WIST U HET NOG NIET? OOK BIJ ONS GOEDKOPE DRANK!! Wijnhandel - Slijterij UITNODIGING GEYTENSEEK Olympia-dames te zwak voor S.O.S. 2 Ook goedkoop bier en toch goed De meest gesorteerde zaak Gratis thuisbezorgen Steenhoffstraaf 64, Soest, telefoon 2551 B.D.C.-handbal „The Red Stars" Hees-plannen voor voorjaar en zomer Dr. P. A. Florschutz, „Reis door Suriname" Geslaagd D00RSMFREN Royale 11-6 overwinning op medegegadigde B.H.C. B.D.C. handbal heren kampioen na beslissingswedstrijd klaar terwijl u wacht REVEROE SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM Peter van der Kant schaatskampioen gewest Gelderland - Utrecht Autofinaiiciering Hypotheken Persoonlijke leningen S.E.C. per bus naar AjaxBenfica Verdiende volleybalzege voor S.V.V.-dames DINSDAG 25 FEBRUARI 1969 Het damesteam van Olympia is er in de volleybalwedstrijd tegen S.O.S. 2 niet in geslaagd, ook maar een punt mee naar huis te nemen. De Soester dames, die een zeer matige wedstrijd speelden, verloren met 3-0. Ofschoon Lenie de Bruin ontbrak, had de ploeg met wat meer inzet en zelfbeheersing de wed strijd toch wel kunnen winnen, maar nu is de laatste kans op een eventueel kampioenschap wel verloren gegaan. Hoewel het verschil tijdens de wedstrijd vrij klein bleef, bleken de S.O.S.-dames de zwakke plekken van haar tegen standsters al vrij snel te kunnen vin den. De eerste set ging vrij gelijk op, totdat een paar kordate slagen Olympia uit haar balans brachten en de Soester da mes de eer met 15-9 aan de tegen standster moesten laten. Een vrijwel een der beeld gaf de tweede set te zien. Olympia begon hoopvol, kreeg ook ge legenheid om door te drukken naar een set zege, maar liet het echter op de be slissende momenten afweten: 8-15. In de derde set werd het de dames van Olympia echter te erg. Met vereende krachten stelde men een laatste ver woede poging in het werk om tenmins te nog één punt binnen te halen. Alle moeite bleek niettemin tevergeefs. S.O.S. werd wel even in haar ritme gestoord, maar verder dan een 14-16 nederlaag kwam Olympia toch niet. Ook de damesploeg van Olympia 3 moest met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. Ofschoon Spirit 3 weinig beter speelde, keerden de Amersfoortse dames toch met een maximale 3-0 zege naar huis terug. De heren van Olympia 3 verging het beter. Het Baarnse B. G. S. V. werd naar een 3-0 nederlaag gespeeld, al wij zen de cijfers wel uit, dat het krachts verschil niet bijzonder groot was: 13-15, 12-15 en 15-17. Er werd aan beide zijden goed en aantrekkelijk volleybal gespeeld. Olympia begon wat moeizaam, terwijl de jeugdige Soester ploeg ook op heftig verzet van B. G. S. V. stuitte. Niet temin ging Olympia het eerst door de finish, op drie punten gevolgd door de Baarnaars. JONGE JENEVER per liter geen ƒ10,35 maar ƒ8,95 OUDE JENEVER per liter geen 10,60 maar 8,95 VIEUX (cognac) per liter geen ƒ10,65 maar ƒ8,95 CITROEN JENEVER per liter geen 9,45 maar 7,95 CITROEN BRANDEWIJN per liter geen 8,50 maar 7,45 BESSEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 FRAMBOZEN BRANDY per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 KERSEN BRANDEWIJN per liter geen 9,45 maar 7,95 SPECIAAL SLIJTERSBIER, halve liter ƒ0,50 - kwart liter ƒ0,30 Kent u onze reclame SHERRY 2 literfles 10,40 Vóór 4 uur besteld - Dezelfde dag nog in huis Verhuur van SERVIES - GLAS - BESTEK - STOELEN - TAFELS enz. Met goed aanvalsspel en sterk verdedi gen wist Olympia ook de tweede set in haar voordeel te beslissen, maar de derde set ging minder gemakkelijk. Een aanvankelijke voorsprong, die groot ge noeg leek om te kunnen winnen, ging nogal verrassend geheel verloren. Zelfs kwam Olympia nog even op een achter stand maar men herstelde zich tijdig en besliste de set toch nog met 17-15 in zijn voordeel. Het vierde herenteam kwam in de wed strijd tegen V.V.A. 5 net iets te kort om haar kampioensillusies waar te maken. De lange rust bleek de krachten van de oude zes van dit team tezeer te hebben aangetast om drie setoverwinningen te kunnen behalen. Het werd er nu maar een: 15-12. De beide overige sets gin gen met resp. 15-11 en 15-10 naar de tegenstander. Olympia 6 bleef plaatsgenoot Foxboro 2 met 2-1 voor in een nogal grillig ver lopen wedstrijd. Het aan routine mank gaande Olympia-team, dat bovendien nog wel wat tactisch inzicht mist, speelde niettemin een veelbelovende par tij volleybal. De eerste set leverde een zeer duidelijke 15-6 zege op. In de tweede set was het echter Foxboro, dat dicteerde en tenslotte met 15-9 won. Daarmede bleken de mensen van het industrieterrein echter wel aan het ein de van hun latijn te zijn, want in de derde set kwamen zij niet verder dan één puntje. Het eerste dames team speelde vrijdag avond een oefenwedstrijd tegen U.D., de kampioen in de afdeling eerste klas se. Het werd in de sfeerloze sporthal van Amersfoort een tamme vertoning. B.D.C. miste drie speelsters t.w. Dh.y Kok cn Ria en Wil Tolboom. Hiervoor in de plaats speelden Martje Smeeing en Hen- ny Rebel mee. B.D.C. bleek sterk in kracht te hebben ingeboet en hoewel de wedstrijd met 5-' gewonnen werd, was het spel het aanzien niet waard. Debutante Martje Smeeing nam twee doelpunten voor haar rekening. Desondanks werd door deze oefenwed strijd het ritme wel behouden. Volgen de week zondag is de ploeg weer op volle sterkte, wanneer het aantreedt in de eerste van haar twee wedstrijden om ee: plaats in de Districts eerste klasse, tegen de Meteoor. Voor deze wedstrijd op 2 maart in Alk maar heeft de vereniging B.D.C. een bustocht georganiseerd. Belangstellen den, die meewillen, kunnen zich opge ven bij Ries Smeeing, Van Weedestraat of Jan Steenbakkers, Plaswcg 37, Soest, tel. 5869 In een uitstekend van Red Stars zijde gespeelde wedstrijd hebben de Soester jongens met 69-44 gewonnen van het Bussumse Dunckers. Dit is de eerste wedstrijd in een serie om het kampioen schap. De eerste vijf -minuten waren beslis send, want toen was de stand al 14-5 voor Red Stars, die na één speelhelft opgelopen was tot 42-16. In de tweede helft bleef Red Stars sterker en won verdient met 69-44, De meisjes A-junioren hebben ook een goede overwinning behaald op U.V.V. A uit Utrecht, n.1. 44-23. De B-meisjes verloren van het sterke Eagles met 70-11. Onophoudelijk namen de Red Stars spelen de basket van „Dunkers" onder vuur. Het bestuur van de afdeling voetbal (ju nioren) van Hees heeft de afgelopen week het voorjaars- en zomerprogram- ma voor de jeugd samengesteld. Even als verleden jaar zal Hees ook nu weer deelnemen aan een K.N.V.B.-kamp, dit jaar echter niet in Hoek van Holland, maar in de bosrijke omgeving van Zeist. Spelers van 12 tot en met 14 jaar dienen zich zo spoedig mogelijk voor deelname aan te melden. Voorts staan op het programma een puz- zelrit per fiets, vermoedelijk in juli, deelname aan de avondvierdaagse van 9 t.e.m. 14 juni en deelneming aan di verse toernooien.. Spelers van 13 tot 15 jaar zullen op donderdag 15 mei deel- Eveneens donderdagavond zegevierde het tweede herenteam vrij verrassend over het sterkere D.O.S. uit Lunteren. In een bijzonder pittige wedstrijd deden beide ploegen eigenlijk geen moment voor el kaar onder, wat een maximum aan spanning en sensatie tot gevolg had. Beide teams beschikten over een kei harde aanval, hoewel S.V.V. door enkele langere smashes enigszins voordeel kon boeken op beslissende momenten. Zo ook in de eerste set, toen bij een stand van 14-14 na voortdurend wisselen van de opslag de langste en beste slagman van S.V.V. voor het net kwam en met en kele gelukkige smashes de set uit kon maken 16-14. De overige twee sets werden eerlijk ge deeld. D.O.S. won de tweede set met 15-9 en S.V.V. weer de derde, met de zelfde cijfers, zodat uiteindelijk de ge lukkigste ploeg in dit geval dan S.V.V. met 2-1 de wedstrijd in haar voordeel besliste. Gaarne nodigen wij u uit voor de avond, die wij op donderdag 27 fe bruari a.s., te 20.00 uur. zullen or ganiseren in gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. De heer uit De Bilt zal voor ons een lezing houden, getiteld Als expeditieleider heeft hij door dit land gezworven. Aan de hand van kleurendia's zullen wij een in druk kunnen krijgen van het plan- ten- en dierenleven in dit over zeese Rijksdeel. Het afd.bestuur van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, M. J. S. VAN HENGEL- SCHEFFER, Secr. Uniepraktijkdiploma Machincschrijven slaagden de dames M. Benjamin (met lof), A. Benjamin, S. A. H. ITilstra. W. J. van Schaik, J. C. van Schie en W. G. d. Ziel (met lof). Voor Uniepraktijkdiploma stenografie Duits de dames M A. Bikker. H. G. C. de Dreu, W. Koenen, A. M. Koenen en O. M. Versteegh. Voor Associatiediploma Handelscorres pondentie Nederlands, Engels en Frans de heer J. P. van Leeuwen en de dames D. van Oort en M. van Schie. Zij werden opgeleid door Instituut Hou wers, Baarn. Geen langdurige wachttijd, daar cv S sweerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Evenals de dames hebben nu ook de heren het kampioenschap van hun af deling behaald en zullen ook zij door het spelen van een promotie-wedstrijd, tegen het Utrechtse Atilla, moeten gaan proberen volgend jaar een klasse hoger te gaan spelen. Zondagmiddag, om vijf uur, speelden de beide kanshebbers om de titel in de Amersfoortse sporthal. Als gold het een wedstrijd in eigen omgeving, bevonden zich op de tribu nes zeer veel supporters, die met spreek koren en toeters de B.D.C.-ers in hun strijd bijstonden. Het beginoffensief van B.D.C. was over weldigend. Dit haalde de eenheid uit de Bussumse pioeg, die de eerste minu- tei aan alle kanten rammelde en ver schillende malen aan de noodrem moest trekken, waardoor twee veldspelers voor enkele minuten naar „de bank" werden gestuurd, en zelfs de keeper, die dui delijk blijk gaf het niet met de scheids rechter eens te zijn, het veld voor een korte periode moest verlaten. Door zes doelpunten in deze beginfase, achtereenvolgens gescoord door Ronald Surstedt, Ries Smeeing, Leo van de Hei den, Ton van Asch, Koos van den Deijs- sel en Hans van Beek, werd een der mate comfortabele voorsprong opge- Ronald Surstedt vormde met zyn kei harde schoten vanaf dc cirkel een voort durende gevaar van de B.H.C.-ers. bouwd, dat het vreemd aandeed, dat bij een B.H.C.-tegenaanval dusdanig hard werd ingegrepen, dat de scheidsrechter een penalty toekende, die echter door Jan Smeeing op magnifieke wijze werd gekeerd. De Bussummers kregen daarna wat meer vat op het spel en vooral de ver dediging vond een antwoord op de golf van aanvallen. Met een snelle break-out werd de stand op 6-1 gebracht, waarna Jan van Vel- zen en Leo van der Heiden de stand op 8-1 brachten, waarbij vooral het doel punt van Leo van den Heiden de han den op elkaar bracht. Even liet B.D.C. de teugels wat vieren, wat B.H.C. de gelegenheid gaf de sco re een wat dragelijker aanzien te geven. Bij de stand 8-4, zagen de B.H.C.-sup- porters blijkbaar meer mogelijkheden, maar Hans van Beek boorde elke illu sie van die kant met een fraai doel punt de grond in (9-4), terwijl Koos van den Deijssel bij het nemen van een penalty dusdanig door de snel uit zijn doel komende B.H.C.-keeper werd ver rast, dat zijn schot naast ging. Ronald Surstedt, als vanouds een glans rol op de cirkel vervullend, verraste de B.H.C.-doelman met een laag inge schoten bal, die deze middag niet alleen vrouwe Fortuna, maar ook paal en lat mee had. Nadat de Bussummers tegen het einde van de strijd meer en meer het geloof Opnieuw een kampioen by B.D.C., na de dames is ook het le herenteam kam pioen van zyn afdeling geworden. in eigen kracht begonnen te verliezen, de stand was toen 10-6, maakte Jan van Velzen met een hard schot een ein de aan elke kampioensillusie van de Bussummers. Toen de scheidsrechter, die de wed strijd goed leidde voor de laatste maal floot, was Soest weer een kampioen rij ker. B.D.C. moest bloemen van de sup porters en felicitaties van B.H.C. in ont vangst nemen, dat volgend jaar weer mag proberen het kampioenschap te be halen, waarbij wij wel hopen dat B.D.C. dan geen tegenstander meer zal zijn. Peter v. d. Kant en Tonny Lankreijer (resreve)) waren vrijdag en zaterdag met hun coach Dick Vervloet, die hun schaatstrainer is op Peters Baan te Soest, in Deventer, waar op de ijsbaan de kampioenschappen van gewest Gel derland-Utrecht, gecombineerd met de Oost-Nederlandse, werden "erreden. Tonny Lankreijer was reserve, maar kon helaas niet starten, daar alle deel nemers aanwezig waren. Het weer was zeer goed en daardoor konden mooie tijden worden gemaakt. Peter v. d. Kant werd op de 500 meter, eerste van gewest Gelderland-Utrecht en derde van Oost-Nederland, in de tijd van <6.9. Op de 1500 meter werd Peter eerste van gewest Gelderland-Utrecht en twee de van Oost-Nederland, achter de Ne derlandse kampioen van vorig jaar, Ge- rard van Gelder uit Olst. Tijd 2.25.8. Door deze schitterende uitslagen werd Peter v. d. Kant kampioen van gewest Gelderland-Utrecht en tweede van Oost- Nederland. Een zeer belangrijke rit voor Peter was die tegen Peter Velraeds uit Harderwijk op de 1500 meter. Deze snelle Harder wijker moest één seconde goed maken op Peter v. d. Kant, om kampioen van gewest Gelderland-Utrecht te worden. Peter nam geen risico en gooide alles in de strijd. Hij won maar liefst met vijf seconden voorsprong en snoepte het kampioenschap voor de neus van de Harderwijker weg, die derde werd in het algemeen klassement. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Naar alle waarschijnlijkheid zal S.E.C. op 5 maart met een bus naar Parijs gaan om er de beslissingswedstrijd tus sen Ajax en Benfica te volgen. Er heb ben zich tot dusver zo'n kleine vijftig leden, donateurs en toto-leden aange meld. Er moet echter één voorbehoud worden gemaakt en dat is, dat men nog aan voldoende plaatskaarten kan komen. Voor zover dathet geval is, zal er naar plaats zijn voor enkele leden of donateurs van S.E.C., die zich kunnen aanmelden bij de voorzitter, de heer B. G. Dekker, of in de S.E.C.-kantine aan de Aosstraat. Afgelopen vrijdag is er weer gekaart in de kantine. De nieuwe opzet van het klaverjastournooi bleek de deelnemers wel te bevallen. De deelname bleek er bovendien door gestimuleerd, want er waren 72 kaarters en kaartsters naar de kantine gekomen om er te strijden om de OM. Zimmerman-beker. Dit maal eindigde B. Kanters met 4991 punten als eerste, gevolgd door mevr. Groene- steijn met 4666 punten, W. Kraaij met 4653 punten, bekerhoyder O. Verheijen. met 4445 punten en B. de Rooij met 4428 punten. De volgende ronde zal worden gespeeld op vrijdagavond 21 maart. nemen aan een toernooi van V.V.Z.A. te Amersfoort. Twee dagen later neemt Hees met een elftal van spelers van 13 tot 15 jaar deel aan een toernooi van Cobu Boys, eveneens te Amersfoort. Een week later, op zaterdag 24 mei, wordt dit toernooi voortgezet. Maandag 26 mei is Hees met een elftal van spelers tot 18 jaar vertegenwoordigd op een toer nooit van V.V.Z.A. te Amersfoort. Die zelfde dag organiseert deze club ook een pupillentoemooi, waarop Hees eveneens van zijn aanwezigheid blijk hoopt te ge ven. Óp 24 augustus gaat Hees zelf aan het organiseren. Die dag wordt voor elftallen met spelers t.e.m. 18 jaar het toernooi om de J. v. d. Brink-bokaal gehouden. Deze trofee is momenteel in het bezit van Vitesse uit Breukelen. Met ingang van deze week is de Hees training weer hervat. Voor aspiranten vanaf twaalf jaar Is dat op maandag van zeven tot acht uur en voor pupillen op woensdag van twee tot drie uur. Donderdagavond heeft het eerste dames team van S.V.V., dat uitkomt in de overgangsklasse, een volkomen verdiende 3-1 overwinning behaald op het Amers foortse Spirit. De S.V.V.-ploeg, die op een veilige plaats in het midden van de ranglijst staat, speelde een voortreffelijke wedstrijd, waarin vooral het aanvallende deel van de ploeg in topvorm verkeerde. De eerste twee sets werden gekenmerkt door een nogal eenzijdig verloop. De Amersfoortse dames wisten helemaal geen raad met de vele smashes, die door S.V.V. werden afgevuurd. Het verwon derde dan ook niemand, dat S.V.V. met 15-11 en 15-9 setzeges van start ging. Misschien geïnspireerd door het matige verweer van de tegenstandster zakte S.V.V. in de derde set terug naar een lager tempo, waardoor Spirit plotseling vat kon krijgen op het Soester spel en mede door enkele onnodige technische fouten aan S.V.V.-zijde deze set met 15-9 in de wacht kon slepen. Na een forse reprimande van de coach speelden de S.V.V.-dames in de vierde set weer even geconcentreerd en belust op de punten als in de eerste twee sets. Resultaat bleef dan ook niet uit. On danks fel verweer konden de Spirit- dames niet verhinderen, dat S.V.V. voor al door de superieure acties aan het net de vierde set met 15-10 en tevens de wedstrijd met 3-1 in haar voordeel be sliste.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5