mm van HX enkel [fiHSlSI ie Sta ieben REIZEN NAAR HET BUITENLAND? S0ESTRKP.ERG ROKEN OF NÏET ROKEN Spannende wedstrijden voor B.D.C.-handba] teams Uw Recorder staai klaar bij Oouden Snaar „The Hed Stars" V.V.Z. 2 krijgt C.J.V.V. 4 op bezoek Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool S.E.C. morgen naar het leidende S.V.P. S.E.C. zondag vriendschappelijk tegen D.E.V. Voor uw razendsnell Mixed Hockey (dub Soest De Meteoren Geslaagd B.D.C. oefent zondag tegen U.V.V.0. uit Utrecht ÜRUYS&CO Zesde ronde van V.V.Z. s iua vei jas toernooi Hees morgen naar Kulan Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Natuurbescheruiiiigswacht Eemland Medische dienst Volleybalnieuws Wel en wee van K.V.0. jSckoemakej: Het roken laten vergt veel wilskracht en zelfbeheersing Bonbon de Luxe ƒ1.45 Venda Droprollen 45 ct. Prinsesjes 69 ct. Zondagmiddag zal het in de Amers- foortse Sporthal aan mensen uit Soest niet ontbreken, want dan spelen het eerste dames- en heren-team hun pro motiewedstrijd De belangstelling voor deze twee wed strijden waarvan de eerste om twee uur en de tweede om tien over drie begint, is enorm groot. Beide teams kunnen op een grot aantal aanhangers rekenen. De aanmoedigingen zullen zeker van pas kunnen komen, want beide teams star- te". zo lijkt het misschien, na de twee eerste wedstrijden verloren te hebben, in een verloren positie. Om twee uur aanvang van de eerste wedstrijd B.D.C.-Meteoor. J.l. zondag werd het in de sporthal van Alkmaar een 10-5 nederlaag. Zo te zien een duidelijke nederlaag, maar het damesteam is erop gebrand in ..eigen huis" terug te slaan. Gezegd moet worden dat vorige week vrouwe Fortuna hun niet gunstig ge stemd was, paal en lat stonden menig maal in de weg. Hopenlijk is het getij nu gekeerd en wordt het mogelijk een derde beslissingswedstrijd te forceren. Een eventuele derde ontmoeting zal dan op neutraal terrein gespeeld worden, in dit geval de Amsterdamse Oude Rai. De mogelijkheid hiertoe is zeker aan wezig. Reeds meerdere malen heeft het team bewezen, zich te kunnen revan cheren. waarom deze keer niet? Spel- technisch doen de B.D.C.-dames zeker niet onder voor haar tegenstandster de ..Meteoor". Deze club is ontstaan uit een fusie tus sen de verenigngen Hoogwoud en Nib- binxwoud en is eveneens als B D.C. in één keer doorgestoten van de afdeling eerste klasse naar de top van de dis- tricts tweede klasse. Ook het herenteam komt voor grote probleme te staan. In de return zal het Attila 2 met 7 doelpunten verschil moeten verslaan om alsnog te kunnen promoveren naar de Afdclings eerste klasse. Mocht het team niet in deze opzet sla gen, dan is er nog geen man overboord, daar er nog een tweede kans voor hen weggelegd is, om te promoveren. Alleen het heeft dit niet in eigen hand. Dit is Fidelitas uit Amersfoort, de kampioen van de eerste klasse, die zondag in Amsterdam promotiewedstrijden gaat spelen. Mochten zij erin slagen om als winnaar uit de strijd te komen, dan komen er twee plaatsen vrij in de eerste klasse, zodat dan B.D.C. en Attila bei den overgaan. B.D.C. zal echter zondag proberen At tila een nederlaag toe te brengen. Vori ge week waren de heren in de eerste helft machteloos, maar gedurende de tweede periode werd het team de gelij ke, op sommige momenten zelfs de meerdere van Attilla. De zes penalties hadden B.D.C. toen op gelijke voet moeten brengen: helaas faalde het team daarin jammerlijk. Desondanks geven wij B D.C. een grote kans om te kunen zegevieren. Hoe de uitslagen deze zondagmiddag ook mogen zijn. 's avonds zal er, ter afslui ting van het zaalseizoen, een feestavond worden gehouden in het ..Duivenzaaltje" op de Schrikslaan. Ook de damesjunoren zulen bij dit feestje van de senioren aanwezig zijn. Jongens junioren van Red Stars spelen twee wedstrijden op cén middag Het wordt voor de jongens junioren aan;, taande zondagmiddag een zware basketbalmiddag. In een tijdsbestek van niet meer dan drie uur moeten de Soest r jongens maar liefst twee maal aantreden in competitieverband. Als te genstanders fungeren het A- en het B- team van het Utrechtse Cangeroes. De eerste ontmoeting zal zijn om twee uur in de gymnastiekzaal van de R.K.-Mavo tegen het A-team van Cangeroes. De Red Stars jongens weten wat er van hun verwacht wordt. Om het kampioen schap in deze afdeling te. behalen mo gen zij geen enkele wedstrijd verliezen. De eerste twee wedstrijden op weg naar het kampioenschap zijn de Red Stars basketballers goed ingezet. Vorige week werd het zelfs een grote 75-19 over winning op het Utrechtse U.V.V. Ook in deze ontmoeting zijn de Soester bas ketballers wel de favoriet, doch er is g°en sprake van een uitgesproken krachtsverschil tussen beide teams. Het en'ge voordeel dat Red Stars heeft is dat het speelt in eigen huis, zodat het de steun in ieder geval heeft van zijn supporters. Om half vijf volgt dan de tweede ont moeting van Red Stars en dan is de tegenstander het B-team van Cange roes. Belangrijk zal het voor Red Stars zijn of de conditie nog onvoldoende is om dit minder elegante team, het team heeft voornamelijk een grote inzet, te verslaan moet afgewacht worden. Het team van Red Stars dat voor deze dubbele overwinning zal moet< r zorgen bestaat uit de volgende spelers: Ton TT'1uorst, Rudi Blok jr., Wim Voet. Cees van de Grift, Berry van de Grift, Gerry van Delden, Rudolf Hornung, Quintus van Hal. en Rudi Lips. ASPIRANTEN oPELEN DERBY TEGEN BREAK OUT UI^ BAARN Ook voor de jongens aspiranten zal het op zondagmiddag een bijzonder belang rijk moment zijn wanneer j om kwart over drie oog in oog komen te staan drie met het aspirantenteam van het Eaarnse Break Out. Het Break Out team staat momenteel als koploper in de aspirantenafdeling nog ongeslagen bovenaan. De Red Stars aspiranten staan met vier punten achterstand op een zeer goede tweede plaats, hetgeen bijzonder verrassend is gezien het feit dat de jongens aspiranten pas aan hun eers'.e competitiejaar bezig zijn. De eerste ont moeting tussen beide teams werd eer tijds verdiend gewonnen door Break Out, dat helaas enkele oudere spelers. cV niet meer tot de aspiranten beho ren. in zijn gelederen heeft. Een vriend schappelijke ontmoeting daarna heeft echter duidelijk uitgewezen dat Red Stars in staat moet zijn dit Break Out te verslaan. Toen wonnen de Soester basketballers met 41-38. Bijzonder veel zal afhangen van de heide scheidsrech ters, die deze ontmoeting zuil leiden. De aspiranten komen uit met de vol gonde spelers: Jos van den Brink. Ton van den Brink, Eduard Zeil, Peter Eit jes, Leo Kortekaas. Paul Ditters, Majel Lustenhouwer, Peter Lustenhouwer en John van de Grift. Aan deze jongenswedsirijden vooraf spelen om één uur de meisjes B van Red Stars tegen het meisjes A-team van Taveno. Licht favoriet is het Red Stars B-team. Het eerste elftal van V.V.Z. behoeft mo.'gen niet in competiteverband in het veld te komen, evenals het vierde. Voor de overige elftallen staan wel competi tieontmoetingen op de kalender V.V.Z. 2 krijgt het Amersfoortse C.J.V.V. 4 op bezoek. Voor de thuisclub, die uit de laatste vijf wedstrijden geen enkel punt meer behaalde, ongetwijfeld een zware opgave om er iets behoorlijks van te maken. De wedstrijd begint mor- :enmiddag om vier uur en zal met de volgende spelers worder begonnen: doel P. den Breejen: achter H. G. v. d. Kraak, J. Brouwer. D. v. d. Boven- kamp en C. van Hamersveld; midden M. van Ginkel en H. Brons; voor J. Putters, B. Fugers, J. van Doorn en J. Akkerman. Reserve is W. Nieuwkerk. V.V.Z. 3-HEES 3 V.V.Z. 3, dat het tot nu toe het beste doet en veertien punten uit twaalf wed strijden heeft, moet morgenmiddag om twee uur kunnen winnen van 't bezoe kende Hees 3, dat uit evenveel wedstrij- i pas zes punten heeft en nog niet geheel veilig staat. Wat dat betreft mag overigens wol op het nodige verzet van Hees worden gerekend. De opstelling van het derde elftal luidt voor morgen: doel C. Pouw; achter A. Ruizendaal, J. v. d. Bovenkamp, B. Rademaker en L. Hil- horst; midden A. van Neerbos en D. Duits; voor D. van Arkel, F. van Horns- veld, M. Vetkamp, F. v. d. Pol. Reserve is C. van Velzen. V.V.Z. 5-S.E.C. 4 Het vijfde elftal speelt eveneens een thuiswedstrijd tegen een plaatsgenoot S.E.C. 4. De krachtsverschillen zullen morgen niet erg groot blijken te zijn. Beide elftallen hebben het het tot nu toe nog niet verder gebracht dan drie hele punten, waarmede V.V.Z. de laatste plaats bezet, omdat het een paar wed strijden meer speelde dan S.E.C. Een gelijk spel, waarmede geen van beide c.'ftallen overigens iets opschiet, lijkt wel het meest waarschijnlijke, vooral na de goede prestatie van S.E.C. 4 tegen het zesde van V.V.Z.verleden week. Voor V.V.Z. zullen uitkomen: doel J. van Ossenbruggen.; achter D. Pellegri- no, Joh. van Kooy, G. van Kooij en G. Perlato; midden C. Ruizendaal en J. van Slooten; voor Th. Delfgou, J. H. van Burgsteden. W. v. d. Meer en M. Freivogel. De wedstrijd begint om vier uur. MONTAGNARDS 3-V.V.Z. 6 Het zesde elftal speelt morgen ook te gen een kandidaat voor de onderste plaats, het Amersfoortse Montagnards 3. V.V.Z. bezit momenteel elf punten uit tien wedstrijden, waarmede het een plaats boven het midden van de rang lijst inneemt. Wellicht dat V.V.Z. aan deze wedstrijd een overwinning zal overhouden, al stelde het afgelopen za terdag tegen het toen nog onderaan staande S.E.C. 4 wel erg teleur. De op steling luidt: doel J. van Kooij Hzn; achter H. van Dalen, R. ten Hove, B. Morren en G. Ruizendaal; midden J. van Kooij Gzn en M. v. d. Wakker; voor W. v. d. Kuilen. H. Donk, J. Gro- art en A. P. v. d. Hoek. Begin 4 uur. Afschrijvingen .veer te melden bij de heer v. d. Broek, Dorresteinweg 29, tel. 5709, twaalf wedstrijden al een eind op weg is naar het kampioenschap, moet mor gen in Baarn tegen T.O.V. 2 zijn kansen verdedigen. Een taak, waartegen S.E.C. wel is opgewassen. Overigens is de voorsprong op de concurrenten ook weer niet zo groot, dat men zich veel mis stappen kan veroorloven De S.E.C.- kleuren zullen morgen worden hoogge houden door: Maijer (weer hersteld). Van der Schagt, Staal, Marsman. Luij- telaar, Dorrestein. Verwoerd, Nijhuis, Baptist, De Beer, Hop en Hottinga. Aanvang 2 uur. S.E.C. 3-C.J.V.V. 5 Het derde elftal, dat dit seizoen tame lijk wisselvallig speelt, krijgt morgen middag het leidende C.J.V.V. 5 uit Amersfoort op bezoek. Een ploeg, die het S.E.C ongetwijfeld zeer lastig zal ma ken. De tien punten, die S.E.C. uit acht ontmoetingen scoorde, vormen nog geen garantie voor een overwinning op de Arrersfoorters Met een gelijk spel zul len de Soestenaren zich wellicht kunnen verenigen. S.E.C. komt met de volgende spelers in het veld: Bakker, Van Delden. Piepen broek, Cairo, Van Drie. Verweij, Hodde. Kerkdijk, Schenderling. Rademaker, Kok en Vink. V.V.Z. 5-S.E.C. 4 Het vierde elftal, dat afgelopen zater dag tegen V.V.Z. 6 zijn tweede succes je in deze competitie boekte (een 1-1 gelijk spel) gaat morgen bij V.V.Z. 5 op bezoek, dat. evenals S.E.C pas drie hele punten heeft, maar uit een aantal wed strijden méér. Gezien de inzet waar mede S.E.C. de vorige week zijn kan sen verdedigde, mag morgen toch wel op een gelijk spel worden gehoopt. De volgende spelers zullen daarvoor alle moeite doen: Roels, Hannessen, Kraaij, Beijersbergen. De Graaf. Van Boeijen, v. d. Loon, Brebberton, Van Aalderen, Daniels, De Boer en Roeijmans. O VAfr LENNEPLAAN 47 l'EI.EFOON f>621 Het zaterdagelftal van S.E.C. gaat mor genmiddag om vier uur bij het Veenen- daalse S.V.P op bezoek. S.V.P. bezet momenteel de eerste plaats op de rang lijst. weliswaar met zes punten voor sprong op S.E.C., maar ook met twee wedstrijden meer gespeeld. S.V.P. be waart overigens niet zulke prettige her- inreringen aan S.E.C., want één van de twee nederlager leed S.V.P. tegen de Soestenaren. Op eigen terrein zijn de Vetnendalers echter nog ongeslagen, zo dat het voor S.E.C. morgen erg moeilijk zal worden om dichter bij de leider te komen. Wil men een kans op een eventueel kampioenschap echter behou den, dar. zal S.E.C. morgen met twee punten thuió moeten komen. Het elf tal zal bestaan uit: Kramer, Beijer, Wolfsen, De Vries, Hartman, Koelewijn, Schuiling, Hoefman, Van 't Klooster, Sengers. Rouwendaal, Stalenhoef en van de Berg. T.O.V. 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal, dat met 21 punten uit Voor het eerste elftal van S.E.C. is voor zondag geen competitiewedstrijd vastge steld. Ook het derde en zesde elftal zijn zondag vrij. Het eerste zal deze gele genheid benutten om een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen tegen D.E.V. in Doorn. De club uit Doorn draait heel redelijk mee in de derde klasse S.E.C. zal met het volgende elftal in het veld komen: doel Van Hattum: achter De Rooij, Krijt, Rodermond en Van Remmerden; midden Veenendaal en Van Boeijen; voor Aalbers, Woudenberg, Vervloet en Verhoeven. S.E.C. 2-BAARN 2 De S.E.C.-reserves, die afgelopen zondag hun laatste kans op een kampioenschap verspeelden door van leider H.M.S. 2 te verliezen, krijgen komende zondag Baarn 2 op bezoek. De gasten bezetten een zeer bescheiden plaats op de ranglijst en zullen dan ook stellig S.E.C. niet van een overwinning kunnen afhouden. S.E.C. heeft momenteel achttien punten uit veertien wedstrijden. Baarn heeft tien punten minder. Het elftal van S.E.C. zal om twaalf uur met de volgende spelers aantreden: doel Kok; achter Huizinga. Luschen, Hoed en Jasperse; midden Pureveer. en v. d. Broek; voor van Breukelen, Brou wers, Burgman en Rijnders. AMSVORDE 4-S.E.C. 4 Het vierde gaat zondag in Amersfoort bij het zonder punten onderaan staande Amsvorde 4 op bezoek. Voor dit een goede gelegenheid om het vrij povere Ar^svorde 4 op bezoek. Voor S.E.C is dit een goede gelegenheid om het vrij povere puntentotaal van zeven uit negen wedstrijden wat op te schroe ven. De bezoekers komen om twaalf uur met de zolgende spelers in het veld: doel v. d. Vaart; achter Kanters, Wildenburg en Zeil; midden Van 't Klooster en Roest; voor Wildenburg, Lam. Meidam, Tuenter en D. v. d. Broek. S.E.C. 5-AMSVORDE 3 Het vijfde elftal tenslotte, dat net zes punten uit negen wedstrijden de rang lijst sluit, krijgt zondag om twaalf uur het Amersfoortse Amsvorde 3 op bezoek, dat op de derde plaats staat, doch maar enkele punten méér heeft dan S.E.C. De onderlinge verschillen in deze afdeling zijn bijzonder gering, zodat S.E.C. op grond van de stand op de ranglijst niet meteen aan een nederlaa0 hoeft te ge loven. Het vijfde elftal zal worden sa mengesteld uit de volgende spelers: Groenesteijn, Van 't Klooster, Rijken, Hoed, v. d. Brink, Scheurwater, Veld huizen, Tolboom, Niewaal, Wijnands, Heinen, Daselaar en De Jong. Voor de jeugd is het volgende program ma opgesteld: S.E.C. jun. C-H.V.C. C (4.15 uur). S.E.C. adsp. c-B.D.C. c (3.00 uur). Amersfoortse Boys adsp. d-S.E.C. d (1.45 uur). S.E.C. pup. 1-Amsvorde 1 (1.00 uur). Achterveld pup. 1-S.E.C. 2 (12.15 uur). S.E.C. pup. 3-V.V.Z. 3 (12.15 uur). S.E.C. pup. 4-B.D.C. 8 (12.15 uur). S.E.C. pup. Ib-Amersfoortse Boys Ib. (1.00 uur). m ïrhoeKplein 1 lel. 02155-2851 0 Een gelijk spel zal er voor de bezoekers zeker in. Zij zullen met het volgende elftal spelen: doel E. van Thienen; ach ter B. Bakker, C. Dorrestein, P. Hil- horst en A. Brouwer; midden B. Wigt- man cn J. Hagen; voor G. Egbers, J. Beijer, J. van Fulpen en P. Dorrestein. H?t vierde elftal, dat met zestien punten uit tien wedstrijden nog goede kam pioenskansen heeft, krijgt zondag om twaalf uur Roda 3 uit Hamersveld op bezoek. De thuisclub zal zich veri. oede- lijk niet laten verassen. De Soestenaren komen met het volgende elftal in het veld: doel A. Pronk; achter R. Kleine- gris, W v. d. 3reemer, J. v. d. Dijssel en A. Wagner; midden H. Kroder en J. v. d. Molen; voor P. Visser, P. Lank- reijer, T. Bunnik en E. van Dungen. B.D.C. 5-VEENSE BOYS 3 Liet vijfde elftal van B.D.C. krijgt zon dag om kwart voor twee Veense Boys op bezoek. De thuisclub begon de com petitie met zes overwinningen, maar leed daarna twee nederlagen, waardoor het de fraaie positie op de ranglijst plotseling zag aangetast. Mogelijk dat het vijfde zich zondag ten koste van Veense Boys 3 zal herstellen. De thuis club komt in ieder geval met het vol gende elftal in het veld: doel H. van Dalen; achter A. Bakker, W. Bakker, J. Beijer en G. Beijer; midden C. Wolfsen en B. Epskamp; voor P. Hooft, I-I. van Dijk, A. v. d. Linden en E. Bodewes. De wedstrijd tussen het zevende en het Amersfoortse A.P.W.C. 6 is door de bond uitgesteld. Het achtste en negende elftal van B.D.C. gebruiken hun competitie- vrije zondag voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen elkaar; het achtste wordt vertegenwoordigd door .A. v. d. Wardt, J. Smeeing, B. Rademaker. C. Re bel, N. Hooft, A. v. d. Breemer. G. Dor restein, J. Kok, J. v. d. Kant, Butzelaar, M. Lenarduzzi en P. M. Hilhorst, terwijl voor het negende zullen uitkomen: A. Roest, J. Beijer, B. Kaats, L. J. Nuss, R. Voskuilen, Jaap Beijer, J. Kaats, W. Logtensteijn, F. v. d. Breemer, J. Stalen hoef en C. Vonk. Deze wedstrijd vangt aan om kwart voor twee. Programma voor zondag. 11.00 uur Heren II-Kampong 9. 11.00 uur Heren IV-Be Fair 9. 14.00 uur Heren Vet.-Amsterdam C. 12.30 uur Dames III-Kampong 9. Uit. 12.30 uur Gooische 6-Soest III. 12.30 uur Gooische 9-Soest 5. 12.00 uur Sarto-Dames I. 12.30 uur Amersfoort IIÏ-Dames II. Programma voor zaterdag. Thuis. 14.30 uur Jongens C-Schaerw. L. 15.15 uur Meisjes B-Maarn A. 15.15 uur Jongens B-Voordaan C. Uit. 14.15 uur Amersfoort C-Jongens A. 14.15 uur Amersfoort C-Meisjes A. 15.15 uu; Shinty B-Melsjes C. Programma zondag 9 maart. Meteoren I-Hilversum I. Aanvang 2 u. Meteoren 2-S.K.V. 3. Aanvang 12 uur. Opstelling Meteoren: Dames R. Groen, C v. Herwaarden, A. Venema, M. Schaafsma, I. Timmer, S. Postuma en de heren F. Brandsma, R. v. Herwaar den, H. Friebel, C. v. Rouwendaal, W. Wamsteeker en P. Verlinden. Opstelling Meteoren 2: Dames H. v. d. Biezen, W. Huurdeman, M. Brandsma, M. Hollander, T. v. Hees, Y. Doorne kamp, C. Wiss en de heren L. de Haan, W. Kraay, R. Lagemaat, E. v. d. Klok, J. Verlinden, G. Edelenbosch en A. Ve nema. Voor rijbewijs B.E. slaagden onderstaan de dames en heren: J. A. Adiraanse, H. J. Beernink, G. A. Bosboom. B. M. J Butzelaar, A. J. M. Butzelaar, G. F. v. d. Bovenkamp, H. B. v. d. Brink. W. de Bruin, R. E. Dekker, L. E. v. Esch, D. W. Grift, J. Hensums, M. M. Janus, G. C. H. H. Klein, T. J. Keulartz. J. Koudijs, H. Karssen-Bast, M. T. Luinen- burg, J. A. Meiners, A. v. 't Net, F. Puister, W. Postma-v. Gonderen. M. E. Phillipijn-Pannegieter, J. P. Rijs, E. Smit-Lommerde, J. J. Tönis, P. Terlouw, J. A. H. Steenman, J. Tuin. K. Verbaan, G. S. Wijntjes, H. Verhoef-De Jong, R J. M. Wareman, K. J. v. d. Wal, G. T. v. d. Wetering, E. M. Ranck. Voor C.E. of D.E. de heren G. Brons, G. F. Hagen. P. B. Kuijer, J. P. v. Ful pen, J. H. T. Koning, P. Ruizendaal en C. L. Schimmel. Zij werden opgeleid door Auto- en Vrachtwagenrijschool Engel (M. Los), Van Lenneplaan 47. Voor verloving.sring»»ii JUWELIER - Hl 1RL0GER VAN WEEDESTRAAT AO SOEST TEL:«36I Het eerste B.D.C.-elftal, dat afgelopen week zo'n gevoelige nederlaagz van Mi- nerva kreeg te incasseren, gaat zondag in een oefenduel tegen het Utrechtse U.V.V.O. proberen, zijn vorm terug te vinden. Deze oefenwedstrijd begint om half drie op het B.D.C.-terrein aan de Bosstraat. De opstelling zal nog nader bekend worden gemaakt. Voorts staan er maar drie competitie wedstrijden voor B D.C. op het pro gramma. Het tweede elftal, dat na een zeer zwakke competitiestart in de laat ste vijf wedstrijden ongeslagen is ge bleven. gaat zondag, om twaalf uur. bij het Hilversumse Victoria 3 op bezoek. Voor al uw reserveringen Hü [REISMSENTEIN] Steenhoffstraat 9a (VVV-gebouw) telefoon 6571 De zesue ronue *an het Kiaverjastoer- nooi van V.V./j. vond dinsdagavond piaats in de Kantine aan de Ferd. xiuijcKlaan. Br waren wederom veertig ueeniemers(sters). De beide koplopers L. van nornsveid en n. 1J. is. Koppen lieten umnaal een steek vanen en Kwamen gee van ueiden in aanmerking voor een prijs. we uitslag werd; 1. L. Brunt 493U p. 2. xNa Jri. v. d. vvaKKer 4b-±4. 3. t\. Rebel •±o3U. 4. il. Wegeni 47ai. 5. fi. Onaer- siai 4oid. li. Mevrouw bcnufart 4o/a. 7. mevrouw KruiiDos 4o41. 8. il. Grooters iü3ti. y. j. G. lu'uisbos 4013. lu. Mevrouw U. van liornsveid 44iu. li. J. van Doorn 4393. 12. A, van Neeruos 4393. 13. J. ougier 4392.' 14. B. J. tvoppen 4342. 10. v*. Grol 424U. De troostprijs was voor mevrouw Van ment met o4ü2 punten, op dinsdag 1 april (de dag dat V.V.Z. twintig jaar beslaat; vindt de laatste ronde van het kiaverjastoernooi plaats. Behalve de gewone prijzen stelt het be stuur dan vele extra prijzen beschik baar. Op vrijdag 18 april hooft in De Rank, tijdens de feestavond, de uitreiking van de beker plaats. Het eerste elftal van Hees gaat morgen werkelijk naar Kulan in Veenendaal. Voor de Soestenaren, die verleden week leider S.V.P. op 1-1 hielden, moet het geen al te grote opgave zijn om van het met vijf punten onderaan staande Kulan te winnen. De wedstrijd begint om vier uur. Het derde elftal van Hees ,aat om twee uur bij V.V.Z. 3 op bezoek. Een gelijk spel moet Hees wel aan deze wedstrijd kunnen overhouden. Het vierde gaat naar Huizen 6 en zal alle moeite krijgen om tot een zege te komen. Onder auspiciën van bovengenoemde vereniging zal een ontspanningsmiddag, toegankelijk voor alle bejaarden van Soest, gegeven worden op donderdag 13 maart a.s., des middags om kwart over twee, in de mooie zaal bij de Emma- kerk. Het programma wordt gebracht door het Artistenpalet Produktie Victor Conselman, dat uit de volgende mede werkers bestaatHarry Staffhorst met liedjes van vroeger en eigen pianobege leiding; Renée de la Parra met voor dracht en Anja Puyk zang met gitaar. Tevens brengen wij op verzoek van bo vengenoemde vereniging in herinnering, dat de jaarvergadering zal worden ge houden op maandag 10 maart a.s., des middags om kwart over 2, in het Oranje Hotel. Na het zakelijke gedeelte voor de pauze spreekt mevrouw Meijer-Praxmarer over het werk van de S.O.S-kinderdorpen. Een en ander zal worden geïllustreerd door een film van dr. öffner, röntgeno loog, bestuurslid van de Stichting Ne derlandse Vrienden van de S.O.S.-kin- derdorpen. Vrijdag 14 maart, te 20.15 uur, houdt de Natuurbeschermingswacht Je jaar vergadering in gebouw „De Rank", F „sterbergsestraat. Na behandeling van de agenda zal mejuffrouw E. Kramer haar prachtige schelpencollectie tentoonstellen, terwijl de heer J. K. de Bruin een aantal vra gen zal stellen, betrekking hebbend op S^est. Voor de drie beste oplossers is een prijs beschikbaar. Bovendien wordt op dinsdag 11 maart, te 20 uur, in gebouw „De Rank" een kleurenfilm vertoond, opgenomen in de Grand Canyon, getiteld „Snowfire". Deze avond is de toegang kosteloos. Dokter W. F. van den Helm. Prins Ale- xanderweg 82. Huis ter Heide, tel. 03404- 31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hogedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. A.G.A.V.S. 1 verloor met 0-3 de volley balwedstrijd tegen Vios 2. Voorlopig handhaaft dit team zich op de zevende plaats in de eerste klasse. Laetitia 1 (heren), nog steeds op de eerste plaats, speelt tegen D.E.V.U., dat op de derde plaats staat met slechts twee punten verschil. Laetitia 1 (dames) met 21 punten uit 8 wedstrijden staat op de tweede plaats achter S.S.S. 2, dat 22 punten heeft, maar geen wedstrijd meer gespeeld heeft. De volgende maal speelt Laetitia tegen een lager geklasseerde en ligt de eerste plaats voor het grijpen. K.V.O. 1 heeft de eerste veldwedstrijd tegen Sparta met 1-2 verloren. Klaas Timmerman zag kans om K.V.O. na tien minuten de leiding te geven (0-1), maar 3 minuten voor rust maakte Sparta ge lijk (1-). In de tweede helft weer hetzelfde spel- beeld, maar nu werd het lichte veld- overwicht niet omgezet in doelpunten. Na 11 minuten werd het 1-2 voor Sparta. De junioren van K.V.O. wonnen de uit wedstrijd tegen Altius in Hilversum met 0-5, ondanks het gemis van 2 dames. Pas vlak voor rust werd er voor de eerste maal gescoord. Na rust verliep het beter en Koch scoorde ook het tweede doel punt. Twee mooie doorloopballen van Van Dillen geven K.V.O. een 4-0 voor sprong. waarna Albers voor de 0-5 over winning zorgde. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Waarom zijn er zoveel mensen, die het roken willen laten De een vindt het zonde van het geld. de ander meent dat het zijn gezondheid ten goede zou ko men, kortom ze hebben allen een mo tief, doch dat is niet de ware oorzaak. Nee. de werkelijke reden van hun wens is, dat zij het ellendig vinden, gecon stateerd te hebben dat zij verslaafd zijn aan het roken. Daarom willen ze er af, maar tegenover vrienden en kennissen geven ze een andere verklaring. Bij velen is de wil goed, maar het vlees zwak, want hoe presteren we het van een verslaving af te komen Daar ko men een ijzeren wil en een geweldig doorzettingsvermogen voor kijken. De mooiste methode is natuurlijk om op een bepaald moment te zeggen: „Ik rook niet meer en wel van dit moment af!" En dan het ook werkelijk te doen. Geen sigaret, sigaar of pijp komt meer in de mond en ongetwijfeld zal uw familie- en kennissenkring een diep respect voor u hebben. Maar het zijn er slechts enkelen, die dit presteren. Oh, de wil is er wel, maar als het op de daad aankomt, dan wil het aanvankelijk wel lukken, maar na een dag, of twee dagen begint de narig heid. Men krijgt zo'n trek in een roker tje en een vriend of kennis presenteert u, snakkende stakker, natuurlijk wel iets. Om dan weerstand te bieden, dat is voor velen een bovenmenselijke opgave. Doe het langzaam Eigenlijk is het ook niet helemaal goed om als behoorlijk roker er zo maar par does mee op te houden. Het lichaam is nu eenmaal een bepaalde dosis gif ge wend en heeft zich daarop ingesteld. Het komt meer dan eens voor, dat bij zo'n plotseling beëindigen van het roken, zich eigenaardige verschijnselen voordoen. Een slecht humeur, prikkelbaarheid, het niet kunnen komen tot de normale werk prestaties enzovoort, zijn dikwijls de ge volgen. Nee, loet verdient aanbeveling om een andere methode te volgen, die wel meer tijd vergt, maar gemakkelijker tot suc ces leidt, terwijl de bijkomstige nare verschijnselen niet voorkomen. Wanneer u zich beslist heeft voorgeno men een einde aan het roken te maken, dan begint u met enkele dagen aantal en tijden te noteren van een normale portie. Dan laat u er één sigaret of si gaar af en houdt dit weer enkele dagen vol. Dan weer een sigaret minder, enz. Na ongeveer een half jaar bent u dan wel van het roken af en u heeft de ver mindering bijna niet gemerkt. Het is als vanzelf gegaan, wanneer u tenminste zoveel wilskracht opbrengt om ook niet meer dan de vastgestelde hoeveelheid per dag te roken. Of doe het om-en-om Een andere methode, die ook niet zo moeilijk valt, is het instellen van niet- rookuren .U begint bijvoorbeeld met niet voor tien uur in de morgen een si garet op te steken. U mag dan roken van tien tot elf, zoveel als u wilt. Van elf tot één is het weer afgelopen. Van één tot twee weer roken, van twee tot vier niet enz. Dit scheelt beslist al veel. Aanvankelijk zult u op de klok kijken en vol spanning het uur afwachten waarop gerookt mag worden, maar dat verdwijnt na verloop van tijd. Dan wordt automatisch de behoefte aan een sigaret minder. Een handig klein parkeerklokje aan uv sleutelring kan u waarschuwen als de tijd van roken of niet-roken om is. Ook kunt. u een elegante weg volgen en wel slechts roken, wanneer u werkelijk niets anders te doen heeft en u dus rookt met het volle bewustzijn en slechts terwille van het roken. Het opsteken van een rokertje terwijl u iets anders te doen heeft, waarbij het roken op de tweede plaats komt en eigenlijk nagela ten kon worden, wordt dan uitgescha keld. Op die manier doet u dan al een eerste stap naar aanmerkelijke vermin dering en zo naar afschaffing van het roken. Zij, die over weinig wilskracht beschik ken en met bovengenoemde methoden geen succes hebben, kunnen altijd nog hun toevlucht nemen tot in de handel verkrijgbare scheikundige middelen, die een tegenzin bij het roken opwekken en hen op die manier tot een niet-roker maken. In al deze gevallen komt er toch altijd ten eerste de wil om het hoekje kijken, want wanneer deze plotseling verdwijnt bent u weer sneller roker dan niet-roker. De bekende Amerikaanse schrijver Mark Twain zei: „Met roken ophouden is de gemakkelijkste zaak van de wereld. Ik weet het, want ik heb hel op zijn minst duizend maal gedaan De bekende De Heer bui bons. Deze week extra voordelig. 200 gram Zoek maar uitzoute drop. dubbelzout en zoete drop. 3 forse rollen Ovenverse zandkoekjes. Heerlijk dun. delen fijn uit. Pakje pl.m. 250 gr. VROOIW St DREESKIANN

Soester Courant | 1969 | | pagina 15