Spun-astralon pullover 1 EIUAI ILT? I éi MIDDELMAN MODE Ml VEEL MOGELIJKHEDEN VOOR ONZE SCHAATSERS IN 1970 EISGFL met korte messw, turtle-neck til 3 voorjaarstiisfen. fhten s, m,I, el ER WORDT STEEDS MÉÉR GELEZEN REIZEN IN DE RUIMTE GAAT VERDER RAAD VAN FL'ROPA KAN MAAR WEINIG DOEN Officiële mededelingen M. TIJSSEN Pech hield Nederlanders nog een jaar van schaatskampioenschappen af Uw Recorder staaf klaar bij „Bs Geilden Snaar" Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Opening Boekenweek 28 februari Maar welke boeken lezen wij En wat lezen onze kinderen Er zijn goede en slechte boeken Brillen Wanneer ontmoet de mens een ander UW FIETS Vm»r verlovingsringen Voor uw pittige, economische: Europa op de tweesprong B.D.C.-atletiek Sport voor onderen Algemene Bejaardenbond van Essen Zeepost FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL. 2874 Een advies LAAT NU UW CAMERA NAZIEN OF REPAREREN Siiplles- en ROPiikoppi12 Reispapieren Rouw- en Trouwkleding VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 De grote schaatswedstrijden zijn voor dit jaar weer achter de rug. De kam pioenschappen zijn niet door onze land genoten behaald, maar wel is hen de eer te beurt gevallen de meest gewaar deerde prestaties te hebben geleverd. Onze dames hebben erg met de zenu wen moeten kampen nadat Elly v. d. Brom in Grenoble was gevallen en ver speelden daardoor vele kostbare secon den op de 500 meter. Een nentale kwes tie, die aantoonde dat onze toprijdsters nog niet voldoende opgewassen zijn te- ge tegenslagen. Wilskracht hebben de Nederlandse hardrijders wel getoond, maar bij hen waren het uitwendige om standigheden, die hen van de hoogste eer afhielden. Toch is duidelijk aangetoond, dat op dit moment de schaatswereld bij de heren wordt beheerst door Noorwegen, Zweden en Nederland. Bij de wereld kampioenschappen in Deventer hadden alle drie landen al hun 'iders bij de laatste zestien. Daar werden de Russen er volkomen uit gereden. Ook voor de Duitsers is het teleurstellend dat Zim- inermann zich niet bij de laatste zestien voor de strijd op de 10 km kon plaatsen. In Inzeil bij de Europese kampioen schappen had Kees Verkerk een hope loze achterstand op de concurrentie op gelopen, omdat hij onder veel ongunsti ger omstandigheden de 5 km moest rij- d-n. De tweede dag revancheerde hij zich volkomen door de 1500 meter te winnen en op de 10 km zelfs een schit terend nieuw wereldrecord te rijden. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 de 41 41,3 seconden worden. Toprij- ders als de Noorse, Europese en we reldkampioen Dag Fornaess en de Zweed Goeran Claesson rijden op die afstand omstreeks de 40,5 sec. en dat zal bij deze jonge knapen in de komende jaren nog sneller gaan. Met vertrouwen kunnen we de schaats- toekomst tegemoet zien. Pech weerhield onze landgenoten dit jaar van titels, maar toch mogen we in alle toernooien met het maximale aantal deelnemers aan de start komen. Bij de heren geldt hetzelfde voor de Noren en het naar voren komende Zweden en bij de dames voor de Russinnen en Noorse meisjes. Gelukkig is men er bij de schaatsbond van overtuigd, dat dit offers vraagt, DAMES- HEREN EN KJNDERKLEDING TORENSTRAAT 19 SOEST TEL. 2424 maar we zien ook steeds meer kunst ijsbanen oefenmogelijkheden) komen. Verprutst Kees Verkerk leek ook de man, die Ne derland aan een wereldtitel zou moeten helpen. Verassend was echter het uit stekende rijden van Ard Schenk en Pe ter Nottet, terwijl Bols liet zien weer helemaal de grote krachtrijder van wel eer te zijn na een aanslag op zijn con ditie door de griep. Op het nippertje wist Eddy Verheijen zich te scharen bij het selecte gezelschap voor de 10 km. Onze grote kleine man toonde echter w ^er eens zijn wisselvalligheid. Op de 500 meter verprutste hij eigenlijk al zijn kansen. Kees reed lang niet voluit. Hij had daar zeker een seconde sneller op moeten en kunnen rijden en die achterstand heeft hem de wereldtitel ge- ko Zoals een val op de 1500 meter Ard Schenk liefst ongeveer 12 seconden kostte, ofwel 4 punten in het klasse ment. Nu kwam hij op de dertiende plaats, zonder die val zou hij vierde zijn geworden. Eveneens met een val op de 1500 meter verspeelde Bols ongeveer drie seconden en de vijfde plaats in het klassement. Ondanks alles had men van Kees Ver kerk weer iets groots verwacht op de beulsachtige 10 km. Lange tijd leek het er op, dat het hem toch nog zou lukken binnen de tijd van Jan Bols te blijven en met het winnen van drie afstanden de wereldtitel voor eigen publiek in De venter te pakken. Maar nadat zijn te genstander en vriend Per Willy Gut- tormsen zijn achterstand had goedge maakt, ging het niet meer zo best met de Puttershoeker. Nieuwe sfeer Toch mag terugziende op het seizoen worden gesteld, dat de nieuwe coach van do schaatsenrijders Leen Pfrommer er geslaagd is om een fijne ploeg te maken. En een goede sfeer is nodig voor goede resultaten. Resultaten waarmee wij zijn verwend. Ook dit jaar is weer duidelijk aange toond, dat het peil met enorme spron gen omhoog gaat. Die grote stijging van de prestaties wordt wel aangetoond met de verbeteringen van drie wereldre cords. Daarvan nam Kees Verkerk er twee voor zijn rekening, ten koste van de Noren. Op de 1500 meter kwam hij in Davos tot 2 minuten, 2 seconden en in Inzeil resulteerde zijn fenomenale race in een tijd van 15 minuten 3,6 se conden. Bij de prestatie verbeteringen bleven on ze dames niet achter. Daar zijn het vooral de naar voren gekomen Elly v. d. Brom en Ans Schut, die zich heb ben aangediend als de opvolgsters van Stien Kaiser, die zich echter nog niet gewonnen wil geven en volgend sei zoen het wereldkampioenschap wil be halen. Zowel Elly als Ans pakten een wereldrecord van Stien af op respec tievelijk de 1000 en 3000 meter. Grote toekomst Vooral bij de dames is er een heel leger meisjes, dat klaar staat om de stap naar de kernpleg te doen. En bij de heren is het ook een heel gevecht om een plaats in de ploeg waaruit de rij ders voor de titelstrijden worden geko zen. De', is gunstig, want daaruit mogen we concluderen dat ons land ook in de ko mende jaren rijders en rijdsters heeft, die ernstig meedingen naar de hoogste eer. Alleen zullen zowel de coach van de heren, Leen Pfrommer, als die van de dames, Kees Broekman, meer aandacht moeten schenken aan sprintsnelheid. Bij de dames zal er naar moeten wor den gewerkt, dat zij binnen de 46 h 46,5 seconden rijden op de 500 metür en bij de heren moet dat regelmatig binnen Ondanks de overdaad aan vrye-tydsbesteding van deze moderne tijd en ondanks de vele televisieprogramma's, is toch de mens het lezen nog niet verleerd. Integen deel er komen steeds meer boeken van de persen, de oplagen van de kranten vertonen nog steeds een stijgende lijn, geregeld worden we verrast door de ver schijning van geheel nieuwe tijdschriften en vakbladen. Elke vereniging wil daar bij nog een eigen orgaan aan haar leden zenden. De damesbladen bereikten oplagen met duizelingwekkende getallen. Zelfs gedichtenbundeltjes komen nu aan de man. De veel verguisde televisie mag dan de mensen meer thuis houden maar de goede zijde daarvan is, dat de kijkers tussen de programma's door of na afloop graag wat lectuur grijpen en meer tot lezen zijn gekomen. Vooral de winter is de lees tijd bij uitnemendheid. Zo zullen we in deze maanden jong en oud gezellig weg gedoken in een stoel bij de kachel in hun lectuur verdiept zien. De wereld van het boek brengt elck wat wils en zo vinden allen iets van hun gading. Het genre roman is daarbij wel favoriet, doch tevens het genre, dat het meest aan kritiek bloot staat. Leiding nodig Gaat het kind er zelf in voorzien, dan is het hek van de dam en is de kans groot, dat het door het onvermogen van onderscheid en de financiële konsekwen- ties tot het slechte soort lectuur komt. De gevolgen hiervan kennen we allen. Verheerlijking van moord, misdaad, gru wel en wreedheid, gekruid met sex. Ge volgen hiervan zijn o.m. een verhoogde jeugdcriminaliteit. Wilt u uw kinderen hier niet aan prijs geven, waak dan over de lectuur die zij lezen. Kies de boeken verantwoord uit of stuur ze naar de bestaande goed ge leide jeugdbibliotheek. U dient echter ook te waken tegen te zoete lectuur. Het kind heeft van nature behoefte aan emotie en die drang moet bevredigd worden. Dit kan via het boek, daarom mogen deze boeken ook wel spannend, ja zelfs emotioneel zijn, mits het ver antwoord is en op de juiste manier ge doseerd wordt. Het hindert niet dat een verhaal wel eens stoer en ruig is, mits de inhoud sportief is dat hoort bij de jeugd. Zeker bij jongens behoeft men niet met zoete verhaaltjes aan te ko men. Doet men dit toch, dan bestaat weer het gevaar, dat ze zich afwenden en toch bij de slechte lectuur terecht komen. Gelukkig zijn er nog voldoende schrij vers, die kans zien jeugdboeken te schrijven, die verantwoord zijn en die wat spanning betreft niet onder be hoeven te doen voor wat in de slechte jeugdlectuur wordt geboden. Alleen de inhoud en strekking zijn eerlijk en dat is net wezenverschil. Bovendien zijn er uitgevers, die de klassieke jeugdboeken, geschreven door reeds lang overleden schrijvers, in een modern jasje hebben gestoken en deze klassieken in de nieu we spelling in goedkope series aan de jeugd brengen. Hier wordt een goed werk mee gedaan. Ten eerste moeten we de romans schei den in twee categorieën, te weten de goede en de slechte. De eerste zijn die welke iets achterlaten en de lezers iets te zeggen hebben wat van waarde is. De andere worden gedachteloos doorge lezen en zijn na enkele dagen weer ge heel vergeten of ze laten een onaange name indruk achter. Iedere volwassene heeft vrij de keuze, doch zij die zich willen bepalen tot de goede romans zullen er zeker geen spijt van hebben. Wanneer een goede lezer en een goede roman elkaar ontmoeten, zal die lezer door dit boek in een wer kelijkheid geplaatst worden, waarin hij op intense wijze de lotgevalen van de hoofdpersonen meebeleeft. Het gebeuren met deze figuren, hun wel en wee, kan voor de lezer van grote betekenis zijn. Hij of zij leert er iets van. Dat kan ka raktervormend zijn, het kan de kennis omtrent personen, toestanden en tijden verruimen, kortom het kan zoveel ge ven, dat het de kosten van koop of huur ruimschoots vergoedt. Het is slechts een kwestie van de juiste keuze. De boekhandelaar of bibliotheekhouder die goede adviezen kan geven, is daarom van grote waarde voor de ontwikkeling van zijn cliënten. Jeugdlectuur Bij de jeugdlectuur ligt de zaak onge veer in hetzelfde vlak. Ook hier is het een kwestie van keuze, die echter niet vrij dient te zijn. Zolang de jeugdige lezer zelf nog niet in staat is goed van kwaad te onderscheiden dient dit door ouders of opvoeders te geschieden. Dit is een taak die helaas door velen wordt verwaarloosd. Er wordt over het algemeen te weinig aandacht aan de lectuur voor het kind geschonken. Men laat het vrij en dan is de kans groot, dat het in de ban komt van goedkope immorele lectuur, die een verschrikkelijke karakterbedervende in vloed kan hebben, of men geeft het kind te weinig lectuur, waardoor we het boekarm mogen noemen en het in zijn leeshonger grijpt naar beeldromans en slechte tijdschriften. In de beide gevallen ligt de schuld bij ouders en opvoeders. Men moet begrij pen, dat het kind een grote behoefte heeft aan lectuur, hetgeen zich in het bijzonder demonstreert in de periode van J0 tot 15 jaar. Het is als het ware een levensbehoefte en men doet het kind ernstig tekort, wanneer men hier in niet voorziet. üa naarS P'J KER TEL. 2982 50E5TERBERGSE5TR 26 ziekenfondsleverancier Het bezoek, dat de drie astronauten Frank Borman, James Lovell en Willi- am Anders aan de maan hebben ge bracht, is beslist niet het allerlaatste ruiritennieuws. Nieuwe reizen zullen vol gen. De Apollo-8 bracht voor het eerst drie mensen in de onmiddellijke nabij heid vau de maan, het meest nabije he- mel-lichaam. De volgende etappes in de menselijke uittocht naar het heelal bestaan volgens de Russische en Ame rikaanse plannen uit landingen op de maan en verdere vluchten naar de meest nabije planeet, Mars. Het zal niet lang meer duren of de eerste mannen zullen voet zetten op de Maan. Automatische verkenners hebben inmiddels de nodige gegevens over de planeet Mars naar de aarde geseind. Nadat met Kerstmis vo rig jaar voor het eerst drie mensen buiten de aantrekkingskracht van de aarde zijn gekomen is het geen sprookje meer, dat in de toekomst verdere ruim tereizen de mens naar de nabije plane ten zullen brengen. Dit maakt opnieuw de vraag actueel of de mens bij zijn tochten in de ruimte ooit andere levens vormen zal ontdekken. Is het mogelijk, dat op ver verwijderde planeten ontwikkelde beschavingen be staan? Niet zo lang geleden zou bijna ieder op deze vraag met een gegrinnik hebben geantwoord. Is het mogelijk, dat in die grote zwarte ruimte nog andere mensen" zouden kunnen leven? On danks alle science-fictionverhalen over groene marsmannetjes en dreigende in vasies uit de ruimte hebben de geleer den altijd de schouders opgehaald wan neer hun werd gevraagd iets te vertel len over andere levensvormen in het heelal. Sinds vorig jaar is men daarmee toch wat voorzichtiger geworden. Vorig jaar hebben sterrenkundigen op aarde vanuit de ruimte signalen opgevangen, die op zijn minst de nodige vragen op roepen. Radio-astronomen van de En gelse universiteit in Cambridge veroor zaakten een kleine paniek door de me dedeling, dat zij vanuit de ruimte ra dio-impulsen hadden opgevangen, die verdacht veel leken op de boodschap pen van aardse ruimtevaartuigen of op aardse radiosignalen. De Britten schre ven in hun wetenschappelijk tijdschrift Sinds 1906. Kerkstraat 3, telefoon 2030. GAZZELLE - PEUGEOT JUWELIER - H0RL0GER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL4361 komstig van bronnen, die hun oorsprong moeten hebben ergens tussen de sterren Vega en Altair, die een plaats hebben in de Melkweg. De Britten houden nu formeel vast aan de theorie dat de ra dio-impulsen worden uitgezonden door zogenaamde neutronensterren. Dit zijn hemellichamen met een ongelooflijk kompakte massa. Het bestaan van deze sterren is tot nu toe echter beperkt ge bleven tot de theorie van de astrono men. In de praktijk zijn zij nog nooit gevonden. Dat de Britten hen nu op voeren als verklaring voor de signalen heeft wat weg van een uitvlucht om niet, evenals destijds Kardasjew, te wor den uitgelachen. Het ligt voor de hand, dat sterrenkundigen eerst natuurlijke verklaringen proberen te vinden voor de signalen. De andere mogelijkheid - het bestaan van een andere beschaving ergens in het heelal - heeft te grote gevolgen. Langzamerhand is men wel zo ver gekomen, dat men die mogelijk heid niet meer bij voorbaat uitsluit. Wiskundigen en biologen sluiten zich opgewekt aan bij de theorieën over an dere levensvormen in de ruimte. Er moeten honderden miljoenen planeten zijn met gelijke kansen op leven als de aarde. Onze zon is tenslotte niet de enige ster in het heelal. De biochemici zijn ervan overtuigd, dat onder gelijke omstandigheden zich elders leven moet hebben ontwikkeld, al behoeft dat na tuurlijk niet eenzelfde vorm te hebben aangenomen als op aarde. Geen won der, dat na deze ondersteunning de as tronomen met nog grotere belangstelling luisteren naar de signalen, die met de r Telmaat van de klok worden ont vangen. betekent letten op practische indeling, verzorgde afwérking, doelmatige bergruimte, veel keuzemogelijkheden, ook in prijzen. ALLEMAAL ARGUMENTEN OM TE KIJKEN BIJ STIHO. Ook voor losse aanbouwdelen, teakhouten aanrechten, e.d. Levéring en plaatsing in overleg met uyv vakman. Bij de keuzë hiervan adviseren wij u gaarne. Ook zaterdags open tot 15 00 uur. - STIHO-SHOWROOM-WITTEVROUWENSlNGEL' 80- UTRECHT-TEL (030)20444 „Nature", dat deze signalen zo sterk op de kunstmatige, aardse signalen leken, dat zij aanvankelijk dachten aan weer kaatsingen via de maan. Deze veronder stelling bleek echter bij nader onder zoek niet houdbaar. Het werd duide lijk, dat de signalen afkomstig waren van vaste punten tussen de sterren. Een ruwe berekening gaf een afstand te zien van ruim 200 lichtjaren. In kilo meters uitgedrukt een 2 met liefst A2 nullen. De verbazing onder de sterren kundigen werd nog groter toen zij tot de ontdekking kwamen, dat deze vreem de radiosignalen liefst va nvier verschil lende plaatsen afkomstig waren. Het was voor de Engelsen aanleiding de hulp in teroepen van de Amerikaanse collega's, die in het plaatsje Arecibo de beschikking hebben over de grootste ra diotelescoop ter wereld. Deze telescoop bestaat uit een enorme schotel van me taalgaas, die is opgehangen in de kra ter van een dode vulkaan. Dit electro- nische oor heeft een middellijn van liefst 300 meter. De signalen, die in En geland alleen op de automatische me ters herkenbaar waren, konden via de Amerikaanse telescoop met behulp van luidsprekers hoorbaar worden gemaakt. De opwinding onder de astronomen werd daardoor alleen maar groter. Voor al opvallend was de ongelooflijke regel maat in de signalen. De signalen wer den uitgezonden in groepen van precies 1 minuut. Elk signaal duurt 1/20 secon de en wordt gevolgd door een pauze van 1,337 seconde. De pauzes tussen de signalen waren zo precies gelijk, dat men er elke aardse klok op zou kunnen ijken. Een Amerikaanse astronoom vertelde: wij hebben hier de grootste ontdekking van de afgelopen eeuw gedaan, maar vertel niet, dat ik dat denk. Zijn voor zichtige uitlating was begrijpelijk. Al eerder waren atronomen, die voorzich tig hrdden gezegd, dat zij leven buiten de aarde niet voor onmogelijk hielden, hard uitgelachen. Dat was onder meer in 1965 het lot van de Russische astro- fisicus Kardasjew. Hij vertelde in dat jaar, dat de op aarde waargenomen quasar C.T.A.-102 mogelijk een enorm baken was van een super beschaving, die haar bestaan in de ruimte aan an dere beschavingen bekend wilde maken. Deze quasar is een sterachtige hemel- lichmaam met een voor ons onbegrijpe lijke lichtsterkte. De theorie van de Russische geleerde wekte zoveel op schudding, dat de Russische academie van wetenschappen haastig verklaarde, dat men Kardasjew niet zo serieus moest nemen. Toch stond Kardasjew in het wereldje van de sterrengeleerden niet helemaal alleen. Vooral niet toen later op aanwijzing van een andere Russische astronoom de aardse radio telescopen nog meer vreemde stralin gen en signalen uit de ruimte opvingen. De stralingen waren afkomstig van zo genaamde hydroxylwolken, ergens in de melkweg. Voor het bestaan van deze wolken heeft men nooit een natuurlijke verklaring kunnen vinden. Een Ameri kaans deskundige verklaarde, dat de straling van deze wolken helemaal vol deed aan de eisen, waaraan kunstmatige signalen vanuit de ruimte moeten vol doen. De kosmische geluiden, die Amerikanen en Britten hebben bestudeerd, zijn af in 1947 stond Europa op de rand van een ineenstorting. Toen kwam het be kende aanbod van de Amerikaanse mi nister Marchall om Europa te helpen, teneinde een catastrofe te voorkomen en om de overgang van nationale naar continentale economie voor Europa te vergemakkelijken. De Westeuropese landen grepen dit aanbod uiteraard met beide handen aan. Unaniem is men het er wel over eens, dat de z.g. Marshall hulp onze landen van de ondergang heeft gered. Maar het gestelde doel, inhoudende dat na 1952 geen hulp van Amerika meer nodig zou zijn, is niet bereikt. De natio nale regeringen hielden uiteindelijk alle macht in handen: zij trachtten zoveel mogelijk dollars voor zichzelf binnen te halen zonder eraan te denken dat de economieën van Europa aaneengesmeed d' nden te worden. Betalingsunie De in 1951 opgerichte Europese Beta- lingsunie (E.B.U.) is van groot belang geweest voor het herstel van Europa. De E.B.U. kan worden gezien als een „vergaarbak" van de vorderingen en schulden der deelnemende landen. Deze landen waren dus niet langer gelijk tijdig crediteur van het ene en debiteur van het andere land. Zij werden slechts crediteur of debiteur ten opzichte van de E.B.U., waar hun vorderingen en schulden tegen elkaar verrekend wer den. Inmiddels zaten ook anderen niet stil. Vrijwel alle reeds bestaande groeperin gen die voor een Verenigd Europa ijverden, sloten zich in 1948 aan bij de toen opgerichte Europese Beweging. Door dit alles kon ook het particulier initiatief een stuwende invloed gaan uitoefenen op de gang van zaken. De Raad van Europa Een jaar daarna, in 1949, kwam, gro tendeels dankzij de creativiteit der Europese Beweging, de te Straatsburg zetelende Raad van Europa tot stand. Deze Raad van Europa bestaat uit twee organen: a. de tweemaal per jaar bij eenkomende raadgevende vergadering (of assembleée), bestaande uit parle mentsleden van de deelnemende landen, en b. het comité (raad) van ministers (van buitenlandse zaken of hun plaats vervangers) der aangesloten landen. Van deze beide organen is de raadge vende vergadering, die het kristallisatie punt vormt van een Europese openbare mening, het belangrijkst; hierin werd de kiem gezien van een Europees parle ment. De kiem werd erin gezien: zij ontwikkelde zich namelijk tot op de dag van heden nog niet als zodanig. Alleen advies De huidige Raad van Europa is nog steeds geen Europees parlement. Dat blijkt duidelijk uit haar beperkte be voegdheden. Ten eerste mag zij niets anders doen dan discussiëren en debat teren en aan het comité van ministers adviezen geven. Een waarlijk parlement zou verordeningen moeten kunnen ma ken, doch dit is de Raad van Europa niet toegestaan. Een „advies" van de assemblee wordt alleen bij goedvinden van alle leden van het comité van ministers (er ?staat dus in feite een recht van vetof) door gestuurd naar de verschillende hoofd steden, waarna de nationale regeringen nog vrij zijn de aanbeveling (het „ad vies") al dan niet op te volgen. De aanbevelingen van de assemblée werde.i in het begin door het comité van ministers nog wel eens in het be kende laatje gestopt en zo kon het ge beuren dat er tussen de twee organen van de Raad van Europa in de eerste jaren nogal eens wrijving ontstond. Gemengd comité Men heeft dit trachten te beperken door een nieuw orgaan in het leven te roe pen met als taak coördinatie en voor bereiding. In dit gemengd comité vindt nu vooroverleg plaats tussen enige mi nisters en enige essemblée-leden. Deze procedure heeft de verhouding wel ver beterd. Toch bleek al gauw dat de Raad van Europa als adviescollege de éénwording van Europa weinig verder zou kunnen brengen. Wij zouden bijna zeggen: geen vonder! Stel U voor, meer dan 100 afgevaar digden die allen rondlopen met ideetjes over de Europese eenheid, welke zij vastleggen in resoluties en in discussie willen brengen. Een streven, dat uiter aard te weinig tastbare resultaten af werpt. Toch moet de betekenis van de assem blée niet worden onderschat! Haar po litieke debatten zijn namelijk van enorm timulerende betekenis voor de Euro pese zaak. Daarnaast - en dat is zeker niet onbelangrijk hebben de afgevaar digden, al werkende met elkaar, de problemen leren zien van andere lan den en van Europa als geheel, zodat zij, terugkerend in hun nationale parle menten, een meer Europese geest mee brengen. En deze Europese geest zal het tenslotte moeten doen De enige weken geleden op bestuurlijk niveau in B.D.C.-atletiek opgegane „Keep-Fit-club", hervat a.s. zaterdag, 's morgens om 9 uur haar activiteiten, nu echter als onderafdeling van de at letiek. De training wordt als voorheen gehou den op en rond het sportcomplex van B.D.C. aan de Bosstraat, waar zich dan ook nieuwe leden kunnen aanmelden. Des maandagsavonds, van 20.00 tot 21.00 uur, worden in de Kerkebuurtschool trainingsavonden (gymnastiekoefeningen en spel) voor heren gehouden. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij L. Groot, Plesweg 23, tel. 3098. De Algemene Bejaardenbond houdt za terdag 8 maart a.s. des middags 2 uur, haar jaarvergadering in het Verenigings gebouw, Steenhoffstraat 30. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Quarto" 5 maart. Australië: ms „Rothenstein" 4 maart. Brazilië: ms „Adara" 4 maart en ms „Alkes" 7 maart. Canada: ms „Scotia" 4 maart. Chili: ms „Benny Skou" 4 maart. Indonesië: ms „Adrastus" 5 maart. Tanzani: ms „Usedom" 3 maart. Ned. Antillen: ms „Sinon" 4 maart. Nieuw-Zeeland: ms „Poona" 3 maart. Suriname: ms „Aristoteles" 3 maart. Verenigde Staten van Amerika: ms „Weser Express" 3 maart en ms „Atlan tic Song" 6 maart. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Simonskerk" 5 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. LEVERANCIER VOOR PARTICULIEREN EN ZIEKENFONDSLEDEN O De burgemeester van Soest vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat thans de volgende reispapieren worden verstrekt a. paspoort, geldig voor 5 jaar, waar van de kosten thans 17.50 en van 1 april t.e.m. 31 augustus ƒ19,50 bedragen: een paspoort kan tot 5 jaar na afloop voor toeristische doeleinden gebruikt worden voor reizen naar Andorra, Bel gië, West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Monaco, Oostenrijk en Zwitserland; b. toeristenkaart. geldig voor 2 jaar, waarvan de kosten ƒ10,bedragen; ver lenging is niet mogelijk en de kaart kan na afloop niet meer als reispapier ge bruikt worden. Men dient er rekening mee te houden, dat de behandeling van een aanvraag voor reispapier circa 14 dagen duurt. Soest, 28 februari 1969. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783.

Soester Courant | 1969 | | pagina 3