ORtiMNS Voor uw razendsnelle Rouw- en Trouwkleding M. TUSSEN Kamperen met invaliden Groente- en fruithandel Van Dasselaar heropent na modernisering en uitbreiding DOE HET ZELF-GENTRUK! DOE HET ZELF-GEHTRUM R.K. Jongeren Sociëteit Soestdijk Klaverjassen S.E.C. Medische dienst Frans Bosman neemt nieuwe winkel in gebruik Firma Huissteden beschikt nu over royale stoffenafdeling PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten PRAKTISCHE BELASTINGAANPASSING Circusacademie Boltini wordt motel VRIJDAG 28 MAART 1969 Het belastingvraagstuk in ons land dreigt te worden doodgepraat. Nu eens verschijnt er een politicus die een ver laging van de druk bepleit, dan weer komt er een reactie van een andere die met klem van redenen betoogt dat het peil van de overheidsuitgaven nog in geen jaren een belastingvermindering gedoogt. Het zal er wel op uitdraaien dat minis ter Witteveen met een voorstel komt om een flinke inflatie-correctie toe te passen op de tarieven van loon- en in komstenbelasting. De regeringsoppositie is daar tegen en die zal dat wel in ho ge en lage tonen laten horen. Minister Witteveen gaat dan nog eens in beraad en besluit vervolgens om de verlaging over enkele jaren te verdelen. De eerste fase wordt doorgevoerd en ons volk wordt met hoop in het hart naar de stembus gestuurd om in de volgende parlementaire periode weer een verla ging te krijgen. Echter niet dan nadat weer enkele andere heffingen zijn ver hoogd. Het is misschien beter om bij belasting verlaging wat meer realistisch en wat minder formalistisch te werk te gaan. Elke minister en staatssecretaris wenst bij een belastingcorrectie de rechtsge lijkheid te handhaven. Het is alleen niet duidelijk of daarmee de politieke haal baarheid of een andere vorm van recht wordt bedoeld. Het zou echter wel praktisch zijn wanneer de voor belas tingvermindering aanwezige geldruim- te zou worden gebruikt om enkele door het volk gevoelde onrechtvaardigheden uit de heffing teschrappen. Daartoe behoort stellig de te zware be lasting op de gehuwde vrouw, die be reid is buitenhuis te werken. Daarnaast zou men de reiskosten op ruimere schaal voor aftrek in aanmerking kunnen doen komen. In de derde plaats zou een ze ker bedrag aan spaarinkomsten hef- fingsvrij kunnen worden gemaakt. Ten slotte zouden vele huurders hun buur huis wel willen opknappen als de kos ten daarvan, evenals bij de eigenaar, aftrekbaar zouden zijn. Langs deze weg zou de belastingheffing gebruikt kun nen worden om de leefbaarheid van ons land te vergroten en de welvaart te dienen. Daar bereikt men meer mee dan met vage toezeggingen over alge mene belastingvermindering die toch langs andere weg weer ongedaan wordt gemaakt. Tenslotte dient men met der gelijke opportunistische maatregelen ook nog de produktiviteit. Meer praktisch e 1 minder vermoeiend dan al die be loften. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783. Door het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis werd de aandacht van onze afdeling Soest-Soesterberg ge vraagd voor een nieuw project, Men is n.1. van oordeel, dat zo lang zamerhand de tijd is aangebroken om een proef te nemen met het kamperen met invaliden. Er zal nu een kamp worden gehouden in het camping- en caravanpark „Duin- rell" te Wassenaar, in de periode van 22-27 augustus 1969. Voor de invalide wordt voor tenlmate- riaal en verdere benodigdheden gezorgd. Wil men dus gaan kamperen in ge zinsverband met een invalide huisge noot, dan is dit mogelijk, mits men voor de rest van de familie natuur lijk over een eigen tent of caravan beschikt. Van de zijde van het Roode Kruis kan dan de gehele of gedeeltelijke ver zorging van de invalide worden over genomen, waardoor deze dagelijks te rugkerende zorg voor de familieleden niet aanwezig is en men toch als fa milie gezamenlijk vakantie kan hou den. De kosten voor de invalide worden gedragen door de afdeling en voor de rest van de familie zijn deze vanzelf sprekend voor eigen rekening. Het vervoer van de invalide naar Wassenaar kan het beste per auto geschieden, gezien de ligging van deze plaats. Mocht de invalide echter per trein worden vervoerd, dan wordt het transport naar Wassenaar vanaf de beide Haagse stations verzorgd door het Roode Kruis. In verband met de vele voorbereidings werkzaamheden verzoeken wij u zich uiterlijk 9 april 1969 te willen opgeven bij mevr. J. E. Stigter-Van Haagen, Luitenant Koppenlaan 1 te Soesterberg of bij de secretaris van de afdeling, de heer P. Bergema, Prins Bernhardlaan 38 te Soest. Na een geheel zelfstandig verrichte uit breiding en modernisering is verleden week, onder grote belangstelling, de groente-, aardappel- en fruithandel van de heer J. van Dasselaar weer in ge bruik genomen. Steeds duidelijker werd het, dat, wilde m enniet achter raken bij 't verlenen van de service die eigen is aan de win kels waar men nog bediend wordt, dat er iets aan het interieur moest gebeu ren. Mede door het steeds meer uit breiden van het assortiment werd het veel te benauwd, het ruimtegebrek werd een nijpend probleem Door het bijtrekken van een achter de winkel liggende ongebruikte ruimte, kon de zaak aanmerkelijk worden uitge breid. Tegelijk met deze uitbreiding vond een modernisering plaats, waar door de zaak meteen weer een plaats verdiend tussen de rij van moderne za ken die Soest rijk is. Door het ontstaan van deze grotere win kelruimte werd het tevens mogelijk een nieuwe moderne diepvrieskast te plaat sen, waarin de aanwezige artikelen ide aal getoond worden. Door verschillende omstandigheden was het niet mogelijk om de hoek, ingericht met speciaal-artikelen voor de Indische- en Chinese-tafel, tegelijk met de ope ning te lanceren, doch het ligt in de bedoeling dat een en ander in de ko mende weken alsnog zal gebeuren. een zelfbediening die uniek is. BOARD HOUT - TRIPLEX IJZERWAREN tVANDBETIMMERING (diverse soorten) KEUKENS - KASTEN - DEUREN enz. Voor uw GROTE of KLEINE KARWEITJES Veldweg 4, Soest, telefoon 4878. GROTE PARKEERRUIMTE. Zaterdagavond is er in het clubgebouw weer een dansavond. Ditmaal met een group die enkele jaren geleden is uiteen gegaan, maar nu weer met de zelfde samenstelling is begonnen. „The Mods", zij behoorden in die tijd tot de betere groepen, en zullen dat nu ook ongetwijfeld waar maken. Zondagavond is de eerste van de aan gekondigde z.g. rustige avonden, voor een ieder, jong maar ook iets ouder, een goede gelegenheid om eens rustig te relexen met een drankje en een goed stuk muziek. De laatste klaverjasavond was wederom een doorslaand succes. 68 personen heb ben ook deze avond weer tot een succes gemaakt. Er werd weer fel gestreden om de punten. De uitslag is als volgt: W. Kraaij 6089 p. Mevr. Tuenter 5715 p. S. Vermeulen 5711 p. Mevr. de Bruin 5710 p. J. van Klooster 5707 p. O. Verheyeny 5587 p. J. v. d. Linden 5562 p. E. Don- kersteeg 5552 p. P. Kanters 5291 p. Mevr. Brons 5270 p. Door deze uitslag is er een totale ver andering gekomen in het algemeen klas sement. Dit totaalklassement zal nog voor de volgende klaverjasavond gepubliceerd worden. Tevens word er aan herinnerd dat vrij dag a.s. wederom een bingo-avond zal worden gehouden met aantrekkelijke prijzen. Deze avond is ook bestemd voor de za terdag-afdeling, softbal en honkbal. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door J Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815 en H. J. Stroband, Henr. Blaek- weg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan IA. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 4 april apotheek „Soest dijk". Apotheek „Soest-Zuid" zaterdag en zon dag de gehele dag gesloten. Oranje-Groene Kruis. Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gelc-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 7, Soesterberg, tel. 03463-1540, b.g.g. brief je in de brievenbus. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, 4365. Braamweg 51, telef. Dinsdagmorgen is men gestart met de verkoop in het gemoderniseerde pand van de firma Frans Bosman aan de Soesterbergsestraat. Nadat maandagavond de zaak reeds was opengesteld voor familie, vrienden, be kenden en zakelijke relaties, die ver antwoordelijk waren voor het feit dat de winkel meer op een bloemenzaak leek dan op een winkel ingericht voor de verkoop van elektrische huishoude lijke apparaten, konden dinsdagmorgen de cliënten de zaak bezichtigen. H in 1961 gekochte pand waar de heer Bosman met een hulpmonteur zijn bedrijf begon, kende toen nog geen ra dio of televisie. Dat zou tot 1965 duren, en de grote vraag hier naar was de voornaamste reden, dat tot het verko pen van deze apparaten werd overge gaan. Vanaf dat moment wordt de lei ding van deze afdeling door de heer A. A. J. van Dorrestein gevoerd, een afde ling, die in de laatste jaren belangrijke uitbreidingen onderging met de komst van de verschillende elektrische huis houdelijke apparaten. Na 1964 nam vooral het installatiewerk, waarmede in 1961 was begonnen, een enorme vlucht en op dit moment neemt deze afdeling, onder leiding van de be- In zijn pand aan de Soesterbergsestraat, waar de heer Huissteden enkele jaren geleden zijn intrek nam en een zaak opende in naaimachines en aanverwante artikelen, hebben zich in de afgelopen jaren verschillende belangrijke veran deringen voorgedaan. Nadat eerst de naaimachines voor een belangrijk gedeelte het veld hadden moeten ruimen voor kinderwagens en wandelwagens, moesten deze op hun beurt plaatsmaken voor een grote sor tering wol, fournituren en handwerken. De Soester dames begonnen de weg naar de firma Huissteden te vinden, waardoor toen ook bleek waaraan in S st nog meer behoefte bestemd, en het lag voor de hand dat naast de gro te sortering fournituren, het niet aan wezig zijn van een stoffenafdeling, een grote handicap was. Aan deze situatie is sinds enige weken een eind gekomen. Een belangrijk gedeelte van de winkel is ingericht voor de verkoop van stof fen per meter. In royale rekken liggen tientallen modieuze stoffen op de Soes ter doe het zelvende dames te wachten. Dat het de heer Huissteden menens is met deze nieuwe afdeling blijkt wel uit de ruime collectie, want naast de mo derne stoffen als Terlenka, Draion, Tre- vira 2000, Diolen enz., zijn ook de van ouds bekende stoffen ruim gesorteerd aanwezig, waarvan wij slechts jersey en tweed willen noemen. Naast deze stoffen zijn ook verschillende speciaal- stoffen aanwezig o.a. Kant en Damast. Met het verkopen van stoffen hield het voor de heer Huisteden niet op, mede daardoor werd de collectie patronen van Simplicity en Burda flink uitge breid. De uit tientallen modebladen sa mengestelde collectie tijdschriften uit binnen- en buitenland, maakt het mo gelijk kennis in te nemen van het aller nieuwste op modegebied. Hoewel de stoffenafdeling inderdaad een belangrijke plaats heeft ingenomen, heeft men de afdeling wol en handwer ken beslist niet verwaarloosd, maar op een nog hoger nieveau gebracht. Met het creëren van deze „stoffen per meter afdeling", is de heer Huissteden, daarbij geassisteerd door twee verkoop sters, tegemoet gekomen aan de wens van veel Soester dames, die het be zwaarlijk vonden om voor het kopen van een lapje stof, voor het zelf maken van een jurkje of iets dergelijks, bui ten Soest te moeten gaan. drijfsleider de heer J. Harskamp, een belangrijk gedeelte van het nieuwbouw installatiewerk in het Gooi en omge ving voor zijn rekening. Ook in Soest worden nog verschillende belangrijke projecten uitgevoerd. De nieuwe bilbliotheek aan de AlbertCuyp- laan is een van de laatst gereed geko men werken. De eerste grote nieuw- bouw-opdracht was een project van de firma Van Asch in Maartensdijk een project dat in 1965 gereed kwam. Nu, in 1969, omvat het bedrijf meer dan dertig monteurs die met tien service wagens over heel midden-Nederland uit zwermen. Mede door de grote uitbreiding van de installatie-afdeling, werd de winkel die niets met het installatiewerk te maken heeft, wat stiefmoederlijk bedeeld. De tijd ontbrak, maar het kon niet uit blijven, ook de winkel die eigenlijk nog de kenmerken droeg van een klein dorps winkelt je, moest een nieuw jasje krijgen. Aan modernisering viel niet te ontkomen. Door het verplaatsen van de kantoren naar de bovenverdieping ontstond een aanmerkelijk grotere ruimte. Het door de Soester aannemer Verweij in ijltempo uitgevoerde werk, resulteer de in een winkelpand dat mede door zijn gemoderniseerde pui beslist opvalt. Uiteraard zijn in het vernieuwde pand de modernste vindingen op elektro technisch gebied toegepast, waardoor het mogelijk wordt de langs de wand ge plaatste radio- en televisieapparaten, bandrecorders, afspeelapparatuur enz. gecombineerd via verschillende luid sprekers te beluisteren. De winkelbetimmering is verzorgd door de firma W.S.B. uit Scherpenzeel, de vloerbedekking werd verzorgd door de firma Wijnands, terwijl de firma Elings, „De Verfspecialist", het gehele schil derwerk verzorgde. Toni Boltini heeft de Ciscusacademle aan de Rademakerstraat in Soesterberg ver kocht aan de heer J. Waij uit Schagen. Het café blijft gehandhaafd maar de bar en dancing worden opgeheven. Hiervoor in de plaats komt een restaurant, terwijl de plannen voor een motel in een verge vorderd stadium verkeren. Het bestaande gebouw wordt hiertoe uitgebreid met een dubbele woonlaag. Boltini begon in maart 1967 met zijn academie met het voornemen er een meer exclusieve zaak van te maken dan de residentie aan de Amersfoortsestraat. Deze residentie is buiten de verkoop ge houden. alle adria modellen en de unieke holiday stacaravans 0UD-L00SDRECHT tel. 02158 -1315 3040 HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. Openbare belijdenis. 19.00 uur Passiedienst met Johannes Passion van H, Schütz. Goede Vrijdag 19 uur, ds H. Roest. H. Avondmaal. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, rtegentesselaan. 10 uur ds J. B. Oskamp, Baarn. 19 uur ds A. O. Zijlstra, Amersfoort. Goede Vrijdag, 10 uur, ds J. M. de Mey, Woerden. H.A. 19 uur drs. W. Zijlstra, Amersfoort. H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Gebouw Middel wijk. 10 uur ds J. Mettau. 10 uur Zondagsschool. Goede Vrijdag, 19 uur, ds J. M Mettau H.A. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Bevestiging nieuwe lidmaten. Zaterdag 29 maart, 10 uur, Paaswaak- dienst. Goede Vrijdag, 10 uur ds L. de Ru. H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Goede Vrijdag, 19 uur, ds J. Smit H.A. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 11.30 uur Zondagsschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut en ds G. Rang. Belijdenis zondag. Goede Vrijdag, 20 uur, ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds L. W. Korvinus, Soest dijk. Goede Vrijdag, 20.00 uur, ds D. H. Bor- gers. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. H.A. en dankzegging. Gebouw Eltheto. Verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 en 5 uur ds W. Borgdorff. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds Van Smeden, Amersfoort. Goede Vrijdag, 7.30 uur, Student Romph, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTE Dalweg, hoek Beukenlaan, 10 en 5 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 7,30 uur Leesdlenrt. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds W. Leerink. Braamhage. 19 uur ds W. Leerink. Wijkgebouw Soest-Zuid. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. S. Bouwer. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur ds W. L. Steinhart, Utrecht. 10.30 uur Kinderkerk. KERK SOESTDIJK, B. Grothcstraat. Zaterdag H. Mis 19 uur. Zondag H. Mis 9.30 uur. Te 11 uur Hoogmis met processie voor de kinde ren met hun Palm Pasen. Maandag, 19 uur, dienst der verzoening. Dinsdag 8 en 19 uur. Woensdag 8 uur en te 9 uur voor de bejaarden met Paasontbijt. Donderdag 15 uur kindermis. 19 uur eucharistieviering te samen met de pa rochie Petrus en Paulus. Goede Vrijdag plechtigheid voor kinde ren. 19 uur Goede Vrijdag plechtigheid te samen met de parochie Petrus en Paulus. Zaterdag 20 uur Paaswake. Zondag, 9.30 uur. hoogmis. 11 uur H. Mis. 14.30 uur Paasviering voor jonge gezinnen met daarna eieren zoeken voor de kinderen. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat H. Missen op zaterdag tc 19 uur en zondag 7.45 en 11,30 uur. Wykgebouw Talmalaan. H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. Voormalige v.g.l.o. school, Stccnhoff- straal. H. Missen op maandag en woensdag 9 en 19 uur. Dinsdag 8 en 9 uur. Donderdag en Goede Vrijdag, 11 uur, kindermis in parochiehuis. Donderdag 19 uur, eucharistieviering en Goede Vrijdoag, 19 uur, de plechtighe den, te samen met de parochie Soest dijk. Zaterdag, 20.30 uur. paaswake in de Oude Kerk, Torenstraat. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en L.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week II. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (GezinsdiensLzaterdag 8 en 19 uur. t f 1

Soester Courant | 1969 | | pagina 9