erlichting All SCHALKWIJK V SI CHARLIE CHAPLIN 80 DE LOONSOMHEFFING WAAROM GEEN EUROPEES LEGER INPLAATS VAN DE N.A.V.0. IN VERKEERDE HANDEN KI M. DOET KALM AAN Ui Hij bleef Engelsman Trouwcirculaires trouwkaarfen Drukkerij Smit Minderjarig meisje opgespoord Beëdiging officieren Johannes Passion Vleesverkoop Zeepost Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 STEENHOFFSTRAAT 5 5- SOEST - TELEF. 2906 J. Oosterveen, Wij spreekuren ingaande 31 maart H. H. Hotte, zaterdag 29 maart zaterdag 5 april GEEN SPREEKUUR. Vamor Rijschool DE VRIES le 10 rijlessen 72.50 COSMJ „Ik waarschuw je, Amerika Ik ben gekomen om je te veroveren Deze wat aanmatigend aandoende woorden werden door een nauwelijks 21-jarige jonge man gesproken. Deze jongeman leunde over de raiiing van een oceaanstomer en zag in de verte het grote vrijheidsbeeld bij New-York opdoemen. De jongeman heette Charles Spencer Chaplin, toen nog alleen bekend als Ud van de Fred Karno Company, een Engels showgezelschap dat in Amerika - het land van de onbegrensde showmogelijkheden - enkele contracten ging afwerken. Op 15 april wordt Chaplin tachtig jaar. In zijn tegenwoordige woonplaats Cor- sier-sur-Veviers aan het meer van Ge- neve - midden tussen het landschap van de Zwitserse bergen - is hij thans bezig zijn memoires te schrijven. Het zal inte ressant zijn om daarin te lezen hoe de gevierde filmkomiek zelf denkt over al les wat hij heeft meegemaakt en hoe hij zelf oordeelt over de meest uiteenlopen de personen, die zijn levenspad hebben gekruist. Midden in het preutse Victoriaanse tijd perk - in 1389 - werd Charlie Chaplin geboren. Zijn wieg stond in een naar geestig deel van de wereldstad Londen. Ondanks alle hindernissen, die hij in zijn jeugd moest overwinnen en ondanks het feit, dat hij tientallen jaren in Amerika woonde, is Charlie Chaplin steeds En gelsman gebleven. Tijdens een radio-in terview, dat de B.B.C. uitzond toen Chap- lin's geboortehuis in de oorlog door Duit se bommen was verwoest, heeft hij her inneringen opgehaald aan die grauwe buurt waar hij zijn eerste levensjaren sleet. Zijn vader was in die tijd een gevierde komiek in de Londense music-halls Er is nog steeds een programma bewaard gebleven van het Londense Hippodroom, waarop Chaplin sr. als een martiale fi guur staat afgebeeld. Ook Charlie's moeder bewoog zich op het pad der lichte muze. Als danseres trad zij op in verschillende kleinere theaters waaraan het Londen van vóór de eerste wereldoorlog zo rijk was.. Acteur De naam van Charlie Chaplin als acteur vinden we voor het eerst vermeld ln 1900. Hij was toen elf jaar en hij speel de de rol van een arme straatjongen, die plotseling schatrijk wordt. In feite is dat zijn eigen leven geworden. Want, hoewel zijn films fabelachtige bedragen opslokt, gefortuneerd is Charles Spencer Chaplin zeker. Ook de verhuur van vroeger ge maakte films heeft hij grotendeels nog in eigen handen en dit brengt hem een aardige grijpstuiver op. Het is niet zo algemeen bekend, dat Charlie Chaplin als acteur ook nog op een Nederlands toneel heeft gestaan. Met de Fred Karno Company bereisde hij ook enkele Europese landen. Zo om streeks 1910 trad de groep op in het Amsterdamse theater Carré. In het Amerika van die tijd won de film langzamerhand terrein ten koste meestal van kleinere variété-theaters. En in dat Amerika maakte Chaplin kennis met de ze nieuwe vorm van amusement. Al bij het zien van de eerste film wist hij dat hier zijn toekomstig werkterrein zou lig gen. Een terug was niet meer mogelijk. Op 28 november 1913 stond de jonge Chaplin in het Empire Theater in Kan sas-City voor het laatst op de toneel planken. De film had hem in zijn ban gekregen. Filmster Zijn eerste film die hij maakte werd al gauw gevolgd door een tweede. En het is die tweede film die in de nog korte filmgeschiedenis een grote vermaardheid zou krijgen. Immers in „Kid autoraces at Venice" verscheen Charlie Chaplin in de gedaante, die hem wereldberoemd zou maken. Bolhoedje, klein snorretje, wan delstokje en grote schoenen aan dwarse voeten met daarbij een haveloos costuum. Een uitmonstering door velen geïmiteerd, maar door niemand ooit geëvenaard. Maar Charlie wilde meer. Hij zag in de film een mogelijkheid om zijn ideeën onder de mensen te brengen. Hij was zeker een van de eerste filmspelers die een boodschap de wereld in wilde stu ren. Een boodschap waarin hij opkwam voor de kleine man, voor de verdrukten, voor de maatschappelijk minder bedeel den en voor de mislukkelingen. De regering wil overwegen in Neder land een heffing op de loonsom te vra gen. Dit zou inhouden dat elk bedrijf over de totale uitgekeerde loonsom een belasting aan het rijk moet betalen. Met dit fonds, dat in het westen des lands uiteraard het meest zou opbren gen, zouden dan uitkeringen kunnen worden gedaan aan bedrijven in min der welvarende gebieden. Met dit sys teem zou dan de vestiging van bedrij ven in de randstad worden afgeremd, terwijl de industrialisatie in het overige deel van Nederland zou worden be vorderd. Wij vermoeden dat noch de overheid noch het bedrijfsleven op dit moment economisch erg gelukkig zou zijn met de loonsomheffing. Het is immers dui delijk dat deze heffing op de kostprijs van elke produktie wordt gelegd en dat daarmee zowel de export wordt bemoeilijkt als ook het prijspeil opnieuw in beweging wordt gebracht. Men zou ook kunnen concluderen dat voorlopig de loonsomheffing door de vakbeweging al zo zwaar op het bedrijfsleven drukt dat men aan verdere heffing niet hoeft te denken. Hiervan de konsekwenties overziend mogen wij ook stellen dat door de grote loonsverhogingen de ont wikkeling van probleemgebieden wordt opgehouden. Het is wel een open vraag of de loontrekkers in het westen hun medestrijders in de minder welvarende delen van ons land daarmee een ge noegen doen. Wij verheugen ons over deze opschor ting om nog een andere reden. De loonsomheffing zou een bestemmings heffing worden, die niettemin via de kas van de algemene middelen loopt. Hoe groot is het gevaar niet dat zo'n heffing al spoedig voor andere doelein den wordt gebruikt omdat een regering nu eenmaal altijd geld tekort komt. Met andere bestemmingsheffingen zoals de wegenbelasting hebben wij niet zulke gunstige ervaringen. Tenslotte hebben wij de indruk dat de dienstverlenende bedrijven, die over het algemeen erg arbeidsintensief zijn, door een loonsom heffing wel onder zeer zware druk zou den komen. Het zou ons niet berouwen al' hier van uitstel ook afst^' zou ko- Succes Niet direct werd Charlie Chaplin in het knusse Amerikaanse filmwereldje aan vaard. Eigenlijk is dat nimmer het geval geweest. Maar zeker in zijn beginjaren bekeek men de Engelsman zeer wantrou wend. Men dacht dat hij de kunst van het filmmaken bij hen kwam afkijken ten behoeve van Grand Old England. Als gevolg van die tegenwerking stichtte hij met Douglas Fairbanks en Mary Pick- ford - beroemde namen uit de vooroor logse filmtijd - de United Film Artists. Deze maatschappij financierde in 1921 The Kid, een film waarin Jackie Coogan zijn filmdebuut maakte. Na The Kid volgden meer succesvolle rolprenten zo als The Goldrush, City-Lights en Modern Times, zijn eerste geluidsfilm waarin Charlie zelfs ging zingen, maar dan zon der woorden De thans met de vele jaren jongere Oona O'Neill gehuwde Chaplin heeft enkele zeer spectaculaire huwelijksverbintenis sen achter de rug. De meest opzienba rende was destijds wel zijn romance met Pola Negri, die hij in Berlijn had leren kennen. Later zou hij haar weer terug zien in Hollywood. Maar toen moest hij op het gebied van de liefde zijn meer dere erkennen in Rudolf Valentino, voor wie honderden vrouwen in zwijm vielen. *he great dictator Na het uitbrengen van Modern Times - een meesterlijke persiflage op het mo notone lopende-bandwerk - werd Charlie Chaplin het middelpunt van politieke verwikkelingen. In die film zagen velen de afkeer van Chaplin van de kapita listische maatschappij, waarin de kleine man vermorzeld wordt door de raderen van het systeem. Chaplin zelf ontkende die bedoeling. „Mijn enige behoefte is te amuseren. Ik ben de oude Charlie ge bleven, alleen in veranderde omstandig heden". Toch heeft Chaplin een zekere politieke geëngageerdheid. Dit komt vooral tot uiting in zijn film The Great Dictator, die tot stand kwam op een tijdstip dat enkele dictatoriale machthebbers - Adolf Hitier in Duitsland en Benito Mussolini in Italië - op het toppunt van hun macht stonden. Met The Great Dictator drukte Chaplin als het ware zijn afschuw uit over het spelen met wereldbelangen door enkele dolzinnige volks(mis)leiders. Afscheid Met de film Limelight, die na Monsieur Verdoux volgde, meende de internatio nale filmwereld dat Chaplin afscheid nam van het witte doek. Chaplin speelde daarin de rol van de oude clown, die terugblikt op zijn verleden en de balans opmaakt van zijn leven. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 A - In september 1952 scheepte Chaplin zich in op de „Queen Elisabeth" om zich naar zijn geboorteland te begeven. Aan boord van dit luxueuze passagiersschip hoorde hij het nieuws dat de procureur-generaal bij het Amerikaanse hooggerechtshof in Washington opdracht had gegeven te on derzoeken in hoeverre Charlie Chaplin zich schuldig had gemaakt aan onameri- kaanse activiteiten. Het was net in de tijd van de beruchte „heksenjacht", die Mac Carthy had geopend. Een week nadat de procureur-generaal dit opzienbarende nieuws had bekend gemaakt zette Charlie Chaplin voet aan wal in Londen. Door pers en publiek werd hij demonstratief welkom geheten. Wat die onamerikaanse activiteiten ge weest zouden zijn is nooit volledig be kend gemaakt. Slecht besluit Zijn laatste film De Gravin van Hon- kong heeft bij de wereldpremière in ja nuari 1967 te Londen een slechte pers gehad. Hoewel hij daar met woord en geschrift tegen in ging, is het hem niet gelukt met deze film iets van zijn oude roem terug te winnen. Nu wordt hij tachtig jaarWie kent hem niet Wie heeft niet de film gezien uit de jaren twintig waarin Charlie Chaplin beverig over het witte doek schuift in de gedaante waarin oud èn jong hem nog altijd het liefste zien Er is nu een stilte om hem gevallen, een stilte waarin het publiek dat wereld omspannend is, terugblikt naar de ko miek die de verguisden, de onbegrepe- nen, de outcasts der maatschappij zo'n goed hart toedroeg. De Europese integratie is de moderne verschijningsvorm van een streven, dat reeds zeer oud is. De gedachte van een Europees gemenebest waarin de geschil len zouden zijn bijgelegd en eindelijk vrede zou heersen, heeft sedert de mid deleeuwen het westers denken beïn vloed. In de achter ons liggende dagen, dat Europa tevens het centrum van de we reld was, viel de droom van een ver enigd Europa samen met die van de wereldvrede. Het waren vooral de te genstellingen en conflicten, die door Europese eenheid uit de weg zouden moeten worden geruimd. Na 1945 was het beeld totaal veranderd. Van het eens zo glorierijke Europa was nog slechts een smalle kuststrook aan de Atlantische Oceaan overgebleven. De macht in de wereld bleek verschoven naar de Verenigde Staten, de U.S.S.R. en in zekere mate nog Engeland, dat zich slechts gedeeltelijk een Europese mo gendheid voelde. Na 1945 trad de Sowjet-Unie in de plaats van Duitsland als potentiële agressor. Een permanente Amerikaans- Europese machtsconcentratie (met inbe grip van west-Duitsland) was thans no dig om de balans niet ten nadele van het westen te laten doorslaan. Deze combinatie kreeg gestalte in de N.A.V.O. De nationale regeringen behielden daar in de zeggenschap over hun eigen leger. De E.D.G. Frankrijk, driemaal door de Duitse le gers overvallen, voelde er echter niets voor die macht weer tot leven te bren gen. Ook uit Duitsland kwamen bezwa ren tegen herleving van een nationale krijgsmacht. Plannen om te komen tot een Europees leger begonnen langzaam aan vorm te krijgen. Na langdurige en zeer moeizame be sprekingen werd tenslotte in mei 1952 het Plan Pléven verwezenlijkt door de totstandkoming van het verdrag tot op richting van 'n Europese Defensie-Ge- De Koninklijke Nederlandse Papierfa briek in Maastricht blijkt één miljoen gulden per jaar te kunnen besparen, door met een verbeterd toezicht op de personeelsleden die zich ziek gemeld hebben. Nu het voor de simulanten lastiger is geworden extra snipperda gen (of doorbetaalde vakantieweken) op te nemen, is het ziekteverzuim ge daald van dertien tot zeven procent. Enkele vakbondsbestuurders spreken nu van „middeleeuws" en „vrijheids- roof". Wij kunnen de prachtige ziekte- uitkeringen van dit bedrijf werkelijk niet middeleeuws noemen. En wie wer kelijk ziek is, ligt in bed of blijft bin nen de beschuttende muren van zijn huis. Een huisdokter die zijn patiënten bedrust voorschrijft, pleegt ook geen vrijheidsberoving. Het zou treurig zijn, als een bedrijf niet eens mocht toezien op de besteding van zijn geld en geen maatregelen zou mogen nemen om te voorkomen dat dit in verkeerde han den kwamen. En met verkeerde handen betitelen wij ook handen die wel extra geld willen aanpakken, maar die op bepaalde tijden niet willen werken, al hoewel zij daartoe in staat zijn. meenschap (E.D.G.)In dit verdrag wordt één Europees leger gecreëerd, waarin de aangesloten landen - dat zijn de landen van Klein-Europa - hun leger laten opgaan met verlies van recht streekse zeggenschap daarover. De E.D.G., 'n voorbeeld van functiona lisme dus, werd in het leven geroepen tot een toetssteen voor de toekomstige Europese politiek. Mocht in één van de zes betrokken landen het verdrag niet worden geratificeerd, dan zou dit een slag in het gezicht betekenen van het streven naar uropese eenheid. Herriot Deze slag kwam! Het E.D.G.-verdrag leed namelijk in het Franse parle ment op 30 augustus 1954 schipbreuk. Mannen als Herriot slaagden erin in het Franse (soldaten) hart de erfvijand schap jegens opnieuw te doe.i ontbran den. De Nationale Vergadering ging mee. Het Verdrag werd verworpen. Deze mislukking van de E.D.G. beteken de uiteraard een stap achteruit voor de voorstanders van Europese integratie, hen prijs gevend aan twijfel en vrees. Wat nu? Het Pact van Brussel (1948) werd uitgebreid met west-Duitsland en Italië; een nieuwe organisatie, de West- europese Unie, deed haar intrede. Voorts werd de bondsrepubliek lid van Cj N.A.V.O., terwijl Amerika, Engeland en Frankrijk toezegden Duitsland zijn soe vereiniteit te hergeven. N.A.V.O.-„tanden" Ondanks dit al valt het toch te betreu rt i dat de oplossing voor de directe Europese verdediging niet is gezocht in een Europees vlak maar in dat van na tionale legers met onderlinge controle: de N.A.V.O. Het 20-jarige meisje E. H., wonende te Utrecht, was sedert een maand spoorloos. De opsporing en aanhouding was ver zocht, waarna zij in een perceel in Soest werd aangetroffen. Zij is naar de ouderlijke woning te ruggebracht. Woensdag 2 april a.s. zal de comman dant van het Commando Depots Ma terieel Luchtmacht, de Commodore H. F. Sijmons. elf nieuw benoemde offi cieren, behorende tot bovengenoemd Commando, beëdigen. Aanstaande zondag, om 7 uur, zal in een bijzondere dienst in de Oude Kerk de Johannes Passion van Heinrich Schütz worden gezongen door het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van de cantor der kerk Maarten Kooy. De pre dikant is ds. H. Roest. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, ge nummerd van 226 tot 326. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Algorab" (2-4) en ms „Rio Quinto" (4-4). Australië: ms „Atrevida" (2-4) en ms „Dresden" (4-4). Brazilië: ms „Algorab" (2-4). Chili: ms „Cd de Pereira" (1-4). Ned. Antillen: ms „Mercurius" 1-4). Suriname: ms „Aristoteles" (4-4). Verenigde Staten van Amerika: ms „We- ser Express" (31-3), ms „Atlantic Song", (2-4) en ms „Mosel Express" (4-4). Z.-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms „Randfontein" (1-4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Op 25 juni 1950 werd de wereld opge schikt door de agressie in Koren. Men zegt wel dat deze gebeurtenis ertoe leidde dat de N.A.V.O. „tanden" kreeg. In 1968 deed de Oosteuropese tegenhan ger, het Pact van Warschau, haar leden Tsjecho-Slowakije bezetten en prompt volgde een nieuwe versterking van de N A.V.O. Op 25 juni 1950 werd de wereld opge schrikt door de agressie in Korea. Men zegt wel dat deze gebeurtenis ertoe leidde dat de N.A.V.O. „tanden" kreeg. In 1968 deed de Oosteuropese tegenhan ger, het Pafct van Warschau, haar leden Tsjecho-Slówaijke bezetten en pr, jt volgde een nieuwe versterking van de N A.V.O. Het is zeker dat het aantal „tanden" groeit Immers, liet communistisch im perium deinst voor geen middel terug om zijn machtsbereik te vergroten. Een sterke N.A.V.O., die bij machte zal zijn ons oude en vertrouwde Europa zono dig met succes te verdedigen, is daarom dringend geboden! Gevraagd voor 2 maanden (van 26-6 tot 26-8), voor Amerikaans gezin met 2 kinderen, gestoffeerde FLAT of woning in Soest of omgeving. Telefoon 02155-5198. Gevraagd BENZINEPOMP BEDIENDE. Esso Ser- vicenter J. H. A. Rensen- brink, Beukenlaan 27, telefoon 6835. WONINGRUIL. Aange boden 4-kamer flat met c.v. aan de Smitsweg- Gevraagd huurwoning in Soest of omgeving. Hoge huur geen bezwaar. Br. onder letter A-G. bur. S. Crt. Te koop z.g.a.n. BROM FIETS, Zündapp, kleur rood. 's Avonds na half 6. Molenstraat 113. Te koop gevraagd Oud- Hollands eetkamerameu blement (liefst met ronde tafel). Br. met prijsopgaaf onder letter W.R. 16 bur. S. Crt. Meisje gevraagd als HULP in de huishouding voor halve dagen. Mevr. De Bree, Van Weedestraat 52, telefoon 5229. Wij halen gratis uw oude AUTO op. Wildenburg, Eigendomweg 41. TE KOOP staande sche merlamp, hanglamp (dub bel), hanglamp (enkel), plafonnier. Colenso 6, Soestdijk. Te koop AMEUBLE MENT, bestaande uit klein bergmeubel, ronde tafel en 4 stoelen, i.z.g.st. Eiken laan 87 t.o. station Soest- Zuid. TE KOOP leren herenjas, motorkap en leren hand schoenen. Schrikslaan 23. Te koop FIAT 500 Gar- diniera, eind '63. Te be vragen Van Goyenlaan 119. Te koop BROMFIETS, merk Gazelle, zo goed als nieuw. Te bevragen Vrede hofstraat 5. Te koop KAMERBILJART, grootste maat. Telefoon 6705, na 5 uur. Onderwijzer (voll. bevoegd) biedt zich aan voor het geven van BIJLES. Inl. Hildebrandlaan 25, telefoon 3508. Te koop WANDEL WAGEN, hoog model, geheel verchroomd, met spatborden en rem, bekleding blauw/wit, met wagenzak. Dal weg 153. Gevraagd flinke mannelijke KRACHT voor onze groen ten- en fruitafdeling. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid om deze afdeling in de toekomst zelfstandig te gaan leiden. Tevens vragen wij een net winkelmeisje. Aanmelden Van der Laan's Supermarkt, Oude Utreehtseweg 38, Soest-Zuid, telefoon 2685. Te koop BUTAGAS KACHEL met tank. Kastanjelaan 33, telefoon 5482. WONINGRUIL Utrecht - Soest of omgeving. Aangeboden 4-kamer parterreflat met c.v. en grote tuin (bij Gagel dijk). Huur 163,per maand inclusief kosten. Gevraagd woning in Soest of omge ving. Br. onder letter L.Z. 78 bur. S. Crt. Te koop VOLVO Ama zone '63 met schuifdak. Telefoon 02155-5260. Dame, 60 jaar, heeft 2 KAMERS ter beschikking voor een verpleegster, onderwijzeres o.d. met gebr. van keuken of warme maaltijd. Br. onder no. 1309 bur. S. Crt. TE HUUR aangeb. voor direct of later, centr. Soestdijk, a.d. hoofdweg, grote en kleine gem. zit- slaapkamer met of zonder pension of alleen warme maaltijden. Br. onder letter V.W. 12 bur. S. Crt. S.O.S. Wil mevrouw W. Woudenberg, logerende te Soesterberg, haar TELEFOONNUMMER opzenden naar postbus 35 te* Zeist, Te koop uitneem bare BUITENVOLIÈRE i.z.g.st., lengte 5 mtr., breedte 1.30 mtr., hoogte 1.80 mtr. Br. onder letter J.G. 11 bur. S. Crt. De K.L.M. heeft een verstandig besluit genomen. Zij laat zich niet beinvloeden door de race naar steeds snellere vliegtuigen, Waarom ook zullen wij sneller willen vliegen dan het geluid, als de enorme toestellen waarmee dat moet gebeuren zeventig procent meer bedrijfskosten vergen De Nederlandse autoriteiten willen pro beren de lucht boven ons vaderland schoon te houden van de eigenlijk overbodige knallen, veroorzaakt door het vliegen door de geluidsbarrière. Die knallen zijn niet alleen hinderlijk voor het gehoor, maar zij veroorzaken ook schade op de grond. Het zou wel eens kunnen blijken, dat zij ook schadelijk zijn voor de machines en mogelijk ook voor de maatschappij. Het voordeel voor de K.L.M. is, dat haar tarieven dan niet zo enorm om hoog gaan en er vermoedelijk meer passagiers op iets rustiger wijze, maar veilig en voordelig vervoerd kunnen worden via de Nederlandse luchtlijnen. VLOT MEISJE gevraagd voor groentenzaak. Zonodig in de huishouding. Hoog loon. 5-daagse werkweek. Uiteraard reiskostenver- joeding. Prima busverbin dingen. Telefoon 030-12350. Reehorst Supermarkt, Soesterbergsestraat 51B. Wij vragen voor ons magazijn HULP na schooltijd. Wij vragen nette HULP voor onze gebak- en bloemenafdeling. Reehorst Supermarkt, Soesterbergsestraat 51 B. ƒ100,— BELONING. Vermist kleine glad- harige hond, oud 12 jaar, naam Boris, teefje. Terug te bezorgen Van Straelenlaan 36, telefoon 5092. WERKSTER voor 2 ochtenden per week. Mevr. Edelenbosch, Eikenlaan 11, tel. 2246. TE KOOP tandem, kinder fiets (12 jr.), kolenhaard en 2 oliekacheltjes. Birkstraat 67. Voor zelfstandig huishou delijk werk en OPPAS bij schoolgaande tweeling hulp gevraagd. Bonsel, Oranjelaan 28, Soestdijk, telefoon 5763. WONINGRUIL. Schaep- manstraat eengezinswoning, 4 kamers, keuken, douche, gr. zolder en tuin, tegen een nette kleinere woning, geen flat of duplex. Wie? Waar? Br. onder letter Z.W. bur. S. Crt. Te koop in goede staat verkerende GOGGO- MOBIEL t.e.a.b. Kerkpad z.z. 150. TE KOOP omgebouwd gasfornuis met dek- en zijplaten, ƒ30,en ver grotingsapparaat 35, Oranjelaan 41. Remia N.V. - Den Dolder vraagt KANTOORPERSO NEEL voor de vervulling van diverse funkties een boekhouder(ster) met een goede opleiding en een aantal jaren ervaring; een ponstypiste, een faetu- riste-typiste, een vrouwe lijke assistente voor het verrichten van eenvoudige administratieve werkzaam heden. Sollicitaties schriftelijk of in persoon aan ons kan tooradres Remia n.v., Willem Arntszlaan 71, Den Dolder, telefoon 030-783641. Te koop BREIMACHINE. Jan Steenlaan 43. Te koop VOLKSWAGEN t.e.a.b. P. C. Hooftlaan 22. Te koop OPEL Rekord 1700, 1961, 4-deurs. Braamweg 89. Jongedame zoekt werk als COUPEUSE in Soest of directe omgeving. Br. onder no. E.S. 5 bur. S. Crt. TE HUUR, Spanje, omgev. Tarragona, compl. inger. bungalow met garage. 1300 m2 grond. Direct aan zeestrand. Inl. tel. 02154-4295. TE KOOP 100 jonge hen nen (9 weken oud) en butagaskachel met fles 45,A. van de Hengel, Lange Brinkweg 80, Soest, telefoon 4837. Voor 3 morgens ASSISTENTIE gevraagd in mijn huishouding. Hoog loon. Mevr. Hooyer, Korte Brinkweg 24, telef. 2314. Shellstation „De Birk" vraagt per onmiddellijke indiensttreding POMPBEDIENDE. Telefoon 4300 en 4030. WONINGRUIL. Aangebo den tussen Doetinchem en Zutphen. Nieuwe 5-kamer woning met zolder en tuin. Huur ƒ21,per week. Exclusief autobox. Gevraagd woning omgeving Naarden. Hogere huur geen bezwaar. Telefoon 02154-6452. De heer en mevrouw v. d. Kuylen-du Mee en Peter geven u met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon en broertje ROBERT PIETER JOHANNES. Soest, 24 maart 1969. Gallenkamp Pelsweg 5. TANDARTS, Beukenlaan 84, Soest. ïiziging Maandag van 17.00 uur tot 17.30 uur, dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 9.00 uur. OOGARTS, Nassaulaan 45 B, Baarn, en Kunstschilder te Baarn vraagt MODEL (16 tot 80 jaar) met belangstel ling 'oor kunst. Per soonlijk melden bij S. Detmers, Klein Engen- daalweg 24. Zaterdag of zondag 18-22 uur. WONINGRUIL. Abcoude- Soest of omgeving. Aan geboden rustig gelegen 5-kamer woning, bev. badkamer en schuur. ƒ117,per maand. Gevraagd soortgelijke woning. Tel. 02946-1832. Gevraagd MEISJE of jonge vrouw voor huish. werk. Goede verdiensten. 2 dagen per week vrij. In- of extern. Hotel „De Bosvijver", Soester bergsestraat 107, Soest. Telefoon 3451. TE KOOP aangeboden bergmeubel, kamervolière met vogels, Simca Aron- da t.e.a.b. Smitsweg 469. Te koop prima KOE MEST. 14,per m3. J. B. Lanser, Soester Eng- weg 8, telefoon 2557. Gep. heer biedt zich aan voor INCASSOWERK. Telefoon 4541. Soest. Gevraagd voor direkt nette MEISJES. Hoog loon. Chemische Wasserij „Super Cleaner", Konln- ginnelaan 42, telefoon 4302. Gevraagd flinke mannelijke KRACHT voor onze groen ten- en fruitafdeling. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid om deze afdeling in de toekomst zelfstandig te gaan leiden. Aanmelden Van der Laan's Supermarkt, Oude Utreehtseweg 38, Soest-Zuid, telefoon 2685. MEIS.TESBELANOEN, Informatie Centrum ion- geren biedt kamers aan. Konlnginnelaan 13. telef. 3725. bg.g 5261. SPAANS voor reizigers. Kersten, Vosseveldlaan 29. Door verlofgangers te huur gevraagd in Soest of omgeving voor de periode van 9 aug. t.m. 6 sept., een volledig en goed gemeubileerd HUIS (geen flat) met tuin, linnengoed en telefoon, voor gezin met 3 kinderen 11, 9 en 6 jaar oud. Ca. 700,per maand. Brieven Van Lenneplaan Soest, tel. 2538. RIJINSTRUCTEUR ge- gevraagd voor de avond en zaterdags. Autorij school De Vries, telefoon 03404-19010. Te koop voor liefhebber IMPERIAAL ƒ25,—. Wald. Pyrmontlaan 45. Te koop WANDEL WAGEN in zeer goede staat. Birkstraat 91. WONINGRUIL. Wie wil uit Soest of Soestdijk naar Hilversum? Ge meentehuisje aangeboden, bev. kamer, keuken, 2 slaapk., douche, kelder, tuin en schuurtje. Lage huur. Wij vragen woon ruimte in Soest of Soest dijk, mag heel oud zijn. Br. onder no. 1311 bureau S. Crt. Te koop aangeboden gebruikte STENCIL MACHINE, merk Ideal. Prijs 60,—. v. d. Huchtschool, Paulus Potterlaan 13, Soest. Gevraagd nette MEISJES en JONGENS. Drukkerij Atlas N.V., Koningsweg 18, Soest, telefoon 4751. PIANO'S v.a. 450,— met Nieuwe piano's v.a. 1850,Huurpiano's v.a. 25,per maand, voll. garantie. Alle bekende merken. Gebruikte baby piano's v.a. 1275, Vraagt folders. VERHOOG'S Orgel- en Pianohandel N.V., Nieuwstraat 2, Njjkerk, telefoon (03494)-1321. VOOR DE KAMER o.a. Begonia's ƒ0.60. Primula's 0.75. Waterplantjes en bloeiende cactus ƒ1,-. Chrysanten ƒ1.10. Azalea' vanaf 1.75. Voor de tuin o.a. violen. KWEKERIJ VAN OEST, Oude Grachtje 17, Soest, telefoon 2142. OCCASIONS. Fiat 1100 1963, Citroën Ami 1963. Auto Union 1000 1960. Opel Olvmpia Combi 1960. Simca 1000 1967. Autobedrijf PETERS, Torenlaan 110, Baarn (bij de Naald). D.K.W. jr., type 1100, kleur wit, van eerste eigenaar. Mechanisch in uitstekende conditie. 1000,—. Telefoon 5207. WEEKEND-AANBIEDING. Chrysantenplanten in 3 kleuren. M. SCHOLTEN. Bloemen en planten. Middelwijkstraat 28, telefoon 2336. Hypotheek, bijna 100%. Normale rente. Drs. Uding, Maerlantlaan 7, Amersfoort, tel. 03490- 16853. Heesters, coniferen, vaste planten, bomen, rozen (kleinbloemige, groot- bloemige en klimrozen). Pracht kwaliteit, voor delige prijzen. Bloem bakken in diverse soorten o.a. met muurhaken en standaard. Flagstones in diverse maten. WIJ GEVEN U DESKUNDIG ADVIES. Tuin- en Dierencentrum v. d. BREEMER, Beukenlaan 55, telefoon 02155-2479. ALLES VOOR UW TUIN. Compost, Thomas slakken- meel, granumix 12-10-18, tuinturf, gecreosoteerde palen, gaas, draad, bestrij dingsmiddelen, bloem- en tuinbouwzaden etc. C.L.V. - SOEST. Torenstraat 16. tel. 2953. Theorie met projectie. Wij zyn bevoegd uw examen bjj te wonen. Voor al uw verzekeringen en autofinancieringen aanmelden VEENZOOM 9, SOEST, telefoon 5134. Privé-adres Laan v. Vol- lenhove F-73, Zeist. Telefoon 03404-19010. Hebt u c werken. C BIRKSTF of ons evi meer dan ten vraag'

Soester Courant | 1969 | | pagina 2