gRUYS&CO land van de zon ïmndewBBu Qaat u ook dit jaar op vakantie naar het Noordzeestrand of het Zonnige Zuiden? nm] KOIVFEKTIE - MOitKS Geniet van "n onbezorgde vakantie, ga goed geinformeerd op reis Ecsi grote eoüeriie landkaarten est reisgidsen vistdSbij Stierengevechten, voetbal en meer dan 50 feestdagen voor de Spanjaarden Gratis folders verkrijgbaar Airtour, Nespanda, Fit, Hotelplan, Eurotours enz. Zo ja, <lan kunt n liij ons un zeker slagen bij de aankoop van uw bad- en strandkleding DINSDAG 1 APRTL 1969 t>L'JWB BOEKHANDEL J IW—— GJ WESSELS SoesteibcrqsesUaat 53 tel 2415 SOEST klasse „TEE"trein, of de Talgo vanuit Irun. Het meest aangename vervoer middel is natuurlijk het vliegtuig, hoe wel men clan aan een plaats is ge bonden. Barcelona Het merendeel van de reizigers zal niet veel verder gaan dan de streek even ten zuiden van Barcelona. En natuurlijk is een van de tochten die men onderneemt, een bezoekje aan de ze havenstad, die hoewel misschien niet typerend Spaans, toch wel een aparte sfeer ademt. Er is ook veel te zien in en nabij deze stad. We denken hier bij aan Montserrat, het klooster in de heuvels. Dichterbij en makkelijk be reikbaar met ondergrondse en tram is de heuvel Tibidabo, met een prachtige kerk, en wonderlijke tegenstelling, een kermis er vlak onder. Van hieruit heeft men een uniek uitzicht over de stad en de Middellandse Zee. Bij helder weer moet het mogelijk zijn de kust lijn van Majorca waar te nemen. Ver geet niet 's avonds een bezoek aan Tibidabo te brengen, want dan is Bar celona een lichtjeszee. In Barcelona is de Ramblas het cen trale punt. Dit is een grote laan met bomen, die tussen de haven en de Plaze Cataluna loopt. Na vieren 's mid dags tot diep in de nacht een grote pantoffelparade, en het is beslist de moeite waard eens plaats te nemen op een van de terrasjes of op de stoeltjes en de mensen gade te slaan. Heel Barcelona komt voorbij Uitgerust zijnde moet men ook even het „donkere" gedeelte in, links van de Bamblas, komende vanuit de haven in die drukke nauwe straatjes. Hier ziet en ruikt men Spanje Vooral als men iets verder zuidelijk gaat moet beslist een bezoek worden gebracht aan het „Pueblo Espanol" een grote openlucht tentoonstelling, die op een uitstekende wijze een beeld geeft van het vroeger en tegenwoordig Spanje. Voorts vindt men in de haven van Barcelona een copie van het schip van Columbus. Een aardig tochtje door de haven is eveneens mogelijk. Voor luttele pese ta's heeft men een retourtje naar het andere eind van de haven. Na even te hebben rondgekeken, en wellicht te hebben gegeten in het prima visres taurant, kan men weer terug varen. De meest interessante steden van Span je vindt men in het zuiden. Natuur lijk Valencia en Taragona zijn prach tig, maar halen het niet bij Toledo, Sevilla, Granada en Cordoba. Hier ver keert men in zuid Spanje, waar de be volking weer geheel anders is. Duide lijk ziet men de sporen van de Moorse overheersing in de gebouwen, onder meer het Alahambra. Is men toch in het zuiden, in Malaga bijvoorbeeld, dan behoort een tochtje naar Spanjes meest omstreden gebied Gibraltar tot de mogelijkheden. Na het passeren van de douane, komt men in een andere wereld. Als Engelse bobby's verklede politieagenten patrouilleren door de straten. Gibraltar is een grote bazar, overal vindt men winkels waar hor loges te koop zijn. Op de rots is ook een kolonie apen, die zich. vooral wan neer het warm is, niet laat zien. En warm is het er dikwijls. Een ander uitstapje, dat dagelijks ge maakt kan worden per vliegtuig, is een tochtje naar Tanger en natuurlijk komt iedere toerist terug met een (af gedongen) poef. Het eten in Spanje is zonder meer Stierengevecht Op gevaar af de dierenvrienden tegen ons in te nemen, menen wij een be zoek aan de stierengevechten te moe ten aanbevelen. Koop eens een kaartje, in de schaduw „tendido", neem plaats en aanschouw het kleurrijke schouw spel dat zich voor uw ogen ontrolt. Het stierenvechten is, hoewel het ter rein verliest aan de voetbal, onlosma kelijk verbonden met Spanje. Het is meer dan alleen maar het doden van een dier. Een stierengevecht symboli seert de overwinning van het goede, naast is het mogelijk om, met een t je geluk, een kaartje te bemachtif^l voor het voetbalstadion, om bijvoor beeld Real Madrid te zien zegevieren. Al met al kan men stellen dat Spanj# voor iedereen iets te bieden heeft, zo wel voor de verwende toerist als voor hen die een eenvoudig vakantie in <Kt prachtige land willen doorbrengen. Majestueus ligt rle stad Sevilla aan de oevers van de Guadalquivir. Deze oude stad kan tot één der fraaiste steden van Spanje gerekend worden. Diverse merken, o.a. Linda Lu - Tw«k« Kurt Oehme enz. VOOR AL UW RESERVERINGEN Eén van de kleine en typisch Spaanse stadjes in dc omgeving van Malaga is Ronda Ruim gesorteerd zowel voor dames, heren en kinderen. KOM NU UW KEUS MAKEN, ONZE COLLECTIE IS NOG COMPLEET STEENHOFFSTRAAT 9a GEOPEND (V.V.V.-gebouw) maandag tot en met vrijdag 9-17 uur telefoon 6571 zaterdag 9-12 uur Ongetwijfeld zullen velen bij het be palen van de vakantie dit jaar hun gedachten laten gaan over Spanje. En terecht, want al is Spanje niet meer zó goedkoop als enkele jaren geleden, het biedt de toerist een keur van mo gelijkheden om een paar onbezorgde vakantieweken tegemoet te gaan. Er zijn mogelijkheden genoeg in dit zonovergoten land, waar het ook in de wintermaanden goed toeven is. De kuststreek zal ook deze zomer weer het meest in de belangstelling staan. De Costa Brava en de streek ten zui den van Barcelona worden ongetwij feld overspoeld door toeristen en de ze streek is er dan ook geheel op in gesteld; het is één grote camping en men vindt er hotel naast hotel. Ten zuiden van Barcelona is het misschien iets rustiger. Bijzonder fraai en rijk Een prachtig voorbeeld van de Moorse bouwkunst gezegend aan natuurschoon plus prach tige stranden is de andere kant van Spanje, in de omgeving van San Se- bastian aan de Atlantische Oceaan, vrij gemakkelijk per auto te bereiken. Hier treft men in de zomer allerlei illustere personen aan die het warme Madrid ontvluchten. Fraaie villa's dui den op de rijkdom die voor een kleine groep Spanjaarden is weggelegd. Hoe meer men naar het zuiden trekt, hoe rustiger het is, al is van vol maakte rust nauwelijks sprake. De omgeving van Torremolinos, prachtig breed strand en gelegen op enkele ki lometers ten zuiden van Malaga, is fa voriet bij de Zweden, al ziet men er de laatste tijd veel landgenoten, niet in het minst door de voordelige vlieg reizen naar deze streek. Hiermede komen we gelijk aan het probleem „vervoer". Per auto reizen naar Spanje is heel goed mogelijk vooral indien men in het noorden blijft. Gaat men verder dan moet men wel meer dan veertien dagen uittrekken om op zijn gemak Spanje te gaan ver kennen, zonder te veel haasten. Per trein is het ook lang geen pretje. Gaat men niet met een speciale vakantie- trein, dan moet men eerst naar Parijs, daar overstappen en vervolgens naar de Spaanse grens. Daar moet weer wor den overgestapt, want de Spaanse spoorwegen hebben een andere spoor breedte. Op drukke dagen is het pas seren van de douane ook geen pretje; drie kwartier in de rij staan komt wel voor. De Spaanse treinen zijn ge riefelijk mits men niet in de goedkoop ste klasse reist, al is dit wel aan te bevelen voor korte trips, waardoor men makkelijk met de bevolking in aanraking komt. Voor grote reizen, bij voorbeeld van Barcelona naar Madrid, gebruikt men de TAF, een eerste goed te noemen. Velen zijn bang voor de olijfolie die alom gebruikt wordt en letterijk overal in zit. Het zou goed zijn wanneer men thuis, enkele we ken vóór men naar Spanje gaat, al aan deze olie went, zodat men er minder last van heeft. Overigens is het drinken van rode wijn een probaat neutraliseringsmiddel. Spanjaarden zijn gek op vis en visjes. Een uitstekend gerecht is paella, rijst met visjes en mosselen, dat men beslist éénmaal moet eten. in dit geval de mens, over het kwade - de stier -. Het zal moeilijk zijn het ingewikkelde patroon, waarop het ge vecht plaats vindt te volgen en mis schien keert men nooit meer in de arena terug. Een bezoek aan Spanje zonder stierengevecht kunnen we ech ter geen volledig bezoek noemen. Daar- Eén van de bijzonder mooie doorkijk jes in het Alahambra

Soester Courant | 1969 | | pagina 15