RENAULT4 fc-. mi Garage Stam MARCHAL - HAARMODE Öw EG v SETTEN A. P. Dockheer uit Langedijke kandidaat gemeentesecretaris ll fVOLVOj Amersfoortse kweekschool won won basketbaltournooi van Red Stars Uw succes is onze reclame Auto- en Vraehtwagen- rijschonl ENGEL VAKANTIE 1969 yRUYS&CO 1REISA6ENTEIN1 Druk bezochte nieuwjaars receptie van S.E.C. Gevonden voorwerpen üw Recorder staat klaar hij ,ös Goadssi Snaar" f - ikwfl Bouw van Petrus en Pauluskerk vordert langzaam door vorst en sneeuw Vierde ronde V.V.Z. klaverj as-tournooi Tempo-nieuws Filmvoorstelling Officiële mededelingen Ophalen grof huisvuil ^clxccnxaker Meningen van lezers Bekendmaking ONGEMOTIVEERD PROTEST KRABBELS VAN KNELIS Voor uw pittige, economische S.E.C. uit tegen De Zebra's VRIJDAG 3 JANUARI 1969 De heer A. P. Dockheer, gemeentesecre taris van Langedijke (Noord-Holland) is door burgemeester en wethouders als eerste geplaatst op de aanbeveling voor de benoeming va een nieuwe gemeen tesecretaris ter voorziening van de va cature, ontstaan door het ontslag van de heer P. J. M. Festen, Als tweede kandidaat is geplaatst de heer H. Borre- man uit Soest. De heer Dockheer werd op 18 augustus 1919 geboren in Koudekerke in Zeeland. Hij bezocht in Middelburg de H.B.S. en begon daarna zijn ambtelijke loopbaan op de gemeentesecretarie te Wolphaarts- dijk in Zeeland. Daarna was hij gedu 1 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 rende korte tijd ook nog werkzaam in Veerc, St. Laurens en Hoofdplaat, eveneens in Zeeland. In deze laatste ge meente was de heer Dockheer van 1941 tot 1946 gemeentesecretaris. Vervolgens is de heer Dockheer drie jaar lang hoofd commies in Rijssen (Overijssel) geweest, alvorens hij ir. 1949 werd benoemd tot gemeentesecretaris van Langendijke. De ze funktie heeft hij negentien jaar ach tereen bekleed. De heer Dockheer is getrouwd en heeft vier dochters. De oudste (21 jaar) is kleuterleidster, de tweede dochter (20) studeert aan de academie voor Expres sie door woord en gebaar (3e jaar), ter wijl de jongste dochters (16 en 12 jaar) resp. de M.M.S. en een brugklas bezoe ken. De heer Dockheer is Nederlands Hervormd en lid van de Partij van de Arbeid. De heer H. Borreman, als tweede op de aanbeveling geplaatst, werd op 1 de cember 1928 geboren in Mijdrecht. Hij voltooide de Mulo B, alsmede twee vakopleidingen (gemeente-administratie I en gemeente-financiën). De heer Bor- remon was werkzaam op de gemeente secretarieën te Boekei en Oederooien en te Dc Lier, alvorens hij in 1953 als ad junct-commies te Soest werd benoemd. Momenteel is de heer Borreman refe rendaris A en chef van de afdelingen algemene zaken, eigendommen en on derwijs. De heer Borreman is gehuwd en heeft twee dochters. Hij is gereformeerd. Gisteren hebben de fractievoorzitters ten gemeentehuize nader kennis gemaakt met beide kandidaten voor de funktie Het driedaagse scholierenbasketbaltoer- nooi, dat van 29 tot en met 31 decem ber is gehouden en georganiseerd door de plaatselijke basketbalvereniging The Red Stars, is gewonnen door de Amers foortse Kweekschool. Het herenteam van deze school versloeg in de finale met minimaal verschil het team van de Utrechtse H.T.S. In drie dagen tijds is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat een zeer om vangrijk wedstrijdprogramma (met 93 wedstrijden) afgewerkt. Een hele ge ruststelling voor de organisatoren was, dat 1 et programma precies op tijd kon worden afgewerkt. Zondagmorgen werd om negen uur reeds de eerste wedstrijd gespeeld in de gym nastiekzaal van de R.K. Mavoschool al hier. Er waren zes poules, te weten een meisjes A en B-poule een heren C en F-poule, een jongens E en D-poule en een poule voor de damesteams van Sla- via, een Tsjechisch team, dat bij Red Stars op bezoek was, S.V.S. uit Spa kenburg en Red Stars zelf. Het gehele tournooi heeft een bijzonder snannend verloop gehad. Daarbij heeft men kunnen genieten van soms zeer goed basketbal, met name in de dames poule en de herengroep. De spanning "'erd nog vergroot door het feit, dat het onderlinge krachtsverschil bijzonder klein was, waardoor pas tegen het einde van het toernooi enige tekening in de strijd begon te komen. De organisatoren hadden voor de jon gens twee poules gemaakt. In poule E kwam de L.T.S. Eemland - it Soest zeer verrassend als winnaer uit de bus. Het won alle zes de wedstrijden in de poule. Tweede werd het Atheneum III uit Utrecht met tien punten en derde de R.K. Mavo III uit Soest met acht punten uit zes wedstrijden. In de ande re jongenspoule speelden zes teams te gen elkaar. Hier bleef Atheneum II uit Utrecht ongeslagen. Tweede werd hier de Niek Savio uit Amersfoort. Ook de meisjes waren in twee poules ingedeeld. Winnaar in poule A werd de R.K. Mavo I uit Soest, op de tweede plaats gevolgd door het derde team van deze school. In de andere groep werd de Chr. Mavo Bunschoten eerste en de St. Anna Huishoudschool uit Amersfoort tweede, zodat de strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de R.K. Mavo III en de St. Anna huishoudschool ging. De Amersfoortse huishoudschool won vrij gemakkelijk met 9-3 en legde daar mede beslag op de derde plaats. Ook de finale tussen de R.K. Mavo II en de Chr. Mavo uit Bunschoten leverde geen Soester succes op. De Bunschotense meisjes zegevierden met 17-9 en won nen daarmede de eerste prijs. In de beide herengroepen was de span ning nog groter. Pas laat werd bekend, wie in de beide kruisfinales tegen el kaar zouden mogen uitkomen. In poule F werd de eindstand tenslotte: 1. H.T.S. Utrecht, 10 pnt. 2. Atheneum I Utrecht, 6 pnt. 3. Antonius mavo Utrecht, 4 pnt. 4. Handelsschool Amersfoort, 0 pnt. In de andere herengroep kwam men tenslotte tot de volgende eindrangschik king: 1. Amersfoortse Rijkskweekschool, 10 pnt. 2. H.T. Utrecht II, 6 pnt. 3. Eemland College Amersfoort, 4 pnt. 4. R.K. Kweekschool Hilversum, 0 pnt. In de kruisfinales kwamen daardoor tegen elkaar de H.T.S. Utrecht I en de H.T.S. Utrecht II, welke wedstrijd met zeer royaal verschil door het eerste team werd gewonnen: 38-9. De andere kruisfinale tussen de Amersfoortse Kweekschool en het Atheneum uit Utrecht werd door de kweekschool met 25-13 gewonnen. De strijd om de derde en vierde plaats tussen het Atheneum en de H.T.S. II leverde een 21-12 over winning en daarmede een derde plaats voor het Atheneum op. De finale tussen de Kweekschool en de H.T.S. I was een b londer spannende. Beide teams deden niet veel voor elkaar onder, doch het grotere tactische in zicht van het kweekschoolteam gaf ten- VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 slotte de doorslag. Bovendien waren de aanstaande onderwijzers beter op schot. Vooral in de afstandsschoten waren de Utrechters niet erg zuiver. De rust ging in met een 8-6 voorsprong voor de kwe kelingen. die in de tweede helft een groot offensief van de H.T.S.-ers nog juist wisten te doorstaan en hun voor sprong tot 15-14 eindstand konden hand haven. De eindstand werd daardoor: 1. Rijkskweekschool Amersfoort. 2. H.T.S. Utrecht I. 3. Atheneum Utrecht. 4. H.T.S. Utrecht II. Het toernooi tussen de damesteams van de drie verenigingen, die tussen het scholierentoernooi door werd gehouden, werd zeer verdiend gewonnen door het Tsjechische team van de Slavia P. F. Even verdiend en eervol werd het da mesteam van Red Stars tweede, terwijl S.V.S. uit Bunschoten genoegen moest nemen met een derde plaats. Ondanks het feit, dat S.V.S. een klasse hoger speelt dan Red Stars, wisten de Soester dames tweemaal tot winst te komen. Van Slavia werd echter tweemaal ver loren. De Red Stars dames hebben overigens een goede indruk achtergela ten, want in een overvolle gymnastiek zaal heeft men genoten van basketbal van zeer hoog gehalte. Vooral een van de wedstrijden tussen Red Stars en Slavia was een recalme voor het basketbal. De Tsjechische dames wonnen deze wed strijd uiteindelijk met 50-37. Op oudejaarsavond, om acht uur, wer den de prijzen uitgereikt door de heer R. Blok, trainer van Red Stars, die met name de heer Hilhorst bedankte voor het feit, dat hij de gymnastiek zaal weer beschikbaar heeft willen stel len voor een dergelijk groots toernooi, alsmede voor het feit, dat drie klasse lokalen gebruikt mochten worden voor kleedruimten en consumptiegelegenheid. Tevens werd dank gebracht aan de heer R. Valk, die het toernooi met vijf tien mede-leden had georganiseerd. Daarna reikte de heer Blok de prijzen uit. Voor de winnaar waren fraaie zui len en andere mooie prijzen beschikbaar, terwijl iedere deelnemende vereniging bovendien met een herinneringsvaantje naar huis ging. Woensdag heeft de basketbalvereniging Red Stars een nieuwjaarsreceptie ge houden in de R.K. Mavo met gelegen heid tot dansen. Dc zomerprogramma's z\jn uit Airtour, Nespanda, Fit, Hotelplan, Eurotours enz. enz. Gratis verkrijgbaar bü Steenhoffstraat 9 A (WV-gebouw), telefoon 6571 van gemeentesecretaris. De gemeente secretaris wordt door de raad benoemd. Dat zal op woensdag 15 januari ge beuren. De benoeming van de nieuwe gemeentesecretaris gaat 1 februari a.s. in. Tot die tijd wordt deze funktie waargenomen door de heer K. Dobben. Afgelopen woensdag heeft S.E.C. als gebruikelijk zijn nieuwjaarsreceptie in de kantine aan de Bosstraat gehouden. Zeker 130 leden, oud-leden, donateurs en poulleden hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om het bestuur al het sportief mogelijke te wensen met uiteraard een promotie naar de derde klasse. Voorzitter B. Dekker riep nog eens de veelal minder plezierige ge beurtenissen ond het eerste elftal in het afgelopen jaar in herinnering, maar sprak daarnaast de hoop en de ver wachting uit, dat het eerste elftal de fout van de K.N.V.B. met promotie naar de derde klasse zou corrigeren, ook al heeft het vierde klasseschap de pen ningmeester dan ook enkele windeieren gelegd. Oud-voorzitter Wilhelm sprak er zijn waardering over uit, nog steeds actief voor de vereniging te mogen zijn, ook al bekleedde hij dan geen bestuursfunk- tie meer. Hij zei, zich altijd te zullen inzetten om de verenigingsbelangen zo veel mogelijk te behartigen. Onder de aanwezigen waren ook de vier ere-leden, t.w. de heer Wilhelm de heren Roeijmans, Veldhuizen en Roest. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: huissleutel (Lips), wit kinderwantje, ro de damesparaplu, witte babyschoentjes, zwarte linker herenhandschoen, bonte sjaal, autosleutel in groen etui, linker heren glacé handschoen (bruin), donker gekleurde portemonnee met inhoud, blauwe kinderwant, beige handschoen schakelkettinkje, rode parapluhoes. lin ker donkerbruine damesglacé hand schoen, bruine jongenshandschoen, paar bruine herenhandschoenen, zwarte ny lon want, damesrijwiel (omgewisseld), donker blauwe kinderwant, oud heren- rijwiel, oud damesrijwiel, bromfiets, paar zwarte damesglacé handschoenen, sleutel in rood etui, zilveren armband met munten, verzilverde, gedraaide arm band, papieren zak met groente, kinder truitje, portefeuille met inhoud, huis sleutel, zwart damesrijwiel, transistor radio aan riem, rode, wollen kinder muts, rode want, vier sleutels. Noors kinderwantje, zilveren gedraaid kinder armbandje. ladder, leren tuig voor blin- degeleidehond, sierring van koplamp, vier sleutels aan ring, sleutel, bruin le ren herenhandschoen, blauwe wand. Aankomen lopen: rood-bruin-witte poes, zwart hondje, zwarte poes. De finale tussen dc Amersfoortse kweek school en de H.T.S. uit Utrecht, bleef tot het laatste moment spannend. In dc laatste fase van de wedstryd gelukte het de kwcekschoolploeg een beslissen de voorsprong te nemen. 'lias Wanneer dc winter zich beperkt tot lichte vorst en sneeuwval, waardoor de bou wers van de nieuwe Petrus en Pauluskerk door kunnen gaan, zal nog voor de bouwvakvakantie de ingebruikneming plaats kunnen vinden. Aannemersbedrijf Welling Zn., specialisten in kerkbouw, afkomstig uit Didam, stelt al het mogelijke in het werk om dc geplande datum aan te kunnen houden. Reeds is een aanvang gemaakt met het metselwerk van de muren, waarvoor de fundering al enige t(jd gereed lag. Voor het gedeelte van de kerk wat op dc oude plaats wordt opgetrokken, maakt men gebruik van een stuk van dc oude fun dering. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 De vierde ronde van het klaverjastoer- nooi van V.V.Z., waarvoor het bestuur een wisselbeker ter beschikking heeft gesteld, wordt op dinsdag 7 januari a.s. gehouden in het clubgebouw aan de Ferd. Huijcklaan. Aanvang 20.30 uur, direkt na de training. De totaalstand na drie ronden is van 15 van de 50 deelnemers: 1. L. van Hornsveld, 14729 p. 2. H. P. E. Koppen, 14432 p. 3. D. v. d. Bovenkamp, 14314 p. 4. A. W. Brouwer 14259 p. 5. H. Wege- rif, 13978 p. 6. B. J. Koppen, 13747 p. 7. Mevrouw Van Trigt, 13667 p. 8. W. van Grol, 13575 p. 9. G. v. d. Munt, 13573 p. 10. J. van Doorn, 13491. 11. J. Brouwer, 13323 p. 12. A. van Neerbos, 13073 p. 13. K. Boeklagen, 13059 p. 14. J. Stigter, 13030 p. 15. J. Strietman 12975 p. De Soester wielrenvereniging „Tempo" organiseert morger. - zaterdag 4 januari - aanvang 2 uur in de Soesterduinen een cycleeross. Het kampioenschap van „Tempo" staat op het spel. Zondag 5 januari wordt wederom een cyclecross gehouden, eveneens in de Soesterduinen, die geldt voor de com petitie van Midden-Nederland. Aanvang der wedstrijden 10.30 uur. Zondag 12 januari worden de provin ciale cyclecross-kampioenschappen van Utrecht verreden, waaraan veteranen, adspiranten, nieuwelingen en amateurs zullen deelnemen. De eerstvolger.de filmmiddag van de speeltuinvereniging ,,'t Hart", zal plaats vinden op zaterdag 4 januari, in ge bouw „Credo" aan de Julianalaan. Aan vang 2 uur. Er zijn nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar voor kinderen van niet- leden. In verband met het feit dat nieuw jaarsdag op de eerste woensdag van de maand januari 1969 valt is voor deze maand het schema voor het ophalen van grof huisvuil gewijzigd. In deze maand zal het grof vuil als volgt worden opgehaald: 8 januari 1969: in het gebied van Soest ten westen van de spoorlijn Den Dol- der-Baarn. 15 januari 1969: in het gebied van Soest ten oosten van de genoemde spoorlijn en Soestduinen. 22 januari 1969: in Soesterberg. Soest, 3 januari 1969. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 VLR10VINGS JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 62 van ons volk keurt de extra uit gave van ƒ225.000.000,voor de Navo niet goed, zo maakt het N.I.P.O. bekend. Is dit na de rede van minister De Jong nog steeds het geval? Met het beant woorden van deze vraag zal de beslis sing van de Eerste Kamer samenhan gen. Indien volgens U de extra uitgave voor het leger beter aan andere doeleinden kan worden besteed, kunt U uw me ning kenbaar maken door het onderte kenen van een petitie, die gereed ligt op de volgende adressen in Soest: P. Snijdelaar, Prins Hendriklaan 38: mej. J v. d. Es, Kolonieweg 11; Ds. H. Roest, Bartolottilaan 39. Uw komst op een van deze adressen wordt tegemoetgezien van 6 tot en met 11 januari a.s. Het protest staat in onze tijd in het middelpunt van de belangstelling. Een aantal jongeren maakt er druk gebruik van om zich te verheffen tegen wat men noemt de bestaande maatschappijstruc tuur. De opbouw van de maatschappij zoals die door de huidige produktieve generatie is opgebouwd of overgenomen, deugt niet meer. Men doelt daarbij voor namelijk op de structuur van het econo mische leven, die zou moeten verande ren, waardoor een beter sociaal patroon zou gaan ontstaan. Wie zich behoudend opstelt tegenover deze gedachte komt er niet achter wat precies bedoeld wordt. Men doet er be ter aan de conceptie in beginsel te aan vaarden. maar de praktische toepassing afhankelijk te stellen van de bereikbare en wenselijke alternatieven die worden gegeven. Beginnen we aldus de bestaan de maatschappij te vormen, dan moeten wij de voor- en nadelen van dc- aan te brengen veranderingen steeds tegenover elkaar stellen. Daarna een keuze maken op grond van de verkregen resultaten. Wij' komen dan tot de ontdekking dat hetgeen bestaat dikwijls beter is dan het geboden alternatief. Dit geldt ook op economisch gebied waar de kritiek met name gericht is te gen de ondernemingsgewijze produktie. Alle feilen in het economisch leven wor den aan dit soort produktie verweten. Proberen wij er dan iets tegenover te stellen dan blijken daar grote nadelen aan verbonden te zijn. De sowjets heb ben het geprobeerd, de Zuidslaven, de Chinezen en vele anderen. Intussen blijkt de ondernemingsgewijze produktie de snelste economische groei te veroorzaken en de krachtigste motor te zijn voor de internationale ontplooiing. Daarom wordt in de communistische landen langs een omweg een deel van de private produk tie hersteld. Het artikel onderneming heeft een slechte naam. Misschien door de historische verpakking. Modern ge presenteerd en goed van kwaliteit is het voor ieder aanvaardbaar. Waar protes teert men dan tegen Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ut heul nie arrug fing daat ouwejaors- avongd weer veurbie is, en daat ok nei- jaorsdaag, de eerste daag van driehong- derdviefenzestug daoge biemekaor 1969 uut maoke, weer aachter de rug is. Nie omdaak nie vaan de gezellughied op die daoge houw, maor daat hep un heule aor ereeje. Enk gloof nie dak dao»- heulegaor allenug in stao. Ar jaore laang gaok op die eerste daag vant jaor bie femilie en aore bekende neijaor wense. Daat doek aal vaan kingds af an, en as aalles goed blief gaon daan zalk ut nog wel un paor jaor blieve doen ok. Maor om noeng te zei- ge jonge, jonge waat bink blie dak ze allemaol weer effe laangs ken gaon, neej. Nie veur die minse, en ok nie veur ut borrultje waak overaal krieg anebooje, maor vaanweges de oliebolle en aappelflaape. De goeije nie te nao esproke, maor der binne der bie diek nie deur ming keel ken kriege. Die din- ge draoge daan mit rech de naom olie bolle. Noeng zouwe der minse kerme zijn die zeige daat komp omdaat jie zelluf in de olie waas, maor daas nie waor, waant ik hep bar veul begrip veur de aksie glaosje op laot je rieje. Maor daork nie- maand ken die ming wil rieje, doek aal daat soort dinge mit de benewaoge. En daat hep meteen ut veurdeel dak ming ovur die aksie heul nie druk hoef te maoke. Veur ut end vaan ming rongdgang hak un adderes overgehouwe waork eigeluk ut liefs veur bie zouw zijn egaon, waant uut ervaoring wissik aal daat waat ming daor te waachte sting ut arrugste waas vaan de heule rongdgang. Ut waas der bar druk, daat naam ik teminste an, waant der stinge un heule kwak vaan die medeme vouwfietse veur de deur. Toengk veur ut eers zoon ding zaag, doch ik daat die dinge uut un sirrekus kwaome. Ajje zoon ding laangs zie komme, daan kenk nie zeige waat ziet daat derleuk uut, waant der binne minse bie die der opzitte asof zullie op un zekere gelegenhied zitte. Maor over die apperaote wouk ut noeng nie hebbe, maor daat kwaam omdatter der zoon kwak vaan die dinge veur de deur stinge. Toengk binnekwaam en alle anwezug- ge ut beste haad gewens veur ut neije jaor, mossik gauw un stoel opzeuke, waant nog veurk zaat haak al zoon oliegevaal in ming ene haangd en un bar groot glaas mit ut een of aor in ming aore. Bie de eerste haap hak aal beet. Mit un straol liep de olie op ming boks diek net veur ut fees haad schoon laote maoke. Toengk die eerste haap mit un flinke slok aachtur ming kieze haad ge- krege, marrekte ik daak waat miste, maork kon nie meteen tuusbrenge waat of daat daan wel mos zijn. Maor mit de tweeje haap hak ut deur. Der zaat naos bar veul olie en klefferughied niks in of heul wienug. Maor daat haadde ze heul aordug ope- los, waant toengk teuge de maan die naost ming zaat zeej, datter bie ming niks inzaat, zee die dak daan geluk haad, daan konk die fietse veur de deur laote staon. Zullie haade ze nodug ge- haad om vaan de ene naor de aore krent te fietse. Toengk eindeluk die oliebollespongs haad weg gekriege, enk mit heule mooi je woorde haad kenne uutleige dak der mit de beste wil vaan de weruld geen een meer in kon kriege, bink weg ge- gaon. Ik waas zo blie as un kingd toengk tuus ut arref op kwaam en aalles nog zaat waor ut mos. Maor daat blie waas maor veur effe, waant toengk bm- ne kwam sting der op de taofel un schaol mit vaan die lekkurnije diek nie meer kon zien, laot staon ete. Ik wis nie vaan wie die dinge kwaome, maor toeng Kneliao ming haad be groet zeej ze daat de minse waork ut laots was ewees, haade gemarruk dak maor één oliegevaal haad genome, en daat ze der daorom maor un paor mit de oto haade naogebraachl. Juust toengk ze de deur uut wouw gooije kwaam Gart mit zu jonges bin ne. En die jonges laache. Zullie wouwe wel. Der kon nog wel waat bie. Ze bin ne nie laachend weg egaon enk vraog ming of, of ze volgend jaor weer zulle komme. Noeng hek nog een hoop, en daat is dat er op de receptie veur ut niewe jaor vaan de barregemeester echte oliebolle zijn. Kenk teminste ming schaoj nog inhaole. Nieuwerhoekplein i Soestdijk tel 02155 2850 Het eerste elftal van S.E.C. komt ko mende zondag weer binnen de lijnen, wanneer althans het weer nog wat me dewerking wil verlenen. Bij het ver schijnen van deze krant liggen de voet balvelden er nog verre van ideaal bij, maar niettemin is een wedstrijd vastge steld en wel in Hilversum tegen lijst aanvoerder De Zebra's. Voor S.E.C.. dat tijdens de nieuwjaarsreceptie de nodige moed en hoop is ingesproken, ongetwij feld een moeilijke opgave. De concur rentie is te groot om nog al te veel punten te kunnen verspelen. Met een gelijk spel zal S.E.C. dan ook zeker niet verder komen. Na de enkele weken ge dwongen rust zal het voor een ieder wel een verrassing zijn, hoe de elftallen zich zondag voor het eerst in het nieuwe jaar zullen presenteren. Een opstelling van S.E.C. was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5