RUÜMIB voor u 9 9 en voor u... Garage Stam MIDDELMAN MODE DE SPAANSE NOODTOESTAND M. TUSSEN Meningen van lezers SPORTIEVE REGENMANTEL Februari-prijsƒ89- HUURSUBSIDIE EN WONINGBELEID Officiële mededelingen Carlisten en Arbeiderscommissies roeren zich Rouw- en Trouwkleding Voor elektrische wekkers Voor klokken en Vlot model met ingezette mouw, sierstiksels strikceintuur. Terlenka dry in 5 modetinten. Maten 40 t/m 52. Normaal 110, Gevonden voorwerpen Filmavond Ned. Reisvereniging Zeepost 12000,- 18 maanden f123,17 p.m. aflossen of f5000,- 24 maanden f234,12 p.m. aflossen de bank waar ook zich thuis voelt Vleesverkoop Man ter ontnuchtering ingesloten Oecumenische dienst Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 19 februari Jw Recnrder staat (laar bij Gouden Snaar" Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 In Spanje is, voor de tijd van drie maanden, de uitzonderingstoestand af gekondigd. Franco besloot tot deze harde maatregel na een langdurige kabinets zitting. Een aantal artikelen van de grondwet werd buiten werking gesteld, de politie kreeg ruimere bevoegdheden (die ze in feite al had), de perscensuur kwam in volle omvang terug, terwijl bij monde van Manuel Fraga Iribarne, mi nister van voorlichting, Franco's decreet wereldkundig werd gemaakt. De internationale pers heeft aan deze uitzonderingstoestand meer dan gewone aandacht geschonken, maar vele hoofd redacteuren vergaten daarbij het aller belangrijkste te memoreren namelijk dat de thans officiële uitgevaardigde noodtoestand reeds sinds augustus 1968 een feit is en dat het leger en de po litie op laatstgenoemde datum reeds in staat van paraatheid waren gebracht. Honderden Spanjaarden, mannen zowel als vrouwen, zitten of in voorarrest, of zijn tot min of meer langdurige gevan genisstraffen veroordeeld. Reeds meermalen is melding gemaakt van studentenonlusten, moeilijkheden met. de jongere geestelijken in de rooms- katholieke kerk zowel in de stad als op het land, stakingen in de mijnbouw en bij de metaalindustrie, het geheel be kroond met diverse politieke moeilijk heden, o.a. met de Falange, de Carlisten en de Basken om het hier dan maar bij te laten. Zo nu en dan druppelen gegevens uit onrustig Spanje tot de buitenwereld door, maar dan betreft het slechts het grote nieuws zoals de uitwijzing van de carlistenleider prins Carlos Hugo van Bourbon-Parma en van diens ouders en zusters. Men zegt, dat Franco met deze procedure de weg wilde effenen voor de officiële troonpretendent, de 31-jarige prins Juan Carlos de Bourbon. Maar er is meer. Achtergronden Prins Carlos Hugo is de leider van een politieke organisatie der Carlisten en het is o a. de Carlistische arbeidersbeweging M.O.C., die van het Francoregiem vrije en democratisch ingestelde vakbonden eist; het is de Carlistische studenten- bond A.E.T., die de staats-studentenorga- nisatie waar mogelijk de voet dwars zet en het zijn altijd weer de Carlisten, die Laanstraat 55 Telefoon 2783. Beste lezer(es), Hoe zoudt U het vinden als, op een kwade dag, uw hond of kat plotseling spoorloos verdwenen was en alle pogin gen het dier terug te vinden, tot geen resultaat bleken te leiden? Naast het verdriet om het gemis van uw trouwe viervoeter, verdiept men zich dan in allerlei gissingen; men vraagt zich ang stig af wat er van hem geworden is en kan alleen maar hopen dat het dier, dat voor U een ware vriend geworden was, een ander goed tehuis zal hebben ge vonden of niet zal hebben geleden als het misschien is verongelukt. Hoe ontstellend moet het dan wezen als U na korte of langere tijd, bijna met zekerheid moet vaststellen dat het dier in handen is gevallen van gewetenloze schurken dieren (mis), handelaars, die erop uit zijn dieren te vangen, om die, tegen bedragen van 40,50,per stuk, af te leveren aan kosmetische be drijven, waar de arme stakkerts afgrijse lijke martelingen te wachten staan. Ze worden, zonder het minste mede ogen, gebruikt als winst-object, zowel door degenen die ze leveren (per week gaan er wel 90 honden naar de handel in die artikelen) als door de kosmeti sche industrie. Louter en alleen uit grof winstbejag worden hun levens, zonder het minste erbarmen, na ellendig lijden, geofferd. Het is al zo verschrikkelijk dat, ten behoeve van de medische wetenschap proeven op dieren gedaan moeten wor den, maar hieraan liggen tenminste edele motieven ten grondslag en men tracht hierbij nodeloos lijden zoveel mo gelijk te voorkomen. Waar het bij de handel echter allerminst om edele mo tieven gaat maar loute: en alleen om de beurzen te spekken van gewetenlo ze, van alle gevoel-voor-het-dier-ver- stoken personen, moet toch alles in het werk gesteld worden om aan die af schuwelijke wreedheden een einde te maken. Ongetwijfeld wilt ook U, als weldenkend mens, hierbij helpen en dat kunt U ook. n.1. door uw instemming te betuigen met de grootscheepse actie, die door de heer Ger van Leeuwen te Am sterdam (zie het artikel in de „Gooi- en Eemlander", hierover) op touw wordt gezet. Alleen uw handtekening is hier- vor nodig en enkele woorden (bijv. ,.ik betuig hierbij mijn instemming met de actie ten bate van de dieren, die de heer Ger v. Leeuwen voert") erbij. Al leen maar dithet is zo weinig te genover het ontstellend vele leed dat weerloze dieren wordt aangedaan. De heer Ger v. Leeuwen heeft alreeds on telbare instemmende reacties (o.a. van doctoren, dierenartsen uit het gehele land, stapels brieven ook van zomaar mensen die van dieren houden, de Am sterdamse politie), ontvangen. Bovendien is Brigitte Bardot, de be roemde film-ster (die een grote dieren- vriendin is en in Z.-Frankrijk een paar boerderijen heeft gekocht, die ze als te huizen voor Zwerfdieren heeft inge richt) bescherm-vrouwe van deze actie. Er is in deze wereld zoveel ellende, zo veel onrecht dat men zou willen ver helpen, maar waar men machteloos te genover staat; laten we dus wanneer men eens wel in de gelegenheid is om mee te werken een einde te maken aan duldeloos lijden, die gelegenheid NIET voorbij laten gaan. Neemt U dus nu dan even de kleme moeite en stuurt U uw handtekening aan: de heer Ger van Leeuwen. Spaanse Brabanderstraat, Amsterdam. Doet U het s.v.p. nu, meteen? Hartelijk dank namens alle dieren in nood, ook (gelijk de mensen), onze me deschepselen. Vriendelijke groeten van C. TWISS sympathie-bijeenkomsten houden ten be hoeve van de naar zelfstandigheid stre vende Basken en Katalanen. Dit alles wekte de woede op van de generalissi- mo. Zogenaamde arbeiders-priesters organi seren in de troosteloze voorsteden van Madrid, Sevilla, Oviedo en Barcelona (om slechts enkele centra te noemen) illegale bijeenkomsten waar de arbeiders met begrip voor hun moeilijkheden te woord worden gestaan. Menigeen krijgt er de gelegenheid open en onbevangen het woord te voeren. Ook de bisschoppen nemen het nu openlijk op voor dege nen die uitgebuit worden en een bis schoppenconferentie in Tarragona vor derde van de regering de instelling van vrije vakorganisaties en het recht tot staken door de arbeiders. De levensstandaard der Spaanse arbei ders is in de loop der jaren wel geste gen, doch ligt nog steeds ver onder het gemiddelde van de overige Europese lan den. Het in Spanje bij de wet vastgestel de minimum arbeidsloon bedraagt circa 5,50 per dag. Het is geen wonder, dat de Spaanse arbeider zich gaat roeren. „Commissies" Dit had tengevolge dat vooral de arbei ders in de grote bedrijven zich buiten de officieel toegelaten vakorganisatie om organiseerden in de illegale arbeiders commissies, die omstreeks 1960 in het geheim werden opgericht. Beroemd werd de in 1964 in Madrid gestichte „arbei derscommissie voor grootmetaal", welke werd geleid door de 50-jarige en nu ge detineerde Marcelino Camacho. Kort daarop volgde, eveneens illegaal, de op richting van arbeiderscommissies voor transport, bouwvak en landbouw. Onder de Spaanse bevolking worden pamfletten verspreid, die pleiten voor de instelling van vrije vakbonden, voor ho gere lonen, de instelling van het sta kingsrecht en voor de afschaffing van het kapitalisme in het land. De vlug schriften zijn hier en daar afkomstig uit kloosterdrukkerijen of van priesterscho- len. In oktober 1967 wérd aan de Spaanse autoriteiten bekend, dat de arbeiders commissies plannen uitwerkten om de vijftigste verjaardag van de Russische revolutie feestelijk te herdenken. Fran- có's geheime dienst arresteerde daarop uit voorzorg een groot aantal links ge oriënteerde arbeidersleiders, waarvan een aantal nog steeds in arrest wordt gehouden. Mishandeld De arbeiderscómmissies zijn momenteel de machtigste tegenstanders van het re giem en bij de autoriteiten méér ge vreesd dan de opstandige Baskenpries- ters die voorstanders zijn van een schei ding tussen kerk en staat. Machtiger dan de ontevreden en uitgetreden leden van de Falange en de rebellerende studenten van de universiteiten van Madrid en Ga noorS P'J KE R TEl.2982 50E5TERBERG5E5TR 26 Barcelona, welke hogescholen intussen tot nader order werden gesloten. Duizenden worden thans in de Spaanse gevangenissen door Franco's geheime politie, de „Brigada Social" ingesloten en mishandeld. In een zeer uitvoerig schrij ven (dertig volgetypte foliovellen) gaven circa vijftienhonderd intellectuelen van hun misnoegen kennis aan de minister van binnenlandse zaken, de generaal Ca- millo Alonso Vega. De mishandelingen bestaan uit een aantal graden, vangen aan met de gummistok en eindigen met het toedienen van een zogenaamde „elektro-shock", het onder de vingerna gels slaan van ronde voorwerpjes, ter grootte van de algemeen bekende fiets- kogeltjes, het in diep gebukte en ge boeide houding uren laten staan en het een dag en een nacht recht op laten staan met zijwaarts gestrekte armen. In Oviedo werden dezer dagen 36, in Santander 40 en in Sevilla 17 Span jaarden gearresteerd, die ervan werden verdacht communist te zijn. In de straf gevangenis te Madrid zijn 57 en in die van Soria 46 politieke gevangenen in hongerstaking gegaan. Soortgelijke be richten komen ook uit de strafgestichten van San Sebastian en Jaén. In de rooms- katholieke kerken in het land vertoeven talrijke vluchtelingen, door de autoritei ten betiteld als politieke misdadigers of communisten. Zij zijn vaak vergezeld van verwanten en kunnen door de po litie niet worden aangehouden zonder toestemming van de verantwoordelijke bisschop. In Spanje kent men géén politieke ver dachten, zij worden door de wet gelijk gesteld met misdadigers. Zij worden in Spanje berecht door de rechtbanken voor de openbare orde en rust, welke overigens zeer zware straffen uitspreken. Sinds augustus 1968 zitten duizenden Basken in de Spaanse gevangenissen. Het zijn mensen die geacht worden te genstanders van het Franco-regiem te zijn en die bij de afkondiging van de uitzonderingstoestand zonder meer wer den gearresteerd en ingesloten. Het is een represaille wegens het neerschieten van de commissaris der politieke politie Meliton Manzanas Gonzalos in de Bas- kische provincie Guipuzcoa op 2 augus tus van het afgelopen jaar. De dader van die aanslag kón tot op hedên nog niet worden gearresteerd. De Baskische nationalisten zijn gebun deld in twee organisaties en wel in de (Oud) nationale partij en in die van de E.T.A., welke laatste voornamelijk de jeugd omvat en niet geheel vrij is van communistische invloeden. Che Guevara heeft daarop invloed uitgeoefend. Er werden in het Baskenland twintig r.k. geestelijken gearresteerd en ingesloten, daar zij zich solidair hadden verklaard met de „Baskische opstandelingen". De bisschop van Cadiz-Ceuta, monseig neur Antonio Anoveros Ataun, heeft in een herderlijk schrijven, dat de woede van het regiem opwekte, het loon van een drietal arbeiders na een twaalf- urige werkdag (groot vier gulden per persoon) aan de kaak gesteld met de volgende bewoordingen„Een maat schappij die zonder meer met een der gelijke realiteit durft te leven, kan men toch niet christelijk noemen." Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: zwarte motorhandschoen, plastic drie hoek, herenbril, witte muts, boodschap pentas, met blauwe wanten, geld, zil veren meisjesarmband, doublé armband, dameshandtas, bruin lederen portemon nee, kinderhandschoen, zilveren poeder doos, huissleutel, blauwe wollen kin- derwant, kinderportmormee, busabonne ment, bromfietsplaatje, dameshanct- schoen, rood-zwarte linker kinderwant, bos sleutels, bos sleutels in étui, rech ter zwarte glacé handschoen. Aankomen lopen: bruin zwart hondje. Op donderdag 20 februari a.s. besluit de afd Soest van de Ned. Reisvereniging, het winterseizoen met een flimavond, te verzorgen door het Nationaal Zwit sers Verkeersbureau uit Amsterdam. De avond wordt gegeven in gebouw Middelwijk, Talmalaan hoek P. de Hooghlaan. Aanvang 20.00 uur. De volgende films worden vertoond: 1. Es lachelt der See; een zomerfilm rond het Vierwoudstedenmeer. 2. Ticino, Paradies im Sweizer Süden; in deze film worden voornamelijk de bei de bekende metropolen van het sub tropische kanton Tessin onder de loep genomen en een idee gegeven van de voornaamste excursies van daaruit. 3. Cantilena Helvetica; een documen taire over de Zwitserse Alpen en het leven in er rond de Alphutten. 4. Casimir's Abenteuer; een zomerfilm over het Jungfraugebied (Interlaken - Schy- nige Platte - Grindenwald - Lauter- brunnen - Wengen - Kleine Scheidegg - Jungfraujoch). 5. Lieben Sie Schnee; Zwitserlands nieuwste winterfilmpro- ductie waarin alle wintersporten en ge noegen de révue passeren, doch waar in de meeste plaats is ingeruimd voor de skisport, op spectaculaire wijze ge demonstreerd dóór Zwitserse topskiërs. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Port Sydney" 17 febr. Brazilië: ms „Parkhaven" 21 febr. Canada: ms „Beaverfir" 19 febr. Chili: ms „Ceres" 18 febr. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Adri- an" 20 febr. Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" 19 febr. Nieuw-Zeeland: ms „Wiesbaden" 17 febr. Suriname: ms „Themis" 17 febr. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ss „Radja" 19 febr. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Nieutyerhoekplein 1 Soestdijk - tel.02155-2850 2000 5000 de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doeleinden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB, Dat gaat prettig en snel. Bijvoorbeeld: 3000,- in handen, betaling in 18 x 183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbijzijnde NMB-kantoor.Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoon lijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met per soonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: van Weedestraat 11. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan houders van gele kaarten, genum merd van 1 tot 25 en van 176 tot 275, en grijze kaarten genummerd van tot 66. Woensdagavond is op de Middelwijk straat een dronkenrnan, de 67-jarige A. A. K. uit Soest aangehouden en ter ont nuchtering ingesloten. De man had ken nelijk enige tijd in de sneeuw gelegen en was helemaal verkleumd. Zijn hos pita had hem het huis uitgezet. A.s. zondag, om 11.30 uur, wordt in de Oude Kerk een Oecumenische kerk dienst gehouden, waaraan o.a. mede werking wordt verleend door het Her vormd Kerkkoor o.l.v. Maarten Kooy, dat een compositie zal uitvoeren van Benjamin Britten. MEDEWERKING SCHOLEN. Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk verzoekt een extra krediet beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen voor een krediet van ƒ700,beschikbaar te stellen. GASCENTRALE VERWARMINGS INSTALLATIES De raad stelde reeds in oktober 1968 een krediet beschikbaar van ƒ24.800,— voor het aanbrengen van gascentrale verwarmingsinstallaties in gemeentewo ningen. Dit krediet is nagenoeg geheel besteed. Aangezien zich nog steeds gegadigden aanmelden voor een dergelijke verwar ming stellen B. en W. voor nogmaals een bedrag van ƒ24.800,— uit te trek ken.- VERKOOP NOODSCHOOL Bij het kinderhuis „Vossenveld" alhier is een noodgebouw geplaatst, dat thans geen dienst meer doet. De vereniging „Trein 8.28 H.IJ.S.M." tot verpleging en uitzending van zorgbe hoevende kinderen, gevestigd te Am sterdam, eigenaresse van bovengenoemd kinderhuis, heeft verzocht dit noodge bouw te mogen kopen. B. en W. heb ben hiertegen geen bezwaar en stellen voor dit noodgebouw voor 40.500, aan deze vereniging te verkopen. Deze koopsom zal worden voldaan in 10 jaar lijkse termijnen, onder berekening van een rente van 7 VERKOOP GROND. De Blauw-Fonds II Trust N.V. te Am sterdam heeft verzocht een stuk grond ter grootte van 1624 m2, gelegen aan de Dorresteinweg alhier, te mogen ko pen. Het college heeft tegen deze ver koop voor 81.200,geen bezwaar en stellen voor tot verkoop over te gaan. BEËINDIGING VAN PACHT De gemeente Soest heeft aan de Ko ningsweg een perceel grond aangekocht, drt verpacht is aan de heer C. Blanken- stijn, Dorresteinweg 115. De pachter is bereid ten behoeve van de gemeente Soest van zijn rechten als pachter afstand te doen tegen een ver goeding van ƒ9.980,—. Het college stelt voor hiermede accoord te gaan. Een zelfde voorstel behelst een per ceel grond aan de Koninginnelaan mef daarop een woning en verdere opstal len. dat verpacht is aan B. A. M. Over- goor, Koninginnelaan 165. Ook deze pachter is bereid afstand te doen van zijn rechten tegen een vergoeding van ƒ7.500,Ook dit voorstel komt woens dagavond in behandeling. De regering doet veel móeite om zich meer te distanciëren van de huizen markt. Dat kan uiteraard alléén door een gezonder huurbeleid te gaan voe ren. Helaas betekent dat een verder gaande huurverhoging, waardoor er min der rijkssteun behoeft te worden gege ven. De discussies rond de huurbelas ting, die dóór de Eerste Kamer werd verworpen, hebben duidelijk getoond dat een deel van de rijkssteun verkeerd te recht komt. Intussen heeft de regering eên jaarlijk se huurverhoging van zes procent aan vaard waarmee wij op 1 april a.s. weer z .len worden geconfronteerd. Deze ver hoging zal tot gevolg hebben dat de gezinnen met de laagste inkomens in moeilijkheden zullen komen. Om daar Iets aan te doen heeft het kabinet besloten om een systeem van huursubsi die voor de minst draagkrachtigen in te voeren. Voorts zullen er hogere premies komen voor woningverbetering. Het valt te betreuren dat de welvaarts staat Nederland nog niet in staat is de bewoners van een huis de daarvoor gel dende kostprijs te laten betalen. Niet temin moet het aangekondigde systeem van huursubsidie worden geprefereerd boven het verder afremmen van rede lijk geachte huurverhogingen. Wij blij ven nu tenminste voortgaan te stre ven naar een huurpatroon dat in begin sel de bewoners belast voor de kosten van een huis. Dat hebben wij al te lang vergeten en dat heeft al heel wat scha de toegebracht aan ons woningbestand. Van die schade noemen wij het onaan trekkelijk zijn van bouwen voor beleg gers, het achterblijven van onderhoud en het bouwen van woningen van slech te kwaliteit. Wij hopen dat de huursubsidie alleen wordt bestemd voor degenen die het dringend nodig hebben. De regering mag niet worden gedwongen tot een sys teem dat in wezen zijn doel zal missen. De spil van het woningbeleid zal moe ten zijn dat wij mei de grootste spoed streven naar een vrije woningmarkt. Dat zal ook de spaarzin voor een eigen huis prikkelen. RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Procar Chemie N.V., gevestigd te Soest. Grote Mei m weg 2, op haar daartoe gedaan verzoek op gr">r.d van het bepaalde in artikel 17 van de Wet °P de Ruimtelijke Ordening, voor een termijn van twee jaar vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Lan delijk Gebied, voor bet bouwen van een houten loods met een fnstandhoudings- termvjn van twee jaar op het perceel, gelegen aan de Grote Melmweg 2, ka dastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 2750. Alvorens een definitieve beslissing te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van 14 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Soest, 14 februari 1969. WATERVERONTREINIGING Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op artikel 21, tweede lid, van de Waterstaatswet 1920; maken bekend, dat. door gedeputeerde staten van Utrecht, bij hun besluit van 31 januari 1969, af deling 2B. nr. 3050'68/200. ontheffing is verleend van de Verordening Waterver ontreiniging Utrecht aan de Cosmetische Industrie Keune N.V., Birkstraat 103c te Soest, voor het lozen van huishoudelijk- en bedrijfsafvalwater uit dit bedrijf. Gedurende dertig dagen na dagtekening vgn deze bekendmaking staat voor be langhebbenden tegen dit besluit beroep open op de Kroon. Soest, 14 februari 1969. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. O. J. Notterman, Julianalaan 47 A. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond - en nachtdienst t.e.m. vrijdag 21 februari apotheek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" zaterdag en zon dag de gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. Antoniana, Mariënburg, Nieuwer- hoekplein; tel. 4255. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest, H. Avondmaal. 19.00 uur ds A. O. Zijlstra, Amersfoort Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds S. Julius, Leusden. H. Avond maal. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppai. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Gebouw Middelwijk. 10 uur ds J. Mettau. H. Avondmaal. 10 uur Zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. EItheto-Driftje 16.00 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, DriehoekHISg» 10.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 en 5 uur J. Thomas, Amersfoort. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds C. Bijl. Hilversum. 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 uur ds Visser. 5 uur ds W. Borgdorff. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur Student van der Kamp, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTE Dalweg. hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur F. H. van Aalst (N.H.) Voor ganger N. P. B. Baarn. Wijkgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. P. Klop. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest* Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur ds A. Steinhart, Schiedam. 10.30 uur Kinderkerk. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wijkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.l.o. school, Steenhoffstr. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 uur en 19 uur, dinsdag, donder dag en zaterdag 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur I"->ogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 er. 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 3.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en li.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week II. Missen te 8 uur, woeü* dag 19 uur (G^insdiensL, zaterdag 8 m 19 uur. t

Soester Courant | 1969 | | pagina 3