T V MIDDELMAN-MODE houdt de LENTE MODESHOW op MIDDELMAN MODE Hl AJACIEDEN EN TWENTENAREN Tevens bijbehorende tassen MAZDA U KUNT NIET ALLES WETEN S.E.C. voor moeilijke uit wedstrijd tegen A.P.W.C. S.E.C. krijgt Valleivogels op bezoek dinsdag 25 maart woensdag 26 maart donderdag 27 maart in onze zaak TORENSTRAAT 19 - SOEST Aanvang 's avonds 8.00 uur. kern van Kesslers team tegen Luxemburg Uw Reewrder staat klaar bij Je Geadein Snaar" V.V.Z. ontvangt Hoevelaken Uw nieuwe voorjaarsschoenen staan reeds voor U klaar B.D.C. ontvangt Midlandia uit Utrecht „The Red Stars" B.D.C. handbal Oranje-team moet groot aantal punten scoren Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest Hees-nieuws Garage ,DE SOESTER' Mixed Hockey Club Soest S.E.C. Softbal De Meteoren De Duinkikkers Kernthema-aktie gericht op veilig inhalen Officiële mededelingen VRIJDAG 21 MAART 1969 Het eerste elftal van S.E.C. gaat zon dag in Amersfoort bij A.P.W.C. op be zoek. De Amersfoorters bezetten de vierde plaats op de ranglijst, één punt achter S.E.C., zodat zondag niet al te veel krachtsverschil is te verwachten. Dat was er ook niet in de eerste wed strijd, die in een 1-1 gelijk spel eindig de. A.W.P.C. blijkt op eigen veld moei lijk te verslaan. Niettemin mag zondag een spannend en ook belangrijk duel worden verwacht, want de verliezer kan alle hoop op een kampioenschap wel defintiief vergeten. Het elftal van S.E.C zal er zondag als volgt uitzien: doel Vgn Hattum; achter De Rooij, Woudenberg, Krijt en Van Remmerden; midden Veenendaal en Van Boeijen; voor Aalbers Brouwer, Vervloet en Verhoeven. S.E.C. 2-NIJENRODES 2_ Het hoog op de ranglijst staande twee de elftal krijgt zondag om twee uur Nijenrodes 2 uit Breukelen op bezoek. Voor de thuisclub moet aan deze wed strijd de meeste eer zijn te behalen, te oordelen tenminste naar het grote ver schil in aantal winstpunten. De thuis club zal met het volgende elftal in het veld komen: doei Kok; achter Huizinga, Luschen, Hoed en Jasperse; midden Pu- reveen en Dorrestein; voor Lenarduzzi, Van Breukelen, Burgman en Rijnders. S.E.C. 3-s-GRAVELAND 2 Het derde elftal zal de vrije competitie dag benutten voor het spelen van een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen 's-Graveland 2. De ontmoeting begint om twaalf uur en wordt aan S.E.C,-zijde met het vol gende elftal gespeeld: doel Van Essen; achter Hooyer, Ruttenberg en Zeil; mid den Pothoven en Voskuilen; voor A. Hooijer, Luschen, Schalkwijk, Roels en v. d. Broek. QUICK 4-S.E.C. 5 Het vijfde elftal, dat dit seizoen nog niet zoveel heeft laten zien zal er alle belang bij hebben om zondag in Amers foort van Quick 4 te winnen. De Soes- tenaren gaan met de volgende spelers naar de keistad: Van de Vaart, Wester- veld, Rijken. Scheurwater, Veldhuizen, Dasselaar, Wijnands, Niewaal, Meidam, Lam, Heinen, Wildenburg en Van 't Klooster. K.V.V.A. 7-S.E.C. 6 Het zesde elftal tenslotte gaat zondag eveneens naar Amersfoort, waar om twaalf uur de strijd wordt aangebonden met K.V.V.A. 7. Op het veld zullen de volgende elf spelers S.E.C. gaan vertegenwoordigen: doel Groenesteijn; achter Wildenburg, Brouwer, Belt; midden Smit, Bitterling en Groenesteijn; voor Tolboom, Haars, Kanters en H. Belt. JEUGDPROGRAMMA Voor de jeugd van S.E.C. staan de vol gende wedstrijden op het programma: S.E.C. jun. A-Altius A {4.00 uur). S.E.C. jun. B-K.VV.A. B (3.00 uur). Amsvorde adsp a-S.E.C. a (1.45 uur). S.E.C. adsp. b-Odi a (2.00 uur). K.V.V.A. adsp. h- S.E.C. d (3.00 uur). S.E.C. pup. 1-Hoeve- laken 1 (1.00 uur). Achterveld pup. 1- S.E.C, 2 (1.00 uur). Amsvorde 3-S.E.C. pup. 3 (1.00 uur). S.E.C. pup. 4-A.P W.C. 4 (12-15 uur). S.E.C. pup. Ib-Hoogland Ib (1.00 uur). de spelers in De Gouden Ploeg ver wacht. Y.F.C. 2-V.V.Z. 2 De resreves van V.V.Z. gaan morgen middag naar IJsselstein, waar zij te gast zijn bij Y.F.C. De eerste ontmoe ting eindigde in een zeer verrassende overwinning voor de Soestenaren, die nu echter wel alle moeite zullen hebben om opnieuw tot een overwinning te komen. De opstelling luidt: doel P. den Breejen; achter L. Hilhorst, J. Brou wer, J. v. d. Bovenkamp en C. van Hamersveld: midden P. van Altena en A. Ruizendaal; voor D, van Arkel, H. Brons, F. van Hornsveld en J. van Doorn. De spelers vertrekken om kwart voor drie uit Soest om om vier uur aan de wedstrijd te kunnen beginnen. V.V.Z. 4-N.S.C. 4 Het vierde elftal speelt morgenmiddag, om twee uur, thuis tegen het Nijkerk- se N.S.C. 4. Toch kan de thuisclub aan deze ontmoeting wel een puntje over houden. Het elftal zal in de volgende opstelling in het veld komen: doel J. van Ossenburggen; achter H. van Vel- zen, A. Boot, Joh. van Kooij en W. v, d. Meer; midden G. N. v. d. Grift en E. S. v. d. Aarssen; voor Th. Delfgou, G. Wijma, G. Pothoven en W. Nieuwkerk. WOUDENBERG 4-V.V.Z. 6 Het zesde elftal gaat morgenmiddag om twee uur bij Woudenberg 4 op bezoek Voor de bezoekers bestaat een redelijke kans op een overwinning, die bevoch ten zal worden door het volgende elf tal: doel J. van Kooij Hzn.; achter R. van Dalen, B. Morren, G. Ruizendaal en J. van Kooij Gzn.; midden M. v. d. Wakker en H. Donk; voor W. v. d. Kuilen, J. Groart, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Afschrijvingen moeten uiterlijk van avond opgegeven worden bij de heer A. v d. Broek, Doresteinweg 29, tel. 5709. Het zaterdagelftal van S.E.C. speelt morgenmiddag een thuiswedstrijd tegen Valleivogels uit Scherpenzeel. S.E.C. heeft tegen deze club wel wat goed te maken, want de eerste wedstrijd eindig de in een nogal verrassende en teleur stellende 3-2 nederlaag voor de Soes- ters. Bovendien moet men wel een over winning behalen om niet de aansluiting met de koplopers te verliezen. Gezien de resultaten in de laatste wedstrijden ligt een zege voor de thuisclub wel in de lijn der verwachting. S.E.C. zal morgen een elftal samenstel len uit de volgende spelers: Kramer (doelman), Eeijer, Wolfsen, De Vries, Hartman, Koelewijn, Schuiling, Hoef man, Van 't Klooster, Sengers, v. d. Schagt, Maijer, De Beer en Nijhuis. De wedstrijd begint om vier uur. S.E.C. 3-SOVA 3 Het derde zaterdagelftal krijgt bezoek van het Amersfoortse Sova 3 en kan ook tot een kleine overwinning komen, al zal dat wellicht moeite kosten. Voor deze wedstrijd, die om twee uur be gint, zijn uitgenodigd: Rademaker, Kok, Van Delden, Piepenbroek, Van Drie, Verweij, Hop, Schenderling, Hodde, Kerkdijk, v. d. Berg en Vink. COBU BOYS 5-S.E.C. 4 Moeilijker krijgt morgen het vierde elftal het in Amersfoort tegen Cobu Boys 3. Verder dan een gelijk spel zullen de bezoekers waarschijnlijk niet kunnen komen. Het vierde zal worden samenge steld uit de volgende spelers: Roels, Hannessen, Kraaij, Van Aalderen, De Graaf, De Boer, Jarvis, Van Klingeren, Brebberton, v. d. Loon, Hottinga, Roeijmans en Beijersbergen. Deze wed strijd begint om twee uur. DAMES- HEREN EN KINDERKLEDING TORENSTRAAT 19 SOEST TEL. 2424 Toegangsbewijzen (gratis) te bestellen aan dc zaak vóór dinsdag 25 maart Op woensdagavond 26 maart speelt het Nederlands elftal voor de tweede keer tegen Luxemburg in de voorronde om bet wereldkampioenschap in Rotterdam. De selectieplocg voor deze wedstrijd bestaat, zoals gcwoonljjk, uit 16 spelers. Voor het eerst heeft bondscaoch Kessler een ruime keus gedaan uit het spclersarsenaal van de F. C. Twente, waarvan tot nu toe alleen Theo Pahlplatz en Henk Houwaart (nog uit zyn tyd bjj A.D.O.) het oranje shirt droegen. Het gaat er aardig op lüken, dat de bondscoach Twente's scherpschutter Dick van Dijk heeft uitverkoren om voor doelpunten te gaan zorgen. V.V.Z- krijgt het morgenmiddag waar schijnlijk verre van gemakkelijk tegen het bezoekende Hoevelaken, een debu tant in de tweede klasse, die halver wege de competitie boven aan de rang lijst stond, maar sindsdien nog maar één wedstrijd heeft gewonnen. Een overwinning op Hoevelaken is wel no dig. De eerste ontmoeting tussen beide clubs eindigde in een voor V.V.Z. toen zeer verdienstelijk gelijk spel. V.V.Z. komt morgen met het volgende elftal in het veld: doel A. Rebel; achter G. v. d. Bovenkamp, H. J. van Kooij, H. J. Demmers en T. G. v. d. Kraak; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizen daal; voor J. Putters, A. Brouwer, B. Fugers en A. Schaap. De wedstrijd be gint om vier uur. Om drie uur worden SCHOENEN LEDERWAREN REPARATIE-OPDRACHTEN Koninginnelaan 76 - Telefoon 4145 Het eerste elftal van B.D.C. krijgt zon dag het Utrechtse Midlandia op bezoek, een ploeg, die nog een kleine kans heeft op een eventueel kampioenschap. De resultaten van B.D.C. in de laatste we ken zijn niet van dien aard, dat men voorzichtiger wordt in zijn voorspellin gen. Vooral de productiviteit laat bij de Soestenaren nog wel wat te wensen over. Daar staat weliswaar een vrij hechte verdediging tegenover. Gezien de belangen, die Midlandia nog heeft, zal het ook zondag weer een moeilijke op gave voor B.D.C. worden. De eerste wedstrijd eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. De opstelling van het elftal zal in de loop van deze week bekend worden gemaakt. De wedstrijd aan de Bosstraat begint om half drie. B.D.C. 3-BARNEVELD 3 Het derde elftal wordt door degradatie bedreigd. Drie maal behaalde men een gelijkspel. De laatste zeven wedstrijden werden alle verloren. Een somber pers pectief, ook voor de wedstrijd van ko mende zondag tegen Barneveld 3 Het elftal bestaat uit: doel E. van Thienen; achter A. Hilhorst, W. v. d. Breemer, J. v. d. Deijssel, W. Bakker; midden H. Hagen en G. Beijer; voor J. Beijer, P. Lankreijer, J. Brouwer en N. Gros. HOOGLAND 4-B.D.C. 6 Het zeer wisselvallig opererende B.D.C. 6, dat vijf wedstrijden won, maar er evenveel verloor, krijgt ht t zondag stel lig niet gemakkelijk in de uitwedstrijd tegen Hoogland 4. Toch moet B.D.C. wel in staat worden geacht om tenminste met een gelijk spel naar huis terug te komen. De opstelling van het zesde luidt: doel A. Roest; achter F. Duwel, W. Hogeveen, M. van Dijk en H. Dijkman; midden F. v, d. Lugt en T. Bunnik; voor R. Kleinegris, J. v. d. Meulen, P. Hilhorst en P. Vis ser. Reserves zijn T. v. d. Breemer en A. v. d. Linden. AMERSFOORTSE BOYS 5-B.D.C. 7 Het zevende elftal gaat zondag om half drie bij Amersfoortse Boys 5 op be zoek. De Soestenaren hebben nog wel een paar puntjes nodig om zich veilig te kunnen stellen. B.D.C. zal met het volgende elftal in het veld komen: doel H. van Dalen; achter W. Roest, K. Grift, R. Nijssen en C. van Esveld; midden K. de Bruin, M. v. d. Breemer; voor L. Wildenburg, P. Rossenberg, A. Bakker en H. Kroder. De wedstrijd be gint om half drie. B.D.C. 8-B.D.C. 10 Het achtste en tiende elftal komen zon dag om twaalf uur in competitiever band tegen elkaar uit. Het tiende, dat de afgelopen week onnodig en onver diend zijn tweede nederlaag in dit sei zoen kreeg te incasseren, staat op de nominatie om kampioen te worden. Ove rigens doet het achtste niet zo erg veel vc^r het tiende onder. B.D.C. 8 zal er als volgt uitzien: doel B. v. d. Linden; achter J. Smeeing, G. Dorrestein, J. Kok en H. Butzelaar; mid den P. M. Hilhorst en C. Rebel; voor A. v. d. Wardt, B. Rademaker, N. Hooft, J. v. d. Kant en M. Lenarduzzi. Het tiende zal er zondag als volgt uit zien: doel G. Roest; achter H. v. d. Lugt, S. Bakker. A. van Megen en P. Jak; midden C. Hilhorst en K. Hilhorst; voor A. Beijer, C. van Hengstum, W. v. d. Hengel en B. v. d. Lugt. VICTORIA 9-B.D.C. 9 Het negende elftal staat zondag, om half drie in Hilversum tegenover Vic toria 9. Waarschijnlijk zullen de be zoekers aan deze wedstrijd wel twee punten overhouden. Het elftal zal er als volgt uitzien: doel A. Pronk; achter J. Beijer, F. v. d. Breemer, W. Logten- stein en Clir. Vonk; midden L. J. van Nuss en B. Kaats; voor R. Voskuilen, J, Kaats, J. Stalenhoef, A. Roest en J. Beijer. Woensdagavond speelt het jongens-as pirantenteam in de Utrechtse Den Hom mel tegen de b-aspiranten van Cange- roes. Red Stars begon uitgesproken slecht. Na tien minuten spelen zagen we nog steeds een gelijke stand op het scorebord staan, 12-12. Nadat coach R. Valk van Red Stars in de veertiende minuut een time-out aanvroeg, begon het iets beter te draaien en wisten de Soester basketballers voor de pauze nog een 24-17 voorsprong te nemen, het geen in de tweede helft beslissend bleek te zijn voor de overwinning. Doordat de coach van Cangeroes zijn pupillen opdracht gaf man-to-man te gaan spelen, liepen de Soester jongens uit naar 30-17, maar hierna veranderde Cangeroes weer van taktiek, waardoor de Utrechtse jongens zelfs een 35-34 voorsprong namen. Tot wee minuten voor tijd bleef deze situatie bestaan, maar doordat Red Stars met een punt voorsprong (40-39) op tijd overging op balbezit wisten de jongens toch nog verdiend naar een 46-41 overwinning te spelen. Zondagmiddag spelen de aspiranten weer. Ook nu is de trip naar Utrecht, waar in de Utrtchse Beatrixhal de strijd zal moeten worden gestreden te gen het Utrechtse U.V.V.-a, Red Stars komt uit met de volgende spelers: Jos van den Brink, Ton van den Brink, Paul Ditters, John van de Grift, Leo Kortekaas, Peter Lustenhou- wer, Peter Eitjes, Piet van Hunen, Edu- ard Zeil. RED STARS-CANGEROES Zaterdagavond komen ook de heren van Red Stars weer in het strijdperk. Zij zullen om tien over acht moeten spelen tegen het Utrechtse Cangeroes. De eerste ontmoeting tussen beide teams werd eertijds een 70-48 overwinning. Oppassen is nu echter zeer geboden. RED STARS 1-S.V.E. 1 Het damesteam van Red Stars komt ook zondagavond, 7 uur, in de Beatrixhal, weer binnen de lijnen tegen het dames team van S.V.E. uit Utrecht. De kans op promotie voor de Red Stars dames is dit jaar net gemist. Toch willen de Red Stars-dames bewijzen beslist wel een klasser hogere thuis te horen. Hoewel verleden week zondag reeds officieel de start van de tweede helft der veldcompetitie was, kon deze door de slechte weersomstandigheden nog geen aanvang vinden. Zondag echter, wanneer het weer niet tegenwerkt, gaan de handballers(sters) weer de groe ne weide in. De dames- en herensenioren starten beide met thuiswedstrijden aan de Ferd. Huycklaan. Om 13.00 uur speelt het eerste dames team tegen Athleta 2 uit Utrecht. De winstkansen zijn voor beide teams ge lijk verdeeld, afgaande op de stand van de ranglijst. Athleta staat met 7-10 1 punt voor op B.D.C., zij het dat B.D.C. maar liefst twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Een lichtpuntje voor de B.D.C.-dames, maar wij moeten hierbij opmerken, dat het damesteam nog geel moet over schakelen van zaal- op veldhandbal. Een oefenwedstrijd, die vorige week gepland was tegen Fidelitas, kon door de weers omstandigheden geen doorgang vinden. Desondanks geloven wij, dat het dames team in staat moet worden geacht, Athleta naar een nederlaag te kunnen spelen. Om 14.00 uur komt het eerste heren team binnen de lijnen en wel tegen Sport Vereent 2. Een volkomen onbekende tegenstander voor B.D.C., daar de eerste ontmoeting afgelast werd. B.D.C. staat op de eerste plaats, maar dit is een vertekend beeld. B.D.C. staat op 6-8, terwijl Sport Vereent 2 met 4-4 op de één na onderste plaats staat. Het verschil in deze klasse is zeer mi niem, terwijl ook de krachtsverhouding zeer dicht bij elkaar ligt. Hopenlijk behoudt B.D.C, de koppositie zwaar zal het zondag echter in ieder ge val wel worden. B.D.C. 6-8 Aristos 7-6 Spirit 6-8 U.D.2 4-5 H.H.C. 7-8 Sport Ver. 2 4-4 Attila 2 4-7 Lynden 8-0 Het verdere programma is als volgt: Dames-junioren: 13.15 uur Celeritas- B.D.C. Meisjes adsp. I 10.00 uur Limvio 2 B.D.C. Mesjes adsp. 2 12.00 uur B.D.C. 2- Fidelitas 2. Jongens adsp. 13.00 uur B.D.C.-Fideli- tas. 11.00 uur Heren senioren L.V.V. 2- B.D.C, 2 Tot nu toe heeft Nederland in groep acht van de voorronden gespeeld tegen Lux emburg en Bulgarije. De „uit"wedstrijd tegen de Luxemburgers werd vorig jaar september met 2-0 gewonen in Rotter dam. In oktober verloor het Nederlands elftal met 2-0 in Sofia van Bulgarije, mede omdat op het laatste moment eni ge spelers niet mee wilden of konden. Een tegenstander die onze nationale elf nog twee keer zal ontmoeten is Polen. Voor de wedstrijd tegen Luxemburg zijn de volgende spelers geselecteerd: als kee pers Jan van Beeveren (Sparta) en Nico van Zoghei (Go Ahead), als achterspelers: Theo van Duivenbode en Wim Suurbier (Ajax), Rinus Israël (Feijenoord) Hans Eijkenbroek (Sparta), Epi Drost Twente) en Nico Rijnders (Go Ahead); als mid denveldspelers Henk Groot en Ben Mul ler (Ajax) en Henk Houwaart (Twente) en als voorhoedespelers Johan Cruijff (Ajax), Wim van Hanegem (Fijennoord), Rob Rensenbrink (D.W.S.), Dick van Dijk en Theo Pahlplatz (Twente). Offensieve taktiek Gezien de keuze van de spelers zal bondscoach Kessler een sterk aanvallen de taktiek willen toepassen en zijn team met een zo groot mogelijk verschil laten winnen. Aangezien er voor de aanval slechts één links- en één rechtsbuiten zijn geselecteerd lijkt dé opstelling van Rensenbrink en Pahlplatz vrij zeker en zal het er waarschijnlijk om gaan of Cruijff in Dick van Dijk een tweede spitsspeler naast zich krijgt of dat Van Hanegem net achter de voorste linie zal opereren. Wat betreft de doelman houden we het voorlopig op de zeer betrouwbare Spar taan Jan van Beveren, die de laatste tijd wat beter in vorm schijnt dan Nico van Zoghel. Laten we voorop stellen, dat het tegen Luxemburg mogelijk is voor Kessler om een klein experiment toe te passen. In dat geval zou het mogelijk zijn, dat Epi Drost in het Nederlands elftal zou mogen debuteren. Waarschijn lijk achten we dat niet, want Israël en Eijkenbroek vormen een uitstekend duo in de centrale verdediging. Drost zal wellicht nog wat moeten rijpen. Verder kijken Het ziet er ook naar uit, dat Suurbier en Van Duivenbode de vleugelverdedi gers zullen zijn, al zal Theo er om moe ten knokken met de jonge Nico Rijnders uit Deventer, die wel sneller, maar ook minder ervaren en hard is dan de Am sterdammer. Dat hoeft tegen Luxemburg misschien niet zo belangrijk te zijn, maar we moeten verder kijken. In we- gaat het om het samenstellen van het team, dat in staat is Bulgarije in Rotterdam te verslaan en zo mogelijk Polen twee keer aan de zegekar te bin den. Henk Houwaart is een prima voetballer, maar het is al eens eerder gebleken, dat hij op het middenveld naast een Ajacied niet zo best past. Althans, dat was in zijn A.D.O.-tijd zo. Dat kan nu best anders zijn en aangezien de huidige Twente- speler dit seizoen al menig doelpunt op zijn naam heeft laten schrijven lijkt hij nuttig voor een hoge produktiviteit. Als het primair gaat om de produktiviteit van de voorhoede zou Henk Groot ook de voorkeur moeten hebben boven Ben nie Muller. Doelpunten In een team met als vleugelverdedigers Suurbier en Van Duivenbode, op het middenveld Groot en Houwaart en een aanval met Pahlplatz, Cruijff, Van Dijk en Rensenbrink ligt het accent wel heel sterk op de aanval, die dan de druk meekrijgt veel doelpunten te moeten ma ken. Het is logisch, dat bondscoach Kessler op een sterk aanvallend spel werkt, want als we dit najaar de Bulgaren op visite krijgen in Rotterdam, zullen er doelpun ten moeten worden gemaakt door de Nederlanders om de 2-0 schade van Sofia goed te maken. En bovendien krijgen we in mei de eerste wedstrijd tegen Polen en ook dan zal er moeten worden ge scoord. Voorbeeld volgen België is nu vrijwel zeker van deelne ming aan het wereldkampioenschap in 1970 in Mexico en dan zal Nederland dat toch ook moeten kunnen bereiken Het doelsaldo kan in dat opzicht wel eens heel belangrijk worden als Neder land de thuiswedstrijden tegen Bulgarije en Polen wint, want dan zit het er dik in, dat er twee landen met een gelijk puntental eindigen. Daarom is een grote overwinning op Luxemburg belangrijk, want het beste doelsaldo kan bij gelijk eindigen het retourtje naar Mexico op leveren. En juist omdat één goal meer of minder de reis naar Mexico kan uitmaken Is het van zoveel belang, dat de geselec teerde spelers allemaal hebben gezegd zich van begin tot eind van de wedstrijd te willen inspannen en mee te willen spelen. Dat zal heel hard nodig zijn. We hopen echt dat George Kessler nu wat geluk heeft met zijn Nederlands elf tal, want hij is ongetwijfeld de beste coach die we hebben gehad sinds de oorlog. Vaak hebben de spelers zich niet voor 100% ingezet om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen vanwege de clubbelangen. Daardoor waren de resul taten menigmaal beneden peil. Het is te hopen, dat Nederland zich nu interna tionaal kan rehabiliteren. De offciële opening van de Sporthal Beukendal zal op zaterdagmiddag 17 mei a.s. geschieden door drs. W. G. Zadel- hoff, alhier, lid van de Gedeputeerde Staten van Utrecht, voormalig wet houder van Soest en indertijd voorzitter van de sportstichting direct na de op richting daarvan. Het op de tweede plaats staande Hees komt morgen in competitieverband niet in het veld. Met enige argwaan zal het de verrichtingen gadeslaan van lijstaan voerder T.O.V., die morgen tegen plaats genoot Baarn speelt. Voor Baarn is deze wedstrijd voor eventuele degrada tie van belang, voor T.O.V. voor een kampioenschap. Het tweede van Hees komt morgen wel binnen de lijnen en wel om twee uur thuis tegen Sparta 3 uit Nijkerk. Het derde elftal speelt morgen, om vier uur, een uitwedstrijd tegen Oranje Leeu wen 3. Hier is een overwinning voor de bezoekers wel mogelijk, mede gezien de recente goede resultaten van h^t derde, dat zich in de laatste wedstrijd wel vrij wel zeker aan degradatie heeft onttrok ken ■SBdl vanaf 6895,— incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Programma voor zondag. Thuis. 12.00 uur Heren II-Randwijck 3. 14.00 uur Soest Vet.-S.C.H.C. B. 14.00 uur Soest VI-Baarn 4. 11.00 uur Soest IV-Jongens A. Uit. 14.30 uur Weesp-Soest I. 13.00 uur Maarn-Dames I. 12.30 uur Hurley II-Dames II. Opstelling elftallen. Heren II: W. Radstok. H. v. Mierop, Tj. v. Weering. L. v. Dijk, E. Hinder- dael, R. v. Hengel, H. Marcella, J. Smitb, J. Rozendaal, D. Eysink en A. Spoorenberg. Opstelling Vet.: C. Huisman, Ph. Bak ker. R. v. d. Zuidwind, H. v. d. Hoek, E. Hinderdael, H. v. d. Dussen, J. Win ters en W. Wiersma, K Dobben, H. de Vries en H. v. d. Weyden. Programma voor zaterdag. Thuis. 14.30 uur Meisjes A-Phoenix A. 14.15 uur Meisjes B-Meisjes C. 14.30 uur Jongens A-Schaerw. A. De softbalafdeling van S.E.C. gaat weer aan het nieuwe seizoen denken en daar om gaat men de training flink aanpak ken. De eerste twee komende trainingen zul len plaats vinden op zaterdag 22 maart (morgen) en zaterdag 29 maart, 's mid dags van 1 30-2.30 uur, in de gymna stiekzaal Kerkebuurt. Vanaf woensdag 2 april a.s. gaat de buitentraining beginnen op het S.E.C.- terrein en wel 's avonds vanaf 6.30 uur. Op 13 april neemt S.E.C. deel aan het toernooi van D.V.S. te Aalst bij Eindho ven. Hier zal S.E.C. de vorig jaar ge wonnen burgemeester Mol-beker moe ten verdedigen. Er staan nog meer wedstrijden op liet programma, waarop wij nog terugko men. De uitslag van de laatste klaverjas- avond was als volgt: mevr. Saarloos 4944 punten, mevr. Hilgers 4702, de heer De Rooij 4691, T. Groenestein 4527. De poedelprijs ging naar mevr. v. d. Hei den met 3055 punten. De totaalstand is thans de heer Bos man 31845 punten, de heer Zeijpveld 31507 en de heer Hornsveld 30565. De laatste competitie-avond wordt ge houden op donderdag 17 april. De zwemvereniging De Duinkikkers hield dinsdagavond :n De Rank de jaar vergadering. De opkomst van de leden was tamelijk goed. Volgens het jaarver slag van de secretaris, de lieer Joh. Hilhorst, heeft het 17e verenigingsjaar goede resultaten, maar ook teleurstel lingen gebracht. De schoolzwemwedstrij- den konden niet georganiseerd worden, wegens gebrek aan belangstelling. In het begin van 1968 bedroeg het aan tal leden 107 en op 31 december 1968 125. Er werden verschillende toernooien gehouden, waarbij De Duinkikkers goe de ^resultaten boekten. Ook werd met 'succes deelgenomen aan toernooien van andere verenigingen. De kas van de penningmeester, de beer D. Kat, sloot met een klein voordelig saldo. Het bestuur onderging enige verande ring, daar de heren G. Brink, voorzitter; D. Kat, penningmeester; J. Elderman en S.Fraai (leden) hun funkties ter be schikking stelden. Na gehouden stemming werden de na volgende heren benoemd: P. v. Doorn, voorzitter; Joh. Hilhorst, secretaris; G. Dazelaar, penningmeester; M. v. d. Maas, 2e voorzitter en mevrouw F. A. Dörr, 2e secretaresse. De afgetreden voorzitter dankte de me de-afgetreden bestuursleden voor hun belangrijk werk door hen in tal van jaren verricht. Hij overhandigde de nieuwe voorzitter, namens het oude be stuur een nieuwe voorzittershamer. In de kascommissie werden benoemd de heren D. Kat en v. d. Pijpekamp. In de zwemcommissie werden gekozen mej. Marian Thie en de heer J. Kla- versteijn; in de polo-commissie mej. Corrie Pouw en de heer Henk Wijnma len; in de materiaalcommissie ae heren K. Wijnmalen, G. Vet en J. Wunderink. Het zomerprogramma werd gedeeltelijk vastgesteld. Voorlopig werden vastge steld een heren-waterpolotoernooi op 10 mei, een damestoernooi op 14 juni en een kampeerweek in Assel bij Apel doorn van 4 tot en met 11 juli. In verband met het overlijden van de heer J. Voskuilen, die veel voor de Duinkikkers heeft gedaan, werd aan het begin van de vergadering enige ogen blikken stilte in acht genomen. In het kader van de kernthema-actie van het Verbond voor Veilig Verkeer zal de komende tijd door de politie ver scherpte controle worden uitgeoefend op het juist en veilig inhalen. Het verbod tot inhalen wordt niet alleen aange duid met de bekende borden, maar te vens door de witte doorgetrokken streep in de as van de weg (welke streep niet overschreden mag worden). Daarnaast is het onder meer ook verboden om op kruisingen in te halen, tenzij men op een voorrangsweg of kruising rijdt. Bij het inhalen is van belang, dat men zich er tijdig van overtuigt, dat niet reeds een ander aan het paseren i», dat men tijdig en duidelijk het voornemen tot inhalen kenbaar maakt, dat men zich overtuigt, dat de rijbaan voldoende vrij is e.d. Bij het weer treuggaan naar de rechter rijstrook dient men erop te letten, dat de ingehaalde wagen niet wordt gesneden. Dat kan men voorko men door pas weer naar rechts te gaan, als de voorkant van de ingehaalde auto in de binnenspiegel zichtbaar is. Als U zich aan deze regels houdt, kan er althans met U niets fout gaan tijdens de kernthema-actie. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest, brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soc-st ter inzage is ge- iegd een verzoek met bijlagen van NV. Chemtec, Belvédèreweg 7 te Soost, om een nieuwe de gehele inrichting om vattende vergunning voor een inrichting bestemd tot vervaardiging van appara tuur t.b.v. de pertochemische industrie, in het perceel Belvédèreweg 7, kada - straal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4661. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 8 april a.s., des voormiddags 9.30 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Soest, 21 maart 1969. Knip mol uw schaar in schuurpapier en hij is weer heel wat scherper. Slecht schuivende Iaden bestrijkt U met talkpoeder. Bewaar uw stempelkussen onderstebo ven, de inkt komt dan weer naar bo ven. Zet uw fresia's in een vaasje met warm water waarin een schepje suiker is op gelost. Als U suiker in koud water doet, gaat dit nl. kristalliseren rond de ste len. Lekken in zink b.v op een balkon kunt U voorlopig waterdicht maken met na gellak. Dit houdt vrij lang, maar op den duur moet de loodgieter er aan te pas komen. Oude munten kunt U weer schoonma ken door ze te wrijven met een meng sel van geest van salmaniak en Krijt.

Soester Courant | 1969 | | pagina 7