RENAULT hoge KEES VERKERK FAVORIET voor wereldkampioenschappen heren in Deventer ENGEL S.E.C. krijgt Nijenrodes op bezoek In Inzeil maakte hij al duidelijk wat hij kan presteren flVIfl DIENSTEN CENTRUM „DE KORTE DUINEN" Tanken - Autowassen Olieverversen - Doorsmeren Olympia-dames namen deel aan kring wedstrijden V.V.Z. bij hekkesluiter Kulan op bezoek AVIA DIENSTEN GENTRUM „DE KORTE DUINEN'' Haarknippen Cosmetica Parfumerieën Leuke Geschenkartikelen Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool B.D.C. zondag naar lijstaanvoerder E.M.M. B.D.C.-handbal Moeilijke wedstrijden voor heren van Red Stars S.E.C. (zat.) krijgt Valleivogels op bezoek I iScko&tnaker AVIA DIENSTEN GENTRUM „DE KORTE DUINEN" Kopje Koffie? - Kleine Maaltijd? Rustige Zakenlunch VOOR HORLOGES Alleen Hees 4 morgen actief voor al Uw geldzaken J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. BONDSSPAARBANK voor midden Nederland Vijfde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. S.E.C. krijgt komende zondag bezoek van Nijenrodes uit Breukelen, een club, die na een hoopvol begin afzakte, nog even terug kwam, maar inmiddels wel vrijwel uitgeschakeld is voor het kam pioenschap. De lerugslag begon, toen S.E.C. de club in de vijfde wedstrijd de eerste nederlaag toebracht. Op een zwaar veld werd het destijds 4-2 in .et voordeel van S.E.C. Gezien de presta ties van Nijenrodes in de laatste wed strijden mag S.E.C. ook ditmaal wel op een overwinning rekenen. Het heeft de punten trouwens ook hard nodig om tenminste in de buurt van de koplopers te blijven. De voorsprong van Zebra's bedraagt inmiddels al vier punten. S.E.C. zal zondag met het volgende elf tal aantreden: doel Van Zoghei: achter De Rooij, Krijt, Rodermond en Van Remmerden; midden Woudenberg en Van Boeijen; voor Aalbers, Veenendaal, Van Berkel en Verhoeven. Reserve is Huizinga. B.F.C. 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal, dat het deze compe titie ondanks al zo goed als verspeelde promotiekansen toch goed doet, gaat zondag om half één naar B.F.C. 2. Ge zien de achttien punten, die S.E.C. in dertien wedstrijden bij elkaar voetbalde, moet een overwinning voor de bezoe kers mogelijk zijn. Het elftal van de Soestenaren zal bestaan uit de volgende spelers: doel Van Hattum; achter Pure- veen, Luschen, Dorrestein en Van Breu kelen: midden Burgman en Duist; voor lenarduzzi, Vervloet, Brouwer en Rijn- ders. VICTORIA 3-S.E.C. 3 Het derde, dat de laatste tijd ook weer behoorlijk draait, gaat in Hilversum bij Victoria 3 op bezoek. De tien punten, die S.E.C. uit elf wedstrijden behaalde, Het grote wapenfeit van Inzeil was na tuurlijk het grandioze wereldrecord, dat Kees Verkerk op de 10 km vestigde met 15 minuten en 3,6 seconden. Als zijn Russische tegenstander Tsjekoeljajew hem binnendoor had laten gaan toen hij door Kees werd Ingehaald, zou hij een goede kans hebben gehad om de 15 mi- nutengrens te doorbreken. Nu werd Kees erdoor uit zijn ritme gehaald. Met liefst 12,5 sec. verbeterde hij het op naam van de Noor Per Willy Guttormsen staande record, dat ook in Inzeil werd geves tigd. Helaas had Kees Verkerk de weersom standigheden tegen op de eerste dag, toen hij de 5000 meter moest rijden. Daardoor kwam hij tot een ronduit te leurstellend resultaat. Maar juist dat is voor hem de stimulans geweest om op de 10 km eens te laten zien wie de Europese titel had moeten krijgen. Ondanks de fraaie wijze waarop de jon ge Noor Dag Fornaess na het behalen van het Noorse kampioenschap ook de Europese titel won, hebben onze landge noten zich volledig gerevancheerd voor het teleurstellende vorige seizoen. Toen de ster van de nu 30-jarige Fred Anton Maier zo hoog schitterde, dat hij de hegemonie van Kees Verkerk en Ard Schenk uit de beide daaraan vooraf gaande seizoenen overschaduwde. Fantastisch record Over dit fantastische wereldrecord van Kees Verkerk op de 10 km behoeven we niet veel meer te zeggen. We zijn wel benieuwd hoe lang het stand houdt. Zijn prestaties op de 500 en 1500 meter wa ren goed en waarom zijn 5000 meter zo slecht was, weten we inmiddels ook wel. Overigens hadden nog enkele rijders met dezelfde handicap te maken. Ook Ard Schenk is terug gekomen. De Noordhollander is nog niet in topconditie omdat hij vanwege studie wat later met zijn training is begonnen. Ondanks de goede derde plaats, die hij na drie af standen in het klassement bezette, had hij niet de mentale kracht om op de 10 km tot een topprestatie te komen, hoe wel hij zijn persoonlijk record verbeter de, maar onder de goede omstandig heden in Inzeil had Schenk hoger moe ten kunnen komen. Over zijn sprintpres tatie was hij niet tevreden en Ard kan beslist beter dan 41,4 sec. Peter Nottet had wellicht een iets ho gere klassering op de 1500 meter kunnen bereiken, maar verder heeft hij regel matig en goed gereden, vooral ook op de 10 km. Nadat hij vorig seizoen goed was doorgekomen naar de schaatstop heeft hij zich nu nog eens duidelijk waar maakt met een achtste plaats. Verrassing Verrassend waren de goede prestaties van Eddy Verheijen, de jongste van de Nederlandse afvaardiging. Vooral als hij wat beter leert sprinten kan hij nog veel verder komen als klassementsrijder. Hij is typisch een jongen die goed ijs nodig heeft en dat heeft hij zondags in Inzeil laten zien. Zijn twaalfde plaats is voor de 20-jarige onderwijzer uit Deventer een fraaie prestatie. Afd. Service-station BIRKSTRAAT 108 - SOEST - TEL. 02155-5442 Na de adembenemende str\jd tussen de dames in Grenoble volgt op 15 en 16 fe bruari a.s. het wereldkampioenschap schaatsen voor heren en wel op eigen ter rein in Deventer. Grote favoriet voor de titel is Kees Verkerk. De Puttershoeker kasteleinszoon behaalde in Inzeil niet de Europese titel, maar wel was hjj de grote man van de kampioensstryd in de hoog gelegen Beierse wintersportplaats. Daar heeft de Nederlandse schaatséquipe onder leiding van coach Leen Pfrommer een groots succes behaald. Alle vijf de Nederlandse deelnemers wisten zich te plaatsen bjj de laatste zestien en vier bjj de eerste twaalf, zodat Nederland volgend jaar met het maximale aantal van zes rijders aan de Europese kampioenschappen mag deelnemen. Dat wordt dan wel duur voor de K.N.S.B. Jan Bols heeft helaas in de week vóór het Europese titelgevecht met griep te kampen gehad. Koorts sloopt krachten en Jan wist dat. Vandaar, dat hij zich niet wilde forceren en met regelmatige prestaties toch nog een veertiende plaats behaalde. Een man die ook groot respect in Inzeil afdwong was de 40-jarige Zwitser Krienbühl, die zich nog juist bij de laat ste zestien wist te plaatsen en met groot élan streed om door zijn prestaties de jongelui in zijn land warm te maken voor de schaatssport. En dan leeft heel schaatsminnend Ne derland natuurlijk al toe naar de we reldkampioenschappen op 15 en 16 fe bruari in Deventer. Kees Verkerk heeft al vóór de wedstrijden in Inzeil gezegd, dat hij in de koekstad wereldkampioen wil worden. Aan deze titelstrijd wordt zoveel aandacht geschonken, dat zelfs het betaalde voetbal door de K.N.V.B. er een week voor wordt verschoven. De clubs zouden met de uitgebreide televi sie-reportage vanuit Deventer ook nau welijks bezoekers trekken. Tegenstanders Wie kunnen Kees Verkerk bedreigen Alleen de jonge nieuwkomers Dag For naess uit Noorwegen, de Europese kam pioen, en de Zweed Goeran Claesson (derde bij het Europees kampioenschap) kunnen onze landgenoot mogelijk eve naren. Onder leiding van coach Pfrom mer zal de conditie van Ard Schenk nog wat kunnen worden bijgeschaafd, zodat deze op zijn beurt Claesson kan bedreigen met de derde plaats als inzet. We mogen in Deventer geen nieuwe records verwachten. Wel zullen de No ren hard strijd leveren om tenminste één afstand te winnen, hetgeen hun in Inzeil niet lukte. Daarentegen mogen we aannemen, dat de Nederlandse con currentie voor de Noren nog zwaarder zal zijn dan in Inzeil. Zij rijden voor eigen publiek en Jan Bols heeft nu en kele weken de tijd om zijn conditie en zelfvertrouwen te herstellen en daardoor naar de top van het klassement te rei ken. Voor zijn stadgenoten zal Eddy Ver heijen ongetwijfeld alles eruit persen wat hij in zich heeft. En als de strijd normaal kan verlopen zal Nottet ook tot een klassering bij de eerste twaalf in staat zijn. Het zit er dik in, dat de strijd om de staatshegemonie tussen de Noren en Nederlanders ten koste van de rijders uit overige landen gaat. Bij de Noren viel in Inzeil de jonge Sten Stensen nogal uit de toon. Hij kon zich op geen stukken na bij de laatste zes tien plaatsen en leverde alleen op de 1500 meter een goede prestatie. Daarom zullen we de inmiddels vrijwel van een rugblessure genezen Per Willy Guttorm sen wel op het Deventer ijs zien ver schijnen. Kandidaten Het lijkt ons vrij reëel om te vei*wach- ten, dat zowel de vijf Nederlanders als de vijf Noren zich in Deventer bij de laatste zestien en mogelijk zelfs allen bij de beste twaalf plaatsen. Bij die twaalf blijft er dan alleen nog een plaats over voor de Zweed Claesson en de Westduitser Gert Zimmerman. De Russen zullen dat gevaar inmiddels wel hebben gezien en er alles aan doen om eindelijk eens wat beter voor de dag te komen. Het zal tijd worden, want de glorietijd van de sowjets is al weer lang historie. Zij zullen het met dezelf de mannen als in Inzeil moeten doen, want betere hebben ze niet. Dat bete kent, dat we uit Rusland Tsjekoeljajew, Lavroesjkin en Kaplan mogen verwach ten. Allen rijders, die de capaciteiten hebben om zich voor het rijden op de 10 km te kwalificeren. Van de Zweden mag een sterke lange afstandrijder als Oerjan Sandler daartoe ook in staat worden geacht. En de Fin Koskinen zal er ook bij willen zijn. Er zullen bij de wereldkampioenschap pen uiteraard nog meer rijders uit nog meer landen dan bij de Europese kam pioenschappen aanwezig waren verte genwoordigd zijn. Van invloed op de klassering bij de laatste zestien zal hun deelneming nauwelijks zijn. Maar wel geven zij meer cachet aan de strijd. doen een gelijk spel verwachten. Het S.E.C.-team zal bestaan uit: doel Van Essen; achter D. Hooyer, A Hooyer, Abbel en Jasperse; midden Voskuilen en Pothoven: voor Schalkwijk, Luschen, D. J. v. d. Broek en Dorrestein. Reser ve is Lam. RODA 2-S.E.C. 4 Het vierde elftal gaat in Hamersveld bij Roda 2 op bezoek. Met slechts één over winning en twee gelijke spelen in acht wedstrijden kunnen de verwachtingen voor dit elftal niet erg hoog gespannen zijn. Met een gelijk spel zullen de be zoekers waarschijnlijk al heel tevreden mogen zijn. Het vierde zal bestaan uit: doel v. d. Vaart; achter v. d. Linden, Wildenburg en Zeil; midden Van 't Klooster en Heinen; voor D. v. d. Broek, Meidam, Niewaal, Roest en Wijnands. Reserves zijn Scheurwater en Lagemaat. S.E.C. 6-B.D.C. 8 Het zesde elftal, dat na een zwak begin duidelijk in opmars is, krijgt zondag buurman B.D.C. 8 op oezoek, S.E.C. heeft negen punten uit zeven wedstrij den, B.D.C. heeft er negen uit acht. Ge zien de resultaten van de laatste wed strijden (zeven uit vier) mag een kleine overwinning voor de thuisclub wel wor den verwacht. De samenstelling van het zesde luidt: doel Groenesteijn; achter Belt, Hoed en Westerveld: midden H. Belt en T. Groenesteijn; voor G. Wil denburg, Smit, Van Delden, Bitterling en Rapp. Reserve is Kanters. Voor de jeugd staan de volgende wed strijden op het programma: Baarn jun. -S.E.C. A (vriendschappelijk, 2 30 uur). Quick jun. B-S.E.C. B (3.45 uur). S.E.C. adsp. a-A.P.W.C. a (3 45 uur). S.E.C. adsp. a-V.V.Z. a (2.30 uur), V.V.Z.A.- pup. 1-S.E.C. 1 (1.00 uur). S.E.C. pup. 2- Amsvorde 2 (1.00 uur). S.E.C. pup. 3- Quick 6 (1.00 uur). B.D.C pup. 7-S.E.C. 4 (12.15 uur). K.V.V.A. pup. Ib-S.E.C. Ib (1.00 uur). Verschillende adspirant dames (meisjes van 12-16 jaar, derde graads) hebben voor Olympia deelgenomen aan de K -ingwedstrijden van het Kon. Ned. Christelijk Gymnastiek Verbond, die in Amersfoort zijn gehouden. Beste Olym- pia-deelneemster was Elza Wilschut, die 27,2 punten verzamelde. Zij werd op de voet gevolgd door T. Brons met 27,0 punten. Daarna volgden Ineke Knauer met 26,5 punten, Annemieke v. d. Steen met 25,8 'Hinten, M. van Wijk met 25,0 punten en L. van Breda met 23,5 pun ten. is gebleven krijgt zondag De Zebra's 7 uit Hilversum op bezoek. Voor de thuis club betekent dat mogelijkheden op een overwinning, die het elftal binnenkort aan de leiding kan brengen. Het negen de heeft negen punten uit zes wedstrij den. De wedstrijd begint om twaalf uur. B.D.C komt uit met de volgende spe lers: doel A. Pronk: achter J. Beijer, L. J. van Nuss, R. Voskuilen en A. Roest; midden B. Kaats en J. Kaats; voor F. v. d. Breemer, J. Stalenhoef, J. Beijer en Chr. Vonk. Reserve is W. Logtensteijn. Het tiende elftal, dat tot dusver acht wedstrijden won en er één verloor, krijgt het Amersfoortse K.V.V.A. 7 op bezoek. Ook voor dit elftal zijn er ruime winstmogelijkheden met als aangename consequenties een verbetering van de positie aan de kop van de ranglijst. B.D.C. 10, dat zestien punten uit negen wedstrijden heeft, komt met de volgen de spelers in het veld: doel G. Roest; achter S. Bakker, C. Hilhorst, K. Hil- horst en H, v. d. Lugt; midden A. van Megen en A. Beijer; voor J. de Ruigt, W. v. d. Hengel, C. van Hengstum en E. Westerveld. Volgende week wordt een inhaalpro gramma afgewerkt. Het eerste, tweede, vierde, vijfde en tiende elftal zijn dan vrij. Zondagavond wordt in de B.D.C.- kantine voor donateurs, leden en begun stigers een dansavond gehouden in het Verenigingsgebouw. De muziek zal ver zorgd worden door het Moonlight Trio. Het eerste elftal van V.V.Z. gaat mor genmiddag in Veenendaal bij het onder- aanstaande Kulan op bezoek. Voor V.V.Z. wordt dit een belangrijke wed strijd, want de Soestenaren kunnen zich nu misschien losmaken van de voor laatste plaats, die nu nog wordt gedeeld met Baarn, dat evénwel twee wedstrij den minder heeft gespeeld. Voor V.V.Z is het prettig te weten, dat Kulan op eigen veld nog geen enkel punt heeft behaald. De vijf punten haalde de Veenendaalse club alle uit uitwedstrijden, waarvan twee bij V.V.Z., dat de eerste wedstrijd destijds op eigen terrein met 4-1 verloor. De Soestenaren hebben dus wel iets goed te maken. Ook zullen de bezoekers op felle tegen stand moeten rekenen, want voor Ku lan is dit een van de laatste mogelijk heden om de slechte positie wat te ver beteren. V.V.Z. zal met het volgende Afd. Herenkapsalon Shop (geopend van 7.00 - 18.30) BIRKSTRAAT 108 - SOEST - TEL. 02155-5442 VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 B.D.C. krijgt zondag zo ongeveer de laatste gelegenheid om zich nog kandi daat te stellen voor een eventueel kam pioenschap. Het eerste elftal gaat in Hilversum bij E.M.M. op bezoek, dat de eerste klasse met zeventien punten uit twaalf wedstrijden aanvoert, op vijf punten gevolgd door de Soester club, die echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Overigens komen op dit mo ment naast B.D.C. nog vijf clubs in aanmerking voor een mogelijk kam pioenschap. De onlangs behaaldoe 4-1 overwinning op Soesterberg zal het zelfvertrouwen van de Soester club on getwijfeld versterkt hebben. En zelfver trouwen is vooral datgene, wat B.D.C. zondag in de moeilijke uitwedstrijd te- gt E.M.M. nodig heeft. De wedstrijd begint om half drie. B.D.C. zal met de volgende spelers in het veld komen: doel A. Smink; achter J. Brouwer, F. Koolloos, F. Stalenhoef en W. Hilhorst; midden J. Paauw en A. Roest; voor M. v. d. Lugt, J. Beijer, J. Dorresteijn en D. Dorresteijn. Reser ves zijn L. Demmers. H.V.C. 4-B.D.C, 2 BD.C. 2 gaat zondag, om twaalf uur, in Amersfoort bij H.V.C. 4 op bezoek. De Soestenaren hebben het tot nu toe nogal teleurstellend gedaan. Van de twaalf gespeelde wedstrijden eindigde er maar éér. in een overwinning. Zes maal kwam men met de tegenstander een punten verdeling overeen, wat het puntentotaal op acht bracht. Het tweede bestaat zon dag uit: doel E. van Thienen; achter W. Jansen, A. Brouwers, P. Hilhorst, J. Ha gen; midden C. Egbers en B. Bakker; voor B. Wigtman, C. Dorrestein, P. Dor restein, B. Roest. Reserve is H. van Hal. Het vierde, dat samen met het vijfde aanspraken maakt op de titel, krijgt zondag een uitwedstrijd tegen O.D.I. 2. dat een stuk lager op de ranglijst staat te spelen. B.D.C. 4 heeft thans de lei ding van het vijfde overgenomen, doch heeft twee wedstrijden meer gespeeld. Door een te verwachten zege op O.D.I. zal het de positie aan de kop van de ranglijst zondag echter belangrijk kun nen verbeteren. B.D.C. 6 krijgt het zondag tegen K.V.V.A. 5 wellicht moeilijker. De Soes tenaren zijn na negen wedstrijden nog niet verder gekomen dan acht punten, waaraan er zondag hoogstens één zal worden toegevoegd. Het zesde komt in de volgende opstelling in het veld: doel A. Roest; achter A. Kuyer, F. Du wel, F. v. d. Lugt en W. Hogeveen; midden H. Rebel en C. Beijer; voor H. Kok, M. van Dijk, W. Rademaker, H. Dijkman. Reserves zijn G. Beijer en Joh. Beijer. Het negende, dat alleen de eerste wedstrijd verloor en daarna ongeslagen elftal naar Veenendaal gaan: doel A. Rebel; achter G. v. d. Munt, H. van Kooij, H. J. Demmers en H. G. v. d. Kraak; midden G. v. d. Bovenkamp en W. Ruizendaal; voor A. Brouwer, A. v. d. Breemer, B. Fugers en J. Akker man. Reserves zijn A. Schaap en J. Putters. De spelers vertrekken om half twee van het V.V.Z.-terrein. De wed strijd begint om kwart over drie. V.V.Z. 2-MUSKETIERS 2 V.V.Z. 2 moet morgen de vrij labiele positie tegen de Musketiers 2 wel wat kunnen verbeteren. V.V.Z. heeft het na tien wedstrijden nog niet verder kunnen brengen dan zes punten. Een gelijk spel zit er morgen wel in. V.V.Z. zat met de volgende spelers bin nen de lijnen komen: doel P. den Bree- jen; achter L. Hilhorst, D. v. d. Boven- kamp, J. Brouwer en C. Hamersveld; midden M. van Ginkel en A. Ruizendaal; voor D. van Arkel, F. van Hornsveld, A. H. van Wijk en H. Brons. Reserve is H. Wegerif. De wedstrijd begint om 3.15 uur. V.V.Z. 4-S.E.C. 3 Het vierde elftal, dat na acht wedstrij den ook nog niet verder dan vijf pun ten is gekomen, krijgt morgen plaats genoot S.E.C. 3 op bezoek. De gasten hebben uit evenveel wedstrijden vijf punten meer verzameld en maken daar door een wat betere kans op de over winning, die V.V.Z. echter zeker niet cadeau zal geven. De thuisclub zal vanaf 1.15 uur worden vertegenwoordigd door: doel J. van Os- senbrugge; achter P. v. d. Meer, A. Boot, Th. de Man en E. S. v. d. Aarssen; midden G. M. Grift en J. Brouwer; voor W. v. d. Meer, C. Broek, G. Pothoven en W. Nieuwkerk. Reserve is Th. Delf- gou. TERSCHUURSE BOYS 3-V.V.Z. 6 Het zesde elftal, dat steeds een over winning met een nederlaag pleegt af te wisselen, gaat morgenmiddag bij Ter- schuurse Boys 3 op bezoek. De Soeste naren zullen het in deze wedstrijd zeker niet makkelijk krijgen, al ligt het be halen van een gelijk spel wel binnen hun mogelijkheden. Het zesde zal er morgen als volgt uitzien: doel J. van Kooij Hzn.; achter R. van Dalen, E. G. de Boer, B. Morren en G. Ruizendaal; midden J. van Kooy Gzn en W. v. d. Kuilen; voor J. Groart, H. Donk, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Reserve: G. van Kooy. De wedstrijd begint om 1.15 uur. Om kwart over twaalf vertrekken de spelers uit Soest. Afschrijvingen moeten uiterlijk heden avond om acht gemeld worden bij de heer H. Strietman, Gallenkamppelsv/eg 3, tel. 5484. Voor de jeugd zijn de volgende wed strijden voor morgen vastgesteld: S.E.C. adsp. c-V.V.Z a (2.30 uur). W.Z. adsp. b-Roda b (3.45 uur). V.V.Z. adsp. c- Amersfoortse Boys d, (2.30 uur). V.V.Z. pup. 1-Spakenburg 1 (12.15 uur). Hoog land pup 1-V.V.Z. 2 (1.00 uur). V.V.Z. pup. 3-K.V.V.A. 7 (1.00 uur). A.P.W.C. pup. Ib-V.V.Z. Ib (1.00 uur). Hoewel het eerste damesteam zondag reeds kampioen werd in de Districts tweede klasse, is de competitie voor hen nog niet afgelopen. Ondanks het feit dat zij nu onbereik baar zijn geworden voor andere tegen standsters, zullen zij a.s. zondag toch nog een keer de reis naar Amsterdam moeten maken. Lijnden uit Badhoevedorp zal in de Oude Rai de gastvrouwe zijn van het kampioensteam en hoewel deze wed strijd verder van weinig betekenis is zal het toch een erezaak voor de dames van B.D.C. zijn, om ook de laatste wedstrijd in winst om te zetten. Zeer zeker wan neer men weet, dat in de voorafgaande wedstrijden, niet één keer werd ver loren. Inmiddels is ook bekend geworden wie de tegenstandster in de promotiewed strijden zal zijn, die op 2 en 9 maart gespeeld zullen worden. Dat is namen- lijk de „Meteoor" geworden uit de buurt van Alkmaar. Een volkomen onbekende tegenstandster voor de dames van B.D.C. Via een uit- en thuiswedstrijd zal be slist moeten worden, wie volgend sei zoen in de Districts eerste klasse mag uitkomen. Het eerste herenteam komt ook dit week-end niet binnen de lijnen. Vol gende week zaterdag gaat voor hen de laatste wedstrijd beginnen; dan speelt het team tegen S.S.V.U. Wanneer deze wedstrijd gewonnen wordt zal waarschijnlijk een beslissingswed strijd noodzakelijk zijn tegen B.H.C. 2. Beide teams hebben tot nu toe even veel punten, zodat wanneer beide teams in hun laatste wedstrijd tot winst ko men zij nog een keer tegen elkaar in het veld moeten treden. Het tweede dames- en herenteam spelen vanavond in de Amersfoortse Sporthal. De dames spelen om 19.00 tegen Laren, terwijl de heren om 19.50 tegen Arma uit Zeist spelen. Beide wedstrijden moeten door B.D.C. gewonnen kunnen worden. 0 Voor het komende weekeinde staan er voor de Red Stars heren maar liefst twee wedstrijden op het programma en wel een op zaterdagavond en een op zondagavond. Beide wedstrijden zullen gespeeld in de Utrechtse Beatrixhal. Voor het Red Stars herenteam zullen beide wedstrijden geen eenvoudige op- gaven zijn om in winst om te zetten. Aanstaande zaterdag ontmoeten de he ren namelijk om tien minuten over acht in de Beatrixhal koploper Nijenrode, dat nog geen enkele wedstrijd heeft verloren. En juist in de laatste weken sukkelt het herenteam een beetje en zjekt naar zijn goede vorm. Daarom zal het geen eenvoudige taak zijn om dit sterke Nijenrode een nederlaag te be zorgen. Een dag later zullen de Red Stars he ren, eveneens om tien minuten over acht, het team van het Utrechtse Eagles tegenover zich krijgen. Dit team staat weliswaar helemaal onderaan met geen enkel winstpunt, doch het zal voor Red Stads toch zeer goed uitkijken geblazen zijn want vorige week verlo ren de heren reeds van het tweede team van Eagles, dat in het begin van de competitie nog een gevoelig pak slaag had gekregen. Zo zou het ook met de wedstrijd van zondagavond kunnen gaan, want het herenteam van Eagles is stellig in staat om voor een verassing te zorgen tegenover een de laatste we ken weinig overtuigend Red Stars, dat door studie, dienst en ziekte van enke le heren teveel verzwakt is. Op het moment is de opstelling van de heren nog niet bekend. RED STARS a-U.V.V. b Ook voor de aspiranten van Red Stars staat in het weekeinde een wedstrijd op het programma en wel tegen het tweede Het zaterdagelftal van S.E.C. krijgt mor gen de gelegenheid om waar te maken, dat het nog kampioensaspiraties heef". Morgen komt Valleivogels uit Scherpen- zeel op bezoek. De gasten hebben wel iswaar een punt meer dan S.E.C., maar hebben ook een wedstrijd minder ge speeld. Op de leiders T.O.V. en S.V.P. heeft S.E.C. momenteel een achterstand van zeven punten, maar de Soestenaren hebben ook nog twee wedstrijden te goed. In de komende twee weken ont moet S.E.C. nog twee titelcandidaten, te weten Candia en Hees. Alvorens S.E.C. zich ook weer tot de kansheb bers mag rekenen, zal morgen eerst van Valleivogels gewonnen moeten worden. Een eenvoudige opgave zal dat stellig niet zijn, ofschoon de Scherpenzeelse club tot nu toe pas één uitwedstrijd heeft gewonnen. De eerste ontmoeting tussen de beide clubs eindigde in een kleine 3-2 nederlaag voor S.E.C. Voor het elftal zijn uitgenodigd: Kramer, Beijer, De Vries, Wolfsen, Hartman, Koelewijn, Schuiling, Hoefman, Van 't Klooster, Rouwendaal, Sengers, v. d. Schaft en De Beer. De wedstrijd begint om kwart over drie. V.V.Z. 4-S.E.C. 3 Het derde elftal gaat morgen bij plaats genoot V.V.Z. 4 op bezoek. Voor de be zoekers moet in deze wedstrijd een over winning te behalen zijn. S.E.C. heeft vi" punten meer uit acht ontmoetingen t .1 V.V.Z. Het S.E.C.-elftal zal worden samenge steld uit de volgende spelers: Radema ker, Van Delden, Piepenbroek, Van Drie, Vink, Verweij, Cairo, Kok, Hodde, Kerkdijk, v. d. Berg, Hottinga en Schen- derling. De wedstrijd begint om kwart over één. MONTAGNARDS 3-S.E.C. 4 H vierde elftal gaat morgen, om 3.15 uur, bij Montagnards 3 in Amersfoort op bezoek. Voor het onderaan staande S.E.C.-elftal is dit de gelegenheid om van de laatste plaats los te komen. Een zege op de Amersfoorters brengt S.E.C. in ieder geval van de laatste plaats. Het S.E.C.-elftal zal bestaan uit: Roels, Hannessen, Kraaij, Beijersbergen, De Graaf, Roeijmans, Van Woerkom. Van Essen, v. d. Loon, Van Boeijen, JarviB, Zomer en Tolboom. In verband met de wellicht door de te- 1 isie uit te zenden voetbalwedstrijd Ajex-Benfica van volgende week woens dag zal het gehele trainingsprogramma naar maandagavond worden verschoven. Dat geldt in het vervolg voor alle woensdagavonden, waarop reportages van voetbalwedstrijden worden uitge zonden. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Afd. Café-Restaurant BIRKSTRAAT 108 - SOEST - TEL. 02155-4291 aspirantenteam van het Utrechtse U.V.V. Het aspirantenteam van RcJ Stars, dat het in zijn eerste competitieseizoen uit stekend doet, toet ook in deze ontmoe ting in staat zijn de overwinning te be halen, hetgeen hun positie op de rang lijst alleen maar ten goede komt. De aspiranten staan momenteel met een ge*- lijk aantal punten samen met het Utrechtse Cangeroes a op een tweede olaats achter lijstaanvoerder Break Out uit Baarn en dit uit een deelnemers veld van elf teams. De volgende Red Stars aspiranten zul len zondag naar de Utrechtse Beatrix hal gaan waar om 19.00 uur deze wed strijd zal beginnen: Jos van den Brink, Ton van den Brink, Paul Ditters. Peter Eitjes, John van de Grift, Leo Korte- kaas, Piet van Hunen, Majel Lusten- houwer, Peter Lustenhouwer en Eduard Zeil. Van de vier Hees-elftallen komt mor genmiddag alleen het vierde in het veld. Het krijgt het Hilversumse O.S.O. 3 op bezoek. Hees bezit momenteel tien pun ten uit negen wedstrijden. Een gelijk spel zit er vdor de thuisclub morgen wel in. Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land (Geen klassesysteem.) Dinsdagavond, bij de vijfde klaverjas wedstrijd voor leden en donateurs van V.V.Z., welke in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan werd gehouden, kwam er enig teken in de strijd. Koppen jr., die de voorgaande vier keren koploper L. van Hornsveld op de voet had ge volgd, zakte nu enige plaats op de ranglijst. Veertig personen namen aan de wed strijd deel. Prijswinnaars werden: 1 J. Kruisbos, 5230 p. 2. H. Duit 5129. 3. B. Hilhorst, 5064. 4. Mevrouw van Tricht 4945. 5. L. van Hornsveld 4881. 6. Me vrouw Schiffart, 4825. 7. G. Grooters, 4733. 8. A. W. Brouwer, 4732. 9. J. Strietman 4689. 10. N. A. v. d. Wakker, 4659. 11. J. Stigter, 4569. 12. A. Neerbos, 4464. 13. Mevrouw Kruitbos 4451. 14. D. v d. Bovenkamp, 4417. 15. J. de Rooij, 4409. De troostprijs was voor J. van Doorn met 3423 punten. De zesde wedstrijd zal plaats vinden op dinsdag 4 maart en de zevende en laat ste, waarvoor het bestuur extra prijzen beschikbaar zal stellen in verband met het 20-jarig bestaan, op 1 april (de dag waarop V.V.Z. twintig jaar bestaat).

Soester Courant | 1969 | | pagina 3