m WmCMiMl MIDDELZWARE SHAG DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS DOORSMFREM klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM V.V.H.-heren zetten opmars voort Flï \FTTF KI L U v JLI IL N V.V.Z. verloor met 3-0 van T.O.V. Dames van B.D.C.-handbal na 10-0 zege op S.D.W. ongeslagen kampioen Hees nam revanche op Woudenberg Krappe zege voor S.V.V.-dames Foxboro behoudt kampioenskansen S.E.C. 2 bleef leider door 4-1 zege op Zuidvogels PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT MIDDELZWARE SHAG Geen langdurige wachttijd, daar e* smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 rechte voor buitenspel bleef staan. Voor de thuisclub was het een klein kunstje om S.E.C. op de valreep toch nog te verslaan. Het derde en vierde elftal speelden on derling een vriendschappelijke wedstrijd. Het vierde kwam teveel routine en con ditie tekort om het derde ook maar tets in ie weg te leggen. S.E.C. 3 won ten slotte met 7-1. Na de fraaie overwinning van de vori ge week op de ongeslagen koploper Foxboro heeft het eerste herenteam van de volleybalvereniging V.V.H. deze week ook S.V V. 5 aan de zegekar gebonden. Hoewel de eerste set een teleurstellen de verloop had voor V.V.H., lieten de heren er in de resterende twee sets geen twijfel over bestaan, wie de meeste aan spraken op de overwinning kon doen gelden. In de eerste set wisten de V.V.H.-heren maar weinig raad met het vreemde spel van de tegenstander, die bij voor keur de bal direct over het net retour neerde, wat natuurlijk niet de bedoe ling van het vollybalspel is. Niettemin bracht deze tactiek V.V.H. aardig in de war. De V.V.H.-ers kregen het zo druk, dat zij de eerste set kansloos met 15-9 verloren. In de tweede set bleken zij zich echter helemaal aan het spel der tegenstander aangepast te hebben, Dankzij een ge sloten verdediging en een grote vuur kracht kon V.V.H. de tegenstander nu de wil opleggen, zodat de tweede set met 15-9 werd gewonnen. De derde en beslissende set liet aanvan kelijk een oppermachtig V.V.H. zien, dat moeiteloos zich een 13-7 voorsprong ver wierf, maar toen plotseling naar een zeer bedenkelijk niveau wegzakte. S.V.V. maakte daarvan een dankbaar gebruik en zag kans, zowaar op 14-14 te komen. Maar nog juist bijtijds her stelde V.V.H. zich weer en met enkele mooie acties wist zij de set nog juist in haar voordeel te beslissen en daar mede tevens de wedstrijd. Door deze 2-1 overwinning heeft V.V.H. de derde plaats, die verleden week Itt® met S.V.V. gedeeld moest worden, al leen in handen gekregen, Donderdag komt het eerste herenteam opnieuw ia het veld en wel om kwart over zevea tegen Laetitia 2. Het tweede damesteam soeelt om acht uur tegen V.V.A. 5. WEKKERS EN JUWELIER HORLOG ER REI5WEKKER5 SOESTD JK REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Voor V.V.Z. begint het er zo langza merhand bedenkelijk uit te zien. Da Soestenaren zijn na de nederlaag vaa zaterdag tegen het Baarnse T.O.V. nog steviger op de voorlaatste plaats ge drukt. V.V.Z. trof het alleen, dat Baar® in Scherpenzeel met 4-1 van Vallei- vogels verloor en daarmede de voorlaat ste plaats met V.V.Z. blijft delen, al hebben de Baarnaars twee wedstrijden minder gespeeld. T.O.V. was zaterdag duidelijk de betere ploeg. Het wist ook een beter gebruik te maken van de kansen, die V.V.Z. vooral in de tweede helft toch ook wel heeft gekregen. De thuisclub nam na een half uur de leiding, maar slaagde er in het resterende kwartier niet meer in, verder afstand van V.V.Z. te nemen. In de tweede helft gaf V.V.Z. de thuis club feller partij. Er ontstonden een paar mooie kansen, maar N. Brouwer schoot eenmaal alleen voor de keeper net naast. Even later kopte Akkerman de bal uit een hoekschop tegen de lat, maar doelpunten bleven uit, althans aan Soester zijde. Een kwartier voor het einde slaagde T.O.V. er daarentegen wel in om te doelpunten en vijf minuten la ter kwam T.O.V. zelfs op 3-0. Een voor sprong, die het niet meer afstond en waarmede het de eerste plaatst in de tweede klasse heroverde, mede dankzij het gelijke spel van S.V.P. bij Candia. Hees kwam door een 4-1 overwinning op Woudenberg op de derde plaats te recht met nog maar twee punten ach terstand op de beide leiders. De stand in de tweede klasse is nu geworden: T.O.V. 13 18 Woudenberg 13-12 S.V.P. 13 18 S.E.C. 11-11 Hees 13 16 Baarn 12- 9 Hoevelaken 13 15 V.V.Z. 14- 9 Candia 13 15 Kular 13- 5 Vallei vogels 12 12 Ook de wedstrijd tussen het derde van V.V.Z. en het tweede elftal van T.O.V. leverde een 3-0 zege voor de Baarnaars op. De thuisclub speelde wat onfortuin lijk en deed in het veld nauwelijks voor T.O.V. onder. Maar desondanks stond het door een foutje van doelman Pouw bij de rust met 1-0 achter. Een misser in de achterhoede en een fraaie actie van de Baarnse voorhoede brachten de bezoekers uiteindelijk een ietwat geflat teerde 3-0 overwinning. V.V.Z. bleef door dit resultaat staan op dertien pun ten uit elf wedstrijden. COBU BOYS 5-V.V.Z. 6 9-0 Het veteranenelftal bleek zaterdag bij lang. na niet opgewassen tegen lijst aanvoerder Cobu Boys uit Amersfoort. Het werd een 9-0 overwinning voor de Amersfoorters, die bij de rust al een comfortabele 5-0 voorsprong hadden. Na de thee voegden zij er nog vier treffers aan toe. De eerste wedstrijd tussen beide clubs eindigde ook al in een royale overwinning voor de Amers foorters. V.V.Z. heeft nu -ien punten uit negen wedstrijden. In de Amersfoortse Sporthal beleefde de vereniging B.D.C. weer één van haar hoogtepunten in haar nog jonge vereni gingsleven. Voor de tweede achtereenvolgende maal werd het damesteam kampioen. Vorig seizoen nog in de afdelings eerste klas se, nu in één seizoen doorgestoten naar het kampioenschap in de Districts twee de klasse. Een opmerkelijke prestatie, niet in het minst voor trainer Otto Buisman, die hoewel hij enigszins scep tisch het seizoen inging, het team door veel extra training omhoog schroefde. Het team bestaande uit een kern van ervaren speelsters werd dit seizoen aan gevuld met pas overgekomen junioren, hetgeen een frisheid in het spel bracht, dat de tegenstandster in deze competi tie volkomen heeft verrast. „Felheid, agressiviteit en snelheid waren de oorzaken van het succes", zo zei ons trainer O. Buisman desgevraagd over het verloop van het seizoen. Vooral snelheid kwam steeds naar voren in bèlangrijke wedstrijden. Veel op de break-out spe lend, werd menigmaal de vesting van de tegenpartij doorbroken. Dit was ook zondag het geval in de sporthal tegen S.D.W. uit Amsterdam, die aan een come-back leek bezig te zijn. Hoewel slecht gestart in de be ginfase van het seizoen, kwamen zij goed terug. De twee overwinningen, die zij, voordat B.D.C. haar weg kruiste, behaalden op Lynden en de Volewijc- kers bewezen dit. Natuurlijk was dit de B.D.C.-aanhang niet ontgaan, hetgeen het ergste deed vrezen. Desondanks bleef het zevental vol ver trouwen op de goede afloop. Toege juicht door een groot aantal supporters nam de wedstrijd een aanvang. Diny Kok, die vorig seizoen nog als keepster onder de lat stond bij de juniores, ontpopte zich in de loop van het seizoen als een grote aanwinst als speelster. Zij was het, die ook het eers- De verdediging van S.D.W. uit Amsterdam had geen antwoord op de golf van aan vallen. Hier trachten zij nog B.D.C. het scoren te beletten, maar de bal zal in het doel verdwijnen. Hees heeft zaterdag op fraaie wijze re vanche genomen op Woudenberg voor de destijds geleden 3-0 nederlaag. De 4-1 overwinning, die nu behaald werd, kwam heel wat moeilijker tot stand dan de uitslag zou doen. vermoeden. Toch was Hees doorlopenc sterker, maar een zich fel verzettend Woudenberg maakte het Hees tot ver in de tweede helft bijzonder lastig. Hoewel Hees al vrij kort na het begin door De Jong de lei ding nam, duurde het geruime tijd, al vorens Hees de zege veilig kon stellen In de eerste twintig minuten gaf Hees volledig de toon aan, hoewel op het middenveld soms grote gaten vielen. De achterhoede, waarin de Zoete opnieuw een zeer goede partij speelde, bleef ech ter volledig overeind, totdat tien minu ten voor rust een misverstand oorzaak werd van de gelijkmaker. De snelle en attente middenvoor van Woudenberg buitte deze gelegenheid dankbaar uit. Even later was het echter opnieuw De Jong, die uit een dieptepass de Wouden- bergse doelman voor de tweede maal passeerde. Ook na rust bleef Hees in de meerder heid, doch men maakte een slecht ge bruik van de kansen. Vooral op links kwamen de aanvallen traag op gang, terwijl Van Es op de rechter vleugel te weinig in het spel betrokken werd. Er kwam pas weer wat leven in de strijd, toen de scheidsrechter Wouden berg een aanvechtbare strafschop toe kende, die door doelman Kamphorst echter fraai werd gestopt. Dit stimu leerde Hees kennelijk, want er kwam plotseling weer veel meer vaart in de aanvallen en het was tenslotte Van Es, die een haarzuiver schot produceerde, dat buiten bereik van de Woudenbergse doelman in het net belandde. Ofschoon Woudenberg zich na dit derde doelpunt nog altijd niet gewonnen gaf, nam de druk op het doel van Hees toch gelei delijk af. Kort voor het einde was Van Es een heel eind op weg naar zijn twee de doelpunt, maar op het laatste mo ment werd hij op niet toegestane wijze tegen de vlakte gewerkt. Het leverde Hees een strafschop op, die door Van Veen werd benut. Door deze overwin ning en dankzij de medewerking van de concurrenten kwam Hees op de veelbe lovende derde plaats terecht, met slechts twee punten achterstand op de leiders S.V.P. en T.O.V. C.J.V.V. 4-HEES 2 2-2 Be Hees-reserves zorgden zaterdag voor een aangename verrassing door in Amersfoort met 2-2 gelijk te spelen te- g. lijstaanvoerder C.J.V.V. 4. Wanneer Hees een wat beter gebruik had ge maakt van de talrijke kansen, zou het niemand verwonderd hebben, als Hees nog met de overwinning naar Soest te rugkeerde. Aanvankelijk zag het ervoor Hees vrij somber uit. C.J.V.V. nam in de eerste helft de leiding en vergrootte na rust de voorsprong tot 2-0. Maar Hees vocht fel terug en slaagde er via Hilhorst in, het verschil tot één doel punt terug te brengen. Hees zag dui delijk verdere mogelijkheden en niet ten onrechte, want via Bosman kwam men zelfs nog naast C.J.V.V. Als men wat minder slordig met de talrijke kan sen had omgesprongen, zou een over winning nog makkelijk te behalen ge weest zijn. Hees 2 heeft nu veertien punten uit twaalf wedstrijden. HEES 3-BLOEMENKWARTIER 4 2-1 Het derde elftal behaalde zaterdag zijn tweede overwinning in dit seizoen. Slachtoffer was het bezoekende Bloe- menkwartier 4, dat met een 2-1 neder laag naar Hliversum werd terugge stuurd. Voor de rust moest Hees deze mede-degradatiekandidaat zelfs met tien man bestrijden. Niettemin was Hees vooral in het eerste kwartier doorlopend in de meerderheid, maar doelpunten vielen er niet. Halverwege, de eerste helft manoeuvreerde Sakkers zich in een vrije positie. Hij kreeg de bal van Walet toegespeeld en had toen geen moeite meer, de Hilversumse doelman te passeren. Ook na de rust speelde een inmiddels tot elf man aangegroeid Hees voorna melijk aanvallend. Muis had het in het doel betrekkelijk rustig. Het was op nieuw Sakkers, die na enkele solistische acties de doelman van Bloemenkwartier passeerde. Daarna geloofde Hees het wel een beetje, waardoor Bloemenkwartier nog een verdiend tegendoelpunt kon scoren. Daarbij is het echter gebleven. Hees 3 heeft inmiddels zes punten uit twaalf wedstrijden. De Hees-junioren A kregen zaterdag in Hamersveld een 4-0 nederlaag te slik ken van Roda A. Bij de rust hadden de Soestenaren al een 3-0 achterstand, me de door een paar blunders van de doel man, die later vervangen werd door een veldspeler. De Hees adsp. b behaal den een zeer moeizame 2-0 overwinning op een zich stug verdedigend A.P.W.C. uit Amersfoort. Hees pup. 1 moest met 3-0 zijn meer dere erkennen in S.E.C. 1. De Hees pup. 2 moesten met 2-1 de overwinning la ten aan het Amersfoortse K.V.V.A. 4. Het B.D.C.-team dat na een 10-0 overwinning het kampioenschap van de districts tweede klasse behaalde, bestond uit de volgende speelsters Staande v.l.n.r.Barry van Leeuwen, trainer Otto Buisman, Mieke Plagge-van Leeuwen, Til Smeeing, Marga Tolboom, Nel van Leeuwen en Wil Tolboom. Knielend v.l.n.r.Annie Wigtmans-Roest, Nel Smeeing, Ria Tolboom, Dinie Kok en Mary v. d. De\jssel. te doelpunt maakte, hetgeen de opening tot een score van 10 doelpunten zou worden, zonder dat de tegenpartij één tegendoelpunt kon maken. Dit pleit in hoge mate voor de vêrde diging van B.D.C., want de schoten die S.D.W. afvuurde waren lang niet mals. Keepster Marry van den Deijssel kreeg dan ook in de eerste helft genoeg moeilijke schoten te verwerken. Het 3-3 systeem dat ook nu werd toege^ pas-1 bracht de verdediging van S.D.W. veel problemen. De break-out blijkt echter bi; B.D.C. de meeste kans tot scoren te hebben, en zonder andere speelsters te kort te wil len doen, willen we Ria Tolboom hier wel in het bijzonder noemen. Keer op keer startte zij enorm snel vanuit de verdediging naar voren en geheel vrij voor de keepster van S.D.W. maakte zij geen fouten. Twee keer lukte het haar in de eerste helft om zo te scoren. Diny Kok en Mieke van Leeu wen zorgden daarbij dat bij rust reeds een comfortabele 5-0 voorsprong was bereikt. In de tweede helft bleef deze stand tot tien minuten voor het einde op het sco rebord staan. Talrijke kansen waren verloren gegaan door ongecontroleerd spel, maar in de eindfase kwam het oude ritme weer terug en kwamen ook weer de doel punten. Het doelpunt dat Ria Tolboom vallend op de rand van de cirkel wist te maken, bleek de opening van een groot offen sief. Daarna was het aanvoerdster Anny Wigtman die een fout van de keepster van S.D.W. keurig afstrafte, waarna Nel van Leeuwen met een achterwaarts schot voor 8-0 zorgde. Een penalty van Anny Wigtman kostte ook geen hoofdbrekens en voor het laat ste doelpunt zorgde alweer Ria Tol boom. De bloemen kwamen te voorschijn toen de goedleidende scheidsrechter voor de laatste maal floot. Namens het bestuur van B.D.C. felici teerde de heer Van den Deijssel het team, dit door afwezigheid van voor zitter Van Velsen, die in Amerika ver toeft Ook de voetbal- en atletiekvereniging B.D.C.- en de zaterdagmiddagvoetbal vereniging „Hees", lieten hun waarde ring blijken, de één door veel bloemen, de ander door speelsters en trainer een consumptie aan te bieden. B.D.C. kijkt na dit succes weer naar de promotiewedstrijden voor eer plaats in de Districts eerste klasse. Wie de tegen stander zal zijn is nog niet bekend. Een ding weten we wel en dat is dat Soest in het komend seizoen in de sporthal zaalhandbal van hoge klasse kan zien. Het eerste damesteam van S.W. heeft donderdagavond een mooie, maar ook zeer benauwde overwinning behaald op het Amersfoortse Vios 2, dat op de ranglijst evenals S.V.V. een plaats in het midden inneemt. Beide ploegen wa ren volkomen aan elkaar gewaagd en daarom was het te voorzien, dat de wedstrijd een zeer langdurig karakter zou krijgen, wat ook inderdaad het ge val bleek. Het duel duurde bijna twee uur en de overwinning kwam dan ook terecht bij de ploeg, die over de lang ste adem beschikte. S.V.V. begon in de eerste set met een fel offensief, dat vrijwel onmiddellijk resulteerde in een grote puntenvoor- sprong, die voldoende was om de eerste set vrij royaal met 15-10 te winnen. De Vios-dames herstelden zich echter goed en slaagden er in de tweede set in een kleine voorsprong te nemen, die ondanks felle tegenaanvallen van S.V.V. niet meer uit handen werd gegeven: 13-15. Het enthousiasme van de Soester da mes, dat in de eerste twee sets een grote invloed op het spel had, was tij dens de derde set enigszins geluwd. De combinaties verliepen minder soepel, waardoor de tegenstandster de set moeiteloos in haar voordeel kon beslis sen: 15-10. In de vierde set waren de rollen net omgekeerd. Nu wilde het bij Vios niet meer lukken, waardoor S.V.V. vrij gemakkelijk een 15-9 setwinst kon behalen en daarmede de stand weer in evenwicht wist te brengen. De vijfde set moest dus de beslissing brengen. Aan vankelijk was het S.V.V., dat met prachtige acties het publiek in verruk king bracht en gemakkelijk naar een 8-4 voorsprong uitliep. Maar Vios kwam 'erk terug. Gesteund door een grote aanhang ontketende Vios een onstuimig offensief, waarvan S.V.V. zichtbaar on der de indruk geraakte. De Soester da mes moesten lijdelijk toezien, hoe de aanvankelijk zo comfortabel lijkende vc irsprong geheel werd ingelopen en zelfs in een 14-1! achterstand werd om gezet. Niemand gaf toen meer veel voor de kansen van S.V.V., maar dank zij een grote wilskracht slaagde S.V.V. er toch weer in om op 14-14 te komen. Over en weer werd geserveerd, zonder dat er werd gescoord. De spanning steeg ten top, maar uiteindelijk wist S.V.V. met een paar pittige smashes de set en daarmede de partij toch in haar voordeel te beslissen: 16-14. Door deze 3-2 overwinning hebben de dames hun eervolle vijfde ïlaats op de ranglijst nog verstevigd. S.V.V. 2-OLYMPIA 2 Tegen de verwachting in slaagde het tweede damesteam erin, een mooie en nuttige 3-0 overwinning te behalen op plaatsgenoot Olympia 2, dat ditmaal geen vuist kon maken tegen het degelijke aanvalsspel van S.V.V. Teleurstellend was de 2-1 nederlaag van het vijfde herenteam tegen runner-up V.V.H. De ploeg, die de laatste tijd voor redelijke resultaten had gezorgd, moest na een overtuigend gewonnen eerste set toezien, hoe V.V.H. dankzij haar betere techniek de twee andere sets voor haar rekening nam. V.V.Z.-JEUGD De jeugd van V.V.Z. behaalde zaterdag de volgende resultaten: Quick jun. C- V.V.Z. A 1-2. V.VZ. adsp. a-V.V.Z.A. a 5-1. V.V.Z adsp. b-C.J.V.V. c 0-1. B.D.C. adsp g-V.V.Z. c 6-1. V.V.Z. pup. 1- Woudenberg 1 0-0. H.V.C. pup. 2-V.V.Z. 2 2-4. V.V.Z. pup. 3-B.D.C. 6 0-1. V V.Z. pup. Ib-V.V.Z.A. Ib 0-4 Het eerste herenteam van de volleybal vereniging Foxboro heeft zich na het teleurstellende verlies van afgelopen week tegen plaatsgenoot V.V.H. uitste kend hersteld door een goede overwin ning van 3-0 op Laetitia 2 uit Soester- berg. De Foxboro-heren, die nog steeds de ranglijst met een comfortabele voor sprong aanvoeren, lieten duidelijk blij ken, dat de nederlaag tegen V.V.H. een vergissing was geweest, Hoewel tijdens de wedstrijd enkele kleine inzinkingen het soepele verloop van de combinaties in de Foxbproploeg enigszins beïvloed- den, kwam de overwinning toch geen moment in gevaar. Donderdag peelt Foxboro tegen De Amersfoortse, dat op de tweede plaats staat. Aanvang 19.15 uur. Het tweede zaterdagelftal van S.E.C., het enige, dat afgelopen zaterdag in competitieverband in het veld moest komen, heeft zijn leidende positie nog kunnen verstevigen dankzij een 4-1 overwinning bij Zuidvogels 4 in Huizen. Gezien de stand op de ranglijst van de gastheren werd ook niet anders dan een overwinning verwacht. Al na vijf minuten namen de gasten de leiding. Een via de linker vleugel op gezette aanval kwam bij Dorrestein te recht, die Luijtelaar in staat stelde om met een keihard schot S.E.C. de leiding te geven: 0-1. Na dit doelpunt kwam Zuidvogels sterk terug. De Beer, die de zieke Maijer in het doel verving, moest meermalen handelend optreden, maar hij deed het bekwaam. Niettemin hing de gelijkmaker in de lucht, maar tot ieders verrassing was het S.E.C., dat weer het eerst scoorde. Opnieuw zorg de Dorrestein voor een voorzet op maat, die nu door Nijhuis fraai werd benut: 0-2. Een kwartier voor rust mocht Dorrestein zelf een aandeel in de score nemen. Luijtelaar stelde hem daartoe in staat. Paal en lat moesten de Huizense doelman nog verscheidene malen te hulp komen om meer doelpunten te voorkomen. Zeven minuten na de rust trof S.E.C. toch nog een keer de roos, nu door Nij huis, die een dankbaar gebruik maakte van een aarzeling in de defensie van Zuidvogels: 0-4. Na deze treffer geloofde S.E.C., het wel een beetje. De wedstrijd werd gaande weg rommelig en van aantrekkelijk voetbal was nauwelijks meer sprake. In de 18e minuut kon Zuidvogels daardoor de eer nog redden. Na deze overwinning is S.E.C. op 21 punten uit twaalf wedstrijden gekomen, waardoor het onbedreigd aan de leiding gaat. Het eerste elftal speelde zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd in Utrecht tegen het in de eerste klasse uitkomen de V.V.J. Het met vijf invallers uitko mende S.E.C. kwam net iets te kort om V.V.J. van een overwinning af te hou den. Overigens is het wel een nuttige en vooral sportieve wedstrijd geworden. De thuisclub nam in de eerste helft vrij snel een 2-0 voorsprong, die kort na de thruitgroeide tot een 3-0 stand. S.E.C. gaf zich echter niet gewonnen en door doelpunten van Schenderling, die ver dienstelijk in het eerste debuteerde, Sengers en Van 't Klooster kwam S.E.C. zelfs nog naast zijn tegenstander. S.E.C. kreeg nog diverse kansen om de over winning mee naar huis te nemen, maar het onbeslissende doelpunt viel aan de andere kant, toen de defensie ten on-

Soester Courant | 1969 | | pagina 3