DflfflP0 bevrijd 1" BOEK VAN BLAIBERG FOXBORO'S GROEI IN SOEST GEYTENBEEK - Assurantiën anno 1958 Gas-Service-DienstSoest' S0ESTERBERG UIT DE OUDE VOETBALDOOS VOORBEELD VOOR BEELD „kjVe" „k.\Ve" „kaVe" „kjVe" Kerkstraat wordt verbeterd Zilmeta „De man met het ruilhart" Medische dienst Geslaagd Ook de oude Chinezen, Grieken en Romeinen wisten er het fijne van ST. BARBARA Medische dienst PREDIKBEI'RTEN R.K. Kerkdiensten Filmvoorstelling Jeugdvoetbal Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENHOUWER „lOiVe" DOE het zelf oentruh Hout-Triplex - Board Ijzerwaren Verf enz. ZelfbouwmeubelencBpartc showroom) DOE HET ZELF-CENTRUM VRIJDAG 7 FEBRUARI 1969 Foxboro (Nederland) N.V. te Soest heeft in de tien jaren van zijn bestaan hier een snelle groei doorgemaakt en belang rijke uitbreidingen ondergaan. Het be drijf begon in 1959 met een gebouwtje van 450 m2 en een twintigtal werk nemers. Dat aantal is nu in 1969 uitgegroeid tot bijna 400. terwijl de vloeroppervlakte is vermeerderd tot 14,000 m2. H#»t nieuwe, kort geleden voltooide ge bouw in Soest kan 650 werknemers huisvesten. Foxboro is een van oorsprong Ameri kaanse fabriek van meet- en regelinstru- menten voor de procesindustrie. De pneumatische en elektronische instru menten die door Foxboro worden ge fabriceerd vinden hun toepassing in een grote verscheidenheid van industrietak ken: van bakkerijen tot papierfabrieken, van atoomcentrales tot bierbrouwerijen, van olieraffinaderijen tot waterzuive ringsinstallaties. De apparatuur meet en regelt stroming, temperatuur, viscositeit, zuurgraad, vloeistofniveau, druk, voch tigheid en vele andere procesvariabelen. Het totaal aantal verschillende produk- ten bedraagt meer dan duizend. Foxboro (Nederland) N.V. is één van de zeven z.g. ,.area companies" binnen de Foxboro Company. Een „area company" is verantwoordelijk voor de produktie en het commerciële beleid binnen bet toegewezen gebied. Voor Foxboro (Ne derland) N.V. is dit gebied de E.E.G. plus Spanje en Griekenland, De Foxboro Company heeft over de wereld in totaal ongeveer 8.000 werk nemers, waarvan meer dan 2.500 bui ten de Verenigde Staten. De enorme groei van het bedrijf is me de te danken aan de vlucht die meet- en regelinstrumenten in de huidige pro cesindustrie, vooral in de chemische in dustrie, nemen. Voor verzekering Wettelijke Aansprakelijkheid Bedrijfsschade VAN BEETHOVENLAAN 13 - BAARN - TELEFOON 02154-3879 :us, keel en borst van vastzittend slym E. G. KERKHOF G AS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, Diepvriëskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 Dokter J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200. neemt in het a.s weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoor en A. Th. M. Splinter, beiden te Soester berg. W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. Aan de Rijksuniversiteit van Utrecht ls geslaagd voor het kandidaatsexamen diergeneeskunde mej. P. B E. van Schieveen, Soesterberg. Kandidaatsexamen psychologie mej. G. Ch. van Haselen. Soesterberg. De wedergeboorte De wedergeboorte van voetbal vond plaats in Engeland en wel op de Engel se kostscholen, waar jongelui van ge goede stand het spel gingen beoefenen. Zij voerden voor het eerst de regel in, dat uitsluitend met de voeten mocht worden gewerkt. Die eerste offciële re gels ontstonden in 1848 aan de univer siteit van Cambridge. Van deze tijd' af begon de zegetocht van voetbal. Nieuwe betere regels kwamen en er werd systeem in het spel gebracht. Men kwam tot meer eenheid. De eerste offi ciële interlandwedstrijd werd gespeeld en wel in 1872 tussen Engeland ener zijds en Schotland anderzijds. Als ge volg van de meningsverschillen die ont stonden. werden de spelregels gelijk gemaakt, hetgeen het spel en -het con tact ten goede kwam. Pim Muiier komt de eer toe. voetbal in Nederland tot bloei gebracht te hebben. Men ging in 1879 in ons land voetballen en daarmede waren Nederland en De nemarken. waar men er iets eerder mee aanving, de eersten op het continent. In de loop van onze twintigste eeuw is voetbal uitgegroeid tot een prachtige volkssport, die over de gehele wereld wordt beoefend. De kruidendokter W. van Moosdijk uit Casteren is nu ook door de rechtbank in 's-Hertogenbosch veroordeeld wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde. Hij mag niet klagen, want het vonnis van de Eindhovense kanton rechter werd gewijzigd van tweemaal 10.000,boete in tweemaal 500. boete, plus een voorwaardelijke gevan genisstraf. Dat laatste houdt Ln. dat de wonderdokter een ander beroep moet zoeken. Het vonnis van de rechtbank is wel wat rustiger van toon dan de veelomstreden televisie-uitzending van Willem Duys, die zomaar „voor de vuist weg" op cle stoel van een rechter ging zitten. Nog te vaak verbeelden televisiemedewer kers zich, dat zij over andere personen een oordeel mogen vellen. Te vaak wordt door omroepfiguren over het hoofd ge zien. dat de televisie niet het voorbeeld is van onze rechtsstaat en zeker geen voorbeeldig instituut dat een beeld kan geven, hoe het wel moet in onze ■*- menleving Het lijkt soms of er veel verandert in deze wereld. Maar hoe de techniek zich ook met duizelingwekkende snelheid ontwikkelt, de mens blijft bij al die om wentelingen blijkbaar altijd dezelfde. Veel te dikke dames zijn vroeger aan de kost gekomen door zich in kermis tenten voor geld te laten bezichtigen; aan elkander va~tgegroeide tweelingen hebben deze speling der natuur door gaans ook als bron van inkomsten we ten te benutten. Zoveelste wereldwonder En daar hebben we nu dr. Phil Blai- berg, die wat zijn gezondheid betreft zijn tandartspraktijk allang op had kun nen nemen, maar die er blijkbaar de voorkeur aan geeft in zijn levensonder houd te voorzien door het zoveelste we reldwonder uit te hangen. Al betrekkelijk kort na zijn operatie schreef Blaiberg artikelen over zijn ge zondheids- en gemoedstoestand, daarna was hij volgaarne bereid zich door wie of wat ook te laten interviewen. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uuï tot maandagmorgen 8.00 uur door H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434 en M. Oeberius Kapteyn, W. de Zwijgerlaan 21, tel. 4545. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. F. de Morrée, Dr. Rupertlaan 52. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek ..Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 14 februari apotheek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" zaterdag en zon dag de gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540, b.g.g. brief je door de brievenbus. Groene Kruis Zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, telefoon 5638. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. B. Austi, Zeist. 19.00 uur ds J. M. de Mey, Woerden. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur drs. J. F. v. d. Kooi, Utrecht. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Gebouw Middelwyk. 10 uur ds J. Mettau, H. Doop. 10 uur Zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto-Driftje 16.00 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. Kok, Baarn. l" uur ds J. Smit. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 10.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da ^ostaschool, Pr. Bernhardlaan 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds J. P. Moerkoert. 14.45 uur C. Bijl, Hilversum. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur ds W. Borgdorff. CHK. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19 uur ds Eerland, Zeist. GEREF. GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan, 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDÏENSTÏGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds W. Leerink. Wijkgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur Kinderdienst. 19.15 uur ds W. Leerink. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie 11 uur Pred. A. Schmutzler. EAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur Gezinsdienst geleid door jon ge en. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Socst" Burn. Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn. 10.30 uur ds W. L. Steinhart, Utrecht. 10.30 uur Kinderkerk. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wjjkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. "Voormalige v.g.l.o. school, SteenhoffstT. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 uur en 19 uur. dinsdag, donder dag en zaterdag 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 er. 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 3.30 uur. KERK SOEST-Z., St. VVillibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week II. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst;, zaterdag 8 en 19 uur. En thans is daar het bericht dat hij een heel boek heeft geschreven, dat hij de wrinig fantasievolle titel „Looking at my heart" heeft meegegeven. Zo wordt het spelletje: „gaat dat zien, de man met het ruilhart" gewoon verder ge speeld en blijkbaar met succes. De persfotografen die erop gevlast had den nog eens een plaatje te kunnen schieten van de geheel herstelde tand arts dr. Philip Blaiberg die een kies trekt bij zijn beroemd geworden opera teur prof. dr. Christiaan Barnard, ko men door dit alles wel een beetje be drogen uit. Geen tandarts meer Nee, voor het langdurige staan achter de tandartsstoel met het voortdurende en afgemeten mompelen van „spoelt U maar even" voelt de heer Blaiberg blijkbaar niets meer. Zoals het nu gaat gaat 't goed, beter, best. Maar nu nog even over Blaiberg's boek. Volgens een bericht is een van de meest opzienbarende onthullingen uit dit ge schrift die over het geslachtsleven van de auteur. Dat is goed gezien, want wat is vandaag de dag een boek zonder sex? Twintig dagen nadat de patiënt met z'n nieuwe hart het ziekenhuis had ver laten en weer in de eigen huiselijke kring verbleef kon hij zijn huwelijks plichten - om het zo maar eens te noe men - weer nakomen en zulks nog wel op normale wijze. En om de puriteinen - waarvan er on der de blanke bevolking van Zuid- Afrika een heleboel zijn - dan weer een beetje gerust te stellen, zou deze pikan te bijzonderheid op aanraden van de medici in het boek zijn opgenomen! Die passage over het geslachtsleven zou den de doktoren daarom zo nuttig heb ben gevonden om de vrees weg te ne men bij diegenen die mochten denken, dat een harttransplantatie wel met het verlies van de potentie gepaard zou gaan. Absurdische toestanden Waarop zich dan de vraag weer voor doet bij welke mensen die vrees eigen lijk bestond. Zouden daarmee de zwaar zieken zijn bedoeld, wie enige moge lijkheid om in leven te blijven een harttransplantatie zou zijn? Voor dit soort patiënten zal het ge slachtsleven wel een van de allerlaatste dingen zijn waar ze zich druk over kun nen maken en he4 lijkt wel of er hier nu gezinspeeld wordt op een eventuele weigering van de operatie onder het motto: „mij niet gezien, straks ben ik impotent D kermisachtige - of beter nog deze absurdische - toestanden rond de hart- iransplantatieschijnen een tamelijk lang en zeer onverkwikkelijk leven te moe ten leiden. Dat schijnt wel in het bij zonder te gelden voor het ruilhart van de h er Blaiberg. Ik hoef daartoe maar te herinneren - en dat is dan nog maar één van de vele geruchtmakende zaken in deze - aan de macabere problemen die er zijn gerezen omtrent het eigendomsrecht van het hart dat thans in de borst van de ex-tandarts klopt. Mjjn hart terug! Als Blaiberg komt te overlijden, wil de echtgenote van de oorspronkelijke be zitter het hart - over de transplantatie is haar geen toestemming gevraagd! - onmiddellijk terughebben, omdat in spi ritistische kringen, waartoe de donor behoorde, wordt aangenomen dat de overledene geen rust kan vinden als zijn hart niet bij hem begraven is. Eigenlijk wil mevrouw Haupt dat hart nu met eer al terug! Of is het hart in kwestie nu persoonlijk bezit van de heer Blaiberg geworden, zodat hij het recht heeft te beslissen wat er na zijn dood mee mag gebeuren? Of behoort het t.z.t. toe aan het medisch team dat de transplantatie verrichtte, opdat er voor de wetenschap mogelijk belangrijke conclusies kunnen worden getrokken uit een nadere studie van het orgaan? Blaiberg zlef maakt zich daar niet druk om. Hij schijnt het leven (en de dood) trouwens toch nogal gemakkelijk op te vatten. Uitzondering Er zijn in de laatste veertien maanden al heel wat meer harttransplantaties verricht. De meeste daarvan moeten als „technisch geslaagd" worden beschouwd. Waarom is Blaiberg tot nu toe de enige die zo lang in leven gebleven is? Misschien moet het antwoord op deze vraag wel luiden dat het juist deze merkwaardige psychische structuur van deze man is, waardoor hij blijkbaar zul ke goede overlevingskansen had. Moge lijk hebben al die karaktertrekken die ons vreemd en soms zelfs minder sym pathiek aandoen, hem juist van zijn on dergang behoed. In dit verband is het interessant nog even op te halen hetgeen dr. F. Roest vanuit Pretoria al in Medisch Contact van 2 augustus 1968 over zijn ontmoe ting met dr. Blaiberg schreef. Ook hem is de merkwaardige persoonlijkheid van de patiënt al opgevallen. Zolang de pomp pompt De oubollige dr. Blaiberg, aldus onge veer dr. Roest, heeft bepaald geen last van subtiele redeneringen; hij was slechts geïnteresseerd in de technische werking van t.e „pomp" die op het mo ment dat ik hem ontmoette voortreffe lijk functioneerde. Hij verheugde zich zichtbaar in de her wonnen levenskracht en had niet de minste moeite met de groze glazen bier die wij - wel weer terecht - met hem op zijn gezondheid dronken. Het felle protest van de psychiaters, dat deze man begeleiding nodig had, schijnt overbodig te zijn. De conclusie van dr. Roes* is dat zowel de chirurg prof. Barnard, als de cardio loog prof. Schirrer hun patiënt met zorg gekozen hadden en dat niet alleen in medisch opzicht! Nu heeft Blaiberg dan een boek geschreven over wat hij in deze twaalf maanden heeft beleefd. En dat het geen saai boek is geworden moge blijken uit het feit dat hij kans heeft gezien, op aanraden van h.h. dok toren, ook nog wat sex in zijn geschrift te verwerken. Het „praatjes vullen geen gaatjes!! schijnt bij deze ex-tandarts niet op te gaan. Een merkwaardige man. REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Voetbal is een wereldspel, dat overal en door de eeuwen heen werd gespeeld. Wel in andere vorm en onder andere regels, maar in principe toch als voet bal. De oude Chinezen kenden het reeds en ook andere volken in Azië speelden een soort voetbal. Driehonderd jaar voor onze jaartelling werd voetbal gespeeld in China onder supervisie van keizer Cheng Ti. Deze vorst bleek er gewel dig enthousiast voor en het kostte hem bijna zijn kroon, toen de Chinese adel vond dat een keizer, die zijn waardig heid verloor door achter een bal te hol len, maar moest verdwijnen. De Grieken en Romeinen beoefenden een balspel, dat door een onbepaald aantal spelers kon worden gespeeld en waarbij tevens van de handen gebruikt mocht worden gemaakt. Het leek meer op rubby, doch omdat men toch hoofd zakelijk met de voeten werkte, noem den zij het een voetbalspel. Het zijn de Romeinse legerscharen geweest die op die manier dit spel in Engeland brach ten, waar het door de eeuwen heen in verschillende vormen steeds de sympa thie van het volk heeft gehad. Zo werd het voetbal een echte volkssport in En geland en Frankrijk. Het voetbalspel heeft niet altijd de goedkeuring van de overheid gehad. Toen het in do middeleeuwen uitgroei de tot een ware volkssport, kwamen er in verschillende landen verbodsbepalin gen. De motieven waren duidelijk. Dit zo enthousiast beoefende spel hield de jt ïgemannen af van de beoefening van de vaardigheid met de wapenen. De vorst zag liever dat de jongens gingen boogschieten, speerwerpen of worstelen! Dikwijls werd er gespeeld op een wij ze en volgens regels, die ons zeer eigen aardig aandoen. Zo kwam het meer dan eens voor. dat een ploeg uit ruim twin tig of dertig man bestond. De opstelling week sterk af van de onze. Het doel kwam pas veel later, voordien had men een punt verdiend wanneer de bal over een bepaalde grenslijn werd gebracht of in een kuil werd gedeponeerd. Het spel werd als volksspel voor speciale feesten aangekondigd. In de 17de en 18de eeuw maakte het voetbalspel een ernstige crisis door in Europa. Het w:rd minde.' gespeeld om uiteindelijk praktisch overal te verdwij nen. Maar het eigenaardige verschijnsel deed zich voor, dat in de 19de eeuw voetbal weer terugkwam en snel popu lariteit won. Zo zelfs, dat het een ware internationale volkssport is geworden. Dat deze sport terugkw-.m, is begrijpe lijk. Overal om zich heen kan men 2ien, dat de mens geneigd is tegen een bal te schoppen. De eerstvolgende filmmiddag van de speeltuinvereniging ,.'t Hart" zal plaats vinden op zaterdag 8 februari, in ge bouw „Credo" aan de Julianalaan. Aan- van 2 uur. Er zijn nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar voor kinderen van niet- leden. Volledigheidshalve vermelden wij nog. De B-junioren van .Soesterberg' won nen met 3-0 van Jonathan; de A-junio ren speelden 4-4 gelijk tegen het acht tal van Bilthoven. Bij de uitslagen van de jeugd van „Soesterberg" viel de 11-0 zege op van de c-aspiranten op Zeist-b. Pupillen 1 verloor met 4-1 van B.V.C. 1: het twee de won met 2-1 van D.O.S.C. 2 en de kleinsten, de BI pupillen wonnen met 3-1 van F A.K. voor Soest. Soestdfók en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soestdijk Telefoon 2327. b.g.g. 2030. Een zelfbediening die uniek is. AANBIEDING WANDTEGELS 18 CT., (bijna uitverkocht) heeft restanten Griekse wandtegels. verkoop voor de ongekend lage prijs v. 25 ct. p. st. (in kisten van 60 st.). Veldweg 4 - Soest - Tel. 4878. Grote parkeerruimte. Opnieuw is een gedeelte van de „Kerkebuurt" verfraaid. Terwijl eerst de tuin rond de Oude Kerk aan de omgeving werd aangepast, is men van dc week begonnen met de bestrating te verbeteren, een verbetering die een belangrijke bydrage vormt aan de oplossing van de vaak onoverzichtelijke verkeerssituaties die ter plaatse ontstonden door het mankeren van een redelijke straat-niarkcring als trottoirbanden e.d. v;-. MMWM'É&S&wBIHHHI KORT GEDING. - Indien een huurder van een perceel per deurwaardersex- ploit gedwongen wordt zijn woning te verlaten en de verhuurder wordt in het gelijk gesteld, wie moet dan de kosten van het geding betalen en hoeveel gaat dat bedrage::? Antwoord: In zijn vonnis bepaalt de rechter ten wiens laste de kosten van het geding komen. Gemeenlijk wordt de veliezende partij in de proceskosten veroordeeld en vaak ook in een deel der overige voor de tegenpartij ontstane kosten. Dit is jchter niet een altijd op gaande regel. De rechter heeft op dit punt een grote vrijheid. Afh anke lijk van allerlei tijdens de procedure naar voren gekomen feiten kan hij beslissen wie welk deel en kosten dient te dragen. Hoe hoog deze totale kosten zijn is van zoveel factoren afhankelijk, dat wij niet eens een raming kunnen doen. Stelt U zich hieromtrent echter in verbinding met degene welke in een dergelijke pro cedure uw zaken gaat behartigen. GELOOFSBRIEVEN. - Wat zijn ge loofsbrieven, die een raadslid bij zijn benoeming moet overhandigen? Moet dit iemand zijn met een onberispelijk ge drag rechterlijke veroordelingen als b.v. zedenmisdrijf, diefstal en mishandeling enz.? Of heeft dit nog meer of iets an ders te betekenen? Antwoord: Geloofsbrieven zijn in het algemeen officiële bescheiden, waardoor men zich bij de aanvaarding van som mige ambten moet legitimeren d.w.z. bewijzen, dat men de persoon is voor wie men zich uitgeeft. Meestal gaat het hier om politieke functionarissen, van daar dat men in Nederland een letter lijke vertaling heeft gebruikt uit de Franse taal, de taal der diplomatóe. nl. „lettre de créance", waarvan de vrijere vertaling „geloofwaardigheidsbrieven" veel duidelijker is. Het zegt dus niets t.a.V. het geloof, of van het morele ge drag van de persoon die het ^betreft dat in de huidige praktijk een geloofs brief afgegeven wordt door het zenden de staatshoofd en bestemd is voor het ontvangende staatshoofd t.a.v. hogere diplomatieke agenten, zoals ambassa- deurse buitengewone gezanten en zaak gelastigden en op internationaal niveau. Hierbij zijn het schriftelijke bewijsstuk ken, die een afgevaardigde bij een ver tegenwoordigend lichaam, zoals de Sta- ten-Generaal en gemeenteraden moet overleggen, waaruit blijkt, dat hij op wettige wijze gekozen is. Ook op niet- diplomatiek vlak worden wel geloofs brieven gebruikt, zoals bij vertegen woordigers van plaatselijke of geweste lijke afdelingen in landelijke organen en in de kerken bij afvaardiging ter syno de. ETUIS feestelijk geven rijk ontvangen 9Z Ü1535DJJ39Ü315305 Z86Z-13J. U3MrdS«"BN

Soester Courant | 1969 | | pagina 11