MARCHAL HAARMODE oen esjszé 24+ vaiicle Bloeddonors door Bode Kruis onderscheiden Zes rijstroken in rijksweg bij Van Weerden Poelmanweg Gas-Service-DienstSoest' Jaarvergadering V.V.V. Jongerensociëteit Soestdijk Huizenveiling Inbraak in technische school „Eemland" Auto tijdens proefrit in brand Boekenweek HET IS WEER BOEKENWEEK-BOEKENFEEST Leerlingen van Amersfoortse Muziekschool gaven uitvoering kond Vijf maanden voor schietpartij het gratis boekenweekboek Speciale boekenweekuitgave Krabbels van Knelis Oud-voorzitter J. Gerritsen erelid van „Tempo" Gcro Cassettes VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 grote onderlinge leeftijdsverschil moes ten de nummers vrij eenvoudig worden gehouden. Bovendien waren de num mers nogal wat somber. Het melodieuze element ontbrak een beetje. Wellicht zou een verdeling van het jeugdorkest in kleinere eenheden een beter inzicht heb ben gegeven in de toch onmiskenbaar aanwezige muzikale capaciteiten van de jongens en meisjes. Verschillende leden van het jeugdorkest kwamen daarna in duo's of trio's met andere Soester leerlingen van de Amers- foortse Muziekschool nogmaals op de planken. Over het algemeen was de kwaliteit van de uitvoeringen zeer behoorlijk. Vooral Peter Kooij (viool) en Christine Kooij (piano) onderscheidden zich, evenals trouwens Joke Lynse en Carla van Lam- balgen, beiden gitaar. Doel van deze leerlingenuitvoering was, zo zei de directeur van de Stichting Amersfoortse Muziekschool, de heer A. Herckenrath in zijn openingswoord het in brede kring belangstelling wekken voor de muziek. Hij zei, verheugd te zijn over het feit, dat steeds meer gemeen ten het werk van de muziekscholen gaan subsidiëren. Alleen het rijk schiet in dit opzicht z.i. nog schromelijk tekort. Er was echter enige reden tot optimisme, want de minister heeft inmiddels al er kend, dat het werk van de muziekscho len voor subsidie in aanmerking komt. Nu ontbreken alleen nog de financiële middelen daartoe bij het rijk. Nederland telt momenteel 100 erkende muziekscholen, die wekelijks 33.000 les uren verzorgen. Verschillende muziek scholen hebben reeds een culturele taak op de gewone scholen gevonden. De heer Jaarsveld, voorzitter van P.V.O., dankte de heer Herckenrath voor het vele voorbereidende werk voor deze leer lingenuitvoering. Hij zag in de muzikale vrijetijdsbesteding van de jeugd een goed middel om straatvandalisme te voorkomen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de ontspanningszaal van Zonnegloren heef.t de afdeling Soest van het Neder landse Roode Kruis iets terug gedaan voor degenen, die de afdeling de afge lopen jaren op enigerlei wijze behulp zaam zijn geweest. Wijkverpleegsters van de moedermelkcentrale en andere medewerkers en medewerksters kregen een cabaret-avond aangeboden, ver zorgd door de dames Coos Joosse en Loes van Keeken, die - met muzikale begeleiding van Bert Eggers - een two women show gaven. Tijdens de pauze van dit zeer gewaar deerde programma werden aan 43 bloeddonors de Landsteiner-onderschei- dingstekens van het Roode Kruis uitge reikt. Negen personen kregen de Land- steiner plaquette met ingegraveerde naam, omdat zij al twintig of meer ke ren bloed hebben afgestaan. De heer C. Blankestijn spande de kroon. Hij stond in nauwelijks 2 Va jaar niet min der dan 28 maal een halve liter bloed af. De heer W. Huiser kwam tot 24 keer. De overige donors, die de Landsteiner plaquette kregen, waren de dames H. TI. A. Dijkman-Peters, A. Heilijgers- Van Lange en M. M. H. Schotel-Neder- lof en de heren J. J. Cornel, M. C. van der Kaaden, S. J. H. Nijhuis en F. Pos thumus. Aa 34 personen werd de Landsteiner penning voor het tenminste vijf maal afstaan van bloed uitgereikt. Het waren W. A. C. van Alphen, J. Blakestijn, G. W. O. van den Bor, A. J. van Breuke- len, mevr. C. T. van Breukelen-Natter, A. van den Broek, H. J. van der Dussen, BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 O Rijkswaterstaat is momenteel druk bezig met de verbetering van het kruispunt Van Weerden Poelmanweg-Amersfoort- sestraat in Soesterberg. De rijksweg zal ter plaatse aanzienlijk worden verbreed. Over een afstand van ongeveer zeshonderd meter zullen ge scheiden rijbanen worden aangelegd. Elke rijbaan, weer verdeeld in twee rijstroken er. een in- en resp. uitvoeg- strook, zal 7.25 meter breed zijn. De verkeersdruppel in de Van Weerden Poelmanweg blijft gehandhaafd doch wordt alleen wat verplaatst. De verbre ding van de weg geschiedt voornamelijk aan de noordkant. Tien eigenaren heb ben daar grotere of kleinere stukken grond moeten afstaan, want aan de noordelijke kant van de rijksweg zal namelijk ook een ventweg worden aan gelegd, opdat de langs de Amersfoortse- straat gelegen woningen tussen de Van Weerden Poelmanweg en Interlas N.V. gemakkelijk door gemotoriseerde leve ranciers bereikbaar zijn. De wielrijders, die over de Van Weer den Poelmanweg in de richting Soester berg rijden, zullen, van deze ventweg gebruik moeten maken, ongeacht of zij in de richting Amersfoort of Utrecht moeten. Pas op 150 meter uit de hoek van de Van Weerden Poelmanweg zal een oversteekplaats komen. De vent weg loopt nog een eind door, maar komt even voor Interlas weer op de rijksweg uit. De reconstructie van de kruising zal dit jaar gereed komen. Het verkeer ter plaatse zal door een verkeerslichten installatie, die gedeeltelijk op portalen boven de weg wordt aangebracht, wor den geregeld. mevr. A. A. van der Dussen-Ellens, P. H. F. van Dijk, J. D. S. Guilonard, A. Hartman, M. N. Heijnen, C. Huisman, B. J. Jasperse, P. J. F. Klören, mej, E. Kramer, mevr. M. J. N. Krikken-de Ruiter, A. J. de Kruif, J. H. H. Kuijpers, J. M. Lablans, mej. E. van der Linde, N. A. Prior, J. Th. van der Putten, me vrouw Smits-Borgstein, G. Taekema, H. J. Tieland, R. Timisela, C. Veerman, C. J. Verkleij, G. Verwoerd, mej. J, S. N. Vocking, J. A. Wouters, D. Zijlstra en J. E. Roeijmans. Dr. R. E. H. Buss en de heer P. Berge- ma, secretaris van het Roode Kruis te Soest, reikten de onderscheidingen met bijbehorende oorkondes en speldjes met het cijfer, aangevende het aantal bloed- afnamen, uit. Dr. Buss zei, dat de behoefte aan bloed groeit met de groei van het ziekenhuis. Door de overbelaste verkeersader dwars door Soest met alle daarop voorvallende ongelukken zal de behoefte nog steeds toenemen, mede omdat hij een vervan gende Engweg voorlopig nog niet gerea liseerd zag. Hij zei tevens, dat het ledental van de plaatselijke afdeling van het Roode Kruis zorgen baart. De afdeling heeft de grootste moeite om de snelle ont wikkeling van de bloedtransfunsiedienst finnacieel bij te houden. Over de taak van het Roode Kruis in het algemeen bestaan er volgens dr. Buss nogal wat misverstanden. „Het Roode Kruis is niet alleen een instelling, die cadeautjes naar het buitenland stuurt. Ook natio naal heeft de vereniging wel degelijk een belangrijke funktie te vervullen", zo zei hij. De avond in Zonnegloren werd onder meer bijgewoond door de kringcommis saris van het Nederlandse Roode Kruis, mr. H. H. Schuller, de kringsecretaris, de heer J. R. Lak en de gewestelijk commandant in de provincie Utrecht, dokter W. F. van den Helm. E. G. KERKHOF GAS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines - Koelkas ten, Diepvriéskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 Donderdag, 6 maart, des avonds 19.30 uur. houdt de Ver. voor Vreemdelingen verkeer „Soest" haar jaarvergadering in gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat. De balans over het verenigingsjaar 1968 sluit met een bedrag van 12.030,15, de resultatenrekening 1968 met 17.720,75 en de begroting 1969 met 17.500, Na afhandeling van de agenda zal het Reisbureau Ruys Co. dia's vertonen van de Noordkaap, IJsland, Noorse Fjor den, Denemarken, Schotland en Ierland. Morgensavond is er in het clubgebouw aan de Vredebofstraat weer een dans avond. Een groep uit Haarlem „The Clarcks", die zijn sporen reeds heeft verdiend, o.a. met optreden voor T.V. en een grammofoonplaat, zorgt voor de muzikale medewerking. Ten overstaan van notaris M. H. A. van Veeren te Soest, werd dinsdagavond in hotel De Gouden Ploeg te Soest publiek verkocht I. Het hoekhuis Ir. Menkolaan 67 te Soestdijk. Het perceel werd ingezet op ƒ47.000,door de heer C. Valtenet te Soest en daarna afgemijnd met ƒ3500, door de heer B. Hennie uit Baarn. II. De helft van een dubbel woonhuis, Korenweg 4 te Soestdijk. Ingezet op 15.000,door de heer C. de Goede te Soest. Niet afgemijnd. III. De helft van een dubbel woonhuis, Korenweg 6 te Soest. Ingezet op 11.250,door de heer F. de Zoete te Soest. Niet afgemijnd. Bij combinatie van de percelen II en III toonde men geen belangstelling, zodat de heren De Goede en De Zoete kopers werden. Woensdagavond, om omstreeks half twaalf, is ingebroken in de technische school Eemland aan de Soesterengweg. Via een geforceerd zijraam aan de kant van de Eng heeft men zich toegang tot het schoolgebouw verschaft. Uit het ver trek van de directeur, de heer Koudijs, werd een bedrag van ƒ200,gestolen. Tevens werden drie generaal-sleutels meegenomen. In een aangrenzend kantoor sloeg de inbreker een hem hinderende lamp ka pot. Dat heeft zijn verdere illusies ver stoord, want bij uitschakeling van de lamp gaat een sirene in werking. Bewo ners van de Albert Cuyplaan werden door de sirene gealarmeerd en waar schuwden de politie. De dader(s) bleek(en) reeds te zijn ver trokken. Bij het maken van een proefrit met een pas gerepareerde auto moest de 21- jarige monteur W. D. uit Amersfoort woensdag precies op zijn verjaardag er varen, dat de reparatie waarschijnlijk niet goed genoeg was uitgevoerd. Op de Torenstraat raakte de wagen namelijk in brand. De gehele bedrading ver brandde. Garagepersoneel bluste het vuur. De wagen moest worden wegge sleept. Ga noarSPUKER TEL.2982 SOESTERBERGSESTR.2 6 Go noorSP'JKER TEL.2982 50ESTERBERG5E5TR. 26 (Adv.) De Haagse rechtbank veroordeelde een 31-jarige caféhouder tot vijf maanden in verband met een schietpartij uit de bovenverdieping op een groep mensen die voor zijn café stonden. Niet schieten dus. Bij VAN DAM, Torenstraat 5, zijn in schoenen en tassen leuke kansen die u ook niet moet laten schieten. Kom ze eens beoordelenRaak voor uw smaak. Alleen tijdens de boekenweek krijgt u bij aankoop van tenminste 7,50 Hubert Lampo DE GODEN MOETEN HUN GETAL HEBBEN. (winkelwaarde 5,90) 1 tot cn met 8 maart BOEKHANDEL G J WESSELS S3-tel 24\9 SOEST Zes literaire radioportretten van NAUTA, WOLKERS, CLAUS, RUYSLINCK en CAMPERT. Nu in boekvorm, 1,90. (Zolang de voorraad strekt). EAjje ut ming vraog week nie Kneliaos Noeng Sjao. eigeluk waast allemaol nie zo arrug, maor om- dak vaan un heule goeije kennis vaan ming twee vriekaorte haad ekrege zouw en moste wullie saome naor de otoomo- biele tentoonstalling in Aamsterdaam. Nie omdaat wullie noeng zo bar nodug un otoo moste kope, maor heul dood gewoon uut belaangstelling. Zoas ut minse betaamp die naor un otoo tentoonstalling gaon, binne wullie mit de bus en de trein egaon, omdaat ut veurdelug is, maor ok omdaattut veilug is. Ut laotste waat die minse vaan de spoorwege ongs graog doen gleuve: mit de trein gaot ut sneller, gaot heul me op ast gaot om vaanof Soes naor Aam sterdaam te gaon. Maor das nie be- laangriek en daor gaot ut noeng ok nie om, waant de minse die daor mee zitte gaon effe op de fiets naor Baorn, en staappe daor op de trein. Maor Gart en ik wouwe noeng eenmaol heulemaol in stijl uut, dus wullie gonge mit de trein. Mit ongze zondaagse pet op en buis an reeje wullie richting Aamsterdaam. Min se wa ist toch un belevenis om mit zoon trein te rieje. In die trein zaate kenneluk nog meer minse die naor ut zellefde gonge as wullie, waant overaal zaate maanne die mit bar muujelukke gezichte, heul muu- jelukke woorde deur de trein gooide, die veur ongs heul niks bekands haad- de. Koppele, schaokele en gaos trugne- me zeeje ongs heulemaol niks. Wullie waore allenug maor bar niewsgierug naor wawe te zien zouwe kriege, waant wullie haadde zoiets nog nie eerder mit- emaokt, dus ut kong ongs eigeluk nie arrug teugevaalle. Toeng we dur waare, kreek de schrik vaan ming leve, waant veur ut huus waor aal die ootos in stongde. stongde un kwak minse te waachte, heul me- raokels. Eers dochte we nog daat de boel nie ope waas, of datter waat ant haandje waas, maor neej hoor, aal die minse stongde allenug maor in de rie om un kaortje te kope. Maor die tram- melaant haadde wullie nie, wullie haad de der aal een. Noeng ist makkelukker gezeit daan ge- daon om in daat gebou effe naor binne te lope. waant bie elleke deur staot un vriejer in un bar mooij pak en die trekke dur un gezich bie om te huule. Jie mot wel un bar gode verhaol hebbe om laangs die maan te komme, waant zellefs mit un kaortje in je haand denk die vriejer nog dajje der in wil zong- der te betaole, en daat zaal geen mins ht'.-ke. Maor mit ongze kaortjes en un vrien- deluk gezich lukte ut ongs toch om bie die vriejer binne tekome. Ik schaat zo dattie bie zun eige doch, laok die boer tjes maor deur laote, die magge vaan derluu wief un keer uut naor de grote staad. Toeng we eenmaol binne waore hebbe we ongze oge uutekeke. Zukke otoos as daor te zien waore. Minse, dan kejje je nie veurstelle daat nog geen zeuvetug jaore geleeje un otoo iets heul biezong- ders waas. As zoon ding toeng ut dar- rup ree liepe aalle minse uut om te kieke. Teugeswoordug kieke ze om as der un peerd en waoge veurbie ried. Ut liek ming veur de minse die un ooto motte of wulle kope un bar muu jelukke zaok om uut te zeuke welke zullie mosse hebbe. Waant der binne der waat en nie uut un paor iaande, maor uut de heule wè- ruld. Wullie dochte daatter in Japaan heulegaor gin otoos gemaok wiere, maor der komme der un heule kwak vaan- daon, grote en kleine, bar duure en un bietje goejekopere. Wak eigeluk op die tetoonstelling hep gemis is een ofdeling waor minse bezug waore mit ut uutvingde vaan hoe of wullie over un paor jaore nog mit un otoo op straot kenne komme. Ik hep daor nie zoon kiek op, maor messchien komp utder nog vaan daat al le grote wege de grongd ingaon as un soort metro. Daan blieft ter meteen waat meer ree- kreejaosie-ruumte over en komp er waat mee rust. Ut is daan wel effe muujeluk veur de minse die somers laangs de grote wege beziendaampie opgaon snuuve, omdaat ut zo lekker is. maor messchien komp- ter daan wel een of aore haandigge jon ge die spuutbusse mit die daampe in de haandel brengt. De Soester leerlingen van de Amers foortse Muziekschool hebben dinsdag avond in De Rank een uitvoering gege ven. Onder de leerlingen bevonden zich alle leden van het jeugdorkest van P.V.O., dat de avond opende. Gezien het Enkele jaren na de vereniging als voor zitter te hebben verlaten wegens ver huizing naar elders, is dinsdagavond de heer J. Gerritsen door leden en bestuur van de Ren- en Tourvereniging „Tem po" benoemd tot erelid van de vereni ging, dit wegens zijn grote verdiensten voor de wielersport in het aglemeen en „Tempo" in het bijzonder. Voorzitter A. Semper reikte de heer Gerritsen dinsdagavond op de jaarver gadering in het eigen clubhuis de bij het ere-lidmaatschap behorende onder scheiding uit. Mevr. Gerritsen kreeg bloemen D heer Gerritsen zei, dat de leiding van de vereniging in goede handen be rust. Hij sprak de hoop uit, dat het met de vereniging crescendo zal blijven gaan. Ook Arie Bakker had een hele tijd op een onderscheiding - een in een wed strijd bewonnen naald - moeten wach ten. De trofee, die naar de graveur werd gestuurd, verdween spoorloos, maar dook na maanden een paar dagen geleden p'Hseling weer op, zodat de wieier- crack toch zijn onderscheiding nog in ontvangst kon nemen. Hij bleek trou wens voor de tweede achtereenvolgende maal de Otto de Weerd-prestatiebeker te hebben gewonnen. Voorzitter A. Semper zei, dat Tempo een vrij gunstig jaar achter de rug heeft met als sportief hoogtepunt de (overi gens wel verregende) Ronde van Soest. In het afgelopen jaar kwamen tevens weer nieuwe verbeteringen aan het zelf-gebouwde clubhuis tot stand. Te vens herinnerde de voorzitter aan de cyclecross en het provinciaal kampioen schap cyclecross, dat samen met Noord- Holland werd georganiseerd. Secretaris E. de Lange voegde hieraan in zijn jaarverslag nog enkele belang rijke gebeurtenissen toe: het Nederlands clubkmapioenschap voor amateurs, dat Tempo overigens maar een 49e plaats opleverde, de zelf georganiseerde gentle- manrace, de kerstcross en de door mede werking van het zakenleven, de ge meente cn de politie een succes ge worden Ronde van Soest. Het clubhuis kreeg er een wasgelegen heid bij. Dat gebeurde echter uitsluitend door bestuursleden. De heer De Lange meende, dat nu ook anderen eens wat meer daadwerkelijke belangstelling voor het eigen home moeten tonen. Het aantal leden onderging het afgelopen jaar opnieuw een uitbreiding al zal Tempo volgens de secretaris niettemin actief moeten blijven in de werving van vooral jeugdige renners. Ook de pennningmeester de heer R. de Haas kon het verenigingsjaar met een positief resultaat afsluiten. Hij hield een bedrag van enkele honderden guldens over op een verenigingsomzet van bij na ƒ10.000,—. Het komende seizoen zal Tempo met kleinere of grotere vertegenwoordigin gen weer deelnemen aan diverse wed strijden. De kalender voor het district Lhrecht vermeldt onder meer wedstrij den in Amersfoort, Zeist, Soesterberg, Soest, De Bilt Utrecht, Loosdrecht, Vee- nendaal, Putten, Maarssen en Vianen. Dit voorjaar zullen de verenigingen De Pedaalridders uit Amersfoort, De Ade- 1 ar uit Hilversum, de Ren en Tourclub Amersfoort" en „Tempo" gezamenlijk we' een voorjaarscompetitie van vier ri 'ten organiseren. De ritten worden verreden op zondag 2 maart (Amers foort). 9 maart (Amersfoort), 16 maart (Hilversum) en 23 maart (Soest). In het kader van de gezamenlijke com petitie Midden-Nederland zullen van 30 maart tot en met 28 september in totaal acht wedstrijden worden georganiseerd. Op 30 maart gaat deze competitie van start in Amersfoort, voor nieuwelingen, veteranen B-adspiranten en dames; de volgende rit wordt op 13 april in Utrecht georganiseerd voor amateurs, A en B adspiranten, dames en veteranen; de derde rit zal op 18 mei in Soest worden georganiseerd. Inschrijving is mogelijk voor dezelfde categorieën, evenals trouwens in alle daarop volgende wedstrijden, die resp. in Hilversum op 6 juli, in Gorinchem op 9 augustus, in Culemborg op 24 augustus, in Bunnik op 7 september en in Amersfoort op 28 septmeber worden gehouden.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7