week waren bestemd om leden en do nateurs kennis te laten maken met de nieuwe moderne kazerne, volgden woensdag, donderdag- en vrijdagavond en zaterdagmiddag de burgerij. Naast belangstelling van de ouderen, waarvan er velen dieper ingingen op de techniek en de organisatie, hebben zeer veel jeugdige „brandweer-bewonderaars" een bezoek aan de Lange Brinkweg ge bracht. Door de leden var het korps, onder lei ding van hun commandant de heer Groart, werden de aanwezigen op vak kundige en onderhoudende wijze rond geleid. Het prettige daarbij was dat de specialisten op verschillend terrein voor explicatie zorgden. Grote belangstelling bestond er uiter- aa.d voor de verschillende brandweer wagens, waarbij vooral de dertig-meter hoge Magirusladder en de twee laatste aanwinsten in het middelpunt stonden. Jammer was het voor de jeugdige be- zoekertjes, dat het materieel niet gede monstreerd kon worden. Doch het is niet uitgesloten dat in het komende voorjaar door de brandweer een grote demonstratie zal worden verzorgd, waar bij al het materieel zal worden inge zet. Voor de menser met een technische knobbel was vooral het verbindingspa neel met vele mogelijkheden een lust voor het oog. Door verschillende inge nieuze apparaten is het mogelijk om alle leden van het korps, waar zij zich ook in onze gemeente bevinden, op te Voor de jongste bezoekers was natuur lijk alleen de ladderwagen een echte brandweerauto. roepen en hen de plaats van de brand te melden. In het souterrain bevindt zich nu ook een klein gedeelte wat als permanent mini-brandweermuseum is ingericht. Natuurlijk was voor de jeugdige be zoekers een klimpartij naar de top van de twintig meter hoge oefentoren, waar tevens de slangen worden gedroogd, het klapstuk van het bezoek, waarvan af men een leuk uitzicht over de gemeen te heeft. Nadat de instructie-recreatiezaal was bezichtigd, waar men een verfrissing kon geburiken, kon men de bezichti ging als geëindigd beschouwen. De uitroep van velen dat met deze nieuwe brandweer-kazerne menige gro te stad in ons land danig in zijn schik zou zijn, kunnen wij rustig onderstre pen. Ook de historie heeft in de nieuwe brandweerkazerne een, zij het beschei den, plaatsje gevonden. de ex-boerenpartijleden hun zetels zijn blijven bezetten. Namens de V.V.D. en de P.v.d.A.frakties hebben de heren J. K. de Bruin en mevrouw S. M. Polet-Musler er bij de heren Stam en De Groot van Binding Rechts op aangedrongen, hun zetels be schikbaar te stellen. Ruim een maand geleden wensten de beide raadsleden niet langer deel uit te maken van de Boerenpartij. Zij behielden hun raads- zetel, doch als lid van de groep Harm- sen, beter bekend onder de naam Bin ding Rechts. De V.V.D.- en P.v.d.A.- woordvoerders vonden het van weinig eerbied en fatsoen getuigen, dat de bei- „In het algemeen achten wij het beter en van meer eerbied voor de kiezer ge tuigen, dat men, wanneer men uittreedt uit een partij, de zetel, die men op het programma van deze partij verkreeg, ter beschikking stelt", aldus mevr. Polet. En de heer de Bruin: „Wij vinden het veranderen van partij tijdens een zit tingsperiode en daarbij de zetel blijven bezetten, ondemocratisch en politiek ge sproken onfatsoenlijk". 1968-69-70 Zo zien de WISO-zegels er uit die U als uw boekje vol is recht ge ven op 2,50 bij uw WISO-winkelier of bij de Raiffeisenbanken. Uw WISO kaart is snel volgespaard, want WISO zegels worden U bij contante aanko pen gratis verstrekt in 73 WISO- zaken. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak der altied weer vaan stao te kieke hoe gauw of un jaor weer om is. Noeng wittik wel daat ut jacr 1968 nog nte heulemaol veurbie is, maor ik fing daat as ut karssemus is, daat jie daan wel ken zeige dattut jaor ok ofelope is Die paor daoge die daor nog tusse zitte ken. ne we wel vergete. Waant daan beurt er nie zo veul meer. Veuraal nie zoas vant jaor, waant tusse die tweej feeste zit maor een warrukdaag. Der binne veul baoze die zeige, minse blieve jullie maor tuus, waant as jullie net effe de gaang hebbe, daan gaon jullie toch weer naor huus. En geliek hebbe zullie. Toch binne der nog minse zaat, die daat ok wel zouwe wille, maor waor- veur daat nie opgaot. Wullie zouwe bieveurbeeld effe raor staon te kieke aster geen baakkur of mellukboer an de deur kwaam. Of, enk weet wel daat wullie daor nie vaan hoeve te ete, aster geen kraant in de bus kwaam, waant der binne minse die zeige, de kranat kejje nie misse, zellefs geen daag, en die minse hebbe groot geliek. Wullie, minse vaan de mederr.e tied, hebbe heul geen kelender nodug om te wete in waat veur tied wullie leve, waant as wulie naor de winkuls kieke, daan kenne we ut zo zien. Un bar mooij veurbeeld fongk mit Sinterklaos. De Goed Heilugmaan waas nog maor kwao- luk ut laand uut, of de etelaozjes wiere ofebroke en kwaam de karsmaan der veur in de plaots. Ut strooijgoed mos plaos maoke veur karsboombaale en meer vaan die glimgevaale. Ut speul- goed wier een tiedje oppeborge en daor kwaame karsstaale kepleet mit schaope en kemeele veur in de plaos. Toeng duurde ut nog maar effe en daor waore de eerste karsbome aal. Minse, ut liek wel of jie die dinge veur niks ken kriege. Haos in elleke straot woont wel iemaand die in die bome haandelt. Ent liek ming daat der wel waat in ver diend ken worre ok, waant der komme ellek jaor weer haandelaore bie. Noeng kent nog komme, maor eerluk gezeit missik wel de laampe in die bar groote boom naost ut pelissiebero. Hie begon der ech zoon bietje bie te hore en omdaat ie zo dich naost de pelissiemaa- ne sting, gaaf tie m:1 zun lichies an de Soester pelissieminse zoon vredug ge- zich. Nie daat zullie der allemaol zo kwaod vaanof komme, maor der binne der bie waor jie haos vaan zouw zeige daat zullie vruuger in hullie fles geen melluk maor un bietje aazien haade zit te. An de winkeiers zaal ut dit jaor niet leige. Der binne der bie die heule laand- schaape in hullie etelaozjes hebbe ge- maok, of bove de deur un hallef kars- bomebos hebbe neergezet. Enk mot eer- luk zeige ut bringt wel un bietje sfeer. De enugge die nie mit veul plezier an de karssemus zalle denke binne de kal- koene en keniene die op de taofels zalle komme, nie om békieke te worre, maor as stuk vaan ut feesmaol. Ik schaat zo daat as die beeste kongde praote zullie zouwe zeige lope jullie maor naor de maon mit daat karsfees. Die beeste we te netuurluk heul nie datter al drie minse noeng bezug binne omdaat te doen, allenug lope die nie naor de maon, maor gaon un bietje vlugger mit un reket. Noeng hek geen ideej, of ut maannetje in de maon wellis vaan ut karsverhaol hep ehoord, maor as daat zo is daan hoop ik maor daat die maane in de ruumte de maon vaanuut ut ooste nao- dere, daan krieg veur daat maannetje ut verhaol van karsemus ok un bietje gestaalte, daan komme ok veur hem de drie wieze uut ut ooste. Of motte we eigeluk zeige de drie waoghaalze vaan de aorde. Ik schaat zo, daat die maane mit daat graotus riesje naor de maon wel un paor cente zalle verdiene, maor ik gong nog veur geen meljoen zo de luch in, al mok van ming eige zeige dak nie baang bin. Maor genog over die maon riezugers. Ik gao Gart effe haole, daan ken die effe hellepe ming kunskarsboom vaan de zolder te haole. Ut maag daan een kunskarsboom weze, maor bie un kuns karsboom kan je ok karsliedjes zinge. Niettemin bleven beide betrokkenen zit ten; de heer Stam deed er verder het zwijgen toe, maar de heer De Groot nam verder actief deel aan de beraad slagingen, na de raad duidelijk te heb ben gemaakt, dat hij het bezetten van een zetel een persoonlijke aangelegenheid vond en geen partij-kwestie. De raadsfractie van de Boerenpartij telt nu nog maar één man: de heer J. H. N. Veldhuijsen, die gedurende de tijd, dat hij deel uit maakt van de raad al leen nog maar heeft gestemd over voor stellen waar dat nodig was en er verder het zwijgen toe heeft gedaan. Bij de be grotingsbehandeling zou hij aanvankelijk een tijdrovende algemene beschouwing houden, maar gezien de grootte van de BP-fractie in vergelijking met de ande re raadsfracties, werd zijn beschouwing tot enkele regels ingekrompen: „Nu de begroting 1969 voor ons ligt, wil ik in de eerste plaats het college van bur gemeester en wethouders en verder al len, die mij geholpen hebben waar ik hulp heb ingeroepen voor mijn werk, dat zich hoofdzakelijk achter de scher men heeft afgespeeld, bedanken voor hun medewerking. In de tweede plaats wil ik, en dat is voor u belangrijker, u mededelen, dat ik volledig instem met deze begroting voor 1969. Eén critisch geluid wil ik slechts laten horen: mijn afwezigheid in de ver schillende raadscommissies. Misschien dat dit geluid bij de volgende begrotings behandeling overbodig zal zijn", aldus de heer Veldhuijsen. Hij zal hetzelfde ge luid volgend echter toch opnieuw moe ten laten horen, want de burgemeester zag geen aanleiding om in de huidige samenstelling van de commissies veran dering te brengen. Toen na de raads verkiezingen de heer Veldhuijsen (ex- C.H.U.) tot lid van de raad werd geko zen, achtte de meerderheid van de raad het beter, de heer Veldhuijsen om be paalde redenen niet in de commissies te benoemen. Enige weken geleden maakten wjj in onze krant bekend, dat het abonnementsgeld van de Soester Courant per 1 januari 1969 verhoogd zou worden van 3,25 naar 3,50 per kwartaal. Niettegenstaande deze medede ling hebben een aantal abonné's voor het eerste kwartaal 1969 een bedrag van 3,25 gegireerd. Niet alleen verzoeken wy deze abonné's beleefd nog 25 cent by te storten, maar ook zy die nog wensen te gireren, met deze kleine verhoging rekening te wil len houden, waarvoor bij voor baat vriendelijk dank. Administratie SOESTER COURANT Voor rijbewijs B.E. slaagden de onder staande dames en heren: P. Bok, C. L. Berlijn, W. E. de Beer, E. R. Dorrepaal, N. Harskamp. W. H. G. Hilhorst, j. v. d. Hoed. A. Jansen, A. G. G. Kok, J. J. E. de Klerk, N. G. E. v. Logtenstein, M. Meyer-de Bruin, U. Mastenbroek, T. Mout, T. J. Overeem, H. R. A. Saathof- de Koning, J. J. M. Tönis, W. G. Tol boom. H. Verhoef-de Jong en R. L. A. de Vries. Zij werden opgeleid door Auto- en Vrachtwagenrijschool „Engel", Van Lenneplaan 47.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5