kmi de qwpA Ruwe inbraak bij N.V. Keune Haircosmetics ENGEL GEMEENTEWERKEN NAM AFSCHEID VAN ADJUNCT-DIRECTEUR I(. FROS KRABBELS VAN KNEUS Sinassnippers NIXON'S START Het is bijna niet te geloven, maar er zijn weer huizen te huur LUXE "DRIVE IN" WONINGEN ^Jg| iSckoemaker Buit enkele honderden guldens, maar voor tienduizenden schade Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Instuif „Soest" Gevonden voorwerpen Vleesverkoop Mint-Caramels Speculaas De Soester Nachtveiligheidsdienst VRIJDAG 24 JANUARI 1969 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Donderdagmorgen vroeg is ingebroken in het sinds kort te Soest gevestigde be drijf N.V. Keune (haircosmetics) aan de Birkstraat. In de nog niet officieel ge opende fabriek is op zeer ruwe wijz^ te werk gegaan. Men heeft kennelijk uit sluitend naar geld gezocht. Er wordt een bedrag van rond zevenhonderd gulden vermist, maar er is voor enkele tiendui zenden guldens schade aangericht. De inbraak moet na half twee gebeurd zijn. Om die tijd had de naast het bedrijf wonende heer Keune nog een rondgang door het gebouw gemaakt, doch niets bemerkt. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 De inbrekers zijn via een waarschijnlijk .met een koevoet geforceerd goederen luik de fabriek binnengekomen. Beneden werden enkele deuren op zeer ruwe wijze opengebroken en vernield, maar uit de magazijnen wordt niets vermist. Vervolgens heeft men zijn geluk be proefd op de bovenverdieping, waar de kantoren zijn gevestigd. Hier werd een zware archiefkast gekanteld en openge broken. De inhoud moet de inbrekers zijn tegengevallen, want er zat niet meer in dan een bedrag van rond zevenhon derd gulden een paar loonzakjes van vertegenwoordigers en twee geldkistjes met geringe inhoud. Ook verschillende bureaus werden doorzocht, terwijl tevens een factureermachine van ƒ30.000, werd vernield. In het directiekantoor werd een aantal pruiken door het vertrek gegooid. De inbraak werd donderdagmorgen vroeg door een meisje van het kantoor personeel ontdekt. Ofschoon het bedrijf reeds in gebruik was geriomen, moest alleen de alarmin stallatie nog in werking worden ge bracht. Kort geleden is bij hetzelfde bedrijf op een zaterdag een auto verdwenen. De wagen kreeg een aanrijding in Utrecht, maar de bestuurder wist met het voer tuig te ontkomen. De volgende maandag stond het voertuig weer op zijn oude plaats, maar nu beschadigd. De dienst van gemeentewerken heeft woensdagmiddag afscheid genomen van de heer K. Fros, sinds twintig jaar als plaatsvervangend directeur werkzaam bij deze dienst. De heer Fros heeft het bedrijf verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Ofschoon de heer Fros al per 1 januari van dit jaar ver trokken is, kon wegens een hem overko men ongeval niet eerder afscheid wor den genomen. Wethouder mevr. Walter-v. d. Togt vond de twintig jaar, die de heer Fros bij gemeentewerken heeft doorgebracht, een hele tijd, in vergelijking met een men senleeftijd. „Ik kan me voorstellen, dat het voor een archivaris, die dag in dag uit tussen vergeelde papieren zit, een onnoemelijk lange tijd is. Voor u moet deze tijd, doorgebracht bij een bedrijf van een zeer dynamische gemeente, wel haast omgevlogen zijn", zo vermoedde de wethouder. Nu de heer Fros weer her steld is van de gevolgen van het onge val en zijn echtgenote van een ziekte, meende mevr. Walter, dat alle voorwaar den aanwezig waren om het pensioen op prettige wijze tegemoet te gaan. Zij bood de scheidende onderdirecteur een reis koffer aan. De directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen zei, dat alles, ■wat aan oude stukken over de heer Fros te vinden, ln lovende bewoordingen is gesteld. De heer v. d. Dussen schilderde zijn plaatsvervanger als een eerlijk en onkreukbaar man, die altijd recht door zee gaat. „Niemand zal u kunnen ver wijten, dat hij niet wist, wat hij aan -u had. U was een zeer loyaal medewerker en vooral in de eerste jaren heb ik veel Zaterdagavond wordt het weer een enorm feest in het Verenigingsgebouw. Dan houdt de vereniging namelijk het Prinsenbal, hetgeen de voorproef is voor het Carnaval, dat op 15 en 16 februari wordt gehouden. Het hoeft geen betoog, dat het welslagen van deze avond bij voorbaat verzekerd is. Andere jaren was er altijd één of ander klein orkestje, maar dit jaar wordt de avond groots aangepakt. De „Boerenblaaskapel" uit Utrecht, bij iedereen wel bekend van de voorafgaan de Carnavalsfestijnen, is uitgenodigd om de muzikale omlijsting van dit geheel te vormen en zij, die deze muzikanten al eens gehoord hebben, weten dat zij goe de stemmingmakers zijn. Ook de „Raad van Elf", met aan het hoofd Prins Leut, zal aanwezig zijn. Het „driemaal alaof" zal veelvuldig klinken in de grote zaal van het Verenigingsge bouw. Prins Leut is niet van plan zich te spar ren voor deze avond, zo deelde hij het bestuur mede. Elk jaar wordt een inzameling voor een of ander goed doel gehouden. Ditmaal zal het geld, dat wordt opgehaald, ge schonken worden aan „Trein 8.28" te Soest-Zuid. Zaterdagavond zal ook een bus vol Twentenaren het Prinsenbal meevieren. Zij komen n.1. kapelaan Hampsink van de parochie Soest de hand drukken, die voorheen in Twente werkzaam was. Voor hen een mooie gelegenheid er een feest aan vast te knopen. De aanvang van deze avond is acht uur en eindigt te één uur. Bij het bureau van politie, alhier, zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: bruin leren nandschoen, aktetas met boeken, babyschoentje, zwarte want, wollen das (bruin-geel-groen met wit grijze poncho, bruin mapje met pasfo to'" oude bromfiets, gebreide zwarte sjaal, lipssleutel, kandelaar, paar rode platte slofjes, damesrijwiel, rode da- mesknipportemonnee, paar dameshand schoenen, grijs jongensjasje, bruine koffer en zwarte rechter dames hand schoen. Zaterdagmorgen, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genum merd van 1 tot ino en grijze kaarten genummerd van 1-66. tenslotte toe als voorzitter van de perso neelsvereniging: hij boód mevr. Fros een bloemetje aan. De inmiddels gepensionneerde onder-di recteur zei, altijd prettig en in goede verstandhouding met de collega's bij ge meentewerken zijn taak verricht te heb ben. Hij was het college van burgemees ter en wethouders dankbaar voor het in hem gestelde vertrouwen. Van dat college waren woensdagmiddag mevr. Walter-v. d. Togt en de heer J. v. d. Arend bij de huldiging in de brand weerkazerne aanwezig, alsmede het vol tallige G.W.-personeel en de raadsleden mevr. S. M. Polet-Musler, J. R. van Pop- pelen, J. K. de Bruin en H. J. N. Veld huizen. van u mogen en kunnen leren. U hebt ook daadwerkelijk aan vele veranderin gen medegewerkt. Onder meer was u nauw betrokken bij de bouw van de brandweerkazerne, zonder daarbij overi gens op de voorgrond te zijn getreden", aldus de heer v. d. Dussen, die vermoed de, dat het een grote voldoening moet zijn om in Soest steeds weer projecten te ontdekken, aan de realisering waar van je een groot aandeel hebt gehad. „U bent ook de man van de keuzeplan nen geweest", zei de G.W.-directeur, die er echter wel aan toe moest voegen, dat de keuzeplannen inmiddels uit de ge meentelijke administratie zijn verdwe nen. De heer v. d. Dussen zei, dat met het vertrek van de heer Fros een va derlijke funktie beschikbaar is gekomen, die niet gemakkelijk zal zijn te vervul len. Namens het personeel bood hij een boekenbon aan. De heer F. Bührmann sprak als oudste medewerker van de afdelingen bouw en woningtoezicht en bouwkunde. Hij zei, altijd in een prettige werkgemeen schap en een goede verhouding met de heer Fros samengewerkt te hebben. Hij bood zijn scheidende chef een boekenbon aan. De heer J. Th. A. van Noesel, oud-direc teur van gemeentewerken, zei, dat des tijdens bij de benoeming van de heer Fros diens aanbeveling om ergens in zijn toenmalige standplaats Terneuzen paling te gaan eten, de doorslag heeft gegeven. „We hadden afgesproken, dat u benoemd zou worden als de paling goed was", verklapte de heer Van Noe sel. „Als gepensionneerde moet u nu de mocratisch worden ingevoegd, zoals dat tegenwoordig schijnt te heten. Maar als u uzelf blijft, bént u al ingevoegd", zei de vroegere directeur. „U zult nu kennis maken met de mensen aan de andere kant van de balie en kunnen ervaren, hoe beroerd ambtenaren soms kunnen zijn en hoe beroerd de mensen soms ge holpen kunnen worden. Er is al heel wat gebeurd, eer een ingezetene besluit, eens op gemeentewerken te gaan praten, Het is dan ook de bedoeling, dat zo iemand prettig wordt geholpen", aldus de heer Van Noesel, verder uit de school klap pend. Overigens meende hij wel, dat de ingezetenen door de heer Fros altijd prettig zijn ontvangen. Ook de heer De Vos, die de scheidende adjunct-directeur alle twintig jaar heeft meegemaakt, had aanleiding om tevre den te zijn. „We hadden een beroerdere chef kunnen treffen". Hij zag de heer Fros als een gemoedelijk en bedacht zaam man. De heer De Vos herinnerde eraan, dat destijds, bij de aanstelling van de heer Fros, gemeentewerken uit negen rnan bestond. Thans vinden er 59 men sen emplooi. De heer Lagerwerf sprak de heer Fros Pittige chocolade met een frisse sinasvulling. 200 gram ƒ1.10 iet i k 200 gram 59 ct. Zachte caramels met frisse mint. Deze week extra voordelig. Venda banketbakkersspe culaas, het bekende voor- deelpak. 500 gram 1.15 VROOM DREESMANN In haar functie als wethoudster van Openbare Werken, en als afgevaardigde van het College van B. W„ nam me vrouw Walter-v. d. Togt afscheid van de heer Fros. Richard Mulhous Nixon heeft zijn taak als 37ste president van de Verenigde Staten aanvaard met een rede, die zon der meer een gunstige indruk heeft ach tergelaten. Niet dat dit op zichzelf zo verwonderlijk is in zijn carrière heeft Nixon meer dan eens blijk gegeven dat hij zich niet aan een taak zet zonder zich terdege verdiept te hebben in de problemen en mogelijkheden waarmee hij te maken zou krijgen. En een ver mogen om zich een objectieve voorstel ling te maken van de puzzels valt hem niet te ontzeggen. In dat opzicht heeft hij zonder meer gelijk wanneer hij Fraklin Roosevelt parafraserend betoogt dat de grote moeilijkheid nu niet is dat het de V.S. materieel slecht gaat, al is de armoede zeker niet geheel en al uitgebannen. Het schrijnende van nu is dat men wel kans ziet drie mannen keurig volgens plan een tocht om de maan te laten maken maar niet om de burgers thuis in vrede met elkaar te laten leven. Vermoedelijk wordt dat inderdaad Ni- xons voornaamste probleem. De kwestie Vietnam moet nu zo langzamerhand (al is het waarschijnlijk niet geheel en al zonder pijn) wel aflopen. In het nabije oosten ziet niet alles er schitterend uit, maar er zijn nog tal van mogelijkheden om te voorkomen dat hier al te akelige dingen gebeuren. Met enige voorzichtigheid moeten deze zaken af te wikkelen zijn. De kwestie van de interne verhoudingen echter, die met de jaren nijpender is ge worden in de V.S., is er een die vraagt om inspirerende initiatieven en moed tot ingrijpende daden. Het is een zaak van eenheid scheppen waar de verdeeld heid hand over hand toeneemt. De rede van Nixon getuigt ervan dat hij zeker zijn niet geringe kracht aan deze zaak wil geven. Wat hem daarbij echter remt is dat de magere meerder heid waarmee hij in het Witte Huis is gekomen hem haast bij voorbaat stem pelt tot de president van de blanke mid denstand en niet tot die van al die an dere groepen in de V.S. de intellectue len, de negers, de vakbondsleden enz. Het eerste wat hij zal moeten trachten te doen is; bewijzen dat hij ook de pre sident is van deze groepen, al hebben ze hem dan niet gekozen. En dat zal niet meevallen. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige d ut nog steeds nie ken glove daat de Keremiek vaan Breugul der nie meer i Ut leek toeng de heule zaok ging ver- huuze naor ut indestrie-terrein allemaol dik veur mekaor. Un heule nieuwe briek, waat mot un mins nog meer. Maor jao, wullie waore der m boes heul aordug vaan buute gebleve, maor noeng hep die trammelaant ok ongs dar- rup anedaon, un mins kent haos nie glove. Int allegemeen binne de minse int laand der wel angewend, maor ast zo dich bie je bed komp, daan gao ]e ut toch wel effe mit aore oge bekieke. Je gaot zitte denke hoe of daar noeng toch wel zouw komme, en oft nie moge- luk waas ewees omt te veurkomme. Maor daat leste daat is netuurluk ut grootste gezwaam vaan de heule we- ruld, waant ik schaat zo daat aster maor un heul klein kaansie waas ewees omt te veurkomme daat de baoze vaan de Keeremiek niks naogelaote zouwe heb- be omt nie te laote beure. Maor ut is toch ebeurd, en ik hepter nog heulegaor niks vaan ehoord op de raodiejo of de tillevisie. Ut zaal veur die luu wel nie de meujte weerd zijn gewees. Der waore geen minse die mit borde en spaandoeke ginge lope, of die ut gebouw nie meer uut ginge. Ut is allegaor heul gewoon vurlope. Eigeluk zouwe de minse vaan die raadiejo en tillevisie toch effe hebbe motte komme kieke en luustere. Aal un paor maonde vaan te veure wis te de minse die bie de Keeremiek ant warruk waore daat ut nie zo laang meer zouw duure of de zaok zouw veur goed geslote worde. Ut gong nie meer. Ik zouw jullie wel effe wille vertelle waor- om ut nie meer gong, maor ik hep vaan keeremiek veuls te wienug ver- st-and, dus daat zouw toch maor ge zwaam blieve. Maor ik denk. en waorom zouk nie magge denke, daat de dinge vaan kere miek emaokt ut nie op kongde neme teuge diezellefde dinge emaokt van aal die mederne matturiejaole. Waat vru- ger waas gemaokt vaan keeremiek, is noeng vaan nijlon en plestiek. En eer- luk gezeit, vaok binne die dinge daan veul goeijekoper en soms zellefs nog beter. Maor hoe of wullie ut. ok bekieke, en waat veur slinger wullie deran geve, maok niks meer uut, de deure binne geslote, de gebouwe binne vurkoch, en de mesjienes binne gekoch deur un zellefde soort zaok, int zuude vaant laand, die der nog wel waat in ziet. Noeng binne der netuurluk minse die zeige waat ken ongs die mesjienes en gebouwe schele, hoe ist mit aal de minse die daor veur hullie daogelukse sneej brood warrukte. Noeng daor wouk ut eigeluk aal de heule tied ovur hebbe, en daor wouk eigeluk die luu vaan de tillevisie en raodiejoo veur in Soes heb be. Waant zoas daat allemaol is egaon mit ut perseneel. daat maag je rustug un veurbeeld voort heule laand noeme. Zo- as teugeswoordug heul ewoon is mit daat soort dinge, hebbe de baoze vaan de Keeremiek nie tot ut leste mement gewaach om ant perseneel te zeige hoe of ut sting mit de zaok, maor al un heule tied vaan te veure gezeit hoe de vorruk an de steel zaat. Der waore toeng meteen ok aal minse die zeje zul- lie kenne ming nog meer vurtelle ik gao der noeng aal vaan tusse, en die minse haade dus al meteen warruk. Daat laag veur de minse die der aal laang waore effe aors. Zullie kongde ut laang zo makkeluk nie verwarruke. Maor zullie haade buute de waord in dit gevaal de baos gerekend, waant hie haad nie allenug veur ut verkope vaan zun zaok en de mesjienes gezorreg, maor ok uutekeke naor bedrieve waor de minse dit tot ut leste mement bie um in diens waore ebleve, zouwe kenne gaon wareke. En das nie allenug bie uutkieke ebleve, maor ut is ok alle gaor dik veurmekaor ekomme, en daat fingk un kompelement waord. Ut is bar jaammer daat de Keeremiek vaan Breugel noeng nie op de wegwie- zer paole komp te staon die biet inde strie-terrein staon, derris niks meer an te doen, maor ut waas ming heul waat weerd ewees, as zullie der ok op haade estaon. Waant ut is altied un bar naore zaok aster un zaok wordt opeheve, ok al beurt ut op un heule mooie menier. Op verschillende plaatsen in onze ge meente staan weer borden die verwijzen naar het Soester veen waar woningen te huur zijn, een situatie die op deze grote schaal de laatste tientallen jaren niet meer is voorgekomen. Er moet worden teruggegaan tot voor het begin van de tweede wereldoorlog om dezelfde situa tie, zij het dan op een andere wijze, tegen te komen. De toen aangeboden woningen, en niet alleen nieuwbouw, werden door de huis eigenaren aantrekkelijk gemaakt met voordelen als vier weken gratis wonen en gratis behangen en meer van der gelijke voor die tijd benodigde argu menten om tot verhuur te komen. De situatie ligt nu wel iets anders. De in het Soesterveen aangeboden wonin gen, flats, gebouwd door Van Gend's Aannemingsbedrijf, afkomstig uit Amers foort, worden verhuurd aan iedereen. Naast Soester ingezeten, komen ook woningzoekenden uit andere plaatsen voor het huren van deze woningen in aanmerking, voor bedragen tussen 275,en ƒ300,— per maand, exclu sief verwarming, echter inclusief andere service-kosten als liften e.d. Van de vier in eerste instantie gepro jecteerde flats is alleen het laatste nog niet verhuurd, maar van de overige is alleen in het derde flatgebouw nog voor enkele' huurders een flat beschikbaar, zo groot is de belangstelling voor deze huurwoningen. Naa$t de bouw van flats is men in het Soesterveen ook gestart met de bouw van de z.g. drive-in woningen. Ook voor deze koopwoningen is grote belangstelling. 15 maart worden de eers te opgeleverd, waarna er elke week tien zullen volgen. Het eerste plan omvat 232 woningen waarvan er vijf nog niet zijn verkocht. Na de realisering van dit eerste plan volgt een tweede plan dat eveneens 232 woningen omvat. Hoewel de indruk wordt gewekt dat wij in Soest de woningnood, volksvijand nummer 1, hebben onderdrukt, geldt dat alleen maar voor hen die een dus danig inkomen hebben, dat zij alleen voor de huur en verwarming minimaal rond ƒ325,per maand op tafel kunnen HOOFDKANTOOR: VAN DE VELDEPLANTSOEN 39. TELEF. 2201 leggen. Voor de ruim vijftienhonderd woningzoekenden in Soest zou dat voor velen wel betekenen dat ook de vrouw des huizes buiten de deur haar handen uit de mouwen moet steken. De verhouding lijkt volkomen zoek wanneer men beide zaken met elkaar vergelijkt. Voor een 4-kamerflat, die ge woon gehuurd kan worden moet per maand rond 325,betaald worden, terwijl men na aanbetaling reeds vanaf ƒ325,per maand eigenaar kan wor den van een drive in-woning, in de zelfde omgeving. CONTROLE EN BEWAKING TEGEN INBRAAK, DIEFSTAL, BRAND EN VERNIELING Speciale prjjzen en eerste klas service.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7