Echt en onecht een „kunstig" geheel vormen UW TAPIJT STELT PRIJS OP GOEDE BEHANDELING maak zelf hoed met sjaal POEDERSUIKER Pannekoeken eten is voor vele kin- groot feest- De een ze het liefst met stroop, de ander met bruine basterdsuiker. Maar voor vele kleinen zijn pannekoeken met poeder suiker het einde. Wat nu te doen als u toevallig geen poedersuiker in huis hebt? Dan is er nog geen man over boord, want u kunt dat zelf heel gemakkelijk maken. Met een elektrische koffiemolen is kristal suiker in een oogwenk te vermalen tot poedersuiker, en de hartewens van uw kind is in vervulling gegaan. WORDT GROTE MODE Op de onlangs in Keulen gehouden hoedenvoorjaarsbeurs is de sjaal als een voor de hoed unieke combinatie- mogelijkheid naar voren gekomen. Veel voorjaarshoeden werden dan ook met êjaal geshoivd, hetzij als garnering om de bolhetzij als onderrand, hetzij vanuit de entree aan beide zijden naar beneden hangend en achter in een knoop met losse lange slippen het haar bedekkend. Een der modellen had zelfs een pasje onder de rand met doorhaal- lusjes, zodat de draagster door het wis selen van de sjaal zelf voor een voort durend ander beeld kan zorgen. De getoonde modellen, die de naam „Summertime" droegen, kenmerkte zich overigens door veel sombrero-mo dellen, diepvallende clochelijnen, die achter vrij hoog waren opgeslagen met vrij hoge bollen. De meeste hoeden worden recht naar voren en vrij diep over het hoofd opgezet, waardoor het haar aan de achterzijde geheel vrij blijft en waarover men dan de uit de entree komende sjaal knoopt. TJit Oostenrijk werd een nouveauté ge toond, een petachtig model, dat iets weg heeft vayi een ruiterhoedje en dat de naam draagt van Fashion-gag. Het is speciaal voor tieners bestemd en kan zowel door jongens als door meis jes worden gedragen. Alleen het ket tinkje, dat de garnering vormt, geeft aan of het een meisjesmodel is. De nieuwe modekleuren voor de hoeden voorjaar-zomer 1969 zijn: mint gr oen, hemelsblauw, zachtrose, kanariegeel en een uitgebreide scala beige, dat bij voorkeur wordt gecombineerd met diepblauw, havatmabruin en lakrood; behalve pastelkleuren dus ook nog felle tinten. GEEN VLIEGENDE NON MAAR FIETSENDE VERPLEEGSTER Els de Klerk uit Den Haag is naar Haïti vertrokken, waar zij voorlopig twee jaar deel zal uitmaken van een groep Nederlandse verpleegsters in het Albert Schweitzerzie'kenhuis in Descha- pelles. Omdat het openbaar vervoer in Haïti niet best is, moeten kortere af standen daar te paard worden afgelegd. Voor zuster Els is dat geen bezwaar, want paardrijden is een van haar hob by's. Toch heeft zij met haar bagage ook een vouwfiets laten meesturen, immers „fietsen is niet zo romantisch als paardrijden, maar toch wel typisch Hollands". Bovendien kun je" een fiets soms makkelijker parkeren dan een paard, en... fietsen zijn goedkoper in de kost. Weet u het nog? Een nieuw tapijt mocht vroeger êe ;erste maanden niet met de stofzuiger worden behan- leld. Die last is gelukkig van de baan: tapyten van ynthetische celstoffen, zoals nylon, acrilan en oplypro- ylcen kunt u nu meteen met de stofzuiger te lyf gaan, ils u maar een beetje consideratie gebruikt en de borstel liet te fors op het tapijt drukt of eroverheen haalt, lard drukken is trouwens volkomen overbodig, want het :orteert geen enkel effect. Moderne stofzuigers hebben :o'n enorme zuigkracht, dat u er zelf geen .handkracht" xan toe hoeft te voegen. Zuig voorts nooit tegen de pool in. Praktisch alle nieuwe tapijten pluizen in het begin. Haal die pluizen er met de hand af. U zult merken dat iet pluizen na enige tijd vanzelf ophoudt. Wilt u lang ilezier van uw nieuwe tapijt hebben, verzet de meubels lan af en toe eens. Er komen dan geen „moeten" van de loten in het tapijt en u voorkomt ook slijtplekken van de 'oeten. Vlisschien vindt u de „grote schoonmaak" een ouderwets oegrip, maar toch verdient uw tapijt éénmaal per jaar een grote beurt. Gebruik dan een goed tapijtreinigings middel, dat u het best bij de woninginrichter kunt kopen. Droogschuim is uitstekend en werkt snel; tapijtshampoo is eveneens goed, maar maak dan het tapijt niet te vochtig. Gebruik voor uw kostelijke tapijt nooit zoge naamde „speciale aanbiedingen" of ander goedkoop rei nigingsmateriaal. Behandel altijd eerst een klein stukje tapijt op een niet in het oog vallende plaats en als u ziet dat uw vloerbedekking niet verkleurt, reinig dan pas het hele tpijt. VLEKKEN Komt er een vlek in uw tapijt weet dan dat de beste bestrijding van vlekken een „snelle" bestrijding is. Begin met vloeipapier (keukenrol) nadat u eventuele plasjes of vaste bestanddelen eerst met een lepel zoveel moge lijk hebt weggeschept. Leg vloeipapier op de vlek en ga erop staan. Dan telkens het papier vervangen, net zolang tot het papier niet meer vochtig wordt. Daarna de vlek behandelen met droogschuim. Is er een vettige substantie (jus) gemorst, dan gebruikt u op dezelfde manier het vloeipapier. Vervolgens legt u weer een stuk papier op de vlek en drukt hierop met de warme (vooral niet hete) strijkbout. De warmte lost 't vet op en doet 't in 't vloei papier trekken. De behandeling herhalen totdat het pa pier geen vet meer opneemt. Dan een nabehandeling geven met droogschuim. Het verdient trouwens aanbeveling bij uw tapijtleveran cier het gratis „Tapijtinformatieboekje" te gaan halen. Hierin vindt u een hele lijst van alle denkbare vlekken en hun behandeling. Onthoudt goed dat u uit synthetisch tapijt alle en uit wollen tapijt nagenoeg alle vlekken kunt verwijderen; let wel: by snelle en goede behande ling. Tapijt van synthetische vezelstof kunt u krijgen <n uni, in blokken en met dessin. Mundiana Calypso van Bala- mundi Nederland is zo'n dessintapijt. Het is 400 cm breed en, kost 37 gulden per vierkante meter Boven: het haarstuk op de foto is doorgevlochten met sierlint van gouddraad. Het is een avondkapsel van Jacques Dessange. Rechts: een opgebold avondkapsel met over de wenkbrauwen vallende pony een ontwerp van Riche van Hay Hïll, Londen. Hoe belangrijk het voor een vrouw ook moge zijn naar de laatste mode gekleed te gaan, zelfs het modieuste japonnetje wordt een aanfluiting als ze er verder onverzorgd uitziet. Dat „onver zorgd" slaat in dit geval zeker niet alleen op de passende make-up, maar evenzeer op een ver zorgd kapsel. Het haar moet in de eerste plaats schoon zijn en glanzen (goed borstelen) en voorts door een goede kapper geknipt en in mo del zijn gelegd. De bekende internationale coif feurs lanceren de nieuwe haarmode dan ook steeds ongeveer tegelijk met de voorjaarsmode shows. Zo heeft ook de Parijse kapper Molinario zijn nieuwe kapsels al voor het voetlicht ge bracht. Als zijn visie de juiste zal blijken te zijn, kunnen we onze lange haren wel „aan de kap stok hangen," want voor deze zomer moet liet kapsel goed kort worden. Molinario lanceerde trouwens vooruitstrevende haarlijnen, waarhij 'n vrouw wel erg veel moed nodig heeft. De pony- lijnen zijn kwasie willekeurig gekozen; de „hap pen" uit het haar hebben vaak een asymme trisch maar wel zeer jeugdig effect. Voor de avond blijven de chignons en grotere haarstuk- ken uitkomst bieden. Strikken, linten en bloe men kunnen dan door het haarstuk worden ver- l heeft een e ponylijn. werkt, waarhij men liefst kleuren kiest, welke in de japon terugkomen. Haarstukken kunnen een succes zijn en „zijn" dat altijd, als de draag ster artisticiteit in haar vingers heeft. Men mag gerust zien dat er wat „kunst" bij is, als echt en onecht maar een „kunstig geheel" vormt. En met wat oefenen lukt dat wel.

Soester Courant | 1969 | | pagina 9