de L80 losd 1.90 oen m K Gezien op de Parijse modeshow R'S ten nden Eten voor de hele week 1NDEL Ook in paraplu's mini-mode ÏIE ren 9.00 7.85 ITNER IENGSTUM ren iten ie ^ogue. 64 en fca£3£L TrnilM» 'mmm* wwmm Weer rode neuzen-weer Uitpluizen iige opleiding ïoudt dat de 'oor onregel- ;nsioen). erberg, t.a.v. erberg. ïn genoemde van 13.30 tot DN 2502 rgelegenheïd klasse otse whisky IN EERD >t tot kopen. :r tapy't Vertonyl 21.80, 200 breed, gels 50x50 ƒ4,— Ibolux tegels, 1 40x40 ƒ3,25 p. vegl5, Soestdyk, foon 3469. JP ie zo ontspannen kan lachen brengt zelfs in een sneeuwlandschap len tezon. Hoewel het voorjaar niet lang meer op zich laat wachten, moeten we ons wat het middageten betreft voorlopig nog met wintergroenten tevreden stellen. Dat betekent echter helemaal niet dat het eten een saai hoeft te zijn. Dit week- menu bewijst dat ook nu voldoende afwisseling mogelijk is. U moet de opsom ming beschouwen als eenleidraad voor iedereen, die is vastgelopen op eeuwig erwtensoep en boerenkool. Hier volgen de gevarieerde menu's: zondag champignonsoep kip, spruitjes, aardappelen cracker met kaas maandag gebakken nier, knolselderij, rijst en tomatensaus yoghurt met geraspte appel met kaneel en suiker dinsdag lof in ham gerold, aardappelpuree, kaassaus beschuit met vruchtencompóte woensdag varkenslapje, rode koolsalade met appel, aardappelen flensjes donderdag wintersoep met toast of soepstengels sinaasappel vrijdag vis met kerriesaus, gesmoorde witte kool, aardappelen caramelvla zaterdag stoofschotel met uien en gehakt rabarbermoes Er zijn van die gevleugelde woorden waaraan we de waarheid niet kunnen ontzeggen, maar die in de praktijk van het dagelijks leven toch niet hélemaal blijken op te gaan. Een ervan is: alles weten is alles vergeven. Zeker is er véél van waar. Iemand die we humeu rig of lui hebben genoemd, blijkt soms al tijdenlang met een of andere kwaal onder de leden te lopen, zonder dat hij of zij wilde klagen over pijn of andere ongemakken. Iemand loopt soms met angst of verdriet rond waaraan hij geen uiting kan geven, terwijl wij, on wetend en daardoor ongevoeligons er geren aan een bedrukt gezicht. Een liefdeloze jeugd heeft z'n gevolgen op een heel leven, soms ten goede maar vaker ten kwade en wie hiervan niet op de hoogte is oordeelt hier vaak har der dan eigenlijk mag. En toch kun nen, willen en mogen we niet alles vergeven, want dan was het hek van de dam. We voélen zelf toch een zeke re verantwoordelijkheid voor onze eigen daden, al weten we daarbij te vens hoe moeilijk het vaak is tegen eigen zwakhedeyr. op den duur met suc ces te strijden. Véél weten is véél ver geven is misschien een beter stand punt, althans tegenover anderen, die wij nooit zo goed kennen als onszelf. Voor het eigen persoontje mogen we wél een beetje strenger zijn, dat kan nooit, kwaad. Zo zijn er ook cynische lieden die ervan houden alle pogingen tot goeddoen en goed handelen tot ego- Al hangt de lente in de lucht, het is nog niet zover en wat het weer betreft kan er nog van alles gebeuren. Mis schien sukkelt u de hele winter al met een wat rode neus, zonder er iets aan gedaan te hebben. Velen menen dat er niets aan te doen is, maar dat is niet helemaal juist. Hoe je deze vervelende zaak ook be kijkt één ding staat wel als een paal boven water: een rode neus is voor een vrouw of een jong meisje geen sie raad, zelfs niet in carnavalstijd. Dat komt omdat dit lichaamsdeel zo'n pro minente, in het oog vallende plaats in neemt. Hoe komt men eigenlijk aan een rode neus? Dat is een gevolg van het feit, dat de doorbloeding van de neus bij de overgrote meerderheid van de mensen bepaald onvoldoende is. Of schoon zo'n gekleurde voorgevel op la tere leeftijd ook een plaag kan zijn, ondervinden jonge meisjes in de puber teitsjaren dit euvel als een ware nacht merrie. Op die leeftijd zou er wellicht iets aan te doen zijn met een hormonen- kuur, maar de meeste artsen zullen daartoe slechts in het uiterste geval overgaan, omdat zo'n kuur weer alle mogelijke andere narigheden tot gevolg kan hebben en het middel wel eens er ger dan de kwaal zou kunnen blijken te zijn. Al pluizende kunnen we heel wat fou ten en tekortkomingen in onze mede mensen ontdekken, maar wat schieten we ermee op? Wat bereiken we met verwijten en verbitterde opmerkingen? We zullen er slechts ergernis en ver ontwaardiging mee opioekken, omdat we in de regel zélf niet zoveel beter zijn. Wie moeilijke verhoudingen moei lijker maakt komt ten slotte erg een zaam te staan. JETTY Een badpak? En wat voor een! Misschien bent u nog aan het sneeuwballengooien, maar voor u het weet bent u alweer op het strand. En om u alvast in stemming te brengen de pri meur van een der nieuwe apar te badpakken van Twéka: „Ca- pone", vervaardigd van An- tron met een groot gestyleerd bloemdessin; in 5 kleurstéllin- gen verkrijgbaar. Het is een modern, zeer modieus badkos tuum, hoog gesloten met op staand kraagje. Op het voor pand is een lange ritssluiting fraai verwerkt. Het badpak heeft een lage rechte beenuit snijding door het short-model van het onderpand, en natuur lijk een Form-bra. Prijs van dit opmerkelijke modél 45 gulden. Toch doet men er verstandig aan gene zing te zoeken bij eenvoudige onschade lijke middeltjes, die bovendien niets kosten. Zorg in de eerste plaats voor een goede spijsvertering en bevorder de bloedsomloop door het nemen van wisselbaden. Behalve de kou zijn er ook andere oorzaken welke een rode neus tot gevolg kunnen hebben, bijvoorbeeld huidziekte. In dat geval kan de huis arts uitkomst brengen. isme te verklaren. Inderdaad: wie 't goede doet uit hoop op loon, maakt juist het goede tot iets kwaads; tot handel! Zouden we dus al het goede maar moeten nalaten? Ook dan zou de wereld er al niet veel prettiger op worden. Laten we ook hier maar niet al te veel „pluizen". Natuurlijk is een spontane hartelijkheid sympathieker dan een geforceerde vrieiidelijkheid, die er voornamelijk opuit is zelf een aangename indruk te maken. Maar ten slotte blijft een vriendelijk woord toch te verkiezen tegenover een botte, onverschillige ongemanierdheid, die we ook wel maar al te vaak tegenkomen. f Als ze nog niet in de handel zijn, i komen ze zeer binnenkort, die j kleine, handige mini-paraplu's, in- gepakt niet meer rond, maar vier- kant. De hoogte van zo'n vier- kante mini is niet meer dan die van een sigarettendoosje en bo vendien nog 5 cm korter dan de bekende en beroemde knvrps. Ook de handgreep en het eindpunt van deze mini-paraplu zijn rechthoe kig en bestaan uit vernikkeld edelst aal. Omdat aan dit nieuwe model niets ronds meer aan is, heeft men er totaal geen idee van dat men met een paraplu te doen heeft. Het regen-attribuut is 27,5 cm lang en weegt niet meer dan 350 gram. Hij ziet er uit als een fotostatief en men kan het prak tische ding dan ook gemakkelijk in een mantelzak of binnenzak van colbert meenemen; vaak zelfs in een groot model damestas. De nouveauté wordt uitgebracht door Paraplu fabriek Limburg N.V. te Amsterdam. Het leven wordt wer kelijk alsmaar praktischer. Geheel links: Broekpak- ken blijven de komende seizoenen geweldig „in". Deze pofbroek met ze venachtste jasje in wit met roserode opgestikte garnering springt er trouwens wèl „uit". In één week tijd hebben alle Parijse couturiers onlangs in snel treinvaart hun lente- en zomercollecties getoond. De belangstel lenden zaten weer als haringen in een ton in de veel te kleine showruimten van de modehuizen en het was er bloedheet, on danks dat er buiten een zuidwester met windkracht acht loeide. Er was een nieuwe couturier aan de Parijse modekemel versche nen: Ektor, afkomstig uit Brazilië. Hij heeft de plaats ingenomen van Capucci, die naar zijn geboorteland Italië is teruggekeerd. De eerste argwaan voor deze nieuweling was snel voorbij toen bleek dat zijn collecties veel verrassende creaties opleverden: voor de avond stoffen met grote exotische oerwoudmotieven en voor de middag chemisiers en tailleurs met ceintuurs, waaraan kleine bedels hingen die gelukssymbolen zijn in Brazilië. Ektor heeft velen met zijn show verrast en maakt goede kansen in Parijs, ook al wil men in de lichtstad altijd eerst de kat uit d« boom kijken. Links: Kleine bedeltjes aan de ceintuur en grote bedels in plaats van een hoed. Een apart geheel, ook al zal lang niet iedereen zoiets kunnen dragen. Rechts: Natuurlijk kwam Ektor óók met doorschijnjurken, de grote mode voor het niéuwe seizoen. Maar deze lange doorschijnen de avondjapon staat op naam van Esterel. Er wordt een mini-onder jurk onder gedragen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9