laat m „kaVe „ka Ve steun uw mz KRUIS RENAULTflB] ONS SLACHTHUISWF.ZEN IS VOLKOMEN VEROUDERD NIEUWE GELDSCHIETERSWET School INTERNATIONALE CONCURRENTIE WORDT STEEDS SCHERPER! BETER FILMEN? Reorganisatie dringend gewenst van Essen FOTO OPTIEK Een advies UW CAMERA NAZIEN OF REPAREREN Sneller en goedkoper DOE-HET-ZELF CENTRUM DOE-HET-ZELF CENTRUM Kosten kredietbemiddeling mogen niet in rekening worden gebracht Geldovereenkomsten tot f 10.000,- onder nieuwe wet OPENBARE Gevonden voorwerpen Vele landen willen export aanmoedigen S. Bouwer, dinsdag 11 maart GEEN SPREEKUUR natuurlijk automatisch niet veel duurder, maar wel veel beter Enkele weken geleden hebben Ameri kaanse inspecteurs een aantal Neder landse slachthuizen afgekeurd. De schrik sloeg velen om het hart. Wij voeren jaarlijks voor zo'n 200 miljoen gulden aan vleeswaren naar Amerika uit. Zou deze export in gevaar komen, dan zou dat met name op de varkensmarkt rampzalige gevolgen kunnen hebben. Gelukkig kan een Amerikaanse afkeu ring spoedig verholpen worden als men de tekortkomingen opheft, maar intus sen lijdt onze goede naam schade. Wat is er nu aan de hand geweest? Birkstraat 2 - Soest - Telefoon 2874 Dat Amerikaanse inspecteurs hier ko men kijken, is geen nieuws. Als de P.D. bloembollen voor uitvoer keurt zijn daar óók Amerikanen bij. De Ameri kaanse Wholesome Neat Act stelt ge lijke eisen aan de keuring van Ameri kaans en in te voeren vlees. Die eisen gelden óók de slachthuizen. Wie invoert, kan zich zoiets veroorloven. Maar wij kunnen ons niet veroorloven de zaak bij het oude te laten. En, laten wij eerlijk zijn, een land dat in 1968 voor 1642 miljoen gulden aan vee en vlees uitvoerde, dient onverbiddelijk te zor gen dat zijn slachthuizen een voorbeeld voor de hele wereld zijn. Dat mag dan gerust eens flink geld kosten. Erfenis onzer vaderen Ons land telt ruim 40 gemeentelijke slachthuizen. Daarbij zijn kleine, zoals Goes, dat nog niet aan 4.000 slachtingen per jaar komt, en grote zoals Rotterdam .t boven de 300.000 dieren verwerkt. Op de noodzaak van vleeskeuring en van een vleeskeuringswet behoeven wij hier wel niet in te gaan. De groothande laren in vlees (er is een bond van groot handelaren in vlees op de openbare slachthuizen) hebben geen eigen slacht inrichtingen. Zij slachten op de open bare slachthuizen en betalen daarvoor huur aan de gemeenten. Van deze groep moet men wel onderscheiden de ver- zendgrossiers. Op een enkele uitzon dering na beschikken zij over keurige, eigen slachtinrichtingen waar gewoon lijk niets op aan te merken is. Uiter aard exporteren de verzendgrossiers ook, zodat het Amerikaanse oordeel niet onze totale uitvoer geldt. Nu is de huur die de groothandelaren betalen, bij lange na niet voldoende om de openbare slachthuizen in stand te houden. Deze hebben nog een andere bron van inkomsten en wel de invoer- keurlonen. Bij „invuer" moet U echter niet denken aan invoer in Nederland, maar aan :..voer in een bepaalde keu ringskring! En hier stuit U op de erfe- nis onzer vaderen. Want vroeger, toen j het vlees per paard-en-wagen werd ver voerd (en dus lang onderweg was), was die herkeuring bij invoer in een keu ringskring zeer gewenst. Thans echter kan iedere slachterij in anderhalf uur met haar vlees in elke grote stad zijn. Dat invoerkeurloon moet dus verdwij nen. Andere moeilijkheden De verzendgrossiers, die veelal fabrie ken op het platteland hebben (althans niet in de grote steden) hebben be paalde overschotten, bijv. ribben. Als zij deze naar de grote steden zenden, moeten zij het gehate invoerkeurloon betalen. Dat zij desondanks goedkoper kunnen leveren dan de groothandelaren pleit voor hen, maar mag geen reden zijn om het invoerkeurloon te hand haven. Men voelt nu de moeilijkheid! Afschaf fing van het invoerkeurloon brengt de openbare slachthuizen in een nog moei lijker positie. Want in tal van openbare slachthuizen neemt het aantal slachtin gen, vooral die van varkens (in Den Haag bijv.) af omdat 10 cent per kg te duur is. Het is dus duidelijk, dat de financiering van de openbare slachthui zen geheel anders moet worden gere geld. Wij zitten in Nederland nu eenmaal met de situatie, dat de verzendgrossiers en exporteurs (vleeswarenfabrieken enz.) een steeds groter deel van de slachtmarkt beheersen. De openbare slachthuizen zouden gou den tijden beleven wanneer de wet eiste, dat letterlijk alle slachtingen van grote dieren aldaar zouden moeien ge beuren, maar dat is ondenkbaar. Welnu, d moet men het feit onder ogen dur- v- ■- zien, dat openbare slachthuizen ver- een zelfbediening die uniek is. HOUT - TRIPLEX - BOARD IJZERWAREN - VERF ENZ. ZELFBOUWMEUBELEN (aparte showroom) WANDSCHROTEN - DEKORWANDPLATEN DEURPLATEN VANAF 3,15. KEUKENS, KASTEN, in vele soorten Veldweg 4 - Soest - Telef. 02155-4878 Grote parkeerruimte. Eind 1968 werd aan de leden van de Staten-Generaal een ontwerp van wet toege zonden, strekkende tot vervanging van de geldschieterswet van 1932. Deze nieuwe wet op het consumptief krediet heeft betrekking op alle overeenkomsten inzake het onmiddellijk of middellijk in handen of ter beschikking stellen van geldsom men of geldwaarden, waarvan de hoofdsom 10.000,of minder bedraagt. Ook ten aanzien van de kredietbemiddeling bevat het wetsontwerp enkele nieuwe be palingen. Volgens de huidige van 1932 daterende wet is het beroeps- of bedrijfsmatig ver strekken van (kleinere) leningen aan particulieren alleen toegestaan aan hen die in het bezit zijn van een toelating van het gemeentebestuur. De toegelaten geldschietbanken zijn onderworpen aan constant toezicht van het gemeentebe stuur, terwijl de naleving wordt verze kerd door civiel-administratief- en straf rechterlijke bepalingen. De hoofdpunten van het nieuwe ontwerp zijn 1. de toelating van en het toezicht op de particuliere geldschietbanken wordt gecentraliseerd bij de minister; 2. het scheppen van een verbod om terzake van kredietbemiddeling aan gegadigden uit het publiek kosten in rekening te brengen of vergoeding van hen te vra gen; 3. het verbod om zich als geld schieter voor te doen indien men dat niet is; 4. het onderwerpen van de kre- dietcolportage aan een vergunning van het gemeentebestuur, waardoor o.m. de afbetalingscolporteurs worden geplaatst onder toezicht van burgemeester en wet houders. Alle geldovereenkomsten van 10.000, of minder, gesloten door een beroeps- of bedrijfsmatige kredietgever, zullen dus straks onder de wet vallen. Men kan het ook anders stellen elke particulier die bij een bank of kredietinstelling een be drag van 10.000,of minder leent, valt onder bescherming van de wet. Handelsbanken Onder deze omschrijving vallen ook alle leningen tot 10.000,verstrekt door handelsbanken, bouwkassen, verzeke raars, hypotheekbanken e.d. Maar de wet bevat een aantal onvoorwaardelijke vrijstellingen (notarissen, instellingen van weldadigheid) en een aantal vrijstellin gen die künnen vervallen (handelsban ken, levensverzekeraars, hypyotheekban- ken, bouwkassen). De persoonlijke leningen van de han delsbanken zijn natuurlijk de belangrijk ste. Deze kunnen hun wettelijke vrijstel ling alleen dan verliezen, wanneer de totale prijs die zij rekenen voor een lening aan een natuurlijk persoon hoger is dan de totale prijs die de particuliere geldschietbanken wettelijke in rekening mogen brengen. Zolang de handelsban ken bij persoonlijke leningen de wette lijk voor de geldschietbank geldende ma ximum-tarieven in acht nemen, hebben zij met deze wet niets te maken. Maar wat is precies het verschil tussen handelsbanken en geldschietbanken Dit verschil valt moeilijk in een juridische omschrijving te vangen. In de voorge stelde regeling zullen alle geldschietban ken als „handelsbanken" gelden die nor maliter in het register van die wet be horen te worden ingeschreven. Nu zal de Nederlandse Bank „handelsbanken" niet inschrijven in het register indien zij uitsluitend of in hoofdzaak hun be drijf maken van het verlenen van kre dieten, 10.000,of minder bedragend. Deze niet-ingeschreven banken vallen dan voor leningen tot 10.000,automa tisch onder de nieuwe geldschieterswet. Bemiddeling In verschillende gemeenten bewegen zich personen die door huibezoek trachten anderen te bewegen een afbetalings- of geldleencontract te sluiten. Deze colpor teurs zullen voortaan een „toelating" no dig hebben van B. en W. van hun woon plaats. De kredietbemiddeling blijft volgens de bepalingen van de nieuwe wet vrij, maar het wordt verboden bij het verlenen van bemiddeling tot het afsluiten van kre dietverlening een beloning of vergoeding te bedingen of aan te nemen dan wel in rekening te brengen aan een ander dan de kredietgever. Onder bemiddeling wordt hier verstaan alle verrichtingen en bemoeiingen van een 3e (kredietbemiddelaar) gericht op het tot stand komen van een krediet overeenkomst. Aan degenen die niet in het bezit zijn van een vergunning is het verboden zich als kredietgever voor te doen. Dit verbod richt zich met name tegen hen die nu ai jaar en dag per advertentie geld aanbieden aan ieder tot elk ge wenst bedrag enz. Men kent deze adver tenties. Hierachter verschuilen zich al lerlei bemiddelaars die het alleen te doen te doen is om advies- en bemiddelings- kosten. Zij maken vele slachtoffers en daarom is het toe te juichen dat de nieuwe wet een einde zal maken aan de praktijken van deze lieden. SCHOOL Samen werken, samen spelen, elkaar ontmoeten uit elk sociaal, godsdienstig of levensbeschouwelijk milieu. Is u ook lid van Volksonderwijs Vereniging voor Openbaar Onderwijs Secr. Alb. Hahnweg 21, telefoon 5585. liesgevende zaken zijn en dat zij des ondanks grondig gemoderniseerd moe ten worden. De nieuwe wet Er is een ontwerp van een nieuwe Vleeskeuringswet op komst, maar wat dat zal worden is nog onbekend. Hier komt echter de gelegenheid de zaken goed te regelen. De gedachte van verliesgevende slachthuizen blijkt slechts verkoopbaar te zijn, maar men zal er aan moeten. Waarom? Omdat de volksgezondheid goede slachthuizen eist en onze uitvoer niet in gevaar gebracht mag worden door verhalen over on hygiënische abattoirs. Men moet de zaak precies zo bezien als de Keuringsdienst voor Waren. Ook hier gaat het niet om winst maken maar om algemene belangen dienen. Wie daarop wil bezuinigen bedriegt zichzelf. Overigens zijn de Amerikaanse eisen niet zo absurd hoog. Wel zijn er steke ligheden waarvoor men moet oppassen. Zo eisen de Amerikanen dat in een slachthuis geen paarden worden ge slacht. Want in Amerika geldt paarde- vlees als oneetbaar; de kadavers gaan naar dierentuinen (roofdieren), vlees- Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: kinderwant, driewielig kinderfietsje, paar herenhandschoenen, schakelarm band, wollen want, linker herenhand schoen, bankbiljet, kindertuigje, leren hondenriem, fietstas met gummi hand schoen, groene racefiets, bruine leren want, damesfiets, zwarte damesfiets, zwarte herenfiets, damesrijwiel, brom fiets, herenhandschoen, zwarte porte monnee, sleutel, babyschoentje, wit kin dermutsje, lipssleutel, kastsleuteltje, ro de leren portemonnee, donker groene damesfiets, zijden sjaal, wieldop, bad handdoek, nieuw herenrijwiel, oud he renrijwiel, pak vloeipapier. Aankomen lopen: herdershond met halsband. meelfabrieken enz. Men zal hier de knoop moeten doorhakken en voor paar den een afzonderlijke afdelingen bij be paalde slachthuizen moeten stichten. Daar is niets aan te doen. Overleg Minister Lardinois zit kennelijk omhoog met de zaak. In een persbericht zegt hij, dat hij niet zonder meer de gemeenten raad kan geven inzake de reorganisatie van de slachthuizen en de daarvoor no dige investeringen. Er is nu breed overleg aan de gang, tussen het ministerie, de Veeartsnijkun- dige Dienst, de organisatie van slacht huisdirecteuren en de gemeenten. Het is te hopen dat men snel tot besluiten komt. Uitstel van reorganisatie bespaart ons directe uitgaven, maar levert een te groot gevaar voor onze uitvoer op dan dat wij het ons zouden kunen veroor loven. Ook overigens mag de inrichting van en de werkwijze op een slachthuis nooit onderwerp van discussie zijn. Zij moe ten in één woord „af" zijn. Want ook voor de binnenlandse afzet en voor de afzet in de E.E.G. zijn geruchten over onvoldoende hygiëne enz. zeer schade lijk. Er wordt wel eens opgemerkt dat de perfectie der communicatie-middelen er toe heeft geleid dat de onrust in de we reld is toegenomen. Elke haard van on rust wordt onmiddellijk in het centrum van de belangstelling gebracht. Dit is wel juist maar aan de andere kant moeten wij volop begrip hebben voor de voordelen van de snelle communicatie. Zo ontmoeten de kopstukken van de wereld elkaar frekwenter. Zij wegen sa men af welke gevaren onze samenleving bedreigen en nemen dan tijdig hun te genmaatregelen. Dit zien wij duidelijk gedemonstreerd op economisch gebied, waarbij de mo netaire sector wel sterk in het licht van de wereldschijnwerpers s*aat. Dat laat ste wordt vooral veroorzaakt door de voortschrijdende inflatie en de daarmee verbonden grotere kwetsbaarheid van de wisselkoersen. Door samenspraak van de top-experts op monetair terrein is het Engelse pond nog redelijk van waarde gebleven en is ook al de franc voorlopig gered. Inflatiedreiging Het vinden van noodoplossingen bete kent echter niet dat er fundamenteel een verbetering is aangebracht. De Brit se economie werkt onder zware druk van enorme leningen uit het buitenland. De regering Wilson moet eenvoudig met sobere programma's komen anders ver liest zij het internationaal vertrouwen. De stakingsdreiging neemt de Engelse regering ge' '0011 op de koop toe. Intus sen beginnen de Britten enig succes te boeken met hun pogen de handelsbalans in evenwicht te brengen. De inflatiekanker blijft het gehele mo netaire wereldbestel bedreigen. De eers te week van februari werden dc Franse reserves weer aangetast. In Italië is het nu uitermate onrustig aan het loonfront. Daar zijn reeds grote stakingen uitge broken. De industrie ziet er geen kans meer verdere loonsverhoging uit de pro- duktiviteit te halen en men vreest dus voor prijsstijgingen. In West-Duitsland ontwikkelt de eco nomie zich gunstig voor Europa in die zin dat vermoedelijk de overschotten op de betalingsbalans verminderen, het geen gunstig is voor de valuta-rust in Europa. Nixon in actie Bepalend voor het monetaire beeld van de komende jaren is echter de situatie in de V.S. President Nixon heeft dui delijk gezegd dat hij de inflatie zou be teugelen. Dat zal hij niet redden door een devaluatie van de dollar. Maar dat wil de regering Nixon ook bepaald niet. Er is vorig jaar een belastingverhoging afgekondigd maar deze heeft nog geen voldoende effect gesorteerd. Samen met het hoge discontotarief zou, die belas tingverhoging de stijgende prijzen moe ten afremmen zonder de werkloosheid noemenswaard te vergroten. Het schijnt anders te gaan. Duidelijk is dat de havenstaking in de V.S. bijzonder schadelijk gewerkt heeft voor de handelsbalans. Op welke wijze de regering Nixon daar iets aan gaat doen is nog niet duidelijk, maar zij zal zeker trachten de consumptie geleide lijk te doen afremmen. Men zal zeker in Amerika proberen de export naar Europa, met name naar west-Duitsland te vergroten. Of dit zal lukken voordat de dollar onder druk komt testaan, is een open vraag. Verder wachten wij neg op de fundamentele veranderingen in het internationale valuta-mechanis me. De mening neigt algemeen in de vo.gende richting. Devaluatie Een verandering in de wisselkoersver houdingen vindt thans schoksgewijs plaats via de devaluaties. Deze aanpas sing brengt dan een golf van ellende teweeg waarbij de wereldhandel grote schade lijdt. De waarde van de mun ten zou binnen de bestaande verhoudingen meer moeten kunnen fluctueren, zonder dat de vaste koersen worden aangetast. In feite zou er dan een speling moeten komen van ca. 5 zonder dat een munt blijvend duurder of goedkoper wordt. Men zou kunnen zeggen dat een aantal munten dan verder kan doorbuigen zon der dat ze breken. Dit maakt uiteraard het wereldgeldverkeer al veel soepeler en vermoedelijk rustiger. In ieder ge val verloopt een waardedaling of- ver meerdering veel rustiger. Een tweede verandering bij de bestaan de toestand tracht men te vinden door aan de vluchtkapitalen meer hindernis sen in de weg te leggen. Er zou reeds overeenstemming over zijn bereikt in de voornaamste landen. Men wil trach ten de te nemen maatregelen geheim te houden waardoor de effectiviteit gro ter wordt. Exportconcurrentie Bezien wij tegen het licht van het bo venstaande onze eigen monetaire situa tie, dan is het duidelijk dat wij aan de inflatieontwikkeling hard mee doen. Of wij onze muntwaarde overeind kunnen houden tegenover andere is een open vraag. Wij hangen daarbij af van an dere landen. Het enige dat wij samen met wést- Duitsland als voorsprong kunnen noe men is dat wij nog niet veel stakingen kennen. Zeer belangrijk is daarnaast of wij voldoende tegenweer zullen hebben tegen export-offensieven, die door an dere landen worden geopend. Wij we ten hoe Frankrijk daar naar toe werkt, wij zien hoe de Britten hun export sti muleren en wij signaleerden dat de V.S. zich aangorden tot grootse uitvoer- prestaties. Het is in dit verband inte ressant te vermelden dat ook België een speciaal exportprogramma in petto heeft. Al dit geduw op de wereldmarkt moet wel resulteren in een geweldige toene ming van de concurrentie, waarvan de resultaten toch een drukkende werking kunnen uitoefenen op het prijspeil. Onrust Tot op heden is van druk op ons prijs peil nog weinig sprake. De gunst der conjunctuur is nog bezig de B.T.W.- vuren op te stoken, maar daar komt wel kentering in. Voorlopig zal het zo zijn dat de duidelijk zichtbare waarde vermindering van de gulden de mone taire onrust in Nederland vergroot. Men aarzelt met het maken van be sparingen, vooral op lange termijn. Na het bekomen van de B.T.W.-schrik zal echter de concurrentie zov 1 binnen de grenzen als van buiten op de Neder landse markt toenemen. Dit zou onze handel en industrie wel eens ernstig kunnen treffen. Allen, die deze ontwikkeling niet met een visie voor afspiegeling op eigen zaak gevolgd hebben, wachten harde tijden. Wegens baby huidig meisje zelfst. HULP gevraagd, 4 ochtenden per week in gezellig huis. 2 school gaande kinderen en baby. Mevr. Innemee, tel. 4659. KINDERWAGEN te koop ƒ35,i.z.g.st., kleur wit blauw. Telef, 4944. TE KOOP kinderwagen en reiswiegje, z.g.a.n. Beckeringhstraat 66. WONINGRUIL. Hilversum- Soest. Aangeboden 4-kamer flat met douche, wasma chine, centrifuge. Gezellig uitzicht. Huur pl.m. 90,- per maand. Oosterengweg 266, Hilversum. Te koop DWERG- PINCHERTJE. Middel wijkstraat 48, Soest, telef. 3545. Te koop CARAVAN (Sprtte Musketier), hele maal compleet met inven taris. Bosstraat 90, tel. 6937. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend hij vooruit betaling. Br onder nr 15 ct. extra Heden overleed, nog on verwachts, onze lieve en zorgzame echtgenote, moeder en grootmoeder, JOANNA HENRICA STAKENBURG, echtgenote van Jan Pieter Worp, in de ouderdom van 79 jaar. Rilland-Bath J. P. WORP Weert A. J. DEKKER WORP P. E. DEKKER Jaap Peter-Jan Amsterdam G. WORP- DE BOCK Ronald Eddy Rilland-Bath, 3 maart 1969. Huize „De Werfkampen" Hoofdweg A 166 De teraardebestelling heeft op donderdag 6 maart 1969 plaats gehad te Rilland-Bath. Jeugdherberg „De Heide bloem" vraagt van 1 maart tot 1 september en van 1 mei tot 1 sept. of langer huishoudelijke ASSIS TENTES, intern, leeftijd 17-21 jaar. Afwisselend en zelfstandig werk. Inl. Bosstraat 16, telef. 2296. Te koop LELIJKE EEND, bouwjaar 1962. Kruisweg 1, telefoon 6344. Gevraagd administratief WERK en/of typewerk voor de ochtenduren. Br. onder letters V.C. 168 bur. S. Crt. Wie wil tegen zeer kleine vergoeding TUINIEREN op een stuk grond, gelegen aan Korenweg 3 Te koop houten GARAGE met pannen dak. Telefoon 6911, na 19.00 uur. Te koop KINDERWAGEN (Koelstra). Vinkenweg 30. ORTH. CHIRURG, WONINGRUIL. Aange boden eengezinswoning; 4 kamers, keuken, schuur en tuin, bij station Soest- dijk. Gevraagd 3-kamer flat op de Eng. Br. onder no. 1250 bur. S. Crt. Heer, 65 jr., gezond en vitaal, zoekt WERKZAAM HEDEN van 10 - 18 uur, bijv. administratie, kon- trole, magazijn of iets der gelijks. Br. onder letters P.S. bur. S. Crt BRUILOFT Accordeon en electronische wonderaccordeon en drums. G. Kessen. Kennedylaan 87, Baarn, telefoon 02154-6034. Te koop gevraagd vrijstaand WOONHUIS of helft van dubbel. Br. onder letter F.B. 1 bur. S. Crt. VERSTELNAAISTER b.z.a. voor een halve dag per week. Br. onder letters W.N. 51 bur. S. Crt. Informatiecentrum jonge ren zoekt KAMFRS. Aanb. Meisjesbelangen, Koninginnelaan 13. telef. 3725. b.g.g. 5261. Gevraagd: nette MEISJES en JONGENS. Drukkerij Atlas N.V., Koningsweg 18, Soest, telefoon 4751. BEDRIJFSRUIMTE, even tueel met woning te koop gevraagd. Tot ƒ200.000, Brieven onder letter M.F.B. bur. S. Crt. Vrijstaand WOONHUIS (boerderij) met flinke tuin te koop gevraagd in Soest of omgeving, tot 100.000,-. Br. onder letters M.B. bur. S. Crt. TE KOOP onderdelen van Renault Gordini, lampen, stuur, achterbumper, skailederen stoel en bank, z.g.a.n. banden, chroom doppen enz. enz. Tevens bontjas (kort licht bruin). H. F. van Esch, Kerkpad n.z. 16, Soest. Te koop gevraagd BOUW GROND voor een vrij staand woonhuis. Wil ook deelnemen in de bouw van een dubbele woning. Br. onder letter M.F. bur. S. Crt. Te koop prima KOE MEST. 14,— per m3. J. B. Lanser, Soester Eng- weg 8, telefoon 2557. Wie helpt a.s. echtpaar aan vrije WOONRUIMTE (2 3 kamers met keuken). Brieven aan M. J. R. Straub, staffunktionaris Prot. Chr. Centrum, Dillenburgstraat 33, Utrecht, telef. 030-512341. Te koop WHIPPET-REU, 5 maanden, ingeënt. Braamweg 39, Soest, telefoon 02155-6872. Te koop 2 pl. RADIATOR plus kraan (75 x 100) 40,-. 3 pl. (215 x 40) 100,-, kozijn (2 ramen) 193 x 125, 10,Plasweg 45, telef. 4112. HUIS te huur gevraagd in Soest of omgeving, voor de periode van IV2 tot 2 jaar, bev. 3 slaap kamers, voor Amerikaans gezin van 4 personen. Tel. 02157-364, van 2-6 uur n.m. Vragen naar de heer H. van Schaik. Te koop 10 aluminium GOLFPLATEN, lang 2.30 m. bij 0.85 m. breed. Prijs 50,Nieuwstr. 33. Beschaafd meisje, 3e klas U.L.O., 16 jaar, wil graag haar zaterdagmorgen PRODUKTIEF maken. Telefoon 6415. Gevraagd WERKSTER, 2 halve dagen p. week. Mevr. Walet, Colenso 75, telefoon 4911. Aangeboden per 1 april, voor dame, b.b.h.h., gestof feerde ZIT-SLAAP- KAMER met balkon en vrije douchecel. 5 minuten van station en bus., Acacialaan 13, Soest-Zuid. Te koop Peugeot BROM FIETS, bouwjaar 1967, i.z.g. staat. Braamweg 39, Soest, telefoon 02155-6872. Te koop z.g.a.n. palisander BERGMEUBEL. Kerkpad z.z. 124. Te koop BRUIDSJAPON met alle toebehoren, maat 38, niet in omgeving gedragen. Smitsweg 321. Te koop prachtige Rie- mersma KINDERWAGEN. Na 6 uur, Schaepman- straat 27. Te koop aangeboden HI-FI VERSTERKER, ideaal voor gitaar. Te bevragen tussen 7 en 8 uur. Dr. s' Jacobstraat 4. Te koop aangeboden WOONHUIS. Indeling 2 woonkamers met suite, 2 douches, 6 slaapkamers, 2 keukens, 2 toilets enz. Zeer geschikt voor dubbele bewoning. Gedeeltelijk verhuurd voor 75,per week. Koopsom n.o.k. Grondoppervlak pl.m. 1000 m2. Br. onder letters B.K. bur. S. Crt. Te koop 2 zware lederen heren FAUTEUILS, ge bruikt doch in uitstekende staat. Te bevragen Industrieweg 10, Soest, telef. 6119, overdag van 8.30 - 5.30 uur. Te koop V.W. 1600 T.L. '67, z.g.a.n., km.-stand 24.000. Elke keuring toegestaan. Prijs ƒ6400,inclusief accessoires waaronder nieuwe autoradio met slede. Telef. ((02155) 5952. Wie heeft vrije tijd om voor particulier diverse WERKZAAMHEDEN te verrichten, o.a. behangen en schilderen. Br. met verlangt uurloon onder no. 1253 bur. S. Crt. BOUWTERREIN te koop gevraagd, bij voorkeur Soest-Zuid. Br. onder let ters R.L. 43 bur. S. Crt. Te koop KLEURKANA- RIES, ook met kuif. Tevens een gitaar. Driehoeksweg 10, tel. 2532. Dame, 61 jaar, vraagt gestoff. ZIT-SLAAP- KAMER met volledig pen sion. Br. onder no. 1247 bur. S. Crt. Hoofdleidster buitenkliniek „Vosseveld" zoekt vrije WOONRUIMTE met keu ken. Brieven aan Lange Hul 508, Bussum, telefoon 02159-11388. GARAGE te huur ge vraagd. Zo mogelijk omgeving Heideweg - Plas weg. Heideweg 72, telefoon 2919. Jongeman met veel vrije tijd b.z.a. voor SCHILDER- en BEHANGWERK. Br. onder nr. 1252 bureau S. Crt. Remia n.v. heeft in haar bedrijf plaats voor enige flinke JONGEMANNEN in de leeftijd van 16-21 jaar. Prima salaris en gun stige voorwaarden. Sollicitaties aan Remia N.V. Margarinefabrieken, Den Dolder, tel. 030-783641. Te koop SPEEDBOOT met 33 p.k. Everude motor, waterski's en trailer. Bosstraat 90, tel. 6937. De Paardenkamp vraagt vaste manl. of vrl. KRACHT voor alle voork. werkzaamheden. Aanmel den Duinweg 7. Te koop RENAULT R8 Major 1965. Talmalaan 3, Soest. TE HUUR en TE KOOP Meibro caravans v.a. ƒ3550,ook gemeubi leerd. Standplaatsen Texel en Italië. Bagagewagens - Trekhaken. LAMERS, Soesterbergse- straat 6, Soest, tel. 3409. Gevraagd flinke TUIN KNECHT op een land goed. Soestdijkseweg 12, Lage Vuursche, telefoon 02156-230. Het herstellingsoord „Ariënshof", Duinweg 12 te Bosch en Duin, vraagt huishoudelijke HULP. Schriftelijke sollicitaties te zenden aan de direktrice van het herstellingsoord. Persoonlijke aanmelding is ook mogelijk na telefo nische afspraak. 03404-31560. COUPEUSE heeft weer tijd beschikbaar. Tel. 6879. Te koop SLOOPHOUT, o.a. planken, balken, re gels, deuren, ramen enz. Enting, KI aarwaterweg 3S, telefoon 6613. Gevraagd voor direkt nette MEISJES. Hoog looft. Chemische Wasserij „Super Cleaner", Konin- ginnelaan 42, telefoon 4302. Wegens uitbreiding ge vraagd accuraat WINKEL MEISJE, leeftijd pl.m. 18 jaar. Van der Laan'S Supermarkt, Oude Utrechl- seweg 38, telefoon 2685. Nette jongeman zoekt voo* zo spoedig mogelijk vrijt WOONRUIMTE, liefst zomerhuisje of iets derge lijks, voor langere tijd, omgeving Soest-Zuid. Br. onder letter B bur. S. Crt. Te koop 3 prima V.W.- BANDEN. Molenstraat 29. Te koop in prima staat verkerende BROMFIETS, merk Peugeot, met voor- vering. Rembrandtlaan 18, Soest. Wegens overcompleet te koop „Lesa" stereo PICK-UP, met 6 W ver sterker en losse boxen. Aansluiting voor recorder en radio. 2 maanden oud. De Costalaan 9, tel. 2058. Te koop butagas KACHEL met fles. A. v. d. Hengel, Lange Brinkweg 80. Te koop gevraagd bewoond HUIS. Brieven onder let ter B.N. 64 bur. S. Crt. Gezellig jong MEISJE gevraagd voor iedere dag of nader af te spreken tijd, of jonge werkster ge vraagd voor 2 3 och tenden per week. Mevr. A .v. d. Brink, Van Straelenlaan 26, telefoon 3211. Te koop BATAVUS Whippet, Troelstrastraat 65. KAPSTERS gevraagd, voor direkt of na Pasen. Kapsalon Rademaker, Kerkstraat 44, Soest, telefoon 02155-2175. Weduwe, 65 jr„ met woning, zoekt CONTACT met gezellige, gezonde wat oudere heer. Br. onder nr. 1254 bur. S. Crt. RADIO te koop in prima staat, o.a. drie luidsprekers en zeer mooie bas. Adres W. de Jong, Rem brandtlaan 2. Te koop gevraagd pl.m. 50 m2 gebruikte HEUGA- VELT TEGELS. Adres tel. 2749. Gevraagd voor enkele dagen (middagen) in de week, in jong gezin, meisje van ongeveer 15-20 jaar voor HULP in de huishouding en verzorging van de kinderen. Telefoon 6207, na 20.00 uur.

Soester Courant | 1969 | | pagina 19