1 steun uw Voor u 3'lzhop uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra a's gezinskrediet en voor u.... EN DAAD VERMOGENSCRIMINALITEIT Drukkerij Smit Burgerlijke stand De nieuwe Snip en Snap revue RODE KRUIS de bank waar ook u zich thuis voelt van SOESTERBERG Telefoonnummer ziekenauto 5?8Ö Moorderweg 23 jubilerende en et auteurs Diefstal, inbraak en oplichting nemen toe Door te dure statussymbolen komt men geld tekort Trouwcircuiaires trouwkaarien 4-4-4-4 3-3-3-3 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Oproep „Ons Genoegen" Dronken man aangehouden Artiestenpalet Eiermarkt 3 Jaarvergadering Tempo Jaarverslag Ned. Middenstandsbank Om het turnkampioensehap DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 door een derde te De drank s consumpties per wellicht zeggen, nd viel - aldus de ;en loonelement te eerste plaats deze eringe waarde wa- ïstatie van de door arbeid te kunnen ®n zij voorts niet emerkt als een in oek genoemde ge- oon. omdat zij met worden beschouwd ;n ter plaatse waar de rechter hangt van hetgeen de isen, als grondslag ft gesteld. Jansen g gebaseerd op de toepasselijk op de ten overeenkomst? het geval. Arbeidsverhouding arbeidsverhouding et BB.A. 1945, om. ;e criterium is, dat jnlijk arbeid voor onafhankelijk van Tgeschiktheid" en B.B.A 1945 kan ,g aanwezig zijn, is Burgerlijk Wet- n. wel bevoegd om velke voortvloeide i het B.B.A. 1945 arbeidsverhouding .ning), kennis te had. dat Vrouwe ie onttroonde por- ich en klinkende impties tot 1 sep- ING. - Als ür in Luxemburg r 10.000,vast- n Nederland terug belasting moet er ils hij wel en als ;ensbelasting valt? iemand hier te cemburg rente ge- rente gewoon in nkomstenbelasting t hypotheekrente, t Luxemburg moe rente hier tevens hij recht op een belasting. De ge- ?n op het aangif- eld. Voor de ver een gelijke rege- Luxemburg be nogen als U hier geld uit Luxem- Dverbrengt maakt uit t.a.v, inkoms- gensbelasting. (i/lf 4 jgri'L-ro-vi fril ss in het W.S.- lelde reikte de nt van de vlieg- kolonel J. A. nedaille voor 36 de Klu uit aan er C. H. J. Al ten onderofficier rts ontvingen de 24 jaar trouwe landant memo- dat juist deze aken van een •eg hebben voor- „status quo" bij cht. rnsloop van elke nacht nog eens bleek, dat zij hun gouden of wel verdiend rtegenwoordiger erendging „Ons de jubilarissen t, had een druk- Ire avonden in t met de eerste :se ontmoetings- en publiek. De ekerhof de gast Dp 1 april volgt worden gehou- van de nieuwe de Alb. Cuyp- roep is een ini- ïstenaarsvereni- [evormd in sa- >artement Soest bibliotheek en ndelaren. Bij een groot deel van het publiek leeft de gedachte dat er tegenwoordig meer moorden en zedenmisdrijven worden ge pleegd dan vroeger. Allerlei Cassandra- profeten, die voortdurend wijzen op een verzwakking van het normbesef en het verderfelijk karakter van de moderne seksuele moraal, ontlenen aan deze ver meende criminaliteitsstijging zelfs hun argumenten om aan te tonen tot welke gevolgen de „moderne opvattingen" kun nen leiden. Maar zij zullen toch naar an dere argumenten moeten zoeken, want hun zwartgallig pessimisme wordt door de criminele statistieken niet bevestigd. Noch de agressieve-, noch de zedenmis drijven nemen dusdanig toe, dat men er zich ernstig ongerust over zou moeten maken. Wat wel toeneemt is de publi citeit rondom deze categorie strafbare feiten en dat is de werkelijke oorzaak van bovengenoemd misverstand. De kranten durven meer te schrijven dan vroeger Toch is de criminaliteit in ons land wel degelijk gestegen, maar in een heel an dere sector. Het zijn naast de verkeers- misdrijven vooral de vermogensmisdrij- ven (diefstal, inbraak, oplichting, ver duistering) die een sterke toeneming ver tonen. Naarmate de welvaart toeneemt, wordt er meer gestolen is de merkwaar dige conclusie, die men uit de crimi nele statistieken van de laatste tien jaar kan afleiden. In 1961 kwamen in ons land 8561 zeden misdrijven ter kennis van de politie. In 1966, toen de bevolking zich al weer aanzienlijk had uitgebreid, 8624. Het aantal zedenmisdrijven bleef dus vrijwel contant. Het aantal misdrijven tegen le ven en persoon was in 1966 zelfs pl.m. 10% geringer dan in 1961. Een heel an dere ontwikkeling deed zich evenwel bij en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd .y Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 - GEBORENCatherine Jacqueline Marie, dochter van J. M. A. Martens en M. A. van Breukelen, Da Costalaan 17. Wil helmus Hendrikus, zoon van J. C. van der Pol en G. E. van Husen, Van Weer den Poelmanweg 9. Johannes Hendri kus, zoon van J. Hooft en G. Negerman, Gen. Winkelmanstraat 30, Soesterberg. Esther Miranda Odilia, dochter van E. van den Hoek en J. Hogenaar, Hartweg 30. Jacob Arnoldus, zoon van A. Klok en C. Koetje, Dorresteinweg 50. Karin, dochter van J. C. van Schalk wijk en I. Büchler. Kerkplein 6. Avel Eric, zoon van R. C. A. B. Kohier, wonende te Woudenberg, en IJ. L. Ro bijn, Braamweg 97. Marie Claire Hé- lène, dochter van J. J. van Oosterhout en E. M. C. G. van der Waard, Laan straat 79a. Johanna Maria, dochter van G. Janse en M. N. Goversem, Co- lenso 60. Freddy, zoon van W. J. C. Cornelisse en G. klaren, Smitsweg 519. Henriëtte Jacqueline, dochter van H. J. van Altena en H. M. Bos, Bilderdijk- laan 33. Robert Bernard Luc, zoon van A. van den Dijssel en J. A. M. van der linden, Stationsweg 12. Esther Antonia Johanna Lucia, dochter van L. F. Greve en L. J. H. Zonnenberg, Van Goyenlaan 112. ONDERTROUWD Marinus Johannes Jacquelinus Ebbing, Fideliohof 27, Amersfoort en Maria Hendrika Luijf, Prof. Lorentzlaan 24. Charles Ferdi- nand Musch, Van Helomaweg 41, Ha- velte en Antoinette Ingrid Marinus, Ra- demakerstraat 54. Martinus Bernardus de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1 en Ma ria Johanna Richarda Hilhorst, Molen straat 157. GEHUWDHermanus Hendrikus Reij- nen, Smitsweg 28 en Wilhelmina Alijda van Dorresteijn, Smitsweg 28. Wul- fridus van den Hengel, Lange Brinkweg 80 en Alida Maria van Doorn, Beetz- laan 95. Petrus Adrianus Maria van den Heuvel, Eigendomweg 57 en Geer- truida van de Griend, Zilverakkerweg 113, Rheden. Allard Carel Jacob De- ricks, Hartenseweg 54, Wageningen en Petronella Maria Voortman, Van Lijn denlaan 17. OVERLEDEN Sijtje Dekker, oud 81 jaar, weduwe van Ph. J. Briedé, Becke- ringhstraat 43. Jannigje Vermeer, 83 jaar, weduwe van A. van Essen, Kerk- pad z.z. 14. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 de vermogensmisdrijven voor in deze jaren van spectaculaire welvaartsver- meerdering. In 1961 kwamen 87.761 ver mogensmisdrijven ter kennis van de po litie, in 1966 maar liefst 123.580 En dan te bedenken dat juist vele ver mogensmisdrijven nooit bij de politie worden aangegeven. Sommige winkeliers bijvoorbeeld weten niet eens dat zij be stolen zijn en hoeveel mensen, wier fiets wordt gestolen, zullen deze diefstal nog bij de politie aangeven Vroeger meenden de criminologen dat misdrijven als diefstal en inbraak veelal samenhingen met de beroerde economi sche omstandigheden, waarin een groot deel van de bevolking verkeerde. Nu moet men toch wel erkennen dat ar moede niet de belangrijkste criminogene factor is. Sociale competitie In een welvaartsstaat is er altijd een grote gorep mensen, die zich soms te recht, vaak ook ten onrechte achter voelt gesteld. Een van de kenmerken van onze moderne samenleving is de „sociale competitie". Mensen wedijveren met el kaar om hun sociale status zoveel mo gelijk aanzien te geven, bijvoorbeeld door te pronken met statussymbolen, waarvan een (dure) auto een der be langrijkste is. Op die manier komt men vaak geld tekort en dan komt men al heel gauw in de verleiding er op een andere manier aan te komen. Geheel in de lijn van deze ontwikkeling neemt hierdoor ook de vermogenscrimi naliteit onder de beter betaalden toe. Tal van boekhouders en andere em- ployées plegen soms spectaculaire ver duisteringen. Onlangs trof de rijkspolitie in een woon huis een gemeente-secretaris aan, die even een inbraak had gepleegd. De man gaf zich tegenover vrienden en kennis sen voor ingenieur uit en wilde ook het leven van een topfunctionaris leiden. Vandaar dat hij zelfs aan een salaris van 1600,per maand niet genoeg had. Slechte controle Er zijn allerlei omstandigheden die de stijgende vermogenscriminaliteit in de hand werken. Zo kan men zich telkens weer verbazen over de slechte controle in het zakenleven. Boekhouders en kas siers beschikken soms over astronomisch hoge bedragen en vaak blijkt dat de lei ding van het bedrijf hem nauwelijks controleert. Niet alleen verdachten, maar ook som mige benadeelden zouden eens psychia trisch onderzocht moeten worden. Hoe is het mogelijk dat een boekhouder soms tienduizenden guldens kan verduisteren zonder dat zijn baas er iets van merkt Bij verduisteringen door bankkassiers bleek men soms een bedrag van enkele honderdduizenden guldens niet te missen! In de warenhuizen cöntateert men de combinatie van onvoldoende controle en sterke verleiding. Alle waren liggen bin nen ieders handbereik. Deze verkooptak- tiek vraagt om een groot verantwoorde lijkheidsgevoel van de klant en dat kan lang niet ieder opbrengen. Winkelende huisvrouwen steken hun beurs zo non chalant in hun tas, dat zakkenrollers met een eenvoudige vingerbeweging zich ge makkelijk kunnen verrijken. In de grote steden worden dagelijks honderden fiet sen en bromfietsen gestolen, die door de eigenaars niet op slot zijn gezet. Door deze nonchalance wordt de criminaliteit aan alle kanten in de hand gewerkt. Avonturenzin Door middel van diefstal of oplichting tracht iemand zich ten koste van een ander te verrijken. Toch spelen bij eco nomische delicten niet alleen materiële factoren een rol. De motieven die een vermogensdelinkwent drijven, zijn vaak zeer ingewikkeld. De dief is zeker niet de gemakkelijkst te begrijpen delin- kwent. Criminologische onderzoekingen hebben bijvoorbeeld aangetoond dat kleptomanie (ziekelijke drang tot stelen) vaak wordt aangetroffen bij mensen met ernstige seksuele stoornissen. Ook de steeds ingewikkelder wordende structuur van onze samenleving werkt het stelen en inbreken in de hand. In een strak gereguleerde samenleving is er voor individualisme, durf en avontu renzin nauwelijks plaats meer. In een baantje op fabriek of kantoor zitten ve len geestelijk te verkommeren. De mis daad kan hier een uitweg brengen. Dief stal is dan niet alleen een middel om zich te verrijken, maar ook en vooral een vorm van protest tegen een maat schappij, die de individuele expansie drang al te zeer aan banden legt. Soms is stelen een protest tegen de auto riteit. Het ontduiken van belastingen valt onder deze categorie. Iemand die een fiets steelt wordt door anderen na gewezen, maar de man die de belasting dienst enkele tienduizenden guldens bij de neus heeft, is in brede kring popu lair. Menselijk tekort Sommige mensen komen pas op latere leeftijd tot stelen. Men leest dikwijls verhalen over boekhouders en kassiers, die jarenlang hun bedrijf trouw hebben gediend en plotseling tot verduisteringen komen. Men vraagt zich dan verwonderd af waarom zo'n man na jaren van trou we plichtsbetrachting opeens zo veran derd is. Volgens de psychiaters verkeren mannen van zo'n medio veertig jaar vaak in een kritiek levenstijdperk. Het is de leeftijd waarop men er toe komt om eens te zien wat men in het leven heeft bereikt. Dat valt dan vaak tegen. Het bestaan is volkomen vastgelegd, de lancunes worden zichtbaar. Men wordt op pijn lijke wijze geconfronteerd met de leegte en onvervuldheid van zijn leven. Er is op deze leeftijd een neiging tot depres sieve reacties. Aan deze benauwde sfeer tracht iemand dan te ontkomen door „de bloemetjes buiten te zetten", met andere vrouwen op stap te gaan enz. Dat brengt hoge uitgaven met zich me, dus... Zulke persoonlijke drama's, die in onze tijd zeer veel voorkomen, zijn uitingen van algemeen menselijk tekort. Daarom is de bestudering van de misdaad geen eng vakgebied. De wortels van de mis daad liggen in het wezen van de mens en zijn verhouding tot de samenleving en zijn medemens, in de algemene pro blematiek van het menselijk bestaan. De toneelvereniging „Ons Genoegen" met enige honderden donateurs, doch met een sterke teruggang van spelende leden, dreigt ten onder te gaan. Door diverse omstandigheden, verhui zingen naar elders enz., liep het leden aantal dusdanig terug, dat mochten er niet spoedig nieuwe leden bij komen, het ergste voor het bestaan van deze populaire toneelvereniging gevreesd moet worden. Ongetwijfeld zijn er nog genoeg inwo ners, zeker onder de nieuwe ingezete nen, die zich aangetrokken voelen tot het amateurtoneel. Zij kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris, de heer Van Essen, Beetzlaan 35 of mevr. Hooft, Nieuwstraat 65. In de nacht van zaterdag op zondag is in Soest de 21-jarige, beroeploze J. H. E. G. uit Huis ter Heide aangehouden wegens openbare dronkenschap. De jon geman is ter ontnuchtering ingesloten en de volgende morgen vroeg weer naar huis eestuurd. „Artiestenpalet" brengt hedenavond voor de vierde maal een programma in het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg. De belangeloos medewerkenden zijn dit maal het Moonlight trio, de jonge radio- en platenzangeres Anja van den Avoort en het parodistentrio De Hendima's. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 60.000 stuks in prijzen van 12,tot 13,25. Middenprijs 12,60. Prijs per kg ƒ2,—. Van 1 maart af zal in de stadsschouw burg te Utrecht een serie voorstellingen worden gegeven door René Sleeswijk's Snip en Snap Revue „Oost west en uit best". Aan deze 31ste Snip en Snap Revue verlenen hun medewerking: Willy Wal den, Piet Muyselaar, André van Duin, Aase Rasmussen, Lily Kok, Donald Jo- nes, Louis Dusée, Diana Floodgate, Cin- dy Peters, Jessica van Olden en The Carden Dancers en Singers. De Australische choreograaf George Carden verzorgde wederom de dansen en ensembles. De muzikale leiding is in handen van Co van der Heide Wijma, revueorkest o.l.v, Wim de Vries. Wim Bijmoer tekende de decors en de Engelsman Anthony Holland maakte de costuum-ontwerpen. AUTOPED. Men zegt in de volksmond dat kinderen door het rijden op een autoped het aan de nieren krijgen. M.i. is dit een medische vraag. Antwoord: Na informatie bij een specia list voor inwendige geneeskunde, mogen wij de gedachte als zou het rijden op een autoped door kinderen gevaar op leveren voor de nieren, gerust naar het rijk der fabeltjes verwijzen. ZIEKENFONDS. - Mijn man is begin december 1968 overleden. Wij waren vrijwillig verzekerd bij het ziekenfonds. Moet ik nu toch nog premie voor hem betalen tot en met 1 april omdat ik een eigen huis heb en spaargelden. Hoe kan dat? Antwoord: Als regel wordt de premie voor vrijwillige ziekenfondsverzekering van een overleden echtgenoot hoogstens betaald tot en met de maand van over lijden. Dat U een eigen huis bezit en soaargeld heeft daarmee niets te ma ken. Wij adviseren U dan oók recht sreeks contact op te nemen met de de heer W. J. de Rc Commercieel Medewerke kantoor Roosendae. Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 3'/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NËDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK flocst; van Weedestraat 11» administratie van het ziekenfonds om dit misverstand op te helderen. RIJKSDAALDER. - Hoeveel is een rijks daalder uit het jaar 1939 waard en hoeveel er in dat jaar geslagen? Antwoord: Met het jaartal 1939 zijn 3.760.000 rijksdaalders geslagen. Alleen stukken met zeer weinig of geen slijta- i, beschadigingen of krassen hebben verzamelwaarde. Deze kunt U dan resp. op ong. ƒ6,en ƒ8,50 stellen. Dit als ruil- of verkoopwaarden tussen parti culieren. Bij de handel zullen inkoops prijzen lager en verkoopprijzen hoger zijn. NEDERLANDS LEREN. In Colum- bia woont een kennis van me wiens nichtje biochemie studeert. Zij wil ech ter liever hiervoor studeren in een Europees land. In Nederland bijvoor beeld. Is dit voor haar mogelijk? Zij spreekt Spaans en Engels maar geen Nederlands. Antwoord: Aan de rijksuniversiteit bijv. in Utrecht, studeren verscheidene bui tenlandse, meest Engels sprekende stu denten, waarvoor dan ook van septem ber tot december een speciale taalcursus gegeven wordt, indien dit bij de in schrijving in juni en juli gewenst wordt. Bovendien kan het Columbiaanse meisje indien haar keus op Nederland valt, reeds vóór die tijd beginnen aan de al gemene Nederlandse taalkennis. Het bureau van bovengenoemde universiteit is gevestigd in het gebouw Kromme Nieuwe Gracht 29. i. f AllCJb Hedenavond om 8 uur, zal de jaarlijkse jaarvergadering van de Soester ren- en toervereniging worden gehouden in het clubgebouw aan de Kostverlorenweg. Naast de gewoon op jaarvergaderingen ter sprake komende zaken, zal de wie- Ierkalender 1969 worden besproken. Het jaarverslag van de Nederlandse Middenstandsbank N.V. laat zien dat het jaar 1968 voor de bank zeer gunstig is geweest. De toegenomen bedrijfsomvang worat duidelijk gedemonstreerd door de stij ging van het totaal van de gecombi neerde balans, dat de grens van de ƒ4 miljard ruimschoots passeerde, het geen vrijwel een verdubbeling in 3 jaar betekent. De zich in snel tempo uitbreidende gi rale salarisbetaling bezorgde de bank vele nieuwe cliënten. Geconstateerd kan worden, dat ook voor de N.M.B. de groep particulieren steeds meer aan be tekenis wint. Het sterk toenemende aantal administratieve handelingen maakte een verdere inschakeling van electronische appratuur nodig. Het ver slag vermeldt dat de N.M.B. als eerste bank in Nederland is begonnen met datatransmissie per telefoonlijn, waar door een zeer snelle verwerking van gegevens mogelijk is. Het aantal bank- vestigingen steeg van 230 tot 263. Als nieuwe dienst werd in combinatie met enkele andere banken en verze keringsmaatschappijen de mogelijkheid geopend tot verzekerd sparen in aan delen via de „Beleggingspolis van de 7". De in 1967 door de gezamenlijke banken geïntroduceerde betaalcheque blijkt een succes te zijn. De kredietverlening vertoonde een ster ke expansie. De debiteuren stegen met ƒ414 min tot ƒ2.156 min, waarbij ook de kredietverlening aan particulieren (persoonlijke leningen e.d.) het zijne bij droeg. De toevertrouwde gelden namen met 780,toe tot ƒ3.905 min, waar onder 1.128 min aan spaargelden. De winst na belasting bedroeg 19,8 min tegen 16,2 min in 1967, een stij ging van 22 (1967 10 Alle be drijfsonderdelen droegen bij tot de batenstijging. De hogere winst maakt, zo als reeds eerder gepubliceerd, het moge lijk om bij grotere reserveringen voor te stellen het dividend te verhogen van ƒ5,(10%) tot ƒ5,50 (11%) per aan deel van ƒ50,De winst per aandeel steeg van 10,04 in 1967 tot 12,25 in 1968. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak vaan ming leve un mins nog nie zo kwaoc hep ezien as Gart gistere waas. Laot ik noeng wel effe veurop zette daattut uutendeluk allemaol nog wel mee evaalle is, maor veur ut zellefde geld haad ut heule zaokie wel uut de haand elope. Maor laok biet begin beginne, daan word ut allemaol un bietje duudeluk- ker. Aal jaore laang speult Gart mit zu vrou in aalles waat maor un bietje op looterieje of kaansspeule liek. Ik wil nie zeige ^aattie zun heule weekgeld der veur ebruuk, maor biemekaor ist toch un heule kwak. Ut is allemaol begonne mit de Belze looterie, toeng kwaam de Duutse loterie derbie, en toeng as laotste twee de Hollaandse voetbaaltotc en de staots- loterie, un knaap stelletje biemekaor. zogezeit op Uuropees nevoo. Ut zouw allemaol nog wel veerdei uut tebreije weze, beveurbeeld mit de swiepsteek, maor ondaanks zu ofkoms, hep Gart ut nie arrug op mit haardlopende peerde. Naos aal die bekande dinge komme der ok nog bie die zo bar vaok veurkomme, bieveurbeeld maor een keer per jaor, zoas de loterie vaan S U.S. en meer vaan die nasjenaole gevaalle. Ut is fingk maor goed daat die loterieje haos allenug maor veur soosejaole instellinge binne, waant aors zaagk der heulemaol niks in. Ik zellef doe dit jaor nie mit de loterie vaan S.U.S. mee, waant de eerste pries is un eilaand en noeng kent bar lollug weze om baos te zijn op un eilaand, maor der komp zo veul bie kïeke waork niks van ofweet, dak veur geen geld vaan de weruld de eerste pries wil winne. Maork wou ut noeng nie over ming lo- teriegevaalle hebbe, maor over die vaan Gart, waant die hep veul mooijere dinge meejgemaok. As kleine jonge zattut der aal in, hie baarste toeng aal vaant ge luk. Vaan ming leve zak nie vergete dattie op school al un bar mooje pries won mit haardlope. Daat zouw niks bezongders weze, maor hie kong toeng aal nie haard omt huus lope zongder un hallef uur in de stoel uut te motte blaoze. Maor ut kwaam omdaat de min- se die de wedstried haade georganie- zeerd nie mee bes haade biegehouwe hoeveul rongde der deur de deelnemurs waore gelope, en omdaat zu Gart veur un aor haadde angezien, wier die win- naor toeng die allenug ovur de streep gong. Geen mins die ooijt hep kenne be- griepe daat hie nummer een kong w re, en eerluk gezedt zellef kong die ut ok nie begriepe, maor wattie ok zee der waas niks an te vuraandere. Vaan- of die daag heptie ut idee dattie veur ut geluk is gebore. Zoas aal gezeit gaot hie mit die gedaachte zovur daattie an aalles waat mit geluk te maoke hep mee doet. Noeng ist netuurluk wel zo daat as uia mins un heule tied aachter mekaor nito w-ingd, ut plezier der wel un bietje gaot, maor daan komp zun vrou in touw» en die begint daan mit: Keule en Aoke binne ok nie op een dag gebouwd, aalle begin is muujeluk, klaap op de vuurrv'ri en de aanhouwer wingd, en die laeJ - woorde hou we hem in de ban vaar kaansspele. Hie gaot heul gewoon ve-. -- der mit nummers kope ent zette vaan kruussies enzo. Maor vaan de week kwaam an aal h€é spul haos un end en wel saome mit ua vriejer op zu warruk haad hie de voet* baaitoto ingevuld. Om presies nao t® kenne kieke oftie in de prieze zouW vaalle, haattie de kruussies op un stuk* kie pepier gezet. Gistere kwaam ie bie me anlope. Hl* haad ze allemaol juust ingevuld. Hit waas binne zee die, aal liep die in zst hemp buute. Noeng haadde wullie iïl naovolleging vaan ome Ties uut ut lied je de blommetjes buute kenne gaon zette, maor indaachtug daat liedje heb be wullie ut huus maor biet boompit g^laote, ajje begriep wak bedoel. Maor om un laang vurhaol kort te maoke die vriejer die ut formelier mit Gart haad ingevuld, waas vurgete ut formelier in te gaon levere. En daor waore de poppe ant daanse. Minse waat waas Gart narrug. Hie keek geen mins meer an, zellefs ming nie. Maor Kneliao maokte vaan de heule zaok een zeep bel. Zie kwaam zeige daat de uutslaoge waore vaastgesteld deur deskundugge, en daat hield in datter zoon kwak win- naors waore dajje blie mog weze dajje der nie bie waas, en daat waas Gart ok Veur ming maggie vaan zoiets bes ze1' ge „geluk bie un ongeluk". De jaarlijkse Soester Turnkampioen- schappen worden dit jaar in Soesterberg gehouden en zijn woensdag 19 februari begonnen en donderdag 20 februari voortgezet in het gymnastieklokaal van de Carolusschool. Vijf gemeentelijke gymnastiekverenigingen nemen aan de ze wedstrijden voor het kampioenschap deel, die georganiseerd worden door A.G.A.V.S., n.1. Crescendo, S.T.C. en Olympia uit Soest en A.G.A.V.S. en Laetitia uit Soesterberg. Door de meis jes en dames werd gewerkt op even- wichtsbalk, brug ongelijk, paard en lan ge mat. De jongens en heren werkten aan rekstok, op lange mat, brug en paard. De uitslag van deze beide dagen is dat A.G.A.V S. eerste prijswinnaar is geworden in alie afdelingen. De stand is nu als volgt: meisjes 1. A.G.A.V.S.. 2. Laetitia; 3. S.T.C,4. Crescendo; 5. Olympia. Dames: 1. A.G.A.V.S.; 2. S.T.C.; 3. Lae titia; 4. Crescendo. Jongens: 1. A.G.A.V.S.; 2. Laetitia; t. S.T.C.; 4. Crescendo. Heren: 1. A.G.A.V.S.; 2. S.T.C. De finale wedstrijden vinden plaats op zaterdag l maart om 17 uur, in hetzelfde lokaal.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3