5 DE ZOMER TEGEMOET 4 aSS 295 425 !95 175 Fietsende mannequins Ui MEISJE RAAGD olman, 3EST hoekhuis erlinden, yerjas- icours Safé zeiaar ZEN ner vorst 98 Beschamende pronkzucht Kleuters zijn al modebewust Goede bedoelingen Mini-nylons voor elk been 4? 1 Ijfif w !\NTEN In een ring - snijbloe- nerplantenmest spuiten enz. Pan Drie, Am- zeg 139. Amers- efoon (03490)- Ie zaterdag. ?edestraat 42, oon 5390. aangeboden op 1 gelegen garage, groot hobbyruimte of c.v. aardgas, tvan onderhoud, kt voor praktjjk c. 80.000,—. g door aarskantoor riklaan 35, Zeist, 1404-19191-14511. CORSTENS- VERSCHUREN koopt AG 1 MAART V KANARIES jes ƒ2,50, diepe 3,50, putter- mannen 12, lef zowel man poppen 11,—, ■nel mannen es ƒ4,p. st. s ƒ3,50, witte lieten ƒ3,50 per s brengen 10-12 iehuis Paulus 57, Soesterkwar- ifoort. g 28 febr., mg 8 uur. Brinkweg. Rechts: Zomerpakje met tuniekjasjes van crêpe de chine. (Materiaal: Tergal) Geheel linies: Voorjaarspakje van geruite stof. Het jasje heeft een diepe V-hals; de rok is volgens het Schotse kiltmodel gemaakt. Links: Een hélanca-broekpak voor zomerse avonden. De rok heeft een diepe split. De maillot is van het zelfde materiaal. Ik hoop maar dat u er nog niet op was uitgekeken, op uw broek- pak, want in broek gepakt is dè grote mode voor voorjaar en zo mer 1969. Ook gecombineerde pak ken en het tuniekmodel zijn aller verschrikkelijkst in". U kunt er in de komende maanden dus weer gemakkelijk bijlopen, dat wil zeg gen, als u een figuur hebt om in broekpak te verschijnen. Het gaat nog niet eens om de leeftijd, want zolang uw gewicht nog niet ver boven de 120 pond uitkomt en uw „rondingen" op de strategische plaatsen nog bescheiden propor ties hebben, is het broekpak net geknipt voor u. Moeilijker wordt het als genoemde welvingen (voor al de bips) door te veel snoepen, te veel eten of zo maar „omdat u nu eenmaal van water dik wordt" ware blikvangers zijn geworden. In dat geval kunt u het zich in de huis-, tuin- en keukenkring nog wel gemakkelijk maken in een broekpak, maar in de openbaar heid kunt u er zich eigenlijk niet meer in vertonen. Trek dus eerst het oude broekpak nog maar eens aan en ga met kritisch oog voor de spiegel staan. Bekijk uzelf of u een kennis bekijkt, en dan liefst een kennis die u niet graag mag. Valt uw oordeel dan nog gunstig uit, dan is er geen vuiltje aan de lucht; is het tegendeel waar, dan is dat nog geen nationale ramp, want er is keus genoeg in leuke, gezellige voorjaars- en zomerpak jes. Een bontjas van luipaardvel is een veelbegeerd bezit. Voor u en mij en miljoenen andere vrouwen zal zo'n schoonheid echter wel een wensdroom blijven, want voor een Jas zijn vijf vellen nodig en als het kledingstuk kant en klaar is komt het op ongeveer 45.000 gul den. Net iets boven uw begroting, neem ik aan. Hoe mooi zo'n luipaardjas ook mag zijn, in feite is het een heel trieste zaak. Want de Afrikaanse luipaar den dreigen uit te sterven en het World Life Fund heeft daarom ook een beroep gedaan op alle bont handelaren, geen vellen meer te verhandelen, èn op de modebewus te vrouw om de dure luipaardj as sen niet meer te kopen. Alleen in Kenia, Tanzania en Oegada is men erin geslaagd de jacht op luipaarden binnen zekere grenzen te houden; in de rest van Afrika en vooral in Ethiopië, blij ken de verboden niets te helpen. Er wordt teveel aan verdiend en geld blijkt nog steeds niet te stin ken. Toch mag de strijd niet wor den opgegeven, want het is toch eigenlijk bar en boos dat een dier soort dreigt uit te sterven door de pronkzucht van een paar vrouwen van miljonairs. „Beschamend" is hier slechts een veel te zwakke uitdrukking voor. De Fabeltjeskrant in de kinderkamer We verklappen geen ge heim als we zeggen, dat de teevee-fabeltjeskrant bij jong en oud veel suc ces boekt. Het was daar om een leuk en origineel idee van Holland Haag N.V., die dit voorjaar met een grote collectie gordijnstof is uitgeko men, een groot deel van de Fabeltjeskrant-mena gerie op gordijndoek te vereeuwigen. Moet u een nieuw gordijntje in de kinderkamer hebben, dan hebben wij u hier een leuk idee aan de hand gedaan. Jacob de Uil vormt de centrale figuur van dit aparte dessin, maar vele van zijn vrien den ontbreken ook niet. De ontwerpers zijn erin geslaagd de briljante kleuren van de oorspron kelijke dieren uitstekend na te bootsen. Het dessin loopt over de volle breed te en is 60 cm hoog. Daardoor kon een groot aantal bewoners van het Fabeltjesbos een plaatsje vinden rond de hoofdman Jacob de Uil. De stof is uitgevoerd Nederland mag dan terecht het land van de fiets worden genoemd. Frankrijk heeft een primeur geboekt door het eerste land te zpn dat beschikt over een korps fietsende mannequins. De „vélomajorettes", die een gemid delde leeftijd van 19 jaar hebben, ma ken gebruik van vouwfietsen en gaan gekleed in een speciaal kostuum, dat de grote couturier Jacques Esterel voor hen heeft ontworpen. Omstreeks zeven van de tien kleuters beneden de zes jaar hebben, zodra ze zich kunnen uitdrukken al definitieve ideeën over wat ze wel en niet willen dragen. Dit is als resultaat uit de bus gekomen bij een marktonderzoek in de Bondsrepubliek. Tegen de tijd dat ze 12 zijn geworden, bepalen zeven van de tien kinderen zelf hoe ze gekleed willen gaan. Dan komen de ouders er dus praktisch niet meer aan te pas bij de keus van de kleding. Het zal wel duidelijk zijn dat dit deel van de klanten door de textielindustrie niet verwaarloosd mag geworden. In Duitsland wordt door de ouders ge middeld per maand per kind beneden de vijftien 125 gulden aan kleding be steed; in dit opzicht zijn de Nederland se vader en moeders wat zuiniger: hier wordt voor een kind in de leeftijd van nul tot vijftien jaar naar schatting het zelfde bedrag per jaar uitgegeven aan Het gebeurt soms dat mensen, dis be zield zijn met de beste bedoelingen niet alleen geen waardering ontmoeten voor hun toch zo vriendelijke houding, maar tot hun niet geringe verbazing en verontwaardiging een zekere wre vel schijnen op te wekken. Men is blijkbaar van hun goede bedoelingen niet gediend. Dit nu kan uit velerlei oorzaken voortkomen. Als wij vroeg of laat op een dergelijke afwijzende houding stuiten, doen we het best of onze houding openlijk te verduidelijken of de gevoelens van de ander te re specteren, zelfs al begrijpen we ze niet helemaal. Er zijn verschillende manieren van goedheid die ons niet aangenaam zijn, doordat we de mo tieven niet als zuiver beschouwent zo dat we ons enigszins als lijdend voor werp gaan voelen. Dit geldt b.v. de goedheid die uit ijdelheid voortkomt, uit zelf genoegzaamheid of stilling van eigen gewetensbezwaren. Er is ook een goedheid die overstelpend werkt, die bezioaart, zodat men of het gevoel krijgt zelf veel minder goed te zijn, of gedreven wordt in een soort wed strijd en op een pad dat de eigen natuur eigenlijk niet ligt. Soms wekt zo'n tegemoetkomende goedheid ook wel eens enig wantrouwen op. Is er soms kwestie van nieuwsgierigheid, van bemoeizucht, van een zekere dwin gelandij? Want dit alles is mogelijk en hoewél goedheid moeilijk af te we ren is, omdat we niet graag voor on dankbaar worden versleten, voelen we ons toch ernstig in onze vrijheid be perkt. Nog een moeilijkheid schuilt er wanneer er sprake is van het verschil in generatie. Maar weinig ouderen kunnen nog goed navoelen dat het jonge geslacht niet zo erg gediend is van hun hulp en steun en liever zelf standig en vrij door het leven gaat. Voor veel ouders en ook schoonouders is dit een grote teleurstelling. Ze be doelen het zo goed. Er ligt wel eens iets tragisch in, omdat ze als 't ware de liefde van hun kinderen willen blij ven kopen, terwijl ze ze op den duur het meest zouden winnen door ze af te staan. Heel wat bezwaren tegen „goedheid", die goedheid die toch eigenlijk het beste is wat een mens op kan brengen, die in nood zo uiterst onontbeerlijk kan zijn, die de warmte van het leven uitmaakt, die toch maar vrij schaars voor handen is en waar voor we niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Laten we bij het geven bedenken dat er ook van het. goede teveel kan zijn. Laten we bij het ontvangen ons niet al te kritisch instellen; zelfs een „zweem" van echtheid is goud waard. Jctty kleding, altijd nog een opmerkelijk be drag. Het meeste geld moeten de Ne derlandse moeders voor de kinderkle ding uitgeven voor de aanschaf van schoeisel. Tot vijftien verslijten da kin deren zo'n drie paar schoenen per Jaar en dit schoeisel kost gemiddeld 20 gul den, zodat ruim 240 miljoen op die manier bij de schoenenbranche terecht komt. Als u zich eens goed in deze getallen verdiept weet u meteen waar uw geld blijft. in twaalfkleurendruk en verkrijgbaar in de fond- kleuren oranje, groen en goud. De fabrikanten ver wachten dat er veel vraag zal komen naar deze grappige gordijnstof voor de kinderkamer. Want Jacob de Uil is voorlopig nog springle vend: hij zal zeker tot oktober van dit jaar jong en oud boeien en amuse ren. <r*> «few Zodra de couturiers het teken gaven dat het damesbeen zicht baar „gedragen" mocht worden, zijn deze onderdanen blik vangers geworden. Vandaar dat de kousenbreier al sedert het begin van zyn bestaan zijn best heeft gedaan het damesbeen in kousen zo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. Niet alleen de maat heeft daarbij een grote rol gespeeld, want er kwamen kousen-met-naad, naadloze nylons, en stretchkousen; het werd allemaal hoe lager hoe perfecter, attractiever en geraffineerder. De kousen werden in vorm gebreid of onder verhitting in de vorm gestabiliseerd; ook werden ze in verschil lende lengtes vervaardigd. Dat nam echter niet weg dat je „ernaast stond", als je een net even anders gevormd been had dan de „gangbare" modellen. De Libelle-kousenfabrieken hebben dit probleem opgelost door een procédé te vervaardigen, waarbij het tijdens het elastisch maken sterk ineengekroesde garen zonder verdere bewerking tot kous wordt gebreid. Na een speciale eindbehandeling blijft er een kous van ca. 30 cm lengte over. Het lijkt op een kinder kousje, maar heeft echter volwaardige eigenschappen, want ze kan tot elke gewenste afmeting (maat) worden uitgerekt. Het is dus een keus die aan ieder dun, dik, lang of kort been even goed past en die bovendien nog bijzonder elegant is. Natuurlijk heeft deze nieuwe vinding een aparte naam ge kregen, „Minilon". Goed gevonden is dat een „paar" uit 3 kousen bestaat, die in een vierkant doosje van plastic verpakt zijn één voor het verlies dus. Er is ook een enkele reserve kous te koop, in een speciaal plat doosje, dat gemakkelijk in een handtasje kan worden meegenomen. Daar de prijs zeer laag is gehouden, zal deze nieuwe vinding wel opgang maken. Een charmant ensemble van nauwsluitende Crylor: een tunique, versierd met een veelkleurig dessin op een rose fondgedragen op een prune-kleurige broek.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7