OPRUIMING zie de eiaiaoe's i Remia i SAMENWERKINGSORGAAN EEMLAND GEÏNSTALLEERD Wil RUIMEN NOG STEEDS OP!! GOEDE MANIEREN IN HET GEMENEBEST SOESTERRERG ZENITH NAAR LUCHTR0VERIJ van Essen FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL. 2874 Samenwerking Katholieke Stichting Geestelijke Volksgezondheid met de Algemene Stichting Geestelijke Volksgezondheid Tassen v.a3.90 Kinderschoenen v.a. 7.90 Damesschoenen v.a. 9.90 Schoenen met blokhakken heel sterk verlaagd in prijs Bronchiletten Zeepost Politiebureau 4-4-44 Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Medische Dienst Opstelling voetbal Parochieraad opgericht Verdienstelijke uitvoering van Utile Dulci Schaken Volleybal R.K. Jongeren Sociëteit ..Tempo start met trainings-wedstrijden op de weg ROUTE-VERTEGENWOORDIGER S MARGARINEFABRIEKEN N.V.-DEN DOLDER I De commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg, heeft woens dagmiddag in de Amersfoortse markt hal het „Samenwerkingsorgaan Eem- land" geïnstalleerd. In dit orgaan werken de gemeenten Soest. Amersfoort, Hoogland, Hoevela ken, Leusden en Stoutenburg samen. De gemeente Soest is in het dagelijks be stuur van dit orgaan vertegenwoordigd door burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck. Als voorzitter van het dagelijks bestuur treedt op mr. Joh. de Widt, burgemeester van Amersfoort. In déze plaats is het orgaan ook gevestigd. Elke deelnemende gemeente is verte genwoordigd door zoveel raadsleden als zij wethouders zou mogen hebben. Voor de gemeenten Amersfoort en Soest be tekent dat elk vier, voor de overige ge meenten twee leden. In het Samenwerkingsorgaan hebben voor Soest zitting de raadsleden J. J. Ebbers en mevr. P. J. Oranje-Entink (V.V.D.), M. de Groot (Binding Rechts) en J. R. van Poppelen (K.V.P.), terwijl mevr. S. M. Polet-Musler (P.v.d.A.) en de heren G. C. van den Berg (K.V.P.), J. K. de Bruin (V.V.D.) en G. Olden- boom (prot. chr.) door de gemeenteraad van Soest als plaatsvervangende leden zijn benoemd. De heer Van Poppelen vervangt de burgemeester bij diéns af wezigheid in het dagelijks bestuur van het orgaan. De commissaris van de koningin zei in zijn openigswoord, dat Eemland een zéér lichte, maar niettemin heel nuttige vorm van samenwerking beoogt. „De wil tot samenwerking moet niet alleen op pa pier staan, maar dient ook in werkelijk heid tot uitdrukking te worden gébracht. Een goede samenwerking en verstand houding is nodig om die ontwikkeling te krijgen, die men zich had voorgesteld. Het samenwerkingsorgaan kan eên goe de oplossing vormen voor de vele pro blemen in deze streek". Mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg zei. dat het provinciaal bé stuur nogal eens wordt geconfronteerd met de omstandigheid, dat vele ge meenten in feite te klein zijn om zelf standig hun taak te kunnen verrichten. „Samenvoeging van verschillende ge meenten zou dan een oplossing kunnen zijn, maar m.i. is dat niet de beste. De autonomie van de gemeenten dient zo lang mogelijk bewaard te blijven". Véél meer heil zag hij dan ook in een inter gemeentelijke samenwerking, zoals rond Amersfoort nu tot stand is gékómen. De commissaris van de koningin stélde zich van deze samenwerking veel voor, „ook al zal het in het begin wel val len en opstaan zijn", aldus de voorzitter van Gedeputeerde Staten, waarmede hij de niet wettelijk voorgeschreven instal latie voor verricht verklaarde en als dank daarvoor uit handen van Amers- foorts eerste burger het boek „Beeld van Eemland" van de heer P. Heupers uit Soest ontving. Begin 1960 nodigden B. en W. van Amersfoort hun ambtsgenoten van de gemeenten Bunschoten. Hoevelaken, Hoogland, Leusden, Soest en Stouten burg uit voor een oriënterend gesprek over enige aspecten betreffende de re gionale ontwikkeling. De gestadige groei van Amersfoort en de oppervlakte, die toen nog voor bebouwing beschikbaar was, deden vermoeden, dat tien jaar later deze gemeente op eigen territoir niet verder zou kunnen. Toen was reeds te voorzien, dat de ontwikkeling in ons land als geheel en met name in de randstad ertoe zou leiden, dat aan Amersfoort en omgeving, zo centraal en uit verkeersoogpunt zo gunstig gelegen, ruime aandacht zou worden geschonken. Die opvatting is inmiddels bevestigd. Nog in datzelfde jaar 1960 werd door de besturen van genoemde gemeenten besloten, het overleg een meer perma nent karakter to geven door het vormen van een werkgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers van de colleges van burgemeester en wethouders. In een la- Voor klokhen JUWELIER - HORLOGER VAN WEE0ESTRAAT 40 SOEST TEL.43611 ter stadium werden sociaal-êcóhómischê adviezen gevraagd en verkregen. In 1Ö62 werd aan de stedebouwkundige jhr. ir. J. de Ranitz opdracht gegeven in over leg met de stedebouwkundigen van de deelnemende gemeenten een regionaal structuurplan te ontwerpen, dat in eers te aanleg nogal wat kritiek kreeg, maar na wijziging tenslotte tóch het fiat der verschillende gemeenteraden haalde. Het inmiddels goédgekèurde samenwer kingsorgaan beoogt coördinatie van het beleid van de gemeenten met betrek king tot de daarvóór in aanmerking komende bestuurstaken, waarónder de ruimtelijke ordening en de inventari satie en cóördinatie van de bestaande vórrtien van samenwerking, men van samenwerking. Burgemeester mr. Joh. de Widt van Amersfoort zei in zijn openingsrede ón der meer „Een coördinatie per regio is zeer gewenst en het nieuwe orgaan zal in dat opzicht hopelijk goed werk kun nen doén. Wij hebben weliswaar het kader gecreërd voor onze samenwer king, maar de praktijk zal moeten uit wijzen of onze doelstellingen kunnen worden geëffèctueerd. Daartoe zal het wellicht nodig zijn, dat t.z.t. ons sta tuut wordt gewijzigd. Bovenal zal het doelmatig funktionerén van het over leg echter afhangen van de goede wil van degénén, die er aan déèlnemen. Alle deelnemers zijn nu eenmaal krachtens hun eed gehóudèn, de belangen van de eigen gemeente naar vermogen te be hartigen. Ik kan mij dan ook voorstel len, dat ér gewetensconflicten ontstaan, wanneer het gemeenschappelijk belang niet zo duidelijk tevens het optimum voor de eigèn gemeente inhoudt. Dank baar en bóéiend werk staat ons echter te wachten, omdat deze regio, die in de toekomst tenminste 250.000 inwoners zal kunnen hebben, in sterke mate bij de verdere óntwikkeling van ons land zal zijn betrokken. Boeiend werk ook, om dat het besturen door de snelheid van met name de technische ontwikkeling, steeds méér óm een vooruitziende blik vraagt en om flexibele plannen, die een snelle aanpassing aan gewijzigde om standigheden mógelijk maken. Binnen de grenzen van Eemland zijn op een klein gebied dé charmes bijeen van een oud-" stad, rijk aan monumenten, mo derne woonwijken, zowel in stedelijke als meer landelijke en bosrijke sfeer, goed ingerichte industrieterreinen en vèstigingsmogelijkheden in de dièristèn- sectór. Onzè gezamenlijke opgave is het, een vèrdubbéling van het inwonertal mogelijk te maken óp een zódartigé wijze, dat kómende genèraties hiér mèt evenveel vreugde zullen wónèn én wér ken als wij dit thans doen", aldus bur gemeester Joh. de Widt. Hij sprak dé hoop uit, dat het samenwerkingsorgaan Eemland een waardevolle bijdragè zal geven aan de bestuurlijke samenwerking in het betrokken gebied en zo de góéde behartiging van dé bèïangèrt van alle inwoners zal dienen. Tijdens de eerste openbare vèrgadèrihg zijn woensdag ook de leden van de ver schillende commissie bzenoemd. Lid van de commissie ruimtelijke ordening voor de gemeente Soest is de heer J. R. vém Poppelen. In de commi6siés verkêèr en openbaar vèrvóer en volksgèzóndheid werd de hèer J. J. Ébbers bertóèmd. Me vrouw P. J. Oranje-Entink vertegen woordigt de gemeente Soest in de com missie onderwijs en de heer M. de Groot in de commisèiè actieve én pas sie recreatie. De commissie verkeer én openbaar ver voer staat onder vóorzitterschap van burgemeester mr. S. P. Börón Béntirtck. Hij is plaatsvervangend voórzitter van de commissie volksgezondheid. Verschillende Soester raadsleden, geen lid van het Samenwerkingsorgaan Zijn de, woonden de installatie woensdag bij: de wethouders mevr. Waltèr-v. d. Tógt en de heer J. v. d. Arend, de heer H. J. van der Dussen, directeur gemeente werken en de heer H. Borkeman, die se cretaris van de commissie voor verkeer en openbaar vervóer van het orgaan is. Overeenkomstig de overal waar te ne men tendens tot opheffing van bestaan de scheidslijnen en tot bundeling van krachten die op een bepaald gebied werkzaam zijn, hebben ook het bestuur en de staf van de r.k. Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid besloten samen te -werken met de Algemene Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid. Deze samenwerking houdt in, dat het r.k. Medisch Opvoedkundig Bureau, ge vestigd in het Wit-Gele Kruis-gebouw, Muurhuizen 217 te Amersfoort, per 1 januari 1969 samengaat met het Medisch Opvoedkundig Bureau van Bergstraat 30 eveneens te Amersfoort. Beide bureaus zijn samengebracht in een nieuwe Algemene Stichting, waar van de leden de verschillende bevol kingsgroepen naar hun levensbeschou welijke richtingen vertegenwoordigen, zodat in het nieuwe bestuur twee of drie katholieke leden zitting zullen heb ben. De gecombineerde bureaus worden eind januari 1969 ondergebracht in het nieu we gebouw van de G.G. en G.D. aan de Zonnehof te Amersfoort, in welk ge bouw inmiddels ook reeds de r.k. Schoolpsychologische Dienst samen met de Algemene Schoolpsychologische Dienst in een afzonderlijke Stichting wordt ondergebracht. De eerste stap is het samen wonen on der één dak, wat als basis kan dienen voor een verdere samenwerking. De voordelen die reeds nu hieruit voort vloeien zijn het deel hebben aan eikaars kennis, verworvenheden en documen tatie alsmede de uniforme en daardoor efficiëntere huisvesting en exploitatie. SCHULDBEKENTENIS. Ter onder steuning van de financiële situatie waar in mijn schoonmoeder verkeert stuur ik haar enige malen per jaar een vast be drag (zij woont in een verzorgingstehuis). Zij heeft zelf nog wel een kapitaaltje doch dit is vastgelegd tot 1972. Ik ver strek haar daarom de periodieke bijdra gen in de vorm van een lening welke na 1972 of bij eerder overlijden afgelost zal worden. Ter voorkoming van latere moeilijkheden zou ik graag deze bedra gen vast willen leggen op gezegeld pa pier, zodat mijn vordering gedekt is door haar handtekening. Op welk zegel moet een dergelijke schuldbekentenis worden gesteld Op het postkantoor kon men mij hierover niet inlichten. Antwoord Gezegeld papier tegen ver schillende prijzen kunt u verkrijgen niet aan het postkantoor, maar aan het be lastingkantoor. KILOMETERS. Hoe berekent men de afstand in kilometers van de ene tot de andere plaats Antwoord De kilometerafstand wordt gerekend van centrum tot centrum, b.v. een verkeersplein of dergelijke, waar een A.N.W.B.-bord de afstand tot de volgen de plaats aangeeft. Meestal is dit van kom tot kom, al staat er geen gemeente huis. AANSPRAKELIJKHEID. Als iemand tijdens een rijles door een rij-instruc teur een aanrijding veroorzaakt, wie is dan aansprakelijk voor de schade Antwoord Tijdens een rijles is de in structeur geheel verantwoordelijk voor de daden van de leerling. Hij bezit het rijbewijs en derhalve is hij aansprake lijk voor de wijze van rijden onder zijn leiding. Hij behoort daarop immers tijdig en voldoende invloed te kunnen uitoefe nen en zal dit door de aanwezige dub bele besturing ook heus wel doen. STIJGENDE TELEFOONKOSTEN. Volgens de laatste berichten zullen de p.t.t.-tarieven het volgend jaar stijgen, ook dat van de telefoon Hoe kan dat nu, als er al een winst is gemaakt in 1967 van ruim 160 miljoen en dat in een land waar verhoging van de prijs mét een kwart bijna niet mogelijk is. Het kost al zoveel moeite om telefoon te krijgen en dan komt er opeens zo'n bui tengewone opslag. Antwoord Daar het bedrijf van de p.t.t. geen naamloze vennootschap is en geen beroep op de kapitaalmarkt kan doen voor zijn investeringen, welke gelden voor 95 uit eigen bedrijf moeten ko men (5 °/o komt uit de schatkist van de ƒ550 miljoen die nodig zijn voor 1969), moet dit bedrijf noodgedwongen een for se winst maken, temeer omdat de afde ling posterijen met verlies werkt. Het abonnementstarief voor de telefoon is van ƒ13,50 op ƒ15,gebracht, omdat de telefoonsector van het bedrijf de meeste investering vereist, nl. 80% van het bovengenoemd bedrag. Er is echter een departementaal beraad op gang over de mogelijkheid tot overgang naar de n.v.-status, hetgeen voor de consument voordeel zou opleveren. Een van de moeilijkheden daaraan verbonden is het vervallen van de ambtenarenstatus van het personeel, dat momenteel verzekerd is bij het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds. De beide afdelingen zullen voorlopig hun eigen karakter behouden. Daar naast het r.k. Medisch Opvoed kundig Bureau ook het r.k. Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden deel uitmaakt van dezelfde Stichting ligt het voor de hand, dat op grond van dezelfde argumenten en op grond van de zeer verwante problematiek ook het r.k. Bureau voor Levens- en Gezins moeilijkheden in dezelfde «nieuwe Stich ting en huisvesting zal worden onder gebracht. SCHOENEN LEDERWAREN REPARATIE-OPDRACHTEN Koninginnelaan 76 - Telefoon 4145 Zie binnen in de winkel. Grote keus. Het Brits Gemenebèst zoekt zijn waar de in een zekere geestverwantschap van nu allerhande onafhankelijke landen die vroeger op dê een of andère manier van uit Londen wérden bestuurd. De zo ontstane verwantschap zou moeten lei den tót gemeenschappelijk en daardoor krachtigèr ageren in de wereld en even zeer tót eèn bereidhèid en ondèrlinge geschillèn óp te lóssen zoals hét een gèntl^man betaamt. In eên wèreld waar kracht eh macht voornamelijk de toon aangeven is dit een tamelijk optimistische organisatie, waarvan het merkwaardige is dat ze toch altijd nog veel redelijker werkt dan men óbjèctiêf mogelijk zou achten. Wat overigens niét wegneemt dat zeker tèn aanzien van geschillen binnen de éigen Gêrtienebestfamilie de regelmatige bijeenkomsten weinig meer lijken te be nadrukken dan dat mer het zwaar on- èéns is. Zó was het óók nu wéér in Lóndên. «..onr^rs,ni, jn f 1- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Alameda" 31 januari. Brazilië: ms „Graveland" 31 januari. Canada: ms „Alex" 30 januari. Chili: ms „Cartagena de Indias" 28 jan. Indonesië: ms „M.H. Thamrin" 29 jan. Kenya, Oeganda: ms „Montalto" 31 jan. Ned. Antillen: ms „Parthenon" 28 jan. Suriname: ms „Sinon" 27 jan. Verenigde Staten van Amerika: ms „Mo- sel Express" 27 jan. en ms „Atlantic Saga" 30 januari. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Zonnekerk" (29 januari). Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren. De artsendièilst wordt dit wèekèinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur dóór J. Borst, Paulus POtterlaan 30, tèl. 33^2 èh H. van Dórssen, Korte Bergstraat 3, telefoon 2119, Tandartsen Zaterdag en zóndag vap 13.ÓÓ tót 13.30 u. M. L. Evers, Ir. Menkolaan 75. Apothèek Zéterdag en zóhdag geópend apothèèk „Soest-Zuid". Avónd- èii hóchtdièhst t.e.m. vrijdag 31 januari apotheek „Sóest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" zaterdag en zon dag dé gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, telefoon 5638. Wit-Gele-Kruis Zr. M. van Loon, p.a. Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172, alsmede maandag t.e.m. vrijdag tuêèèn 13-14 uur op Molenstraat 11, tel. 2Ó001. Groene Kruis Zr. T. Beima, Dr. Genestetlaan 3 B, tel. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. 19.00 uur ds J. Haitsma, Woerden. Kerk koor. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds R. Houtsma, Amersfoort. 15 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagscl-'b. Gebouw Middelwjjk. 10 uur Dhr. A. E. van Eeden, Utrecht. 10 uur Zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto-Driftje 16.00 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 10.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Cöstaschool, Pr. Bernhardlaan 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M- Wilscput. Wilhelmlnakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 10 uur Dienst des Woords. 14.45 uur ds H. J. Venhuizen, Noord- Berghum. Gebouw EItheto. Verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur ds W. Borgdorff. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des Woord. 19 uur ds Bijleveld, Bussum. GEREF. GEMEENTE Dalweg boek Beukenlaan. 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur d$ W. Leerink. Braamhage. 19 uur ds W. Leerink. Wijkgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur pred. A. C. Schmutzler. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur ds A- Steenhart, Schiedam. 10.30 uur geen opgave., PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wijkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.l.o. school, Steenhoffstr. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 uur en 19 uur, dinsdag, donder dag en zaterdag 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Misken 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 er, 9 uur, donderdag 8 en 19.0* uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willlbrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 jt, woens dag 19 uur (Gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. Daar kwam uiteraard weer het pro bleem Rhodésië aan de orde. waarbij premie? Wilson van divèrse zijden er aan werd herinnerd dat hij indertijd eens beloofd had dat deze kolonie gêen onafhankelijkheid zou krijgen voor een meerderheidsregering - dus een van de inheemsen - tot stand was gebracht. Bij de* sindsdien gehouden besprekingen tussen Londen en de rebellen is dit min of. meer onder de tafel gewerkt en be perkte Londen zich tot enige formele garanties dat er op de duur een meer derheidsregering zou moeten kunnen komen. Concessiès overigens die toch niet tot een akkoord leidden, maar wel menige Afrikaanse leider verbitterden. Bitter meningsverschillen Tèkenènd voor de sfeer in de gemene bestvergaderingen was overigens wel dat men niet al te star poogde Wilson aan die oude belofte te binden: de heren zijn realisten en weten dat er toch niets van terechtkomt. En uiteindelijk heeft men dan moeizaam gezocht naar een manier om dit ook te zeggen zonder dat de Rhódesische leiders uit de formule ring kunnen opmaken dat ze nog wel meer concessies van Londen kunnen af dwingen. Een moeilijk taalkundig werkje, dat ver der geèn politieke bètekenis meer hééft. Maar misschien waren de Afrikaanse en Aziatische gemenebestlieden al lang blij dat ze eens onder elkaar konden spreken over mogelijkheden om de guer rilla in Rhodésië intenser te maken - dat is noodzakelijk de volgende fase en hier en daar in het Gemenebest heeft rtieh er ervaring mee. Een tweede flop werd het gesprek over Nigeria. Er was enige hoop dat iets ge daan kort worden om te bemiddelen bij het beëindigen van de Biafraanse óórlog. Maar ook dit is op niets uitge lopen. Het meest Britse en opmerke lijkste van de Gemenebestconferenties is intussen geworden dat de heren kans zien bitter met elkaar van mening te verschillen maar toch uiteen te gaan in een waardige stemming met goede ma nieren. Eèn fraai vertoon, al haalt het weinig uit. Dokter W. F. van den Helm, Prirts Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele- foón 03404-31574, neemt in het a.s. wèekeinde de dienst waar voor de art sen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soester- berg en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. Zóndag speelt Soesterberg uit tegen Kampong. De opstelling is als volgt: doel Wielders; achter J. v. Doesburg, Krah, Odijk, Appeldoorn; midden Twigt, Huisman; voor Esmeyer, Borg, B. v. Doesburg, Geers. De Carolusparochie heeft een voorlopi ge parochieraad, waarin een twaalftal parochianen heeft zitting genomen. Tij dens bijeenkomsten met de paters Ca- pucijnen in het kader van de parochie vernieuwing werd de wens uitgesproken, dat er een katholieke wijkraad moest komen. Ook het werkcomité, samenge steld uit enkele ecclesiagroepen wees op het belang van een parochieraad, om dat er zowel bij parochiegeestelijkheid als bij de gelovigen behoefte bestaat aan meer communicatie en overleg in allerlei parochiezaken. In de voorlopige parochieraad, die voor een jaar is benoemd hebben zitting de dames Joyce Bloem, mevrouw Bosch van Drakenstein-Everard, mevrouw Jeu- ken-Jansen, zuster Senden en mevrouw Tammer-Van Dijen en de heren Al- frink, De Boer. Lucas, Notermanns, Van Rijthoven, C. Sukking en Van Swieten. In de toneelzaal van De Hoeksteen gaf de toneelvereniging „Utile Dulci" een opvoering van de komedie „Een gebo ren leugenaar". De belangstelling was groter dan an ders, wat wellicht verband hield met het feit, dat „Utile Dulci" met deze op voering deel nam aan een toneelwed strijd. Vandaar de aanwezigheid van de jury, bestaande yit de heren Schilp, Feenstra en Wegter. Het stuk, dat weer onder regie stond van Wout Bakkenes, werd vlot en met talent gespeeld. Precisie- horloges vóór mannen die eisen stel' Zefilth herenhórlógès edelstaal v.a.1135,- 18 kar. goud v.a. f395,— Ga NnanSPUKER eniging „Soestêrbèrg" góoit hoge ógei in dé schaakcompètitie. Ditmaal werd Ons Genoegen 3 uit Amersfoort vóór de tweede maal verslagen bet 6Vï-3l/>. In de 4e klasse heren hébben zowèl Laètitia als A.G.A.V.S. 4 hun wedstrijd gewonnen. Wilhelmina 4 wérd dóór Laetitia 1 met 3-0 verslagen, waardóór Laetitia 1 aan de kop gaat met 17 pun ten uit zeven wedstrijden. A.G.A.V.S. 4 won evéneens mét 3-0 van Impala, dat op de twééde plaats stórtd. Op donderdag 30 januari speelt Laètitia 2 (heren) tegen Foxbórö en A.G.A.V.S. 1 tegen Vios 3. Op de helft van de córhpétitiè staan zowel Laetitia 1 héren ér. daittès óp de eerste plaats in de vierdè klaèsé. Het eerste tiental van de schaakver- Zondag a.s., 26 januari, 's avónds te 20 uur, is er weer het maandèlijksè disco- bal. Het bèstuur hóópt dan wéér vele leden een gezellige^ avond in de platen- sfeer te bieden. In tegenstelling tot bèrichtén. dat er tijdens het carnaval dóór dê Jóngèren- sociëteit niets georganiseerd zal wor den, deelt het bestuur mee dat er wel een avónd gehóuden wórdt. De aard van het prógramma zal nog nader wórden bekend gètnaakt. Aangelokt door de ideale weersomstan digheden start- „Tempo" zondagmorgen om 10 uur op het industrie-terrein met haar trainingswedstrijden. Voor deze wedstrijden bestaat naast de deelname van de eigen leden grote be langstelling van de renners van de na burige verenigingen, zodat het deelne men van „gast-renners" mogelijk is ge maakt. De wedstrijd van a.s. zondag duurt 1 uur en 10 ronden, en er wordt deelgeno men zowel door adspiranten, nieuwelin gen als amateurs. Als wij lezen hoeveel vliegtuigen er dt laatste jaren al werden gedwongen van hun koers af te wijken, dan mogen wij langzamerhand ook in Nederland wel op onze kostbare straalvliegtuigen en op hun passagiers gaan passen. Onze wereld is namelijk in heftige politieke beroering en de romantische zeerovers van vroe ger zijn moderne luchtpiraten geworden. Nu nog bleef het bij politieke kaapvaart en terroristische aanslagen op machines, maar straks komt de onderwereld in ac tie om vliegtuigen met ladingen goud of dergelijke uit de lucht te plukken, onge acht het aantal passagiers. Straks ont branden gevechten op leven en dood in de cockpits en vallen er slachtoffers. De deur tussen stuurhut en cabine zal voortaan tijdens de vlucht vergrendeld moeten worden. Passagiers zullen door gelicht moeten worden op wapenbezit. Met moderne technische hulpmiddelen kan dat ongemerkt gebeuren. En er moet meer bewaking komen, bijv. door man nen van onze Kon. Luchtmacht, bij de passagierstoestellen. Zeker als er kost bare vracht of belangrijke personen aan boord komen. zoekt voor haar depot DEN DOLDER een Taak het bezoeken van relaties in de zuivel- en kruide niersbranche, het opnemen van opdrachten en het gelijk tijdig uitvoeren daarvan. Wij vragen bekendheid met de zuivel- en of kruideniersbranche leeftijd van 25-30 jaar woonplaats Den Dolder of direkte omgeving rijbewijs B en C. Wij bieden prettige werkzaamheden goed salaris prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Uw schriftelijke sollicitaties, met de hand geschreven, kunt U zenden aan «1 W. A. LAAN 71 - TELEFOON 030-783641 fe

Soester Courant | 1969 | | pagina 3