MIDDELZWARE SHAG 1 DitisUw 3 WISO-zegel l DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS WIST U HET NOG NIET? OOK BIJ ONS GOEDKOPE DRANK!! Ook goedkoop bier en toch goed De meest gesorteerde zaak - Gratis thuisbezorgen Steenhoffstraat 64, Soest, telefoon 2551 Soester turnkampioensehappen WISOSOEST V.V.Z. door winst op Valleivogels wat veiliger Tempo-successen in Amersfoort PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT „The Red Stars" Vijfde klaverjaswedstrijd van V.V.Z. Klaverjassen Brandweer - Politie Politiebureau 4-4-4-1 Telef. Brandweer 3-3-3-3 Vervolg Sportvaria C. van Hemert kampioen eerste klasse libre MIDDELZWARE SHAG N.V. J.GRUNO C. van Hemert heeft vrijdag en zater dag in zijn „eigen" restaurant van het Soester Natuurbad voor een uitstekende prestatie gezorgd door het biljartkam pioenschap van het district Eemland, in de eerste klasse libre te winnen en bo vendien met een dusdanig gemiddelde, dat hij promoveert. Van Hemert won al zijn zeven partijen en liet de concurrentie op ruime af stand. Met zes punten achterstand ein digden vier spelers op de tweede tot en met vijfde plaats. De tweede Soester deelnemer, W. M. Out, legde beslag op de zesde plaats met zes matchpunten. Lange tijd heeft het ernaar uitgezien, dat hij ondanks verschillende verlies- partijen een moyenne van meer dan 7.00 zou halen, wat hem ook recht zou heb ben gegeven op promotie. Tot in de al lerlaatste partij waren die mogelijkheden ruimschoots aanwezig. In zijn partij te gen J. Duist uit Amersfoort had Out voor de eerste 141 caramboles slechts zes beurten nodig. Wanneer hij de reste rende 59 caramboles in minder dan tien beurten had volgemaakt, zou hij de pro- motiegrens nog hebben gehaald. In plaats van zestien werden het er 21, waardoor Out tenslotte uitkwam op een toernooigemiddelde van 6.58. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Deelnemers aan dit kampioenschap wa ren A. v. d. Wijngaert en W. Rouwhorst van De Vergulde Wagen uit Amersfoort, C. van Hemert en W. M. Out van Zon- neheuVel të Soest, G. J. Janssen en J. Duist van'Leusderkwartier te Amers foort, E. Brink van Zomerlust in Voort huizen en M. Bitterling van Soester- kwartier te Amersfoort. Omdat twee spelers wegens ziekte verstek moesten laten gaan, werden twee finalisten van het districtskampioenschap tweede klas se uitgenodigd, te weten E. Brink en W. Rouwhorst. Halverwege het toernooi deed zich het merkwaardige feit voor, dat E. Brink ongeslagen aan de leiding ging en dat Rouwhorst puntloos onder aan stond. Even merkwaardig was ech ter, dat Brink na zijn vier gewonnen partijen uit de eerste helft van het toer nooi geen enkele wedstrijd meer won. Niettemin bleef hij op de tweede plaats staan, omdat alleenVan Hemert hem nog inhaalde. Drie andere spelers kwa men wel met evenveel matchpunten naast Brink, maar hun gemiddelde was niet toereikend, om de man uit Voort huizen van dé'tweede plaats te verdrin gen. Brink bereikte trouwens nog een moyenne van 7.05, wat hem echter geen recht gaf op promotie, omdat hij in de tweede klasse uitkomt. De tweede inval ler, Rouwhorst, bleef zonder winst op de laatste plaats. De eerste ronde bracht de verschillende clubgenoten tegenover elkaar. Out moest in 36 beurten zijn meerdere erkennen ln Van Hemert. In de tweede ronde bleek Van Hemert weinig moeite te hebben met Bitterling, die hij na 29 beurten op 66 liet staan. Ook de tweede ronde bracht Out geen winst. In een goede partij kwam de Soestenaar juist 12 caramboles te kort. In de derde ronde kwam Van Hemert tot een serie van 61 in zijn partij tegen Duist. Het zou tevens de grootste serie van het hele toernooi worden. De ex ploitant van het restaurant van het Soester Natuurbad had nu 26 beurten nodig om de partij in zijn voordeel te beslissen. Voor Out bracht de derde ron de echter al evenmin winst, al zorgde hij in de wedstrijd tegen Brink voor een uitstekend partijgemiddelde van 10.27. Ondanks het feit, dat Out op dat mo ment de laatste plaats deelde met Rouw horst, had hij een gemiddelde, dat recht op promotie gaf, namelijk 7.23 (van de deelnemers wordt een moyenne verlangd van 4,5 tot 7.00). De partij tussen Brink en Out was bovendien de korste van het toernooi. Na achttien beurten had Brink de 200 bereikt. Out stond toen op 185. De vierde ronde leverde Out de eerste overwinning op en wel in dertig beurten tegen v. d. Wijngaert. Van Hemert won in 28 beurten van Rouwhorst. Ook de vijfde ronde leverde een over winning met een fraai moyenne voor Out op. In 24 beurten versloeg hij Rouwhorst. Van Hemert bleef in 29 beur ten heer en meester over Janssen, die niet verder kwam dan 101. Op dat moment leek de strijd al groten deels beslist. Niemand zag Van Hemert meer het kampioenschap ontgaan, wat aan ook niet gebeurde. Alle belangstel ling concentreerde zich nu op de ver richtingen van de tweede Soestenaar, de heer Out, die ondanks zijn vijfde plaats na vijf ronden het hoogste gemiddelde had en met 6.90 zeer dicht bij promotie was. Tot ieders verrassing volgde in de zesde ronde echter een inzinking, die alle hoop op een gemiddelde van zeven de bodem insloeg. In 23 beurten verloor Out van Bitterling. De Soestenaar kwam niet verder dan 87 caramboles, wat een par tijgemiddelde van 3.78 betekende. Van Hemert kwam in deze ronde in 28 beur ten tot een zege op v. d. Wijngaert. Aan gezien in deze ronde Brink opnieuw ver loor, was Van Hemert reeds zeker van zijn kampioenschap, echter nog niet van promotie, want hij stond op dat moment nog onder het moyenne van zeven. De allerlaatste ronde bracht zaterdag avond toch nog een maximum aan span ning Halverwege de partij leek Van Hemert toch nog een nederlaag te gaan lijden, want tegen Brink stond hij op een gegeven moment zestig caramboles achter. De bijzonder enerverende strijd leverde echter toch nog een minimale zege voor Van Hemert op. Dankzij het feit, dat de partij in 20 beurten werd beslist, kwam Van Hemert tot een partij gemiddelde van precies tien en een toer nooigemiddelde van 7.14, waarmede hij zich toch nog naar promotie speelde. Aanvankelijk leek dat de tweede Soester speler ook te lukken. Na zes beurten stond Out al op 141 caramboles, een gemiddelde van 23.50, maar voor de laatste 59 caramboles had hij nog 21 beurten nodig. Bijna zag zijn tegenstan der Duist nog kans hem te passeren. Hij bleef echter in deze spannende slotpartij op 198 staan. Out scoorde in deze partij zijn hoogste toernooiserie56. Door deze resultaten werd de eindstand van het toernooi 1. C.van Hemert 1400 196 61 7.14 14 (gepromoveerd) 2. E. Brink 1291 183 54 7.05 8 3. A. v. d. Wijngaert 1141 186 58 6.13 8 4. M. Bitterling 1100 200 47 5.50 8 5. C. J. Janssen 1204 233 30 5.17 8 6. W. M. Out 1211 184 56 6.58 6 7. J. Duist 1195 195 38 6.13 4 8. W. Rouwhorst 921 223 40 4.13 0 De heer De Winter uit Soest, districts wedstrijdleider, reikte zaterdagavond na afloop aan de heer Van Hemert de prijs en de promotiemedaille uit. Voor dit zeer geslaagde en voor de Soester deel nemers voorspoedig verlopen toernooi waren verder prijzen beschikbaar gesteld door het district Eemland, de biljartver eniging Zonneheuvel uit Soest en de hospes, de uiteindelijke winnaar van het toernooi. JONGE JENEVER per liter geen 10,35 maar 8,95 OUDE JENEVER per liter geen 10,60 maar 8,95 VIEUX (cognac) per liter geen ƒ10,65 maar ƒ8,95 CITROEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 CITROEN BRANDEWIJN per liter geen 8,50 maar 7,45 BESSEN JENEVER per liter geen 9,45 maar ƒ7,95 FRAMBOZEN BRANDY per liter geen 9,45 maar 7,95 KERSEN BRANDEWIJN per liter geen 9,45 maar 7,95 SPECIAAL SLIJTERSBIER, halve liter ƒ0,50 - kwart liter ƒ0,30 Kent u onze reclame SHERRY 2 literfles 10,40 Vóór 4 uur besteld - Dezelfde dag nog in huis Verhuur van SERVIES - GLAS - BESTEK - STOELEN - TAFELS enz. Nadat vorige week A.G.A.V.S. all-round turnkampioen van de gemeente Soest was geworden, door de eerste prijs te behalen in alle afdelingen, gingen j.1. zater dag de geselecteerde individuelen elkaar de titel van beste turner of turnster van Soest betwisten in de vier afdelingen. De uitslagen waren als volgt Meisjes Astrid Veen van A.G.A.V.S. Dames Lous van de Steen van A.G.A.V. Jongens Glenn Kal van Laetitia. Heren Hans Walen van A.G.A.V.S. Na afloop heeft de prijsuitreiking plaats gehad door de heren Pieren en Klinken berg. |H Zo zien de WISO-zegels er uit die U als uw boekje vol is recht ge- 0, ven op ƒ2,50 bij uw WlSO-winkeliei ||l of bij de Raiffeisenbanken. Uw WISC pi kaart is snel volgespaard, want WISO W zegels worden U bij contante aanko mt pen gratis verstrekt in 75 WISO zaken, 1968-60-70 Dankzij een verdiende 2-1 overwinning op Valleivogels heeft V.V.Z. zich zater dag wat van de bedreigde laatste twee plaatsen kunnen verwijderen. V.V.Z. speelde een verrassend goede wed strijd. Men bleek aanmerkelijk meer enthousiasme en inzet te kunnen op brengen dan in de laatste wedstrijd het geval was. Ook de voorhoede was veel productiever, al leverde dat maar twee doelpunten op. Aan de andere kant waren de offensieve acties van Valleivo gels ook geenszins van gevaar ontbloot, maar in het doel bleek P. den Breejen, die de wegens militaire dienst verhin derde Rebel verving, uitstekend op dreef. Hij heeft menig doelpunt kunnen voorkomen. Na een kwartier nam V.V.Z. de leiding door een doelpunt van Put ters, die daarbij zelf geblesseerd raakte (waarschijnlijk een gescheurde knie band). Tien minuten voor rust kon V.V.Z. met een veilige 2-0 voorsprong aan de thee beginnen. Acht meter bui ten het strafschopgebied kreeg V.V.Z. een vrije trap te nemen. Schaap tikte de bal op gebruikelijke wijze naar Van Kooij, die met een keihard schot in de rechter bovenhoek scoorde: 0-2. De tweede helft gaf kwalitatief minder spel te zien, wat mede te wijten was aan het nogal schoolmeesterachtige op treden van de scheidsrechter. Een fel aanvallend Valleivogels stuitte in laatste instantie bovendien steeds weer op doel man Den Breejen, maar een kwartier voor het einde moest hij toch buigen. De arbiter constateerde toen in het strafschopgebied een overtreding, die vriend en vijand was ontgaan. Maar het leverde Valleivogels in ieder geval een strafschop op die dankbaar werd benut: 1-1. Maar verder heeft V.V.Z. de tegen stander niet laten komen. S.D.C.P. 3-V.V.Z. 2 5-1 De reserves van V.V.Z. bleken niet op gewassen tegen het op de derde plaats staande S.D.C.P. 3 uit Putten. Een over winning voor de bezoekers heeft er geen moment ingezeten. Bovendien moest V.V.Z. het zonder enkele spelers stel len. Het gehavende elftal had bij de rust al een 3-0 achterstand, die in de tweede helft opliep tot 4-0 alvorens V.V.Z. kon tegenscoren. Vlak voor het einde bepaalde S.D.C.P. de eindstand op 5-1, waarmede V.V.Z. bleef staan op zes punten uit elf wedstrijden. Het tweede leed zaterdag zijn vijfde nederlaag in successie. ZUIDVOGELS 4-V.V.Z. 3 2-2 Het derde elftal behaalde in Huizen een ietwat teleurstellend gelijk spel tegen het veel slechter gekasseerde Zuidvogels 4. Voor de Soester club scoorde M. Vet- kamp beide doelpunten. Vlak voor het einde kreeg hij nog een fraai kans om V.V.Z. toch nog een volle winst te be zorgen, toen de scheidsrechter V.V.Z. wegens hands bij de tegenstander een strafschop toekende. Vetkamp schoot echter van elf meter naast. Het gelijke spel deed V.V.Z. weer iets op de ranglijst stijgen. De Soestenaren hebben nu veertien punten uit twaalf wedstrijden, goed voor een derde plaats. V.V.Z. 4-SPARTA 5 0-13 Het vierde elftal was zaterdag geen partij voor Sparta 5 uit Nijkerk, dat V.V.Z. doorlopend zijn wil heeft opge legd. De eenheid in het elftal was - mede door een aantal invallers - ver te zoeken, wat tot gevolg had, dat de thuisclub geheel werd overspeeld. Bij de rust keek V.V.Z. al tgeen een 7-0 achterstand aan. In de tweede helft voegde Sparta er nog zes treffers aan toe. S.E.C. 4-V.V.Z. 6 1-1 Het zesde elftal heeft het vrij zwakke S.E.C. 4, dat dit seizoen voor het eerst aan de competitie deelneemt, een teleur stellend 1-1 gelijk spel moeten toestaan. Beide doelpunten werden overigens door V.V.Z. gescoord. De bezoekers namen in de eerste helft de leiding, maar stuit ten nadien op jen zich fel verzettend S.E C. In de tweede helft bood V.V.Z.- verdediger G. Grool de tegenstander de helpende hand door in eigen doel te schieten. De jeugd van V.V.Z. kwam dit week einde tot de volgende resultaten: S.E.C. adsp. a-V.V.Z. a 2-3. V.V.Z. adsp. b-Ro- da b 0-2. V.V.Z. adsp. c-Amersfoortse Boys d vond geen doorgang, omdat de tegenstander niet kwam opdagen. V.V.Z. pup. 1-Spakenburg 1 2-3. Hoogland pup. 1-V.V.Z. 2 3-2. V.V.Z. pup. 3-K.V.V.A. 7 3-3. A.P.W.C. pup. Ib-V.V.Z. Ib 0-1. De Ren- en Toerclub Tempo heeft zon dagmorgen met adspiranten, veteranen, amateurs en nieuwelingen deelgenomen aan de eerste van vier competitiewed strijden, die door de verenigingen Amers foort, Tempo, De Pedaalridders (Amers foort) en De Adelaar (Hilversum) wor den georganiseerd. De eerste wedstrijd heeft de Soester vereniging diverse suc cessen opgeleverd. Voor een zeer fraaie prestatie zorgde Gerrit Ruttenberg door bij de veteranen met groot verschil als eerste over de streep te gaan. A. Post eindigde als derde, R. Admiraal als zes de, H. de Bree als zevende en Arie Koe nen als achtste. De veteranenwedstrijd is dus wel grotendeels door de Tempo renners beheerst. De amateurs leverden een zeer specta culaire en levendige strijd, die drie ron den voor het einde werd beslist, toen M. de Koning uit Amersfoort wist te ontsnappen uit een kopgroepje van twaalf man. Hij stond zijn eenmaal genomen voorsprong niet meer af en ging als eerste over de eindstreep. Op tweehon derd meter ging zijn plaatsgenoot Jan Vlastuin als tweede over de streep. Arie Bakker van Tempo legde beslag op een fraaie derde plaats. A. Voogd uit Amers foort ging als vierde over de eindstreep, terwijl Kees Albert van Tempo negende werd. J. W. de Lange won de sprint van het peloton. Bij de nieuwelingen ging de overwin ning naar R. Vink uit Amersfoort. Vier de werd Kees Bokma van Tempo, ze vende H. de Boer en elfde G. v. d. Hoef. Jos Schippers viel uit. Bij de a-adspiranten wisten drie ren ners een grote voorsprong te nemen op de rest van het veld. Daarbij waren twee Tempo-renners, maar zij slaagden er niet in, de Amersfoorters J. Ossen drijver van de overwinning af te hou den. Ton Lankreijer werd tweede en Joop Schaafsma, provinciaal kampioen veldrijden, derde. Bij de b-adspiranten legde Bert v. d. Broek beslag op de ze vende plaats. Het is voor de teams van de Soester basketbalverenigng The Red Stars een uitstekend weekeinde geworden met een paar fantastische overwinningen. RED STARS I-MIDLAND I 49-42 Het damesteam van Red Stars gaf bij zonder goed partij in deze vriendschap pelijke wedstrijd en het was voor coach Blok gewoon een openbaring zoals dit Soester team partij gaf aan het op pa pier veel sterkere Midland dat bij zonder geschrokken leek te zijn van dit Soester geweld. Toch herstelden de Utrechtse dames zich goed en namen voornamelijk door enke le goede „Drive-ins" een verdiende voor sprong van 8-4. Het verschil van vier punten bleef gedurende deze gehele eerste helft gehandhaafd met dj rust was de stand 10-15 voor Midland. Wie gedacht zou hebben dat Midland in de tweede helft door zou drukken heeft het lelijk mis. De conditie van de Soester da mes bleek voortreffelijk te zijn en van lieverlee liep het Soester team zelfs in en een uitstekende laatste vijf minuten van de tweede helft, Red Stars scoorde niet minder dan twaalf punten in deze vijf ainuten, was er de oorzaak van dat Red Stars deze wedstrijd verdiend won met 49-42. RED STARS A-U.V.V. B 75-19 Het is duidelijk dat de jongens junioren veel sterkere waren dan het team van U.V.V. uit Utrecht. Een technisch en tactisch veel sterker Red Stars nam reeds zeer snel de leiding en binnen één minuut spelen was de stand al 5-0 voor de Soester Boys, Een goed op de „break" spelend Red Stars bleef scoren en het technisch zeer sober opererend U.V.V. kon geen enkele vuist maken. Na een helft spelen was de stand al 30-3 voor Red Stars en het was duidelijk dat de tweede helft nog enkel maar een formaliteit was. De strijd werd harder aan beide kanten en de coach van U.V.V. was bijzonder erg gepikeerd door het vertoonde spel van zijn pupil len, hetgeen hij helaas duidelijk liet merken ten opzichte van de scheids rechters. Red Stars bouwde echter uit naar een verdiende 75-19 overwinning. Hierdoor heeft Red Stars nu twee wed strijden gewonnen en er wachten de Soester basketballers nog drie ontmoe tingen voordat zij de kampioensvlag mo gen uithangen er vanuit gaande dat de ze drie resterende wedstrijden alle drie gewonnen worden. RED STARS M.A.-RED STARS M.B. De derby tenslotte van de Red Stars meisjes A en Red Stars meisjes B is een vrediende 35-23 overwinning geworden voor het A-team, alhoewel de tegen stand van de B-meisjes veel groter was dan verwacht werd, hetgeen mede te danken was aan het voortreffelijke c ^h-werk van de B-meisjes, de heer R. Hornung. Hedenavond vindt in de kantine van V.V.Z. aan de Ferd. Huycklaan de vijfde klaverjaswedstrijd plaats met als inzet een grote wisselbeker die door het be stuur ter beschikkng is gesteld. Veel deelnemers verkeren in de me ning, dat deze vijfde ontmoeting werd uitgesteld, door de wedstrijd Ajax-Ben- fica, die door velen zou worden bezocht. De tocht naar Parijs gaat echter niet door, doordat dat geen entreebewijzen bemachtigd konden worden. De klaverjaswedstrijd begint om half negen, direkt na het beindigen van de training. Tijdens de tweede klaverjaswedstrijd tussen brandweer en politie bleek de brandweer wederom de sterkste te zijn. Bij de eerste ontmoeting had de brand weer reeds ruim 3000 punten voorsprong en na deze tweede wedstrijd bleek de voorsprong te zijn opgelopen tot 5691 punten. De uitslag werd: Brandweer 46.688 pun ten, politie 44.247 punten. De hoofdprij zen gingen naar: 1. C. T. de Bruin (Br.) 5631 p. 2. J. F. Groart (Br.) 5624. 3. T. v. d. Meulen (Pol.) 5483. 4. B. van Nimwegen (Pol.) 5320 p. 5. Mevrouw S. Vermeulen (Br.) 5234. 6. W. Groart (Br.) 5223. 7. D. Stolk (Br.) 4984. 8. E. H. Simons (Br.) 4974. 9. D. Zegwaard (Br.) 4925. 10. J. J. Groart (Br.) 4885. 11. W. v. d. Brink (Pol.) 4868. 12. Mevrouw De Bruin (Br.) 4841. 13. Mevrouw Vreden- bregt (Pol.) 4744. 14. J. C. van Doorn (Br.) 4714. 15. C. J. Fritz (Br.) 4689. Mevrouw Pley (Politie) ontving de troostprijs. DINSDAG 4 MAART 1969

Soester Courant | 1969 | | pagina 7