e Voor u tot 61/4°/o rente en voor u keuze uit 6 spaarvormen en vooru DomP0 bevrijd ƒ2,25 HOGE GRAAD VAN WERKGELEGENHEID ROND AMERSFOORT EN SOEST [VOLVÓl ECONOMEN BESCHOUWEN 1969 TUSSEN HOOP EN VREES VIER JAAR BIJSTANDSWET 3332 Ook bedrijfsleven merkt Gooise infiltratie 1 II VENEMA FALÜ0N regenkleding voor dames en heren ^>en^eJU de bank waar ook u zich thuis voelt R.K. Instuif Jong Soest Uw Rewder staa* klaar isïj „De Gsuden Snaar" Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten O Zéér ruime keuze. VRIJDAG 10 JANUARI 19fi9 De arbeidssituatie in de omgeving van Amersfoort en Soest is bijzonder gun stig, zowel in vergelijking met de an dere delen van de provincie als ten op zichte van het landelijk gemiddelde. De hoge graad van werkgelegenheid in dit gebied komt ook tot uitdrukking in het grote aantal buitenlandse werknemers: negenhonderd. Overigens moet met de huisvesting van de buitenlandse arbei ders meer rekening worden gehouden. Dit zei gisteren de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amersfoort en omgeving, de heer G. van Nieuwenhuizen in zijn Nieuw jaarsrede. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 „Een klein deel van de buitenlandse ar beiders integreert in de samenleving en zal een beroep doen op het woningbezit van de gemeente. Een groot deel is wis selend van samenstelling. Zij keren te rug naar hun gezin. Doch hun plaats wordt met een minstens gelijk aantal nieuwkomers weer bezet. Ook deze groep behoeft huisvesting, waartoe een collectieve - gezien hun korte verblijfs duur - het meest is aangewezen. De urgentie om tot een adequate oplossing te komen, is in het afgelopen jaar door enige onverkwikkelijke huisvestingssi tuaties in enkele gemeenten duidelijk aar het licht getreden. Daarbij dient men zich te realiseren, dat het hier niet gaat om een tijdelijke, doch om een structurele situatie, die nog maar in het begin ligt. De aanwij zing daartoe ligt niet slechts in de ar beidssituatie, doch blijkt ook uit een vergelijking met de omvang van dit verschijnsel in Nederland met dat van omliggende landen. In Nederland be draagt het aantal buitenlandse werk nemers nog 2 van de beroepsbevol king. In Duitsland en Frankrijk even wel 5 en 8 In Zwitserland zelfs 28 Het is een probleem, dat niet door het bedrijfsleven alleen kan worden opge lost. Het heeft daartoe de volledige (fi nanciële) medewerking nodig van de plaatselijke en regionale overheid, die de opvang van dit fenomeen in haar gezamenlijke planning zullen moeten opnemen", aldus de heer Van Nieuwen huizen. De Kamer heeft op initiatief van de commissie buitenlandse arbeiders in nauw overleg met de provinciale stich ting en het Amersfoortse gemeentebe stuur een commissie begeleiding buiten landse arbeiders opgericht, die zich zeer bijzonder met het probleem van de col lectieve huisvesting zal gaan bezighou den. Zij hoopt ook de overige gemeen ten, die dit probleem aangaat, met na me Soest, Baarn en Bunschoten bereid te vinden mede in deze commissie zit ting te nemen om mede met elkaar te overleggen, hoe dit probleem in het ge bied van de kamer zo snel en efficiënt mogelijk kan worden opgelost. Dames- en Herenkleermakerij Hofleverancier van Z.K.H. de Prins der Nederlanden in tweed, camel, tergal enz. JANUARI-ATTRACTIE deze maand nog zonder B.T.W. 12 ®/e F. C. Kuiperstraat 28, telefoon 2803 AGENTSCHAP PALTHE De heer Van Nieuwenhuizen vroeg zich af, of ook niet de werkgeversorganisatie hierbij betrokken kan worden. „Het past niet in deze tijd een onderscheid te maken tussen Nederlandse en buiten landse werknemers, zeker niet wanneer de continuïteit van meerdere onderne mingen door de aanwezigheid van bui tenlandse werknemers wordt bepaald", zo zei de voorzitter van de K.v.K. De heer Van Nieuwenhuizen acht een ver ruiming van de geraamde woningbe hoefte dringend noodzakelijk. „De gro te migratiedruk, waaraan deze provin cie bloot staat, maakt de huisvesting van werknemers tot een zeer groot pro bleem en heeft een averechtse uitwer king op de zo nodige vergroting van de arbeidsmobiliteit. Het gaat hier - ge zien de uiteenlopende geaardheid en taakstelling van de gemeenten binnen het streekgeheel - om een typisch re gionaal probleem, dat door de gemeen ten tezamen in overleg met het be drijfsleven, dat zeer wel begrijpt, dat hier de liefde niet van één kant kan komen, te lijf zal moeten worden ge gaan", zo stelde de kamer-voorzitter in zijn nieuwjaarsrede. „De rivier de Eem heeft een belangrijke economische funktie in dit gebied te vervullen, zowel voor de binnenvaart, de recreatie als de afwatering. Bij de planning van de noodzakelijke aan de ze rivier aan te brengen verbeteringen wordt de volgorde door de overheid omgedraaid en in de eerste en zo niet de enige plaats de afwatering gesteld. Het relatie! gunstige beeld, dat de ont wikkeling van de scheepvaart op de Eem te zien geeft (dit ondanks het feit, dat zij in geen enkel opzicht aangepast is aan de meest bescheiden behoeften van de binnenvaart) wijst op een dui delijk economische behoefte, die men niet zonder meer mag negeren. Daar naast is het te verwachten, dat de re- creatiefunktie van de Eem in het regio naal gebeuren een aanmerkelijk zwaar dere zal worden. Een negatieve of al thans onvoldoend positieve instelling te genover deze beide taken leidt daarom onherroepelijk tot interregionale ver schuivingen, waarmede het welzijn in dit gebied zeker niet is gediend. In de aan te brengen verbeteringen dienen daarom de drie taken hun gewogen aandeel te krijgen. Daarbij zouden en kele van de voornaamste bochten kun nen worden afgesneden met zo moge lijk handhaving van de oude bedding ten behoeve van de recreatie", zo zei de heer Van Nieuwenhuizen verder. „De gestadige groei van de eigen be drijven, de situatie in het Gooi en de verkeerstechnisch bij uitstek gunstige ligging van deze regio hebben Eemland ook in het afgelopen jaar een aanmer kelijk deel doen interen van zijn bouw rijpe industriegrond. Voor Amersfoort, waar dit het duidelijkst aan de dag is getreden, betekent dit, dat zij bin nen drie jaar reeds in de situatie kan komen te verkeren, dat haar bedrijfs terrein praktisch geheel zal zijn bezet. De heer Van Nieuwenhuizen constateer de, dat hij een vèrgèefs beroep had ge daan op de verantwoordelijkheid van de gemeentebesturen van Hoogland en Amersfoort om in overleg met het pro vinciaal bestuur nu adequate maatrege len en voorzieningen te treffen, waar door het bouwrijp maken van het in- dustrieterreni op Hooglands grondge bied gepland, zoveel eerder zal kunnen gebeuren dan de werkelijke procedures voorzien. „Ik heb niet de indruk, dat deze sug gestie bij de gemeentebesturen tot he den erg is aangeslagen en ik verónder- stel, dat dit enigermate is beïnvloed door een zekere vrees van positie-ver zwakking over en weer, hangende het project tot wijziging van hun gemeen schappelijke grenzen. Vrees is evenwel een slechte leermeester, het is de don kere kamer, waar „negatieven" worden ontwikkeld. Bovendien, wanneer dat zo is, dan vraag ik mij af, wat dan de werkelijke zin zou kunnen zijn van het gemeenschappelijke samenwerkingsor gaan, waarvan beide gemeenten deel uitmaken. Immers wanneer men de wil tot samenwerking uitspreekt, zal men ook de daad daartoe moeten stellen, zo zei de heer Van Nieuwenhuizen. „De behulpzame hand, die de provin ciale overheid aan de Noord-Hollandse zuster heeft uitgestoken ter oplossing van het Gooi-probleem, zal een aantal Eemland-gemeenten een versnelde be volkingsgroei doen doormaken, waartoe de eerste aanzet dit jaar zal worden gegeven. Er is, het blijkt uit de terrein aankopen in het afgelopen jaar, ook in de bedrijfsvestiging een duidelijk Gooi se invloed merkbaar. Dat betekent, dat sneller en omvangrijker dan voorzien, het woon-werk-schoolverkeer zal toe nemen. Daarom zal tegelijkertijd met de aanvang van de versnelde woningbouw tevens moeten worden begonnen met een versnelde realisering, c.q. aanpas sing en verbetering van die wegen, die dit verkeer in toenemende mate moeten opvangen. Ook binnen de regio wordt dit een project van eerste urgentie, nu de onderscheiden woon- en werkfunk- ties van de diverse gemeenten duide lijker kontouren krijgen". Het ligt in de bedoeling, de landerijen van het Eemlandgebied hun overwe gend-agrarische bestemming te doen be houden, ondanks het duidelijke over gangsstadium, waarin het agrarische be drijfsleven zich bevindt. De heer Van Nieuwenhuizen vroeg zich af of het op nemen van deze bestemming zonder enig alternatief nog wel verantwoord is, mede gezien in het kader van het plan Mansholt. „Wil men hier tot een ge zonde agrarische situatie komen, dan zal binnen zeer afzienbare tijd een aan vang moeten worden gemaakt met de enorme investeringen, die een dergelij ke opzet vraagt. De inkrimping van het landbouwareaal maakt het niet slechts plausibel, doch dringend noodzakelijk, nu reeds bij deze bestemmingsaandui ding een duidelijk vraagteken te plaat sen en andere economisch en ruimtelijk verantwoorde bestemmingen (hetzij landschappelijk, hetzij bedrijfsbestem- mingen) te overwegen", zo zei de heer Van Nieuwenhuizen. Het conjunctureel herstel, dat 1968 ver toonde, heeft ook in dit gebied zijn gunstige invloed op het groeitempo van de ondernemingen gehad en wel in dui delijker mate naar gelang het jaar voorschreed. In vele gevallen echter bleven de bedrijfsresultaten bij deze groei ten achter, als gevolg van de ge stegen lonen enerzijds en de verhevigde concurrentie op de binnen- en buiten landse markt anderzijds. Het arbeidspotentieel zal volgens de voorzitter van de Kamer van Koop handel zoveel mogelijk moeten worden geactiveerd. „Niet slechts door de mo biliteit meer kansen te geven, maar ook om door de omscholing vraag en aan bod zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Men zou de werknemer daar bij een grotere gemeenschapszin moeten bijbrengen, hij dient zich verantwoor delijk te weten voor de gemeenschap, waarvan hij deel uitmaakt. Hier ligt een taak, zowel voor de ondernemer en de ondernemersraden als voor de vakbewe ging. De belangrijke economische operaties aan het einde van een jaar liggen weer achter ons. Deze operaties zijn dermate ingrijpend dat zij het gezicht van onze economie voor de eerste maanden van het nieuwe jaar mede bepalen. Met name aan het monetaire front heb ben zich belangrijke wijzigingen vol trokken. Tegen het jaareinde was voor liefst ca. 9 miljard bankpapier in omloop. De circulatie daarvan ;teegmet ruin een half miljard in één week. Het is duidelijk dat de geweldige uit zetting van de geldsomloop de waarde ^ar onze gulden geen goed doet. In 1968 is de koopkracht van ons be taalmiddel weer met meer dan 3 gedaald. Terloops kan worden opge merkt dat in de loop van de laatste zes jaar de geldswaarde met meer dan 20 is gezakt. Het gaat steeds sneller bergafwaarts. De consumenten voelen dit aan en zetten hun geld in voort durend hoger tempo om in goederen. Dit veroorzaakte muntverzwakking en overbesteding. Beiderlei verschijnselen betekenen een zwaktebod op onze mo netaire situatie. Hogere rente De gevolgen zijn al zichtbaar in enige maatregelen van de Nederlandse Bank. Zo is het disconto verhoogd, waardoor alle rentetarieven omhoog gaan. Daar naast zullen er in het nieuwe jaar forse kredietbeperkingen worden toegepast, waardoor zowel het bedrijfsleven als particulieren zullen worden getroffen. Niet alleen in ons land zullen er tegen de inflatie gerichte maatreg 'm worden getroffen, in de gehele wereld treft men daartoe :orb-Tëidingeii. In het Ver enigd Koninkrijk is men er al lang mee bezig. Daar remt men de loonontwikke ling af, tracht men de overheidsuitga ven te beperken en probeert men de inkomsten uit export te vergroten, uiteraard ten koste van het binnenlands verbruik. In Frankrijk is men eveneens bezig met een druk op de invoer te leggen en de uitvoer te vergroten. Het slagen van dit programma hangt af van het in casseringsvermogen van de werknemers, die hiervoor een stukje wêlvaart zullen moeten offeren. De Fransen zullen dit merken in een hoger prijspeil en een geringere werkgelegenheid. Tegenstelling Ook in de V.S. maakt men zich op de- flatoire krachten hun werk te latérl doen. Daar zullen reeds afgekondigde belastingmaatregelen in 1969 gaan wer ken. Of de regering Nixon er in zal sla gen de overheidsuitgaven te beperken, valt te betwijfelen. Wellicht vindt men een tegenwicht in stijgende export en in een afremmen van de invoer. Alleen in west-Duitsland zijn tegenge stelde krachten aan het werk. Daar wil men de export in tóóm houden door een exportbelasting. Of dezé actie slaagt staat nog te bezien. De stootkracht van de Westduitse industrie is zo groot dat de duurdere Duitse produkten wel eens nadelig kunnen zijn voor de inflatie in Europa. De extra Duitse invoer zal veel moeten goedmaken. Mocht echter de beoogde exportmatiging van west- Duitsland werkelijk een succes worden, dan moet dit ook op de conjunctuur al daar een depressieve uitwerking heb ben. Bijsturen Wat betekent nu deze complexe situatie voor onze economie in de naatste toe komst? Zekerheid daaromtrent is nooit te verkrijgen omdat men wel allerlei prognoses kan opstellen maar nooit pre cies de reactie van het publiek kan meten. Niettemin wordt altijd wel een deel van de beoogde correcties bereikt, terwijl er ook nog kan worden bijge stuurd. Het ziet er nog niet naar uit dat met de invoering van de b.t.w. het publiek in da eerste maanden van 1969 een wat gereserveerder koophouding zal aanne men. De onder grote druk van de vak beweging tot stand gebracht loonsver hogingen zullen opnieuw koopkracht injecties veroorzaken, die dan door de duurte zouden moeten worden genivel leerd. Belangrijk is voorts of de spaardrang zich involdoende mate zal herstellen na de koopgolf als gevolg van de b.t.w. Mocht de spaarlust groot blijken, dan zal dit de afzet beïnvloeden en de con junctuur afremmen. Export Het bedrijfsleven heeft daarbij de op dracht om zijn afzetactiviteit vooral op het buitenland te richten. Daarbij heb ben wij vooral goede kansen bij onze oosterburen, die immers meer invoer wensen en hun eigen export extra be last zien. De economische banden tus sen de bondsrepubliek en Nederland zullen daarmee nog streker worden dan ze al zijn. In het overige deel van de E.E.G. zal de concurrentie nog hefti ger worden dan op de Westduitse markt waarop ook de Fransen, de Engelsen, Amerikanen en Italianen hun hoop ge vestigd hebben. De steeds feller wordende mededinging op de wereldmarkt, gepaard gaande met alerlei invoerbeperkingen zoals in het Britse rijk en de V.S. zullen de onder nemers dwingen tot hoogst efficiency in hun bedrijven. Dat dwingt hun tot diepte-investeringen op een schaarse en dure kapitaalmarkt. Wanneer vele bedrijven met dit eco nomisch wereldbeeld voor ogen toch goede winstkanten blijven zien zal 196° de gunstige conjunctuur brengen, die velen ervan verwachten. Blijkt echter dat men de winstcapaciteit van een aan tal bedrijfstakken teveel aangetast dan zullen wij opnieuw terugvallen in een recessie. Om de winstcapaciteit in de onderne mingsgewijze produktie te behouden zal er weer veel moeten worden samenge werkt en zal de fusiekoorts blijven aan houden. Overal waar de arbeidsintensi teit een grote rol speelt zal een maxi mum aan doelmatige organisatie moeten worden nagestreefd met alle sociale spanningen daaraan verbonden. Wij zijn 1969 niet ingegaan met de zekerheid van een soepel draaiend eco nomisch bestel. De beurt is een afspie geling van de twijfel, waaraan tallozen zijn onderwerpen. De onzekerheid over de houdbaarheid van het bestaande pa troon der wisselkoersen loopt daar als een zichtbare rode draad doorheen. Mochten vele herwaarderingen van mun ten elkaar gaan opvolgen, dan wordt daarmee een periode van spanningen en grote maatschappelijke onrust ingeleid. Daaraan te ontkomen is een van onze opdrachten voor het begonnen jaar. Wij kunnen die opdracht volbrengen indien wij allen -onze werkkracht- vol op geven, ruim- zijn in onze visie en be perkt in onze materiële eisen. Bij de bestaande verhoudingen in de Neder landse samenleving is een rustige ver dere ontplooiing van ons economisch le ven zeker een haalbare kaart. mef. Th. ven Dongen kassier kantoor Breda Sparen is aantrekkelijk, vooral bij on2e bank, de NMB. Hoge rentepercentages en meer spaarmogelijkheden, waaronder nu ook 6% spaarbrieven. Voor particulieren, stichtingen en verenigingen. De NMB heeft voor iedereen een aangepaste spaarvorm, hoge rente en echte persoon lijke service. En ook dit laatste is iets waar we beslist niet zuinig mee zijn. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: van Wi Zaterdagavond II januari wordt ervoor de derde maal een disco-avond georga niseerd. Op deze avonden heerste steeds een ongedwongen sfeer, waarom men gemeend heeft deze disco-avonden te blijven houden. Aanvang 20.00 uur in het Verenigings gebouw aan de Steenhoffstraat. Vier jaar geleden, op 1 januari 1965, werd de algemene bijstandswet van kracht. Iedere burger, die niet in de noodzakelijke kosten van zijn bestaan kan voorzien, heeft volgens artikel 1 van deze wet recht op bijstand van de overheid. Vier jaren praktijk hebben geleerd, dat de overgang van armen wet (waar bijstand nog een gunst was) naar bijstandswet niet zo soepel ver loopt als sommige optimisten hadden gedacht. Emoties krijgen vaak de vrije teugel Bij sociale zaken melden zich mensen, die in financiële nood verkeren. Maar achter deze financiële problemen gaan dikwijls andere, meer persoonlijke pro blemen schuil. Aan deze nood wordt doorgaans weinig aandacht geschonken. Volgens het publiek hebben sommige ambtenaren van sociale zaken meer oog voor de manier waarop de cliënten hun formulier hebben ingevuld dan voor de persoonlijke problematiek van degenen zich tot hen wenden. Het gaat er slechts om of de cliënt recht op een uiktering heeft en zo ja, hoe hoog die moet zijn. Het gebeurt maar zelden dat een ambtenaar zich interesseert voor de dieper liggende problemen en op grond daarvan zijn cliënt bijvoorbeeld naar een instelling voor maatschappe lijk werk verwijst. Zo krijgen de kernproblemen nauwelijks aandacht en gaat de cliënt op de duur zelf geloven, dat zijn problemen alleen maar op het materiële vlak liggen. neus, keel en borst van vastzittend: slijm Agressie In menig gebouw van een dienst van gemeentelijke sociale zaken spelen zich soms dramatische scènes af, wanneer een cliënt zijn opgekropte emoties plot seling de vrije teugel geeft. Veel men sen, die de hulp van sociale zaken in roepen, verkeren al lange tijd in een stress-situatie. Hun toekomst is onze ker, zijn zijn vaak ernstig teleurgesteld en met deze gevoelens beladen komen zij aankloppen bij sociale zaken. Zij vragen om geld, moeten allerlei formu lieren invullen, hun benarde financiële situatie kunnen aantonen. Op deze manier gaan zij zich afhanke lijk voelen van de ambtenaren, die hun geval behartigen. Deze afhankelijkheids ervaring roept allerlei onlustgevoelens wakker en wanneer de zaak dan niet loopt zoals men zich had voorgesteld, kan de opgekropte agressie zich plotse ling een uitweg banen. Iemand, die om bijstand verzoekt, is dus meestal ook in emotionele zin kwetsbaar en daar heeft men lang niet altijd begrip voor. De agressie van zijn cliënt wekt vaak on lustgevoelens bij de ambtenaar op, die een afwerende houding gaat aannemen en daardoor de cliënt nog meer tegen zich inneemt. In zulke situaties blijkt dat de meeste ambtenaren misschien wel over een be hoorlijke wetskennis beschikken, maar emotioneel niet zijn opgewassen tegen hun taak. Er is veel levenservaring, maar ook een goede opleiding voor no dig om de spanningen rondom de hulp verlening in positieve zin te verwer ken. Interpretatie Daar komt dan nog bij, dat bij vele diensten van sociale zaken er geen over eenstemming heerst over het beleid tus sen de jongere en de oudere ambtena ren. De algemene bijstandswet biedt de mogelijkheid tot een ruime interpre tatie, maar oudere ambtenaren denken soms niet zo ruim. Zij zijn opgegroeid in de sfeer van de armenwet en zijn vertrouwd geraakt met normen en op vattingen die hun tijd hebben gehad. Zij komen daardoor in botsing met jongere krachten die meer begrip op brengen voor de gevoelsaspecten van de bijstandverlening. De chefs van de verschillende afdelin gen behoren soms tot de oudere gene ratie. Zij toetsen de voorstellen van de bijstandsambtenaren aan de wet, maar niet zelden laten zij zich leiden door op vattingen, die door de jongere genera tie niet worden gedeeld. Zo veroorzaakt de uitvoering van de bijstandswet soms spanningen tussen de ambtenaren, en het spreekt vanzelf dat dit niet te" goede komt aan de cliënt. a Wel ligt het in de lijn der verwachtin gen, dat in de toekomst deze botsingen minder talrijk zullen worden^ want men krijgt steeds meer ervaring met het hanteren van de bijstandswet. Daaren boven bieden ook de talrijke beroeps uitspraken de ambtenaren enig houvast. In elk geval mag men stellen, dat on danks allerlei kinderziekten de bijstands wet een grote verbetering betekent. En dat talrijke mensen, die vroeger ver geefs bii de overheid om bijstand aan klopten, nu wel worden geholpen. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333 en H. J. Stroband, Henr. Blaek- weg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag geopen1 apotheel' „Soest-Zuid". Avond- en nachtdiensl t.e.m. vrijdag 17 januari apotheek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" zaterdag en zon dag de gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr. Van Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540 b.g.g. bood schap door brievenbus. Groene Kruis Zr. M. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds R. Houtsma, Amersfoort. 19.00 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagscl'ib. Gebouw Middel wijk. 10 uur ds J. Mettau. 10 uur Zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. EItheto-Driftje 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 10.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan T0 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Bed. H» Avondmaal. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan Mk 8.30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar bouw Nationaal Chr. Belangen te Baartk 10 en 5 uur ds W. Borgdorff, Baarn. Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Sm.t.. 19 uur ds Eerland, Hilversum. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan. 10 uur Leesdienst. 19.30 uur ds VÜ Oord. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGE* Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds W. Leerink. Wjjkgebouw Soest-Zuid. 19.15 uur ds W. Leerink. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-SoeiP* Burg. Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur Prof. Dr. C. W. Mönnich, Am sterdam. 10.30 uur Kinderkerk in de Lutherkapel. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wjjkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.r.l.o. school, Steenhoffstr. H. Missen op mrondag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdak 8 uur. EEr,T' bOESTDIJK, Burg. Grothestraat. terdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur. woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.0"> uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 ar, woens dag 19 uur (Gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. ZAAN.SE KLOKKEN Ga nqdrSPÜKER 0TEi.29B2 S0E5TERBERGSESTR.26

Soester Courant | 1969 | | pagina 3