$Lc/it\/' 'A/l\6> F.MVL AJAX EN BENFICA VAN GELIJKE KLASSE ^ï^ondom de sSoeóter iSportltal ^Scju B.D.C. handbal R.D.C. ontvangt Midlandia 85 ct. Droptoffees Gevulds Heertjes „The Red Stars" [VOLVOl V.V.Z. naar Baarns T.O.V. Spit, Spierpijn Mixed Hockey Club Soest Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijsehool Verschil is oude roem Spelsysteem is belangrijk Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" rnwwJA S.E.C. krijgt derde veld en vijlde zaterdagelftal Hees wil revanche op Woudenberg Auto in botsing met lijkv VRIJDAG 31 JANUARI 1969 Zondag zal aan alle twijfel, dat rond het eerste damesteam heeft gehangen, of zij in staat zouden zijn voor de twee de achtereenvolgende maal kampioen te kunnen worden, een eind moeten komen. B.D.C heeft namelijk met nog twee wedstrijden voor de boeg een comfor tabele voorsprong van vier punten ge nomen en zal wanneer de ongeslagen leiderpositie wordt behouden, komende zondag kampioen kunnen worden. Wanneer dit gelukt betekent het dat de dames een enorme prestatie hebben ver richt. Vanuit de eerste klasse afdeling gelukte het onder aanvoering van trai ner O. Buisman in één keer door te drukken naar de top van de districts tweede klasse. Zondagmiddag zal dit zijn bekroning moeten hebben in de Amersfoortse sporthal, wanneer B.D.C. het op één van de onderste plaats staande S.D.W. i-it Amsterdam ontvangt. S.D.W. heeft een slechte start in het begin van de competitie gehad, maar is in de tweede helft enorm terugge komen. De twee overwinningen op Lijnden en de Volewijckers bewijzen dit wel. Desalniettemin geven wij B.D.C. de kans om in eigen huis als wij de sporthal in A'foort zo mogen betitelen, op de over winning. Een grote supportersschare zal meetrekken naar Amersfoort om het team aan te moedigen. Het is jammer dat de sporthal in Soest nog niet klaar is, maar wie weet krij gen wij volgend seizoen een Districts eerste klasser in onze gemeente. Het eerste elftal van B.D.C. speelt zon dag zijn tweede wedstrijd tegen het Utrechtse Midlandia. De Domstedelingen zijn plotseling weer kanshebbers gewor den voor een hoge plaats op de rang lijst en mogelijk promotie. B.D.C. is echter, met een gelijk aantal punten maar een wedstrijd meer gespeeld, ook nog niet helemaal kansloos, al zullen de Soestenaren niet al te veel punten meer mogen verspelen De 4-1 overwin ning op Soesterberg heeft de club weer de nodige moed gegeven, zodat de wed strijd van zondag wellicht met enig op timisme tegemoet mag worden gezien. De eerste ontmoeting tussen beide clubs eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Het B.D.C.-elftal zal bestaan uit: doel Smink; achter F. Koolloos, J. Brouwer, F. Stalenhoef en W. Hilhorst; midden A. Roest en J. Paauw; voor J. Beijer, M. v. d. Lugt, J Dorrestein en D. Dor- restein. Het tweede elftal gaat zondag in Hil versum bij Victoria 3 op bezoek. Een gelijk spel voor de Soestenaren moet in deze wedstrijd mogelijk zijn. Het tweede zal.bestaan uit doel E. van Thie- nen; achter H. van Hal, W. Jansen, B. Bakker en A. Brouwer; midden P. Hil horst en J. Hagen; voor B. Wigtman, C. Dorrestein, P Dorrestein en B. Roest. De wedstrijd begint om twaalf uur. Vertrek van B.D.C.-terrein elf uur. Het derde elftal krijgt zondag Amers foortse Boys 3 op bezoek. Voor het derde zijn uitgenodigd: doel W. Schim mel; achter J. Brouwer, J. Spoelstra, H. Hagen en T. Bunnik; midden B. Schim mel en P. Visser; voor N. Gros, W. Ho- geveen, H. Rebel en M. van Dijk. B.D.C. 5, dat afgelopen zondag op verrassende wijze zijn eerste nederlaag leed, krijgt komende zondag Veense Boys 3 op bezoek. De gasten hebben acht pur.ten achterstand op B.D.C.. dat overigens nu wel zijn eerste plaats kwijt is. Voor zondag zal men zeker wel op herstel mogen rekenen. De kansen van het vijfde worden verdedigd door: doel H. van Dalen; achter A. Bakker, H. Su- kel, P. Hooft en J. Beijer; midden E. Eodewes en H. van Dijk; voor Th. van Fulpen, B. Epskamp, A. v. d. Linden en C. Wolfsen. De wedstrijd begint om twaalf uur. B.D.C. 7 krijgt zondag het Amers foortse A.P.W.C. 6 op bezoek. De Amersfoorters staan ongeveer op gelijke hoogte met B.D.C. Een gelijk spel ligt wel binnen het bereik van de thuis club, die om kwart voor twee met de volgende spelers in het veld zal komen: doel: B. v. d. Linden; achter W. Roest, De bekende ijschocolade assortie puur en wit. Zakje 200 gram Venda droptoffees, een wel kome tractatie. 200 gram 59 ct. Extra fijn zandgebak met een heerlijke spijsvulling. 10 stuks ƒ1.25 VROOM DREESMANN R. Nijssen, Ch. Clarisse en K. Grift; midden K. de Bruin en M. v. d. Bree- mer; voor P. Visser, L. Wildenburg, C, Wessels en A. Daatselaar. B.D.C. 8 en B.D.C. 10, die bij elkaar in de afdeling spelen, waarvan het tien de met het meeste succes, spelen zondag om twaalf uur een oefenwedstrijd tegen elkaar. De competitiewedstrijden Odi 2- B.D.C. 4 en 't Gooi 8-B.D.C. 9 zijn uitge steld. Woensdagavond heeft het verzwakte herenteam voor een grootste prestatie gezorgd door het wee plaatsen lager staande U.S.S. met maar liefst 109-51 te verslaan. Door studie waren afwezig de heren John Bleijenberg en Wim Jansen Schipper, terwijl Arie Louis in militaire dienst is en Rinus Valk met griep te bed ligt. Begrijpelijk was het dan ook dat het restantje heren, be staande uit Wim Bolwerk, Hans Bos boom, Bert Vlug en Richard van Essen met gemengde gevoelens de reis naar Utrecht aanvaardden. Het viel echter geheel anders uit. De debutanten die uit de junioren voortkwamen: Rudi Blok jr., Rudolf Hornung, Gerry van Delden en Wim Voet bleken namelijk een dus danige versterking voor het herenteam te zijn dat U.S.S. er in deze ontmoeting in het geheel niet aan te pas is geko men. Binnen tien minuten was de stand reeds 13-3 in het voordeel van de Soestena ren. De eerste helft ging reeds in met de zeer comfortabele voorsprong van 43-13 en in de tweede helft probeerde Red Stars alleen nog maar om tot hon derd te komen Met nog twee minuten spelen was het zover dat Hans Bos boom voor zijn team het honderdtal vol kon maken. Het door dit verschil begrij pelijk weinig interessant geworden duel werd tenslotte door de Red Stars heren met de monstercijfers van maar liefst 109-51 gewonnen. RED STARS HEREN ZATERDAG WEER MOEILIJK DUEL Voor aanstaande zaterdagavond in de Utrechtse Beatrixhal wachten de Red Stars heren wederom een lastig duel te gen het Utrechtse Eagles. De aanvang van de wedstrijd is om 20.10 uur. De opstelling van het heren team wordt pas in de loop van de za terdag bekend gemaakt. RED STARS DAMES ZONDAGAVOND TEGEN ARCHIPEL Eveneens in de Utrechtse Beatrixhal, maar dan op zondagavond, spelen de dames van Red Stars tegen het dames team van het Culemborgse Archipel. Voor een volledig Red Stars mag deze strijd niet al te veel moeilijkheden op leveren. Aanvang is eveneens om tien over acht. VIERDE ACHTEREENVOLGENDE JAAR LEDENSTOP De Soester basketbalvereniging The Red Stars ziet zich weer genoodzaakt tot het invoeren van een ledenstop per 1 febru ari van dit jaar. Reeds vanaf het begin van de oprich ting, in juli 1965, was het telkenjare noodzakelijk voor korte tijd een leden stop in te stellen. In het jaar van de oprichting deden twee teams aan de competitie mee, nl. één heren- en één jongens juniorenteam. In het derde competitiejaar kwam er een damesteam bij. Aan het begin van dit competitieseizoen schreef de basket balvereniging **eeds met vijf teams in, aangevuld nl. met een meisjesteam en een jongensaspirantenteam. Het Red Stars bestuur besloot begin december vorig jaar een verzoek tot de bond te richten alsnog, midden in de lopende competitie 1968-1969 nog drie teams te mogen inschrijven, te weten een tweede meisjesteam, een tweede jon gensteam en een tweede aspirantenteam. Slechts het tweede meisjesteam werd in de competitie per 1 januari opgenomen. Pas bij het begin van het nieuwe ver enigingsjaar, in juli, zal de ledenstop worden opgeheven. Reeds nu staat vast dat de basketbal- vereniging The Red Stars de nieuwe competitie zal ingaan met TIEN teams, waarschijnlijk aangevuh met een elfde team, dat zal bestaan uit mannen van 25 jaar en ouder. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 V.V.Z. 3T.O.V. 2 Het derde speelt morgenmiddag, om drie uur, een thuiswedstrijd tegen het Baarn- se T.O.V. 2, dat momenteel zeven pun ten achterstand heeft op V.V.Z., zij het met een wedstrijd minder gespeeld. De Soestenaren bezetten overigens met een grote achterstand op lijstaanvoerder S.E.C. 2 de vierde plaats. Voor de thuis club zijn er morgen zeker winstmoge lijkheden. Het elftal zal bestaan uit doel C. Pouw; achter H. Wegerif, J. v. d. Bovenkamp, W. van Grol en B. Rade maker; midden J. van Kooij Gzn. en A. van Neerbos; voor C. van Velzen, D. Duits. M. Vetkamp en J. A. van Kem pen. Reserve is W. Floor. COBU BOYS 5—V.V.Z. 6 Het zesde staat morgen voor de bijna onmogelijke taak om het Amersfoortse Cobu Boys 5, dat ongeslagen aan de lei ding gaat ,op eigen veld één of twee punten afhandig te maken. Het zesde bezet met tien punten uit acht wedstrij den overigens een eervolle derde plaats. De volgende spelers zullen V.V.Z. 6 mor gen om half een in Amersfoort ver tegenwoordigen doel J. van Kooij Hzn.; achter R. van Dalen, E. G. de Boer, B. Morren en G. Ruizendaal; midden J. van Kooij Gzn. en H. Donk; voor W. v. d. Kuilen, J. Groart, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Reserve is S. Wijma. Het vierde en vijfde elftal zijn morgen vrij. Afschrijvingen moeten uiterlijk heden avond om acht uur worden opgegeven bij de heer H. Strietman, Gallenkamp- pelsweg 3, telefoon 5484. V.V.Z. staat morgenmiddag voor de in ieder geval niet gemakkelijke taak, T.O.V., dat na het gelijke spel tegen S.E.C. van afgelopen week op de tweede plaats staat, in Baarn te bedwingen. De Baarnaars hebben op eigen terrein nog maar pas één nederlaag geleden, zij het meteen een grote (0-4 tegen Hoevela ken) Gezien de belangen, die voor beide clubs op het spel staan (voor V.V.Z. om aan dreigende degradatie te ontkomen en voor T.O.V. om kampioen te worden), zal in ieder geval een spannend duel tegemoet gezien mogen worden met voor de thuisclub ongetwijfeld wat grotere winstkansen. Niettemin won T.O.V. de eerste wed strijd in Soest ook maar met minimaal verschil en afgelopen zaterdag heeft V.V.Z. nog eens bewezen, tegen lijstaan voerder S.V.P. lang stand te kunnen houden. Het eerste elftal zal morgen als volgt zijn samengesteld: doel A. Rebel; achter G. v. d. Munt. M. van Kooij, H. J. Dem- mers en H. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizendaal; voor Schaap, A. Brouwer. B. Fugers en G. v. d. Bovenkamp. Reserve is J. Akker man. De wedstrijd begint om drie uur. Om half drie vertrekken de spelers van het V.V.Z.-terrein. HIERDEN 3—V.V.Z. 2 Het tweede elftal gaat morgen bij Hier- den 3 op bezoek, dat met slechts één punt minder de laatste plaats bezet. Voor V.V.Z. zullen uitkomen doel P. den Breejen; achter L. Hilhorst, D. v. d. Bovenkamp, J. Brouwer en C. van Ha- mersveld; midden M. van Ginkel en A. Ruizendaal; voor D. van Arkel, J. Put ters, F. van Homsveld en H. Brons. Re serve is C. Broek. De wedstrijd begint om één uur. Om kwart voor twaalf ver trekken de spelers van het V.V.Z.-ter rein. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Üe KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT tioudC woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen zit ting ten gemeentehulze alhier Programma voor zondag. 12.00 uur Heren VI-Kameleon VI. 12.30 uur Heren II-Kameleon III. 14.30 uur Heren I-Randwijck II. 12.30 uur Dames I-Voordaan II. VAN LENNEPLAAN 47 l'FLFFOON 6621 Zowel Rinus Michels, de coach van Ajax, als Otto Gloria, de manager van de Portugese voetbalkampioen Benfica, zyn gelukkig met het lotingsresultaat Ajax Benfica in de kwartfinale in het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. Gloria is ai vele jaren manager van het team uit Lissabon, dat twee keer de Europese beker won. Hy doet zyn naam eer aan by Benfica. Hij was één van de toeschouwers by de wedstryd N.A.C.Ajax en daar deed hy de diplomatieke uit spraak, dat Ajax en Benfica van gelyke klasse moeten worden geacht en dat het verschil in aanzien een kwestie is van oude roem. We hadden het beroerder kunnen tref fen dan met Benfica en het is voor ons natuurlijk een beetje een prestigezaak, dat we net als Feijenoord in '63 de halve finale halen. De spelers willen best." Geen valse hoop Dat was dan typisch Rinus Michels, die net als vrijwel alle coaches van clubs die in de Europacupwedstrijd zijn ge wikkeld over een wedstrijd tegen een niet uitgesproken sterkere of zwakkere tegenstander, het thuisfront geen valse hoop wil geven. De bluf moet tegenover de tegenpartij worden gemaakt. Over de match tegen de Portugezen heeft hij dan ook weinig gezegd waaraan men hou vast heeft. En laten we reëel zijn Gloria en Mi chels hebben in grote lijnen gelijk, dat hun ploegen gelijkwaardig zijn. Beide teams krijgen in de nationale competitie vrij weinig tegengoals, omdat de tegen partijen zich merendeels toeleggen op het ontregelen van de grote aanvals- kracht. Dat Ajax desondanks de meest produktieve ploeg in de eredivisie heeft, zegt wat. Zeker nu de concurrentie dit jaar groter is dan in voorgaande jaren. Van belang kan zijn, dat Gloria bij de wedstrijd N.A.C.Ajax Piet Keizer niet in actie heeft gezien. De Amsterdamse linksbuiten is een klassepaardje dat er zin in moet hebben. En als het even lukt, heeft hij vooral in belangrijke wed strijden zin. Dan kan hij b.v. met Johan Cruijff zeer verrassende acties op touw zetten en in het Europese topvoetbal zijn het juist die verrassende acties, die voor doelpunten kunnen zorgen. Want al deze teams hebben goede verdedigingen. Niet alleen voor de Amsterdammers is de wedstrijd tegen Benfica een hoogte punt, ook voor de Wageningers. Want Benfica zal logeren in hotel De Wage- ningse Berg en op het terrein van de eerste divisieclub trainen. De Portugezen komen op maandag 10 februari en ver trekken de 14de naar Lissabon. Pas en kele uren voor de wedstrijd gaan zij naar het Olympisch Stadion in Amster dam, dat zij nog kennen van 1962, toen daar de finale tegen Real Madrid werd gewonnen met 5-3. Ook toen logeerden zij in Wageningen. Voor de wedstrijd in Amsterdam wedden veel Nederlanders al op een overwinning voor Ajax met één of twee doelpunten verschil. De tweede wedstrijd wordt 14 dagen later in Lissabon gespeeld en het is te hopen, dat de Ajacieden dan de verwachte voorsprong uit de eerste wed strijd kunnen behouden. Wij zijn be nieuwd of de N.T.S. de t.v.-uitzending in kleur zal doen. Door de nieuwe ver lichtingsinstallatie in het Olympisch Sta dion is dat mogelijk geworden en de Olympische Spelen hebben duidelijk aangetoond, dat een sportwedstrijd vee] wint voor de televisie in kleur. Er is wel beweerd, dat Benfica niet meer het klasse-elftal heeft van de periode waarin het tot twee keer toe de Europa cup won. Ook wordt dan wel gezegd, dat de Lissabonners op hun retour zou den zijn, net als Real Madrid en hoe weinig zulke bewering werkelijk zeggen hebben we al lang geleerd. Wel is het zo. dat de tijd van de overheersing van het voetbal door de topclubs van het Pyrenees schiereiland voorbij is. Ook de Italianen beheersen het Europese voet bal niet meer. Als van een beheersing kan worden gesproken, is dat een Britse. De laatste twee keer is de Europese be ker voor landskampioenen naar het Schotse Celtic Glasgow en Manchester United gegaan. De kwestie van al of geen overheersing van het topvoetbal uit een bepaald ge bied van Europa is een zaak van het spelsysteem. Met andere woorden bijna tien jaar heeft de rest van Europa er over gedaan om een antwoord te vinden op het spel van eerst de Spanjaarden en daarna de Portugezen. De Italianen wa ren met A.C. Milan en Internazionale uit dezelfde stad het eerst zover en nu zijn het dan de Britten, die de Zuid- europese voetbalhegemonie hebben door broken. Michels' mening Velen zullen ongetwijfeld benieuwd zijn of het Ajax voor het eerst in de Euro pacupgeschiedenis van de Nederlandse ploegen zal lukken om een Zuideuropees team uit te schakelen. Dat Ajax in de ontwikkeling daar naar toe een heel eind is, bewees het vorig jaar tegen Real Madrid. Als de Amsterdammers net zo fel als toen hun tegenstanders partij bieden hebben zij een reële kans. Want Otto Gloria heeft ongetwijfeld gelijk met zijn uitspraak, dat Ajax en Benfica in klasse weinig of niets verschillen. Rinus Michels vroegen we om zijn me ning. De coach van de Amsterdammers vond dat hij maar weinig kon zeggen. „Daarvoor is het nog veel te vroeg. Tus sen nu (de dag dat wij hem spraken) en 12 februari liggen nog vier compe titiezondagen, misschien drie als we van de Iv.N.V.B. gedaan kunnen krijgen op 9 februari niet te hoeven spelen. En in die tijd kun je zoveel pech krijgen met spelers." Ziet u net als Otto Gloria van Benfica weinig klasseverschil Michels „Ja, daar ben ik het wel mee eens." De halve finale Als u geen pech met spelers krijgt, ver wacht u dan de halve finale te halen Michels „Dat kan ik u zeggen op 12 februari 's avonds om tien uur, maar ik wil wel zeggen, dat als al onze jongens 100 percent fit zijn, Ajax een goede kans heeft. Maar dan zullen we in de thuis wedstrijd zonder tegendoelpunten met zo groot mogelijk verschil moeten winnen." Is het vertrouwen bij de spelers groter geworden voor de wedstrijd tegen Ben fica nu Ajax gezien de laatste resultaten beter in vorm komt Michels „Begrijpt u me goed Ajax is niet uit vorm geweest. Een bal is rond en dat brengt een grote geluksfactor met zich mee. En vergeet u niet, dat de trai ners van andere clubs juist tegen ons een goed figuur willen slaan en ons spel in de afgelopen jaren grondig hebben bekeken. Toch zijn we drie keer achter elkaar kampioen geworden. Dat be schouw ik als een grote prestatie. Bo vendien staan de spelers onder een enor me mentale druk in de vier weken van het moment dat je actief naar een Euro pacupwedstrijd gaat toeleven tot na de tweede wedstrijd. En dan laat je in de competitie wel eens een puntje schieten. Oa nqcirS P'JKER TEl.2982 SOESTERBERGSE5TR 26 Ondanks de vorstperioden zijn de werk zaamheden aan de sporthal niet noe menswaardig vertraagd. De lichte achter stand die ontstond kon volledig worden weggewerkt in de periode van ideale weersomstandigheden, die daarna volg de. Op de laatste gehouden bouwbespre- king, tussen het bestuur van de Sport stichting en de aannemer, kon dan ook worden vastgesteld, dat wanneer de om standigheden zich niet zouden wijzigen, de datum van ingebruikneming zeker haalbaar zou zijn. Deze week is het gebouw onder de kap gekomen, en kan een aanvang wor den gemaakt met de interne werkzaam heden. In de nabijheid van de sporthal is een transformatorhuisje van de P.U.E.M. gebouwd, waaraan, naast de sporthal in de toekomst ook andere stroom-afnemers aangesloten kunnen worden. Om enig inzicht te krijgen in de wen sen van de in de toekomst van de hal gebruikmakende verenigingen is aan de verenigingen zowel als aan de betref fende sportbonden een schrijven gezon den, waarin zij worden verzocht hun wensen kenbaar te maken. Maandag-, dinsdag en donderdagavond zijn in principe reeds gereserveerd voor volleybal, zowel voor training als voor de competitie van de NeVoBo. De commissie die belast is met de or ganisatie van de feestelijkheden rond de opening van de hal, is reeds druk bezig met de voorbereidingen. De van verschillende kanten ingediende sugges ties worden op hun bruikbaarheid on derzocht, maar tot op heden is er, on danks verschillende geruchten, geen enkel vastomlijnd plan. Wat de financiële zijde van de sport hal betreft, kan melding gemaakt wor den van het feit dat zowel de Neder landse Sportfederatie als het Provinciaal bestuur van Utrecht bericht hebben ge stuurd dat de subsidies zijn verleend Het derde veld, dat momenteel aan de Bosstraat voor de voetbalvereniging S.E.C. is aangelegd ,zal reeds het ko mende voorjaar door de jongste jeugd in gebruik kunnen worden genomen. Op d:l moment wordt de afrastering rond veld geplaatst. Voor S.E.C betekent dit, dat wellicht reeds met ingang van het komende seizoen de zaterdagafdeling met vijf elftallen aan de nieuwe com petitie zal gaan deelnemen. In de eind 1968 gehouden bestuursver gadering van de Stichting voor de Li chamelijke Opvoeding en Sport zijn - zo deelt het bestuur mede - enige on derwerpen ten aanzien van de subsidië ring van sportverenigingen aan de orde gekomen. Zo is onder meer bepaald, dat niet kan worden afgeweken van het voorschrift om ledenlijsten in te zen den, wil men voor subsidie in aanmer king komen. Het bestuur zal B. en W. adviseren, in geval van zgn. „dubbele lidmaatschappen" (wanneer iemand lid is van meer dan één afdeling van de zelfde vereniging) alleen een volledig subsidie te verlenen, als per afdeling een normale contributie wordt betaald. Als voor slechts één afdeling contribu tie wordt betaald met het recht aan de andere afdelingen van de verenigingen deel te nemen, dan moet dit lid slechts eenmaal subsidiabel worden geacht. Betreffende vergoeding van gas, water en electriciteit bij onderverhuur is door het stichtingsbestuur een regeling ge troffen ten behoeve van de vaste ge bruikers van de terreinen. De vereni gingen hebben hieromtrent reeds bericht ontvangen. Andere geïnteresseerden kun nen zich tot het bureau van de stich ting wenden. In één van de gemeentelijke kleedloka len is de afgelopen winter waterschade ontstaan, omdat een hoofdkraan niet was afgesloten en tijdens de vorstperio de de leiding daardoor was gesprongen. Het bestuur van de sportstichting wijst de verenigingen nog eens op de ver plichting, voorzorgsmaatregelen te tref fen ter voorkoming van bevriezing van de waterleiding. Door het sportkeuringsbureau werden in het afgelopen jaar 636 personen gekeurd tegen 525 in 1967. In totaal werden 524 mannen en 112 vrouwen gekeurd. Er werden 87 jongens en 26 meisjes, jonger dan 12 jaar gekeurd en 141 jon gens en 33 meisjes van 12 tot 14 jaar. In de leeftijdsgroep van 15-18 jaar wer den 115 jongens en 34 meisjes gekeurd en in de groep van 19 tot 24 jaar 9 jongens en 11 meisjes. Daarnaast werden nog 48 heren en vier dames van 25 tot 34 jaar gekeurd en 43 heren en vier da mes van 35 jaar en ouder. Van de 636 gekeurde personen waren er 265, al eens eerder gekeurd. Twee perso nen moesten om medische redenen wor den afgekeurd; een "Wérd er vooTIópig afgekeurd, terwijl er dertig voorlopig goedgekeurd werden. De voetbalsport vereiste de meeste keu ringen (311). Daarna volgen handbal (112). zwemmen (94). honkbal (84). bas ketbal (54), schaatsen (47), wielrennen (34), korfbal (25). tafeltennis en iudo (16), gymnastiek (11), atletiek en vlieg sport (6), wandelen (5), tennis (2) en overige sporten (26). Hei eerste elftal van Hees, dat de laat ste vier wedstrijden ongeslagen is ge bleven en aardig in opmars is, krijgt morgen Woudenberg op bezoek, tegen welke club de Soestenaren een 3-0 ne derlaag in de eerste helft van de com petitie hebben goed le maken. Gezien de gang van zaken in de laatste wed strijden mag ook wel op een overwin ning worden gerekend. Hees deelt mo menteel de derde plaats met Candia. Overigens heeft Woudenberg maar twee punten achterstand op Hees. In uitwed strijden is Woudenberg nooit bijzonder sterk voor de dag gekomen. Hees 2 moet morgen zijn kampioens aspiraties waar maken tegen het boven- aanstaande C.J.V.V. 4, dat pas drie ver- liespunten heeft. Hees volgt de koploper op twee punten, maar heeft een wed strijd meer gespeeld. Buiten Hees staan nog drie clubs te dringen om de titel in deze klasse, zodat het voor de Soes tenaren wel zaak is om morgen in Amersfoort te winnen. Met een gelijk spel zullen de bezoekers al heel tevre den mogen zijn. Hees 3 moet morgen een dreigend degradatiegevaar afwenden tegen het helemaal onderaan staande Bloemen- kwartier 4 uit Hilversum. Hees bezit vier punten uit elf wedstrijden. De Hil versummers hebben er twee minder. Het voordeel van het eigen terrein kan Hees mog misschien de broodnodige overwinning bezorgen. Op de hoek van de Dorresteinweg en de Koningsweg zijn dinsdagmiddag een personenauto en een lijkwagen met elkaar in botsing gekomen. De over de Koningsweg rijdende monteur M. A. (22) uit Hilversum Verleende op de kruising geen voorrang aan de voor hem van rechts komende lijkwagen, bestuurd door de 28-jarige A. W. M. uit Biltho- ven. De monteur liep bij de botsing een zware hersenschudding op en is overge bracht naar Zonnegloren. Na de botsing kwam een grote hoeveelheid benzine op de weg. De brandweer heeft het weg dek schoongespoten. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 7 2 - Tel. 2792,

Soester Courant | 1969 | | pagina 5