S^€>aXv< RENAUtD Garage Stam w r- „kaVe „k AVe „kaVe TmE.G.Y.SETTEN LNGKL ANTON HTJÏSKES LEIDDE ZWEED GOERAN CLAESSON NAAR DE TOP Officiële mededelingen 16,6 PROCENT WEINIG KANS VOOR RUSSISCH VREDESPLAN ziekenauto 5980 Doe het zelf-centrum „KAVe" Doe het zelf-centrum S.E.C. ontvangt 's Graveland Red Stars heren en dames behaalden overwinningen op A.B.C, '60 Uw suGces is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- Voor uw progressieve Recordprestaties te verwachten op snelle ijspiste van Inzeil jT"i vSc/ioemafcer Mixed Hockey Club Soes! Vierde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. Cor van Es coach van V.V.Z. B.D.C.-atletiek start morgen met de training B.D.C. speelt inhaal wedstrijd tegen Veense Bovs S.E.C. vriendschappelijk tegen Wijk bij Duurstede 't Nut HOUT - TRIPLEX BOARD IJZERWAREN SPECIALE AANBIEDINGEN KEUKENS KASTEN ZELFBOUWMEUBELEN WANDBETIMMERINGEN VRIJDAG 3 JANUARI I9ö9 'i «r Het eerste elftal van S.E.C. staat zon dag >r een belangrijke wedstrijd. Het krijgt 's Graveland op bezoek, dat we ken lang de ranglijst heeft aangevoerd maar thans is gepasseerd door De Ze bra's, dat overigens een wedstrijd meer heeft gespeeld. S.E.C. staat één punt achter op de tegenstander van zondag, maar heeft bovendien ook een wedstrijd meer gespeeld. N ettemin zijn er voor een compleet S.E.C. wel winstkansen. In de eerste wedstrijd toonde S.E.C. zich c veel streker dan zijn tegenstander, al moest toen met een 1-1 gelijk spel genoegen worden genomen. Overigens is het voor S.E.C. wel zaak om te winnen, want aar. de kop van de ranglijst heb ben zich inmiddels al zes clubs genes teld. Zoals de zaken er nu voor staan belooft het een zeer spannende tweede competitiehelft te worden met op dit De Zebra's 12-17 Muiderberg 12-12 's Graveland 11-16 L.V.V. 11- 9 K.V.V.A. 12-16 Laren 12- 8 S.E.C. 12-15 N.S.C. 11- 7 A.P.W.C. 12-14 B.F.C. 11- 6 Nijenrodes 12-14 De Vesting 12- 6 HORLOGES JUWELIER HORLOGER T\ SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Afgelopen week hebben de heren van de basketbalvereniging The Red Stars de dinsdagavond benut voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd te gen het Amersfoortse A.B.C. '60. dit op uitnodiging van A.B.C. Waren vorig jaar de heren uit Amersfoort nog te sterk, wat degradatie voor de Soestena- ren tot gevolg had. door het vertrek van enkele spelers van het Amersfoortse team en door de toegenomen kracht van de Red Stax-s heren konden de Soestenaren een 82-36 overwinning be halen. De wedstrijd ging in hoog tempo van start, toch duurde, het tot de zevende minuu voordat Red Stars een 8-6 voor sprong kon nemen. Vooral de lengte van de Soester ploeg werd goed uitge buit en praktisch alle rebounds kwamen dan ook in Soester handen. Playing- coach, de heer R. Blok. nam in de ne gende minuut een time-out en besloot het team op de „break" te laten spelen. Dit bleek achteraf een juiste beslissing want Red Stars liep in enkele minuten uit tot 21-6, zodat in de eerste helft de overwinning al veilig stond. De rust stand werd 43-20. Tn de tweede helft lieten de Soester heren de teugels een beetje vieren, wat tot gevolg had. dat het spelpeil een eind zakte en A.B.C. in kon lopen tot 15 punten. Toen drukte Red Stars defini tief door en werd de eindstand bepaald op 82-36. Ook het damesteam speelde op deze avond tegen A.B.C., maar ook hier was het krachtsverschil groot. De dames van A.B.C. presteerden het zelfs om in de eerste helft geen enkele punt te scoren, waar Red Stars wel vijftien punten te genover plaatste, zodat de ruststand was 15-0 voor Red Stars. Ook de twee de helft gaf weinig rede tot bezorgd heid voor de Red Starsdames en deze helft bood de Red Stars coach om enke le experimenten te proberen. Dat de Red Stars dames bijzonder leergierig zijn bleek wel omdat zij zelfs in de tweede helft nog negentien punten bij een wisten te vergaren. Gelukkig voor. A.B.C. hadden zij de eer nog weten te redden in de tweede helft met een sco re van zeven punten, zodat deze voor beide teams goede trainingseelegenheid door Red Stars met duidelijke cijfers werd gewonnen, 34-7. RED STARS TEAMS SPELEN VRIENDSCHAPPELIJK Aanstaande zondagmiddag zal het weer o-n drukke bedoening zijn in de R.K. M.A.V.O. te Soest, wanneer alle teams van Red Stars vriendschappelijke wed strijden spelen. Als opponenten zijn +®ams uitgenodigd van de verenigingen Break Out uit Baarn. Midland uit utrecht en A.B.C. '60 uit Amersfoort en Cangcroes uit Utrecht. Om half een spelen de b-aspiranten van Red Stars tegen het b-aspirantenteam van Break Out. Hierna, om half twee. komt ook voor het eerst het meisjes b-team van Red Stars in het veld tegen Break Out meis jes B. Om half drie vindt de grote strijd plaats tossen de jongens junioren van Red Stars en het juniorenteam van het Utrechtse Midland, dat momenteel de ranglijst aanvoerd in de junioren A-af deling. Om half vier spelen de aspiranten a van Red Stars tegen de a-aspiranten Break Out. Een boeiend duel tussen twee sterke teams. Na de aspiranten, om half vijf. de A- teams meisjes van Red Stars en Mid land. Ook deze twee teams spelen bij zonder goed basketbal. Tot slot komen om half zes de heren- toams van Red Stars en A.B.C. tegen elkaar in het veld. welke wedstrijd ge'dt als een revanche-ontmoeting voor A.E.C. Om half zeven spelen de dames van Rod Stars tegen het eerste damesteam van dp Utrechtse basketbalverenigmg Cangeroes. O rijschool VAN LENNKPLAAN 47 fELEFOON 692) moment de beste papieren voor 's-Gra- veland. Het s nog niet bekend, of S.E.C. zon dag kan beschikken over Woudenberg, die enkele weken ziek is geweest. De opstelling is overigens pas gisteravond laat bekend geworden. Wanneer S.E.C. tot dezelfde spel kwaliteiten komt als afgelopen zondag tegen De Zebra's, kun nen beide punten zeker thuis gehouden worden. De stand in de vierde klasse is momenteel HOLLAND 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal speelt zondag opnieuw een competitiewedstrijd en wel in Utrecht tegen het hoog geklasseerde Holland 2. Ook van dit elftal is de op stelling nog niet bekend. Na het 'er verdienstleijke gelijke spel tegen lijst- aan-oerder 't Gooi 2, afgelopen zondag, moeten er tegen Holland winstmogelijk heden zijn, al zal het vermoedelijk wel weer op een gelijk spel uitdraaien. Het vierde elftal speelt zondag om twaalf uur een inhaalwedstrijd tegen K.V.V.A. 2 uit Amersfoort. Het vierde, dat pas zes wedstrijden heeft gespeeld en daarin vier punten bijeen voetbalde, kan best een paar punten gebruiken, al zal het niet makkelijk zijn. ten koste van K.V.V.A. daaraan te komen. De op stelling van het vierde luidt voor zon dag: doel Van de Vaart: achter v. d. Linden. Verweij en Van Alderen; mid den Van 't Klooster en Roest: voor v. d. Broek. Wildenburg, Schalkwijk, Mijdam °n Zeil. Met ingang van komende maandag avond wordt de training voor de ad- spiranten weer hervat. De jeugd dient zich voor afschrijvingen in het vervolg te wenden tot de heer Kreté, Rubens- 1. an 29. Met ingang van komende maandag avond wordt de training voor de adspi- ranten weer hervat. De jeugd dient zich voor afschrijvingen in het vervolg te wenden tot de heer Kreté, Rubens laan 29. SPARTA N 3-V.V.Z. 2 Het tweed elftal van V.V.Z. komt mor genmiddag voor het eerst sinds enkele weken in competitieverband weer bin nen de lijnen. Tegenstander is het ster ke Sparta 3. dat in Nijkerk moet wor den bestreden. Voor de Soestenaren on getwijfeld een moeilijke opgave, mede gezien de resultaten in de eerste com- petitiehelft: zes punten uit acht wed strijden. Veel meer dan een gelijk spel zal V.V.Z. aan deze wedstrijd vermoe delijk niet overhouden. Deze inhaalwed strijd begint om kwart voor drie. Om twee uur vertrekken spelers en suppor ts van het V.V.Z.-terrein aan de Fer- dinand Huycklaan. De opstelling luidt: doel P. den Breejen; achter G. v. d. Munt, D. v. d. Boven- kamp, J. Brouwer en C. van Hamers- veld; midden P. Altena en H. Brons; voor J. Putters. B. Fugers, J. van Doorn en J. Akkerman. Het derde elftal speelt morgenmiddag een thuiswedstrijd tegen Zuidvogels 4 uil Huizen. Deze inhaalwedstrijd begint ook om kwart voor drie. Voor het derde i zijn er gunstiger perspectieven. De ne pen runten, die in de eerste acht wed strijden werden behaald, mogen wel een overwinning voor de thuisclub doen ver wachten. De opstelling van het derde luidt: doel C. Pouw: achter A. Hilhorst, J. v. d. Bovenkamp. M. van Ginkel en A. Rui- zendaal; midden B. Rademaker en A. van Neerbos: voor D. van Arkel, F. van Hornsveld, A. H. van AVijk en J. A. Kampen. Volgende week zal er voor het eerst weer een volledig programma worden afgewerkt. Het eerste elftal gaat dan bij Hees op bezoek, terwijl het tweede en rierde thuis spelc resp. tegen C.J.V.V. 4 en N.S.C. 4. Het vijfde gaat volgende week bij AVoudenberg 4 op be zoek. Het derde en zesde zijn nog vrij. ïn het derde jaar dat onze landgenoot Anton Huiskcs de Zweedse schaatsploeg onder zyn hoede heeft, schijnt hij eenzelfde succesvolle rijder naar voren te kun nen schuiven als destijds onze Kees Verkerk en Ard Schenk. Maar de Noren zullen niet alleen met Europese kampioen 1968 Fred Anton Maier op de super snelle baan van het Beierse Inzeil op 25 en 26 januari hoge ogen gooien, ook de jonge rijder Dag Fornaess is sterk opgekomen. Onze landgenoten hebben liet in de tot nu toe verreden wedstrijden moeten afteggen tegen de Noorse en Zweedse cracks. Maar vooral Kees Verkerk en Jan Bols hebben al bewezen in een grote wedstrijd te kunnen vechten. De hele schaatswereld ziet met spanning uit naar de wedstrijden in Inzeil. Op die baan zijn in de afgelopen jaren zeer veel grootse prestaties geleverd, vooral ook door Kees Verkerk en Ard Schenk, die hier in hun glorieperiode menig re cord verbrijzelden en waar de wereld recordhouder op de 500 meter, de West- duitspr Erhard Keiler zijn fameuze re cordtijd van 39,2 sec. reed. Zijn land genoot Zimmermann traint hier dage- PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Programma zaterdag 11 januari. 14.30 uur: Jongens A-Phoenix B. 14.30 uur: Jongens B-Phoenix C. 14.30 uur: Jongens" C-Phoenjx H. Opstelling elftallen. Jongens A. W. Radstock. H. Stroink, K. Wijnmalen, B. v. Asselt, W. Spaink. H. Cleveringa. P. Huynink. H. Lendering, P. Schlecht, C. v. Asselt, A. H. Bang- ma. Jongens B. H. K. v. Hengel, E. Rijk, M. Krusemeier. M. v. d. Molen, G. Ree kers. R. Nijhuis, R. Klarenberg, N. Noor derhaven, D. Repko, R. Mariens, C. Bevnen. Jongens C. B. v. Ee, H. Spoorenberg, V. Jacobs, Rb. de Vries, Rn. de Vries, H. W. Vriens. P. Bolhuis, P. v. d. Hoek. H. Gielen. R. Smits, H. Koppe. Na de vierde klaverjaswedstrijd van V.V.Z., welke dinsdagavond in het club gebouw werd gehouden, waaraan 44 da mes en heren deelnamen, heeft tot re sultaat gehad, dat de beide koplopers H. P. E. Koppen en L. van Hornsveld. zich wederom plaatsten voor een eerste en tweede prijs. De tien hoofdprijzen werden gewonnen door: 1. H. P. E. Koppen, 5285 p. 2. L. van Hornsveld, 5022 p. 3. R. ten Hove, 4903 p. 4. N. H. v. d. Wakker, 4898 p. 5. Mevrouw Brunt, 4789 p. 6. K. Boek- lagen. 4767 p. 7. C. van Hamersveld, 4713 p. 8. J. v. d. Vlekkert, 4700 p. 9. J. Putters. 4647 p. 10. J. de Rooij, 4633 punten. De heer Ten Hove maakte bekend, dat de vijfde wedstrijd zal plaats vinden op dinsdagavond 4 februari. Na de laatste jaren coach te zijn ge weest van o.m. Gooiland, Go Ahead en H.V.C., heeft de heer C. van Es, alhier, zich belangeloos ter beschikking gesteld als coach van de zaterdagmiddag-voet balvereniging V.V.Z. De heer Van Es is vroeger actie, speler geweest van 't Gooi in Hilversum. lijks. Geen wonder, want hij heeft zijn dagelijkse werk aan de zorg van de baan. En ook in het maken van een snelle ijspiste blijkt de sterke Duitse schaatser goed. Na de teleurstellende resultaten van het vorige seizoen, toen Kees Verkerk en Ard Schenk de kampioenswedstrijden niet zo sterk konden beheersen als in voorgaande jaren, heeft coach Leen Pfrommer de training van de toprijders stevig aangepakt. Het kan een voordeel zijn, dat de Nederlanders in Inzeil niet als favorieten starten, wel als sterke rijders waar terdege rekening mee moet worden gehouden. In vorm Van de Nederlanders schijnt vooral Ard Schenk in een uitstekende vorm te ver keren. Daarom was het jammer, dat hij zich niet liet zien bij de nieuwjaarswed- strijcJen. een traditioneel evenement in het Bislet-stadion te Oslo. Tijdens de wedstrijden in december in Heerenveen bewees hij zijn vorm echter met prach tige resultaten op de 500 en 3000 meter. Op de "1500 meter werd hij toen riechts achtste door een misverstand bij de kruising met de Noor Maarte Thomas sen. waardoor de Noordhollander kost bare seconden verloor. Kees Verkerk en Jan Bols kwamen bij de wedstrijden in Oslo tot de vijfde en zesde plaats, achter Maier, Fornaess. Claesson en Thomassen. Dat zij tot de top behoren is dus wel duidelijk. Na de verrassende opkomst van Bols in het vorige seizoen blijkt hij zich in het top- gezelschap op de 50(10 en 10.000 meter een duidelijk gekwalificeerde plaats te hebben verworven, maar tot een klasse als Maier heeft hij zich (nog) niet ont wikkeld. Peter Nottet. die vorig jaar voor het eerst duidelijk naar voren kwam. nadat hij al jaren lang tot de leden van de kernploeg behoorde, stelt dit seizoen tot nu toe teleur. Maar hij is al altijd een rijder geweest, die langzaam op gang kwam, dus het is nog best mogelijk, dat hij de vorm van vorig jaar op tijd haalt. Drie troeven Een vaste plaats ln het riidersteam voor de Europese kampioenschappen mogen we wel toekennen aan Ard Schenk. Kees Verkerk en Jan Bols. Voor de an dere drie plaatsen van de Nederlandse kernploeg komen in aanmerking: Peter Nottet. Eddy Verheiien, Jorrit Jorritsma, Arie Eriks, Piet Meijer en Marien Hoek stra. Verheijen is na zijn teleurstellende op treden van enkele jaren geleden in zijn woonplaats Deventer duidelijk terugge komen. Bij rle wedstrijden in Heeren veen kwam hij in de eindstand op een goede achtste plaats door een sterke 3000 en 5000 meter. Zijn kracht ligt op de langere afstanden en de zeer eer zuchtige jongen kan zich goed naar vo ren werken als hij wil vechten. Piet Meijer en Marien Hoekstra zien we niet zo gauw in Inzeil aan de start ver schijnen. Hoekstra is teveel een pure sprinter en Meijer liet in nov. en begin december aardige tijden op de chrono meters verschijnen, maar ln Heerenveen kwam hij zelfs op zijn sterke langere afstanden niet bij de eerste tien. Ook de prestaties van Arie Eriks zijn nog niet zodanig geweest, dat hij ook maar een enigszins reële kans zou kunnen maken door goede resultaten op de 500, 1300 en 5000 meter tot de laatste zestien te komen. Vandaar dat we verwachten, dat coach Pfrommer voor Verheijen. Nottet en Jorritsma zal kiezen. Sterke Noren De Noren komen met vrijwel allemaal erkend sterke rijders naar Inzeil: titel verdediger Fred Anton Maier, Dag For naess, Magne Thomassen, Björn Tveter, Svein Erik Stiansen en waarschijnlijk Nieuwerhookpteln 1 Soestdijk -tel 02155-2850 Per Willi Guttormsen, maar ook Hen- driksen en Eriksen maken een kans. In ieder geval behoren alle Noren tot de sterken en zeer sterken en mogen Maier, Fornaess en Thomassen tot de favorie ten voor de Europese titel worden ge rekend. Vorig jaar tekende zich de opkomst van de Zweden al af met de fraaie presta ties van Oerjan Sandler en Johnny Hög- lin, vooral op de 10 km bij de olympi sche spelen, waar Sandler de Noor Maier verrassend van het goud af hield. Maar ook bij de Europese en wereld titelstrijd kwamen zij al naar voren. En nu heeft dan Goeran Claesson zich als een nieuwe Zweedse favoriet aange diend. Hij is een all-round rijder, ge tuige vooral zijn prestaties in Heeren veen: 500 meter in 41,8 sec.; 150D in 2.12,3; 3000 in 4.28.2 en 5000 meter in 7.36,0. Zijn tijd op de 10 km in Oslo was 16 min. 45.9 sec., waarmee hij zevende werd achter Verkerk. Daar reed hij de 500 meter in 41.2 sec., en de 1500 meter in 2.11,3 en de 5000 meter in 7.37,2. Techniek Op de zeer snelle baan in Inzeil, waar men op zo'n 4000 Nederlandse supporters rekent, speelt een zeer goede techniek een grote rol. Dat is op de sprint een voordeel voor Ard Schenk, maar het is te verwachten, dat ook zijn concurren ten daar binnen de 41,5 a 42 sec. blij ven. Op de 1500 meter zal men daar nauwelijks meetellen als men niet bin nen de 2 min. 10 sec. blijft en op de 5000 meter zullen de toprijders zeker binnen de 7 min. 20 sec. moeten en kunnen komen. Een crack als Maier zal de 7 minuten grens dicht naderen en op de 10 km zal men niet versteld hoeven staan van tijden binnen de 16 minuten. Wat de Russen presteren is vrij onbe kend, maar juist daarom verwachten we niet veel van hen, want zij schermen graag met goede prestaties en als die niet worden geleverd in het voorseizoen, hoort men ze uiteraard niet. Verder verwachten we, dat van de Duitsers Gerhard Zimmermann zich wel bij de beste 16 zal plaatsen, maar verder lijkt het ons een aangelegenheid tussen de Noorse, Zweedse en mogelijk de Neder landse cracks. Morgen, zaterdag 11 januari, wordt de eerste training van de onlangs opge richte atletiek-afdeling van B.D.C. ge houden. De training, die onder leiding staat van trainer de heer L. Groot, wordt gehou den op het B.D.C.-complex aan de Bos straat. Met een twintig tal enthousiaste lingen wordt er morgen om 10 uur ge start met conditie-training, waardoor de trainer gelegenheid zal hebben een in zicht te krijgen in de mogelijkheden die de verschillende atleten in zich hebben. Vooral in de aanloop-periode zullen de technische nummers de hoofdschotel vormen, een gedwongen richting door het nog ontbreken van benodigde mini mum accommodatie. Dat de atletiek in Soest door verschil lende instanties niet onwelwillend is ontvanger blijkt ondermeer uit het feit dat de Stichting Lichamelijke Opvoe ding en Sport alle mogelijke medewer king heeft toegezegd. Voor deze training, die een informatief karakter zal dragen, bestaat de moge lijkheid om zich als lid op te geven. De contributie voor 1969 is vastgesteld op ƒ12,Lid van de atletiek-afdeling kunnen zowel jongens als meisjes vanaf 10 jaar worden. Voorlopig zijn de trainingstijden na a.s. zaterdag vastgesteld op: dinsdags van 18.30-21.00 uur en zaterdags van 9.30- 12.00 uur. B.D.C. speelt zondag de al enkele malen eerder vastgestelde inhaalwedstrijd te gen Veense Boys. De Soestenaren heb ben hun kansen op een eventuelé eerste plaats vrijwel verspeeld, al zit de helft var. de competitie er nog niet op en be draagt de achterstand op leider Hoog land maar zes punten; Veense Boys is één van de drie clubs, die nog onder B.D.C. staan, zij het met maar twee punten achterstand en een wedstrijd minder gespeeld. Momenteel zijn de zorgen om weg te komen van de laat ste plaatsen het grootst. Ten koste van Veense Boys zal dat zondag toch zeker moeten lukken. De wedstrijd aan de Bos straat begint om half drie. Het elftal zal worden samengesteld uit de volgen de spelers: A. Smink. J. van Thienen. F. Koolloos, F. Stalenhoef, J. van Ful- nen. J. Brouwer. W. Hilhorst, J. Pauw, D. Dorrestein. P. Dorrestein. .T. Dorre- stein. A. Roest. B. Roest en J. Beijer. De stand in de eerste klasse, afdeling Utrecht luidt momenteel: Hoogland E.M.M. Minerva Kampong Midlandia Scherpenzeel 10-14 10-13 8-12 9-11 9-10 9- 9 Soesterberg B.D.C. Veense Boys A'frtse Boys Roda 9- O 9- 8 Het achtste elftal speelt zondag een competitiewedstrijd tegen K.V.V.A. 7. De wedstrijd wordt in Amersfoort gespeeld, begint om twaalf uur en kan zeker wel een winstpunt opleveren voor B.D.C., dat r-omenteel zes punten uit zes wed strijden heeft. Hrt tiende elftal, dat van de zeven ge- speelde wedstrijden er maar één ver loor, ontvangt zondagmiddag om twaalf uur Amersfoortse Boys 6. Gezien de plaats op de ranglijst mag een overwin ning voor de thuisclub wel worden ver wacht. Het vijfde elftal tenslotte speelt zondag om twaalf uur een oefenwedstrijd in Laren legen L.V.V. 5. PARKEREN EIKENLAAN Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens: maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van bor den 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren aan de rechterzijde van het gedeelte van de Eikenlaan, gelegen tus sen de Birkstraat en de Soesterbergse- straat. komende van de Birkstraat te verbieden. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobiel club. de Koninklijke Nederlandse Mo- torriidersvereniging en aan Gedeputeer de Staten van deze nrovincie. Soest, 10 januari 1969. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het beriaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet. Ier algemene kennis, dat ter ge meente-secretaris van Soest ter inzage zijn gelegd verzoeken met bijlagen van de heer J. Valk, Prof. Lorentzlaan 85 te Soesterberg. om een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning voor een bedrijfsruimte tot opslag van consumptie-ijs en stalling van bedrijfs auto's met een dieselolietank (3000 1.) en een porno, in het perceel Prof. Lo rentzlaan 85, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E. nr. 3049. b. Procar Chemie N.V.. Grote Meim- weg 2 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houder, van een chemische fa briek. op het perceel Grote Melmweg 2, kadastraal hekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 2750. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag. 28 ianuari a.s.. des voormiddags, resp. te 10.00 en 10.30 uur. in het gemeentehuis een open bare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 10 januari 1969. Het leven is per 1 januari opeens een stuk duurder geworden. Niet alleen komt de B.T.W. alle rekeningen verhogen, maar tal van instanties hebben tegelijk hun tarieven herzien. De grootste prijs verhoging werd gemeld uit de verze keringssector. Zo zijn alle vrijwillige ziekteverzekeringen met gemiddeld 16.6 duurde- geworden. De premies kwamer, up gemiddeld ƒ35,33 per mnd., de hoogste zelfs op 41,50 per maand. Dat zijn fikse bedragen. Als we be denken wat de gemiddelde verzekerde na bepaalde ziektegevallen terugkrijgt van zijn verzekering, vinden wij der gelijke prijsverhogingen wel wat ruim gecalculeerd. Het zaterdagelftal van S.E.C. wil zich na enkele weken gedwongen competi- tierust weer wat gaan intrappen alvo rens volgende week zaterdag de com petitie wordt voorgezet. Tegenstander is morgen Wijk bij Duurstede, dat een klasse hoger speelt en dus eet. pittige tegenstander voor S.E.C. kan zijn. Het elftal, dat daar vriendschappelijk binnen de lijnen komt, zal worden sa mengesteld uit de volgende spelers: Kra mer. Beijer. Dc Vries. Koelewijn, Schui ling. Hoefman. Van 't Klooster. Stalen hoef. Rouwendaal. Sengers en Ver woerd. De wedstrijd begint om drie uur. Ook het tweede en derde elftal spelen morgenmiddag een vriendschappelijke wedstrijd. Beide elftallen gaan naar de vereniging Rood Wit in Putten. Het tweede elftal zal worden samengesteld uit de spelers: Maijer (weer hersteld), v. (1. Schagt, Staal. Marsman, De Beer. Baptist, Dorrestein. Nijhuis, Luytelaar en Hop. Het derde elftal zal worden geformeerd uit de volgende spelers: Piepenbroek, Van Delden, Van Drie. Vink. Verweij, Cairo. Rademaker. Hodde. Kerkdijk, v. d. Berg. Kok en Schenderling. In dit elftal ontbreekt doelman Bak ker. Hij heeft een ongelukje gehad en er een gebroken vinger aan overge houden. De beide wedstrijden in Putten begin ne" om half drie. Maandag 13 januari a.s., om 8.00 uur, zal. in het wijkgebouw bij de Emma- ker'c, Regentesselaan te Soest, een le zing worden gehouden door de heer J. van den Brink. De heer Brink heeft als onderwerp gekozen „Problematiek der Ontwikkelingslanden" en zal de lezing met kleurendia's worden verduidelijkt. Israël ziet geen heil in een gezamen lijke actie van de zogenaamde Grote Vier om vrede te stichten in het nabije oosten. En daarmee zijn de kansen van het Russische initiatief al nagenoeg ver keken, immers scheidsrechters kunnen slechts opereren wanneer beide partijen zich bereid verklaren zich neer te leg gen bij hun beslissingen. Men kan trouwens de Israëli's niet kwa lijk nemen dat ze met wantrouwen kij ken naar het initiatief der Russen, die immers de laatste jaren zich vooral op werpen als de vriend der Arabieren. En Moskou benaderde de Britten, Amerika nen en Fransen pas nadat de sowjets uitgebreid gesproken hadden met de voorman der Arabische landen, Egyptes president Nasser. Het Russisch plan trouwens is in feite nog een voortzetting van een door pre sident De Gaulle geopperd idee. En voor Israël wordt het ook moeilijk om de Franse president te zien als een eniger mate neutrale figuur. Bij een vorige ge legenheid verbood hij aflevering van reeds betaalde Mirage-straaljagers en nu opeens heeft hij ook tot ergernis van zeer gaullistische kranten als de Figaro zonder iemand erin te kennen een eind gemaakt aan de levering van reserve-onderdelen en munitie voor het vele militaire materieel van Frans fa brikaat dat Israël al bezit. Een maatre gel die des te merkwaardiger is omdat van een overeenkomstig embargo op Franse militaire leveranties aan de Ara bische landen geen sprake is. Waarom begon Moskou dit vredesinitia tief Dat kan weinig anders zijn dan een vrees dat Rusland door de aanwe zigheid van vele technici en instructeurs van het Rode Leger bij een volgende Tsraëlisch-Arabische oorlog wel eens in de strijd verwikkeld zou kunnen raken, hoezeer ook tegen zijn wil en wens. Daardoor en dat is bet grote risico maakt een lokaal oorlogje altijd kans een grote internationale strijd te worden als de V.S. er eveneens tegen hun zin bij betrokken raken. Een dergelijk eigenbelang zowel van Russen en Amerikanen kan wel gediend zijn met een ingrijpen der Grote Vier. maar Israël vraagt zich terecht af wat het ermee opschiet. Voorzover iets Is uitgelekt over het Russische plan. staat daar wel iets in over sancties tegen Is raël als het niet braaf doet wat de Grote Vier zeggen, maar niets van overeen komstige dwang op de Arabische landen om hun deel van de regeling na te ko men. Met altijd nog de mogelijkheid dat de Arabische regeringen het feitelijk vechten overlaten aan guerrilla-organi saties, waarvoor ze zich dan niet ver antwoordelijk zullen yerklaren. In dat opzicht vormt het Russische plan bepaald geen verbetering op de huidige situatie, ook al hoeft men niet teveel bewondering te hebben voor de tegen woordige Israëlische methode om door vergeldingsaanvallen het Arabische re geringen zuur te maken de guerrilla's hun gang te laten gaan. De overval op de luchthaven van Bei roet is zeker niet volgens de regels van het internationaal recht, maar het effect is in ieder geval dat de Libanese rege ring aftreedt. En of de nieuwe regering zin heeft om ook weer op een dergelijke manier door de Israëli's afgezet te wor den lijkt geen vraag ze weet in ieder geval dat ze het kan voorkomen door de Palestijnse gevechtsgroepen geen kans te geven. Het is geen ideale ma nier, maar er wordt in ieder geval iets mee bereikt. En dat is bij het Russische plan minder duidelijk. Daarbij komt dat de V.S. en Engeland er zonder meer al niet erg voor zullen zijn omdat de kon- sekwentie zou zijn dat het Suezkanaal open gaat. Wat het de sowjet-vloot ge makkelijk zou maken ook in de Indisch' Oceaan en de Afrikaanse wateren 1 gaan opereren, iets waarvoor men Londen en Washington niet veel vor EEN ZELFBEDIENING DIE UNIEK IS heeft in de SHOWROOM weer Bezoekt dus voor Uitgebreide collectie VELDWEG 4 - SOEST - TELEF. 4878 GROTE PARKEERRUIMTE

Soester Courant | 1969 | | pagina 5