Sfr&UvM'l* MIDDELZWARE SHAG DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS mededelingen Hees had veel moeite met V.V.Z. (1-1) DÖORSMRREN GARAGE BOSBOOM DE STEITERAAR Ondanks nederlagen toch winst voor V.V.H. B.D.C. handbal Verzwakt S.V.V. lijdt verlies „De Meteoren" Olympia 1Spirit 1 (heren) 3-1 Tijdelijk afgesloten wegen Controle op persoonsregister PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT „The Red Stars" klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERST ATION Automobiliste bij Zonnegloren uit de boebt Auto uit de bocht gevlogen De eerste wedstrijden in het nieuwe jaar zijn voor de volleybalvereniging V.V.H. niet onverdeeld gunstig verlopen. Hoewel het tweede dames- en het twee de herenteam beide hun wedstrijden verloren, is er in deze wedstrijden toch een groot pluspunt naar voren getre den. De inzet bij de V.V.H.-ers bleek sinds de vorige wedstrijden enorm te zijn gestegen en aangezien dit een van de voornaamste voorwaarden is voor het goed volbrengen van een wedstrijd, mo gen de komende ontmoetingen met op timisme tegemoet worden gezien. Vooral het tweede herenteam liet in de wedstrijd tegen de Montagnards een voortreffelijke indruk achter. Dat de heren desondanks met 3-0 verloren, lag geheel in de lijn der verwachting, aan- gpzien de Montagnards veel hoger ge klasseerd stonden. Zeer verassend was echter het enorme enthousiasme, waar mede het gemis aan kwaliteit bijna ge heel werd opgevangen. Het tweede damesteam speelde een on gelukkige wedstrijd tegen koploper Lim- vio 2. V.V.H. startte in de eerste set weer bijzonder traag en kon de gauw opgelopen achterstand niet meer weg werken 115-11). Aanvankelijk gingen de V.V.H.-dames ook in de tweede set op een laag pitje verder, maar bij een stand van 13-8 in het voordeel van Limvio schrokken de Soester dames plotseling wakker. De tegenstander kwam er in het resterende deel van de set nauwe lijks meer aan te pas: 16-14. In de derde set begon V.V.H. aan een enorm offensief, dat in korte tijd een 13-6 voorsprong opleverde, wat normaal gesproken een overwinning had moeten betekenen. Maar wat Limvio in de tweede set overkwam, gebeurde nu V.V.H. De dames sloegen plotseling geen bal meer goed, zodat Limvio tot ieders verbazing de Soester dames op de val reep nog kon passeren: 16-14, waarmede een 2-1 zege mee naar Baarn werd genomen Voor komende donderdag staan er en- keele zeer belangrijke wedstrijden op het programma: om 19.15 uur speelt het eerste damesteam, derde op de ranglijst, tegen S.S.S. 3, dat op de éerste plaats staat. En om acht uur begint de lang verwachte en met veel spanning tege moet geziene wedstrijd tussen het eerste herenteam en de ongeslagen koploper en plaatgenoot Foxboro. Hopelijk zullen de aanhangers van V.V.H. donderdag in de Amersfoortse sporthal een gunstige sfeer scheppen voo- verassende Hees prestaties. ^MBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 In de Amsterdamse R.A.Ï. wonnen de dames van het team van D.W.S. met 6-1. D.W.S. stond tot op dat moment nog met twee verliespunten achter op B.D.C. De blauwwitten, die na de promotie van vorig jaar naar de districts tweede klas se in één keer doorstootte naar de eerste plaats van deze klasse, hebben nu vier punten afstand genomen van hun naaste concurrent. Dit is een opmerkelijk succes, waaraan trainer Otto Buisman een groot aan deel heeft. De dames moeten uit drie wedstrijden nog vier punten zien te ha len. Van deze drie wedstrijden moeten er twee uitgespeeld worden. Toch ge ven we de dames een goeie kans om kampioen te worden. In de wedstrijd tegen D.W.S. toonde B.D.C. in de eers te helft een groot overwicht. Het stilstaande handbal van D.W.S. gaf de verdediging van B.D.C. alle tijd om de tegenstandster volkomen lam te leg gen. De aanval van B.D.C. had intussen niet stilgezeten. Op een moment dat D.W.S. weer volkomen stilstaand handbal ver toonde, lukte het Marga Tolboom de bal te onderscheppen en via een sprong- schot 0-1 te scoren. Dit was de opening tot de reeks van 5 doelpunten, die B.D.C. in deze eerste helft scoorde. Daarna was het Til Smeeing die via een lage schuiver 0-2 maakte en ver volgens liet Ria Tolboom haar grote klasse zien, met twee doelpunten. Anny Roest die als spelverdeelster het zevental goed in beweging hield, wist met een afstandschot B.D.C. op een voordelige 5-0 voorsprong te plaatsen voor het begin van de tweede helft. In de laatste vijfentwintig minuten werd het spel ruwer. De dames van B.D.C., die zich met hun comfortabele voorsprong zeker voelden van de over winning deden het wat kalmer aan en legden zich voornamelijk op de ver dediging toe. Slechts één doelpunt, gemaakt door Di- ny Kok, kenmerkte dit feit. Dit doel punt bleef het enigste van de Amster damse dames. Ook de herensenioren kwamen steviger op de eerste plaats te staan. Tot voor zondag stonden nog drie teams met kampioenskansen op de eerste plaats, t.w. B.H.C. 2, Celeritas en B.D.C. Zondag is Celeritas echter duidelijk te ruggewezen door B.D.C. De Soestenaren behaalden een 14-10 overwinning op de mensen uit Bunnik. Toch is dit geen gemakkelijke overwin ning voor B.D.C. geworden. De rust stand van 7-7 verklaart dit wel. Aan de zijde van B.D.C. werd dit de wedstrijd van de gemiste kansen. Zelfs Ronald Surstedt, die zich op de cirkel steeds weer goed losmaakte ge lukte het niet tot scorei. te komen. De verdediging van B.D.C. speelde in de eerste vijftien minuten nogal onze ker, hetgeen twee penalties tegen tot gevolg had. Na twintig minuten was B.D.C. op een 4-1 achterstand gekomen, maar toen begonnen de heren warm te lopen en ook nu moesten er penalties aan te pas komen om de stand iets op te halen. Het lukte zelfs een voorsprong te ne men van 7-6, maar bij de rust was de stand weer in evenwicht: 7-7. Tot ver in de tweede helft bleef de stand onveranderd, maar toen kon B.D.C. eindelijk twee doelpunten voor sprong nemen, welke zij niet afstond. Door twee penalties, gescoord door Koos van den Deijssel kon B.D.C. toen over gaan tot het bevriezen van het spel. Nu dus B.D.C. alleen nog met B.H.C. 2 op kop. De uitslagen van de andere gespeelde wedstrijden is als volgt: D-adspiranten: B.D.C.-A.S.V. 8-2. D-junioren: B.D.C.-Athleta 5-2. D-Adspiranten: B.D.C. 2-Limvio 2 3-8. H-sendoren 2: Nijenrode-B.D.C. 2 10-5. Het eerste damesteam van S.V.V. dat vorige week door een prachtige over winning op Spirit zo'n goede indruk achterliet, is er deze week niet in ge slaagd, het matige S.S.S. uit Barneveld te verslaan, wat voor een deel het ge volg is van het feit, dat S.V.V. door ziekte een paar van haar sterkste speel sters moest missen. Ondanks de 3-0 nederlaag deden beide ploegen geenszins voor elkaar onder. Alleen beschikte S.S.S. duidelijk over een betere eenheid in haar ploeg. De af wezigheid van één der beste speelsters van S.V.V. was het duidelijkst te mer ken in de aanval van de Soester dames, waar dit keer bijzonder weinig stoot kracht van uitging. Hoewel de verdediging, zoals altijd het sterkste deel van de ploeg, haar uiter ste best deed om het evenwicht te her stellen, kon zij toch niet verhinderen, dat S.S.S. in drie sets gedecideerd over de S.V.V.-dames heenliep: 15-9, 15-11 en 15-12. Beter verging het het tweede heren team, dat uitkomend in de tweede klas se, een fraaie 3-0 overwinning behaal de op het sterke S.S.S. 3. De S.V.V.-he- ren beginnen steeds beter in vorm te komen en beschikken bovendien over en kele veelbelovende jonge spelers, die t.z.f. een welkome aanvulling zullen vormen voor het eerste team. Donder dag speelde het tweide zestal een leuke wedstrijd, waarin vooral Kees Kok en Niek Egberts voor het nodige vuurwerk zorgden. Even dreigde de wedstrijd voor één van de S.S.S.-ers nog een onaange naam tintje te krijgen, toen één van de S.V.V.-ers na een verrassende set-up de bal zo enorm hard in het gezicht van de onoplettende S.S.S.-speler smashte, dat deze als een blok tegen de grond ging. Gelukkig kon de speler echter tijdig weer worden opgelapt en de wedstrijd verder uitspelen. Door deze overwinning steeg het tweede herenteam weer een flink eind op de ranglijst Kat vierde damesteam verloor tenslotte nogal teleurstellend van Devu 2 uit de Lage Vuursche en zal daardoor haar promotiekansen nog wat op de lange baan moeten schuiven. Hoewel dit zes tal een groot enthousiasme in de wed strijden aan de dag legt, wreekt zich het gemis aan techniek en routine vrij wel in elke wedstrijd. Komende donderdag spelen de S.V.V.- heren tegen S.S.S. 2, de dames van S.V.V. 4 tegen Wilhelmina 4 en de jon gens van de Soester club tegen Vios uit Amersfoort. De wedstrijden worden alle in de Amersfoortse sporthal gespeeld. Zaterdag j.1. namen de adspiranten en pupillen van De Meteoren deel aan een micro korfbalmiddag te Barneveld. Hoewel er goed werd gespeeld door de adspiranten was het succes niet groot, maar de pupillen werden deze mid dag kampioen, hetgeen een prachtig succes mag worden genoemd. Donderdag j.1. werd in gebouw „Mid- delwijk" de vijfde avond in de klaver- jascompetitie gehouden. De uitslag was: 1. F. Visser, 4907 pun ten. 2. Zeypveld, 4796 p. 3. Mevr. Saar- loos, 4796 p. De totaalstand is thans: Bosman, 22845 p. Zeypveld, 22420 p. 3. Hornsveld, 22070 P- Op donderdag 20 februari wordt de 6e avond gehouden. De heren van Olympia zijn zich lang zaam aan het herstellen van de eerste slechte competitiewedstrijden. Het zeer bescheiden puntentotaal werd afgelopen week wat hoger door een overtuigende en verdiende overwinning op Spirit. De door garage Van Kooij gesponsorde ploeg speelde een geraffineerde wed strijd, waarin vooral Brandsma een groot aandeel had. De eerste set leverde al meteen een vrij royale zege (15-9) voor de, Soester heren op. Hoewel de tweede set met gering verschil (13-15) verloren ging, werden de derde en vier de set op vrij overtuigende wijze weer gewonnen: 15-11 en 15-8. De door coach Batavier gevolgde tactiek leverde zo doende voldoende moed voor de toe komst op. Vooral de aanval van Olym pia was sinds weken weer eens nor maal op dreef en wist op een gegeven ogenblik de tegenstander zodanig te de primeren, dat één van haar aanvallers mismoedig het veld verliet. Komende donderdag krijgt Olympia 1 het eerste team van Vios tegenover zich. De dames van Olympia, die kennelijk gedurende de winterrust ook nog de training -nigszins verwaarloosd hadden, wonnen verleden week van het in het midden van de ranglijst staande Horba, weliswaar verdiend, maar niet erg over tuigend: 3-2. In een matige wedstrijd, waarin Maria Antons goed debuteerde en vooral in tactisch opzicht opviel, le verden twee vrij tamme sets een pun tenverdeling op en de derde set zelfs een zware nederlaag: 6-15. In de vier de set herstelde Olympia met in de aan val Joke Paans en Truus Tourné zich bekwaam (15-8), waarna de vijfde set de beslissing moest brengen. Eerst viel Lenie de Bruin met een knieblessure uit, maar ondanks deze verzwakking trok een duidelijk beter spelend Olym pia tenslotte toch aan het langste eind, al verweerde Horba zich tot het laatste punt op fanatieke wijze. Het werd dan ook maar 16-14 voor Olympia, dat daar mede wel de tweede plaats op de rang lijst behield. De jeugd moest verleden week met twee nederlagen genoegen nemen. Olym pia c verloor met 2-0 van Vios g, terwijl S.V.H. a met 2-1 baas bleef ove; Olym pia b. Afgelopen zaterdag organiseerde de wan delafdeling van Olympia de derde inter- serietocht. Ondanks de stromende re gen liepen nog 125 wandelaars mee. Na de vierde tocht organiseert Olympia de openingsmars van de Nederlandse Chris telijke Wandelbond in maart a.s. Een gymnastiekploeg van Olympia zal op 25 januari deelnemen aan de Kring wedstrijden van het Kon. Nederlands Christelijke Gymnastiekverbónd. O Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat met ingang van dins dag 21 januari 1969, in verband met rio leringswerkzaamheden naar gelang deze werkzaamheden zulks vorderen, de na volgende straten voor alle verkeer zul len zijn gesloten 1. Plasweg, 2. Larix- laan, 3. Esdoornlaan, 4. Heideweg, 5. Foe- kenlaan, 6. Gentiaanlaan. Deze wegen zullen zijn gesloten zolang het nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. Soest, 21 januari 1969. Burgemeester en wethouders van Soest makend bekend, dat in de loop van deze week in een deel van de gemeente huis aan huis kaarten zullen worden bezorgd ten behoeve van een controle op het persoonsregister. Deze controle is gecombineerd met een controle op de hondenbelasting. De inwoners, die deze kaarten ontvan gen, worden verzocht, deze zo spoedig mogelijk ingevuld terug te zenden in de bugevoegde, reeds gefrankeerde enve loppe. Soest, 20 januari 1969. Nadat in de eerste helft V.V.Z. de leiding had genomen, kwam het doel van V.V.Z. onder zware druk te staan. Met aanvoerder Van Kooy aan het hoofd heeft men het Hees-geweld lange tyd weten te bedwingen, waarbü vooral de slechte con ditie van het veld een „zware" tegenstander was. De tweede wedstrijd tussen de beide Soester rivalen Hees en V.V.Z. is zater dag onbeslist geëindigd. In de voorhoe de van de thuisclub ontbrak het echter op de beslissende momenten aan een goede schutter, terwijl bovendien het houtwerk tweemaal succes voor Hees in de weg stond. Hees heeft bijzonder veel moeite met V.V.Z. gehad, dat zich stevig verdedig de, vooral toen het al vrij snel in de eerste helft een voorsprong had geno men. De thuisclub ging weliswaar stormachtig van start, maar moest bij een uitval van V.V.Z. aan de noodrem trekken. De scheidsrechter zag in de wijze, waarop Floor van een eventueel scoren werd afgehouden, een strafschop, die aanvoerder Van Kooij voor V.V.Z. feilloos benutte: 0-1. Een verrassend begin. V.V.Z. bleek veel moeite met het zware veld te hebben. Hees paste zich wat beter aan en zette met lange trappen de voorhoede steeds weer aan het werk. Men slaagde er echter niet in, doelman Reb 1 te passeren. De rust ging dan ook met een hoopvolle 1-0 voorsprong voor V.V.Z. in. Ook in de tweede helft een veel aanval lend Hees, dat er maar niet in slaagde, naast zijn tegenstander te komen. Een inzet van Bosman bleef weliswaar bui ten bereik van de V.V.Z.-doelman, maar via de paal kwam de bal weer in het veld. Hees meende, dat de bal de doel lijn was gepasseerd, maar de scheids rechter had daar een andere mening over. Korte tijd later was het Ad van Veen, die met een daverend schot de lat trof, maar niet tot de gelijkmaker kwam. Eerst een kwartier voor het ein de slaagde B. van Veen er na een scrim- mage voor het V.V.Z.-doel in, de gelijk maker te scoren. Met een onhoudbaar schot in de linker bovenhoek passeerde hij 'oelrnan Rebel. Daarbij is het ge bleven. Hees kon door dit resultaat maar half profiteren van de misstap, die Candia maakte bij Baarn, terwijl V.V.Z. door ditzelfde Baarn werd ingehaald. HEES 2-Y.F.C. 2 4-2 Hees 2 zorgde zaterdag voor een zeer aangename en onverwachte verassing door het bezoekende Y.F.C. 2 uit IJssel- MIDDELZWARE SHAG N.V. J.GRUNO MIJKÉBK-HOUAMD stein met 4-2 te verslaan. Opmerkelijk, omdat de IJselsteiners de ranglijst aan voerden en thuis al met 5-0 van Hees hadden gewonnen. De bezoekers bewa ren aan Soest geen prettige herinnerin gen, want eerder dit seizoen leed Y.F.C. zijn eerste nederlaag reeds bij V.V.Z. Door dit resultaat is Hees zelfs weer mee gaan tellen in de strijd om de bo venste plaats. De eerste winst in deze wedstrijd was voor Y.F.C., dat na vijf minuten voet bal al de juiste richting had gevonden en doelman Altena passeerde: 0-1. Hees liet zich door dit snelle succes echter niet ontmoedigen. Al vrij snel daarna scoorde Bosman, voor het eerst sinds e^ige tijd weer in actie, op fraaie wijze de gelijkmaker. Tot tien minuten voor rust kwam in de stand geen wijziging meer. Kort voor de pauze was het dan op nieuw Bosman, die eindelijk voor Hees weer eens de goede richting vond en vcor een 2-1 ruststand zorgde. Y.F.C. kwam in de tweede helft nog één keer terug. Een strafschop was Altena te machtig, maar daarmede hadden de be zoekers ook hun laatste daad gesteld. Hilhorst kreeg halverwege die tweede helft de bal van S. de Boer toegescho ven en loste toen van zeer grote af stand een keihard schot, dat tot ieders verassing doel trof: 3-2. Vijf minuten voor het einde ontdeed Sakkers zich plotseling van een paar tegenstanders en passeerde toen de IJsselsteinse doelman voor de vierde maal. V.V.Z.-NEGENTAL HIELD WOUDEN BERG OP 0-0 Het vijfde team van V.V.Z., dat zater dag in de vorm van een negental in het veld kwam, heeft voor een goede pres tatie gezorgd door Woudenberg 4 thuis op 0-0 te houden. Een paar spelers wa ren wegens ziekte of militaire dienst ver- hnderd, zodat V.V.Z. onvolledig in het veld verscheen. Hoewel de Soestenaren zich daardoor hoofdzakelijk tot verdedi gen moesten beperken, slaagden zij er toch in, de beginstand tot het laatste fluitsignaal te handhaven. Zondagmiddag begon voor drie teams van de Soester basketbalvereniging The Red Stars weer de competitie '68-'69. RED STARS a-BREAK OUT 45-28 De jongens-aspiranten moesten aantre den tegen het aspirantenteam van het Baarnse Break Out. Het Red Starsteam draaide in het begin nog wel wat stroef, maar dit was ongetwijfeld te wijten aan de langdurige rustperiode die de Soester spelers gekend hebben. Met na me in de eerste helft wist Break Out goed partij te geven, maar Red Stars wilde het toch niet zover laten komen, dat de éerste helft met een nadelige stand zou worden afgesloten. Vlak voor de rust scoorde Paul Ditters voor Red Stars en gaf zodoende Red Stars na een helft spelen een verdiende 18-16 voorsprong. In de tweede helft lieten de Soester basketballers zich van de goede kant zien en goed combinerend wist Red Stars zijn krappe voorsprong te ver groten tot een 28-18 stand in de tiende minuut. Goed positie kiezen van Peter Lustenhouwer en Peter Eitjes hielpen Red Stars aan deze voorsprong, terwijl Leo Kortekaas voor de „rebound" zorg de was Jos van den Brink bij elke „break" aanwezig. Verder gesteund door Eduard Zeil, John van de Grift en Ha- jel Lustenhouwer ging Red Stars ver diend op de overwinning af, die kwam met een 45-28 stand. RED STARS M.A.-EAGLES M.A. 20-25 Gesteund door een grote supporterscha- re speelde het meisjes A-team van Red Stars tegen koploper Eagles. In de vo rige twee ontmoetingen moesten de Red Stars meisjes steeds met klein ver schil hun meerdere erkennen in de Eagles. Red Stars ging daarom fel van start, belust op revanche, en wist een voorsprong van vier punten op te bou wen. Dit duurde echter niet lang, want Eagles kwam terug en bouwde zelf aan een kleine voorsprong, die het verder niet heeft losgelaten. Red Stars kwam weliswaar aan het einde van de eerste helft heel dichtbij, de rust ging in met een 10-13 stand voor de Eagles. In de tweede helft werd het spelbeeld wat beter. Er werden goede combinaties opgezet, maar toch behielden de Eagles hun voorsprong. Het punt waarop Red Stars deze wedstrijd verloren heeft, zijn de strafworpen. Van de tien strafwor- pen werd er maar één benut. RED STARS M.B.-M1DLAND M.A. Meisjes B speelde voor het eerst in de competitie en wel tegen medekoploop- ster Midland M.A., dat evenveel punten heeft als Eagles. Natuurlijk was het duidelijk dat Mid- Geen langdurige wachttijd, daar er t smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 land zich niet zou laten verrassen, en ondanks goede tegenstand van Red Stars liepen zij geleidelijk uit naar een flinke voorsprong. De ruststand was reeds 30-4 voor Midland. Red Stars vocht echter verbeten terug in de twee de helft en een 17-18 score in de twee de helft was er het resultaat van, waar door de overwinning echter wel ging naar de sterkste ploeg, Midland, met een 48-21 score. Voor de balie: Het kleine oude heertje sleepte bijna onmerkbaar met het rechterbeen bij zijn moeizame voettocht naar het eeu wenoude eikenhouten hekje. „U bent Johannes Jeremias Jan de B.?" infor meerde de politierechter over zijn papie- re- en over zijn bril. „Jé Jé Jé, ja ja ja, edele achtbare enne een gelukkig nieuwjaar". „Hm, dat geukkige nieuwjaar hebt U uw buurman op dat bankje niet be paald toegewenst „Ja, ja ja, nou ja, hij stuiterde, hè?" „Hij wat?" „Hij stuitte, bedoel ik. Viel op z'n stuitje, ede achtbare". De eerst zo plechtstatige magistraat moest een extra blik over zijn dikke brilleglas werpen om zich te overtuigen van de dodelijke ernst waarmee deze bejaarde verdachte sprak. Daarna ver waardigden zijn dunne lippen zich tot een justitieel toegeeflijke glimlach. „Zo zo, op zijn stuitje." „Maar dat was mijn schuld niet, edele achtbare". „Wiens schuld was het dan wel?" „Van de ijzel". „Duwde de ijzel hem van de bank af?" „Nee, nee, nee, maar hij wou net weg gaan. Hij had me gedag gezegd en ik had hem een zalig uiteinde toege wenst „I november al?" „Ja ja ja, het was glad geworden en je weet 't maar nooit!" „Maar U wou dat uiteinde wel wat be spoedigen?" „Nou ja, wat zal ik zeggen, ik had ook liever het rijk alleen op dat bankie. Hij wou nooit zo erg inschikken als ik wat later kwam dan hij, hè? Maar die dag zat ik er 't eerst en 't was in de luwte, dus ik zat breeduit en hij moest helemaal op 'n hoekie blijven. Nou en toendië opstond, toen bleek 't glad ge worden te zijn. Hij glipte onderuit en viel op z'n stuitje. Ik zei nog: ga je stuiteren, jongske. Want hij is pas ze venenzeventig, hè." „En U bent éénentachtig en U kon niet velen dat een andere gepensioneerde op uw bank kwam zitten, een bank die helemaal niet van U zelf is maar van de gemeente. En U wist hem zo ver naar een hoek te dringen, dat hij op de grond naast de bank viel!" De 81-jarige verdachte schuddebuikte van ingehouden pret, maar probeerde dat niet te laten merken. „Ik had 'm gewaarschouwd „En ik wil U wel waarschuwen, dat U een fikse boete krijgt straks en als U dergelijke grapjes nog eens uithaalt, kunt U nog in de gevangenis komen ook." „Grapjes?" schrok de bejaarde bank- buurstuiteraar, „Hij viel toch zelf?" „Er zijn getuigen, die verklaard hebben dat ze U zagen duwen". „Ze bedoelen zeker dat ik 'm wou hel pen opstaan of dat ik 'm wou helpen toen die viel?" „Nee, ze bedoelen dat U hem wóu hel pen vallen". „Nou, die rare getuigen wil ik dan wel eens horen" zei de bankman. Hij kreeg ze te horen. Een busconducteur en een jonge moeder verklaarden onder ede, dat ze duidelijk gezien hadden hoe de beide oudjes elkaar stompten en bij de arm vatten en hoe de „alleroudste" de „jongste oude" tenslotte van de bank sleurde en op de grond kieperde. „En toen ging hij heel vergenoegd weer zit ten" voegde het getrouwde vrouwtje van 25 er verontwaardigd aan toe. „En gelooft U zo'n snotneus wel en mij niet?" vroeg de oude heer kwaad. „Het slachoffer kan zelf ook komen ge tuigen en dat is toch geen minderjarige wel?" „Als U hem gelooft, gaan ik hier weg" dreigde de oude vechtjas met gebalde vuisten. Maar de deurwaarder belette het hem en de getuige werd toch ge hoord. Toen nam de officier het woord en eiste 75,boete. „Maar meer om het liegen dan om die laffe vechtpartij tegen een jonger mannetje" voegde hij er aan toe. „Nou, ook een zalig uiteinde allemaal" wenste de verontwaardigde verdachte de magistraten toe. Hij hoopte zeker van harte, dat ze ook op hun stuitje zouden vallen„Conform" zei de po litierechter. In de bocht van de Soesterbergsestraat ter hoogte van Zonnegloren ls maandag morgen de 25-jarige mej. E. G. K. R. uit Soest met haar auto aan het slippen ge raakt en tegen een links van de weg staande boom gebotst. Zij raakte daarbij dusdanig gewond, dat zij in Zonneglo ren moest worden opgenomen. Haar auto werd vrij ernstig beschadigd. In de bocht van de Soesterbergsestraat ter hoogte van de duizend dennen ls vrijdagavond de 35-jarige F. H. van B., machinist uit Amsterdam vermoedelijk door een te hoge snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder werd uit de wagen ge slingerd en liep een hersenschudding op. Hij is overgebracht naar Zonneglroen. Zijn auto werd vrij ernstig beschadigd.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3