8 RENAULT wDampo Garage Stam „kaVe „kaVe UTRECHT BOUWT OP 15 KILOMETER VAN SOEST EERSTE KUNSTIJSBAAN VAN DE PROVINCIE Arie Bakker, lid van „Tempo" opgenomen in de ploeg van „SkoMnternational" Loodgietersbedrijf Gas-Service-DienstSoest'. taVe" DOEHETZELF-CENTRUM Hout-Triplex-Board „Ka V6 Ijzerwaren Verf enz. Doe het zelf-meubelen DOEHETZELF-CENTRUM Succes voor Sportschool Pouw „The Red Stars" V.V.Z. krijgt het moeilijk tegen S.V.P. I. D.VAN VUGT Balletvereniging „Soest" De Meteoren S.E.C. zondag bij N.S.C. in Nijkerk op bezoek Te'efoosiuummer ziskfiiwrto 5980 Soester schaatser hij zestien beste junioren B.D.C.-liandbal Hees morgen hij Baarn op bezoek Jongerensoeiëteit „Trefpunt" Uw Recorder slaat klaar bij „Be Gouden Snaar" VRIJDAG 24 JANUARI 1969 fiwoais»! Nieuwerhoetiplein 1 Soestdijk - lel. 02155^2850 denburg; midden H. Belt en Van Del- den; voor G. Wildenburg. Opmeer, T. Groenesteijn. Smit en F. Duist. Reserve is Scheurwater. Voor de jeugd van S.E.C. zijn voor dit weekeinde de volgende wedstrijden vastgesteld: S.E.C. jun. A Actif A (3.00 uur), Spakenburg jun. B-S.E.C. B (3.15 uur), S.E.C. jun. C-Roda B (2.00 uur) en C.J.V.V. adsp. a-S.E.C. a (2.00 uur). Hedenavond wordt in de S.E.C.-kantine weer een volgende ronde om de O.M. Zimmerman(klaverjas)beker gespeeld. De wedstrijden beginnen als gewoon lijk om acht uur. AmalialaaD 19-2) Telefoon 02154-2329 Een zelfbeiening die uniek is. Speciale aanbiedingen in wandtegels vanaf ƒ0,18 per stuk; aanrechtbladen vanaf 99,lengte 172 cm VELDWEG 4 - SOEST - TEL. 4878 (02155) Grote parkeerruimte. JLPW Bij VERKOUDHEDEN nn«toictMcnncp VOOR VADER, MOEDER EN KIND Op 18 januari heeft Peter Hoebee met succes examen gedaan ter verkrijging van de zwarte band, het z.g. Ie dan-exa- men. Dit is in de judowereld een hoge graad en de vierjarige ernstige training in de sportschool Pouw is hieraan niet vreemd. Komende zondagmiddag moeten de bei de meisjesteams en het jongens-aspiran tenteam competitiewedstrijden spelen, welke ontmoetingen bijzonder boeiend kunnen worden. V.V.Z. staat morgen voor een moeilijke opgave. Het krijgt het Veenendaalse S.V.P. op bezoek, dat met T.O.V. (dat morgen ook naar Soest komt) de eerste plaats deelt. Ofschoon de onderlinge krachten niet ver uiteen liggen en V.V.Z. maar zes punten op de leiders achter ligt, is dat toch voldoende om de voorlaatste plaats te bezetten, waar door de Soestenaren in de eerste plaats aan zelfbehoud moeten zullen denken. Destijds zorgde V.V.Z. voor een aange name verassing, door het thuis nog altijd ongeslagen gebleven S.V.P. in Veenendaal op 2-2 te houden. De wedstrijd begint morgen om drie uur. V.V.Z. komt met de volgende spe lers uit: doel A. Rebel; achter G. v. d. Munt, H. van Kooy, H. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Br - mer en W. Ruizendaal; voor B. Fugers, A. Brouwer, G. v. d. Bovenkamp en G. Floor. HEES 2-V.V.Z. 2 Ook het tweede elftal zal het in de uitwedstrijd tegen plaatsgenoot Hees 2 niet cadeau krijgen. De kansen van Hees zijn na een zeer zwak begin in de laat ste wedstrijden plotseling weer geste gen. V.V.Z. voetbalde in tien wedstrij den tot nu toe zes punten bij elkaar. Mogelijk, dat er morgen één aan kan worden toegevoegd. De wedstrijd bij Hees begint om drie uur. De opstelling van V.V.Z. luidt: doel P. den Breejen; achter L. Hilhorst, D. v. d. Bovenkamp. J. Brouwer en C. van Hamersveld; mid den H. Brons en A. van Neerbos; voor J. v. d. Hoek, F. van Hornsveld, D. van Arkel en J. Akkerman. S.V.M. BOYS 2-V.V.Z. 3 Voor het derde elftal zijn de vooruit zichten ook al niet zonder meer gunstig. De Soestenaren gaan in Maartensdijk bij S.V.M. Boys 2 op bezoek, dat met één punt achterstand op S.E.C. 2 mo menteel de tweede plaats op de rang lijst inneemt. V.V.Z. 3 heeft vijf punten achterstand doch een wedstrijd minder BLIJF FIT EN KERNGEZOND MEDISCHE ROEIMACHINES, HOMETRAINERS ETC. Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baam, tel. 2490 gespeeld. Niettemin zullen de bezoekers met een gelijk spel waarschijnlijk al zeer tevreden zijn. De wedstrijd begint om één uur. COBU BOYS 4-V.V.Z. 4 Het vierde elftal, dat vijf punten uit zeven wedstrijden bezit, gaat morgen middag in Amersfoort op bezoek bij Cobu Boys 4, dat slechts één punt meer heeft maar een wedstrijd minder speel de. De bezoekers moeten aan deze ont moeting echter zeker wel een punt kun nen overhouden. V.V.Z. 5-MONTAGNARDS 3 Het vijfde elftal tenslotte, dat de com petitie begon met een overwinning, daar na zes maal achtereen verloor en ver leden week eindelijk weer eens een puntje behaalde, krijgt morgen de kans om de tweede zege in deze competitie in de wacht te slepen. Dat zou dan moeten ten koste van het bezoekende Montag- nards 3, dat momenteel op gelijke hoog te met V.V.Z. staat. Aangezien V.V.Z. er vorige week met negen man in slaagde om Woudenberg op 0-0 te hou den, moet morgen een compleet elftal toch zeker wel /oor een overwinning kunnen zorgen. Afschrijvingen dienen uiterlijk heden avond nog steeds gericht te worden tot de heer H. Strietman, Gallenkamppels- weg 3, tel. 5484. Indien het gehele pro gramma door slechte weers- of terrein - omstandigheden geen doorgang zou vin den .worden de leden van de selectie- groep om tien uur voor een training bij het clubhuis verwacht. Dit jaar zal het 10 jaar geleden zijn dat de Balletvereniging „Soest" werd opgericht en haar zelfstandigheid ver kreeg. Reeds lang is men doende om dit jaar enige festiviteiten te organiseren en een jubileumuitvoering te geven. Daar echter in Soest een grote zalen- nood heerst, weet men nog niet waar deze zal worden gegeven. Het bestuur heeft plannen hiervoor het nieuw te bouwen dorpshuis te Soester- berg te benaderen, doch definitieve plannen zijn er nog niet. Programma voor zondag. 12.00 uur Amersfoort 3-Meteoren 1. 14.00 uur Meteoren 1-Excelsior 4. 15.30 uur Samos 6-Meteoren 1. J.l. zaterdag vond in Rotterdam de voorstelling van de amateur-wielerploeg van „Skol-international" plaats. „Skol" is wat dat betreft niet de eerste spon sor die de wielersport in ons land telt. Nadat in eerste instantie alleen de profs in merkenploegen op de weg versche nen. zijn in de loop der tijd verschil lende amateur-merkenploegen ontstaan, uiteraard met wisselend succes. Het in het seizoen 1968 ontstane con tact tussen het bestuur van de Rotter damse wielervereniging „De Pedaal ridders" en de publiciteits-afdelmg van „Skol-international", resulteerde in het deelnemen van enkele Rotterdamse ren ners onder het „Skol-banier" aan crite ria en klassiekers. De eerste kennismaking van „Skoll" met de wielersport beviel dermate goed. dat men al spoedig plannen maakte om tot een eigen vaste ploeg te komen. Om als onbekende sponsor een ploeg te vormen van nationaal en internationaal bekende renners is een onmogelijke zaak. Van die gedachten uitgaand is men bij „Skol-international" een ploeg gaan sa menstellen, die uit louter jonge, enthou siaste renners moest bestaan. De uitge kozen renners, die door hun sponsor piekfijn in de kleren zijn gestoken, zul len naast deze met reklame versierde kledij, omringd worden met die zorgen, die voor goede resultaten vereist zijn. De ploeg die uit elf man bestaat, is voornamelijk samengesteld uit renners afkomstig uit Rotterdam en omstreken. Als vreemde eenden in de bijt de uit Vught afkomstige Van Zandbeek en de Tempo-renner Arie Bakker. Voor Arie Bakker betekent de uitver kiezing in de ploeg, gelijk met slagen voor een examen. Na een succesvol seizoen, iets wat ook voor de samen stellers van de ploeg niet onopgemerkt was gebleven, o.a. winnaar van de Ron de van Utrecht, liep hij de deelname aan de zes-daagse van Amsterdam mis, door een zware griep. Ook zaterdag gooide een zware verkoud heid roet in het eten, en terwijl de ploeggenoten aan de pers werden voor gesteld. worstelde Arie Bakker met een zware verkoudheid. Door een foto-montage hebben wij de enige Soester-amateur wielrenner die ooit tot een merkenploeg heeft kunnen doordringen, toch bij zijn ploeggenoten kunnen voegen. U ziet Arie Bakker op de foto staand geheel rechts in gezelschap van o.a. Rudie Liebrechts, die naast een leuke wieler-carrière kan terugzien op een met wisselende successen bedeelde schaats- loopbaan. RED STARS M.A.-MIDLAND M.A. Na deze aspirantenontmoeting komen de meisjesteams van Red Stars A en het Utrechtse Midland A in het veld. De Red Stars meisjes zijn verzekerd van de steun van het hele meisjesteam van Eagles, dat graag haar concurrente Mid land voor het kampioenschap ziet sneu velen. 'Met de volledige inzet van Red Stars tegen een zich fel verzettend Midland, is in ieder geval een spannend basket bal te genieten. Voorlopige opstelling van Red Stars: Rita Vos, Marijke Hil horst. Relinde Tap, Ria Willemse, Re- gien Dorrestein, Gerry van Hertom, Lu- cy Ernst, Monica Wüstefeld. RED STARS M.B.-TAVENO M.A. Vervolgens spelen tot slot de B-meisjes van Red Stars tegen het A-team van Taveno uit Utrecht. Zeer moeilijk is het om in deze ontmoeting een favoriet aan te duiden, maar toch hebben de Red Stars-meisjes, die hun tweede competi tiewedstrijd spelen in dit seizoen, een goede kans tegen Taveno. Voor Red Stars komen uit: Wil van Delden, Willy Hartman, Hetty Kools. Corry Hilhorst, Ans Hilhorst, Mieke Hilhorst. Willeke van der Linde, Marjan van de Kooy, en Madeleine Thieme. Het zondag spelende eerste elftal van S.E.C. staat overmorgen in Nijkerk te genover N.S.C., een club, die nog maar twee andere clubs op de ranglijst onder zich heeft. Voor de bezoekers, die nog altijd drie punten op leider De Zebra's achter liggen, moet dat een voldoende houvast zijn om op een overwinning te mogen rekenen. Toch blijken de Nij- kerkers vooral thuis moeilijk te ver slaan. Van de zes thuiswedstrijden ver loor N.S.C. er maar één, terwijl er vier onbeslist eindigden. S.E.C. zal er aller minst bij gebaat zijn, zondag een gelijk spel te behalen. Wil men nog enige kans op promotie behouden, dan zullen de resterende wedstrijden niet al te veel E. G. KERKHOF G AS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD- EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, Diepvrieskasten enz. OUDE GRACHTJE I4a - SOEST TELEFOON 02155-4332 punten meer moeten kosten. Het elftal, dat zondag van N.S.C. hoopt te winnen, zal er als volgt uitzien: Doel: Van Zog- hel; achter: De Rooy, Krijt, Rodermond en Van Remmerden: midden: Wouden berg en Van Boeijen: voor: Aalbers, Veenendaal, Van Breukelen en Ver hoeven. Reserves zijn Van Berkel, Pu- reveen en Kok. De stand in de vierde klasse G luidt momenteel: De Zebra's 13-19 A.P.W.C. 13-14 's Graveland 12-17 L.V.V. 12-10 S.E.C. 13-16 N.S.C. 12- 9 K.V.V.A. 13-16 B.F.C. 12- 8 Nijenrodes 13-15 Laren 13- 8 Muiderberg 13-14 De Vesting 13- 6 In deze stand is de uitslag van de ge staakte wedstrijd L.V.V.-Nijenrodes (1-1) voorlopig opgenomen. S.E.C. 2-II.V.C. 3 De S.E.C.-reserves, ook al sterk in het behalen van gelijke spelen, krijgt zon dag het Amersfoortse H.V.C. 3 op be zoek. Het feit, dat S.E.C. in de laatste negen wedstrijden ongeslagen is geble ven (al werden er dan vijf gelijk ge speeld) mag een overwinning doen ver moeden, temeer, daar de Amersfoorters momenteel de laatste plaats bezetten. S.E.C. heeft thans zestien punten uit twaalf wedstrijden. Het elftal, dat zon dag om twaalf uur tegen H.V.C, 3 in het veld komt, bestaat uit: doel Van Hattum; achter Huzinga, Luschen, Dor restein en Hoed: midden Duist en Burg man; voor Lenarduzzi, Vervloet. Brou wer en Rijnders. Reserve is Timmer. L.V.V. 2-S.E.C. 3 Het derde elftal, dat met negen punten uit tien wedstrijden een plaats in het midden van de ranglijst inneemt, zal het zondag tegen L.V.V. 2 in Laren niet ge makkelijk krijgen. De gastheren behoren tot de koplopers en zullen hun goede positie stellig niet willen prijsgeven. Een gelijk spel is voor S.E.C. niettemin wel haalbaar. De volgende spelers zullen S.E.C. vanaf twaalf uur vertegenwoor digen: doel Van Essen; achter Hooy- er, Ruttenberg Abbel en Jasperse; mid den: Voskuilen en Pothoven; voor A. Hooyer, Schalkwijk. Luschen, Dorre stein. Reserve is Zeil. SCHERPENZEEL 2-S.E.C. 4 Het vierde krijgt het tegen Scherpen- zeel 2, dat eveneens tot de koplopers behoort, ook al niet erg gemakkelijk. De Soestenaren hebben het met vijf punten uit zeven wedstrijden tot nu toe nogal beneden de verwachtingen ge daan. Het is zeer de vraag, of Scher- penzeel zich zondag door S.E.C. zal la ten verrassen. S.E.C. 4 zal vanaf twee uur bestaan uit: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, Wildenburg, Heinen: midden Van 't Klooster en Roest: voor Van de Broek, Tuenter, Meidam, Nieewaal enWijnands. Reserve is Rijken. S.E.C. 6-A.PAV.C. 7 Voor S.E.C. 6 zijn er zondag tegen het bezoekende Amersfoortse A.P.W.C. 7 wel weer winstkansen. De Amersfoorters hebben het na vier wedstrijden niet verder gebracht dan twee punten. Of schoon S.E.C. het met vijf uit vijf nu ook niet zo geweldig heeft gedaan, geeft de positie op de ranglijst toch wel hoop op een positief resultaat, wat de volgen de spelers vanaf twaalf uur zullen trachten te bereiken: doel Groenesteijn; achter Tolboom, J. H. Belt en J. Wil- De 16-jarige Peter v. d. Kant, wonende aan de Kerkstraat, nam drie jaar gele den nog niet aan de schaatssport deel, maar dank zij Peters Baan is hij daar na onder Dick Vervloet druk aan het trainen gegaan. Het ging uitstekend en hij kreeg vrij spoedig een uitnodiging van de K.N.S.B. om deel te nemen aan de Westneder landse selectiegroep, die te Overveen ging trainen. Onze plaatsgenoot is thans geselecteerd bij de zestien beste Nederlandse B-ju nioren en hierdoor aangewezen om mor gen en zondag deel te nemen aan de Nationale kampioenschappen, welke op de kunstijsbaan Thialf te Heerenveen zullen worden verreden. Wederom krijgen de dames morgen een moeilijke tegenstandster tegenover zich in de Amsterdamse Rai. Morgenavond om half negen ontmoet B.D.C. de Volewijckers uit Amsterdam- Noord. De eerste wedstrijd werd een benauwde 7-4 overwinning voor B.D.C. in de Sporthal te Amersfoort. Zondag j.l. werden de Volewijckers door de op de laatste plaats staande vereni ging S.D.W. met 3-5 verslagen. Dit zou de verwachting kunnen wekken, dat B.D.C. een makkelijke overwinning kan behalen. Het krachtsverschil in deze klasse loopt echter niet ver uiteen. Daarom zal het morgenavond danig moeilijk worden voor het damesteam van B.D.C. om de leidersplaats met vier punten voorsprong op D.W.S. te blijven behouden. B.D.C. speelde slechts één keer gelijk, de andere wedstrijden konden allemaal in winst worden omgezet Elke tegen stander is er natuurlijk op gebrand B.D.C. haar eerste nederlaag toe te brengen. Het moreel in de ploeg is goed en wij achten het mogelijk dat het de 2 winstpunten mee naar Soest neemt. De heren, die vorige week „Celeritas" van de gedeelde koppositie verdrong, spelen zaterdagavond in de Amersfoortse Sporthal, om acht uur. tegen het op de laatste plaats staande Sport Vereent 3. Samen met B.H.C. 2 staat B.D.C. nu op een gedeelde eerste plaats. Het team zal daarom moeten winnen om de aan sluiting niet te missen, blijven. Het eerste elftal van Hees gaat morgen bij Baarn op bezoek, waar het ongetwij feld een moeilijke wedstrijd tegemoet gaat. Baarn heeft zich in de laatste wedstrijden aardig hersteld van een zeer zwak begin. Het heeft nu nog maar één verliespunt minder dan Hees. dat echter morgen wel op een overwin ning rekent, al zal er ongetwijfeld heel wat tegenstand voor overwonnen moe ten worden. De wedstrijd in Baarn begint om drie uur. De reserves van Hees krijgen V.V.Z. 2 op bezoek. Gezien het verschil op de ranglijst (vijf punten) moet een over winning voor de thuisclub wel moge lijk zijn. Moeilijker zal morgen Hees 3 het krij gen in de uitwedstrijd tegen koploper S.E.C. 2, dat zijn fraaie positie zeker niet door Hees in gevaar gebracht zal willen zien. Hees 4 tenslotte, dat tien punten heeft uit negen wedstrijden, krijgt het Hil- versumse Aitius 5 op bezoek. Een kleine overwinning voor de thuisclub moet tot de mogelijkheden behoren. Liefhebbers van goede muziek en van dansen kunnen a.s. zaterdag, 25 januari weer aan hun trekken komen in ge bouw „Credo" aan de Julianalaan. Er speelt dan een bekende groep uit het westen des lands. nl. the Yards. Deze groep met een meisje als pianiste speelt hoofdzakelijk soul en rhythm en blues muziek. De zaal is open om 7.30 uur. Wanneer de voortekenen niet bedriegen zal na Amsterdam, Deventer en Heeren veen Utrecht de volgende kunstijsbaan in Nederland rijk worden. Reeds jaren loopt men in Utrecht met het plan tot oprichting van een kunst ijsbaan, maar zoals *t zo vaak gaat met dergelijke plannen, financieel was de zaak niet rond te krijgen. Een opvat ting die door verschillende mensen werd bestreden en door stichting van de ba nen in Amsterdam en Heerenveen, be waarheid werd. Het Heerenveense ijsstadion „Thialf" is voor de Utrechtse initiatiefnemers punt van uitgang geworden. Men is er bij de opzet vanuit gegaan, dat naast een on overdekte baan voor hardrijden van 400 meter een mogelijkheid moet komen voor de kunstschaatsers en -sters, maar er bovendien voldoende oppervlakte moet komen voor het beoefenen van de ijshockey-sport, welke zich in ons land in een steeds grotere populariteit mag verheugen. Uiteraard is dit plan nooit te verwezen lijken zonder de medewerking van ver schillende instanties, maar die hebben toegezegd het grootste deel van het be nodigde bedrag voor hun rekening le nemen. Aan deze toezeggingen is echter een „maar" verbonden. Het gewest Utrecht van de K.N.S.B., althans haar leden, zou moeten bewijzen dat zij er alles voor over heeft om een kunstijs baan te bezitten. Bedrijfsleven en burgerij moeten sa men 750.000 gulden op tafel brengen. Er vanuit gaand dat door het bedrijfsleven een derde gedeelte van dit bedrag zal worden bijeengebracht. Men heeft reeds toezeggingen van bedragen die nu al de 150.000 gulden grens passeren. De burgerij, waaronder de verschillende schaatsverenigingen in de provincie, moet een half miljoen bijeen brengen, willen de plannen gerealiseerd kunnen worden. Het ligt in de bedoeling, dat men het volgende schaatsseizoen reeds de be schikking zal hebben over de nieuwe accommodatie, die naar alle waarschijn lijkheid een plaats zal krijgen in het nieuwe wijk Overvecht (Utrecht-noord) aan de Franciscusdreef, in de nabij heid van „fort „De Klop" aan de Vecht. Voor het bijeenbrengen van de beno digde gelden is een coördinerings-com- missie aangesteld, samengesteld uit de voorzitter van de Junior Kamer van Koophandel te Utrecht, de heer Her mans en twee publiciteitsdeskundigen, die gezamenlijk met de veertig leden die de Junior Kamer telt, de organisa tie hebben opgezet. Geen eenvoudige taak voor veertig mensen wanneer men bedenkt dat het in de bedoeling ligt om de meer dan 100.000 gezinnen die Utrecht telt, af te gaan voor een bij drage. „Met een unieke actie, die op 15 febru ari haar hoogtepunt zal bereiken en die ondersteunt wordt door een goed opge zette reklame-campagne onder het mot to „Geef 5 gulden op 15 februari voor een Kunstijsbaan", hoopt men met hulp van honderden schaatsenthousiasten. die de huizen met intekenlijsten langs gaan, het half miljoen van de burgerij in één keer bij elkaar te brengen. Niet alleen voor de stad Utrecht is deze ijsbaan van belang, maar ook voor de omliggende plaatsen, waaronder wij Soest zeker mogen rekenen. Hemels breed komt de baan niet meer dan 15 kilometer van ons af te liggen. Van vele zijden wordt thans reeds ge reageerd op de plannen om tot vorming van de kunstijsbaan Utrecht te komen. De verzoeken om inlichtingen kregen een dermate grote omvang, dat een me dewerkster moest worden aangesteld, die de telefonische verzoeken om inlichtin gen afhandeld. In het V.V.V.-kantoor aan de Tunnel weg heeft deze informatrice onderdak gevonden, die daar onder de telefoon nummers 030-20860 en 20866 tijdens de kantooruren alle gewenste inlichtingen geeft. Hoewel de aktie nog niet gestart is heeft men nu reeds de mogelijkheid openge steld om bijdragen te storten en daar voor is een giro-rekening geopend on der nr. 1566880 ten name van ..Stichting kunstijsbaan Utrecht". Aan de rand van Utrecht, waar nu nog een grote woesteny is, zal de Utrechtse kunstijsbaan worden gerealiseerd. RED STARS A-U.V.V. Om twee uur spelen de jongens aspiran ten van Red Stars tegen het aspiranten team van de Utrechtse basketbalver eniging U.V.V. Voor komende zondag zijn de Red Stars spelers favoriet en zijn gezien de stand op de ranglijst, verplicht om van U.V.V. te winnen. Opstelling van Red Stars: Jos van den Brink, Peter Eitjes. Eduard Zeil. Paul Ditters, Leo Kortekaas, Majel Lusten- houwer, Peter Lustenhouwer, Pieter van Hunen, George Hornung, Rikkerdt van Drie, Ben Vlug en John van de Grift.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5