RENAULE F Garage Stam VAN Z. EN OUWE NOL 3 moorden in vier maanden tijd GEEF UW KENTEKENBEWIJS NIET AF NASSER VREDELIEVEND NAAR BUITEN Mannenkoor „Apollo" wil naar groot koor Weer hotsing op Nassauplantsoen PRIJSST0P DE EENSGEZIND HEID SLINKT IN TSJECH0- SL0WAKIJE Krabbels van Knelis VERGEVEN EN VERGETEN Utrechtse rechtbank behandelt schokkende moordenreeks Als kind reeds anders dan anderen Uw Recorder staat klaar bij Je Gouden Snaar" R.K. Char. Centrum Rectificatie van Essen FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL. 2874 Voor ®en „BRSL NAAR MAAT" Van maandag 10 febr. vrijdag 21 februari gaan wij met vakantie FOTOFILM SWAGER Zeepost DINSDAG 4 FEBRUARI 1969 Hans van Z., zoon van een eenvoudige Utrechtse houtbewerker, werd in 1943 gebo ren. Ondanks zyn jeugdige lccftyd is hy het afgelopen jaar in de pers afgeschil derd als de grootste misdadiger uit de criminele geschiedenis van Nederland in deze eeuw. Welke duistere drijfveren hebben deze man beheerst, toen hy binnen enkele weken een vrouw (Coby van der Voort) en twee mannen (de 80-jarige Donse uit Utrecht en de 47-jarige De Bruin uit Hccswyk) op koelbloedige wyze vermoordde Wanneer Van Z. op dinsdag a.s. voor zyn rechters verschijnt zal hem bovendien dc moord op de Rotterdamse lerares Elly Hagers ten laste worden gelegd, met wie hjj ook persoonlijke connecties had onderhouden. De Utrechtse rechtbank, die dc verhoren in een overvolle rechtszaal zal afnemen, behandelt spoedig daarna de zaak tegen de 72-jarige notoire bajesklant Nol R., alias Ouwe Nol, die als mentor van Van Z. fungeerde en uitlokking van moord ten laste zal worden gelegd. Bij alle politieverhoren maakte Van Z. c n koude, harde, onverschillige indruk. Torn de hoofdstedelijke recherche hem de foto's van de door hem vermoorde Coby v. d. Voort (met verbrijzelde sche del, doorgesneden polsen en broodmes in de rug), vertrok hij geen spier van zijn gezicht. Maar als men de levensgeschie denis van deze man bestudeert, komen door de oppervlakkige schil van zelf handhaving, voorgewende onverschillig heid en stekeligheid de dieper gelegen persoonlij kheidskenmerken doorscheme ren: sterke verwaarlozing van de ge voelsmatige kanten, grote behoefte aan aandacht, sterke neiging tot zelfbeklag, bij geringe krenkingen reeds een vlucht in onecht en demonstratief gedrag: op gekropte agressiviteit, die in belastende situaties plotselnig door kan breken. Hij was een moeilijk kind, anders dan anderen. Hij is driftig, vaak lelijk tegen zijn moeder, eenzelvig, een fantast. Op school vertelt hij zijn klasgenootjes dat hij met bekende vrouwelijke filmster ren correspondeert. Later, als knaap van tw'ntig geeft hij zich in studentenca feetjes uit voor student in de wijsbe geerte. Intelligent is hij ongetwijfeld, maar door zijn ongedurige aard kan hij zich dikwijls niet op de leerstof concen treren. Na de lagere school vervult hij de meest uiteenlopende baantjes: hij begint als loopjongen bij een groente grossier, daarna werkt hij bij een mode magazijn, vervolgens bij een pompsta tion, tenslotte in een fabriek. Al spoedig verkeert hij ook wat zijn baantjes betreft aan de randzone van de maatschappij. Hij verkoopt boeken deur-aan-deur, poseert voor de handel in pornografische foto's. Toch blijkt hij ernstig met zichzelf overhoop te liggen. Hij heeft last van psychische depressie toestanden en pleegt op zijn vijftiende jaar een poging tot zelfmoord door zijn polsen door te snijden. Hij wordt op het nippertje van de dood gered. Vrouwen Inmiddels wordt zijn naam voor de eerste keer in de politieannalen ver meld wegens verduistering van een door huurkoop verkregen bromfiets. Enkele jaren later pleegt hij kleine diefstalle tjes en een inbraak. Hij gaat met veel mensen om, maar komt met niemand tot een dieper contact. Hij voelt zich een outcast, een paria die wel deel uit maakt van de maatschappij maar er toch eigenlijk niet bijhoort. Hij leest veel, want hij is bijzonder ja loers op lieden, die het wat algemene ontwikkeling en maatschappelijke status verder hebben gebracht dan hij. Bij voorkeur mengt hij zich onder de stu denten. In het Utrechtse studentencafé „Het Pandje" is hij een vaste klant. Hij knoopt relaties aan met allerlei meisjes en vrouwen. Toch wordt in de rappor ten over hem gesproken over min of meer latente homofiele neigingen. Dat kan hij van zichzelf niet accepteren en om toch maar steeds zichzelf te bewij- Het ondeugdelijke systeem van de ken tekenbewijzen wreekt zich op volkomen onschuldigen, die hun auto inruilen te gen een nieuw of beter exemplaar, als de nieuwe eigenaar van de wagen de tenaamstelling niet laat veranderen. Verscheidene malen zijn de vroegere eigenaars al aangesproken voor schade of overtredingen, die door de nieuwe eigenaars werden veroorzaakt. En juist d mala-fide figuren die overtredingen en zelfs misdaden begaan, hebben er belang bij naamloos te eclipseren en an deren voor hun misdragingen te laten boeten. Er moet daarom zo spoedig mogelijk verandering worden gebracht in het verkeerd opgezette systeem. Wie zijn wagen verkoopt, moet bovendien deel 2 van bet kentekenbewijs niet afgeven aan dc koper, maar het opsturen aan de Rijksdienst voor het Wegverkeer in Den Haag per aangetekende brief, waarin dar naam en adres van de koper van de auto worden vermeld. Alleen deze voorzorgsmaatregel kan voorkomen, dat de vorige eigenaar later last krijgt met de justitie als er na de verkoop vreem de dingen met deze auto gebeuren. zen dat hij een man is, legt hij zich toe op het veroveren van vrouwen. Hoewel Van Z. zeer uiteenlopende ver klaringen over zijn connecties met de Rotterdamse lerares Elly Hagers heeft afgelegd, wordt hij ook van deze moord verdacht. Het motief zou kunnen zijn, dat deze vrouw hem 's nachts niet wilde binnenlaten. Door deze afwijzing zou hij zich zo vernederd hebben gevoeld, dat hij haar op gruwelijke wijze vermoord de. Maar ook al zou de rechter deze moord niet bewezen achten, dan zal Van Z. in ieder geval voor drie anderemoor den worden veroordeeld, die hij wel heeft bekend. 3 moorden Op 3 mei 1967 vindt de Amsterdamse politie op een kamer aan de Prinsen gracht het levensloze, verschrikkelijk verminkte lichaam van Coby v. d. Voort. Van de dader geen spoor. Die dader was zoals later zou blijken Hans van Z., die enige tijd intieme betrekkingen met de ze vrouw had onderhouden. Hij had na de moord het huis met een koffer in zijn hand verlaten. In die koffer zat o.a. een witte jurk van Coby, die hij later cadeau geeft aan zijn hospita, de we duwe Weerdenburg. Die stuurt de jurk door naar haar dochter in Canada. Inmiddels is Van Z. in contact gekomen met Ouwe Nol, een sluwe Gelderse mis dadiger, die voor de oorlog wegens een poging tot doodsag op de Arnhemse wethouder Meyer reeds tot langdurige gevangenisstraf was veroordeeld en van zijn 72 jaren maar 38 op vrije voeten had verkeerd. Ouwe Nol verschafte hem het adres van de 80-jarige Jan Donse, handelaar in feestartikelen. Op 31 mei, een maand na de moord op Coby, wordt de oude Donse met een loden pijp de schedel ingeslagen. Van Z. verdwijnt met ƒ20.000,Ouwe Nol incasseert 5000, Inmiddels is de moord op de alleenwo nende 47-jarige Heeswijkse landbouwer Reijner de Bruin reeds voorbereid. Van Z. en Ouwe Nol hebben medio mei een autoritje naar Heeswijk ondernomen om de situatie in ogenschouw te nemen. In augustus rijdt Van Z. (nu alleen) in zijn tweedehandsauto naar Heeswijk, stelt zich aan De Bruin voor als journalist die zich voor het agrarisch bedrijf inte resseert. In de keuken zet De Bruin een kop koffie. Daar snijdt Van Z. hem de keel af. De buit valt tegen, nl. ruim 2.000,waarvan Ouwe Nol de helft zou hebben geïncasseerd. Ontkennen Een ding staat vast: Ouwe Nol zal zijn aandeel in. de twee laatste moorden die door Van Z. zijn gepleegd, nooit toe geven. Nu zal de justitie zich hierdoor vermoedelijk niet laten imponeren. Ouwe Nol heeft nooit anders gedaan dan ont kennen. Hij heeft vele jaren in de ge vangenis gezeten, maar als je hem moet geloven is hij altijd onschuldig veroor deeld. De vraag is, welke bewijzen de officier van justitie tegen hem zal aan voeren, afgezien van de verklaringen van Van Z. Een zwak punt voor Ouwe Nol is, dat hij enkele maanden voor de moord op De Bruin samen met Van Z. in Heeswijk is gezien. Van Z. heeft de moorden op Coby v. d. Voort, Donse en De Bruin bekend. Toch vraagt de politie zich af, of hij - afge zien van de moord op Elly Hagers - nog meer moorden heeft gepleegd. De ver horen met Van Z. verliepen bijzonder moeizaam. Soms scheen hij een zaak te bekennen en dan beweerde hij we. - dat hij er helemaal niets mee te ma- mm ;N frf,i »ti ken had. Over sommige moorden wist hij saillante details te vermelden, maar als de politie hem dan vroeg hou hij dit allemaal wist, antwoordde hij dat hij zo graag de moordzaken in de kranten bij hield. De bejaarden worden erop attent ge maakt, dat a.s. dinsdag 11 februari, om 2 uur, in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat, het carnavalsfeest wordt gevierd. President Nasser heeft in een interview met het Amerikaanse weekblad News week nog eens verkondigd dat hij be reid is tot een aantal concessies als Is raël de bezette gebieden maar ontruimt. Daaronder het beëindigen van de staat van oorlog, vrije doorvaart door inter nationale wateren en een zekere belofte dat alle grenzen in het nabije oosten over en weer geëerbiedigd behoren te worden. Hij heeft zoiets al eens eerder gezegd. Sindsdien echter heeft hij - maar dan voor een gehoor van militai ren en van politici - ook weer gespro ken in een veel militantere geest. Dat is het grote probleem: welke van deze twee Nassers zal op de lange duur de sterkste blijken? Voor het moment echter lijkt wel zeker dat Nasser inderdaad inziet dat hij noch trouwens enig ander Arabisch land er belang bij heeft dat het weer volop vechten geblazen wordt. Het is in deze ook wel tekenend dat het officiële dag blad El Ahram over de publieke op- hangpartij van „Israëlische spionnen" in Irak bepaald niet geestdriftig schrijft, maar eerder in een toon of men zich geneert. De redelijk denkende mannen aan de top in Egypte hebben goede grond er naar te streven dat er inderdaad in het nabije oosten iets ontstaat dat een toe stand van vrede zoveel mogelijk bena dert. De ervaring leert echter dat op gezweepte gemoederen van de massa's bii tijd en wijle regeringen dwingt een andere koers in te slaan dan ze zelf wenselijk achten. Dat blijft ook na Nassers bezonnen woorden voor Israël steeds een factor waartegen het garanties wenst. Hoe die echter gegeven moet worden is minder duidelijk - zelfs een V.N.-strijdmacht bleek in het jongste verleden een bar rière tegen de oorlog die makkelijk op te ruimen was. Door dezelfde Nasser, herinnert men zich in Tel Aviv maar al te goed. Het Mannenkoor „Apollo", dat in Soest grote bekendheid en achting geniet, wenst het koor belangrijk uit te brei den. Thans telt het koor 40 leden, maar ge zien de grote uitbreiding van de Soester bevolking, moet het mogelijk zijn Apollo tot een groot koor uit te bouwen met minstens een 80 leden, zodat de vereniging bij haar 50-jarig bestaan op grootse wijze naar buiten kan treden en zich nog betere naam kan verwerven. Het koor staat onder de bekwame lei ding van Gerard van de Schepop en de sfeer in de vereniging is subliem. De repetities worden gehouden op don derdagavond, van 8 tot 10 uur, in het repetitielokaal van P.V.O. aan de Beets- laan, alwaar gelegenheid bestaat met de vereniging kennis te maken. Wij wensen Apollo met haar plannen veel succes en verwijzen nog even naar een desbetreffende advertentie in dit blad. Woensdag heeft zich op het Nassauplantsoen opnieuw een botsing tussen twee auto's voorgedaan. Een van de inzittenden raakte daarbij gewond. Het ongeval gebeurde, toen de over de Prins Hendriklaan rijdende 29-jarige loodgieter C. H. S. uit Soest geen voorrang verleende aan een voor hem van rechts komende auto, bestuurd door de 43-jarige A. M. S. uit Soest. De bestelauto van de loodgieter sloeg na de botsing over de kop. Een tweede inzittende van deze wagen, H. W. T. uit Soest liep daarbij een hersenschudding op. Hij kon na behandeling naar huis worden gebracht. In het artikel onder de kop „Bestuur bijeenvereniging trad en bloc af" ver meld in onze uitgave van dinsdag 4 fe bruari 1969 is mogelijk een verkeerde indruk gewekt doordat verzuimd werd mede te delen dat de aftredende secre taris, de heer J. J. van Ravensteijn, zich vooraf niet herkiesbaar had gesteld en daarom niet kon worden herkozen. Voor horeoa-bedrijven en dergelijke is een prijsstop afgekondigd, die natuur lijk ook weer protesten van de betrok kenen heeft uitgelokt. In die protesten wordt aangevoerd, dat het de bedrijfs tak slecht gaat, dat de rentabiliteit van de bedrijven terugloopt, enzovoorts. De horeca-bedrijven moeten eens be denken. dat het deze bedrijfstak ook slecht kan gaan, omdat de prijzen zo hoog gestegen zijn de laatste jaren. Op merkelijk is, dat de slijterijen steeds meer alcoholhoudende dranken en dat de kruideniers, melkboeren en super markten veel meer frisdranken verko pen dan voorheen. Dat komt waar schijnlijk ook, omdat het publiek thans thuis drinkt, wat vroegere vaker in een café werd gebruikt. Zou dat niet liggen aan de gestegen tarieven? Daarom heeft elke volgende prijsver hoging weer een averechts gevolg en blijft er weer meer publiek weg uit de zaken, die over het algemeen 's avonds en 's zondags al met een gebrek aan be langstelling kampen. Een prijsstop is zo gek nog niet. Het is ook in het eigen belang van de ondernemers. Het is al leen jammer, dat die prijsstop van ho gerhand moest worden opgelegd, en dat de horeca-bonden zelf op het idee zijn gekomen hoe ze het best hun klanten konden binden. LEVERANCIER VOOR PARTICULIEREN EN ZIEKENFONDSLEDEN tot en met Zaterdagmorgen 22 februari om 9 uur, staan wij weer voor u klaar Burg. Grothestraat 45, Soest, telefoon 3917. Nleuwerhoekplein 1 Soestdijk - tel.02155*2850 Een van de wapens der Russen bij het re-sowjetiseren van Tsjecho-Slowakije is het feit dat Tsjechen Tsjechen zijn en Slowaken Slowaken. Twee volken die in menig opzicht naast elkaar kunnen staan wat in het verleden vaak ge beurde en wat ook in de toekomst nog vaak zal gebeuren maar toch twee volken. De grote kracht van de hervormingsbe weging waarvoor president Novotny heeft moeten wijken was zeker dat Tsjechen en Slowaken in eendracht streefden naar opruiming van de strak ke terreurdictatuur van toen. Dat de Slowaak Dubcek naar voren kwam als de menselijke leider is in deze min of meer toevallig. Het had voor hetzelfde geld ook Smrkovsky de Tsjech kunnen wezen, zoals het in menfg opzicht eigen lijk sindsdien ook geworden is. Voor de Tsjechen was de ommekeer van januari vorig jaar er in de eerste plaats een om het communisme te humanise ren, de treffende slogan die Dubcek vooral uitdroeg. Voor de Slowaken gold hetzelfde maar met een plus: een tweede overweging is steeds geweest dat dit humanere communisme ook de enige manier was om een tweede, ouder doel te bereiken: een grotere autonomie van het eigen land. Dat ideaal heeft men in Bratislawa altijd al gehad, ook toen het nog Presburg heette of moest heten. Hitier heeft er voor enige tijd collabora teurs mee gekweekt door de Slowaken een zekere schijn van zelfbestuur te gunnen uiteraard duurde het niet lang voor men besefte dat dit inderdaad maar schijn was en bloeide het verzet hier niet minder dan rond Praag in wat toen Bohemen en Moravië heette. Wat Novotny's opvolgers ook mislukt mag zijn, ze hebben wel bereikt dat Tsjecho-Slowakije nu inderdaad een fe deratie is geworden met een aparte Tsjechische en een Slowaakse regering, elk met een eigen parlement en een ze kere mate van autonomie. Van Slowaaks standpunt bezien zonder meer al een grote vooruitgang. Dat be tekent ook dat de Tsjechen, voor wie reëel niets veranderde, en de Slowaken, voor wie dit wel het geval was, nu elk iets anders aankijken tegen de methode van verzet tegen de gedwongen terug keer binnen een gareel als Moskou graag aanlegt. Ongetwijfeld is in beide landsdelen het verlangen gelijk aanwezig om zonder in menging vanuit Moskou te leven. De Slowaken zijn in deze echter wat voor zichtiger dan de Tsjechen al was het al leen maar om te voorkomen dat hun pasverworven autonomie in gevaar komt. Vandaar dat wel Tsjechische lei ders na de zelfverbranding van Jan Pa lach en bij diens begrafenis tekenen van deelneming stuurden naar zijn moeder, maar niet de Slowaakse. Er ontvouwt zich iets als een verschil in temperamentde Tsjechen die actief willen proberen de Russische wals tegen te houden, de Slowaken die geduld wil len oefenen tot de kans weer eens ont staat om een stap naar voren te doen. Een tweeledigheid van gevoel dat de Russen bij bun druk op de Tsjechoslo- waakse federatie met talent uitbuiten. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak de laotste jaore steeds meer beroepe bin teugegekomme waor vruuger geen mins waat vaan wis. Das niks vreemd, waant neije tied geef neije zeejde, maor ok neije beroepe. Zo int daogeluks leve kom je die neije dinge nie zo bar vaok teuge, maor ajje in de kraante kiek waor minse veur worre gevraog, kiek jie je oge uut. Un kompjoeturspeeziejaolist of un man- naogur veur ut een of aor binne heul geen zeldzaomhied veur ongs laand Enk schaat datter in de kraante in Ameri- kao nog wel heule aore minse worre ge vraog. Zo is de gees vaan „Mit spoed gevraog astronaute en kosmonaute; kaandiedaote zongder hoogtevrees hebbe de veurkeur. Veur de juuste maan leid un hoge pesietsie int verschiet". Maor das allmaol maor un bietje hoog- draovend. Wullie kenne daorom maor beter un bietje op de vlaakte blieve. Daor is ok genog vuraanderd. Der binne nie allenug beroepe bie ekom- me, maor der binne der ok vurdwene, of haos verdwene. Veuraal in deuze tied kejje goed marreke daatut teugesweur- dug as koleboer un heule kuns is om je kop bove waoter te houwe. Die zwaarte minse krege ut al bar muuje- luk toeng de oliestook om de hoek kwaam kieke, maor toeng daor ok ut aordgaas nog bie kwaam, was ut veur hullie heulemaol kepot. De uutgekook- ste vaan die luu gonge meteen over op olie en geliek haade ze, waant mit de steenkool as huusbraandstof wast beurt. En olie waas nog un braandStof diejje bie de minse tuus kon brengen, mit de slaang of mit un blik. Vaan un suure- gaot zwaarte Piet wiere zullie maane die in de olie waore. Ik fing ut veur die koleboere wel bar jaammer daat zullie ut nog nie un paor jaore laanger hebbe uut kenne zinge, waant de minse begonne net un bietje respek te kriege veur daat soort leveransiers. Vruuger zeeje de minse altied koleboer, mellukboer, groenteboer en gao maor deur, maor juust de laot- se jaore begonne de minse daor alle- maol „maan" vaan te maoke, en eerluk gezeit ik vongd ut un beul bietje aor- dugger klingke. Maor daat hoef noeng nie meer, ut is veurbie. Vaan de weejk kreejk heul tevaallug mit un heul aor vak te maoke, Otoo-rie- schoolhouwer. Ut waas eigeluk allemaol de schuld vaan Kneliao. Heul tevaallug krieg ze un daomesblaad mit hoorus- koop in der haande, en daork vaan daat soort dinge heulemaol geen verstangd heb, 'wis ik nie hoek mos kieke toeng ze teuge ming zeej „Knelis de maogde zitte vaan de week heul goed". Ik zee toeng nouw daat is daan arrug lollug veur die maogde. Maor daormee wassik nie vaar. der of. Ook Kneliao bleek un maogd te.weze, en dus mossik ut heule vurhaol watter bie „De Maogd" sting anhore. Op de eerste plaos zou ut vaan de week, ik schaat zo veur de eerste keer vaan der leve, een week worre vaan fienaansjele meevallers, en wast un bar goeije week om waat neis an te paake. Noeng daat hek ewete. Kneliao is met een overaal lote en aore dinge gaon ko- pe waormee geld en prieze te winne waore. Biemekaor wast veur un heul bietje guldes. Ut allermooiste vongd ze un lot waorop un otoo te winne waas. En daor begon de trammelaant mee. Mit ming rie-ervaring. die nie veerder gaot as de fiets, was ik in de oge vaan Kneliao zon gevaor op de weg, daat zij zich genoodzaok zaag om zellef maor oto-rielesse te gaon neeme en ze begon der meteen warruk vaan te maoke. Ut is echter un heul warruk om uut de bar veul schole noeng juust die te zeu- ke, waor je mit de eerste keer je rfe- bewies krieg en daat vaalt heul nie mee. Die schole binne as paaddestoele uut de grongd geschote, dus der binne der genog om uut te zeuke. maor wul lie hebbe der een gevongde. Daat kwaam ok omdaat de eerste tien lesse veur un koopie waore. Maor om un bar laang vurhaol kort te maoke. „De maogd" baad vaan de week heul geen meejvaallers, allenug maor teugevaallers en daor waas de eerste rieles der een vaan. Un hongd en un hek watter vruuger nooijt haar estaon, waore veur de maan die de les gaaf genog om te vraoge of Kneliao nie beter nog un paor jaore mit lesse kon waach- te. Veur ming waas die maan un bar groot minsekenner. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Corrientes" 10 febr, Australië: ms „Orcades" 12 febr. Brazilië: ms „Tara" 12 febr. Chili: ms „Achilles" 11 febr. Indonesië: ms „Eumaneus" 12 febr. Kenya, Oeganda: ms „Tanga" 14 febr. Tanzanië: ms „Albin Koebis" 13 febr. Ned. Antillen: ms „Chiron" 11 febr. Suriname: ms „Palamedes" 10 febr. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Een 49-jarige hoofdagent, van de Haag se gemeentepolitie heeft twee kleine flesjes maggi met een winkelwaarde van 1,35 meegenomen zonder betalen uit een winkel waar hij al tien jaar klant was. Omdat hij hoofdagent van politie was, werd hij geschorst. Het is een bij zonder triest voorbeeld van de kwets bare positie van de politieman. Iedere andere klant had alsnog de prijs kunnen betalen. Geen enkele andere burger zou zijn betrekking verliezen na het plegen van zo'n klein vergrijp. Maar omdat de ze man toevallig hoofdagent van poli tie is, dreigt er een justitiële vervolging en bestaat de mogelijkheid van ontslag of tenminste degradatie of overplaat sing. Het ergelijke is, dat mensen op veel hogere posten ongestraft veel geraffi neerder vergrijpen kunnen plegen en dat hun misdragingen nog wel eens met de mantel der liefde bedekt worden, of geseponeerd zijn. Daarom lijkt het ons redelijk deze hoofdagent zijn kruimel diefstal te vergeven en hem normaal in de politiedienst te handhaven. Hij is door de publicatie al voldoende bestraft.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7