Telefoonnummer ziekenauto 5980 \Jy6Sl\>6> V.V.Z. verloor in laatste vijf minuten van S.V.P. DOORSMEREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM B.D.C. handbal S.E.C, drie minuten voor einde nog naast T.O.V. Nuttige overwinning voor S.V.V.-heren ,.T!ie Red Stars" V.V.H. behaalde verrassende volleybal overwinning Royale overwinning van B.D.C. op Soesterberg4-1 DINSDAG 28 JANUARI 1969 SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Het eerste elftal van V.V.Z. heeft zater dag een nogal ongelukkige wedstrijd ge speeld tegen het Veenendaalse S.V.P., dat zaterdag nog met T.O.V. de eerste plaats deelde, doch nu alleen aan kop gaat. Tot vijf minuten voor het eind wist V.V.Z. de tegenstander het scoren te beletten, maar in die laatste vijf mi nuten scoorde S.V.P. juist tweemaal (één keer uit een strafschop). De thuis club is in deze wedstrijd zeker niet de mindere van S.V.P. geweest. V.V.Z. was in de eerste helft zelfs nog dicht bij een doelpunt, maar de kopbal van Fugers uit een voorzet van Van de Bovenkamp be landde tegen de paal. In de tweede helft, die met dubbel blanke stand was inge gaan, heeft V.V.Z. lange tijd een licht veldoverwicht gehad. De verdediging sloot goed, maar van de aanval ging te weinig vuurkracht uit. Fugers en Brou wer troffen elk nog een keer paai en lat, terwijl eenmaal een S.V.P.-verdedi- ger redding op zijn doellijn moest bren gen, maar doelpunten bleven uit. Ieder een begon zich al te verenigen met een doelpuntloos gelijk spel, toen vijf minu ten voor het einde S.V.P. een hoekschop kreeg te nemen. De bal werd wegge- kopt, maar precies voor de voeten van een Veenendaalse aanvaller, die ondanks de opeenhoping van spelers voor het Soester doel Rebel wist te passeren 0-1. Twee minuten later was het definitief met V.V.Z. gedaan, toen de tegenstan der een strafschop kreeg toegewezen. S.V.P. liet zich deze gelegenheid niet ontnemen. V.V.Z. 2—HEES 2 Het door invallers nogal verzwakte 2e elftal bleek zaterdag niet opgewassen te gen Hees 2, dat de laatste tijd weer aar dig in opmars is. De Hees-reserves zege vierden met 3-1. Het enige doelpunt voor V.V.Z. werd gescoord door F. Hornsveld. Het vierde elftal verloor met dezelfde cijfers van het Amersfoortse Cobu Boys 4. V.V.Z. nam in de eerste helft door v. d. Grift wel de leiding, maar stond bij rust al met 2-1 achter. Twee spelers van V.V.Z. werden bovendien om onbe- Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 grijpelijke redenen uit het veld gestuurd. De arbiter heeft in het verleden al meer zonderlinge beslissingen genomen, om welke reden dan ook een paar K.N.V.B.- rapporteurs aanwezig waren. Of zij ook zo zwaar zullen tillen aan de „overtre dingen" van de V.V.Z.-spelers als de arbiter, zal moeten worden afgewacht. V.V.Z. bleek in de tweede helft niet meer bij machte om Cobu Boys nog be hoorlijk partij te geven. De thuisclub won tenslotte met 3-1. V.V.Z. 5 leed opnieuw een nederlaag, nu tegen het op gelijke hoogte staande Montagnards 3 uit Amersfoort. De be zoekers wonnen met 5-2, nadat zij bij de rust al een 2-1 voorsprong hadden. Bei de doelpunten voor de thuisclub werden gescoord door Cees Paauw, de doelman van het derde, die als veldspeler bij het vijfde een goede partij speelde. De jeugd heeft dit weekeinde voor de overwinningen moeten zorgen. De junio ren A bleven op eigen veld met 3-0 baas over Amsvorde B uit Amersfoort, ter wijl de adspiranten a met 2-1 wonnen van het Amersfoortse C.J.V.V. b. Drie pupillenelftallen hebben zaterdag met S.V.M. Boys uit Maartensdijk om een door V.V.Z. beschikbaar gestelde beker gestreden. Aangezien de V.V.Z.- jeugd twee van de drie wedstrijden won, bleef de beker in Soest en moe ten de pupillen hem volgend jaar in Maartensdijk gaan verdedigen. In de drie wedstrijden werden niet min der dan negentien doelpunten gescoord. V.V.Z. pup. 1 won met 4-0 van S.V.M. Boys 1, terwijl de strijd tussen de twee de elftallen van beide clubs met 7-1 in het voordeel van de jeugdige Soestena- ren werd beslist. Alleen de allerjongste pupillen B verloren van hun tegenstan der en wel met 6-1. Met nog twee wedstrijden voor de boeg lijken de dames recht op het kampioen schap in de districts tweede klasse af te stevenen. Zij hebben momenteel vier punten voorsprong op het team van D.W.S. uit Amsterdam. Volgende week zondag kunnen de da- r-es in eigen huis, d.w.z. de Amers foortse sporthal, het kampioenschap mee naar Soest nemen. Om één uur spelen ze dan tegen het op de voor laatste plaats staande S.D.W. Het succes is des te opmerkelijker daar het damesteam pas dit seizoen gepromo veerd is. Het feit dat zij in één keer doorstootten naar de top van deze nieu we klasse, mag voor een groot deel op naam van trainer O. Buisman worden geschreven. Het team speelt een frisse partij hand bal met veel variatie. De jeugdige speel sters zorgen voor het tempo in de wed strijd. terwijl de iets oudere speelsters voor de rust in de verdediging zorgen. Zo was het ook zaterdagavond in de Amsterdamse Rai, waar het team tegen de op de derde plaats staande Volewijc- kers speelde. De in deze uitwedstrijd zo gevreesde Volewijckers bleken zaterdag een moei lijk te nemen hinderpaal te zijn. Bin nen drie minuten keek B.D.C. al tegen een 2-0 achterstand aan. Deze achter stand kon spoedig weggewerkt worden tot 2-2 door Anny Roest en Diny Kok. Vervolgens doorstond B.D.C. een zeer moeilijke fase van de wedstrijd. De Vo lewijckers gingen er, in de goede zin van het woord hard tegenaan. B.D.C. werd op een 5-2 achterstand ge plaatst, maar weer had B.D.C. de kracht terug te komen tot 5-4, wederom door Anny Roest en Ria Tolboom. Het team bleek nu pas blijkbaar goed ingespeeld en langzaam maar zeker be gon het team te draaien. De Volewijc kers konden nog wel op 6-4 komen, maar toen begon de dramatische perio de voor hen. Tweemaal kwam Anny Roest cr aan te pas en even zoveel ma len kon zij de keepster van de tegen partij de ondankbare gang naar het net laten m~ken. Dit was de opening van een groot of fensief van de B.D.C.-dames en hoe de trainer van de Volewijckers ook schreeuwde om zijn aanwijzingen door te geven, bet mocht allemaal niet baten. De Volewijckers stortten volledig in el kaar. Keer op keer vielen er levensgrote gaten waar de B.D.C.-ers blij gebruik van maakten. Tilly Smeeing die in de eerste helft haar krachten op de ver dediging had moeten toeleggen, stormde mee naar voren. Driemaal trof zij de roos, terwijl Diny Kok met een break- out de eindstand op 6-10 bepaalde. De vreugde na het behalen van de over winning in deze wedstrijd was begrijpe lijk, de tranen die opwelden bij de Vo lewijckers na het verlies, eveneens. Hoewel het herenteam zaterdagavond netjes om acht uur klaar stond in de Amersfoortse sporthal, liet de tegen stander, „Sport Vereent" uit Utrecht S^ch niet zien. Een makkelijke regle mentaire 5-0 overwinning dus voor B.D.C. S.E.C. is er zaterdagmiddag in geslaagd, lijstaanvoerder T.O.V. uit Baarn op 2-2 te houden. Het resultaat kwam overi gens pas drie minuten voor het einde tot stand, toen de voor Koelewijn inge vallen Stalenhoef gelijk maakte. Het publiek heeft aan de Bosstraat van een aantrekkelijke en vooral ook span nende wedstrijd kunnen genieten, die in de eerste helft niet zeer doelpuntrijk leek te worden. Voor beide doelen ont stonden gevaarlijke momenten, maar doelpunten bleven voorlopig uit. T.O.V. was in technisch opzicht iets beter, maar S.E.C. had daarentegen een licht veld overwicht. Toch was het T.O.V., dat na bijna een half uur dicht bij een doel punt was. De uit zijn doel gekomen Kra mer verkeek zich volkomen op een voor zet en zag, zonder dat hij er nog iets aan kon doen, de bal in de richting van het lege doel gaan. De Vries wist echter op het laatste moment de bal van de doellijn te halen. Tien minuten later ontstond opnieuw een hachelijke situa tie voor het doel van S.E.C., waaruit de bal tenslotte maar juist over het Soester doel verdween. Al met al was er on danks een aantal kansen bij de rust nog niet gescoord. Men begon reeds te vermoeden, dat één doelpunt de wedstrijd wel eens zou kun nen beslissen. Dat doelpunt viel na vijf minuten al en bovendien voor de mees te supporters aan de goede zijde, want Rouwendaal schoot een vrije trap van even buiten het strafschopgebied kei hard in: 1-0. Maar de vreugde in het S.E.C.-kamp was maar van korte duur. Zeven minuten later begrepen een paar S.E.C.-verdedigers elkaar verkeerd, waarvan T.O.V. dankbaar profiteerde en de gelijkmaker scoorde. De bezoe kers begonnen nu sterk aanvallend te rug te komen. Kramer, hoewel gebles seerd, moest enkele safes verrichten om zijn ploeg voor een achterstand te be hoeden. Na ruim een half uur namen de Baarnaars toch de leiding, toen een mooie aanval fraai werd afgerond. S.E.C. leek zich al bij een nederlaag te moeten neerleggen, toen drie minuten voor het einde Stalenhoef tot ieders op luchting nog een puntje voor S.E.C. uit het vuur sleepte. Aangezien S.V.P. van V.V.Z. won, Hees de baas bleef over Baarn, Candia over Hoevelaken zegevierde (2-0) en Kulan van Woudenberg verloor (2-3) is de stand geworden: S.V.P. T.O.V. Hees Candia Hoevelaken 12-17 12-16 12-14 12-14 12-13 Woudenberg S.E.C. Valleivogels Baarn V.V.Z. Kulan 12-12 11-11 11-10 11- 9 13- 9 12- 5 S.E.C. 2-HEES 3 8-0 S.E.C. 2 heeft saterdag maar heel wei nig moeite gehad met plaatsgenoot Hees 3. Binnen acht minuten had de thuis club al een 3-0 voorsprong, die bij de rust al was uitgegroeid tot een 6-0 stand. De schaarse uitvallen van Hees hielden nagenoeg geen gevaar voor de verdediging van S.E.C. in, zodat ten slotte ook spil Staal een aandeel in de doelpunten productie voor zich kon gaan opeisen. Al na twee minuten kwam een hoekschop van Luijtelaar via Nijhuis bij I" terecht, die er zonder veel moeite 1-0 van maakte. Vier minuten later on dernam De Beer een solo, waarin hij niet meer gestuit werd voordat de bal in het doel lag (2-0). Twee minuten la- ter betekende een afstandsschot van Nij huis het derde doelpunt voor S.E.C. Het was Dorrestein, die er in de 25e minuut via een Hees-speler 4-0 van maakte. Twaalf minuten voor rust trof de Beer opnieuw de roos. Tijdens een scrimmage voor het Hees-doel schoot hij ineens in. Kort voor rust scoorde De Beer zijn derde en voor S.E.C. het zes de doelpunt. De tweede helft liet opnieuw een opper- Vooral Stalenhoef maakte het de T.O.V.- keeper in dc 2e helft bijzonder lastig. Met de hulp van zün verdediging wist de T.O.V.-keepcr hem ook ditmaal het scoren te beletten. Het eerste herenteam van S.V.V. heeft donderdag een gemakkelijke 3-0 over winning behaald op het zeer zwakke S.S.S. 2 uit Barneveld. De wedstrijd stond vanwege het grote klasseverschil tussen bedde ploegen op een zeer laag peil. Hoewel S.V.V. zich lang niet volledig behoefde te geven, was de wedstrijd binnen twintig minuten beslist in het voordeel van de Soestenaren. die met 15-4, 15-2 en 15-6 een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende zege be haalden. Door deze overwinning blijft S.V.V. de koploper S.S.S. 1 op de voet volgen. De achterstand van vier punten blijkt voorlopig echter nog te groot om al aan een kampioenschap te mogen denken. Voor de overige winstpunten zorgden het vierde damesteam en het jeugdzes- tal. De dames hadden het al heel ge makkelijk, omdat de tegenstandsters niet verschenen. Het jeugdteam verpletterde het Amersfoortse Vios met 15-2 en 15-2. In dc begin-fase van de wedstrijd gaf Dick Dorrestein B.D.C. met een mooi schot de leiding. uitval was voldoende om de stand op 0-4 te brengen. Daarmede was bij B.D.C. al het enthousiosme verdwenen, waar door A.P.W.C. tot 6-0 kon uitlopen. Tenslotte scoorden de Amersfoorters in al hun geestdrift ook nog een keer voor B.D.C. Het derde elftal kreeg in Amersfoort een gevoelige klap uitgedeeld. K.V.V.A. 3 won er met 9-1. Aanvankelijk zag het er voor B.D.C. niet zo zorgelijk uit, want F. Bunnik bezorgde zijn ploeg zelfs een 1-0 voorsprong, spoedig echter ge volgd door de gelijkmaker. Na deze treffer werd B.D.C. langzaam maar ze ker overspeeld. Het vierde elftal behaalde een 4-7 over winning op V.V.Z.A. 4. Toch moest B.D.C. in Amersfoort tot driemaal toe een achterstand inlopen, alvorens men afstand van V.V.Z.A. kon nemen. Drie doelpunten, kort achter elkaar brach ten V.V.Z.A. tenslotte op de knieën. Met veertien punten uit negen wedstrijden ziet de toekomst er voor dit elftal roos kleurig uit. Minder goed verging het lijstaanvoerder B.D.C. 5, dat in Hamersveld met niet minder dan 5-1 van Roda 3 verloor. De met diverse nieuwe krachten versterkte Rodaploeg zette B.D.C. al vrij snel op een 3-0 achterstand. Een hevig offen sief in de tweede helft hielp B.D.C. niet verder. Er kwam één doelpunt uit voort, maar Roda scoorde nog twee maal. Het zesde zorgde na een paar neder lagen zondag weer eens voor een over winning. Het bezoekende Quick 7 werd met een 5-2 nederlaag naar Amersfoort teruggestuurd. Vier van de vijf doelpun ten kwamen van de voet van G. Kok. Het achtste kwam zondag niet verder dan een wat teleurstellend 1-1 gelijk spel tegen het onderaan staande Amers foortse Boys 6. De arbiter toonde zich in deze wedstrijd trouwens ook wat on willig. B.D.C. 9 verbeterde zondag zijn positie door een zeer royale 9-1 zege op het laaggeklasseerdoe L.V.V. 9 uit Laren. Een groot aandeel in deze overwinning had Jan Kaats, die zelf vier doelpunten voor zijn rekening nam. Doelman Pronk benutte nog een strafschop. Het tiende tenslotte zorgde weer voor een overwinning, nu op Soesterberg, dat met 6-1 werd geklopt. Bij de rust had B.D.C. nog maar een 2-0 voorsprong. GOEDE PRESTATIES VAN JEUGD- TEAMS Zondagmiddag hebben drie jeugdteams de competitiestrijd aangebonden in de gymnastiekzaal van de R.K. Mavo-school te Soest. Twee van de drie Red Stars- teams wonnen, en slechts het meisjes-A team verloor tegen koploopster Midland, waarbij de oorzaak voornamelijk ge zocht moet worden bij de Mao-griep, 'die enkele speelsters van dit team stevig aan hun bed gekluisterd houden. RED STARS A-U.V.V. 54-26 De aspiranten van Red Stars leverden een uitstekende prestatie door de wed strijd tegen het Utrechtse U.V.V. met niet minder dan 54-26 te winnen, na een ruststand van 21-12 voor de Soester basketballers-in-spé. In het begin wilde het nog niet zo heel erg vlotten en bleven beide teams tame lijk dicht bij elkaar. Na tien minuten spelen was de stand nog 7-6 voor Red Stars, maar vanaf dat moment verhoog de Red Stars het tempo en wist in de eerste helft een voorsprong op te bou wen van negen punten. In de tweede helft had U.V.V. helemaal geen verweer en binnen zes minuten scoorde Red Stars maar liefst veertien punten, waar door reeds een veilige voorsprong van 35-12 werd bereikt, die uiteindelijk werd vergroot tot 54-26. RED STARS M.A.-MIDLAND M.A. 28-56 De meisjes A-junioren moesten aantre den tegen het bovenaan staande Mid land. Door het ontbreken van Rita Vos en Marijke Hilhorst, wegens griep, had dit team duidelijk aan kracht ingeboet en was het ook niet verwonderlijk dat Midland een verdiende 56-28 overwin ning behaalde. Deze overwinning werd voornamelijk bereikt in de eerste helft, toen Midland namelijk een 41-12 voor sprong nam. In de tweede helft hadden de Red Stars meisjes veel meer vat op het spel van hun Utrechtse tegenstand sters en zij wisten deze tweede helft zelfs af te sluiten met een 16-15 voor sprong, hetgeen echter lang niet vol doende was om Midland in de totaal score te passeren en zo verloren de Soester meisjes deze sportieve wedstrijd met 56-28. RED STARS M.B.-TAVENO M.A. 25-23 Het tweede meisjesteam van Red Stars zorgde daarentegen voor een huzaren stukje, want in hun tweede competitie wedstrijd, het meisjesteam is pas per 1 januari ingedeeld, wisten zij een ver diende 25-23 overwinning te behalen op het Utrechtse Taveno A. Zeer tot de verbeelding spreekt deze overwinning als men bedenkt dat de Red Stars meis jes na een helft spelen nog met 17-8 achter stonden en de kans op een over winning hopeloos leek. Het begin van de tweede helft gaf echter de doorslag. Taveno wist van de twintig minuten, die een helft duurt, de eerste veertien mi nuten geen enkel punt te scoren, door dat de Red Stars-verdediging geen en kele krimp gaf. De aanval van Red Stars was echter warm gelopen en bin nen tien minuten was de 18-7 achter stand omgezet in een 21-18 voorsprong. Plotseling liep het niet meer en wist Taveno een antwoord terug te geven en de laatste zes minuten waren dan ook voor beide teams 'n nachtmerrie, want af wisselend namen beide teams de leiding, totdat in de laatste minuut het verlos sende schot kwam van Ans Hilhorst van Red Stars, die de meisjes met een 25-23 stand de overwinning schonk. RED STARS HEREN WACHT ZWARE STRIJD Woensdagavond, morgenavond, gaat het herenteam van Red Stars naar Utrecht om daar om zeven uur de moeilijke strijd aan te binden tegen het Utrechtse U.S.S., een uit studenten bestaand team. De wedstrijd wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van het sportcomplex Den Hommel. Het is voor Red Stars de eerste competitiewedstrijd na een twee maanden durende rustperiode, welke ontstaan is doordat de Utrechtse Bea- trixhal gedurende deze periode gesloten is. Het is dan ook begrijpelijk dat de basketbal vereniging The Red Stars bij zonder blij zal zijn als de Soester Sport hal klaar is en in gebruik kan worden genomen. Helaas zal de Soester ploeg niet op zijn sterkst verschijnen, e.e.a. in verband met militaire dienst en studie van en kele Red Stars-heren. Doordat het he renteam incompleet is, krijgen drie Red Stars-junioren de kans om in het heren team te debuteren. Dit zijn Wim Voet, Ruud Blok jr. en Rudolf Hornung. Aan gevuld met de heren: Bert Vlug, Wim Bolwerk, John Bleyenberg, Wim Jansen Schipper en Richard van Essen. De huidige stand heren 2e klasse A is: Nijenrode 9-18 U.S.S. 8- 6 Red Stars 8-12 U.V.V. 8- 6 Taveno 7- 8 Eagles 2 7-4 Cangeroes 8-8 Eagles 1 7-0 Donderdagavond is het eerste team van de volleybalvereniging V.V.H. er op fraaie wijze in geslaagd, koploper Fox- boro haar eerste nederlaag toe te bren gen. De derby, die door vrij veel Soes tenaren werd bijgewoond, had vooral in de eerste twee sets een zeer spannend verloop. Aanvankelijk ging de strijd ge lijk op met aan beide zijden soms zeer fraaie acties, maar de V.V.H.-heren kon den toch niet voorkomen, dat Foxboro uitliep naar een 13-8 voorsprong. Maar van dat moment af hadden de V.V.H.- ers hun tegenstandersters onder con trole. Door prachtig opbouwend volleybal slaagde V.V.H. er toch nog in, de tegen stander met 16-14 op de knieën te krij gen. V.V.H. begon direct met een hevig of fensief, dat al vrij gauw resulteerde in een onaantastbare 14-3 voorsprong. Ge holpen door de scheidsrechter presteer de Foxboro het echter om na een span nende race op 14-14 te komen. Net toen men veronderstelde, dat Foxboro toch nog de setzege zou grijpen, hervond V.V.H. haar oude spel en haalde op het laatste moment nog juist de overwin ning binnen: 16-14. De grote inspanning van deze twee sets zorgde voor een soort anticlimax in de derde set. Het heilige vuur bij V.V.H. was plotseling uitgedoofd, zodat Foxboro uiteindelijk nog de eer kon redden door met 15-4 de laatste set te winnen. Door deze 2-1 overwinning is het he renteam van V.V.H. opgeklommen naar de derde plaats. Foxboro behield on danks deze nederlaag de leiding in haar afdeling. Het eerste damesteam kon dit keer niet tot een overwinning komen. Koploper S.S.S. bleef met 3-0 de baas over de Soester dames. V.V.H., dat met enkele invalsters moest spelen bood goede te genstand, maar kon door gebrek aan be weeglijkheid geen positief resultaat for ceren. Tenslotte verloor het tweede herenteam overeenkomstig de verwachting met de zelfde cijfers van Vios. Donderdag speelt het eerste herenteam weer een belangrijke wedstrijd en wel tegen S.V.V. 5, dat momenteel nog de tweede plaats bezet. Aanvang 19.15 uur in de Amersfoortse sporthal. Het eerste elftal van B.D.C. heeft zon dag voor een aangenaam resultaat ge zorgd door Soesterberg op eigen veld met 4-1 te verslaan. B.D.C. begon de wedstrijd met een offensief en in de veertiende minuut leverde een combi natie tussen Jan en Dik Dorrestein suc- cer op. Laatstgenoemde schoot uit een moeilijke hoek voor doelman Wielders onhoudbaar in 0-1. Soesterberg kwam echter meermalen gevaarlijk voor het doel van Smink. De verdediging hield echter stand, zij het wel eens met moeite. Zo kreeg bij voorbeeld Esmeijer voor Soesterberg een machtig S.E.C. zien, De wedstrijd speel de zich vrijwel geheel op de helft van de tegenstander af, maar er werd nog maar twee keer gescoord. Hop bracht na twintig minuten de stand op 7-0 en spil Staal liet S.E.C. tenslotte met 8-0 winnen, waarmede de thuisclub met negentien punten uit elf wedstrijden de leiding behield. RODA 3-S.E.C. 3 5-1 Het derde elftal ging zaterdag met wel licht positieve verwachtingen naar Ha mersveld. De positie op de ranglijst rechtvaardigde ook wel enig optimisme, ook al wist men van Roda in het geheel niets, eenvoudig omdat het dit seizoen nog geen enkele wedstrijden had ge speeld. De eerste klap van Roda is echter meteen een daalder waard ge bleken, want de club uit Hamersveld speelde S.E.C. met 5-1 van het veld. Dat wil niet zeggen, dat de thuisclub ook veel sterker was. S.E.C. heeft zelfs een groot deel van de wedstrijd een veldoverwicht gehad, maar het maken van doelpunten bleek een te zware op gave voor de Soestenaren. Halverwege de eerste helft maakte Roda dankbaar gebruik van een misverstand in de S.E.C.-defensie: 1-0, maar v. d. Berg, daartoe door Kerkdijk in staat gesteld, zorgde voor rust nog voor 1-1. In de tweede helft kwam Roda binnen twaalf minuten door grove blunders in de verdediging van S.E.C. op 4-1. S.E.C. schoot in de aanval duidelijk tekort, ook al hadden Kerkdijk, Van Drie en Hodde met schoten tegen paal cn lat ook wel pech. Twee minuten voor het einde scoorde Roda nogmaals, waarmede de derde nederlaag van S.E.C. een feit werd. De Soestenaren hebben nu tien punten uit acht wedstrijden. aantrekkelijke kans. Hij passeerde doel man Smink, maar zijn schot was net iets te zacht en achterspeler Koolloos kon op de doellijn ten koste van een hoekschop redding brengen. Mede dank zij het feit, dat de voorhoede van Soes terberg nogal slecht richtte, kon B.D.C. de voorsprong behouden. Ook toen Geerts alleen voor Smink verscheen, maar net naast schoot. Kort voor rust werd in de Soesterbergse verdediging een hoge dieptepass van Brouwer ge mist door spil Apeldoorn, waardoor M. v. d. Lugt plotseling alleen voor het doel opdook en toen geen fout maakte: 0-2. Enkele minuten later werd het ver schil toch weer tot één doelpunt terug gebracht, omdat Koolloos een ongevaar lijke voorzet in eigen doel kopte: 1-2. Met deze stand ging de rust in. Na de thee bleek Beijer te zijn vervan gen door P. Dorrestein. J. Paauw kreeg een goede kans om de score verder op te voeren. Hij werd in zijn bedoelingen ten koste van een overtreding wel ge remd, maar niettemin bleef hij op de been en zou waarschijnlijk wel gescoord hebben, als niet de arbiter de voordeel- regel over het hoofd gezien had. De vrije trap leverde nu niets op. Ook Soesterberg kwam met een kort maar hevig offensief niet verder. B.D.C. kreeg daarna opnieuw de gele genheid om de gastheren onder druk te zetten. Het veroverde een aantal hoek schoppen, waarmee men aardig succes behaalde. Een door D. Dorrestein geno men hoekschop werd door aanvoerder J. Brouwer i gekopt (1-3) en even later schoot J. Dorrestein in een keer een hoekschop achter doelman Wielders. Deze treffer werd echter wegens hin deren van de doelman afgekeurd. Wei nige minuten voor het einde brak v. d. Lugt nog een keer door. Op het be slissende moment werd hij door de kee per van Soesterberg aan het been vast gehouden, wat B.D.C. een strafschop op leverde. Aanvoerder J. Brouwer bracht daarmede de eindstand op 1-4. De stand in eerste klasse afd. Utrecht is nu: Minerva E.M.M. Hoogland .Midlandia B.D.C. Kampong De B.D.C.-reserves hebben zondag het bezoekende A.P.W.C. 2 uit Amersfoort een wat geflatteerde 6-1 overwinning moeten toestaan. Bij de rust hadden de bezoekers al op vrij fortuinlijke wijze drie doelpunten gescoord, waarbij één uit een strafschop. In de tweede helft ging B.D.C. fel in de aanval, maar één 10-15 Scherpenzeel 10-9 11-15 Soesterberg 11-9 11-14 Veense Boys 10-8 10-12 A'foortse Boys 11-7 11-12 Roda 10-2 9-11

Soester Courant | 1969 | | pagina 5