hl" HUIS MIDDELZWARE SHAG 298 198 250 40 in 155 5 98 e." 98 198 2,55 T VEN! 208 220 250 220 425 450 98 79 49 89 DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS V.V.Z. en B.D.C. speelden vriendschappelijk onder barre omstandigheden Nj OEST ragen voor jk mals en ri or en liaktdag an 'lcn i;i;s lag PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT Handen en Lippen ruw?PHRQL Verrassend grote overwinning voor Foxboro S.V.V.-heren blijven koploper achtervolgen B.D.C.-heren handballers winnen met 20-12 van S.S.V.U. Klaverjas-competitie „The Keel Stars" Schaaknieuws Peter v. d. Kant zegeviert Bittere pil voor V.V.H.-heren 72 gels? ID 1 MIDDELZWARE SHAG N.V. J.G R UNO DINSDAG 18 FEBRUARI 1969 Met magnifieke sprongschoten profiteer den de B.D.C.-ers van de „gaten" die de S.S.V.V.-verdedilging op de cirkel open liet. Het eerste herenteam van Foxboro heeft vrijdagavond in de Amersfoortse sport hal haar positie aan de kop van de vierde klasse aanmerkelijk verbeterd door plaatsgenoot S.V.V. 5 met duide lijke cijfers (3-0) terug te wijzen. De setstanden 15-1, 15-3 en 15-2 getuigen van een zeer groot klasseverschil tussen beide ploegen, ofschoon dat op df rang lijst niet zo sterk tot uitdrukking kwam. S.V.V. bezette tot vrijdag namelijk de vierde plaats. Zowel in de aanval als ir. de verdedi ging toonde Foxboro een grote mate van superioriteit, wat resulteerde in vloeiende combinaties en flitsende sma shes, waartegen de tegenstanders geen enkel verweer hadden. De voorsprong van Foxboro op de achtervolgende ploegen op de ranglijst bedraagt na de ze overwinning reeds vijf punten, iets wat een gematigd optimisme omtrent het verdere verloop van de competitie rechtvaardigt. Het damesteam van Foxboro kwam de ze week sinds lange tijd ook weer eens binnen de lijnen en verbaasde vriend en vijand door het sterke S.S.S. 4 met. 3-0 te verslaan. Vooral de eenheid in de ploeg bleek sinds de laatste wedstrijd een enorme vooruitgang te hebben on dergaan. wat nog versterkt wordt met een groot enthousiasme bij deze dames. Het herenteam van S.V.V., dat reeds vier maanden op de tweede plaats van de eerste klasse achter het Barneveldse S S.S. vertoeft, blijft de wedloop met de koploper goed volhouden. Vrijdagavond overwon S.V.V. de Vee- nendaalse ploeg in een overigens mati ge wedstrijd met 3-0. De wedstrijd stond op een zeer laag peil, wat vooral een gevolg was van het bijzonder matige spel van de tegenstander. In de eerste klasse van de afdeling Amersfoort bestaat nu eenmaal zeer veel krachtsverschil tussen de paar top- ploegen en de rest van de in deze afdeling ingedeelde ploegen. Daardoor zijn de meeste wedstrijden weinig aan trekkelijk voor het publiek om naar te kijken, zodat dat publiek dan ook meestal bij de warme kachel blijft. Mis schien zal de volgende wedstrijd van het eerste herenteam op 6 maart tegen koploper S.S.S. wat meer spanning bren gen. De overige wedstrijden, die donderdag en vrijdag door S.V.V.-teams werden gespeeld, brachten ditmaal uitsluitend nederlagen. Zo verloor het derde dames team enigszins geflatteerd met 2-1 van V V.A. 4. dat in de aanval wat geluk kiger was. Het vierde en vijfde heren team verloren kansloos van resp. Old Timers en Foxboro. De nederlaag van het vijfde was bijzonder teleurstellend, niet zozeer om de nederlaag zelf, want die werd wel verwacht, als wel om de zeei weinge pi nten, die tegen Foxboro gescoord konden worden: 1-15, 3-15 en 2-15., Door een zaterdagavond behaalde ver diende overwinning van 20-12 op het Utrechtse S.S.V.U. in de sfeerloze Amersfoortse sporthal, zal een beslis singswedstrijd tussen B.D.C. en het Bussumse B.H.C. noodzakelijk zijn om uit te maken wie zich kampioen mag gaan noemen en daarmee het recht ver werft om door het spelen van promo tie-wedstrijden een poging te gaan doen om volgend jaar een klasse hoger te gaan spelen, Vooral in de eerste helft leek het er Teneinde te komen tot een klaverjas- -competitie werd vrijdagavond in de brandweerkantine een proef-klaverjas- wedstrijd gespeeld tussen vertegenwoor digers van brandweer, politie, K.P.S., Gemeentewerken en gemeentehuis. On danks de koude waren toch nog 44 personen aanwezig, die een sportieve wedstrijd hebben gespeeld, ditmaal al leen met individuele prijzen. De heer J. F. Groart sprak het woord van welkom en gaf een uiteenzetting van het doel van deze avond. Allen wa ren enthousiast en binnenkort zal een bespreking plaats vinden over de com petitie. waarvoor een wisselbeker be schikbaar zal worden gesteld. De 12 hoofdprijzen werden behaald door: 1. T v. d. Meulen, 5512 p. 2. B. Pots, 5502.' 3. J. Wiggermans, 5390. 4. J. W. Kaspers 5191. 5. A. Waaijenberg 5055. 6. H. M. van Doorn 5040 7. F. Ver woerd 5031. 8. M. van Ee 4988. 9. B. Fabriek 4944. 10. Mej. Verhoef 4838. 11. W. Roest 4789. 12. J. M. Verhoef 4766. Verder waren er nog 12 prijswinnaars. niet op dat B.D.C. toch nog een zo duidelijk afgetekende overwinning zou gaan behalen. Na het begin-signaal van de goed lei dende scheidsrechter zorgde Koos v. d. Deijssel en Leo van der Heiden voor een naar het zich liet aanzien comfor tabele voorsprong, maar door het onge- diciplineerde spel van de spoormensen uit Utrecht, raakte de B.D.C.-ers wat van slag, waardoor de partijen op ge lijke voet kwamen. Met goals van Ro nald Surstedt, Hans van Beek en weer Leo v. d. Heiden, waar tegenover S.S.V.U. er maar twee kon zetten brak de rust aan met 5-4 stand in het voor deel van B.D.C. Na de rust kwam het betere spel van B.D.C. tot uitdrukking en langzaam werd het verschil groter. Het pleit voor S.S.V.U., dat het, ondanks de minder prettige sfeer in eigen gelederen, spor tief de grootste mogelijke tegenstand bleef bieden, aardoor het mogelijk werd dat de door doelpunten van Hans van Beek (2 x), Koos van den Deijssel (2 x), Ronald Surstedt, Leo van de Hei den en Ries Smeeing tot 12-7 opge bouwde voorsprong door de bezoekers op 12-9 werd gebracht. Na het benutten van een door te fel verdedigen van S.S.V.U.-zijde toegeken de penalty, die door Ton van Asch be heerst achter de keeper werd gescho ten, en één van de hoogtepunten, het stoppen van een penalty door Jan Smeeing, kwam het. overwicht van B.D.C., dan eindelijk definitief in doel punten tot uitdrukking. Ronald Surstedt (3 x), Koos van de Deijsel, Rudi Sur stedt en Jan van Velzen zorgden voor de royale 20-12 overwinning, die B.D.C. opnieuw dichter bij het kampioenschap bracht. Zondagmiddag hebben de jongensas piranten voor een unieke prestatie ge zorgd door het Utrechtse Taveno met niet minder dan 127-3 te verslaan. Dit succes werd nog vergroot door de 50-26 zege van de A-meisjes, de 2de over winning in dit weekeinde, en de enigs zins pechvolle 28-29 nederlaag van de B-meisjes, die met iets meer geluk ook gewonnen zou hebben. RED STARS a-TAVENO b 127-3 De Red Stars aspiranten gingen van een zone-verdediging over op een break en even daarna werd de zone gelaten voor wat hij was en stapten de Soester bas ketballers over op de man-to-man ver dediging, die weer gevolg werd om in de voorhoede van Red Stars te gaan pressen. Red Stars nam van meet af aan het initiatief in handen en gaf het fantasie loze aanvalsspel van de Utrechtenaren weinig kans om dit te ontplooien. Na tien minuten spelen was de stand reeds 24-0 en ook de laatste tien minuten van de eerste helft waren volledig in han den van Red Stars, zoals trouwens de gehele wedstrijd. Het Soester team liep in deze eerste helft vrij gemakkelijk uit naar een ongekende ruststand van 51-0. De Red Stars aspiranten roken toen de mogelijkheid om de honderd te halen. Gelukkig voor Taveno bleef die blanco score van hen niet gehandhaafd en wisten zij in deze tweede helft met drie punten de eer voor het team te redden. Met nog acht minuten spelen wist Leo Kortekaas het honderdste punt voor Red Stars te noteren. De score in deze tweede helft was zelfs bijzonder hoog, namelijk 76-3, hetgeen Rad Stars een totale 127-3 overwinning bezorgde. Persoonlijke score: Jos van den Brink 50 punten (een nieuw verenigingsrecord); Leo Kortekaas 29 punten; Paul Ditters 28 punten; Ton van den Brink 11 pun ten; Eduard Zeil 4 punten; Piet van Hunen 3 punten; John van de Grift 2 punten. Voorts werd dit team goed aangevuld met Peter Eitjes, George Hor- nung. Peter Lustenhouwer, Rikkerdt van Drie en Ben Vlug. RED STARS M.A.-S.V.S. M.A. 42-13 Zaterdagmiddag vertrok een uit vijftien personen tellend gezelschap van Red Stars, waarvan negen spelende meisjes, naar het al eveneens winters aandoende Spakenburg om daar in de heerlijk ver warmde gymnastiekzaal de strijd aan te binden tegen 't meisjestearh van S.V.S. Het is. zoals verwacht, een duidelijke en eenvoudige overwinning geworden voor de Soester meisjes, die reeds de basis voor deze overwinning in de eerste helft hadden gelegd. De uitein delijk verkregen 42-13 overwinning had waarschijnlijk nog hoger kunnen uitval len, indien er aan Red Stars zijde iets zekerder gespeeld zou worden. RED STARS M.B.-U.V.V. M.A. 28-29 Beide teams vochten zondagmiddag een verbeten basketbalduel uit, waarbij bei de teams tevens de strijd, aan moesten binden met de scheidsrechter vanU.V.V., die voor dingen floot die voor iedereen onbegrijpelijk waren. Bovendien maakte hij twee keer achter elkaar een ontstel lend grote fout door van ieder team een meisje uit het veld te sturen. Door dit uitzonderlijk verkeerd leiden werd deze wedstrijd voor beide teams waarlijk een nachtmerrie die uiteinde lijk door het gelukkigste team gewon nen, in dit geval U.V.V. RED STARS WACHT WOENSDAG AVOND EEN MOEILIJKE STRIJD TEGEN TAVENO IN UTRECHT Morgenavond, woensdag gaat het Red Stars „herenteam" naar Den Hommel in Utrecht om daar de ongetwijfeld zware strijd aan te binden tegen het Utrechtse Taveno, dat eerder in dit sei zoen met twee punten verschil 34-36 van Red Stars won. Het herenteam staat tussen aanhalings tekens, omdat er maar drie heren aan deze strijd meedoen, zes heren kunnen wegéns studie en dienst niet aanwezig zijn. Hierdoor is het team aangevuld met vier junioren van Red Stars, die ongetwijfeld er op gebrand zijn hun verkiezing waar te maken. Overigens heeft Red Stars wel goede herinneringen aan Den Hommel, want Red Stars heeft daar sinds haar bestaan nog geen enkele keer verloren en de laatste wedstrijd werd zelfs een 109-51 overwinning op U.S.S. Het team, bestaan uit de heren Bert Vlug, Wim Bolwerk, Rinus Valk, plus de junioren Gerry v. Delden, Cees van de Grift, Rudi Blok jr. en Rudolf Hor- nung gaat dan ook met enig vertrouwen naar Utrecht om daar Taveno slaag te geven. De „Top Tien" van de Soester Schaak club trad afgelopen vrijdag aan tegen de Pion 2 uit Hilversum. De stand op de ranglijst gaf aan dat dit wel een overwinning zou kunnen worden voor de mannen van non play- ing captain Gerth. Na nog geen uur gespeeld te hebben gaf 't scorebord al 4-0 aan en bij een snelle rondgang langs de andere bor den leken de uitzichten op een monster score niet tot de onmogleijkheden te behoren. Sommigen fluisterden dat Soest wel eens in de dubbele cijfers zou kunnen belanden. Dit bleek na de tijdcontrole een utopia geweest te zijn. De score was toen al met de -egelmaat van de klok opge voerd tot 7 Vi-Vs. Twee partijen waren toen nog niet uit en na arbitrage werden hieruit ook nog eens 1 Vï punt behaald. De wedstrijd werd dus met 9-1 door onze plaatsgenoten gewonnen. De heren Bervoets, Henze en Van Veen wisten aan de borden 7, 8 en 9 al snel hun tegenstanders hun wil op te leggen. Hierna volgde de heer Van Zijtveld, die al na een kwartier spelen een licht stuk voorstond en toen geen moeite meer had zijn partij tot een goed einde tc brengen. De heer A. v. Dijk wist in de loop van de partij twee plus pionnen te bemachtigen. Ook hier het volle punt voor Soest. Een van de spelers die met remise ge noegen moest nemen was de heer v. Munster. De heren Vegter en Leijdes deden wat van hen verwacht werd. De tegenstander van Vegter probeerde Vegter met zijn mond van een overwin ning af te houden. Steeds weer bood hij remise aan wat Vegter terecht afsloeg. Het voordeel voor Vegter was, dat hij in een gelijke stand meer aan zijn p. "d had dan zijn opponent aan het paard. Ook hier winst voor Soest. De heer Leijdes leek recht op het halve punt af te gaan maar door het eind spel zeer nauwkeurig te behandelen won ook hij. Rest nog de partijen die na de tijdcon trole gearbitreerd moesten worden. Samsom speelde met zwart en kreeg na verloop van tijd 'n overwegende stel ling, speelde toen alles of niets, maar wat al 4 maal eerder gebeurd was, ook nu moest hij met remise genoegen ne men en door dit resultaat is hij de on gekroonde koning van de remise ge worden. De heer Huiser had een loper voor 2 pionnen en mede door tempo won hij. De gedetailleerde uitslagen zijn: Soestl-De Pion 2. J. K. v. Zijtveld-J. L Voortman 1-0. Ir. K. J. Vegter-J. Klos 1-0. C. Samsom-F. Koopman V2-V2. A. van Dijk-E. de Jong 1-0 W. Huiser-M. v. Deurzen 1-0. J. Leijdes-G. de Dree 1-0. Drs. A. C. Bervoets-D. Wensink 1-0. R. G. E. Henze-L. de Vos 1-0. J. v. Veen-W. Zeelt 1-0. G. Munster-M. J. Hovingh V2-V2. Totaal stand 9-1. Soest speelde aan de oneven borden met zwart. De Soester Peter van der Kant heeft zondagmiddag op de Jaap Eedenbaan in Amsterdam een schaatswedstrijd gewon nen waaraan door jeugdige schaatsers uit West-Nederland werd deelgenomen. Van der Kant eindigde op de 500 me ter met een tijd van 48,7 als derde, maar zijn 2.33.7 voor de 1500 meter was ruim schoots voldoende om in het algemeen klassement als winnaar te eindigen. Pe- ter's broer Wim (14) die officieel nog te jong is legde beslag op de tiende plaats. De wedstrijden werden onder zeer slech te weersomstandigheden gehouden. Het eerste herenteam van de volleybal vereniging V.V.H., dat de laatste weken aan een opmerkelijke opmars bezig was, heeft vrijdagavond in de wedstrijd tegen Olympia 5 een bittere pil te slikken ge kregen in de vorm van een 3-0 neder laag. Ernstig verzwakt door het ontbreken van twee van de beste basisspelers, speelde de ploeg ondanks de handicap in de eerste set nog bijzonder goed en kon zij zelfs een grote voorsprong ne men: 13-8. Maar Olympia vocht fel terug, wist toch weer gelijk te komen, maar zich daarna niet direct van V.V.H. te ontdoen. Eerst via 15-15 en 17-17 zag Olympia kans, de set met 20-18 in haar voordeel te beslissen. Na die eerste set speelde V.V.H. vol komen gedemoraliseerd verder, zodat Olympia weinig moeite had, de overige sets ook voor zich op te eisen. Door deze nederlaag heeft V.V.H. haar zo moeizaam, verworven tweede plaats op de ranglijst weer moeten afstaan. RED STARS M.A.-TAVENO M.A. 50-26 De tweede wèdstrijd van de Red Stars A-meisjes in dit weekeinde werd zon dagmiddag in Soest gespeeld tegen het Utrechtse Taveno. Ook dit team van Taveno kreeg klop van de Soester meis jes, die hiermee vier punten uit twee wedstrijqden wisten te behalen. Reeds na een helft spelen was de stand 28-16 voor Red Stars, die in de tweede helft rustig werd vergroot tot 50-26. Met enkele voetballoze weekeinden in het vooruitzicht hebben de voetballers van B.D.C. en V.V Z. naar mogelijkhe den gezocht om de bereikte conditie te handhaven of zo mogelijk te verbeteren. Daartoe verschenen zaterdagmiddag de beide eerste elftallen op het met een twintig centimeter dikke laag besneeuw de veld aan de Ferd. Huycklaan om, on der bar-e weersomstandigheden (10 gra den onder nul en een felle noord-oosten wind) elkaar vriendschappelijk te be vechten. Onder het toeziend oog van trainer Rijn en coach Van Esch bonden de tweeen twintig in allerlei vreemde kledij gesto ken voetballers de door V.V.Z.-trainer Lankhorst geleide strijd aan. Nadrt de beide teams enigszins aan de omstandigheden waren gewend, iets waarmee V.V.Z. de minste moeite had, ontwikkelde zich een naar de omstan digheden redelijke te noemen oefenwed strijd. Nadat in de eerste helft aan beide zijden verschillendj mooie scoringskan sen waren mislukt, begon na de hart verwarmende koffie de tweede helft, waarin duidelijk werd dat V.V Z. zich het best aan de omstandigheden wist aan te passen. Nadat J. Akkerman V.V.Z. de leiding had gegeven, kwam B.D.C. door een doelpunt van P. Dorrestein op gelijke voet, maar nogmaals gaf Akkerman zijn club de leiding, waar op B.D.C. on danks felle acties van o.a. M. v. d. Lugt geen antwoord kon geven. Na het eindsignaal van scheidsrechter Lankhorst, die het vooral erg moeilijk had met de voordeelregel, maar wie zou dat onder deze omstandigheden niet hebben gehad, kwam het einde van een leuke wedstrijd, waarin naast redelijk voetbal door de schaarse toeschouwers vanachter het glas genoten kan worden van verschillende spectaculaire buitelin gen. Wanneer de omstandigheden niet ver anderen zal er a.s. zaterdag door de eerste en tweede elftallen van deze bei de clubs opnieuw worden gespeeld. Daartoe zullen dan de tweede elftallen om half een in het veld komen, waarna om half drie de op revanche beluste B.D.C.-ers tegen V.V.Z. in het veld zul len komen. Tweeëntwintig dapperen trotseerden de barre weersomstandigheden. Ondanks de decimeters hoge sneeuwlaag werd er soms nog aardig gespeeld. Marcel v. d. Lugt strandt op keeper Rebel nadat hü een der verdedigers in de sneeuw heeft laten happen. 1

Soester Courant | 1969 | | pagina 3