Voorstellen voor de jemeenteraadsver»adering van woensdag 19 februari 'i WAfsutzelaaï Burgerlijke stand Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT 25 jaar spoorwegbeambte De heer F. L. Schreuder benoemd tot Commissaris van Politie te Hengelo (0.) 4 is 6 Supermarkt Westerveld in andere handen overgegaan VLOT SPREKEN spreken in het openbaar Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Vijfentwintig Turkse en Marokkaanse gastarbeiders volgen cursus Nederlandse taal en lassen Foxboro verstevigt koppositie Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 Krabbels van Knelis DINSDAG 11 FEBRUARI 1969 fofiifitfriis ONDERHOUD RIJWIELPADEN De rijwielvereniging U.M.O. (Utrecht met Omstreken) heeft de belangen met betrekking tot de aanleg en instand houding van rijwielpaden overgedra gen aan de vereniging „De Utrechtse Heuvelrug". In verband met de ophef fing van de vereniging U.MO. is in de begroting 1969 geen subsidie meer ge raamd. B. en stellen nu voor aan „De Utrechtse Heuvelrug" een gelijke subsidie van 1250,te verlenen. STICHTING EN EXPLOITATIE VAN VUILVERWERKINGSBEDRIJF Op 17 mei 1967 werd een krediet be schikbaar gesteld voor het opmaken van een plan voor de uitbreiding van de rioolwater zuiveringsinstallatie aan de Maatweg, ten behoeve van de gemeen ten Baarn en Soest. Daar vuilverwer king en rioolwaterzuivering nauw aan elkaar zijn verbonden, komt 't B. en W. gewenst voor dat deze regeling wordt uitgebreid. Een voorstel hiertoe wordt aan de raad voorgelegd. STICHTING KLEUTERSCHOOL Het bestuur van de Stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs heeft medewerking gevraagd voor de stichting van een kleuterschool in de wijk Smits- weg. Aangezien in de wijk Smitsweg door de Stichting Algemeen Pensioenfonds voor Apothekersassistenten te 's-Gravenhoge drie scholen voor het kleuteronderwijs worden gebouwd, heeft het college geen bezwaar één van deze drie schoolgebou wen ter beschikking te stellen. De raad zal hierover moeten beslissen. Een zelfde verzoek heeft dit bestuur gedaan voor het stichten van een school voor g.l.o. in de wijk Smitsweg en ook STEENHOFFSTR 53 TEL Z84Z SOES GEBORENGeorge Marcus Antonius, zoon van P. van Abkoude en M. R. Schelland, Birkstraat 3. Johannes An tonius Petrus, zoon van J. C. Spruijt en M. E. Jongeling, Nieuweweg 60. Czes- law, zoon van E. J. de Wijs en H. N. E. Huys, Baarn, Vondellaan 4. Daniëla, dochter van J. van den Heuvel, Klaar- waterweg 30 en A. R. M. Kerkhof, Baarn, Nachtegaallaan 36b. Martin Anton, zoon van A. H. M. Beuken en H. W. M. Brouwer, Van Weedestraat 19. Adriana Ellsabeth Anthonia, dochter van A. M. van den Hoed en J. P. L. T. Knoope, Laanstraat 32. Marike, doch ter van A. W. de Bree en B. van Se- venter, Van Weedestraat 52. Mariëtte, dochter van R. J. Singels en M. Wusten, Ant. van Leeuwenhoeklaan 57, Soester- berg. Nicolaas Antonius, zoon van A. H. Al. van Woerkom en J. van der Sluis, Meidoornweg 31. Maria Johanna Aleida, dochter van G. A. van Dorre- steijn en J. W. Jorna, Hartweg 11. Maurice Josèphe, zoon van R. M. Bloe men en C. M. Ramakers, Stadhouders laan 144. Alaartje Hendrika Johanna Hillegonda, dochter van J. J. de Jong en W. J. van Hornsveld, De Zoom 1. Johannes Hendrikus, zoon van J. J. Belt en L. J. M. van Osselaer, Rademaker- straat 50, Soesterberg. Monika Bar- bara, dochter van W. L. Bauer en M. I. Rijkaart, Burg. Grothestraat 55. Mar cel, zoon van J. L. Kuipers en E. J. C. Hemmelder, Colenso 143. ONDERTROUWD: Martinus Johanna Nicolaas Jacobs, Van Galenstraat 9, 's-Gravenhage en Elisabeth Bertha Ma ria Tönis, Bosstraat 7. John Erich van Sörnsen de Koste, Zwolseweg 135, Deventer en Marquita Leilani de Fretes, Smitsweg 477. Johannes Jozef Maria Meijerink, Oude Larenscheweg 25, Gors- sel en Cornelia Knetemann, Aagje De kenlaan 24. Petrus Adrianus Maria van den Heuvel, Eigendomweg 57 en Geertruida van de Griend, Zilverakker- weg 113, Rheden. Allard Carel Jacob Dericks, Hartenseweg 54, Wageningen en Petronella Maria Voortman, Van Lijn denlaan 17. Chrisophorus Geijtenbeek, Maatschapslaan 61, Bunnik en Constance Yolanda Siem, Kampweg 98. Johannes Engelbregt Oranje, Vennecoolstraat 17, Hilversum en Wilhelmina Petronella Maria van den Bremer, Den Blieklaan 29. Wulfridus van den Hengel, Lange Brink- weg 80 en Alida Maria van Doorn, Beetzlaan 95. (verbetering.) hiertegen hebben B. en W. geen be zwaar, omdat hetzelfde Pensioenfonds in deze wijk drie scholen voor gewoon lager onderwijs gaat stichten. Aan de raad het laatste woord. REKENING-COURANT OVEREEN KOMSTEN Met ingang van 1 januari 1969 is de functie van gemeenteontvanger opge heven. In plaats van deze functie zijn gekomen de functies van comptabele en die van de kassier. De comptabele is o.a. verantwoordelijk voor het bijhouden van de financiële administratie der ge meente en de kassier voor het kasbe heer. Daarom is het noodzakelijk deze nieuwe situatie aan de verbinding met de diverse banken, waarmede de ge meente een verbintenis heeft, aan te passen. Aldus stellen B. en W. voor. UITNAME VAN GROND UIT GRONDBEDRIJF Uit het grondbedrijf dienen te worden genomen enkele in 1965 aangekochte percelen grond, welke percelen ge bruikt zijn of gebruikt zullen worden voor de bouw van 4 brandweerwonin gen, bouw brandweergarage, uitbreiding opslagterrein gemeentewerken, uitbrei ding opslagterrein gasbedrijf, aanleg weg om gebouwen brandweer, gemeentewer ken en gasbedrijf. B. en W. stellen voor tot deze uitname te besluiten. VERLENGING VAN DE ONTRUIMINGSTERMIJNEN Omdat er thans geen enkel uitzicht be staat, dat de bewoners van onderstaan de woningen Beetzlaan 37, Bakkersweg 8, Bakkersweg 10 en Eemstraat 14a vóór de afloop van de bij de raadsbesluiten gestelde ontruimingstermijnen aan an dere woonruimte kunnen worden ge holpen, stellen B. en W. voor deze ter mijnen met één jaar te verlengen. INTERGEMEENTELIJK AUTOMATI SERINGSCENTRUM MIDDEN-NEDER LAND. Een werkcommissie heeft een concept regeling tot stand gebracht, waardoor het mogelijk wordt dat diverse gemeen ten met behulp van geautomatiseerde systemen op het gebied van de gemeen telijke administratie tot een concrete samenwerking kunnen komen. B. en W. stellen voor of wethouder K. de Haan of wethouder J. v. d. Arend voor Soest als lid van het algemeen bestuur te be noemen. VERBETERING INGANG SOESTER NATUURBAD In overleg met het dagelijks bestuur van de Stichting Soester Natuurbad en de bouwkundige afdeling van de dienst gemeentewerken is een plan opgemaakt om te komen tot verbetering van de in gangspartij voor het Soester Natuurbad. De kosten hieraan verbonden zullen 21.500,bedragen en stelt het college voor een krediet tot dit bedrag beschik baar te stellen. BEGROTINGSWIJZIGING Thans blijkt, dat de gemeente Soest ƒ231.113,31 minder heeft uitgegeven dan ontvangen, terwijl er bovendien nog een bedrag van ƒ194.504,54 aan inkoms ten zijn te verwachten. Er is nog een bedrag van ƒ71.047,19 te betalen, dus blijkt een voordelig saldo van 354.570,66 1967 het resultaat te zijn. De heer A. R. Poort, sinds oktober 1964 stationsbeambte te Soest-Zuid, hoopt op vrijdag 14 februari a.s. zijn 25-jarig jublieum te vieren. De heer Poort werd op 14 februari 1944 benoemd tot stations-assistent te Amersfoort, waarna zijn overplaatsing volgde naar Groningen, Rotterdam en station Baarn, waar hij vijf jaar werk zaam was. In 1954 ging hij weer terug naar Amersfoort om in oktober 1964 overgeplaatst te worden naar station Soest-Zuid als stationsbeambte, welke functie door hem momenteel nog wordt vervuld. Op vrijdag 14 februari a.s. zal de ju bilaris door de personeelchef en colle ga's worden gehuldigd, hetgeen te zij nen huize Snouckaertlaan 42 te Amers foort zal plaats vinden. Daarna is er gelegenheid tot 17 uur om de jubilaris geluk te wensen. Onze oud-plaatsg. noot, de heer F. L. Schreuder, zoon van wijlen de heer A. F. Schreuder, in leven inspecteur korpschef van politie te Soest, die ia. 1942 in Duitse gevangenschap overleed, gaat zijn standplaats Renkum als hoofd inspecteur korpschef van politie verla ten, wegens zijn benoeming tot com missaris van politie, korpschef te Hen gelo (O.). Zonder veel feestgedruis is de 4 6 zelfbedieningszaak van de heer Wester veld aan de Oude Utrechtseweg te Soest-Zuid in andere handen overge gaan De heer Westerveld, die de zaak in vijfendertig jaar van een kleine kruidenierswinkel tot een moderne zelf bedieningszaak uitbouwde, vond de tijd rijp geworden om het wat klamer aan te gaan doen, een klamte die hij nooit zou kunnen vinden in zijn zaak waar hij onophoudelijk bezig was, in verband met aanpassen aan de moderne tijd en de wensen van zijn cliënten. Het viel de heer Westerveld niet mee om iets waar hij vijfendertig jaar met hart en ziel aan had gewerkt te ver laten. Zijn grootste zorg betrof dan ook het vinden van de juiste persoon voor zijn zaak. Van verschillende kandidaten bleef al leen de heer J. van der Laan over. De uit Groningen afkomstige heer Van der Laan, sedert 11 jaar een zelfstandig kruidenierswarenbedrijf in Amersfoort bezittend, kon in Amersfoort niet de mogelijkheid vinden om zijn bedrijf uit te breiden. Dit was ondermeer een van de redenen dat de heer Van der Laan besloot de zaak van de heer Wester veld over te nemen, waarin hij alle mogelijkheden aanwezig zag die hem in Amersfoort ontbraken. Dat het de heer Van der Laan ernst is, werd direct on derstreept door de veranderingen die hij aanbracht. De „zelfbedienings-krui- denierswinkel" werd een supermarkt. Want naast de reeds aanwezige groen ten- en fruitafdeling werd een niet on belangrijke plaats ingeruimd voor vlees, m^ik en melkprodukten alsmede voor de brood- en banketafdeling. Juist met deze aanvulling van het as sortiment, waarvoor de heer Van der Laan leveranciers heeft aan kunnen trekken die hem dagelijks van verse artikelen kunnen voorzien, is aan de wens van heel veel cliënten tegemoet gekomen. Het zal voor de heer Van der Laan een geweldige steun zijn wanneer hij in de komende tijd gaat ontdekken, wat voor een good-will de heer Westerveld voor al in Soest-Zuid, maar ook daarbuiten, heeft weten te verwerven. Nadat woensdag voor genodigden de on officiële opening plaatsvond, met aan sluitend een drukbezochte receptie, werd donderdagmorgen de deur voor winke lend Soest-Zuid geopend. „4 6 Super markt Van der Laan" is aangesloten bij het Nederlands Sperwerverbond, een voor Soest weinig bekende inkooporga nisatie, maar in grote delen van ons land, ook in Amersfoort, geen onbeken de. Met de cliëntenkring van de heer Wes terveld en geassisteerd door vijf vak kundige personeelsleden moet het de heer Van der Laan mcgelijk zijn om zijn in Amersfoort niet te verwezenlij ken idealen, in Soest gestalte te geven. in het openbaar Het leggen van contacten met anderen zal plezieriger, gemakkelijker en doel treffender tot stand komen door eerst de mondelinge cursus te volgen in Het vele blozen, spreekangst, examen vrees en andere vormen van verlegen heid zullen voor altijd verdwijnen. Iedereen kan leren spreken in het open baar Deze cursus is onmisbaar voor zaken lieden, opvoeders, bestuursleden, sport lieden en allen die vooruit willen ko men. Bezoek zonder enige verplichting uwer zijds de le openbare lesavond van deze cursus in persoonlijkheidsvorming te SOEST donderdag 13 febr. in „De Gou den Ploeg", Middelwijkstraat 74. Aan vang 8 uur. Toegang vrij. Wie verhinderd is kan de openbare les bijwonen in HILVERSUM, hedenavond 11 febr. in „De Karseboom", Groest 53, zaal 8, ingang Biersteeg. Aanvang 8 uur. JONKERS' Instituut. CASTRICUM Nader adres overbodig. Tel. 02518-2961. Opgericht 1936. Als de decoratiecommissie het voorstel coedgekeurd heeft, maakt de minister een ontwerp Koninklijk Besluit op, dat tenslotte door de koningin met haar handtekening bekrachtigd wordt. In overeenstemming met de strikt vertrou welijke aard der behandeling wordt de voorsteller niet van een eventuele af wijzing in kennis gesteld. De gedecoreerde kan zijn' dank betuigen via de burgemeester, die deze brief in ontvangst nam waarbij men gebruik kan maken van een bestaande model- d..nkbetuiging. De versierselen, die van rijkswege in bruikleen worden verstrekt, dienen uit eigen beweging na overlijden, verlening van een hogere onderscheiding of bij het ontnemen van de onderscheiding te worden ingeleverd. Onder „versierselen" worden verstaan de bij een toekenning behorende modelonderscheidingstekenen, waarvan de uitreiking de decoratiever lening afsluit. EXAMENS, TAALVAKBLADEN. - Als- iemand de akten m.o. A Frans, Duits of Engels heeft., dan kan hij een aanvul lend examen doen voor het getuigschrift handelsbriefwisseling (z.g. m.o.-C) om mensen te kunnen opleiden voor han delscorrespondentie. Ook kan zo iemand een examen afleggen voor het diploma V(ereniging) T(aalkundig) H(andelson- dernemingwijs), hetgeen de zelfde be voegdheid verstrekt. Is het nu zo dat stof en niveau van beide examens ge lijk zijn? Hebben de diploma's dezelfde waarde? 2. Heeft U adressen van uitgevers die taalvakbladen uitgeven van de Spaanse taal? Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 GEHUWD Johannes Gerhardus Tönis, Bosstraat 7 en .Tentje Timmerman, A. van Leeuwenhoeklaan 203. Berend Sieben, Gladioolstraat 13, Baarn en Son- ja IJvonne Dorland, Vermeerlaan 12. Zaterdagmorgen, om half negen, werd een begin gemaakt met de lessen Ne derlandse taal en lassen voor Turkse en Marokkaanse gastarbeiders in de Tech nische School aan de Soester Enghweg. Hoewel in opzet werd uitgegaan van een grotere groep, rond veertig personen bleek voor vijftien van de deelnemers, de gang naar de school nog een te vreemde zaak. Nadat de buitenlandse leerlingen door de heer Koudijs, directeur van de Tech nische School, enigszins op hun gemak waren gesteld, werden zij in twee groe pen verdeeld. De eerste groep ging op weg naar het Talen-practicum-lokaal, terwijl de tweede groep onder leiding van de heer Van Delft naar het laslo- kaal ging. Bij deze eerste les gaven de secretaris van de commissie ter behartiging van de belangen van buitenlandse werkne mers van de Soester Zakenkring Mr. van der Werf en de directeur van het arbei "sbureau de heer Kleijn, blijk van hun belangstelling. Met groot enthou siasme begonnen de leerlingen aan hun werk, dat voorlopig bestond uit het vertrouwd maken met de veschillende apparaten, zowel in het las- als in het talen-practicum-lokaal. Na een uur werd van „vak" gewisseld. Mede door het enthousiasme van deze vijfentwintig ligt het ii. de lijn der verwachting dat de groep a.s. zaterdag op volle sterkte zal zijn. Het eerste herenteam van de nog jonge volleybalvereniging Foxboro heeft don derdagavond de koppositie in de vierde klasse aanmerkelijk verstevigd door 'n geenszins geflatteerde 3-0 overwinning op het op de tweede plaats staande De Amersfoortse. De Foxboroploeg, die de gehele wed strijd een grote eenheid toonde, wist door keihard aanvalsspel de tegenstan der in de gehele wedstrijd zodanig on der druk te zetten, dat De Amersfoortse zich voornamelijk tot verdedigen moest beperken, en lijdelijk moest toezien, hoe Foxboro set voor set voor zich opeiste De setstanden 15-11, 15-9 en 15-12 laten zien dat de tegenstander toch tamelijk veel punten in de wacht wist te slepen. Dit was het gevolg van de vrij wanke le en onzekere verdediging van Fox boro, die nogal wat steken liet vallen. Overigens is de vooruitgang van het spel binnen het tijdsbestek van het hal ve jaar, dat de vereniging bestaat, enorr.i te noemen en wordt het einde van het seizoen, waarin Foxboro hoogst waarschijnlijk promotiewedstrijden zal mogen spelen, met spanning tegemoet- gezien. Immers de vier punten voor sprong, die Foxboro nu met nog zes wedstrijden te spelen heeft op het ver rassend naar de tweede plaats geklom men V.V.H., zijn bijna niet meer te overbruggen. OVERLEDEN Maria Petronella van Heek, 59 jaar, gehuwd met A. Hilstra, Wieksloterweg o.z. 37. Jacoba Hele- na van Proosdij, 83 jaar, weduwe van J. C. Groenestijn, Ossendamweg 26. Catharina Maria Scheffelaar, 85 jaar, ongehuwd. Insp. Schreuderlaan 2. Marinus Richardus van Wijnbergen, 92 jaar, gehuwd met A. J. Mocking, Vin- Kenweg 33. Aaltje Cnossen, 73 jaar, gehuwd met A. J. Witte, Kruisweg 8. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 ONDERSCHEIDING. - Welke stappen moet men ondernemen om iemand voor te dragen voor een koninklijke onder scheiding? Antwoord: Ieder kan bij de burgemees ter van de plaats waar betrokkene werkzaam of woonachtig is, een voor stel tot het verlenen van een decoratie indienen. Deze voorziet het voorstel van een toe lichting en een advies, hetgeen ook de Commissaris der Koningin in de pro vincie doet, voordat hij het ontvangen voorstel doorzendt naar de betrokken minister. Antwoord: Het diploma V.T.H. is in genen dele gelijkwaardig met een taai akte m.o.-C, omdat dit laatste het bezit van de akte m.o.-A of B veronderstelt, die bevoegdheid verleent tot het geven van onderwijs aan alle scholen voor V.W.O. en H.A.V.O., met uitzondering van het hoger economisch en admini stratief onderwijs. Het diploma V.T.H. verleent geen be voegdheid tot het lesgeven aan boven genoemde onderwijsinrichtingen, maar is een particuliere aangelegenheid van de vereniging voor Taalkundig Handels onderwijs. Men kan er ook privé-les mee geven. De bezitters van de akte m.o.-C behaald vóór 31 augustus 1968, ontvangen een toelage als zij lesgeven in hun vak. Voor het examen tolk-ver- t. ^r ontvangen alleen de bezitters van een m.o.-akte vrijstelling voor de vak ken spraakkunst, vormleer, syntaxis en uitspraak, omdat zij daar reeds examen in gedaan hebben. 2. Afzonderlijke taalvakbladen voor het Spaans zijn er niet. Het enige tijdschrift met een Spaanse sec'ie is „Levende Taal", een maandblad, uitgegeven bij Wolters-Noordhoff n.v., O. Boteringe- straat 24. Gronnigcn (tel. 05900-27641). Abonnementsprijs 19,50 per jaar. Ajje ut mlng vraog dan mok zeige dattut ming bar is teuge gevaalle datter int weekeind zoon bar- reg witte naorughled naor beneje is kom- me vaalle. Eerluk ge- zeit begonk der aal un bietje op te reke- ne dattut mit de wingter dit jaor bes wellis un heul stuk- kie mee zouw kenne vaalle, maor zoas aal vaoker is veurekomme, Knelis de weerprefeet zatter knaap naos. Ik schaat zo daat de kingders daat heul nie arrug zalle vingde, maor de ouwere minse zalle wel net as ikke un bietje gehoop hebbe op un kwaakkelwingtertje, en waor of nie, dat haad heul nie gek gewees. Maor ut hep nie zo magge we- ze, toengk zondaagmarrege ming oge ope deej, zaat de heule weruld ongder un witte deke. Minse waat is daat mooij. En veuraal zo smarruguns vruug, as no" geen mins mit ze fiets of zun otoo deur ut witte tepijt is egaon. De eerste minse diejje daan teuge komp ajje naot waasse en schere buute komp binne de minse vaan de sneeuw- en glaadhiedbestrieding. Zullie komme veur daag en dauw de straot op om der veur te zorrege daat de minse mit hullie vur- voermiddele veilug vaan de straote ge- bruuk kenne maoke. Die maane zorrege der veur datter nao zoon paor daoge glaadhied toch nog lege plaotse int zie- kehuus blieve as ze der netuurlijk ok veur die naorughied nog ope waore. Veur die maanne wast wel un knaappe teugevaaller daat aal die trammelaant net op zondaag mos kome. Hullie vrieje daag viel noeng nie int waoter maor wel in de sneeuw. Daorom magge wullie die luu wel heul daankbaor weze. Noeng binne der netuurluk minse die zeige daat zullie ut wel teuge vingde vaalle mit die Soesder glaadhiedbestrie ding, en messchien hebbe zullie inder luu gevaal wel geliek, maor laote die minse daan nie vergete daat die maanne ok nie overaal tegeliek kenne weze. Over ut algemeen magge wullie bie ongs in Soes heul nie klaoge. In de grote staad ist heus nie betur. Nao de minse vaan de opruuming op de straot, komme daan zo laangzaomer- haand de minse naor buute die der eige stoep en straot schoonmaoke. Der binne der bie die der eige zaokie schoonmaoke, maor de sneeuw bie de buure in de tuun gooije. Daat doeng zullie netuurluk nie mit opzet, maor zullie motte ut toch ok kwiet. Der binne der ok bie die de rommul op de rieweg schuuve. Daat binne weer minse die bie derluu eige denke, laote die minse in de otoo en op de fiets ut zelluf maor uutzuuke. Als die minse hullie warruk edaon heb ben en weer bar gauw de kaachel hebbe opgezoch, daan komme de kingder buute mit sleeje en aore sneeuw-aatriebuute. Die binne allemaol uutgelaote vaan ple zier en hebbe der heulemaol geen laast vaan. Daat haadde wullie vruuger ok nie, maor daat komp mit de jaore, of je wil of nie. As daan de vaoders en de moeders vaan die kingders un bietje vaan de schrik binne bekomme, ent zondaagse koppie koffie derin is gegleeje, daan worre der plaane gemaok. Veur de kingders in Soes word ut daan tien teuge een de Soester duune, en daor begint de pret paas goed. Ut ltek wel ajje daor gaot kieke of je mldde in Zwitserlaand terech bin ekomme bie de wingtersport, zoon kwak minse as daor bie mekaor binne. Nie allenug kleine kingders, maor ok de grote en de vaoders en moeders. Noeng ist zongder twiefel waor daat die duune hullie eige veur sneeuwplezier bezongder lene, maor nie allenug veür de slee, waant toengk zondaag gong kieke waore der zellefs minse bezug op de laange laatte. en geen zellef emaokte, ut liek net ech. Ut allermooijste vongk de menier waor- op un kleine jonge vaan de sneeuw ge noot. Hie haad geen slee, oftie der geen cente veur haad wittik nie, maor hie haad twee plestiék baake meegenomme, en mit in elleke baak un been gleej die knaop vaan de duune of. Veur ming wast un groot kunstenaor, zellefs un grotur kunstenaor as die meneer die un heule kwak kingders op de sleej aachter zun otoo trok. Das wel leuk, maor lk schaat daat die vriejer zun eige nie hep afgevraog hoe gevaorlijk dat is, waant aors hattie ut ech nie edaon. t

Soester Courant | 1969 | | pagina 5