ook eifekten PRIJSBEHEERSING IS NIET HAALBAAR Per 1 maart nieuwe regeling TEWERKSTELLING VREEMDELINGEN Groot vrijstaand huis, met grote tuin TE KOOP GEVRAAGD GUERÏI LA IN ISRAËL GELD LENEN PR0M0TIE-L.P., tijdelijk ƒ7,90 DE GOUDEN SNAAR" ziekenauto 5980 Telefoonnummer Noorderweg 23 VI Drukkerij Smit Ongunstig klimaat werd ongunstig beinvloed ZENITH Oncontroleerbare migratie ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER fVOLVOj Niet alleen het werk van Yasir Arafat De muzikale rijkdom van de Academy of St. Martin in the Fields De terreur der Arabieren BONDSSPAARBANK voor al Uw geldzaken BONDSSPAARBANK voor Midden Nederland Het geboortekaartje Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Politiebureau 4-4-4-4 Vim DAG 7 MAART 1969 -J&L De tweede opvoering van de pryzenklucht in de Tweede Kamer is achter de rug. Het resultaat ervan is niet beter dan dat van de eerste opvoering. De minister van economische zaken is evenmin in staat de prijzen in de hand te houden als de oppositie of de wetgeving. Er is een reeks van factoren, die de prijzen beïnvloedt. In de eerste plaats bchO' ren daartoe de produktiekostcn. Vervolgens zijn er een aantal arbeiders en een aantal vragers. Hun aantallen zyn van betekenis voor de hoogte van de prijs. Dat zien wij heel duidelijk wanneer er sprake is van een monopolie. Is er maar één enkele aanbieder dan wordt de prijs hoger. Is er slechts een enkele vrager tegen over veel aanbieders, dan zal de prijs door deze marktsituatie gedrukt worden. Voorts zijn er nog de invloeden van de elasticiteit van vraag en aanbod, de sub stitutiemogelijkheden en tenslotte het economisch en psychologisch klimaat waar onder de prijsvorming plaats vindt. Juist dit economisch en psychologisch klimaat is voor de regering in dit land de laatste maanden bijzonder ongunstig geweest. De regering heeft zelf een nieuw systeem van omzetbelasting ge presenteerd. Of de invoering daarvan nu reeds had moeten geschieden en ook In deze vorm en met deze tariefhoogten kan nog lang een twistpunt zijn. Zeker is het dat de regering met de invoering ervan aan de vakbonden een stevig ar gument in handen gaf om de looneisen niet te matigen. Daarnaast accentueerde de regering de prijsverhogingen door zélf forse tariefsaanpassingen te gaan procla meren. Wij denken bijvoorbeeld aan de posttarieven en de verhoogde luister- geldbijdragen. Ook in buurlanden wer den tenslotte nog prijsverhogingen inge voerd, want ook daar schrijdt de inflatie voort. De directeur van de jaarbeurs heef: in een rede gezegd dat de inflatie in Ne derland in een draf is overgegaan. Hier mee wordt nog eens geïllustreerd dat het vertrouwen in de geldswaarde steeds meer verdwijnt. Hierdoor wordt de lust van het publiek om geld in goederen om te zetten steeds groter. Ontkoppeld Zakenmensen maken daar in hun prijs- EEN BETER HORLOGE KAN ZWITSERLAND NIET LEVEREN VERKRIJGBAAR IN DE VAKZAKEN Ga noarSPJKER TEL.2982 50E5TERBERG5E5TR 26 I politiek gebruik van. Het is een clement dat de stijging bevordert. Bedenken wij ook dat het prijsbeleid van de regering jarenlang was gekoppeld aan het loonbe- leid. Er bestond een afspraak tussen re- I gering en bedrijfsleven dat er uiterst- I discipline zou worden betracht in de prijsvorming mits de regering de loon vorming niet uit de hand zou laten lo pen. Niettemin heeft de vakbeweging een vrije loonvorming afgedwongen. Is het nu ^o'n wonder dat de prijzen op hol slaan als de prijs van de arbeid daar aan ten voorbeeld wordt gesteld De oude regel dat de lonen met procen ten omhoog zouden kunnen gaan en de marge in geld bij de winstopslag hetzelf de zou moeten blijven, is klinklare non sens. Strikte naleving zou een groot aan tal bedrijven naar een faillissement voe ren. In het laatste geval worden onder nemers nog met modder nagesmeten door vakbonden, die het woord wanbe heer voor in de mond hebben liggen. Koorts Als wij de economische temperatuur van de laatste maanden nog eens nameten, dan is het duidelijk dat alle factoren voor een drastische prijsverhoging aan wezig waren. Dat is een ernstige ont wikkeling voor consumenten en bedrijfs leven, want beide groeperingen zijn niet gelukkig met deze prijskoorts. Men zou met een prijsstop of een prijs- beheersing deze ontwikkeling moeten stoppen, zo menen velen. Naar onze me ning zou de regering daar reeds toe zijn overgegaan als zij een kans zag op suc ces. Achter die kans staat echter een groot vraagteken. Voor een effectieve beheersing van prijzen moet men aan een aantal voorwaarden voldoen. In de eerste plaats moeten de artikelen bekend zijn en in gestandaardiseerde vormen worden geregistreerd. Vervolgens moeten alle prijzen op een bepaalde datum wor den genoteerd. In de derde plaats moet er een apparaat zijn om de te beheersen prijzen te controleren. Aan deze drie voorwaarden is nauwelijks te voldoen. Onuitvoerbaar Het goederenassortiment in een reeks artikelen is zo ontzaglijk uitgebreid dat zelfs deskundigen op een deelmarkt het nauwelijks kunnen bijhouden. De prij zen van deze goederen vertonen een gro te variëteit en zijn mede afhankelijk van de aangeboden hoeveelheid en de zaak waarin het goed wordt gekocht. Was middelen in een pondspak kosten meer dan in vijfkilo's verpakking. Zou men voor deze variaties prijzen vaststellen met een te geringe winst marge, dan zouden de fabrikanten de kwaliteit wijzigen, de verpakking ver anderen of het artikel een andere naam geven. Want wie produceert er nu goe De laatste jaren zyn honderden buitenlandse arbeidskrachten erin geslaagd om ons land op illegale wyze binnen te komen. Vaak reisden zy op goed geluk naar onze contreien, waar zy voorgaven slechts op doorreis te zyn, maar ondertussen naar werk uitkeken. Reeds in het voorjaar van 1968 heeft de regering getracht paal en perk te stellen aan deze ongecontroleerde toestroming van buitenlandse werkkrachten en sinds 1 maart van dit jaar zyn de bepalingen nog verscherpt en strekken ze zich boven dien tot alle buitenlandse werkkrachten uit, met uitzondering van werknemers die onderdanen zyn van een van de E.E.G.-landen. Inderdaad reisden veel Grieken, Turken, Marokkanen e.a. maar op goed geluk naar Nederland in de hoop er werk te vinden. Vaak werden zij door bemidde ling van landgenoten hier tewerkge steld, hoewel zij niet in aanmerking kwamen voor een verblijfs- of werkver gunning. Sommige buitenlanders, die il legaal ons land binnenkwamen of onder het voorwendsel, dat zij met vakantie waren, werden in dienst genomen door een Nederlandse werkgever, die ver zuimde de vereiste vergunning aan te vragen. Deze ongeregelde en op den duur on controleerbare migratie van vreemdelin gen wierp natuurlijk allerlei problemen op. Nu bestaat er in verschillende sec toren van het Nederlandse bedrijfsleven ongetwijfeld nog steeds behoefte aan buitenlandse arbeidskrachten. Maar dan is een tiidige Indiening van de aanvra gen om werving toch wel gewenst. Daarom werd reeds het vorig jaar door de Nederlandse regering een regeling ge troffen. die beoogde de overkomst van buitenlandse werfkkraehten met de no dige waarborgen te omgeven. Hun toe lating werd aan een voorafgaande toe stemming (machtiging tot voorlopig ver blijf) gebonden. E.E.G.-onderdanen niet Deze maatregelen hadden alleen betrek king op het voorlopig verblijf van on derdanen van Griekenland, Marokko, Portugal, Spanje en Turkije. Met het oog op een verdere harmonisatie van de vreemdelingen voorschriften in Benelux- verband is nu besloten de vereiste mach tiging ook tot andere landen uit te brei den. Alleen werknemers, die onderdaan zijn van een van de E.E.G.-landen vallen niet onder deze regeling. Dat impliceert dat de indienstneming van onderdanen van Belgic. Luxemburg, Frankrijk, West- Duitsland en Italië niet aan een vergun ning zijn gebonden. Uit Spanje en Turkije kunnen alleen arbeidskrachten worden aangetrokken via werving door tussenkomst van het directoraat-generaal voor de arbeids voorziening. Uit andere landen kunnen arbeidskrachten worden aangetrokken na toestemming van dit orgaan. Soepel Per 1 maart is dus de nieuwe wet, hou dende regelen tot het verrichten van «rbeid door vreemdelingen, in werking getreden. Deze wet vervangt de oude betreffende tewerkstelling van vreemde lingen die van mei 1934 dateert. De niepwe wet is overigens vrij soepel wat betreft de afgifte van werkvergun ningen. Een dergelijke vergunning wordt slechts geweigerd indien het verblijf niet is toegestaan of indien de stand en de ontwikkeling van de werkgelegenheid daartoe aanleiding geven. In de wet zijn echter nieuwe bepalingen opgenomen, die in de oude wet niet voorkwamen. 1. de arbeidsvergunning kan niet alleen door de werkgever, maar ook door de werknemer worden aangevraagd; 2. de arbeidsvergunning zal in tegen stelling tot de huidige situatie, waar bij aan de werkgever een werkver gunning werd verleend, aan de werk nemer worden verstrekt; 3. voor de verstrekking van deze ver gunning zijn niet langer leges ver schuldigd; 4. de mogelijkheid is geschapen om te gen een weigering of intrekking van de vergunning, alsmede tegen een verlening van de vergunning onder beperking binnen 30 dagen voorzie ning te verzoeken bij de minister van sociale zaken en volksgezondheid. De vergunning dient te worden aange vraagd bij het arbeidsbureau in welk gebied de vreemdeling zal worden te werkgesteld. te Baarn, Soest of omgeving. Niet aan drukke straat. Brieven onder letters B.W. 52, bureau Soester Courant. deren waaraan hij weinig of niets ver dient Duidelijk dient nog eens te worden ge steld dat de overheid het zicht op een goed prijzenbeeld heeft vertroebeld door voor een reeks artikelen de prijsbinding te doorbreken. Daar plukt men aanvan kelijk zoete vruchten van maar in een later stadium kunnen die vruchten nog wel eens wrang worden. Een doolhof De regering suggereert wel een goed beeld te hebben van de prijzen maar niets is minder waar want in een markt van overvloed, zoals wij die kennen, is het onmogelijk daar oog op te hebben. De oppositie heeft dit evenmin. Tenslotte nog de controle. De mankracht om effectief prijscontrole uit te oefe nen, ontbreekt ten enen male. De Eco nomisch Controle Dienst zou nu 200 man omvatten. Zelfs als men die vervijfvou digt is het onmogelijk een goed con trolerend apparaat op te bouwen, want het leren kennen van artikelen en het geoefend controleren kost een flinke in- werklijd die bovendien de begroting van het departement van economische zaken zichtbaar zou gaan belasten. Het is duidelijk dat het voeren van prijsdebatten in de volksvertegenwoordi ging niet anders is dan een opvoering van een politiek circus. Zolang ons po litiek stelsel de inflatie toejuicht, zal de prijsstijging even hardnekkig volgen. Het enige verweer bestaat uit het doen ver scherpen van de concurrentie. Bij de heersende fusiekoorts en de voortduren de exodus van kleine zaken zal ook daar geen opwindend succes te behalen zijn. voor Soest. Soestdyk en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. Subrogatie Een borg die betaald heeft, treedt in de rechten van de schuldeiser, zodat hij nu de schuldenaar in rechte kan aanspreken (subrogatie). Is dus X aan Y 8.000, verschuldigd en betaald Z als borg voor X, dan treedt Z in de rechten van Y, hetgeen inhoudt dat hij de betaalde ƒ8.000,van X kan terugvorderen. Waren er meer borgen, dan kan de borg die betaald heeft ieder van de an dere borgen aanspreken voor een even redig deel. Deze persoonlijke zekerheids stelling (borg) - met al zijn gevaren - komt nog slechts sporadisch voor. Tegen het zich als borg verbinden moet ern stig worden gewaarschuwd: op de meest ongelegen ogenblikken kan men worden aangesproken, terwijl voor de risco's meestal geen vergoeding wordt ontvan gen. Voor gehuwden geldt de algemene regel dat bij het zich verbinden als borg el- kaars toestemming nodig is. In deze zakelijke tijd prefereren de geldschieters veelal een zakelijke zeker heidsstelling, zodat ze bij nalatigheid van de geldnemer tóch aan hun trekken zullen komen. Misschien bezit deze waardevolle zaken als een eigen huis, een voorraad goederen of waardepapie ren (aandelen, obligaties), die hij de geldschieter als onderpand kan aanbie den. Deze zal daarmee wel genoegen ne men, als tenminste de waarde van het onderpand die van de lening overtreft. Komen de partijen tot overeenstemming, dan moet de geldnemer het pand de geldschieter ter hand stellen of het al thans in diens macht brengen. Deze mag het zich echter niet toeëigenen: de geld nemer blijft eigenaar. Ook mag hij het niet gebruiken, tenzij met toestemming: pand is tenslotte geen genotsrecht maar alleen een zekerheidsrecht. Maar als de geldnemer niet aan zijn verplichtingen voldoet, mag de geldgever het pand wel verkopen, zij het dan dat het een open bare verkoop moet worden. Dit recht van de geldgever of pandhouder om zonder tussenkomst van de rechter het pand in het openbaar te verkopen, heet het recht van parate executie. Uit de opbrengst mag hij zichzelf voldoen en de rest moet hij de geldnemer geven. Komt hij aan de opbrengst tekort, dan kan hij de rest op de gewone wijze pro beren te innen. Mensen met een vast salaris kunnen ook persoonlijke leningen sluiten tot een be perkt bedrag als de geldschieter zeker heid heeft, dat hij bij het uitblijven van terugbetaling beslag kan laten leggen op het loon. Het „heilige land" zo leert ons de geschiedenis, werd in de Joop der eeuwen ge spleten en verdeeld, het joodse volk verdreven en vervolgd. De bijbelse tocht der joden in de woestijn groeide uit tot een lange, ononderbroken martelgang en liep over Babyion en Auschwitz naar het Israël van heden. Zal de jonge, nog onvol groeide staat Israël een haard van onrust blyven en zullen zijn inwoners als een volk van soldaten de geschiedenis ingaan De Israëli's wachten het af en het is deze houding, die overal voel- en merkbaar is, zowel op de regeringsbureaus als in de kantoren en werkplaatsen, in de beat- kelders en op de machtige boulevards van Tel Aviv. Een opvallende rust beheerst het openbare leven, een rust, die onmiskenbaar een zware storm, een oorlog voor afgaat. Iets van die oorlogsdreiging bemerkt men pas op de bureaus van de lands verdediging, de grensbewaking cn van de politie. Iedereen, de zakenman zowel als de particulier, moet wel eens geld lenen Om de eenvoudige reden dat we heel vaak juist als het nodig is zelf niet over voldoende geld beschikken. Voor een le ning kunnen we soms wel eens terecht bij een particulier, maar meestal zijn we aangewezen op een bank (een instel ling die bemiddelt tussen hen die geld „op de bank" hebben gezet, en hen die geld willen lenen). Een geldlening is een overeenkomst, waarbij de lener de beschikking krijgt over contanten onder voorwaarde, dat hij op het afgesproken tijdstip tenminste eenzelfde som a*.n de geldschieter (b.v. de bank) teruggeeft. V.T- zeggen met opzet „tenminste", want meestal is ook een bepaalde rente be dongen. Is dat niet het geval (wat een grote uitzondering zou zijndan is natuurlijk ook geen rente verschuldigd. Maar als we in dit geval tóch rente zou den hebben betaald, dan kunnen we die niet terugvorderen, althans niet voor zover zij de wettelijke rente van 5 niet te boven gaat. We hebben hier te maken r..:t het vol doen aan een natuurlijke verbintenis: de schuldenaar kan op een (vrijwillig) F 4ane betaling (i.c. van de rente) niet terugkomen met het verweer dat hij zulks onverschuldigd heeft gedaan. In het bovenstaande geval echter wél als de betaalde rente meer dan 5 bedraagt. Met name bij een langlopende lening bedreigt de geldgever het csvaar van geldontwaarding en dat van een stijging de rentevoet. Een lening zonder enige zekerheidstelling voor de terugbe taling (z.g blanco krediet) komt in deze zakelijke tijd vrijwel niet voor. Men wil op de een of andere manier een persoonlijke of zakelijke zekerheid die moet bewerken dat de geldschieters bij nalatigheid van de geldnemer tóch aan hun trekken komen. Borgtocht Wat wil het precies zeggen als iemand voor een ander „borg" is Dat hij zich jegens de schuldeiser (geldlener) heeft verbonden en voor de schuldenaar (de lener) zal betalen, als de lener in gebre ke blijft dit zelf te doen. De overeenkomst („borgtocht" geheten) wordt vrijwel altijd schriftelijk aange gaan. Daarbij bedingt de geldlener steeds dat hij niet eerst de schuldenaar (lener) behoeft „uit te kleden", maar meteen de borg mag aanspreken, wan neer de lener zijn verplichtingen niet nakomt. Voor een en dezelfde schuld kunnen verschillende personen zich borg stellen. In dat geval laat de schuldeiser in de overeenkomst opnemen, dat hij ieder van de borgen kan aanspreken. De borgen zijn dan hoofdelijk (voor het geheel) aansprakelijk. Director NEVILLE MARRINET. Handel - CONCERTO GROSSO Handel - THE ARRIVEL OF THE QUEEN Mozart - DIVERTIMENTO Rossini - SONATE. Aanbevelend, TELEFOON 2132. Het zijn voornamelijk het Israëlische le ger, de luchtmacht, de grensbewakings troepen en de veiligheidsdiensten inclu sief de politie, die iedere dag weer wor den geconfronteerd met een voortdurend in aantal toenemend getal van terreur- en soortgelijke gewelddaden, die op Is raëlisch grondgebied worden gepleegd door Arabische verzetsgroepen, die door het nabije Irak worden gesteund, door Syrië opgehitst, door Egypte van wapens en door Koeweit van geld (circa twee miljoen dollar per maand) worden voor zien. De verzetslieden worden vanuit Libanon Jordanië Israël binnengesmokkeld, waarna hun guerilla-taak een aanvang neemt. Het maandelijks totaal van de door hen gepleegde aanslagen en ge- weldacties heeft thans een gemiddelde van 140 bereikt, waarbij aan Israëlische zijde tot nu toe 235 doden en 1040 ge wonden te betreuren zijn, terwijl aan de Arabische kant 760 doden vielen en 1500 guerillastrijders werden gevangen genomen. De Arabieren zijn uitgerust met de al lermodernste wapens, zoals „Katjusch- ka"-rakettenwerpers van de kalibers 130 en 240 mm en met volautomatische A.K.- 47 geweren. Het wapentuig is van Rus sisch fabrikaat en wordt via rood-China en Algerije geleverd. Een viertal Ara bische verzetsorganisaties houdt zich met de guerillastrijd in Israël bezig en wel het Palestijns bevrijdingsfront, dat wordt geleid door Achmed Jabril; de Saika, welke groep wordt geleid vanuit Jorda nië, het Volksbevrijdingsfront dat vanuit Irak wordt gedirigeerd en de Fatah en de aan deze organisatie ondergeschikte „El Assifa-stormbrigades", die onder het bevel staan van partisanengeneraal Yasir Arafat, ook wel „Abu Amar" genaamd. Laatstgenoemde groepering moet als de meest gevaarlijke worden beschouwd. Los daarvan opereert nog vanuit Cairo de Arabische radio-verzetszender „Saut el Assifa", die zich bezig houdt met het voeren van een felle en niet-aflatende anti-Israëlische propaganda. Yasir Arafat Yasir Arafat, die tot mei 1968 werkte en leefde onder de schuilnaam „Abu Amar", is thans 39 jaar oud. Hij werd in Je- rusalcm uit zeer rijke ouders geboren. Reeds in zijn jonge jaren was hij de Arabische zaak met hart en ziel toege daan. Hij bezit een niet aflatende groei ende haat tegen land en volk van Israël cn smokkelde ver voor de eerste oorlog met dat land in 1948 vuurwapens en springstoffen ten behoeve van de Ara bieren. Toen hij ontdekt werd door de agenten van de Israëlische geheime dienst nam hij de wijk naar Ghaza om vandaar uit naar Cairo te trekken, waar hij zich on dermeer liet inschrijven als student in de elektro-techniek en collége liep aan de universiteit aldaar. In die lijd werd hij gekozen tot president van de Pa lestijnse studentenvereniging, die zich Intensief bezig hield met illegale acties in Egypte en Algerije, gericht tegen het Engelse cn Franse gezag in die con treien. In die periode en wel tijdens de moei lijkheden rondom het Suezkanaal, ont popte Arafat zich al eens uitnemend deskundige in springstofaanslagen. Hij vervulde zijn militaire dienst in het le ger van Nasser waar hij het tot kapitein bracht en was in aansluiting daarop van 1960-1965 als elekrto-technicus in Koe weit werkzaam. El fatah In de tweede helft van 1965 stichtte Ara fat de Palestijnse verzetsbeweging „El Fatah", met als actief strijdend gedeelte de „Al Assifa-stormbrigades", die thans een ware terreur-organisatie vormen en uitstekend getraind en bewapend zijn met Russische wapens. De leden van deze stormbrigades zijn, dankzij het in hamerend redenaarstalent en de hypno tiserende invloed die er van Yasir Ara fat uitgaat, opgezweept tot waar fana tisme. Niet voor niets luidt de strijdkreet van de Al Assifa „De revolutie van de El Fatah is harde werkelijkheid, hier en overal, en is als een orkaan die door huizen en door dorpen stormt". Dag en nacht wordt deze roep uitgezonden door de Arabische vrijheidszender in Cairo. Ook deze vorm van niet-aflatende anti- Israëlische propaganda is het werk van Yasir Arafat, de man met de tere, brui ne reeën-ogen en de weekgevormde, zin nelijke lippen. Hij werd onlangs door de Arabische machthebbers bevorderd tot generaal en opperbevelhebber der guerilla-troepen en zijn naam wordt in het nabije oosten zeker zo vaak genoemd als die van Moshe Dayan, die van Nasser en die van koning Hoessein. Voor zijn soldaten werd hij intussen tot het symbool der Arabi sche vrijheid, tot een levende legende, tot een profeet van het machinegeweer en de helse machine verheven. Veel bom- en moordaanslagen, brandstichtin gen en vernielingen worden aan zijn ac ties toegeschreven. Hij rekent Mao Tse Toeng en wijlen Che Guevara tot zijn vrienden en raadgevers en de gewezen Algerijnse verzetslieden tegen Frankrijk en de kopstukken der Vietcong in Viet nam tot zijn leermeesters. De Arabische partisanengeneraal Yasir Arafat is mede daardoor een niet te ver waarlozen machtsfaktor geworden, waar mede niet alleen de Israëlische regering, doch ook de Arabische machthebbers terdege rekening hebben te houden. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 ★★-Ar Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken verzorgen wij wel, gjed en snel 1 Uitgebreide en moderne collectie ter inzage. Van Weedestrast 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 -kkk De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door W. J. Schutte. Burg. Grothestraat 65, telefoon 2333 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Grothe straat 63. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 7 maart apotheek „Soest- Zuid". Apotheek „Soestdijk" zaterdag en zon dag de gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr Kropff, Middelwijkstraat 36, telef. 29Ó2. Wit-Gele-Kruis Zr. C. A. M. Bijlard, Saenredamplant- soen 15, tel. 5425, b.g.g. briefje in brie venbus. Groene Kruis Zr. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. 6906. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. 19.00 uur ds A. E. v. Eeden, Utrecht. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds A. Corbijn van Willenswaard, Hoogland. 19 uur ds E. Schroten, Utrecht. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Gebouw Middelwijk. 10 uur ds J. Mettau. 10 uur Zondagsschool. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. EItheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds J. C. Terlouw, Lage Vuursehe. 17 uur ds J. Smit. Voorb. H. Avond maal. Woensdag 12 maart: 19 uur ds J. Smit. Bidstond voor Gewas en Arbeid. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 11.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakcrk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan f0. 8.30 uur ds J. P. Moerkoert, Maartens dijk. 14.45 uur ds T. J. Keelstra, Ermelo. Gebouw EItheto. Verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur ds W. Borgdorff. Viering H. Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des woords. 7 uur ds Van Smeden, Amersfoort. GEREF. GEMEENTE Dalweg, bock Beukenlaan. 10 uur en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur Ds. W. Leerink. Wykgebouvv Soest-Zuid. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. P. Klop BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur Drs. W. J. Mangcr. 10.30 uur Kinderkerk. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wykgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.l.o. school, Steenhoffstr. H. Missen maandag, woensdag en vrij dag 9 uur en 19 uur, dinsdag, donder dag en zaterdag 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Mis 19.00 uur. Zondag H. Missen 9.30 uur, 11 uur Hoog mis. Maandag geen mis, dinsdag 19 uur avondmis, woensdag 8.00 uur. donder dag 19 uur avondmis, vrijdag 8 uur. KERK SOEST-Z., St. Willihrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en li.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week II. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst;, zaterdag 8 en 19 uur.

Soester Courant | 1969 | | pagina 21