R ENAl 111! a iarage Stan mwrv-JA cYYlidclelmcin ^ITlccle mwrrv.'Ji een vlotte jongedame Tekeningen en aquarel pastels van J. H. Wijsmuller in Laren Evangelisatiedienst Koninklijke onderscheiding voor jubilaris A. Staal r?| JSckoemaker Sneeuw bracht veel ongemak en massa extra werk Voor horloges Jongerencontact Geen spreekuur burgemeester en wethouder De Haan Controle op persoonsregister i i IVOLVOJ Ned. Ver. van Huisvrouwen benoemde mevrouw Kruik tot ere-lid I. D. VAN VUGT S.E.C. half jaar zonder doelman Van Zoghei Brillen Krabbels van Knelis OPENBARE Niet apart, maar samen VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 Nieuwerhoekplein 1 Soestdijk- tel. 02755-2850 meester, die met lyrische woorden, waar in zelfs de Franse dichter Voltaire werd betrokken, de jubilaris huldigde. Nadat nog enkele directe collega's van de heer Staal gelukwensen hadden aan geboden, die vergezeld gingen van ge schenken, bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. In de kunstzaal van de Openbare Bi bliotheek te Laren wordt tot en met 2 maart een expositie gehouden van aqua rel-pastels en tekeningen van wijlen de heer J. H. Wijsmuller. De kunstwer ken, die rond de eeuwwisseling zijn vervaardigd, zijn afkomstig uit de par ticuliere verzameling van de heer P. M. Wijsmuller uit Soest, een zoon van de overleden kunstenaar. De verkoopexpositie omvat veertig wer ken, die onder meer het plassengebied bij Nieuwkoop en de plaatsen Korten- hoef, Blaricum en Amsterdam tot on derwerp hebben. Op zondag 23 februari, te 7 uur, wordt in de Oude Kerk een bijzondere Evan gelisatiedienst gehouden. Spreker is ds A. de Bruijn Herv. predi kant te Giessenburg, die zal spreken over: „Ik doe er niet meer aan". Medewerking aan deze dienst wordt verleent door het Evang. Zangkoor te Bussum. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie in dit blad. drive, er komt een prachtige geweste lijke dag in de Blijde Wereld in Lun- teren met solo-toneel van Tob de Bor des en een modeshow. Mej. Waszink gaf een overzicht van het spaarpotje voor lief en leed. Vele be zoeken bracht zij aan zieke leden thuis en in ziekenhuizen, waarvoor de afde ling haar hartelijk dank bracht. Mevr. v. Hengel las het verslag voor samengesteld naar aanleiding van het studie-onderwerp „Dienstverlening aan de Huisvrouw". Dit verslag zal in het volgende Maandbericht verschijnen en tevens worden doorgezonden aan het Hoofdbestuur in Den Haag, dat deze verslagen van alle afdelingen verzamelt en hiervan een résumé maakt. Aange zien de vereniging landelijk een 55.000 leden telt, is zo'n uitkomst zeker een punt voor betrokkenen om er nota van te nemen. Als laatste maar belangrijk ste punt van de agenda kwam de be stuurswisseling. Mevr. Kruik was aan de beurt van aftreden en niet herkies baar. Als excursie-leidster werd nu be noemd mevr. Van Hengel-Scheffer. Me vrouw Taanman trad af wegens verhui zing en wordt opgevolgd door mevr. ten Berge-Honigh. Beide dames werd ver zocht aan de bestuurstafel plaats te ne men. Maar het aftreden van mevr. Kruik kreeg wel een speciaal cachet door de bloemen en cadeaus, die zij in ontvangst mocht nemen. Bovendien kwam uit de ledenkring het voorstel haar tot ere lid te benoemen, hetgeen mevr Kruik kennelijk veel genoegen deed. Zij me moreerde hoe zij in de 17 jaren, waar in zij ver over de 100 excursies organi seerde, het werk altijd met plezier had gedaan. Vier voorzitsters heb ik meege maakt, zo zei ze, en dat de eerste daar van nog bericht in de vorm van een al lerliefst gedicht had gezonden, werd bij zonder door haar op prijs gesteld. Ge lukkig vormt dit aftreden geen afscheid; zij heeft het voornemen nog bij alle bijeenkomsten tegenwoordig te zijn en ook aan de excursies deel te nemen. Hierna sloot de voorzitster het officiële deel van de vergadering. Na een korte theepauze sloten de aanwezigen de mid dag af met het kienspel onder leiding van mej. Waszink, waarbij aardige prijsjes te winnen waren. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Dinsdagmiddag vond in de kantine van de Noack in Amersfoort de huldiging plaats van de heer A. Staal in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum. Door ziekte van de burgemeester, was het de loco-burgemeester, de heer De Haan, die het officiële gedeelte van de huldiging voor zijn rekening nam en de heer Staal de bronzen ere-medaille van Oranje Nassau opspelde. Als knaap van 14 jaar kwam de heer Staal bij de Noack in dienst, als maga zijnbediende, waarna al spoedig over plaatsing naar de worstfabriek volgde. Sinds enige tijd is de heer Staal werk zaam in de snijzaal. Wethouder De Haan, die als eerste het woord voerde memoreerde vooral het feit dat het tegenwoordig iets bijzonders is om veertig jaar bij eenzelfde werk gever werkzaam te zijn, maar vond het uniek dat iemand van 54 jaar al zijn 40-jarig jubileum vierde. De genoegelijke sfeer, die tijdens deze huldiging aan wezig was, kwam vooral tot uiting door de woorden van de heer De Haan, die de oplossing gaf voor het sinds 1943 in Soest woonachtig zijn van de in Amers- In het begin van deze week zorgde de sneeuw voor een historisch winterfeit, door dat voor het eerst in jaren de Peter van de Breemerweg voor het verkeer moest worden afgesloten, daar stuifsneeuw dermate hoge barrières had gevormd, dat het zelfs voor vrachtauto's onmogelijk werd om door de sneeuwbergen heen te komen. Eerst nadat men met bulldozers de grootste bergen aan de kant had geschoven, werd het weer mogelijk om met de auto de Peter van de Breemerweg te passeren, zonder de kans te lopen halverwege te blijven steken. Het personeel van gemeentewerken heeft de gehele week enorm veel werk gehad aan het vooral in de nabijheid van winkels verwijderen van de sneeuw die met vrachtauto's naar het Soesterveen werd vervoerd. By het schoonmaken van die trottoirs werd zelfs gebruik gemaakt van bulldozers, die complete sneeuwbergen in een keer op de auto kiepten. foort geboren en getogen jubilaris, die zijn vrouw in Soest op de Molenstraat had „gevonden". Nadat de heer De Haan de koninklijke onderscheiding had uitgereikt, werd de jubilaris gelukgewenst door zijn direc teur, de heer J. J. Vegt, die hem schet ste als een harde werker, waarmee men een bedrijf kon op-, maar ook kan uit bouwen. Met een blik terug, naar de cri sisjaren, waarin de heer Staal tot de grote groep van ontslagenen behoorde, sprak de heer Vegt zijn grote vreugde uit voor de werkgelegenheid in deze tijd. Zowel door de produkten-integratie, als door de daarmee verbandhoudende ra tionalisering met de opvoering van de produktiviteit, heeft men vakmensen no dig, mensen als de heer Staal, een con stante werker, van heel weinig woorden. Terwijl hij de jubilaris bedankte voor hetgeen hij in die veertig jaren voor de zaak had gedaan, overhandigde hij een enveloppe met inhoud, terwijl mevrouw Staal in de bloemen werd gezet. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Ledenmeier, afgevaardigde van het hoofdbestuur van de A.B.V.G., die de heer Staal gelukwenste met zijn ver diende onderscheiding, en gewag maak te van het bijna veertig-jarig lidmaat schap van de Bond van de jubilaris. De heer Van Amstel, afdelingsbestuurder van de Bond, haalde in zijn woorden de belangrijkheid van de ondernemings raad aan, en zei blij te zijn te mogen constateren dat na instelling van die raad de klachten en moeilijkheden zeer gering waren geweest. Met een gelukwens, en het overhandigen van een passend ca deau beëindigde de heer Van Amstel zijn speech, waarna het woord werd gevoerd door de heer Van de Kamp, namens de personeelsvereniging. Deze gaf enkele voorbeelden van de humor van de heer Staal, die daarvoor door verschillende collega's wordt „gevreesd". Daarna werd het woord gevoerd door de heer J. de Boer, gemeentelijk keur- De ledenvergadering van bovengenoem de vereniging afdeling Baarn Soest en Omstreken werd gehouden op dinsdag j.1. in het Brandpunt te Baarn. Een groot aantal leden vulde de zaal; door hun aanwezigheid gaven zij blijk van hun waardering en bewondering voor de aftredende excursieleidster, mevrouw Kruik. De voorzitster opende de vergadering met een hartelijk welkom, speciaal tot de ere-presidente, mevrouw Van Beeck Calkoen, waarna zij de secretaresse ge legenheid gaf tot het voorlezen van het jaarverslag. Alle aktiviteiten van 1968 passeerden de revue. Het waren er heel wat, hoewel het jaar 1968 niet zo spektaculair verliep als het daaraan- voorafgaande, toen de afdeling haar 50- jarig bestaan vierde. De linnen kleed jes toen door de leden aan de vereni ging aangeboden sierden ook nu de ta fels. De maandelijkse koffie-ochtenden, die nu al tientallen jaren zowel in Soest als in Baarn worden gehouden, zouden de leden niet meer willen missen. Het is een ontmoetingspunt, waar nieuwe leden komen kennis maken en gezellig samenzijn tijdens een kopje koffie. De verslagen van de onder-afdelingen werden voorgelezen. Vooral de bridge club mag zich in een nog steeds groei ende belangstelling verheugen. Uiter aard is men zeer trots op het winnen van de wisselbeker direkt nadat hij in 1968 werd uitgeloofd. Vanzelfsprekend gaat de bridgeclub dit jaar om het be houd van deze trofee een vreedzame strijd tegen de andere bridgeclubs in de provincie spelen. Het Maandbericht dat al vele jaren wordt geschreven door mevrouw Oranje, houdt de leden op de hoogte van de ak tiviteiten, zodat ook degenen voor wie het niet altijd mogelijk is de bijeen komst enof excursies bij te wonen, een beeld krijgen van wat er in de vereni ging omgaat. Ditmaal werd mevrouw Oranje extra in het oznnetje gezet, om dat het februari-blad het honderdste exemplaar is. dat zij in de loop van de jaren schreef. Het Instituut voor Huishoudtechnisch Advies was in verslagjaar in handen van mej. Fréni; tot haar spijt zag zij zich genoodzaakt haar taak aan een an der over te dragen. De vereniging dank te haar zeer voor haar goede zorgen en verheugt zich, dat zij mevrouw Smits- Duvekot bereid heeft gevonden deze werkzaamheden op zich te nemen. Le den, die advies op dit gebied wensen, kunnen zich tot haar wenden. De financiële positie bleef gezond, on danks de prijsstijgingen in zaalhuur, honoraria en drukkosten Maandbericht. De kascommissie, bestaande uit de da mes Mulder en de Jong rapporteerde, dat de financiële administratie geheel in orde werd bevonden. Hun werd dank gebracht voor hun werk. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de dames de Jong en Grin, terwijl mevr. Hoo- gendoorn als reserve zal fungeren. Als afgevaardigden met vrij mandaat naar de landelijke vergadering in mei in Hengelo werden benoemd mevr. Reede en mevr. Jansen. De voorzitster, tevens afgevaardigde in het gewestelijk bestuur, deed verslag van de voorjaarsvergadering. Het leden tal in de provincie groeit gestaag, ook het aantal afdelingen nam met één toe. Er komt weer een gewestelijke bridge- Go naarS P'J KER TEL.2982 50E5TERBERGSESTR 26 Enige tijd geleden is er hier in Soest een oecumenische werkgroep opgericht C'j zich ten doel stelde het contact tus sen de jongeren van de verschillende geloofsrichtingen te verstevigen. Uitgaande van dit doel werden op dins dag 11 en 18 februari twee contatavon- den gehouden in De Rank. De eerste dinsdag werd er een dicussie gehouden over de mogelijke activiteiten die in onderlinge samenwerking georga niseerd kunnen worden. Deze discussie werd ingeleid door de heer Van de Bergh, die in het hart de verdeeldheid tussen de kerken en de ontwikkeling hiervan aanroerde. Hierna kwamen er concrete resultaten los, die mogelijk kunnen leiden tot meerdere resultaten. De tweede avond stond in het teken van de gezelligheid, waarin gedichten, liederen en actuele krantenknipsels naar voren kwamen. De rest van de avond was er gelegenheid om met elkaar ken nis tc maken. Daar er voor deze avonden grote be langstelling was, rekent de oecumeni sche werkgroep op de steun van vele jongeren uit Soest. De werkgroep gaat optimistisch verder en hoopt nog veel van soortgelijke avon den, waarvan nog nader bericht wordt gegeven, te organiseren. Voor eventuele ideeën of inlichtingen kan men zich wenden tot Braamweg 13. Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de burgemeester van Soest verhin derd is op de woensdagen 26 februari en 5 maart zijn wekelijks spreekuur te houden. Wethouder K. de Haan is verhinderd op dinsdag 25 februari spreekuur te houden. In de tweede helft van januari 1969 zijn in een deel van de gemeente huis aan huis kaarten bezorgd ten behoeve van een controle jp het persoonsregister, gecombineerd met een controle op de hondenbelasting. De meeste van deze kaarten zijn inmid dels teruggezonden naar de gemeente secretarie. Burgemeester en wethouders verzoeken degenen, die verzuimd hebben deze kaar- •wi ingevuld terug te zenden, dit alsnog zo spoedig mogelijk te doen. i nqarSPJKE Ga naarSPJKER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR 26 Bij MIDDELMAN MODE is plaats voor leeftijd 17 - 25 jaar. Voor verkoop-assistentie, kassiëre e.d. TOREN STRAAT 19, TELEFOON 2424. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 SKI- en SCHOENVERHUUR SPORT- EN CAMPINGSHOP ..CITY" Nieuw Baarnstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN Het eerste elftal van S.E.C. zal het de rest van deze competitie zonder doelman Van Zoghei moeten stellen. Deze zal op doktersadvies zeker een half jaar niet mogen voetballen wegens rugklachten. Hoewel de competitie door het barre winterweer aardig in de war is ge stuurd, zal er zondag door S.E.C. zeer waarschijnlijk toch worden gevoetbald. Als het niet in competitieverband uit tegen Laren is, dan wel vriendschap pelijk thuis tegen degradatiekandidaat Donar uit Hilversum, dat verwoede, maar vergeefse pogingen doet om in de derde klasse te blijven. Het S.E.C.-veld zal voor zondag zoveel mogelijk van sneeuw worden ontdaan. Het klaverjastoernooi, dat hedenavond wordt voortgezet, krijgt een nieuwe op zet. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak der zo laangzaomer- haand genog vaan begin te kriege, vaan die witte moek. die as ut vaalt zo mooi is, maor ast effe Icit niks moois meer hep. De minse kenne ut zo bar mooi zeige ast vaalt hejje der laast vaan, aster leit hejje der laast vaan en ast weggaot ist heulemaol bar. Kneliao gong nog effe veerder en zee de sneew kejje ut beste vergelieke mit taande. Daat zaag ik nie heulegaor, maor toeng ze ut effe duudelukker uutdrukte, mos ik der nog geliek geve ok. Vaan taande, zee ze, kejje ok barre laast hebbe as zu weggaon, maor je hepter ok barre laast vaan gehaad toeng je ze mos kriege, aal zaal je, net as ik, daor nie zo veul meer vaan of weete. Noeng hep die witte narughied niks mit taande te maoke, oft mos weeze daat de minse vaan gemeentewarreke der der- luu taande ingezet hebbe. Waant hullie doen der mit mekaor wel waat an. Noeng ist netuurluk nie meer zoasvruu- ger, toeng alles mit de haand mos beure. Der binne noeng apperaote die ut war- ruk vaan un heule kwak minse in een keer doen. Daordeur kenne wullie noeng weer un bietje makkelukker bie de winkuls komme, waant daat waas soms wellis heul bar. Ut liek der soms op dajje nie ant boodschaappe doeng waas, maor ant barrug beklimme en das zoon gevaor- lukke ongderneming datter nie veul minse binne die zich daoran waoge, en geliek hebbe zu. Noeng hebbe wullie der laang nie zo veul laast vaan as de minse die laangs de deure hullie brood motte verdiene, waant ut is ech geen graapie om baak- kur of mellukboer te weze, of kraante te motte rongdbringe. Veur die minse neem ik noeng ming petje of. Ik ken ming veurstelle datter niks an is om smarruguns zo vruug mit ut ochtend- blaad rongd te motte lope of fietse. So- mers ist heulemaol nie arrug om der smarruguns zo vruug teuge an te mot te en ajje ut zo bekiek daan maok ut één ut aore weer goed Buute daat de minse der meraokel® veul laast vaan hebbe, hebbe de dier® der barre laast vaan, of eigeluk mott® wullie zeige bar muujeluk. Mit de voegels ken je good marke, at komme feguurluk gezeit haos op d® raand vaan je bord zitte om un graontj® mee te pikke. Die beeste kenne deur die dikke laog sneeuw niks meer vingd® oms effe lekker vaan te smulle. Ut word steeds muujelukker veur die heet te om ant ete te blieve en as die klein® dinge un paor daoge nie ete, daan leig® bar gaauw mit de pootjes in dt luch. Daat kenne wullie beul nie hebbe e® daorom zorrege de minse der veur dat» ter in de tuun of opt baaikon, waat t® ete haangt of leigt. De beeste die in d® buurt vaan de minse komme haole hul lie kossde nog wel op, maor die Til® uut de veilugge bescharreming darrev® te komme, kriege niks, en deur di® beejste is noeng de dierebescharreminf gaon zorrege. De minse vaan die vureniging gaon mit voer naor plaotse waor un heule kwak beeste biemekaor binne, en daor gootj® zulh'e ete neer. Noeng kenne nie alle plaotse deur dl® paor minse beriek worre, veuraal dft® varre nie in de bosse, maor daor is Uft bar goeije oplossing veur evongde. waan® de pelissie is de dierebescharreming t® hulp gekomme, en die gaot mit un sp®- siejaole oto de bosse in om de beejst® daor vaan de hongerdood te redde. Enk schaat zo daat bie beeste de pelissi® daor wel daankbaor veur zalle weze. Meschien komter int veurjaor wel un koor voguls op de vensterbaank vaant pelissiebero zitte fluute uut daankbaor- hied. Enk zouw ming bar motte vurgif- se as zullie nie zouwe fluute „de pelis sie is ming beste kammeraod". SCHOOL Is u ook lid van Volksonderwijs Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Secr. Alb. Hahnweg 21, telefoon 5585.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7