E.G.V.SETTEN S.E.C. versloeg K.V.V.A, met 5-4 na 3-0 achterstand n v r.(v irM-r- B.D.C. kreeg tegen ongeslagen Minerva «een kans Dubbele nederlaag voor B.D.C.-teams in promotiewedstrijden Antofinanciering Hypotheken Persoonlijke leningen D00RSMFRE1N klaar terwijl u wacht BEVEROL SM EEH STATION GARAGE BOSBOOM Zware opgave voor S.V.V.-heren Hees op vrij i'orturi'ijke wijze naast S.V.P. S.E.C. (zat.) verpletterde Baarn op eigen veld t DINSDAG 4 MAART 1969 S.E.C. heeft zondag voor een opmerke lijke prestatie gezorgd door het Amers- foortse K.V.V.A. een 5-4 nederlaag toe te brengen. De zege krijgt nog meer glans, als men bedenkt, dat S.E.C. daar toe eerst een 3-0 achterstand moest, weg werken. Al na twee minuten had de thuisclub succes. Houtveen scoorde uit dubieuse positie 1-0. S.E.C. kreeg door Aalbers een fraaie scoringskans, maar de S.E.C.- rechtsbuiten miste van dichtbij. Na tien minuten was het Rodermond, die in de verdediging de bal kwijt raakte aan een tegenstander en moest toezien hoe K.V.V.A. het tweede doelpunt scoorde. Slecht ingrijpen van de S.E.C.-verdedi ging leverde de Amersfoorters nog voor er een half uur gespeeld was de derde treffer op. Eerst tien minuten voor rust slaagde S.E.C. er pas in om tot een doelpunt te komen. Het doelpunt werd op fraaie wijze gescoord door Veenendaal. In de- .v.fdc minuut ondernam Verhoeven, die met Vervloet herhaaldelijk verwarring stichtte in de Amersfoortse verdediging, een mirakuleuze solo. waarin hij niet meer gestuit werd 2-2. In de allerlaat st. minuut van de eerste helft zorgde Woudenberg tot ieders opluchting voor de gelijkmaker. In de tweede helft ging S.E.C. onver moeid door. Al vrij snel na de hervat ting liet Van Boeijen een keihard schot los op doelman Heitman. Deze kon de bal niet klemvast krijgen. Vervloet was er als de kippen bij om S.E.C. zowaar naar een voorsprong te schieten 3-4. In de twaalfde minuut was het echter Tie- mesen, die met een hard schot via de lat weer gelijk maakte: 4-4. Vier minu ten later scoorde Vervloet na een fraaie combinatie met Van Boeijen en Wou denberg het naar later zou blijken be- s"ssende doelpunt: 4-5. Door deze overwinning liep S.E.C. een punt in op het leidende De Zebra's, dat in Hilversum op verassende wijze een punt verspeelde tegen B.F C. 's Grave- land dat nog de beste kansen heeft, maar een wedstrijd minder speelde, won thuis met 2-0 van L.V.V. JUWELIER HORLOGE» REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 15-22 Muiderberg 15-15 14-21 L.V.V. 15-13 15-19 N.S.C. 14-10 15-18 Laren 15-10 15-17 B.F.C. 15-10 15-15 De Vesting 15-7 Door deze resultaten is de stand in de vierde klasse G nu geworden: De Zebra's 's Graveland S.E.C. A.P.W.C. Nijenrodes K.V.V.A. H.M.S. 2-S.E.C. 2 4-2 Het tweede elftal heeft zondag zijn laatste kans op een eventueel kampioen schap verspeeld door in Utrecht met 4-2 van het leidende H.M.S. 2 te verliezen. Een iets beter spelend S.E.C. nam in de eerste helft door Van Breukelen de lei ding, maar voor rust maakte de Utrechtse rechtsbuiten nog gelijk. Rijn- ders zorgde ervoor, dat S.E.C. met een 2-1 voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. In de tweede helft nam S.E.C. een af wachtende houding aan, maar deson danks hield S.E.C. lang stand. Tot twin tig minuten voor het einde H.M.S. een strafschop kreeg toegewezen. Het maak te van deze gelegenheid dankbaar ge bruik om naast S.E.C. te komen. Twee fouten van doelman Kok bezorgden H.M.S. tenslotte toch nog de volle winst. Het betekende voor S.E.C. de tweede nederlaag in deze competitie. S.E.C. 3-B.D.C. 2 0-2 Het derde elftal moest op eigen veld 'n 2-0 overwinning aan B.D.C. 2 toestaan. B.D.C. nam in de eerste helft op vrij fortuinlijke wijze de leiding. Een hoek schop werd door doelman Van Essen verkeerd beoordeeld en in zijn eigen doel geslagen. In de tweede helft heeft S.E.C. nog wel geprobeerd om gelijk te komen, maar een uitval van B.D.C. besliste tenslotte de wedstrijd, mede door een misver stand in de achterhoede: 0-2. S.E.C. 3 bleef daardoor op tien punten, nu uit twaalf wedstrijden staan. LIMVIO 3-S.E.C. 4 1-2 Het vierde elftal tenslotte, dat deze competitie nog weinig heeft laten zien, keerde zondag met een 2-1 overwinning uit Baarn terug. E ensterker S.E.C. nam in de eerste helft tegen Limvo 3 door doelpunten van v. d. Broek en Wilden burg de leiding. De tweede helft liet een doorlopend aanvallend Limvio zien, dat echter niet verder kwam dan één doelpunt. Omdat doelman v. d. Vaart nog een strafschop stopte, kon S.E.C. eindelijk weer eens een overwinning be halen. «SA'?**"-' I Het eerste heren- en damesteam maak te een slechte start in de eerste van de twee promotiewedstrijden, die gespeeld moeten worden om een klasse hoger te komen. De dames verloren in Alkmaar met 10-5 van „De Meteoor" uit Hoog woud, terwijl de heren in de sporthal „De Dreef" te Utrecht, met 13-7 hun meerdere moesten erkennen in Attila 2. Een trieste start voor beide teams, die het a.s. zondag danig moeilijk zullen krijgen in de thuiswedstrijden in de Amersfoortse Sporthal. In Alkmaar trok „De Meteoor" na het aanvangssignaal meteen fel van leer en wist binnen veertien minuten reeds een voorsprong van 4-0 te nemen, waar D D.C. geen antwoord op wist. B.D.C. snoeide te zenuwachtig, was onzuiver in de combinatie en faalde in elke schiet- poging. Daarbij moet wel worden aan getekend, dat paal en lat de tegenscore verscheidene keren in de weg stonden. N; twintig minuten speeltijd gelukte het Zelfs Ities Smeeing kreeg geen kans om met zyn keiharde schoten de Atilla- keeper te verschalken. Til Smeeing de voortreffelijke keepster van „De Meteoor" te passeren en nog wel tweemaal binnen de minuut. „De Meteoor" zat echter ook niet stil en nog voor rust was de stand weer 6-2. Even nahet begin van de tweede helft kon Ria Tolboom, de schutster van het B.D.C.-team eindelijk doorbreken. Met een hoog sprongschot verkleinde zij de achterstand tot 6-3. Toen echter kwam het grote offensief van „De Meteoor" en via mooie combi naties waarop de B.D.C.-dames geen vat konden krijgen, liepen de gastvrouwen via 8-3 tot 10-3 uit. Met nog vijf minu ten te spelen, kon het B.D.C.-team ein delijk de achterstand pas enigszins dra gelijk maken. Weer moest Ria Tolboom eraan te pas komen om tegen te scoren. Met mooie combinaties, in samenwer king met Nel Smeeing, dié een paar maal pech had met haar achterwaartse schoten, werd de eindstanu 10-5. Een grote teleurstelling, maar de dames hebben nog 2 x 25 minuten voor de boeg. Wie weet. De heren die enigszins voorbereid wa ren op hetgeen hen te wachten stond in B.D.C. is er zondag niet in geslaagd, het nog ongeslagen Utrechtse Minerva op eigen terrein een nederlaag toe te brengen. Nadat de Domstedelingen in Soest reeds met 1-0 hadden gewonnen, werd het nu een royale 5-0 zege /oor Minerva. Twee doelpunten werden ech ter door B.D.C. zelf gescoord, beide door F. Stalenhoef. Al meteen in de eerste minuut kopte Stalenhoef een hoekschop op het B.D.C.- doel achter zijn eigen doelman: 1-0. In de tiende minuut veroorzaakte een te hard ingrijpende F. Koolloos een vrije trap op de rang van het strafschopge bied. Zonder dat er nog een hand of been aan te pas kwam maakte Nieu- wenhuis er 2-0 van. Na deze treffer trok B.D.C. zich voorlopig in de verde diging terug waarmede voorlopig al leen verdere doelpunten werden voor komen. B.D.C. kreeg van de vrij zwak leidende scheidsrechter verschillende vrije trappen tegen zich, terwijl de Soes- tenaren een strafschop wegens hands werd onthouden. Het laatste kwartier trok B.D.C. toch maar weer ten aanval, maar zonder merkbaar resultaat. De tweede helft bracht weinig aantrek kelijk voetbal. Er werd onnodig hard ge speeld, waartegen de arbiter onvoldoen de optrad. L. Demmers werd daar het slachtoffer van. P. Dorrestein verving hem. B.D.C. kon het mentaal allemaal niet meer verwerken. Na een half uur was het opnieuw Stalenhoef, die in eigen doel schoot en vijf minuten later scoorde ook Nieuwenhuis zijn tweede treffer: 4-0. Vijf minuten voor het einde maakte de rechtsbinnen van Minerva er tenslotte 5-0 van toen hij een hoge voor zet ineens inschoot. ASSURANTIËN ANNO 1953 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 de uitwedstrijd tegen Attila 2, hebben zich, ondanks de 13-7 nederlaag kranig geweerd in de sporthal „De Dreef" zij het dan alleen in de tweede helft van de wedstrijd, want het spelverloop in de eerste helft deed de grootste nederlaag vrezen. De 8-1 ruststand voor Attila 2 staaft dit wel. Via een strafworp, niet de enigste in deze wedstrijd, opende de Utrechtenaren de score. Nog wist B.D.C. gelijk te ko men door een sprongschot van Koos van den Deijssel. Verder was het alleen maar Attila wat de klok sloeg in deze eerste helft. George Jansen oud-internationaal, sticht te keer op keer hevige verwarring in de B.D.C.-defensie. Toen ook nog Koos van den Deyssel een strafworp mistte, ver dween de aanvalsdrift helemaal uit de ploeg. Het zou niet zo erg geweest zijn als het bij deze ene gemiste strafworp was gebleven, maar in deze wedstrijd werden aan f D.C.-zijde maar liefst 6 van de acht toegewezen penalties ge mist. In de tweede helft leek een herboren B.D.C.-team in het veld gekomen te zijn. Men wist uit de omklemming los te ko men en bij de 10-1 stand kwam er een B.D.C.-kwartiertje, waarin het team tot 10-6 terugkwam, door doelpunten van Ruud en Ronald Surstedt (beiden twee maal) en Koos van den Deyssel met een sprongschot. Attila 2 geschrokken door dit offensief, verhoogde echter het tempo en sloeg hard terug. Via 10-6 kwam de stand op 13- terwijl keeper Jan Smeeing twee maal nog cv break-out kon onderschep pen door snel uit zijn goal te komen. Door een eindelijk raak geschoten pe nalty, deze keer van de hand van Ro nald Surstedt. kwam het einde met 13-7. Volgende week duscen moeilijke opgave voor de B.D.C.-team. De dames zullen vijf doelpunten moeten wegwerken, ter wijl de heren er eentje meer zullen moeten maken. We blijven echter opti mistisch. Met een grote supportersscha- re zal het moeten lukken. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 «meerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 BINGO-AVOND De evenementencommissie van B.D.C. heeft voor donderdag 6 maart a.s. een bingoavond georganiseerd om 20.0U uur in de kantine aan de Bosstraat. Deze bingoavond is toegankelijk voor alle le den, poolleden, donateurs en begunsti gers. S.E.C. 3-B.D.C. 2 0-2 Een beter spelend B.D.C. 2 heeft zon dag bij buurman S.E.C. 3 een verdiende 2-0 overwinning behaald. Na enkele fraaie reddingen was het toch doelman Van Essen, die B.D.C. aan een voor sprong hielp, toen hij een effectvolle corner van Jan Beijer in eigen doel sloeg. S.E.C. kwam sterk terug, maar de B.D.C.-achtrehoede met aan het hoofd de uitstekend spelende doelman Van Thienen wist treffers te voorkomen. Aan de andere kant drong de B.D.C.- voorhoede herhaaldelijk gevaarlijk door in de verdediging van S.E.C. Na rust opereerde B.D.C. wat meer verdedigend, maar verschillende flitsende uitvallen leverden door Van Fulpen en Beijer nog divc. scoringskansen op. Een van die kansen werd halverwege de tweede helft door J. Beijer benut: 0-2. SOESTERBERG 2-B.D.C. 3 3-1 De tweede derby leverde een nederlaag voor B.D.C. op. Het derde bleek niet in staat, Soesterberg 2 van een overwin ning af te houden. De thuisclub won met 3-1. Na een afgekeurd B.D.C.-doel- punt scoorde Soesterberg in korte tijd twee doelpunten. Met deze 2-0 voor sprong begonnen beide elftallen aan de tweede helft. B.D.C. scoorde daarin nog eens. maar wederom werd het doelpunt afgekeurd, totdat een derde treffer wel genade vond in de ogen van de scheids rechter. Aan alle illusies van B.D.C. kwam een einde, toen Soesterberg tien minuten voor het einde een strafschop kreeg toegewezen en die ook benutte: 3-1. ODI 2-B.D.C. 4 1-3 Het vierde elftal, dat nog altijd een goede kans op een kampioenschap heeft, maakte zondag in Amersfoort tegen Odi 2 geen fout. De Soestenaren kwamen met een 3-1 overwinning naar huis. De overwinning had nog aanmerkelijk gro ter kunnen zijn. indien wat minder slor dig met de kansen was omgesprongen. Het in dezelfde afdeling uitkomende vijfde elftal verloor zondag zijn tweede wedstrijd tegen mede-kandidaat voor de bovenste plaats Hoogland. Tien B.D.C.- ers moesten de thuisclub een kleine 1-0 overwinning toestaan. Daarmede behield B.D.C. zijn twaalf punten, nu uit acht wedstrijden. Het zesde elftal leed thuis een 5-1 ne derlaag tegen het geroutineerde Ams- vorde uit Amersfoort. Het is een slechte vorm verkerende zesde had bij de rust al een 3-1 achterstand. Na de thee scoorden de Amersfoorters nog twee maal. Het zevende elftal kwam tegen Roda 4 maar met het minimaal aantal toege laten spelers binnen de lijnen. Acht Soester voetballers zagen niettemin te gen de club uit Hamersveld nog kans cm vier maal tot een doelpunt te ko men. Een uitstekend resultaat, ook al scoorde de tegenstander dan zeven maal. Wel scoorde men nog eymaal, maar toen had Roda al een veilige voorsprong ge nomen. Het tiende elftal tenslotte zette zijn rush Met veelal fraaie aanvallen die vanuit de achterhoede werden opgezet voerde S.E.C.-zaterdag de score regelmatig op. Alleen in de eerste minuten van de wed strijd konden de B.D.C.-voorwaartsen ge vaarlijk worden. Een schot van Dick Dorrestein wordt door de Minerva-kee- per tot corner verwerkt. naar het kampioenschap zondag vrij gemakkelijk voort door liet bezoekende Limvio 5 met een 6-0 nederlaag naar huis te sturen. Bij de rust leidde B.D.C. met 3-0. De doelpunten werden gescoord door van A. van Hegen, S. Bakker, P. Jak (tweemaal), Hilhorst cn J. de Ruigt. Van de tien gespeelde wedstrijden heeft B.D.C. er negen gewonnen. Slechts één wedstrijd eindigde in een nederlaag voor de Soestenaren. Komende donderdagavond speelt het eerste herenteam van S.V.V. tegen het ongeslagen S.S.S. uit Barneveld. Deze competitie is voor de Soester club van het grootste belang, omdat het behouden van eventuele kampioenskansen op het spel staat. S.V.V. staat op het ogenblik op de twee de plaats met een re ar volleybalmaat staven gemeten, grote achterstand van vier punten. Indien echter donderdag avond gewonnen wordt, kan deze ach terstand tot één punt worden terugge bracht. waarmede S.V.V. zijn kansen volledig behoudt. Het belooft dus donderdagavond in de Amersfoortse sporthal vanaf half tien een alles-of-niets wedstrijd te worden. Gezien de huidige vorm van het eerste herenteam mag een spectaculaire wed strijd vol spanning en sensatie wel wor den venvacht. Doelpunten kunnen op een zeer merk waardige manier tot stand komen. Afge lopen zaterdag kon men dat bij Hees ervaren, toen de doelman van het be zoekende S.V.P. uit Veenendaal in al zijn onschuld de tegenstander indirect aan een doelpunt hielp. Toen de S.V.P.-doel - man na misschien een minuut spelen de bal voor het eerst in handen kreeg, con stateerde hij, dat de bal veel te zacht was. Op hooguit twee meter voor zijn doel staande, maakte hij de scheidsrech ter daarop attent; deze bleek het inder daad met de S.V.P.-keeper eens. De bal werd opgepompt en even later werd het spel op dezelfde plaats, waar het even tevoren was onderbroken, t.w. twee me ter voor het S.V.P.-doel, met een stuit- bal weer hervat. D. de Jong was zo ge lukkig om de bal het eerst op de schoen te krijgen en dat betekende meteen een doelpunt, zonder dat de doelman van S.V.P. er ook maar iets aan ko" doen 1-0. Alle protesten van de Veenendalers ten spijt werd het doelpunt toegekend, waarmee Hees op vrij gelukkige wijze aan een hoopvolle 1-0 voorsprong kwam. Vooral Hees kreeg de beste kansen maar de tegenacties waren minstens even ge vaarlijk. Na vijf minuten kreeg de op de rand van buitenspel staande midden voor van S.V.P. de bal toegespeeld en zonder eerst zich van zijn tegenstander te ontdoen, waagde hij van vrij grote afstand meteen een schot dat tot ieders verrassing doel trof1-1, waarmee na vijf minuten naar later zou blijken de eindstand reeds was bereikt. Op dat moment leek dat er echter geenszins op, want aan weerszijden werd vrij aanval lend gespeeld en vooral du S.V.P.-doel - man moest nogal eens in actie komen. De tweede helft gal" hetzelfde spelbeeld te zien. Hees kwam meermalen tot goed opgezette aanvallen, maar in de aanval ontbrak het aan de juiste afwerking. Mede daardoor werd er niet meer ge scoord. Door dit gelijke spel handhaafde Hees zich op de derde plaats. V.R.C. 2—HEES 2 1-0 Het tweede elftal leed zaterdag een klei ne 1-0 nederlaag. Voldoende om alle hoop op een eventueel kampioenschap verloren te zien gaan. Hees speelde een lusteloze wedstrijd, maar kreeg niettemin voldoende kansen om te scoren. De be zoekers waren trouwens ook doorlopend in de meerderheid, maar zonder enig tastbaar resultaat. Hees was helemaal uitgepraat, toen in de tweede helft doel man Altena zich een keer gepasseerd zag. HEES 4BLOEMENKWARTIER 5s3-2 Het vierde elftal behaalde thuis een 3-2 overwinning op het Hilversumse Bloe- menkwartier 5. De Hilversummers zijn door deze nederlaag in degradatiegevaar gekomen. Sakkers bracht al vrij snel na het eerste fluitsignaal zijn ploeg op een 2-0 voor sprong. De Hilversummers beantwoord den dit snelle succes echter met een he vig offensief, dat ook resultaten ople verde. Voor rust zag Altena zich twee maal gepasseerd, zodat de voorsprong weer teniet werd gedaan. Pas tegen het einde van de wedstrijd stelde Kamphorst de zege veilig met een schot, dat buiten bereik van de Hilversumse keeper doel trof. Het eerste elftal van S.E.C. heeft zater dag voor een niet geheel onverwacht, maar toch verrassend resultaat gezorgd. Dat S.E.C. er na jaren eindelijk eens in zou slagen om van Baarn te winnen, werd wel verwacht, maar dat het in Baarn meteen met niet minder dan 8-1 geschiedde, mag wel verassend worden genoemd. Bij Baarn ontbrak het teveel aan kwaliteit om tot een gelijkwaardige tegenstand te komen. S.E.C.. dat al met een vanaf de aftrap duidelijk maakte, met welke bedoelingen het naar Baarn was gekomen, opende in de vijftiende minuut door Van 't Kloooster de score. De rechtsbuiten van S.E.C. ontdeed zich van zijn tegenstander en gaf toen een onhoudbaar schot af: 0-1. Dezelfde spe ler maakte er enkele minuten later al 0-2 van. ITog voor er een half uur ge- soeeld was, had Rouwendaal ook al een keer de roos getroffen, terwijl het op nieuw Van 't Klooster was, die tien minuten voor rust S.E.C. naar 0-4 schoot. Het was tenslotte weer Rou wendaal, die S.E.C. met een 5-0 voor sprong aan de tweede helft liet begin nen. Baarn ging na de rust onstuimig van start. Doelman Kramer, die overigens in een goede vorm bleek te steken, moest enkele malen handelend optre den, maar kon tenslotte een tegendoel punt niet voorkomen. Maar vrijwel met een vanaf de aftrap was het Sengers, die uit een voorzet van De Beer (inge vallen voor Van 't Klooster) het verschil weer op vijf doelpunten bracht. Daarna was het Rouwendaal nog eens, die scoor de, nu uit een pass van Hoefman en tenslotte eiste ook De Beer een aandeel in de score op: 1-8. Door deze overwinning kon S.E.C. dank baar gebruik maken van het gelijke S.V.P. 14-19 S.E.C. 12- 13 T.O.V. 13-18 Valleivogels 13 12 Hees 14-17 V.V.Z. 15 11 Candia 13-15 Baarn 13- 9 Hoevelaken 14-15 Ivulan 13- 5 Woudenberg 14-14 spel, dat S.V.P. zaterdag aan Hees moest toestaan. Ook de overwinning, die Wou denberg op Hoevelaken behaalde. wa« de Soestenaren niet onwelkom. Door de ze resultaten is de stand in de tweede klasse geworden: S.E.C. 4-V.V.Z. 6 1-1 Het vierde elftal, met enkele spelers ver sterkt, heeft zaterdag zijn derde punt in deze competitie behaald door het op papier sterkere V.V.Z. 6 een gelijk spel af te dwingen. V.V.Z. begon met een zwaar offensief, maar de S.E.C.-defensie wist goed stand te houden. Totdat hal verwege de eerste helft de S.E.C.-doel man eindelijk een kopbal van V.V.Z.- aanvaller Hoek moest laten gaan. S.E.C. vond de kracht om gevaarlijk terug te komen, maar men stuitte in laatste in stantie steeds weer op doelman Van Kooij, die in een goede vorm bleek te steken. Ook in de tweede helft heeft S.E.C. er alles aan gedaan om nog naast V.V.Z. te komen. Na een kwartier had men einde lijk succes. Bijna had S.E.C. de wed strijd nog met een overwinning besloten toen in de slotfase doelman Van Kooij slecht uittrapte. Door de eindstand heeft S.E.C. zich weer opgewerkt naar een gedeelde laatste plaats met V.V.Z. 5. In verband met de uitzending van de voetbalwedstrijd Ajax-Benfica zal de training woensdagavond iets later aan vangen. De zaterdagspelers worden om hal1" negen op het veld verwacht.

Soester Courant | 1969 | | pagina 5