Voor u 31°h op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet envooru.... Arnould G* Diepeveen BUDGET-SHOP I °'a' Vooriaarsmantels BIS] MAZDA PREMIER GOLDA MEIR bvvoko E.E.G. IS NOG GEEN SUPERMARKT ENGEL Tros-directeur mr. J. Landré Radio- en televisiejournalisten trappen geinterviewde vaak in een hoek Mijnheer, ook uw vrouw zou zelf wel eens foto's willen maken Geef haar eens een eigen toestel Officiële mededelingen Garage ,DE SOESTER' Meningen van lezers ƒ95,—, ƒ125,— enz. [VOLVOl de bank waar ook zich thuis voelt J. Hoppenbrouwers Maar we moeten proberen er een Euromarkt van te maken Uw succes is onze reclame Auto- en Vraclitwagen- rijschool Ji cema her „Met velen heb ik sterk het gevoel, dat vele interviewers voor radio en televisie er een genoegen in scheppen, de geïn terviewde te „vermoorden" en in een hoek te trappen om hem voor idioot te laten staan. Vele reporters hebben naar mijn mening de neiging om voor radio of televisie te laten zien en horen hoe goed zij het wel weten. Een voorbeeld kan ik gerust noemen, omdat de be trokkene toch niet meer bij de televisie werkzaam is: Frits van der Poel. Hij was er een meester in". Dit zei dinsdag avond de directeur van de TROS, mr. J. Landré op een bijeenkomst van het Veteranenlegioen te Soest. Hij sprak over de verantwoordelijkheid van de programmamakers bij de omroep. Hoever kan men ten aanzien van ge weld, sadisme en keiharde realiteit in woord en beeld gaan, zo vroeg de heer Landré zich af. Het ging hem bijvoor beeld wat te ver om enkele seconden na een bombardement in Biafra mensen zonder hoofd te tonen, zoals de K.R.O. enkele dagen geleden in een extra Brandpunt-uitzending deed. En kan een programmamaker en een omroep de verantwoording dragen van een schokeffect, zoals de V.A.R.A.-uit- zending over het gedrag van de Neder landse militairen in Indonesië teweeg heeft gebracht. Ook ten aanzien van sex en taalgebruik meende de heer Landré. dat wel eens bepaalde programma's niet verantwoord kunnen worden, al vond hij wel, dat Phil Bloom een verouderd begrip is en de N.V.S.H. binnenkort ook niet interessant meer is. De TROS-directeur zei, dat in feite geen enkel programma, dat met een eerlijke overtuiging gemaakt is en de kijker niet kan kwetsen, mag worden verboden, al erkende hij, dat deze stelling moeilijk concreet is toe te passen. „In het algemeen is de programmama ker niet vrij om te doen en laten wat hij wil, ook al bestaat in omroepkrin- gen een toenemende tendens om zon der verantwoordelijkheid geheel vrij te zijn of om alleen verantwoord tegen over zichzelf te zijn", zo zei mr Lan dré. De veronderstelling om maar als kijker de knop om te draaien om overal af te zijn. ontslaat de programmamaker vol gens de TROS-directeur niet van zijn verantwoordelijkheid. „De televisie is een familiebezit, dat tot een bepaald tijd stip ter beschikking van het gehele ge zin staat. Een krant of tijdschrift kan men opzeggen, maar een zender niet". Wy hebben een grote serie handige, kleine camera's. Volautomatisch, dus geen fouten van Essen FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL.2874 BIRKSTRAAT. bij stoplichten. TELEFOON 2874. LAGER-ONDERYVIJSWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 7G van de lager-onder -ijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn v rgadering van 19 maart jJ. medewer king als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest: a. voor het aanbrengen van een tele foonaansluiting en een centrale omroep installatie voor de onder dat bestuur staande school voor m.a.v.o.; b. voor het aanbrengen van nieuwe dakpannen alsmede het verlatten en het aanbrengen van sisalkraft op de Groen van Prinstererschool voor g.l.o. Voorts is in die vergadering mede werking als bedoeld in artikel 50 van de kleuteronderw'iswet verleend aan bet bestuur van de Stichting Katholiek Pn TOonte^nderwns voor het stichten van een kleuterschool in de wijk Smitsweg. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b. der Hinder wet, ter algemene kennis, dat ter ge meentesecretarie van Soest ter inzage zijn gelerrd verzoeken met bijlagen van a. J. R. Kuijer, Nieuwstraat 1 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een stoom- wasserij. in het perceel ""-^tzlaan nr. 2. kadastraal bekend gemeente Soest sect1'0 F. nr. 8958. b. M. T. Steenkamp, Korte Kerkstraat 7 te Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een hoefsmederij in het perceel Korte Kerkstraat nr. 7. kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nr. 3731. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrif telijk bezwaren tegen het verlenen van deze vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 15 april a.s., des voormiddags te respectieve lijk 9.30 en 9.45 uur, in het gemeente huis openbare zittingen worden ge houden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoe ken kunnen worden ingebracht. Soest, 28 maart 1969. Zolang het Nederlandse publiek zozeer is verdeeld, zal z.i. met die verdeeld heid rekening moeten worden gehouden. Overigens vond de heer Landré het wei wat ziekelijk aandoen, dat dagelijks over deze problemen van de omroep wordt geschreven. „Even ziekelijk is het, dat we regering en vakbonden gaan in schakelen om uit te maken of een voet balwedstrijd al dan niet om vier uur 's middags mag worden uitgezonden. Dat is een walgelijke vervlakking". Een grotere verdraagzaamheid van de zijde van het publiek zou de omroep- problemen belangrijk kunnen verminde ren volgens de heer Landré. „Die ver draagzaamheid is in ons land nogal eens zoek. Aan de andere kant mag de programmamaker er echter niet van uitgaan, dat de kijker maar alles moet slikken wat hem voorgezet wordt". Het resterende deel van de avond werd gevuld met debatten over de verant woordelijkheid en geestelijke waarbaar heid van het individu ten opzichte van de maatschappij. vanaf 6895,— incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest U WINT ALLE PRIJZEN IN DE VOETBALPOOL In ons blad van vrijdag 21 maart plaatsten wij een artikel onder dit hoofd. Hierop ontvingen wij twee ingezonden stukken van lezers, welke wij wegens plaatsgebrek niet konden opnemen. Beide reacties treft U hieronder aan. Geachte redactie. Met verbazing heb ik uw artikel ge lezen over de voetbalpool in de krant van vrijdag 21 maart 1969. Hoe bent u aan die getallen gekomen Het enige getal dat mij bekend voor komt is 1.594.323; maar dat is niet het aantal kruisjes, dat gezet moet worden, maar het aantal kolommen, dat inge vuld moet worden. Verder staat er een enorme blunder in en wel, dat 12.264 kolommen over- e enkomt met 1.594.323 kruisjes (13 x 12.264 is 159,432). Gaarne zag ik dan ook een artikel gepubliceerd met daarin de juiste voor stelling van zaken; deze is: Totaal aantal mogelijkheden is 1.594.323 (kolommen). Hebt u die ingevuld, dan hebt u 531 prijzen gewonnen en wel: 1 x le prijs; 26 x 2e prijs; 312 x 3e prijs; 192 x 4e prijs. De verdeling van de goed inge vulde kruisjes is als volgt: 13 goed 1 kolom; 12 goed 26 kolommen; 11 goed 312 kolommen; 10 goed 2288 kolommen, waarvan 80 kolommen met de 4e prijs; 9 goed 11440 kolommen, waarvan 80 kolommen met de 4e prijs; 8 goed 41184 kolommen, waarvan 32 kolommen met de 4e prijs; 7 goed 109824 kolom men; 6 goed 219648 kolommen; 5 goed 329472 kolommen; 4 goed 366080 ko lommen; 3 goed 292864 kolommen; 2 goed 159744 kolommen; 1 goed 53248 kolommen: 0 goed 8192 kolommen. To taal 1.594.323 kolommen. Om dit in te vullen, moet men er eerst een kolom bij doen (even aantal); dus 1.594.324 kolommen, dat is 20.726.212 kruisjes. Dit alles kan op 132.860 volle formulieren en één formulier met vier kolommen. Kosten? 132.861 x ƒ0.15 is ƒ19.929,15 en 1.594.324 x ƒ0.45 is ƒ717.445,80; totale kosten dus ƒ737.374,95. En dit alles, terwijl je maar ƒ.500.000,00 kunt winnen, mits je de enige win naar bent (voor wat betreft de eerste prijs). Wat de tijd betreft... stel, dat je 10 seconden tijd nodig hebt om één kolom (is 13 kruisjes) in te vullen en dat is zeker niet te veel (doe je het vlugger, dan maak je fouten, waardoor je niet meer alle mogelijkheden hebt, maar enkele dubbele rijtjes. Bovendien gaan de laatste rijtjes niet meer zo vlug als de eerste)..., dan heb je nodig 15.943.240 seconden, of wel 4428 uren, 40 minuten en 40 seconden. Bedenken wij nu. dat er in één week slechts 168 uren zitten, dan betekent het dus ruim 26 weken, of wel een half jaar lang 24 uur per dag aan één stuk door kruisjes zetten (indien 1 man het doet). Verder moet je nog 132.861 maal de onderkant van een formulier invullen. Stel 15 sec. per formulier, dat duurt dan 1992915 seconden; dat is nog eens 553 uren, 35 minuten en 15 seconden schrijven (ruim 3 weken). Alles bij elkaard us 7 maanden werk. En nu heb ik het nog niet eens ge had over het plakken van de contra zegels (6 per formulier is 6 x 132.860 is 797.160 zegels plus 2 zegels voor het laatste formulier is 797.162 zegels). De kop van het artikel moet dus zijn: „U wint alle prijzen in de voetbalpool voor ƒ737.374,995 „Het kost wel 7 maanden werk" - ..Het loont de moeite niet" - „Het is praktisch onuitvoer baar". Ik hoop u hiermee van dienst te zijn geweest en zie uit naar een nieuw artikel over de voetbalpool. Ik ben H.T.S.-er (elektronika) en 24 jaar, nu in militaire dienst. R. C. B. A. KöHLER. Braamweg 97, Soest. POOLILLUSIES. Met stijdende verbazing las ik in de Soester Courant van vrijdag 21 maart j.1. het nogal misleidende artikel be treffende de voetbalpool. Schrijver be weert dat men zich met 1022 formu lieren met 12 kolommen, dus 12264 kolommen kan verzekeren van de eer ste prijs, te weten 13 goed voorspelde uitslagen. Dat dit aperte onzin is moge blijken uit het volgende. Zoals u weet kan men voor elk van de 13 wedstrij den 3 verschillende uitslagen voorspel len. De waarschijnlijkheidsleer leert ons nu dat men zijn pool op 3 tot de macht 13, oftewel op 1594323 verschil lende manieren kan invullen. Hoe de schrijver van voornoemd ar- In de schaduw van de Oude Kerk tikel met slechts 12264 kolommen dit scala van mogelijkheden denkt te dek ken zal ook u nu wel een raadsel zijn. Rekent u ook maar niet te veel op de 169 tweede en 2197 derde prijzen die schrijver u belooft. Graag zou ik willen weten hoe hij aan deze getallen is gekomen. Hieronder laat ik overzicht volgen welke u laat zien hoe uw resultaten zouden zijn indien u de kans kreeg alle 1594323 mogelijkheden in te sturen. Er zouden 8192 kolommen met 0-goed zijn, dat is 0,51 procent. Verder 53248 kolommen met 1-goed (3,34 pet.), 159744 met 2-goed (10,02 pet.), 292864 met 3- goed (18,37 pet.), 366080 met 4-goed (22,96 pet.), 329472 met 5-goed (20,66 pet.), 219638 met 6-goed (13,77 pet.), 109824 met 7-goed (6,95 pet.), 41184 met 8-goed (2,58 pet.), 11440 met 9-goed (0,71 pet.), 2288 met 10-goed (0,14 pet.), 312 met 11-goed (0.02 pet.), 26 met 12- goed (0,0016 pet.), 1 met 13-goed (0,00006 pet.). Naast uw ene eerste prijs zou u dus nog 26 maal in de tweede en 312 maal in de derde prijs delen. Boven dien nog 192 maal in de extra prijs van eerste-8-goed Deze hele transactie zou u overigens ƒ737.394,50 kosten, te weten 1594323 kolommen a 45 cent plus 132861 maal 15 cent voor elk formulier dat u zou moeten invullen. Als ik u was zou ik er maar niet aan beginnen G. W. GEIJTENBEEK. Ir. Menkolaan 43, Soest. Beide ingezonden stukken zonden wij aan de schrijver van het door ons op 21 maart geplaatste artikel, die ons het navolgende schrijft: Het toto-formulier bestaat uit 13 wed strijden en men heeft bij iedere wed strijd 3 mogelijkheden. Daardoor komt men op 3 tot 13 moge lijkheden en dat is 1594323. Aangezien men maar 1 van de 3 vakjes mag invullen achter 1 wedstrijd heeft men om alle mogelijkheden te benutten, 531441 kolommen in te vul len. Er staan 12 kolommen op een formu lier, dus 531441 12 is 44287 formu lieren. De inleg plus 15 cent administratie kosten voor het formulier komt in totaal uit op ruim 245.000,00. Alle moeite is goed voor één eerste prijs. Men komt dan op één eerste prijs. 156 tweede prijzen en 2002 derde prijzen. Als men dan de normale prijsbedragen van de toto in aanmerking neemt komt men er beslist niet mee uit. De extra prijzen van de eerste 8 zijn hierbij niet berekend. Wij sluiten hiermede de duscussie. Red. Het plotseling overlijden van minister president Levi Osjkol heeft opeens me vrouw Golda Meïr weer voor het voet licht gebracht. Zij is de nieuwe minister-president van Israël en aanvaardde deze functie in een tijdperk van ongewoon grote spannin gen. Golda Meïr is zeventig jaar. Dat ls geen misdaad, zei ze zelf, toen men haar on danks deze hoge leeftijd polste voor het premierschap. Haar mans naam is Myerson, maar het echtpaar veranderde deze naam in een Hebreeuwse. Meïr was een der leidende rabbijnen uit het verleden van het volk Israël. Ze werd zeventig jaren geleden geboren in de Oekraïne als timmermansdochter en zag als kind de verschrikkingen van de joden-pogroms, al bleef ze zelf ge spaard. Dit maakte op haar een onuit wisbare indruk. Ze voelde toen al de noodzaak, dat de joden eens in eigen land eigen baas zouden moeten zijn. Haar ouders, die het blijkbaar ook niet langer konden harden, verhuisden naar de Verenigde Staten en daar maakte Golda kennis met het Zionisme, waarvan ze een fervent aanhangster werd. Toen ze de jonge Myerson leerde ken nen, gaf ze hem dan ook het jawoord op voorwaarde, dat ze beiden zouden emi greren naar Israël, waar zionistische groepen al waren begonnen met stichten van nederzettingen. In zo'n kibboets begon Golda een kip- penfarmpje en ze hadden het niet breed. Ze moest zelfs de was voor anderen doen om de eindjes aan elkaar te kno pen. Maar haar zionistische denkbeelden bleef ze trouw en zo kreeg ze een baantje op het kantoor van de Histra- doet, het centrale Joodse vakverbond, dat toen politiek vrijwel alles in de melk te brokkelen had. Een „Staat Israël" was toen nog een ver verwijderd ideaal, voor velen zelfs een hersenschim en Pa- Amallalaan 19-21 Telefoon 02154-2323 de heer VJ. J. de Roij Commercieel Medewerker kantoor Roosendaal Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2°/o rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen als gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Soest: van WeedestrM* XX. lestina een Brits mandaatgebied, dat echter volgens de Balfour-verklaring eens het „nationaal tehuis" der joden zou worden. De bijzondere kwaliteiten van Golda Meïr bleven bij de Histradoet niet on opgemerkt en langzamerhand schoof ze op naar de belangrijke post van secre taris-generaal dezer organisatie. Van daar promoveerde ze naar de topfunctie van het Jewish Agency, de plaatsberei- der voor de Staat Israël. Ze deinsde nergens voor terug. In 1948 maakte ze, verkleed als Arabier, een tocht naar Amman, de hoofdstad van Jordanië, om te trachten met de toen malige koning Abdoellah tot een verge lijk te komen. De koning ontving haar niet onvriendelijk, maar ze keerde on- verrichterzake, zij het heelhuids, terug. En toen, na heel veel moeite en strijd, de staat Israël werd gevestigd, keerde Golda Meïr naar haar geboorteland te rug als ambassadeur te Moskou, dat toen nog zeer vriendelijk gestemd was ten aanzien van Israël. Ze ging dan ook trouw naar de synagoge en toen ze de vrouw van Molotov ontmoette, die even eens joodse was, sprak ze haar ijskoud in het Jiddisch aan. Golda Meïr is een moederlijke vrouw, zelfs in haar opvattingen ten aanzien van de Arabieren. Maar ze is in de po litiek niet gemakkelijk. Haar voornaam ste opponent is momenteel Mosje Dayan, de eenogige generaal, het idool van alle strijdbare Israëli's. Hoewel niemand twijfelt aan haar be kwaamheid, is haar verkiezing tot pre mier toch een noodsprong. Het is de vraag of zij, op haar leeftijd, deze ge weldige verantwoordelijkheid ook phy- siek kan dragen, maar dat kan nog best meevallen, want ze is een vrouw van geweldige geestkracht. Men is echter bang voor Dayan en zocht naar iemand met voldoende gezag om Levi Esjkol, een man van uitzonderlijke kwaliteiten, op te volgen. Om op dit ogenblik interne strijd te vermijden, heeft Golda Meïr toegegeven. Ze zal het niet gemakkelijk hebben. Is raël mag dan eensgezind zijn in zijn voornemen te houden wat het heeft en daarvoor ook de grootste offers te bren gen. de binnenlandse politiek vertoont dat eensgezinde patroon bepaald niet. Wat het buitenland betreft, staat men nog steeds tegenover naar wraak dor stende Arabische landen en ziet men met beduchtheid naar een mogelijk in grijpen van de Grote Vier, omdat men Rusland noch Frankrijk vertrouwt en bang is dat deze landen de belangen van Israël aan hun eigene zullen trachten op te offeren. Door haar benoeming is een scheuring in de machtige Mapai-partij vermeden, Aandacht voor Details: Tweka couture '69 Het zit soms in een klein accentje. In een garnering die verrast. Of in een stof die nèt iets mooier valt. Of in een afwerking waar duidelijk de extra zorg uit spreekt. Dit zijn details die eigenlijk geen details meer zijn. Ze maken dat confectie Couture wordt. Tweka Couture '69. Loopt u eens bü ons binnen. Als u oog voor details hebt zult u hier zeker geen spijt van hebben. "Macedo" 38-46 f98,- Yran YVeedestraat 80-82 - Soestdjjk maar dat betekent nog niet, dat iedereen die benoeming als een winstpunt ziet. Vooral het verzet tegen de „aristocratie", de pioniers van vóór Wereldoorlog II, wier invloed te groot wordt geacht, en waartoe Golda Meïr behoort, speelt hier bij een rol. Zeventig zijn is geen misdaad. Maar het kon wel eens een handicap blijken Is het U ook opgevallen, dat de laatste jaren niet meer gesproken wordt van de Euromarkt (waar iedereen eerst zo vol van was) maar alleen maar van de E.E.G.? Hoe komt dat eigenlijk en wat is het verschil? Het doel van de op 1 januari 1958 in werking getreden Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) was toch juist het scheppen van een „Euromarkt" in de vorm van een economische eenheid tussen de (zes) lidstaten. Dit „Klein Europa" moest in een tijdsbestek van 12 tot 15 jaren een vrij verkeer van personen, goederen en kapitaal tot stand brengen van de gemeenschap. Ook zou er een gemeenschappelijk economisch beleid tegenover andere landen wor den gevoerd. Waartoe deze E.E.G.? In de eerste plaats om te komen tot de verwezenlijking van een „gemeenschappelijke markt", die er o.m. toe moet bijdragen de 180 miljoen Europeanen naast de bewoners van Amerika en Rusland de plaats te geven, die hun in de wereld toekomt. Dat betekent dat de deelnemende lan den de belemmeringen voor hun onder ling economisch verkeer moeten wegne men en wel voor alle verkeer. Er dient niet alleen een vrije handel in goederen te ontstaan, maar ook mogen er dan tussen de lid-staten geen speciale be lemmeringen meer bestaan voor het overmaken van gelden en het zich over en weer vestigen (migratie") van bur gers (zelfstandigen en werknemers) en de bedrijver of filialen daarvan. Sterkere positie In principe is de E.E.G. meer dan een z.g. douane-unie. Bij een douane-unie maakt men nl. alleen de onderlinge handel vrij en niet de migratie, het overmaken van kapitalen en het over en weer vestigen van bedrijven. Een grote gemeenschappelijke markt ruimt de handelsbelemmeringen op; zij geeft aan tal van bedrijfstakken een ruimer afzetgebied: zij maakt daardoor een uitbreiding en vooral ook moderni sering van tal van ondernemingen mo gelijk, waardoor deze tot een grotere en daardoor ook vaak goedkopere pro- duktie kunnen komen; zij bevordert de vervaardiging van goederen daar, waar die het best en het goedkoopst kan ge schieden; zij geeft mee- weerstand bij een economische crisis dan een kleinere nationale economie kan doen; zij maakt Europa sterker in de wereld. Een grotere samenwerking biedt ook grotere mogelijkheden op het gebied van onderwijs, opleiding en weten schappelijk onderzoek. Concurrentie Het spreekt vanzelf dat de invoering van een volledige Europese markt zeer ingrijpend is. Dat betekent dat men aan de verschillende landen en aan de verschillende bedrijftakken tijd moet laten zich aan de nieuwe verbindingen aan te passen. Er is al een Europees Sociaal Fonds in het leven geroepen om moeilijkheden zoveel mogelijk op te vangen en tijde lijk hulp te bieden waar dat nodig mocht zijn. Het kan helpen om werk nemers, doordat ondernemingen de con currentiestrijd niet meer kunnen vol houden, tijdelijk het loon door te be talen, hun hulp te verlenen bij vesti ging in andere werkgebieden of de kosten van herscholing te betalen Er zijn - ook in ons land - bedrijven di de concurrentiestrijd niet meer aan kunnen. Is deze dan zo belangrijk ge worden? Wis en waarachtig! Door het verwijderen van de onderlinge belem meringen zal namelijk de concurrentie toenemen, terwijl de vrijmaking van het handelsverkeer vele bedrijven met een „gemakkelijk bestaan" (invoerrech ten e.d. hielden hier de betere buiten landse produkten buiten ons land!) zal dwingen om te zinnen op de vervaar- diging van „betere en goedkopere pro dukten", derhalve op opvoering van hun produktiviteit. Op 1 juli 1968 was het zover dat voor industriële produkten de invoerrechten (en andere handelsbelemmeringen) tus sen de zes landen van de E.E.G. waren verdwenen. Ook een vrij verkeer van bijna alle landbouwprodukten was toen bereikt. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 Met daarbij nog de vaststelling van een gemeenschappelijk invoertarief voor goederen komende van buiten de E.E.G. (het z.g. buitentarief) werd een belang rijke stap gezet op de weg naar een grotere Europese eenheid op handels politiek gebied. We werken dus naar een Euromarkt, toe, maart we zijn er nog niet. Er heersen nog tegenkan ting. tegenwerking en wantrouwen on derling. Een aantal Europese besluiten worden door bepaalde leden soms wil lens en wetens ontdoken, of anders uitgelegd. Er is nog teveel sprake van zes fel concurrerende winkeltjes naast elkaar, inplaats van één gemeenschap pelijke supermarkt, waar het door el kaar krioelende publiek naar hartelust kan grasduinen in overzichtelijk naast elkaar uitgestalde goederen. En daarom spreken we nog maar niet van Euromarkt. Sociale politiek Op sociaal gebied wil men ook naar een verdere samenwerking. Een belangrijk uitgangspunt is daarbij de gelijke be loning voor vrouwen en mannen (gelij ke rechten gelijke beloning). Het voeren van een eigen (geharmoni seerde) sociale politiek is voor de E.E.G. hard nodig. Immers, wie zich het eind doel van het verdrag voor ogen houdt, te weten een steeds hechter verband tussen de Europese volkeren, zal tot de conclusie komen dat een progressieve sociale politiek een noodzakelijk be standdeel moet zijn van de gemeen schappelijke maatregelen. Vooral wan neer men wil dal de opbouw van het nie-'we Europa geschraagd wordt dooi de reële instemming van de gehele be volking van alle deelnemende landen. üc KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur. voor bet verstrekken van inlichtingen zit ting ten gemeentehuize alhier PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792

Soester Courant | 1969 | | pagina 7