RENAULT Garage Stam E G v SETTEN Het kost wel 7 dagen werk Korte, maar felle brand legde bouwkeet in as Duidelijke nederlaag voor B.D.C.-handbalheren Opleiding Welfare werkster II WINT ALLE PRIJZEN in de voetbalpool voor 5.672,10 Bokser voor het leven gesehorst. Jozette Boltini getrouwd Ned. Vrouwen Elektr. Ver. I. D. VAN VUGT Weer moderne boerderij aan de Dorresteinweg Krabbels van Knelis VRIJDAG 21 MAART 1969 Hij eenidaato oarCooinq baAonn Lae&U ringen mbb V£#UJVINÜSB|«IÜ£M Het is maar goed, dat ieder individu slechts met één formulier mag mee spelen in de voetbalpool. Anders zou den enkele mensen, die over voldoende geld beschikken om elk 1022 formulie ren in te vullen in alle omstandigheden in alle prijzen delen. Op één formulier kunnen 12 rijtjes worden ingevuld en per rijtje bedraagt het speelgeld 45 cent. Om met 1022 formulieren volledig ingevuld mee te spelen zou dus een totale inlegsom van ƒ5518,80 nodig zijn plus 15 cent per formulier voor de ver eniging waarbij wordt gespeeld 153,30), zodat de deelname in totaal 5672,10 kost. De vraag is nu of dat bedrag het waard is om (mede) in aan merking te komen voor alle prijzen. Het kost wel 8 dagen werk Hoe verrassend de voetbaluitslagen ook mogen zijn, op deze wijze heeft men altijd één kolom met 13 goed voorspel de uitslagen en komt men voorts 169 keer voor de tweede prijs en 2197 keer voor de derde prijs in aanmerking, als mede enige honderden keren voor de extra. Het sportieve element in het gokken ontbreekt natuurlijk volkomen. Het prijzengeld dat op deze wijze kan Nieuwerhoekplein 1 Soestdljk - tel.0215S -2850 worden opgestreken is heel zuur ver diend. Voor het invullen van 1022 for mulieren van de voetbaltoto, dat bete kent 12.264 kolommen en 1.594.323 kruisjes in de vakjes invullen, alsmede op ieder formulier naam, adres, woon plaats, vereniging, geboortedatum en co denummer van de vereniging schrijven, waarmee men echt wel enkele dagen zoet is. De andere dagen van de week heeft men het druk met het uitzoeken van de kolommen waarin een prijs is gevallen en moet het stapeltje formu lieren met één of meer prijskolommen aangetekend aan de Sporttoto in Den Haag worden gestuurd. Toch zou je op deze wijze een aardige duit kunnen verdienen. Want je profi teert van de inleg van die tienduizen den deelnemers die geen prijs winnen. En daarom is het zo goed, da' de Sport toto alle deelnemers gelijke kansen geeft door per persoon slechts één formulier toe te staan. Smokkelen gaat slechts met behulp van familie of kennissen, want het spelen via twee verenigingen wordt bij de Sporttoto gauw genoeg op gemerkt. Meer prijswinnaars Zoals altijd hangt het bedrag dat men wint af van de totale inleg en het aan tal mensen, dat een prijs moet delen. Dit seizoen is het aantal deelnemers aan de Sporttoto dat een prijs heeft ge wonnen, hoger dan in voorgaande jaren. De vraag dringt zich daarom op of er veel mensen zijn, die uit de ervaring hebben geleerd hoe het formulier in te vullen. Laten we als voorbeeld nemen toto 30 van 9 maart Daarop kwamen de vol gende wedstrijden voor: Ajax-Feijenoord. Heerenveen-Vitesse. R.C.H.-D.F.C. N.E.C.-A.D.O. Volendam-Heracles. G.V.A.V.-P.S V. Twente-D.W.S. Eindhoven-S.V.V. Cambuur-Elinkwijk. Roda J. C. Drente. Baronie-Graafschap. E.D.O.-Gooiland. V.V.V.-Limburgia. Graveren klaar terwijl u wacht Ga NoriRS P'J KER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR 26 In de vroege vrijdagmorgen is de Brandweer uitgerukt om met 6 stralen, drie lage en drie hoge druk, een uit slaande brand op het bouwterrein van de aannemer Van Gent in het Soester- veen te bestrijden. Met een luide knal, naar alle waar schijnlijkheid het springen van een olie tank werden omwonenden opgeschrikt, waarna de gewaarschuwde politie de brandweer alarmeerde. Vijftien minuten na het alarm was de brandweer onder leiding van de commandant, de heer Groart, de situatie meester, nadat eerst nog een fles butagas uit het brandende gebouwtje was verwijderd. Met het nablussen heeft men nog enige tijd werk gehad. De eerste zeven wedstrijden stonden op het programma voor de derde ronde van de K.N.V.B.-beker en de laatste zes wedstrijden waren uit het inhaal programma voor de eerste en tweede divisie, dus competitie. Normaal gespro ken moet men bij het invullen van het formulier rekening houden met de stand op de ranglijst, de resultaten thuis en uit van de betrokken clubs, de vorm in de laatste wedstrijd getoond, of een club betrokken is in de strijd om pro motie of degradatie en niet 1- vergeten hoe de voorgaande resultaten tussen de beide clubs waren. Extra facet De bekerstrijd brengt nog een extra fa cet mee. Zo speelde voor Heerenveen de stand op de ranglijst van de tweede divisie geen rol en betekende winst of een gelijk spel tegen Vitesse (lijstaan voerder eerste divisie) een fraai resul taat. Daarentegen zou winst van Vitesse normaal zijn, maar de Arnhemmers heb ben in de competitie een zware strijd te leveren met Haarlem en Cambuur voor promotie naar de eredivisie en daar zouden de vermoeienissen en even tuele blessures uit een bekerduel scha delijk voor kunnen zijn. Bijzondere omstandigheden golden ook voor Ajax, Feijenoord en Twente. Hoe wel de Amsterdammers zich op 5 maart middels een 3-0 zege op Benfica voor de halve finale om de Europacup had den geplaatst was hun kans om vol gend seizoen weer in een lucratief Europees bekertoernooi mee te doen al leen reëel door de K.N.V.B.-beker te winnen. Hun achterstand van 4 punten op Feijenoord en 5 op Twente in de strijd om het landskampioenschap leek te groot voor het behalen van de Ne derlandse titel en het winnen van de Europacup is wel een heel grote opgave. Achtergrond Dus wilde Ajax van Feijenoord win nen, maar dat wilde Feijenoord ook van Ajax, omdat het in de strijd om het landskampioenschap bij Twente achter was geraakt. Twente had echter te wei nig voorsprong in de competitie tegen Feijenoord en Ajax om rustig op het landskampioenschap af te stevenen, zo dat het een stimulans had om z'n kan sen in de bekerstrijd te verdedigen. Bij het invullen van het totoformulier kan men het beste uitgaan van een aantal vrij zeker te voorspellen uit slagen, Die vult men dan het eerste in. In de toto kon dat resulteren tot een 1 (winst thuis spelende club) bij de wed strijden R.C.H.-D.F.C., Volendam-Hera cles, G.V.A.V.-P.S. V., Twente-D.W.S., Cambuur-Elinkwijk, Roda J. C.-Drente en E.D O.-Gooiland, bij allen omdat het resultaat van de thuisclub op eigen ter rein veel beter was dan dat van de te genstander op vreemd terrein en de thuis spelende club ook geen reden had om de zaken niet flink aan te pakken. HORLOGES JUWELIER HDRLDCER Na de damessenioren, is het ook de B.D.C. heren niet gegund om volgend seizoen een klasse hoger in de zaal handbalcompetitie te gaan spelen. In de derde beslissingswedstrijd die noodza kelijk was geworden, nadat beide teams elk éénmaal de winst in eigen huis mochten houden, werd het donderdag avond nu in dt Sporthal „De Dreef" te Utrecht een gevoelige nederlaag voor B.D.C. Met maar liefst een 12-4 neder laag werd de ploeg duidelijk terugge wezen. Tegen de kracht en routine van Attila 2 bleek het team niet opgewassen. De derde wedstrijd zou in feite een afspie geling van de eerste worden, ook nu werd B.D.C. al direct in de eerste tien minuten overrompeld. In dezelfde zaal, een neutraal terrein was helaas niet beschikbaar, werd het tc.-m binnen de kortste keren op een 6-0 achterstand geplaatst, door doel punten van George Jansen en Jelle Do renkamp. Ook nu kon B.D.C., ondanks de grote aanhang geen weerstand van betekenis bieden. De nul op het score bord van B.D C zou tot aan de rust lachwekkend blijven staan. Een toege wezen penalty had de ommekeer kun nen brengen, doch Ronald Surstedt faalde. In de tweede helft gelukte het hem wel en kon die hatelijke nul eindelijk ver dwijnen. Desalniettemin bleef Attila ver in de meerderheid. B.D.C. stapte van haar 5-1 verdediging af, om over te schake len op de 6-0 afweer. Ook dit werd geen succes. De gaten in de B.D.C. verdediging bleven open en Attila scoorde er lustig op los. De stand was inmiddels op 9-2 gekomen, twee doelpunten gescoord door Rudy Surstedt en Koos van den Deijssel, die deze avond mandekking kreeg, bracht de stand op 9-4. Het had allemaal ech ter geen zin meer, de minuten verstre ken, en wat B.D.C. ook probeerde het had geen succes. Nog driemaal moest de bal uit het B D C.-doel worden ge haald door keeper Jan Smeeing, die on danks deze grote nederlaag voor enkele fraaie reddingen zorgde. Jammer dat de promotie gemist werd, maar we kijken alweer vooruit. Zondag gaat de ploeg weer het veld in, waarin zij de koppositie moeten verde digen. In navolging van Engeland wordt hier te lande veel aandacht besteed aan de opleiding van vrijwillige krachten, die zich beschikbaar stellen om zieken, be jaarden en gehandicapten thuis en in ziekenhuizen de vreugde te geven om zelf iets te maken en hen hierbij te hel pen. Een gerichte opleiding tot Welfare werksters wordt verzorgd door het Ro de Kruis en de Zonnebloem. Zo juist is een eenvoudige cursus geëindigd in Achterveld, waaraan ook door enkele personen uit Soest werd deelgenomen. Ook in Soest-Zuid komt het open be jaarden werk op gang en de overheid heeft reeds finnaciële steun toegezegd. Er moeten echter mensen komen, die hun krachten voor dit mooie doel wil len geven. Zij, die zich te zijner tijd hiervoor be schikbaar willen stellen, zouden wij wil len adviseren zondag a.s. eens te gaan kijken naar een tentoonstelling, die in het Verenigingsgebouw te Achterveld van 9-3 uur wordt gehouden. Mocht U niet over een vervoermiddel beschikken, stelt U zich dan in ver binding met mevr. Westerveld, tel. 5329, Soest, die dan zorg s#l dragen dat U kunt meerijden. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De 27-jarige Schotse bokser Willie Black, die in een interlandwedstrijd tussen Schotland en Marokko de Marokkaanse scheidsrechter te lijf ging, is door de Schotse amateur-boksbond voor het le ven geschorst. VAN DAM, Torenstraat 5, slaat z'n slag andersWij boksen niet met prijzen, maar de kollektie in schoenen en tassen is zo goed dat wij altijd op pluspunten winnen Adv. Onder grote belangstelling is gister middag Josette Boltini, dochter van circus-directeur Toni Boltini, op het stadhuis te Soest in het huwelijk getre den met de Italiaan C. Vassallo, telg uit de beroemde Italiaanse circusfamilie. De voltrekking van het huwelijk ging - in tegenstelling tot hetgeen men van de Boltini's gewend is ditmaal niet ge paard met het nodige stuntwerk. Slechts een Hongaars circus strijkje vertolkte op het bordes van het ge meentehuis bij het betreden en uitgaan van het gemeentehuis, gepaste bruilofts klanken. Terwijl de landelijke pers door middel van een tiental fotografen en verslaggevers het passende decor vorrp- den. Voor de leden van de afd. „Eemland" van de N.V.E.V., hield mevrouw Dr. E. M. Helder-v. d. Poel uit Soest een le zing over het onderwerp „De gezonde en de zieke mens". Mevrouw A. Hosman-Aartsen heette al le aanwezigen welkom, in het bijzonder de spreekster. Mevrouw Helder, die 28 jaar lang een praktijk heeft gehad in Barneveld, gaf een uiteenzetting over het gezond zijn. Op 7 april 1948 werd de wereld-gezondheidsorganisatie opge richt als onderdeel van de Verenigde Naties. Deze organisatie heeft tot doel te bevorderen dat elk land over de ge hele wereld zorgt dat alle inwoners ge zond zijn. Gezondheid geeft vrede en veiligheid en een ieder heeft daar recht op, zonder onderscheid des persoons, Is men lichamelijk en geestleijk gezond, komt dit de maatschappij ten goede. Wanneer alle organisaties samenwerken, is er een harmonisch evenwicht en dit geldt ook tegenover onze eigen omge ving. Door een doelmatige voeding, afhanke lijk van leeftijden en werkzaamheden en door lichaamsbeweging kunnen we gezond zijn. Voor de jeugd moeten er bouwstoffen voor het lichaam aanwezig zijn en schadelijke invloeden weren, bv. door in-enten. Voor de oudere mens on der ons is het aan te raden matig te eten, zorgen voor lichaamsbeweging voor een goed gebit (maagklachten) goed gehoor en gezicht. Men moet vooral toezien op levensmiddelen en hygiënisch zijn op het lichaam, vooral op de handen. Zijn we oud dan kunnen we er toch goed uitzien, door een goede UW TENNISSEIZOEN begint bjj: SPORTHUIS Nieuw Raamstraat 39 - Tel. 02154-2490 BAARN conditie, doch er geen cultus van ma ken. Lichamelijke en geestelijke gezondheid moeten samen kunnen gaan. Is het ech ter onvermijdelijk dat men met ziekte te maken heeft, probeer er mee te le ven, raadt spreekster aan. Komt men bij een zieke op bezoek, houdt U rustig en luister naar de zieke en heb aan dacht voor haar (hem) gesprek. De om geving van een zieke kan meewerken tot genezing; lichaam en geest moet zich aanpassen en dat heeft tijd nodig. Is er echter geen uitzicht meer, dan moet de familie maatregelen nemen; er zijn vele factoren waarmee men rekening moet houden. Heeft de zieke ondanks alles een geestleijke achtergrond, dan zal één en ander gemakkelijker te aanvaar den zijn. Nadat de lezing was beëindigd, beantwoordde mevrouw Helder nog en kele vragen van de leden. Mevrouw Hosman bracht dank aan me vrouw Helder onder aanbieding van een boekenbon. Op dinsdag 8 april a.s. is er voor de le den een lezing over zuidvruchten in zaal Brandpunt :in Baarn; op donder dag 10 april een koffiemorgen in res taurant Astoria in Baarn en op don derdag 17 april een excursie naar de „Hema" in Utrecht. Terwyl nog maar enkele jaren geleden de heer Schothorst aan de Dorresteinweg zijn nieuwe bedrijf in gebruik nam, zal over enkele weken, begin mei, de heer Stalenhoef, die nu nog op de Laanstraat woont, een nieuwe boerderij, eveneens gelegen aan de Dorresteinweg, betrekken. Een moderne boerderij, met een woning, die de naam bungalow met ere zou drai- gen, wordt in 1969 aan het nog maar kleine agrarische deel van Soest toegevoegd. Terwijl aan de ene kant het industrieterrein steeds meer land opslokt, blijkt er toch nog gelegenheid te zijn om in de onmiddellijke nabijheid van dat industrie terrein een nieuw boerenbedrijf te stichten. En dat in een tijd waarin oud-minister Mansholt met een plan rondloopt om tot opheffing van een groot aantal kleine be drijfjes te komen, om het overblijvende deel meer mogelijkheden te geven. Moeilijker Bij de andere wedstrijden lag het moei lijker. Van Ajax-Feijenoord en Heeren veen-Vitesse toonden we dat aan. Bij N.E.C.-A.D.O. gaven de scores van de uit- en thuis spelende club geen hou vast, maar de Hagenaars hadden voor de competitie al in Nijmegen gewonnen en plegen ver te komen als het om de K.N.V.B.-beker gaat, zodat men winst voor A.D.O. kan beredeneren. Bij Eind hoven-S.V.V., Baronie-Graafschap en V V.V -Limburgia deed de situatie zich voor, dat in deze competitiewedstrijden de bezoekende club was gewikkeld in de promotiewedstrijd en de thuisclub in de onderste regionen bivakkeerde. Maar die thuisclubs hadden op eigen terrein een betere score dan de bezoe kende clubs in uitwedstrijden. Dan wordt het zaak om de vorm ernstig in aanmerking te nemen. Gelijke spelen worden dan waarschijnlijk. Altjjd een gok Dc B.D.C.-crs kregen door de zware dekking van de Attila-spclers geen reële kans om tot scoren te komen, zodat de veelal goed opgezette aanvallen vaak voortjjdig werden afgebroken. We moeten voorop stellen dat bij het invullen van de voetbalpool altijd een gok moet worden genomen. Ook dat je een aantal vrij zekere uitslagen alle maal gelijk moet invullen en met de overblijvende variëren. In het algemeen mag men bij de toto-wedstrijden op twee verrassende uitslagen rekenen, waarbij een enige plaatsen lager staan de club van een hoger geklasseerde wint. Zo zouden in toto 30 best V.V.V. van Limburgia en Heerenveen van Vi tesse kunnen winnen. Een systeem om een prijs in de voet baltoto te winnen bestaat er niet, maar iemand die met serieuze overweging de hokjes invult, heeft beslist meer kans. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat wullie in Soes mit- mekaor toch maor un bar raor volluk bin- ne. Ik schaat zo dat ter op de heule we. ruld geen mins is die un Soesder ker. be- griepe. Noeng hek ut nie over vurstaon, waant daat kenk ming heul bes veurstelle, maor ik hep ut ovur de menier vaan doen. Wullie woene in 'n plaos waorvaan de minse zeige „ajje daor woent, daan heijje geluk gehaad, waant daor ist zo mooij en praachtug", die minse hoeve nooijt mit vekaansie. Arruguns hebbe die minse wel un bietje geliek, waant waor wullie woene, zouwe heul waat minse allenug al graog un weekie mit vekaansie gaon en das toch wel un bewies. Maor un huele kwak minse zien ut toch nie zo, en daat kenk noeng nie begriepe, en de aore diet wel zo zien laote ut maor zoast is, en das ok nie goed te praote. Om der veur te zorrege datter heul veul minse naor Soes komme om vekaansie te houwe, bestaot er un vureniging. Vurenuging veur vreemdelingevurkeer hiet die klup en iedereen die daat wul. ken der lid vaan worre. Ut is heulemaol nie nodug dajje daorveur in de een of aore sport uutblink, waant zoon klup ist nie. Die vureniging ister speesiejaol veur om te zorrege datter uut ut vreemdelinge- bezuuk gehaold wordt watter in zit, en daat ken heul waat weze en bar be- laangriek zijn. Noeng ist wel ut aallerbelangriekste daat daat beurt deur minse die der ut grootste belaang bie hebbe. De baoze vaan hootels, as wullie die nog hebbe, de minse vaan restaurants en meer vaan die soort zaoke, maor ok de baoze vaan ijs en petaatzaoke en gao maor deur. Eigeluk hep iedere zaokemaan en vrou uut Soes der belaang bie, maor zullie zien daat nie allemaol. Vaan de week, of waas ut eigeluk aal waat laanger geleeje, waster un vur- gaojering vaan die klup. Hoe meer cente die minse hebbe hoe meer zullie kenne doen. Zullie kenne daan zogezeit ruklaome maoke en das iets waat heul belaangriek is. Eerluk gezeit hak ge- doch daat de Soesder zaokeminse daat ok wel zouwe wete, maor daor zaat ik wel effe naos. Haost alle Soesder zaokeminse binne lid vaan de winkeliersvureniging, en die vureniging hep noeng teuge de cente- baos vaan Vreemdelinge Vurkeer klup gezeit vaan ongs kriege jullie geen suupsiedie meer, waant wullie hebbe zelluf geen cente meer, en daor meej uut. Das jaammer, want deris geen vureni ging in ongs darrup die zo veul veur alle minse doet as die waor ut klun- huus vaan naost ut posteketoor staot. Zullie geve informaosie an iedereen, ovur alles waor maor informaosie over is te geve. Ovur uutgaon, en daor weet# zullie heul waat vaan, maor ok over mit vekaansie gaon buute Soes, en daor kenne die minse ongs ok heul waat over zeige. Maor zoas ik al zee, zullie maoke buut# Soes ruklaome veur Soes, en daat finf ik zellefs bar belaangriek. Daorom kenk der mit ming pet nie bie datter zaoke minse binne die der ut belaang ni# vaan in zien. Volleguns ming zalle zul lie der beslis nie slechtur vaan worr# aster un heule kwak minse vekaansi# komme houwe in Soes, of allenug. maof is un daagie bie ongs komme kieke. Der waas toch één heule linke vriejer op de vergajering die hep gevraog of« ter niks edaon kon worre, om weer, net as veur un paor jaore geleeje, weer busse mit minse naor Soes te kriel!#. Waant we kenne wel alle zaoke waor je un borreltje ken kriege ofbreke, maor daormee haol je wel un bietje d# antrekkelukhied weg. Maor das iet® waor die vureniging niks an kon doen.

Soester Courant | 1969 | | pagina 11