Autofiiiaiiciering Ilypotlicken Persoonlijke leningen GEYTENBEEK S.E.C.-zaterdag uitgeschakeld voor kampioenschap Roda kwam in tweede helft conditie tekort tegen B.D.C. Wie beweert, dat hij betere programma's 0 ziet omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk sterk. Wie echter beweert, dat een prima halfzware shag is, heeft gelijk! Of u nu een continu-kijker of een anti-kijker bent, steek een op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Gemakkelijke zege voor V.V.H.-dames Klaverjastoernooi V.V.Z. Zeer duidelijke overwinning schonk Red Stars junioren het kampioenschap VRIJDAG 28 MAART 1969 HALF ZWARE SHAG N.V. J. G R U N O ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Een tweede nederlaag ln successie (dit maal tegen Candla uit Rhenen) heeft het zaterdagelftal van S.E.C. vrijwel uitgeschakeld voor het kampioenschap. Met nog vijf wedstrijden te spelen (waaronder twee tegen Hees) heeft S.E.C. een achterstand van zes punten te overbruggen. Tot tweemaal toe zag S.E.C. een voorsprong verloren gaan, totdat Candia in een slotfase zelfs de volle winst greep. S.E.C. kreeg aanvankelijk moeilijk vat op het spel van de tegenstander. Naar mate de strijd vorderde kwam S.E.C. echter ook tot offensieve daden. Bij één daarvan was het Hoefman, die op het middenveld de bal opving, drie tegenstanders tijdens een snelle rush passeerde en tenslotte ook de Candia- doelman liet mistasten. 1-0. Onmiddellijk na de aftrap wist doelman Kramer op het laatste moment een doelpunt te voorkomen. Zijn uitworp naar Rou wendaal droeg bijna tot een doelpunt aan de andere kant bij. Rouwendaal speelde de bal door naar Van 't Kloos ter, die Sengers in staat stelde om in te koppen. Slechts dankzij een miracu- leuse redding werd een tweede S.E.C.- treffer voorkomen door de Rhenense doelman. Eerst in de tweede helft slaagde Candia er in de achterstand via zijn snelle en gevaarlijke midvoor weg te werken, maar nog geen twee minuten later schoot Rouwendaal zijn ploeg uit een voorzet van Hartman opnieuw naar een voorsprong. 2-1. Candia had echter ook nu onmiddellijk een antwoord klaar. Bijna vanaf de aftrap werd doelman Kramer voor de tweede maal gepasseerd. Hij kreeg bij het uitlopen de bal niet te pakken, waarna het voor de Candia-rcehtsbin- nen een klein kunstje was om de bal over de S.E.C.-doelman heen in het doel te plaatsen. 2-2. In de 37ste mi nuut had Rouwendaal pech, toen hij een schot door de lat gekeerd zag. Het winnende doelpunt viel aan de andere kant. Het gebeurde vijf minuten voor het einde. S.E.C. leed daarmee zijn derde nederlaag op eigen terrein en kwam, ondanks het feit dat S.V.P. een punt tegen Baarn verspeelde, niet ho ger. S.E.C. 3—SPARTA 5 2-0 Het derde elftal heeft zaterdag zijn nog wat wankele positie aan de kop van de ranglijst verstevigd door het op de tweede plaats staande Sparta 5 uit Nijkerk met 2-0 terug te wijzen. In een nogal harde wedstrijd trachtten de gasten het eerst tot succes te ko men, maar er werd in de Nijkerkse voorhoede te onnauwkeurig gericht. S.E.C. miste aan de overzijde ook ech ter tezeer een goed richtinggevoel om tot succes te kunnen komen. Bij de rust was er dan ook nog niet gescoord. In de tweede helft was het Hodde, die al vrij snel zijn club aan een voor sprong kon helpen. Ondanks protesten van de Spartanen, dat de bal slechts tegen de paal zou zijn gekomen in- plaats van in het net, handhaafde de arbiter zijn beslissing en kende het doelpunt toe. Kok voegde er even later zelfs nog een tweede treffer aan toe, waarmede de wedstrijd was be slist. S.E.C. 3 heeft met zestien pun ten uit elf wedstrijden de leiding in zijn afdeling. lijkspel verdiend. S.E.C. bleef door de ze derde nederlaag in dit seizoen op 24 punten uit 18 wedstrijden staan. S.E.C. 3—A.P.W.C. 2 2-1 S.E.C. 3 maakte zondag op lijstaanvoer der A.P.W.C. 2 uit Amersfoort twee kostbare punten buit, waardoor het zelfs nog een theoretische kans op een kampioenschap behield. S.E.C. staat echter bijna even ver van de onderste als van de bovenste plaats verwijderd. De verschillen in deze afdeling zijn uiterst gering. S.E.C. had in deze harde wedstrijd na 25 minuten succes, toen Schalkwijk een fout in de Amersfoortse verdedi ging direct afstrafte. 1-0. De Amers- foorters hadden kennelijk nogal wat moeite om deze tegenslag te verwer ken. De gasten gingen steeds harder optreden; er werd getrapt naar alles wat bewoog, wat tenslotte leidde tot een vroegtijdige verwijzing naar de kleedkamer van de A.P.W.C.-rechtshalf Van Brienen (wegens natarppen). Voor dien hadden de bezoekers' echter nog gelijk weten te maken. Maar kort voor rust was het opnieuw Schalkwijk, die uit een moeilijke hoek voor S.E.C. scoorde. In de tweede helft speelde A.P.W.C. sterk aanvallend. De beste kansen de den zich echter aan de andere kant voor, maar gescoord werd er niet meer. S.E.C. 4—V.V.O.G. 3 1-7 Het vierde elftal heeft het niet kun nen bolwerken tegen het bezoekende V.V.O.G. 3 uit Harderwijk. De thuis club kreeg een gevoelige 7-1 neder laag te incasseren. Bij de rust hadden de gasten al een 3-0 voorsprong. Eerst toen S.E.C. met 5-0 achterstond, lukte het Groenesteijn de eer te redden. In de eerste helft was S.E.C. verschillen de malen dicht bij een doelpunt, doch de keeper wist door goed ingrijpen on heil te voorkomen. Het Hamersveldse Roda '46, eenzaam onder aan de ranglijst staande met 4 punten, heeft opnieuw een gevoelige klap van B.D.C. gekregen. De Soeste- naren zegevierden uiteindelijk met 6-0, nadat de rust met een 2-0 voorsprong was ingegaan. De nederlaag van de bezoekers moet vooral worden toege schreven aan een gebrek aan conditie, wat zich trouwens ook in het eerste duel tussen de beide clubs manifes teerde. Toen leidde B.D.C. bij de rust met 1-0, terwijl de eindstand 7-0 werd. B.D.C. begon zondag nogal aarzelend, waardoor de gasten tot enkele goede aanvallen konden komen. De afwerking was echter vrij pover, zodat doelman Smink het toch nauwelijks moeilijk kreeg. Lange tijd wist Roda stand te houden, totdat na een half uur Marcel v. d. Lugt met een solo eindelijk suc ces had. 1-0. Vijf minuten later maak te dezelfde speler er 2-0 van. Na de rust zakte Roda volledig in el kaar. De meest beklagenswaardige fi guren op het veld waren de beide keepers. Doelman Smink, omdat hij bijna drie kwartier lang in de stromen de regen volledig niets stond te doen en de Roda-keeper, omdat hij achter elkaar vier maal werd gepasseerd. Eerst was het L. Demmers, die na een mooie combinatie met Van de Lugt en Van Fulpen tot doelpunten kwam. In een tijdsbestek van tien minuten nam Van Fulpen zelf de volgende drie doel punten voor zijn rekening, waarmede B.D.C. op 6-0 kwam en nu weer wat op de leiders is ingelopen. Illusies hoeft men zich echter niet meer te maken, maar evenmin zorgen, want de afstand tussen de onderaan staande clubs en B.D.C. is voldoende groot óm zich veilig te achten. Het tweede elftal van B.D.C. bleef zon dag voor de zevende achtereenvolgende maal ongeslagen. Dit keer werd het Amersfoortse K.V.V.A. 2 daarvan de dupe. De bezoekers keerden met een 2-1 nederlaag naar huis terug. Vooral voor rust was B.D.C. duidelijk de bete re ploeg. In de tiende minuut gaf B. Roest zijn club reeds de leiding. Tien minuten voor rust maakte B. Wigtman er 2-0 van. Een groot deel van de tweede helft heeft B.D.C. met tien man moeten opereren De nadelige gevol gen daarvan konden niet uitblijven. Na een kwartier scoorde K.V.V.A. tegen. Maar ondanks een hevig offensief van de Amersfoorters wist B.D.C. de tot één punt verschil gereduceerde voorsprong tot het einde te behouden. Zoals wel min of meer werd verwacht, was het derde elftal kansloos tegen het Amersfoortse A.P.W.C. 3, dat de rang lijst aanvoert. Toch hebben de Amers foorters nog heel wat moeilte moeten doen om een zich fel verzettend B.D.C. op de knieën te krijgen. B.D.C. maakte zelfs het eerste doelpunt, maar dat was de arbiter ontgaan. A.P.W.C. was welis waar iets sterker en wist dat geleide lijk aan in een productie van drie doel punten tot uitdrukking te brengen. Het vierde elftal, dat een hevige strijd met het vijfde levert om het kampioen schap, maakte zondag geen fout tegen het bezoekende Veense Boys 3. De Soes- lenaren wonnen door doelpunten van Ton Bunnik en Pini Visser met 2-0 en ven daarmede de ranglijst aanvoe ren. Het vijfde staat er met twee verlies- punten minder momenteel beter voor. Het won zelfs op overtuigende wijze van het Hamersveldse Roda 2 met 9-0 en bleef leider B.D.C. 4 daarmede op twee punten afstand maar met twee wedstrijden minder gespeeld, goed vol gen. Het zevende elftal, dat tot dusver een vrij pover resultaat heeft behaald in de competitie, stelde zondag opnieuw te leur, door met niet minder dan 8-1 te verliezen van het Amersfoortse K.V.V.A. 5. Het achtste elftal bleef helemaal bene den de verwachtingen door in Amers foort van K.V.V.A. 6 te verliezen. Voor het tiende, dat zelf niet speelde, alleen maar een gunstig resultaat, al vormt het achtste nauwelijks meer een bedreiging en nu zeker niet meer. Het negende elftal, dat een grote ach terstand in wedstrijden heeft in te ha len, blijkt een serieuse kandidaat voor het kampioenschap te zijn. Na een ne derlaag en een gelijk spel in het begin van de competitie zijn zes qverwïnnin- gen gevolgd. Ditmaal zegevierden de Soestenaren in Naarden met 2-1 over De Vesting 8. Het eerste damesteam van de volley balvereniging V.V.H. heeft donderdag avond op overtuigende wijze een 3-0 zege behaald op het nogal tegenvallende Spirit 5. Geen moment kon dé Amersfoortse te genstandster de indruk wekken, zich redelijk tegen het sterke aanvalsspel van V.V.H. te kunnen verweren. In een rommelige wedstrijd met een aantal onbegrijpelijke scheidsrechterlijke dwa lingen, kon V.V.H. zonder moeite de drie sets voor zich opeisen, zonder dat er nu direct voortreffelijk werd ge speeld. Voor een komisch slot zorgde tenslotte nog de scheidsrechter, die bij de stand 14-3 in het voordeel van V.V.H. een punt aan het Soester team toekende, wat de stand op 15-3 bracht. De wedstrijd was daarmede afgelopen en de V.V.H.-dames spoedden zich el naar de kleedkamer, maar onderwijl waren de Amersfoortse dames druk aan het protesteren tegen het laatste punt, met als resultaat, dat de scheids rechter op zijn eerder genomen be slissing terug kwam. De stand werd opnieuw 14-3, waarna de dames van V.V.H. in allerijl weer uit de kleed kamer moesten worden gehaald om de set nog even uit te spelen, overigens weer met hetzelfde eindresultaat. Door deze duidelijke 3-0 overwinning heeft het damesteam zich stevig op de derde plaats genesteld. Veel verder zal men vermoedelijk ook niet meer komen, want daarvoor is het verschil met de nummers één en twee op de ranglijst te groot. Voor een prettige verrassing zorgde het tweede herenteam, dat dit seizoen in een te sterke groep is ingedeeld. Het behaalde nu echter een overwinning door het Amersfoortse Wilhelmina 4 met 2-1 de baas te blijven. De V.V.H.- ers, die vooral in de eerste twee sets door een sterke opslag vele punten scoorden, gaven de derde set geheel onnodig uit handen. De zevende en laatste wedstrijd van het klaverjastoernooi van V.V.Z., die op dinsdagavond 1 april in de kantine aan de Ferd. Huijcklaan wordt gehouden, valt samen met het 20-jarig bestaan van V.V.Z in verband waarmee op 18 april in De Rank een feestavond zal worden gegeven. Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan schenkt het bestuur van V.V.Z. voor deze laatste klaverjaswed- strijd enige extra prijzen. S.E.C. heeft zondag geen kans gezien om dichter bij de leiders te komen. In Laren moest men tegen de club van die naam genoegen nemen met het tiende gelijke spel in deze competitie. Evenals de eerste wedstrijd tussen bei de clubs eindigde ook de tweede ont moeting in 1-1, waarmede S.E.C., on danks het verlies van 's-Graveland, niets dichterbij kwam, omdat De Ze bra's won. Het voordeel van de sterke wind bracht S.E.C. in de eerste helft van de ove rigens zeer slechte wedstrijd wel veelr vuldig in de aanval, maar in het La- rense doel trof men een uitstekende keeper, die keer op keer doelpunten verhinderde. En zo hij al eens gepas seerd werd, dan voorkwam altijd het houtwerk nog wel een doelpunt. Woudenberg zag een paar harde kop- Slechts door het benutten van een toege kende penalty wist S.E.C. tot scoren te komen. ballen net over gaan en schoten van Vervloet en Verhoeven kwamen aan de verkeerde kant van de paal terecht. Aarzelend optreden van Jasperse was er de oorzaak van, dat na een half uur de verdediging van S.E.C. uit po sitie werd gespeeld en Laren kon scoren: 1-0. S.E.C. bleef niet te min sterker, maar in de afwerking van de talrijke aanvallen schoot men toch ern stig tekort. S.E.C. begon dan ook met een achter stand aan de tweede helft. Opnieuw waren de bezoekers in de meerderheid, al ontkwam S.E.C. een keer, toen de middenvoor van Laren keihard tegen de paal knalde. De beste kansen waren voor S.E.C., maar er was een strafschop voor nodig om de gasten aan de overigens wel verdiende gelijkmaker te helpen. Een handsbal binnen de beruchte lijnen bestrafte de arbiter met een penalty, die door Woudenberg feilloos werd be nut. Kort daarop scoorde Vervloet zowaar een tweede treffer, maar dit doelpunt werd volgens velen ten onrechte we gens buitenspel afgekeurd. Verhoeven kwam nog een keer alleen voor de Larense doelman, maar zonder verder nadelig resultaat voor de thuisclub, want hij schoot tegen de uitgelopen keeper op. S.E.C. moest tenslotte op nieuw genoegen nemen met een gelijk spel. S.E.C. 2D.O.S. '01 1-2 Een gehavend S.E.C. 2 met invallers voor Lenarduzzi en doelman Kok heeft zondag het bezoekende D.O.S. '01 2 uit Utrecht een kleine 2-1 overwinning moeten toestaan. De Utrechters, die de tweede plaats op de ranglijst bezetten achter plaatsgenoot H.M.S. 2, waren vooral in de eerste helft vaak in de meerderheid. Al na vijf minuten hadden de gasten succes, maar Van Breukelen zorgde kort daarop toch weer voor de gelijkmaker, door een strafschop, veroorzaakt door het onderuit halen van Van Zanten, te benutten 1-1. Een misverstand in de verdediging werd S.E.C. tenslotte nood lottig, al had de thuisclub wel een ge- V.V.O.G. scoorde daarna echter nog twee maal, wat een eindstand van 1-7 op het scorebord bracht. S.E.C. 5—V.V.Z.A. 3 0-1 S.E.C. 5 verloor zondag op vrij onfor tuinlijke wijze van het Amersfoortse V.V.Z.A. 3. Het enige doelpunt werd bovendien nog door een S.E.C.-speler gescoord en wel in de laatste minuut van de wedstrijd. Het was achterspe ler Rijken, die luttele seconden voor einde zijn eigen doelman passeerde. Beide ploegen deden niet veel voor elkaar onder. S.E.C. kreeg door De Jong een fraaie kans op een doelpunt, maar alleen voor de keeper staande wist De Jong zijn taak niet te vol brengen. Het bleef tenslotte bij het enige ongelukkige doelpunt, waardoor S.E.C. gevaarlijk dicht in de buurt van de laatste plaats bleef staan. DE JEUGD De jeugd kwam zaterdag tot de vol gende resultaten: Desto jun. AS.E.C. A 2-0. S.E.C. jun. C—Amersfoortse Boys C 3-0. B.D.C. adsp. a—S.E.C. a 1-5. S.E.C. adsp. b-IJsselmeervogels b 1-3. S.E.C. adsp. cSpakenburg b 4-0. Hees pup. 1—S.E.C. 1 2-2. S.E.C. pup. 2— Spakenburg 2 0-0. B.D.C. pup. 6 S.E.C. 3 0-0. S.E.C. pup. 4—Achter veld 2 3-1. S.E.C. pup. lbQuick lb 1-4. Met niet minder dan 85-30 werd het Utrechtse Taveno zondagmiddag in de gymnastiekzaal te Soest van de baan geveeg'1 door een veel sterke spelend Red Stars, dit alles onder luide aan moedigingen van het veeltallige pu bliek. Het is overigens geen erg aantrekkelijke wedstrijd geworden, waarvan de oorza ken wel voor de hand lagen. In de eers te plaats was de tegenstand niet sterk genoeg en voorts speelden toch de ze nuwen een rol tijdens de wedstrijd. Hierdoor keeg het schouwspel een wat rommelig aanzicht. Reeds binnen vijf minuten stond er al een 10-2 score op het bord, welke voor sprong van de Soester basketballers reeds in de eerste helft zodanig werd vergroot, dat de marge niet meer door Taveno was in te halen. Na een speel- helft was de stand 35-14 voor Red Stars. In de tweede helft stelde het Red Stars team zich nog maar één doel en dit was de voorsprong zo groot mogelijk maken. Dit gelukte bijzonder goed en tegenover de zestien punten die Taveno in deze tweede helft wist te scoren stelden de Red Stars spelers er maar liefst vijfenvijftig, hetgeen op het prach tige totaal bracht van 85-30. Een for midabele overwinning dus voor de ju nioren, die hiermede een kroon op het werk zetten en in de laatste serie wed strijden ongeslagen bleven. Grote vreugde na het laatste fluitsig naal van de scheidsrechters, waarna de jongens de bloemen en felicitaties in ontvangst konden nemen. 's Avonds werd er in de grote zaal van het St. Jozefgebouw een groots kam pioensfeest gehouden. De voorzitter van Red Stars, de heer R. Valk, huldigde nogmaals het team, waarna Taveno met een bloemenhulde de feestvreugde luis ter bijzette. Ook kon de voorzitter nog een gelukstelegram voorlezen, die was gekomen van de pastoor van de pa rochie Soestdijk, die het team van har ter gelukwenste en het voor de toe komst veel succes toewenste. Hierna werd de avond al dansend voortgezet.

Soester Courant | 1969 | | pagina 11