WöEëëëSê Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BESTUUR BIJENVERENIGING TRAD EN BLOC AF Mooie uitvoeringen van A.G.A.V.S. Krabbels van Kneüs Telef. Brandweer 3-3-3-3 Openbare Leeszaal en Bibliotheek SOESTERBERG Laten we ons dorp schoon houden Vlug even de was doen Van Weedestraat Burgerlijke stand li lil Werkzaamheden voor aanleg van Biltseweg parallelweg begonnen Voor uw advertentie in alle andere bladen is DRUKKERIJ SMIT advertentie-bureau Gaat trainer Otto Buisman B.D.C.-handbal verlaten Voor «le halie „VOGELTJE, WAT ZING JE VROEG DINSDAG 4 FEBRUARI 1969 Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 wezige belangstellenden een bespreking te houden om na te gaan op welke wijze de vervuiling van ons dorp kan worden bestreden. De heer Munster uit de Anth. van Leeuwenhoeklaan heeft een aantal dia's gemaakt in Soesterberg waaruit duidelijk blijkt welke verontrustende vormen die vervuiling reeds heeft aan genomen. Wie sympathiseert met de overigens vreedzame strijd tegen de vervuiling is woensdag 5 februari a.s., 's avonds om acht uur, van harte welkom. Vrijdag- en zaterdagavond j.1. gaf A.G.A.V.S. weer haar jaarlijkse open bare uitvoeringen. Er werd een geva rieerd programma gepresenteerd van gymnastiek, turnen en ritmiek. Na de fiere opmars, met de drumband, de vaandelgroet en het zingen van het bondslied, sprak de voorzitter van A.G.A.V.S., de heer Esmeyer, een ope ningswoord, waarin hij o.m. wees op de groeiende betekenis van A.G.A.V.S. voor de zich uitbreidende jeugd. Op de eerste avond kon men de jongste groep jongens en meisje van 6 tot 11 jaar zien werken, onder leiding van me vrouw Van der Steen. Op de tweede avond kon men zien wat de dames en heren vermochten. Hier demonstreerde de heer Van der Steen zijn voortreffelijke leiding. De vrije oefeningen en het werken 's vrijdags avonds aan de brug en 's zaterdags avonds door een selectiegroep aan de brug ongelijk waren goed verzorgd, evenals de andere oefeningen. Met veel charme en effect werden de ritmische oefeningen uitgevoerd, onder leiding van mevrouw Kruijder. Van mevrouw Blom werd na afloop af scheid genomen als lid van de drum bandcommissie. De heer Esmeyevr, die tien jaar voor zitter is van A.G.A.V.S., alsmede mevr. Nooder en de heer Pieren, die twintig jaar bestuurslid zijn, werden allen za terdagavond gehuldigd. Hierna volgde een bal met muzikale me dewerking van het dans- en showor kest „The Nightbreakesr". Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak zo laangzaomerhaand heulemaol in de sfeer vaant karne- vaal begin te kom- me. Vreuger wis eigeluk geen mins vaan bove de grote reviere, zoas daat hiet, hoe of daat al- legaor inmekaor zaat, maor deur de tillevisie is daat heule- gaor vuraanderd. Wullie haade op plaotjes wel ezien dat ter wel waat te bekieke viel. maor op de beeldbuus liek ut wel of je der zel- lef bie zit. En in de affelope jaore heb- be wullie heul goed kenne zien datter daor beneje de grote reviere wel un paor cente annekwakt worde. Ut is daor heul geen zeldzaomhied datter minse diet heule jaor spaore om mit un kaar- nevaal is effe goed uut de baand te springe. Ak heul eerluk mot weze fingk daat bar zongde, ik zouw ming cente wel beter kwiet kenne, maor der binne, un heule kw'c minse diet waat daat angaot heu- legaor nie mit ming eens binne. En ge- liek hebbe zullie. Y/aat daat angoat bink aal laang zo ouwerwets nie meer as un paor jaore geleje, waant toeng haak der heulegaor geen goed woord meer veur over, maor heul laangzaom begint daat te vuran- dere, en daor hek un bar goeije reje veur, waant ok bie ongs in Soes komp ut karnevaal der steeds meer in. Ut magt bie ongs daan in hoofzaok un fees veur de jongeluu, ok de ouwere houwe wel van un lolaovend. Alle jaor staot ut karnevaal bie ongs in un aor teken, noeng gaot ut om de sport. Ut liek daat wullie daor wel waat vaan magge verwaachte, waant der bin ne sportieve minse zaat in Soes. Ik vraog ming allenug of waat aal die jongeluu uut motte gaon beelde. Waant ut gaot der juust om om bepaolde zao- ke zogenaomp an de kaok te stelle. Enk zouw eerluk gezeit nie wete watter bie ongs op sportgebied an de kaok gesteld mot worde. Oft zouw motte weze daat de sportmin- se hullie eige daode uut gaon beelde, netuurluk goeie en slechte deur mekaor, maor ik schaat dattut daan nie veul zaal worde, waant der binne maor wie- nug minse die hullie eige slechte dinge an aore minse laote zien. Eigeluk zoujje nie magge zeige slechte dinge, maor mingdcr goeije prestaosies. Noeng wilk ech nie zo diep ingaon op watter volleguns ming in de Soesder kaarnevaalsstoet te zien mot weze, maor ik schaat zo datter un heule kwak minse meraokels veul plezier zouwe hebbe ast beveurbeeld ut heule eerste elleftaal vaan ongze hoogst voetbaallende klup op un plaatte waoge sting, waorop un gallug sting mit un bar grote strop waorop mit grote letters staot te leze „Ajju derde klas". Of beveurbeeld un bar grote maan mit un meraokels hoge hoed waor „KaEnVeeBee" op staot, die un heul klein mannetje vaan die klub vaan die plaatte waoge un heule dikke daas om doet. Ik zouw ming noeng aa! veur kenne stelle hoeveul minse der bar zouwv laache aster op un waoge voet- baallers vaan Hees en de Vrinde Vaan Zonneglore zouwe zitte an un tapkas mit un meraokuls groot glaas bier mit mekaor zitte te klinke. Je kent je haos nie veurstelle daat daat zouw beure, maor ut zouw wel heul aordig weze. Maor ik denk nie dattut zoiets zaal gaon worde. Ik hep wel gesnap vaan de tillevisie en vurhaole vaan minse die wellis int zuu- de vaant laand binne ewees toeng ut kaarnevaal waas, dattut naos un heule barrug guldes ok un heule kwak tle<J gaot koste en das noeng eenmaol wat we ^r heul wienug minse nog over lleke te beschikke. Maor naos geen fcied en geld schaat IV dattut bie ongs an orrezjenele idee je ontbreek En ajje die nie hep, maor wel geld en tied daan hijje nog niks. Daan kejje wel wille maor ut haolt niks uut. Veur de minse diet orgaoniezere hoop- pik daat alles deran meejhellep omt ok vant jaor weer un mooij fees te maoke. De Soesder prins kaarnevaal liek ming der geknip veur en zun hullepe. de raod vaan ellef, magge stuk veur stuk ok bes weze. Al mit al een stelletje daat veur un aordug feesje ken zorrege. Ik hoop daat zullie ut un bietje droog houwe ajje begriep wak bedoel, waant daor hellep geen paorepluu teuge. Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Be thel, Het hoe en waarom boek van de beroemde geleerden. Visum, Else- viers moderne gezinsencyclopedie. Taubes, De bijbel vertelt. Vos, Mo derne artillerie. Refoy, Het grote natuurboek. Graafland, Louis Pas teur. Holden, Magnetisme. Meyer, Het boek van de elektriciteit. Gree, De wereld onder zee. Vérité, De won deren van de plantenwereld. Jensen, Het hoe en waarombrek van de pad destoelen enz. Zo leven de dieren; dieren in huis en tuin. Scheygrond, Dieren in gevangenschap. Hallin en Kingery Buell, Wilde witte wieken. Jager, Andis, het reekalfje. Dieren van het veld en de boerderij, Van Hulzen, Het boek van de kantjil. Makatasch, Bosvogels van midden- en west-Europa. Makatasch, Strand- en wadvogels. Tinbergen, Vogels in hun domein. Kliphuis, De verjaarsfoto van de koe Rosalinde. Oyen, Onze roofdieren. Rainwater, Het oog; hoe, waarom en wat we zien. Muiderman, De engel van Siberië. Cottaar, In ridderlijke geest. Boterdael, A.B.C. van de postzegelverzamelaar. Baehr, Papier vouwen. Van Breda, Plezier met papier. Van Voorst, Nieuwe mo gelijkheden met golfkarton. Höge- mann en Priester, Spelen met pijpera- gers. Govers, Alle auto's dl. 8. Kuipers, Alle auto's dl. 7. Hazelzet, Metro's. De trein hoort erbij. Ker- vern, De roep van de zee. Van Popta, De koninklijke Nederlandse stoomboot maatschappij. Van der Ivlaauw, Onze burgerluchtvloot. Van der Klaauw, Vtol-vliegtuigen. Grée, De televisie. Beroepen in de metalectro-industrie. Ter Haar, De metaalridders. Post- ma, Jan Klaassen vindt de konings kroon. Dragt en Hoekstra, De trape ze. dl. 8. Hesper-Sint en Jansen, Van korenrijke velden. 10 dln. Schmidt, Het beest met de achternaam. Abramsz, Rijmpjes en versjes uit de oude doos. AYmé, Verhalen van de spinnende poes. Barnard, Slacht me niet, zei de kip. Lansdown, Hoe de krokodil zijn tanden kreeg. Lands- down, Waarom de kiwi niet kan vlie gen. De Wolf, Het klokje van zeven uur. Ceram, Archeologie. Alle vlaggen der wereld. Grimm, Het dappere kleermakertje. Hauff, Sprookjes. Manning-Sanders, Draken- sprookjes. Weyts, Anna-Marietje. Jessup, Legkaart van de oudheid. Van Marcke, Hatsjepoet. Ollivier, Met Erik de Rode: Koers West. Veel is er geschreven en gesproken over de toenemende vervuiling van bepaalde straten, verschillende plantsoenen en de omringende bossen van Soesterberg. Met uitzondering van hen die aan deze vervuiling schuld hebben, is iedereen het er over eens, dat er iets tegen gedaan moet worden. Naar aanleiding van ver schillende publicaties en met name de oproep van de heer Pieren heeft een tiental personen zich aangemeld om daadwerkelijk de strijd aan te binden tegen de vervuiling van ons dorp. De Soesterbergse raadsleden, welbekend van de onlangs gehouden forumavond, zul len op woensdagavond, 5 februari a.s. wederom aanwezig zijn in de depen dance Dorpshuis, teneinde met alle aan- Het bestuur van de vereniging tot be vordering der bijeenteelt, afdeling Soest is donderdagavond tijdens een jaarver gadering in De Rank in zijn geheel af getreden. Toen op een gegeven moment interne bestuursproblemen naar buiten traden, vond één van de leden het wen selijker, dat het hele bestuur dan maar aftrad. Aldus geschiedde, maar op de secretaris, de heer J. J. van Ravensteijn na werd het gehele bestuur weer her kozen. Voorzitter A. J. van Breukelen werd in funktie herkozen. Hij behaalde overigens maar een minimale stemmen winst op de heer Rodenburg. De bestuursmoeilijkheden traden aan het licht bij een voorstel tot wijziging van de statuten. De leden kregen een nogal ingrijpende wijziging ter goed keuring voorgelegd. De tendens was ve le echter niet duidelijk. Naarmate men meer bedenkingen tegen het voorstel had, werd ook steeds duidelijker, dat het voorstel in hoofdzaak van de secre taris afkomstig was en door de overige bestuursleden nauwelijks werd onder schreven. Toen het bestuur er daarom weinig voor voelde om het voorstel te verdedigen, gaf men het de raad, in zijn geheel af te treden. In het voorstel van de secretaris werd onder meer gesteld, dat bestuursleden een bepaalde bestuursfunktie niet lan ger dan drie achtereenvolgende termij nen mogen bekleden. Tevens mag een bestuurslid niet langer dan zes achter eenvolgende tremijnen zitting hebben in het bestuur. Enerzijds werd een door stroming in het bestuur wenselijk ge acht, maar anderzijds zag men ook de positieve kanten van een continuïteit van een goed en actief bestuur. Van bestuurszijde werd gesteld, dat de vrees vcor het onvervuld blijven van een be stuursfunktie ongegrond is. „Een actieve afdeling hoeft niet bang te zijn, dat zij zonder voorzitter komt te zitten". Voorzitter Van Breukelen stelde de ver gadering echter voor, alleen het rooster van aftreden, dat altijd wel had be staan, maar nooit was toegepast en daardoor in onbruik was geraakt, vast te stellen. De heer Rodenburg wilde echter het gehele voorstel in stemming gebracht zien. Dat gebeurde ook en het werd bovendien met 15 tegen 9 stem men aangenomen, maar net niet met een twee-derde meerderheid om het goedgekeurd te krijgen. Een wijziging van statuten en huishoudelijk reglement kan alleen met een twee-derde meer derheid worden aangebracht. Het hele bestuur trad nadien af. Kandi daat-voorzitter waren de heren A. J. van Breukelen en Rodenburg. Met twaalf tegen elf stemmen werd de heer van Breukelen herkozen. Verder maken sinds donderdagavond deel uit van het be stuur mej. Numans en de heren Dijkstra, J. J. van Breukelen, Uiterwijk en Roos. De nieuwe reiscommissie, die grotere bevoegdheden krijgt en autonomer mag gaan optreden, bestaat nu uit de heren Uiterwijk, Veldhuizen sr., Van Egdom en Seegers. GEBOREN Trinette Johanna Amanda, dochter van J. Ouwendijk en C. N. van der Ende, Chr. Huygenslaan 112, Soes terberg. Carel Hendrik en Willem Alexander, zonen van F. Baars en J. G. Koenders, Colenso 180. Guido, zoon van J. Mulder en A. P. Tammer, An- driessestraat 3, Soesterberg. Henriëtte Theresia, dochter van J. van den Broek en H. T. M. Verhaar, Van Lenneplaan 26. Michiel, zoon van H. Zelle en A. M. van Loon, Rubenslaan 214. Janne Geerte Sophie, dochter van M. F. J. Pij nenborg en J. M. Swinkels, Van Lijn denlaan 5. Jan-Willem, zoon van J. Veth en W. Dorland, Wald. Pyrmontlaan 65. Jurgen Johannes Hendrikus, zoon van J. C. van Breukelen en P. J. C. Klarenbeek, Wijnand Toplaan 3. Lam- bert Jan, zoon van E. M. J. Scholten en J. Leideman, Middelwijkstraat 28. Mark Petrus Adrianus, zoon van F. M. Dorrestein en W. G. Traa, Gallenkamp Pels weg 12. Alida Jacoba, dochter van N. E. J. van de Beek en A. S. Boon stra, Laanstraat 76a. Nicolette, doch ter van J. T. Kroes en W. P. Zeven bergen, Smitsweg 577. Wiebe, zoon van J. Kuipers en J. Wagensveld, Veldm. Montgomeryweg 39a, Soesterberg. Gijsbertus Hendrikus, zoon van H. de Ruiter en A. Huisman, Van Maaren straat 11, Soesterberg. ONDERTROUWD Willem Jan van Luij- telaar, Nieuweweg 65 en Beeuwkje Zeijpveld, Betje Wolflaan 24. Wul- fridus van den Hengel, Lange Brinkweg 50 en Alida Maria van Doorn, Beetz- laan 95. Tom Christiaan Kerkhoven, Pres. Kennedylaan 703, Amsterdam en Monica Maria Janus, De Genestetlaan 15. Adrianus Johannes Theodorus Dubbele, Van Oldenbarneveldtweg 12, Wassenaar en Beatrix Johanna Maria Haks, Julianalaan 71. Menks van Ginkel, Molenstraat 70 en Evertje Maar- tje Hoonhorst, Molenstraat 78. GEHUWD Antonius Mattheus den Ouden, Hamersveldseweg 109, Leusden en Anna Maria Willemijntje Abbenhuis, Rubenslaan 11. Siemen Nicolaas van Ginkel, Lepelaarstraat 89, Baarn en Ma ria Elisabeth Hornung, Schaepmanstraat 13. OVERLEDEN Teunis Muit. 75 jaar, ge huwd met G. Mostert, Verl. Talmalaan 33. Jan Cornelis van den Ban, 78 jaar, gehuwd met E. B. Bordewijk, Birk- straat 118. Gregorius Johannes Groen, 70 jaar. gehuwd met M. A. Marks, Bar- tolottilaan 40. Soesterbergsestraat 44 H Telefoon 2045 VOOR MODERNE COIFFURES In zijn jaarverslag vroeg de heer J. J. van Ravensteijn zich met enige verba zing af, waarom een afdeling als Soest in zijn bijna vijftig jarig bestaan nooit boven de zestig leden is uitgekomen. Momenteel bedraagt het aantal leden 54. De toenemende bebouwing maakt het velen wel steeds moeilijker om hun lief hebberij nog een beetje behoorlijk te kunnen beoefenen. Vele imkers komen op 'n flat terecht met de voor hun hobby alle nadelige gevolgen vandien. Daarom heeft men het gemeentebestuur ook de beschikking over een anderhalve hec tare groot terrein gevraagd voor de in richting van een bijenpark. Het ver zoek is mede aan het provinciaal be stuur gericht. Tezamen met enkele an dere culturele verenigingen is een in ventarisatie opgemaakt en zijn de nog niet vervulde behoeften en wensen van de verenigingen in een rapport neerge legd. De voorzitter sprak de wens uit, dat in de loop van 1970 van gemeente en provinciewege op een subsidie mag worden gerekend. Sinds verleden jaar heeft de vereniging in het dierenpark te Amersfoort een glazen bijenkast geplaatst. De stand staat naast het leeuwenhok. Blijkens een schrijven van ,.e directeur van de die rentuin is de belangstelling voor de bijen zeer groot en overtreft die voor de leeuwen soms. Aangezien de honing raten nogal ver van het glas stonden opgesteld, hebben zich verscheidene dui zenden bijeen doodgevlogen. Dit jaar zal een betere vitrine worden gebouwd. De vergadering heeft besloten twee bij envolken aan te kopen voor de cursus. Vijf leden hebben bovendien elk een volk voor de toekomstige imkers ge schonken. Het zachte winterweer van de laatste weken heeft de bijen het spoor een beet je bijster doen geraken. In plaats van de gebruikelijke wintertros, die zij al warmte zoekend met elkaar vormen, zijn de bijen de laatste tijd voortdurend uitgevlogen. Honing is echter niet te vinden. De bijeen ontdekken hoogstens wat groen blijvende heesters. Overigens is het wel een zeldzaamheid, dat de bij en in deze tijd van het jaar dagelijks uitvliegen. In financieel opzicht is het de vereni ging niet slecht gegaan. De penning meester de heer van Breukelen hield het afgelopen jaar een bedrag van 166,92 over. De uitgaven beliepen een bedrag van ƒ704,54, de inkomsten ƒ871,46. Het saldo van de vereniging groeide daarmede tot 850, Vrtf vlot na het definitief bekend worden van de plannen tot het aanleggen van een parallelweg tussen het begin van de Beckeringhstraat en Park Vredehof is men begonnen met de omvangrijke werkzaamheden. Het werk dat wordt uitge voerd door het bekende wegenbouwbedrijf Hogenbirk uit Laren, zal medio juni gereedkomen. Deze nieuwe weg gaat de Beckeringhstraat met de Regentesselaan verbinden, ter hoogte van de afgesloten weg naast de flat Vredehof, zodat de weg geen directe verbinding gaat vormen met de Vredehofstraat, maar als 't ware 'n nieuwe Konin- ginnelaan wordt, zy het dan ongeveer honderd meter westwaarts en geen ver binding vormend inet ,,'t Hart". Nog voor de competitie voor de dames- zaalhandbalsters van B.D.C. ten einde is, heeft de zo succesvolle trainer van de damesteams de wens te kennen gegeven definitief zijn trainingswerkzaamheden te beëindigen. Meer dan vijf jaar heeft de heer Buisman de dames van B.D.C. onder zijn hoede en het in de voorlaatste wed strijd van deze competitie behaalde kampioenschap is heel duidelijk een proeve van zijn kunnen als trainer. Nadat verleden jaar het kampioenschap van de afdelings le klasse was behaald, waardoor het team zijn intrede deed in „het district", heeft het nu de promotie naar de districts le klas volkomen in eigen hand. Vanuit deze resultaten bezien doet het besluit van de heer Buisman om met het trainen van de B.D.C.-handbalsters te stoppen wat vreemd aan. Het komt regelmatig voor dat trainers en coaches geruisloos van het sporttoneel verdwij nen wanneer de behaalde resultaten in de ogen van het bestuur geen genade kunnen vinden. Minder vaak zal het echter voorkomen, zoals met de heer Buisman het geval is, dat een trainer zijn werkzaamheden beëindigt wanneer hij in twee achtereenvolgende jaren een team van een vereniging naar het kam pioenschap voert. Het besluit dat de heer Buisman heeft genomen is niet van vandaag of giste ren. Verleden jaar was hij al van plan met het trainen te stoppen, verschillen de omstandigheden besloten hem toen van dat vertrek af te zien. Van de reden die de heer Buisman, die jarenlang een gewaardeerd speler was van het in de overgangsklasse spelende Utrechtse Atilla, tot dit besluit hebben gebracht zijn er verschillende bij het overwegend jonge bestuur van de afd. handbal bekend. Toch lijkt het ons nu nog mogelijk om de heer Buisman voor het Soester handbal te behouden, doch daartoe zal men op dit moment rond de tafel moeten gaan zitten, en de struc tuur van de vereniging moeten bezien. Misschien moeten daartoe verschillende heilige huisjes afgebroken worden maar een kerngezonde Soester handbalvereni ging is dat wel waard. Uiteindelijk blijft het een vreemde zaak, dat, in een plaats met rond vijfendertig duizend inwoners en een geschatte uit breiding binnen vijf jaar tot vijftigdui zend, een zo succesvolle vereniging ge sloten blijft voor het grootste deel van de bevolking. Het moet in de ogen van het jonge, aktieve bestuur toch wel een spijtige gedachte zijn dat een dergelijk iets in 1969 nog mogelijk is. Het bestuur mag niet vergeten dat ook aan een succesvol team een einde komt en dat het zaak is, dat met de sporthal in het vooruitzicht, jongeren vol onge duld staan te trappelen om de plaats van de ouderen in te nemen. „Poging tot inbraak" had de officier van justitie gesteld in zijn bloemrijke aan klacht, maar de heer met de mooie vo gelnaam noemde dat „belachelijk" en „overdreven". Hij scheen er van over tuigd dat officieren van justitie de on schuldigste handelingen als staatsge vaarlijke misdaden bestempelen om de Nederlandse rechters te pressen, de lichtste overtredingen op afgrijselijke wijze af te straffen, zodat zich nimmer meer een herhaling zou voordoen. „Wat deed U dan bij dat raam?" infor meerde de politierechter. „Ik kwam er langs, edelachtbare". „Om vier uur in de nacht?" „Ik was vroeg opgestaan, ik kon niet slapen". „Dan was U wel erg vroeg udt de ve ren". „Ja, daar ben ik een vogeltje voor". „Waarom wilde U daar inbreken?" „Edelachtbare, hebt U ooit een inbreker horen zingen bij zijn werk?" „Ik ben er nooit bij geweest" „Denkt U dat een echte inbreker luid keels zingend ergens probeert binnen te dringen?" „Wilt U zeggen, dat U zong?" „Uit volle borst, als een echteEn toen noemde hij z'n naam, die we be leefdheidshalve nooit vermelden bij rechtszittingen. De naam van een echte zangvogel. „O ja", en toen zei de agent: „Vogeltje, wat zing je vroeg!" interrumpeerde de officier op de wijze van Toon Hermans nieuwste carnavalslied. „Alleen is het dan erg jammer, meneer de president, dat de verbalisant van dat zingen hele maal niets in zijn proces-verbaal ver meld heeft". „Getuigen hebben U aangetroffen op het kozijn staande", vervolgde de rech ter, „met uw hand aan het bovenraam." ..Daar hield ik me aan vast, anders zou ik van die vensterbank afgevallen zijn". „En hoe kwam dat raam open?" „Dat zullen ze van binnenuit wel een keer opengezet hebben". „D'r waren sporen van braak!" „Nou, dan konden ze 't eerst zeker niet openkrijgen." „Er is met een breekijzer van buitenaf aan gewerkt en U stond daar bij dat raam op de vensterbank". „Ik heb niet eens een breekijzer, nooit gehad ook. Ik stond te zingen". De getuigen moesten hier opheldering brengen. Eén van hen had gemorrel ge hoord en was toen nummer twee gaan halen. Toen ze binnenshuis bij het raam kwamen, stond daar de verdachte met z'n rug naar het venster, met één hand aan de haak van het openstaande bo- venraampje. Beide getuigen bevestigden, dat het bovenlicht dicht was voor gingen slapen. „Da's bar ongezond, slapen met dichte ramen" zei het gevogelte. „Iedereen houdt 's nachts een bovenraam op een kiertje. En ik ben niet weggerend. „Dat klopte. Toen de politieman kwam, stond de vreemde vogel er nog steeds. „Een echte inbreker zou toch zeker gevlucht zijn?" „Een hele brutale juist niet" sneerde de officier. „Waarom zeg je niet, dat je naar m'n vrouw toe wou?" vroeg de eerste ge tuige. 6 „Dat zou je wel willen, dan kon je nog van d'r af ook!" Alhoewel het niet helemaal uit de verf kwam, bleek er wel een zekere relatie te bestaan tussen de personen in het £u- en de buitenstaander. Die twee hadden hem zelfs verwacht en zeiden juist daarom het raampje gesloten te hebben. „Dat mag U ook vertalen met: een val letje opgezet, edelachtbare" zong het vogeltje. „Zij hebben natuurlijk al met een breekijzer geprutst vóór ik kwam. ik nad geen breekijzer bij me. Ik stond alleen voor hun raam te zingen." Omdat de politieman bij de fouillering ook geen enkel werktuig gevonden had, werd het vrijspraak. „Hallo!" zeiden ze ane drie en ze gingen vrolijk naar bui ten.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5